Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4201) misike30 válasza Bobbacsi (#4200) üzenetére


misike30
csendes tag

Köszi a linket.

(#4202) dgyuri0123 válasza misike30 (#4197) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

BD3D-hez NFS szerver kell.

Én nem értek az NFS-hez, de ha lehet PC-n ilyen hálózatot létrehozni, akkor neked az kell.

Nekem Samba van, ami addig jó, míg nem akarsz BD50-et HD hanggal együtt futtatni, mert akkor behal.

Én ezt a "gondot" külső HDD-vel oldom meg, mert van USB a Med-en, így minden gond nélkül fut akár a BD50 is HD hangokkal egyetemben.

"csak a zene van"

(#4203) Fang


Fang
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatok szorgalmasan de nem jutok egyről a kettőre a filmek megosztását illetően...
A filmeket egyenlőre még nem NAS-on hanem PC-n tárolom, így ezek megosztása érdekelne.
A mappák meg voltak már korábban is egy sima otthoni csoportos megosztással oldva a gépek között, de úgy látom hogy ez itt nem működik.

NFS szervert megpróbáltam PC-n beállítani jracz [leírása] alapján. de a med-en belül nem találtam NFS tesztelés opciót. Vagy ez a fajta megosztás csak NAS-sal működik?

A másik lehetőség a fenti leírás szerint a SAMBA megosztás, vagy ez is csak NAS-hoz jó? erről még nem magyon hallottam.

Tehát az volna a kérésem, hogy írjatok nekem valami programot, amivel a filmetket meg tudom osztani PC-n és azokat utána a med is látja :)

Előre is köszönöm!
Fang

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#4204) Bobbacsi válasza Fang (#4203) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Én is a haneWIN-t használtam müködik is 30 napig.(utánna meg kell venni)
Igy volt beállítva :

Megosztod azt a mappát ahol a filmjeid vannak: (pl : Feltolt , nálam ez volt )
Az Export fülnél beírod az elérési utat : d:\Feltolt -public -name: Feltolt (nálam)
Rányomsz a Restart Server-re.
A Medernél az NFS szervenél beírod a géped IP-címét 192.168.1.1xx
Az NFS tesztnél látnod kell a megosztott könyvtáradat

A haneWIN-nél a Number of UDP NFS Server Threads állitsd 32-re.

[ Szerkesztve ]

(#4205) Monngoose válasza Viper26 (#4199) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nem kell megijedni tőle, hipp-hopp belejössz, utána meg megy már becsukott szemmel is.
Én csak egyszer próbáltam a med saját scraper-ét, de a produktuma egy vicc a yadishoz képest...
Én már a med megérkezése előtt elkezdtem feldolgozni a filmjeimet (úgy 8-900 van jelenleg). Közben kezdtem el csinosítgatni magát a yadist is... :)

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4206) Viper26 válasza Monngoose (#4205) üzenetére


Viper26
nagyúr

Amint lesz egy kis időm nekiállok, ideális lesz gyakorlásnak az a 4-5 film ami most van összesen. :)

iPhone 14 | FR955

(#4207) Fang válasza Bobbacsi (#4204) üzenetére


Fang
aktív tag

Hát kipróbáltam jó pár variációt de nem sikerült, az IP-vel ellátott mappákat már látom de ha bele akarok lépni azt írja hogy failed

Az NFS-t két féle képpen is beállítottam, az edit exports most a következőket tartalmazza:

# exports example

C:\ftp -range 192.168.*.* 192.168.*.*
c:\public -public -readonly
c:\tools -readonly 192.168.*.*
d:\Film -public -alldirs
d:\Sorozat -public -alldirs
d:\Sorozat -public -name:Sorozat

Az első három alapból benne volt, azokat törölhetem? vagy törölni is kell? A fő mappákon belül a filmek még mappákban vannak, de kipróbáltam hogy egy sample fájlt a Film mappába másoltam, így sem volt eredmény.

IP címként két variációt is megadtam mert nem tudtam melyik kell, de nem megy. ebből az ablakból melyik IP-t kell megadni?

Én megadtam egyszer az IPv4 címet, egyszer pedig a IPv4 alapértelmezett átjárót, ez a két variáció volt, de semmi... a tűzfalat, vírusírtót is kikapcsoltam, nem segített

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#4208) Bobbacsi válasza Fang (#4207) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen ami most alapból benne van azt elötte ki kell törölni ( lehet hogy azért nem müködött )
d:\Sorozat -public -name:Sorozat --- ennek pedig müködnie kéne.
Az IP címnek meg a géped,laptopod belsö IP címét kell beírnod. 192.168.1.1xx
( Start menü -- Vezérlöpult --Minden vezérlöpultelem --Hálozati megosztási központ -- Helyi kapcsolat )
itt tudod megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#4209) YxVs válasza YxVs (#4198) üzenetére


YxVs
senior tag

Torrentre nem használja senki?
Jóval kevesebbet fogyaszt, mint egy PC/Notebook, így látnék benne fantáziát...

(#4210) coreska válasza YxVs (#4209) üzenetére


coreska
aktív tag

Erre a célra, egy NAS az igazi :)

(#4211) Viper26 válasza YxVs (#4209) üzenetére


Viper26
nagyúr

Próbáltam, de nálam a kliens ablaka nagyobb mint a TV, szóval "kilóg" a képből.

(#4210) coreska.:

Sajnos az drága mulatság.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#4212) FeRkE válasza Viper26 (#4211) üzenetére


FeRkE
őstag

dehogy drága. használtan egy Zyxel NSA-310 kb 12e, bele egy winyo sem egy vagyon, és tökéletesen lehet vele torrentezni, nem kínlódás mint médialejátszóval/routerre kötött winyoval.

(#4213) luigi106 válasza FeRkE (#4212) üzenetére


luigi106
tag

Szia Ferke. Van valamerre leírás erről zyxel-es torrentezésről mede8er-el? :R

(#4214) Madoc válasza luigi106 (#4213) üzenetére


Madoc
veterán

Valamit félreértessz. A mede8er-nek semmi köze a zyxel-es torrentezéshez. Az egy Nas.letölt és amit letöltött azt sambán-nfs-en -dlna-n meg tudja osztani gond nélkül a lejátszóval. Saját menüjéből telepíthető a torrent kliens.Ennyi.Nekem nsa 325v2 van két winyóval és tökéletesen teszi a dolgát.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#4215) Viper26 válasza FeRkE (#4212) üzenetére


Viper26
nagyúr

Akkor ez lenne ajánlott jó árban? :)

iPhone 14 | FR955

(#4216) luigi106 válasza Madoc (#4214) üzenetére


luigi106
tag

Igazad van, csak én idáig a sz.g-en futtattam a torrent klienst, és onnan másoltam át egy vinyóra ami a mede8er-ben van.Értem én hogy a nas-nál ez másképpen van, ezért szerettem volna kérni egy olyan linket, ahol ez egyszerűen le van írva. Például milyen plusz progit kell még telepíteni a sz.g.re vagyis hogy honnan kezelem a letöltéseket. Azért köszi a segítőszándékot. :R

(#4217) robi222


robi222
senior tag

Az irányítóra van valakinek ötlette ,hogy ne világítson folyamatosan?Az a baj hogy amig világít addig nem is müködik ,pedig a világítás gombot nem is szoktam megnyomni.

(#4218) Madoc válasza luigi106 (#4216) üzenetére


Madoc
veterán

A torrent kliens vezérléséhez nem kell program mert bármelyik böngészőből vezérelhető.Persze van program is:transmission gui.Androidos telorol is vezérelhető böngészőből vagy a remote transmission progival.Ha bővebbet akarsz tudni a Nas-ról a saját fórumába nézz szét.Általános leírás szerintem nincs de egyszerű mint az 1x1.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#4219) coreska válasza robi222 (#4217) üzenetére


coreska
aktív tag

Az a tapasztalatom, hogy ezt akkor csinálja, mikor merülőfélben az elem.
Cseréld ki, és valószínűleg utána jó lesz.

(#4220) robi222 válasza coreska (#4219) üzenetére


robi222
senior tag

köszi !
Kipróbálom.

(#4221) Ispy


Ispy
veterán

Mostanában olyat tapasztaltam, hogy a med filmek lejátszása közben megállítja a filmet, mintha pause-t nyomnék, ekkor 2x megnyomom a back gombot és akkor megy tovább a film. Valamikor egyáltalán nem csinálja, van hogy 2-3x is egy film alatt. A lejátszás nasról megy kábellel, nfs-en keresztül. Találkozott már valaki ilyennel?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4222) charlie1975


charlie1975
aktív tag

Sziasztok olyan kérdésem lenne hogy van mód a film előzetesek letöltésére a filmekhez ki is rakja az ikont oda a filmleírások oldalára de sehogy nem tudok rámenni és elindítani mi a megoldás tudná valaki?köszi a segítséget

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4223) B@ldrick válasza charlie1975 (#4222) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Navigációs jobbra nyíl + enter?

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Ubuntu • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#4224) charlie1975 válasza B@ldrick (#4223) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Kösz kipróbálom de eddig akármit próbáltam enter után mindig a film indult el

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4225) z123456789


z123456789
addikt

Hogy a fenében lehet állítani? A felirat színét? :((

(#4226) Ance válasza z123456789 (#4225) üzenetére


Ance
őstag

A felirat menüben. Ott a végén, ha jól emlékszem. Van méret, késleltetés stb. meg szín.

(#4227) z123456789 válasza Ance (#4226) üzenetére


z123456789
addikt

Azt sejtettem, de nem tudom mivel lépek oda a színre. :/ A kurzor gombokkal nem megy. ;/

(#4228) Monngoose válasza z123456789 (#4227) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Akkor cserélj elemet a távirányítóban. :D

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4229) z123456789 válasza Monngoose (#4228) üzenetére


z123456789
addikt

Na varj csak! Feltetelezem hogy ha ez ennyire vicces neked, akkor tenyleg csak annyi lenne a dolgom hogy a jobbra nyíllal oldalra lépek, és kiválasztom a megfelelő színt. Ebben az esetben kozlom hogy, nekem arra nem csinal semmit. Fel le tudom mozgatni a feliratok kozott, de jobbra mar nem tudom vinni a kurzort hogy szint valasszak. :/

[ Szerkesztve ]

(#4230) tPedro_ válasza z123456789 (#4229) üzenetére


tPedro_
őstag

Nekem a kurzor gombokkal mukodik rendesen.

(#4231) aldebaran válasza z123456789 (#4229) üzenetére


aldebaran
őstag

Már bocsi a kérdésért, de a feliratra rálépsz, amikor színt választanál?

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4232) z123456789 válasza tPedro_ (#4230) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem sajnos nem. :(

(#4231) aldebaran
Most elbizonytalanítottál, de megnéztem, sehogyan sem ugrik át oda. :S
Más filmnél is próbáltam, bár szerintem nincs összefüggés.
Ilyet!? Mi lehet a probléma? :(((

(#4233) VGYke válasza Bobbacsi (#4177) üzenetére


VGYke
addikt

Szia! Nagyon megtetszett a csatolt kép, mert mindezt leírva sokkal bonyolultabb lett volna.
Ezen felbuzdulva, kérdezhetek tőled, és a fóromlakó társaimtól egy képpel is illusztrált bekötési dilemmát?

Adott:
Asus RT-N66U, amihez HDD is van csatlakoztatva, tehát WiFi-n (DLNA, Samba) tökéletes
Van egy UHD TV-m,
Van egy MED600X3D & MED600X3D-WP lejátszóm.

Kérdésem:
Ha beszerzek egy Denon AVR-X2000 erősítőt, azt hogyan célszerű "összedródozni" a fenti eszközökkel (Mede8er és TV)

Ábra szerint:

Excelben készült az "ábra", elérhető és módosítható: itt

Minden választ nagyon megköszönök!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4234) z123456789 válasza VGYke (#4233) üzenetére


z123456789
addikt

Ha jól értelmezem a képedet, akkor szerintem ez így nem lesz jó. Ha a megosztasokrol akarsz fhd anyagot, ahhoz kevés lesz a wifi.

(#4235) Ance válasza z123456789 (#4232) üzenetére


Ance
őstag

Javasolnék egy gyári beállításokra visszaállítást, remélhetőleg az megoldja.

(#4236) Bobbacsi válasza VGYke (#4233) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Hát így első ránézésre a Wi-Fi-t mindenképp kihagynám 3D-s tartalom átvitelére az kevés ahogy z123456789
fórumtárs is írta.
1.Ha nem torrentezel akkor a 2TB HDD-t én a Mede8er -be csatlakoztatnám (igaz azzal is lehet torrentezni,de én nem próbáltam ki )
2.A Samsung TV-n csak optikai hangkimenet van ( na jó van fejhallgató kimenet is de az nem jó,erre a célra )
3.Ha nekem lenne ez az összeállitásom akkor igy csinálnám (lerajzolni most nem fogom ,mert túl korán van még :) )
Minden eszközt UTP kábellel csatlakoztatnák az ASUS routerhez.
A Mede8er HDMI kimenetét rádugnám a Denonba,a kimenetét a Samsung TV-be.
A többit még nem tudom :) ( Ha a TV-t optikai kábellel kötöd össze az erösítövel az nem jó ,mert abból csak
sztereó jel lesz ,úgy olvastam.)
Az lennne a hang megoldás hogy a Mede8er opttikai kimenetét küldenéd a Denon-ba (ezt tudom elképzelni igy korán reggel )

[ Szerkesztve ]

(#4237) Bobbacsi válasza Bobbacsi (#4236) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Valahogy így :

(#4238) coreska válasza Bobbacsi (#4237) üzenetére


coreska
aktív tag

Egy kérdés. Ha a vinyót a mede8er-re dugod (Igy nincs hálózati lejátszás), akkor minek az UTP?

(#4239) Bobbacsi válasza coreska (#4238) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igaz, de én azt gondoltam van ezek mellet még laptop,vagy sz.gép ami szintén csatlakozik a routerbe

(#4240) z123456789 válasza Ance (#4235) üzenetére


z123456789
addikt

Nice. :W

(#4241) spiky03 válasza Bobbacsi (#4237) üzenetére


spiky03
veterán

Az optikai kábel az felesleges, mert ott a HDMI és azon megy a kép is és a hang is.
Egyedül a tv-be kell optikai ha van a tv-n ilyen bemenet nah meg ha az erősítő nem tudja az ARC-ot. Ha tudja akkor oda is elég a HDMI kapcsolat, mert azon "visszajön" a tv hangja is az erősítőbe, feltéve ha akarja a tv-t is azon hallgatni.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4242) Bobbacsi válasza spiky03 (#4241) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Oké,ezt nem tudtam ,sajnos nincs ilyen erősítőm :(
A TV-n szerintem csak optikai kimenet van.

(#4243) spiky03 válasza Bobbacsi (#4242) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem sincs. :)
Nekem is olyan van, ami nem tudja az ARC-ot és nekem pl pont kellett külön optikai kábel a tv-ből az erősítőbe, hogy legyen hangja.
De most megnéztem az X2000-est, hogy mit írnak róla és a speckók között ott van ez: 7 (beleértve 1 előlapi) x HDMI bemenet 3D, CEC és ARC támogatással és 1 x HDMI kimenet
Vagyis ez tudja mondjuk az új erősítők már mind tudják az ARC-ot.
Így tuti elég a HDMI, ha a tv is ARC képes. ;)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#4244) Bobbacsi válasza spiky03 (#4243) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Király :) most már csak VGYke fórumtársat kell megvárni mit szól mindehhez.

(#4245) Ance válasza z123456789 (#4240) üzenetére


Ance
őstag

Ezt most nem értem. :F

(#4246) dgyuri0123 válasza Bobbacsi (#4244) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

140e FT-ért szerintem ne X2000-et vegyél. Nekem volt és megint csak szerintem gyenge eresztés.
Audyssey-vel csinn-bumm cirkusz, nélküle viszont totál halott, fakó és színtelen. Természetellenes hangszer és ének hangokkal.

Ezért a pénzért inkább keress használt erősítőt magasabb kategóriából.
PL. ilyet.:
[link] vagy
[link]

Igaz, kell plusz 1db optikai, vagy 1 pár RCA kábel az ARC hiánya miatt, de a hangja fényévekkel jobb az X2000-nél.

De majd jönnek az "okosok" és majd megmondják a frankót. ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4247) Ance válasza dgyuri0123 (#4246) üzenetére


Ance
őstag

Ezt egyébként csak Te mondod az X2000-ről, azt kérlek tedd hozzá.

A tesztek dícsérik.

Nekem is pl. nagyon tetszik ahogy szól, mert ilyenem van.

(#4248) dgyuri0123 válasza Ance (#4247) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"Nekem volt és megint csak szerintem gyenge eresztés."

Ez mi szerinted? Kicsit olvass figyelmesebben kérlek.

Az, hogy ilyened van sajnálom, de még nem jelenti azt hogy jó is. Mondom: nekem is volt, de SZERINTEM max. alsó közép kategória.

Hallgass meg mást is és rá fogsz jönni, hogy igazam van. Ne a sértődöttség vezesse a "tolladat".

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4249) z123456789 válasza Ance (#4245) üzenetére


z123456789
addikt

Hát hogy örülök neki hogy vissza kell mindent állítani. (Nem örülök neki igazából.)

(#4250) dgyuri0123 válasza Ance (#4247) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja és elfelejtettem mondani : Bobbacsinak válaszoltam, mert nem akarok neki rosszat. :P

Ne kövesse el azt a hibát, amit én, hogy megvettem ezt az erősítőt. Természetesen mindenkinek joga van, hogy bármire költse a megtakarított pénzét. Ki italra, ki nőre, ki X2000-re. Pénzkidobás mindegyik, csak az első kettőt még lehet élvezni is. Utóbbit nekem nem sikerült. ;)

Nem téged akartalak bántani, hiszen fogalmam sincs, hogy hány usernek van itt X2000-es erősítője.
Egy biztos, ha neked tetszik, vagy akiknek tetszik, használja elégedetten.
Viszont engedtessék meg nekem is, ha már kiadtam 160e FT-ot egy ilyen "valamire", akkor jogom is legyen bírálni. És még olcsón vettem, mert friss korában 210 ezerért adták ezt a vasat, ami a legnagyobb pofátlanság, amit valaha láttam életemben. Nem kívülállóként szarozam le, hanem megtapasztaltam.
Nálam X2000 = Suzuki Swift. Így érthető vagyok?

Nagyon OFF ez most már, így be is fejeztem.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.