Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5801) Zsmester89


Zsmester89
őstag

A +3év garis oldalra ti be tudtok lépni?

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#5802) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Med600, legfrissebb fw.
Skinelés hogy zajlik? Régen csináltam, de most nem sikerült..
A letöltött skint bemásolom egy med által látott mappába, majd a mappán infó gomb - skinnek beállit, ujraindul, de semmi.
ötlet? :)

Köszi

yo

(#5803) kenny123


kenny123
addikt

Na, mitől pörög ennyire a topik?

yo

(#5804) kali válasza kenny123 (#5802) üzenetére


kali
legenda

szia,

az utolsó firmware verzión is úgy csináltam, ahogy korábban is, miszerint a skin mappát kimásoltam a pendrive gyökérkönyvtárába, rádug, skin mappán menü gomb, skinnek beállít és az meg is történt.

(#5805) sony309


sony309
őstag

Sziasztok!

Következő lenne a kérdésem:

van egy 3D BR ISO (Lichtmond 3 3D - DTS HD-MA), amit lejátszanék egy Med 600-on, ami egy Yamaha RX-V375 erősítőhöz van kapcsolva HDMI (Kácsa-s High Speed) -n keresztül, majd az erősítő egy LG TV-hez (3D-s) szintén HDMI-vel.
Lejátszáskor kiírja, hogy a rendszerem nem támogatja a 3D-t, ezért 2D-ben fogja lejátszani.
Gondoltam, hogy az erősítő nem támogatja a 3D-t (bár leírása szerint átengedi), ezért kiiktattam és egyből a TV-re lett kötve HDMI-vel a Med 600.
Így sem játssza le 3D-ben.

Mit rontok el?

Köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#5806) spiky03


spiky03
veterán

Nektek működik a trailer funkció?
Mert nekem tegnap miután megcsináltam a trailer keresést a filmekhez, és el akartam indítani az egyik új filmnél a trailert akkor kifagyott a játékos. Csak az áramtalanítás segített. Után megpróbáltam egy másik filmnél is és ott is ugyan ez lett az eredmény.
Eddig működött rendesen.

Nem tudom mi történhetett. :F

A legfrissebb Béta fw-t nem tettem még fel.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#5807) #00137984 válasza sony309 (#5805) üzenetére


#00137984
törölt tag

Privát ment. :)

(#5808) modflow válasza spiky03 (#5806) üzenetére


modflow
veterán

Én már hetek óta mondom, hogy nekem nem megy, kifagy, mint neked. :(

(#5809) sony309 válasza modflow (#5808) üzenetére


sony309
őstag

Sziasztok!

Volna valakinek egy linkje, ami egy FHD 3D demora (pár perc is elég lenne) mutat, amit le kell tudnia játszania a Med 600-nak?

Köszönöm :R

S3x, hifi & rock and roll

(#5810) Bobbacsi válasza sony309 (#5809) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Itt nézelödtél már :[link]?

(#5811) sony309 válasza Bobbacsi (#5810) üzenetére


sony309
őstag

Igen, nézelődtem, de olyan kellene, amit valaki kipróbált és viszi a Med 600 és FHD is ráadásul.

S3x, hifi & rock and roll

(#5812) sony309


sony309
őstag

Közben kaptam, köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#5813) sony309 válasza sony309 (#5805) üzenetére


sony309
őstag

Csak okulás kedvéért:

A "BD menü" legyen kikapcsolva! :Y :W

Most már hiba nélkül megy a lejátszás!

S3x, hifi & rock and roll

(#5814) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Hogy tudok erről a nézetről [link] [link2]
erre a nézetre váltani? [link3] [link4]
Nemrég csináltam egy alaphelyzetre való állítást, és olyan rég csináltam ezt, hogy már nem emlékszem... :B
A Jukebox nézet az be van kapcsolva a Med-en!
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5815) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Igaz lassan 1 éves a játékosom, de sokat nem szórakoztam a beállításokkal, usb-HDD be, aztán film nézés.
Most jutottam el a beépített Jukebox szkennerig hogy jó lenne (ha még támogatott).
Végigolvastam a leírást itt, de mielőtt belekezdenék 1-2 alapvető kérdésem lenne. Alapból tök süket vagyok az egészhez, hiszen soha nem próbálkoztam...
* Jelenleg csak BD25-50 iso filmek vannak a játékoson, de ez gondolom lényegtelen.
* 1 film 1 (saját) könyvtárban van, mert azt olvastam, ezt így kell!
* Viszont a könyvtárneveket, meg a benne lévő "*".iso fájlneveket is átneveztem a magyar filmcímekre, ha ilyen nem volt, saját belátásom szerinti nevekre.
Kérdésem: ezek után is meg fogja találni a Jukebox szkenner a film adatokat, borítókat, stb?

Bocsánat, hogy ha zéróról kérdezek, de itt tartok!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5816) sony309 válasza VGYke (#5815) üzenetére


sony309
őstag

Igen, meg fogja. Nekem kb. 70-80 filmből egyet-kettőt nem talált meg, ott "finomítottam" a film címén és megtalálta.

Ha arra nevezed el, ahogy megjelent, akkor semmi gondod nem lesz.
Én magyarul neveztem el, így magyar a leírás is.

Ha jól emlékszek, akkor könyvtárnévnek bármit megadhatsz, a benne levő videófájl nevére fog keresni.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#5817) Monngoose válasza VGYke (#5815) üzenetére


Monngoose
aktív tag

sony309 rosszul emlékszik,
a med a könyvtár nevére keres rá, a benne levő filmfájl neve közömbös...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5818) sony309 válasza Monngoose (#5817) üzenetére


sony309
őstag

Egyikünknek sincs igaza, mert először a fájlnév szerint keres, ha úgy nem talál, akkor a mappanévre keres, szerintem. De igazából, eredmény tekintetében, teljesen mindegy.

"Amennyiben a szkennelő alkalmazás a fájlnév alapján nem találná meg a filmet, a szülőkönyvtár neve alapján fog keresni"

S3x, hifi & rock and roll

(#5819) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!

Friss tulajdonos vagyok, ezért boccs, ha nagyon butát kérdeznék. Jól látom, hogy nincs olyan lehetőség, hogy csak a Forced feliratot kapcsoljam be alapértelmezettként? Azaz, hogy ne kelljen a film indítása után ezzel vacakolni, hanem ezzel induljon, vagy ha ez nincs akkor semmilyen felirattal?
Illetve lehet-e olyat csinálni, hogy bekapcsolás után egyből a borítóképek fogadjanak?
Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#5820) VGYke válasza Monngoose (#5817) üzenetére


VGYke
addikt

sony309 Monngoose köszönöm! Már a meglévő filmek többsége tök jók!
De mit is kell tenni azon filmekkel, amit nem talál? Van jónéhány, pl.:
Utolsó léghajlító, Gravitáció, stb.
A filmcímek stimmelnek mégsincs találat. Mi a teendő?

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5821) sony309 válasza VGYke (#5820) üzenetére


sony309
őstag

Ezt nem olvastad? Bár kicsit zavaros a használati, de azért átrágható/emészthető!

"A filmet a Jukebox listájából vagy pedig a film adatlapjáról szerkesztheted. A listából történő szerkesztéshez válaszd ki a filmet, nyomd meg a „Menü” gombot, majd válaszd a „Szerkesztés” opciót! A film adatlapjáról történő szerkesztéshez pedig nyomd meg a távirányítón a „Szerkesztés” gombot. Ha teljesen sikertelen a szkennelés, akkor lehetőség van a cím manuális szerkesztésére is. Amennyiben megváltoztattad a címet, nyomd meg a szkennelés gombot, az alkalmazás megpróbál az új cím alapján találatokat keresni, melyek között a jobbra/balra nyilakkal lehet lépkedni, az enter gombbal pedig ki lehet választani. A cím módosítása nem érinti a fájlnevet vagy a könyvtárat. Egy másik módszer az IMDb-azonosító megadása címként. Keresd ki a filmet a www.imdb.com oldalon, majd jegyezd fel az azonosítóját a címsorból! Ezt beírva filmcímként megkapjuk a kijelölt film pontos adatait."

S3x, hifi & rock and roll

(#5822) VGYke válasza sony309 (#5821) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm, kipróbálom!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5823) sony309 válasza VGYke (#5822) üzenetére


sony309
őstag

Szívesen!

...és a kutya mindig az ember legjobb barátja!!!

S3x, hifi & rock and roll

(#5824) libus válasza libus (#5814) üzenetére


libus
őstag

Valaki erre?
Próbáltam már a Yadis programot is, de valamiért a kb. 40db filmből 2-nek találta meg az adatait.
Manuális kereséssel írja, hogy "képek generálása....stb", de nem teszi be. Pedig hibát se ír a keresés végén.
Vki? :R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5825) VGYke válasza sony309 (#5823) üzenetére


VGYke
addikt

Nekem az jött be, hogy megkeresem a filmet www.imdb.com adatbázisában, majd beírom címként a tt1234567 karaktereket, majd újra szkennelem, elmentem.
Tanulság: film beszerzése alatt, fel kell írni a IMDb-azonosítót, mert utólag bogarászni macerás.....

Érdekesség (számomra): ráengedtem a szkennelést az ősrégi Asus RT-N66U routeremre kötött HDD-n tárolt és DLNA megosztott filmek tartalmára és a megosztott HDD mappáiban is elhelyezgetett a Jukebox *.xml, *.jpg adatokat. Mede8er egy Samsung HU8200 TV-hez van csatlakoztatva.
Akkor csodálkoztam egy nagyot, amikor a routernél is öregebb Samsung B7000 TV belső médialejátszója DLNA kapcsolaton, elkezdte mutogatni az Asus-HDD-re feltöltött filmek jpg képeit... ugyan "Jukebox" képernyőt nem produkált...
Van a külső DLNA megosztott HDD-n egy probléma, azonos típusú filmek (1080P, 720P, AVI) egy mappában vannak ömlesztve, így a szkennelés itt-ott megbukott, most ezen kellene dolgoznom, hogy találja meg a filmeket, ha ömlesztve vannak egy mappában és nem akarom kikeresni egyenként az IMDb számokat....

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5826) Bobbacsi válasza libus (#5824) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Monngoose mesternek voltak templates-ei meg kéne keresned itt a fórumban azokat kellett beleintegrálni a YaDIS-ba és azzal lehetett különböző boritókat beállitani.
Itt van az utolsó :[link] ha egyáltalán erre gondoltál ?
A torrentről letöltött filmeknél a YaDIS-ban ki kell venni a pontokat pl: Film.cime.pont.és a többi szöveget is meg az évszámot akkor a YaDIS megtalálja.

[ Szerkesztve ]

(#5827) sony309 válasza VGYke (#5825) üzenetére


sony309
őstag

Ömlesztve, egy mappában, nem fogja megcsinálni, szerintem.

A Jukebox feltétele hogy minden film külön mappában legyen, nem?
Én így értelmeztem a leírást.

S3x, hifi & rock and roll

(#5828) apszi válasza libus (#5824) üzenetére


apszi
őstag

Szia!

Ezzel a gombbal tudsz erről [link] a nézetről erre [link] a nézetre váltani.
Ehhez [link] a nézethez pedig add a kedvencekhez az filmeket tartalmazó mappádat, majd a kedvencek menüpont alatt a mappán csinálj egy szkennelést. Persze, hogy rendesen jelenjen meg, ahhoz előbb meg kell csinálni a yaDIS-al + yaDIS2mede8er programokkal a borítókat.

(#5829) modflow


modflow
veterán

Hogy tudom azt megoldani, hogy a tv műsornak a mappájához is képet rendeljek? Mármint a főkönyvtárnak?
Konkrétan van egy Gasztroangyal mappám, amiben az egyes részek vannak, de a főkönyvtárhoz nem tudok borítót rendelni. És így csúnya.

Hogyan orvosolható ez???

(#5830) libus válasza apszi (#5828) üzenetére


libus
őstag

:R , de nem a nézet váltással volt a baj! :N
Most sikerült megoldanom! :K
Az volt a hiba, hogy némelyik film mappában volt .t végződésű fájl. :U
Pl.: film cime.mkv.t
Átnéztem az összes filmem mappáit, és amelyikben volt ilyen idegen .t végződésű fájl, azt töröltem.
A Med-en csináltam egy gyári alaphelyzet állítást, és újra betettem az NFS szerverről a kedvencekbe a filmek mappáit és szkenneltem. Most mindent megtalált, meg a régi nézetem van, és az a hiányzó Mede8er fájl is ott van a filmek mappáiban. :K
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#5831) Bobbacsi válasza modflow (#5829) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Leszedsz egy olyan képet ami hasonlit a müsor címéhez,és Paint-el csinálsz egy : 117 × 172 pixel, de a 156 × 233 is megfelelő.(de pixel legyen ) képet.
Ezt elnevezed folder.jpg-nek és beteszed abba a könyvtárba ahol pl: a Gasztoangyal van.

[ Szerkesztve ]

(#5832) apszi válasza libus (#5830) üzenetére


apszi
őstag

Akkor minden happy :)

(#5833) modflow válasza Bobbacsi (#5831) üzenetére


modflow
veterán

Köszi, jó lett. :)

(#5834) VGYke válasza sony309 (#5827) üzenetére


VGYke
addikt

Sajnos az egy mappában ömlesztve filmek szkennelése bukta...
Más: Kedvencekhez van adva egy "főmappa", benne almappákban filmekkel, szkennelve, minden ok.
Ha a "főmappába" másolok utólag egy almappát és benne filmet, az már nem jelenik meg a kedvencekben lévő "főmappában" lévő filmek között.
Ha az utólag hozzáadott almappát adom a kedvencekhez, az nem a "főmappa" tartalma között lesz, hanem a kedvencekben lesz egy +1 mappa, benne az utólag hozzáadott 1db filmmel.
Szóval, hogyan tudok 1db filmet hozzáadni, a már kedvencekben lévők mellé?

Vagy ha kötörlöm a főmappát a kedvencekből, majd ismét a hozzáadom, bajd csinálhatok?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5835) sony309 válasza VGYke (#5834) üzenetére


sony309
őstag

Az ömlesztett filmeket mondtam, hogy bukni fogod (nem kárörvendve mondom)!
Elég egyszerűen megoldható Total Commanderrel, ha rámész minden filmre és nyomsz egy "Új mappa"-t, akkor a filmmel megegyező névvel készíti el a mappát, utána "már csak" bele kell dobálni a filmeket a mappájukba.

Ha én utólag adok a "Kedvencek"-ben levő mappához egy filmet (azt is mappában), az megjelenik a "Kedvencek" között.

S3x, hifi & rock and roll

(#5836) apszi válasza VGYke (#5834) üzenetére


apszi
őstag

Csinálj egy szkennelést a főmappán a kedvencekben és máris megjelenik az újonnan hozzáadott mappa.

(#5837) sony309 válasza apszi (#5836) üzenetére


sony309
őstag

Ha nem csinálok szkennelést, akkor is megjelenik a film mappában, borító nélkül, természetesen.

S3x, hifi & rock and roll

(#5838) apszi válasza sony309 (#5837) üzenetére


apszi
őstag

"Borító nézetnél" nálam csak szkennelés után látható. Bár hogy "tallózó" nézetben mit csinál azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#5839) VGYke válasza apszi (#5836) üzenetére


VGYke
addikt

sony309, apszi, Köszönöm válaszaitokat! Azt hogy mit csináltam tegnap, már nem tudom. De ma a kedvencekben a főmappában csináltam egy szkennelést és eltűnt minden a kedvencekből..., aztán beidegesedve, már ismét nem tudom mit csináltam, de a végén a Mede8er a rácsatlakoztatott HDD-t sem látta, mint ha nem is lenne.... :F
USB-HDD-ki, PC-n megnéztem sérült-e a HDD, de nem, minden ok. HDD vissza és már ismét látta a Mede8er.... Na ezt még gyakorolnom kell :W

Egyébként mi történik, ha törlöm a kedvencek teljes tartalmát, majd ismét hozzáadom az usb-HDD-n lévő, de már szkennelt (film adatokat tartalmazó) könyvtárakat?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5840) sony309 válasza VGYke (#5839) üzenetére


sony309
őstag

Fogalmam sincs, hogy mi történik ilyenkor, még nem csináltam.
De a logika szerint, csak "Kedvencek" ikont törlöd ezzel, nem a tartalmat.
Szerintem a borítók is megmaradnak, mert azokat a film mellett tárolja.

[ Szerkesztve ]

S3x, hifi & rock and roll

(#5841) apszi válasza VGYke (#5839) üzenetére


apszi
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#5842) sony309 válasza VGYke (#5834) üzenetére


sony309
őstag

Tegnap nem tudtam egyértelmű választ adni a kérdésedre, ma pótolom.
Most már tudom, mert másoltam az USB-n keresztül Med600-ra kötött HDD-re három filmet. A Med wi-fin kapcsolódik a gépeimhez.

Szkennelés nélkül is ott volt a három film a Kedvencekben levő mappában, borító nélkül.
Szkennelés után már borítóval, leírással.

S3x, hifi & rock and roll

(#5843) dgyuri0123 válasza sony309 (#5842) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Hi.

Segítenél?

Juke Box nézet, az INFO gomb megnyomására aktivizálódik ugye? Nálam legalább is így van, de nem tudom, hogy ez így normális-e. Köszi.

"csak a zene van"

(#5844) sony309 válasza dgyuri0123 (#5843) üzenetére


sony309
őstag

Igen, nekem is ezt teszi az "Info" gomb.

A "Return" is majdnem ugyanezt teszi, csak akkor a borító helyett a fájlnév jelenik meg, illetve a leírás nem mindig fér ki.

S3x, hifi & rock and roll

(#5845) dgyuri0123 válasza sony309 (#5844) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszi.

Nálam a Return gombra visszalép egyet onnan, ahol éppen áll a lejátszó.

"csak a zene van"

(#5846) sony309 válasza dgyuri0123 (#5845) üzenetére


sony309
őstag

Bocsánat, nem Return-t akartam, hanem az OK-t, de az sem jó, mert nem OK, hanem kocsi vissza - soremelés! :D
Szóval, a négy iránygomb közepén levő gomb. :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#5847) VGYke válasza sony309 (#5842) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönöm :R ! Tudom már mi a különbség, miért nem úgy működött mint nálad. Én így csináltam a +filmek hozzáadását: játékos kikapcsol, HDD ki, aztán a PC-n végeztem a másolást, majd HDD-t ismét a játékosba bedugtam, bekapcsoltam...

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5848) sony309 válasza VGYke (#5847) üzenetére


sony309
őstag

:C

S3x, hifi & rock and roll

(#5849) ngyjns


ngyjns
tag

Mede8er MED600X3D lejátszót rendelnék a paradoxautohifi.hu-tól, de a garanciánál azt írják, hogy nekik kell megküldeni a hibás terméket, tehát ez csak bolti garancia? Hogyan lesz nekem 5 éves garanciám? http://www.paradoxautohifi.hu/hazimozi/multimedia/multimedia_lejatszo/mede8er-med600x3d.html Köszi.

(#5850) VGYke válasza ngyjns (#5849) üzenetére


VGYke
addikt

Lehet hogy nekünk, kártyával rendelkezőknek, meg itt-ott regisztráltaknak sem lesz :F
De tényleg! Most hol lehet megnézni, hogy él e még az 5 év?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.