Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5551) z123456789 válasza spiky03 (#5548) üzenetére


z123456789
addikt

Úgy csináld meg ahogy Monngoose leírta! Töröld a JB+ mappáját is, és hozz létre egy újat!
Egyes ponttól kezd el! Úgy, hogy azt a mappát amit az egyes pontban említ (amit korábban te már létrehoztál) töröld a fenébe! ;)

(#5552) spiky03 válasza Monngoose (#5549) üzenetére


spiky03
veterán

Így csináltam most is.
Van egy All Movies mappa,a mit a JB+-nak csináltam. Ebben található összes file-t töröltem.
Majd a MED-ben is töröltem a JB+-t a kedvencekből.
Utána beléptem a Saját médiában kikerestem az All movies mappát, majd mindent úgy csináltam ahogy le van írva.
Belépve a JB+-ba minden duplán volt. :D
Viszont már ott is megjelentek a trailerek is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5553) spiky03 válasza spiky03 (#5552) üzenetére


spiky03
veterán

Nah csináltam egy teljesen új mappát és most jó lett.
De azt megkérdezném, hogy másnak is csak 70 filmet tölt be elsőnek a JB? Mert nekem igen. Egy ki-be lépés a JB-be tölti be az összes filmet, a 104 darabot.

A Sorozatos JB nekem nem jön össze a gyárival így majd kipróbálom azt a progisat, hogy azzal összetudom-e hozni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5554) coreska válasza spiky03 (#5553) üzenetére


coreska
aktív tag

Pedig müködni kell a sorozatoknál is. Ellenőrizd a könyvtárszerkezeted, vagy csinálj egy FW frissitést.

(#5555) spiky03 válasza coreska (#5554) üzenetére


spiky03
veterán

A legfrissebb FW van rajta,a múlthéten tettem rá amikor megvettem.
Neked, hogy van a NAS-on az NFS megosztás?
Mert nekem van egy NFS mappa és abban vannak a BD25/50, Remux mappák.
Ide tettem a TV Series mappát is, de így sem lett jó, azt írta, hogy nem található infó file.
Máshova nem tudom tenni.

Vagy egy olyan megosztást kéne csinálnom aminek a neve az a TV Series?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5556) coreska válasza spiky03 (#5555) üzenetére


coreska
aktív tag

Már írtam, hogy a Media mappa az nfs megosztásom. Azon belül vannak a többi mappáim többek között a TV series mappa is.Szerintem a kis és nagybetükre is figyelj oda, és a Season 01 mappán belül a a filmészek már nem külön mappában vannak.

(#5557) spiky03 válasza coreska (#5556) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor nem tudom mi lehet nálam a gond. :U
Mert NAS mappába tettem, minden úgy van, ahogy kell, mappa nevek, kis-nagybetűk is rendben vannak.

Majd dobok egy képet este, hogy hogy is vannak a mappák.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5558) coreska válasza spiky03 (#5557) üzenetére


coreska
aktív tag

A NAS esetében az is előfordulhat, hogy nincs írási jogosultság engedélyezve. Próbáld ki egy USB eszközön megcsinálni a sorozat szkennelést (elég eggyel), és ha ott működik, akkor a NAS-on nincs minden beállítva.

(#5559) spiky03 válasza coreska (#5558) üzenetére


spiky03
veterán

Kipróbálom majd akkor egy USB-vel is.
Gondolom elég az is ha csak egy rész lesz a sorozatból.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5560) coreska válasza spiky03 (#5559) üzenetére


coreska
aktív tag

Persze hogy elég, úgyis csak próba lesz.

(#5561) spiky03 válasza coreska (#5560) üzenetére


spiky03
veterán

Nah nálam Pendrive-ról sem csinálja meg a sorozatos JB-ot. :(((

Így néz ki a PEN.
NTFS-re van formázva
Egy TV Series mappa van rajta csak, amiben van egy Arrow mappa, abban egy Season 01 mappa, amiben van 4 db file, 2 db mkv és 2 db srt, ilyen néven:

- Arrow.S03E22.This Is Your Sword.mkv
- Arrow.S03E22.This Is Your Sword
- Arrow.S03E23.My Name Is Oliver Queen.mkv
- Arrow.S03E23.My Name Is Oliver Queen.srt

Amit csinált a MED xml-t, abban meg ez van csak ott a sorozatok mellett:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>
<FolderTag>
<ViewMode>Movie</ViewMode>
</FolderTag>

Úgyhogy ennyi.
Még kipróbálom azt a progit, amit ajánlottatok, igaz nem nagyon vágom az angolt, de a képek alapján csak rájövök majd, hogy mit kell csinálni, hogy jó legyen. :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5562) e.vid válasza spiky03 (#5561) üzenetére


e.vid
senior tag

Így jó szerinted:

Season 01 alatt az Arrow.S03.E22.mkv?

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#5563) spiky03 válasza e.vid (#5562) üzenetére


spiky03
veterán

Eszerint nem kell közép pont és kell az epizód rész után a címe is.

Minden úgy van beállítva ahogy kell, és még sem jó. :(

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5564) Monngoose válasza spiky03 (#5563) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nem az a gond, hanem az, hogy a Season 01 alá a harmadikból raksz filmeket (S03)... :Y
És ezzel rongálsz már bennünket hetek óta, miközben nem készíted elő rendesen a scrapelést... ;]

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5565) spiky03 válasza Monngoose (#5564) üzenetére


spiky03
veterán

Óóó fááák tényleg. :C :DDD
Sorry, annyira bennem volt amikor átraktam az összes sorozatomat ilyen felépítésre, hogy itt is első évadnak neveztem el a mappát. :W

Nah megnézem, hogy most mit csinál már helyes mappa névvel. :)

Szerk.:
Nah de tök mindegy, mert így sem talál filminfókat. :(
Fogalmam sincs, hogy mi lehet a baja.

Jah és most lett egy újabb hibám a változatosság kedvéért. :D
Amikor bekapcsolom a MED-et akkor ugye automatikusan el is indul a JB, viszont ma cseréltem egy másik NAS-ra, és most meg azt írja ki, hogy Logon fail majd, hogy ellenőrizzem a hálózatot mert nincs bedugva.
Fura mert utána meg a Kedvencekből rendesen elindítja, meg el is érem az összes megosztásomat a Saját médiából.

Lehet, hogy valamelyik xml-ben, vagy db file-ban még a másik NAS elérése lenne és azért csinálja ezt?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5566) coreska válasza spiky03 (#5565) üzenetére


coreska
aktív tag

A med-nek van egyáltalán internet kapcsolata? Youtube megy?

(#5567) e.vid válasza spiky03 (#5563) üzenetére


e.vid
senior tag

Az epizód címe nem szükséges, ha akarod megadod, de nélküle is jó.
Miután javítottad a mappa nevét, szkennelted is?
Kedvencek-Tv Series-menü-mappa szkennelése?

[ Szerkesztve ]

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#5568) spiky03 válasza coreska (#5566) üzenetére


spiky03
veterán

Az van. Reggel megnéztem ment rendesen a YouTube.

@(#5567) e.vid
Én csak simán skenneltem a mappát. Nem adtam a kedvencekhez. Lehet ez volt a baj. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5569) coreska válasza spiky03 (#5568) üzenetére


coreska
aktív tag

Ha teljesen jó a mappaszerkezeted, akkor emergency módban tedd fel újra a legújabb firmwaret, és utána próbáld meg ismét a szkennelést. Az nem baj, hogy nem a kedvenceknél szkenneltél.

(#5570) stomi76


stomi76
tag

Sziasztok!

Letudnátok írni szájbarágósan, hogy hogyan lehet fix IP címet adni a mednek, A router egy TP link 841

üdv T.

(#5571) kali válasza stomi76 (#5570) üzenetére


kali
legenda

szia,

belépsz a router adminisztrációs felületére, ott; dhcp -> address reservation -> add new -> med mac address megad -> lefoglalni szándékozott ip cím megad -> status: enabled -> save! (újraindításra szükség lehet!)

[ Szerkesztve ]

(#5572) modflow


modflow
veterán

A múltkor azt vettem észre, hogy a Med800-am azt csinálta, hogy a menüben minden oké volt, de amikor elindult a film, levette a fényerőt és sötét lett. Leállítva menü újra világos.
Holott a lejátszón nem is tudok ilyeneket állítani. Resetelni kellett. Ez mitől lehetett?
4.0.1-van rajta.

(#5573) Monngoose válasza modflow (#5572) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Szerintem a TV beállításainál találod a megoldást.
Nekem volt hasonló élményem a med-del. Úgy nézett ki, mintha a dinamikus kontraszt, vagy a környezeti fény érzékelés be lett volna kapcsolva a TV-n, pedig nem. Majd megőrültem, mire rájöttem: a TV különleges beállításainál (ISF) volt egy olyan lehetőség, hogy HDMI/PC videójel érzékelés, az okozta a jelenséget. Kikapcsoltam és minden helyreállt.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5574) modflow válasza Monngoose (#5573) üzenetére


modflow
veterán

Nekem olyan van, hogy isfccc, de gőzöm nincs, mi az...

(#5575) spiky03


spiky03
veterán

NAh most próbálkoztam a TV Rename progival, több kevesebb sikerrel.
Vannak olyan sorozatok, hol megcsinálta a képeket meg az xml-t, de vannak olyanok is ahol meg semmit sem.
Az a fura, hogy ott csinálta meg ahol csak a mappa volt és benne közvetlenül a sorozat rész, ott meg ahol úgy volt megcsinálva, hogy sorozat név, alatta szezon név majd abban a sorozat részek, ott meg nem.

Még a MED-en nem néztem meg, hogy mutatja-e a képeket vagy sem.

Esetleg ha valaki megcsinálná magyarul ezt a TV Renama turorial pdf-et annak biztos sokan nagyon hálásak lennének! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5576) spiky03 válasza spiky03 (#5575) üzenetére


spiky03
veterán

Nah jó lett, vagyis majdnem. :D

Mert mint írtam vannak olyan sorozatok amiket nem csinált meg. Érdekes, hogy olyat meg megcsinált, amiben nem is volt sorozat csak a mappája volt meg. :D
Meg olyat csinált, hogy nem sorrendbe tette a sorozat részeket, hanem visszafelé.
Valamint ha egy új sorozat részt vagy sorozatot teszek be a mappába akkor azt, hogy kell újra scannelni vagy valami, hogy azokat is megcsinálja?

Más:
A múlthéten párszor újraindult a MED :F Ez ugyan mitől lehet? Pl tegnap is amikor lépegettem a sorozatokban akkor fogta magát és egyszer csak restartolta magát.

Jah és a magyar leírást még mindig nagyon megköszönném a TV Renamerhez. :) :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5577) berbatov2


berbatov2
senior tag

Feliratoknál csak az opensubtitles adatbázisából tud keresni, vagy be lehet mást is állítani?

(#5578) spiky03 válasza spiky03 (#5576) üzenetére


spiky03
veterán

Közben rájöttem, hogy a progit kell elindítani és ha változás van a mappában akkor magától befrissíti.
Mondjuk még arra nem jöttem rá, hogy két sorozatot miért nem csinált meg. :F
A Firefly-t meg az Extant-ot. Mappát csinált hozzájuk meg a funart is megvan, csak a sorozatokhoz nem csinálja meg a képket meg az xml-eket.
Más sorozatoknál meg megcsinálta, igaz volt ahol nem elsőre, de megcsinálta.

Nah szóval nem értem miért nem jó annál a két sorozatnál, amikor olyannál is megcsinálta ahol csak egy mappa név van és nincs benne egy darab sorozat rész sem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5579) Met


Met
nagyúr

Számít hogy törlök egy filmet a vinyóról? Win-en keresztül vagy a lejátszón keresztül?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5580) Monngoose válasza Met (#5579) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nem. Mindegy hogyan törlöd.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5581) spiky03 válasza spiky03 (#5578) üzenetére


spiky03
veterán

Ebben tudna valaki segíteni? Vagy valami tanácsot adni, hogy mit kéne csinálnom, hogy azokat is felismerje?
Mert a Daredevilnél semmit sem ismert fel, míg az Extant-nál van sorozat kép meg háttérkép, csak a részeknél nincsenek képek, meg a szezonnál.

Próbáltam már mindenhogy átnevezni, de a TV Renamer nem csinál velük semmit sem. Érdekes mert a My Show-nál meg ott van mind a két sorozat, vagyis gondolom megtalálta őket.

Előre is köszönöm.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5582) Met válasza spiky03 (#5581) üzenetére


Met
nagyúr

Én hétvégén feldobtam a Justified pakkot, szépen átnevezgettem a fileokat ahogy kell, könyvtárnevek stb.
De a TV Rename-et még nem csináltam meg, de amikor be scanneltem a könyvtárat a lejátszón, akkor láttam hogy berakta a képeket, leírásokat rendesen.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5583) spiky03 válasza Met (#5582) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, ezzel most sokra mentem ;] :)

Amúgy az az érdekes, hogy pl, amik nem is voltak elnevezve úgy, ahogy kell, csak úgy voltak az mkv-k ahogy kikölcsönöztem és azokat is pl szépen elnevezte úgy, ahogy kell: sorozatnév- évad epizód - sorozat címe.

Úgyhogy nem értem, hogy azt amit meg nem is kellet átnevezgetnie, mert minden úgy van, ahogy kell azt miért nem találja meg. Mást meg igen, ami szintén el van rendesen nevezve.

Ezzel a két sorozattal van csak valami baja, csak nem tudom, hogy mi. :W

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5584) spiky03 válasza spiky03 (#5583) üzenetére


spiky03
veterán

Nah itt van képekben is a problémám. :)

Jól látható inden jól van beállítva, aztán mégsem csinál ez a f*s semmit sem. :W
De ma megint csinált ilyet más sorozatokkal is.
A check-nél pedig renden megtalálja a sorozatokat és a hozzájuk tartozó ID-ket is.

Pl az Éghasadást sem csinálta meg, se az Empire-t, se a Gotham-et, se a Hemlock Grove-t. se a Társas játékot.

Valaki tud segíteni???

Mert én nem értem, hogy mi történik. :F

Mert pl van olyan is, hogy nincs egy darab file sorozatrész sem a mappában és megcsinálja.

Köszönöm :R

Igaz most kicsit kihalt lett ez a fórum. :(((

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5585) Met válasza spiky03 (#5584) üzenetére


Met
nagyúr

Úgy sem jó ha Daredevil S01 E01 a file neve?

Amúgy arra akartam korábban célozni hogy mindenféle trükközés nélkül megcsinálta a Med a leírást, képeket a sorozathoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5586) coreska válasza spiky03 (#5584) üzenetére


coreska
aktív tag

Már irtam, hogy telepitsd újra a firmwaret, mert a Med is tökéletesen szkenneli így: Marvels Daredevil

(#5587) spiky03 válasza Met (#5585) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem a gyári beépített az nem csinált sajnos semmit sem.
Ezért próbáltam ki ezt a TV Rename progit.

Nem rossz, csak még nem vágom annyira, hogy miért válogat a sorozatok között, hogy van amit megcsinál és van amit meg nem, amikor ugyan olyan mind a kettő.

@(#5586) coreska
Majd hétvégén kipróbálom ezt is.
Remélem utána is működni fog minden, mint most, mármint a megosztások. :)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5588) stomi76 válasza kali (#5571) üzenetére


stomi76
tag

Sikerült:)

Köszönöm

(#5589) baandii


baandii
senior tag

hellosztok!

megcsináltam ezt az agregált jukebox-os megoldást és a kérdésem az lenne hogy a létrehozott mappán belül van egy data mappa és azon belül a borítok..ez másnál is így van? másnál is van data mappa?

a válaszolóknak előre is köszönet!

(#5590) spiky03 válasza baandii (#5589) üzenetére


spiky03
veterán

Igen van. Gondolom ez így van jól. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5591) coreska válasza baandii (#5589) üzenetére


coreska
aktív tag

Igen

(#5592) spiky03


spiky03
veterán

Szerintetek az mitől lehet, hogy vészhelyzetbe nyomtam volna a MED-et, ahogy itt javasoltátok, hogy hátha helyre hozza a sorozatos JB problémámat.

Kihúztam majd vissza dugtam az áramba, utána nyomtam 20 másodpercig a on/off gombot, majd elengedtem de nem kezdett el villogni a kék LED az elején.

Átkapcsoltam a TV-t a MED-re, ott meg egy MED logo van csak ilyen kockákból. :)
Remélem nem kell kukáznom a lejátszót? :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5593) spiky03 válasza spiky03 (#5592) üzenetére


spiky03
veterán

Már megint béna voltam. :DDD :C
A hiba elhárult.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5594) Wucky


Wucky
senior tag

Srácok!
Valaki próbálta már a pcjét NAS meghajtóként használni,hogy a med onnan játszon le?

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#5595) z123456789 válasza Wucky (#5594) üzenetére


z123456789
addikt

Igen. (Nem én, de volt itt olyan. Mondjuk én is próbáltam, de NFS megosztás nekem nem ment.)

(#5596) Wucky válasza z123456789 (#5595) üzenetére


Wucky
senior tag

Gondoltam routeren keresztül meg lehetne csinálni.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#5597) aldebaran válasza Wucky (#5594) üzenetére


aldebaran
őstag

persze. keresővel próbáld megkeresni a leírásokat. Egyszerű fájlmegosztást kell csinálni és a jogosultságot jól beállítani.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5598) Wucky válasza aldebaran (#5597) üzenetére


Wucky
senior tag

Köszi!
A lényeg hogy lehet.

~LG G5~Best LG G2~Samsug Galaxy J3 2016~Lenovo A3500~Iphone 7 Plus 32 GBP~ Huawei P Smart~ Huawei Mate20 Pro~[url=http://wotbstars.com/?usr=eressyr&geo=EU&lng=eng][img]http://wotbstars.com/usr/eu/sig/eressyr_is3d_eng.jpeg[/img][/url]

(#5599) spiky03


spiky03
veterán

Beírom ide is amit a hivatalos MED fórumon, mert nem tudom, hogy lesz-e eredménye.
Hátha itt valaki segít aki vágja az angol és esetleg beírja az angol fórumra, mert ott elvileg jobban foglalkoznak a földi halandókkal, mint nálunk.

Nah szóval lenne 1-2 fw javítási/módosítási ötletem/igényem vagy, hogy is nevezzem. :)

Én örülnék, ha az infó azt is kijelezné egy filmnél, amikor megnyomom, hogy mennyi idő van még hátra a filmből és nem csak azt, hogy milyen hosszú és épp mikor nyomtam meg az "i"-gombot.
Valamint még annak is örülnék, ha kiírná a hangok bitrátáját, akár ott, akár a hangok választásánál és ne csak azt, hogy pl DTS 6ch, meg ugye az infónál még mellette van, hogy 48 khz.
Plusz még engem érdekelne a film épp aktuális vagy legmagasabb bitrátája is ha ezt is látnám. Úgy mint pl a Dune-nél van.

Hát ennyi bajom lenne csak. :D

Nagyon megköszönném, ha valaki ezt átültetné angolba és ott is terjesztené ezt. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5600) aldebaran válasza spiky03 (#5599) üzenetére


aldebaran
őstag

ha jobbra nyilat megnyomod, akkor láthatod és még bele is tekerhetsz. :)

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.