Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) Madoc válasza Madoc (#4750) üzenetére


Madoc
veterán

Írhatja.bocs.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#4752) charlie1975 válasza Madoc (#4750) üzenetére


charlie1975
aktív tag

értem én csak elakartam kerülni hogy jelszóval induljon a windows.amúgy nem értem miért kér jelszót ha ki van kapcsolva a jelszavas védelem

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4753) zjuhasz válasza charlie1975 (#4752) üzenetére


zjuhasz
aktív tag

módosítottam a felh. nevet ékezet nélkülire (netplwiz) beállítottam egy jelszót, így megy is minden,a MED már hajlandó lejátszani a megosztott mappák filmjeit.
ezt köszi a segítőknek.
De nekem sincs kedvem minden egyes windowsba belépésnél jelszót írni és én sem értem, hogy ha egyszer ki van kapcsolva a megosztás jelszavas védelme, akkor a MED miért ragaszkodik hozzá...

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség. Gyakorlatilag van.

(#4754) Disque válasza zjuhasz (#4753) üzenetére


Disque
aktív tag

Ha a windows jelszót kér belépésnél azt meg lehet oldani.
A futtatásba (WinKey+R) azt kell beírni, hogy: control userpasswords2
Itt kiválasztani a felhasználóneved és kivenni a pipát a számítógép használatához jelszót és felhasználónevet kell megadni elől. Kérni fogja majd a jelszót és ezután már a belépéskor többet nem kell megadni.

Szerk: Most nézem a netplwiz is ugyanaz mint amit én írtam

[ Szerkesztve ]

(#4755) jsk


jsk
senior tag

A med600-as mekkora méretig ajánlott képminőség tekintetében? Most 101 cm-es a tévé, de majd feljebb akarok váltani méretileg.

(#4756) dgyuri0123 válasza jsk (#4755) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Panasonic 50ST60-hoz használom 1 éve és nekem tökéletesen megfelel a képe.

"csak a zene van"

(#4757) lionshamlet válasza jsk (#4755) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Nálam egy 117cm-es philips-et hajt meg, teljes megelégedésemre.

(#4758) aldebaran válasza jsk (#4755) üzenetére


aldebaran
őstag

Nálam egy Sharp 60"-os van, és 1000x jobb, mint a wdtv live streaming. :K

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4759) jsk válasza aldebaran (#4758) üzenetére


jsk
senior tag

dgyuri0123, lionshamlet, aldebaran: Köszönöm szépen a válaszokat. Valahol olvastam, hogy 55 inch környékén már érdemesebb komolyabb Popcorn lejátszót venni. Ezért kérdeztem rá.

[ Szerkesztve ]

(#4760) aldebaran


aldebaran
őstag

Van új firmware: V4.0.1_Beta_29Jan2015

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4761) Ispy válasza Heraldry (#4588) üzenetére


Ispy
veterán

Jó neked, nekem Med600 + DS212j + Asus RTN-15 és a 3D BD filmek akadnak, ha kihagyom a láncból a routert, akkor megy. De már nem érdekel, b@szakodtam vele eleget...

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4762) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Egy Med600X3D-t használok már egy ideje a legnagyobb megelégedésemre. A kedvenc funkcióm a feliratok automatikus keresése és letöltése a filmekhez, iszonyatosan kényelmessé teszi a filmnézést.

Sajnos ez a funkció szőrén-szálán eltűnt a masinámból... :(

Pontosabban úgy csinál mintha letöltené "Felirat letöltve" de nem jeleníti meg magát a feliratot. Egy ősrégi 3.0.2-es firmware-t használtam, de hiába frissítettem 4.0.0-ra, a jelenség ugyanaz...

A film file mellé berakott feliratokat ugyanúgy megjeleníti, úgyhogy végképp nem értem...

Találkozott már valamelyikőtök ezzel a jelenséggel? Esetleg valami tipp? (felmerült egyéb okokból is a 800-asra váltás gondolta, ott van ilyen probléma?)

Előre is köszi!

(#4763) aldebaran válasza #48967168 (#4762) üzenetére


aldebaran
őstag

én simán letöltöm a feliratot és el is indítja a filmet vele mind a 3.0.7-en, mind a 4.0.0-n.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4764) #48967168 válasza aldebaran (#4763) üzenetére


#48967168
törölt tag

Eddig én is... :)

(#4765) kabar válasza #48967168 (#4762) üzenetére


kabar
senior tag

Nekem ilyet akkor csinált, amikor az adott könyvtárra csak olvasási joga volt, írási nem. Legalábbis úgy emlékszem, de én NFS-t használtam.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4766) #48967168 válasza kabar (#4765) üzenetére


#48967168
törölt tag

Na ennek már lenne értelme...

Én Samba-n keresztül csatlakozom egy Synology-hoz, de még megvan a régi NSA325 is, azzal is kipróbálom este.

Az írási/olvasási jogokat csak a NAS-on kell beállítani, jól tudom?

(#4767) kabar válasza #48967168 (#4766) üzenetére


kabar
senior tag

Annyira nem emlékszem, de a synology-n a windows-os elérésre is lehet beállítani írási/olvasási jogokat a megosztott mappa tulajdonságainál azt hiszem. Itt van valahol az NFS-es beállítás is. NSA 325-ösöm nincs de olyanra is csináltam NFS-t médialejátszó miatt, és ott is volt azt hiszem ilyen menü, ahol meg lehetett választani a jogosultságokat, csak ott azt hiszem nem kellett külön-külön megadni az egyes IP címeket. De majd jön Tonyk, és kijavít. Meg az is lehet, hogy más a hiba.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4768) Ispy


Ispy
veterán

Azzal lehet kezdeni valamit, hogy ha egy könyvtárat hozzáadok a kedvencekhez, akkor csak a gyökér könyvtárak jelenjenek meg benne? Az a bajom most, hogy a sorozatoknál mindegyiknek van egy saját könyvtára (ezt szeretném látni) és azon belül vannak az évadok, de most az évadokat is kirakja a kedvencek közé.

Így a kb. 30 sorozat helyett van kb. 240 ikonom a kedvencekben.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4769) McAdam6


McAdam6
tag

A minap matattam a routerbeállítások között és feltűnt, hogy valamelyik firmware frissítés megváltoztatta a Med1000 MAC-address-ét. Ez lehet ?

(#4770) kali válasza McAdam6 (#4769) üzenetére


kali
legenda

nem lenne szabad.
nem a lan - wlan különbözet látható? már ha adott/használt a wifi (is).

[ Szerkesztve ]

(#4771) Monngoose válasza Ispy (#4768) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A Sorozat jukebox speciális könyvtárstruktúrát igényel (részletek a lenyíló összefoglalóban).

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4772) YxVs


YxVs
senior tag

Feltettem a legfrissebb 4.0.1 Feb1 bétát.
Ti is tapasztaltok olyat, hogy filmnézés közben az Info gombra előhozott infókat nem lehet eltüntetni a gomb ujboli megnyomásával, hanem ki kell várni, hogy magától tűnjön el. A filmek borítói egyébként szépen megjelennek.
Hozzáteszem nem minden filmnél tapasztalom ezt.
Ez a 4.0.0.-nál nem volt így.

[ Szerkesztve ]

(#4773) #48967168 válasza kabar (#4767) üzenetére


#48967168
törölt tag

NSA325-el már működik, úgyhogy user error lesz a Synology-n... :)

Most azt próbálom meg beállítani, de amilyen drága olyan bonyolult... :)

(#4774) kabar válasza #48967168 (#4773) üzenetére


kabar
senior tag

Nonemá! Csak nem olyan bonyolult az!

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4775) Monngoose válasza YxVs (#4772) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Nálam az info gomb továbbra is jól működik, viszont a borító felrakása nem tetszik. Egyrészt túl nagy, sokat kitakar a képből, másrészt felesleges csicsának tartom (mintha egyéb javítani való már nem lenne).
Van ember, aki filmnézés közben meg akarja nézni a borítót (pl. mert elfelejtette, hogy milyen filmet néz)?!
Ráadásul ugyanez az ablak látható, amikor a film tetszőleges helyére akarsz navigálni és most a borító miatt "összenyomódott" a csúszka, így érzéketlenebb.
Az about.jpg-ken is megjelenő Megnézett ikon hasznos, de ronda - a szem és a pipa együtt nekem már sok.
Amit viszont már ideje lenne megoldani: a Kedvencekben és a Genre könyvtárban a kurzor végtelenítése. Nekem a kedvencekben elég sok jukebox van, így ha a végén lévőket akarom elérni, akkor jobb lenne, ha a balra gomb is működne és így az elsőről rögtön az utolsóra ugorhatnék. Arról nem is beszélve, hogy ha valamelyik jukeboxból visszalépek a kedvencekbe, nem marad azon amelyikből kiléptem, hanem mindig az elsőre ugrik.
Stb., stb...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4776) YxVs válasza Monngoose (#4775) üzenetére


YxVs
senior tag

Igazad van mindenben.
Akkor nem tudom nálam mi lehet az info gombbal, és hogy miért csak bizonyos filmekkel csinálja. Még nem tudtam rájönni, hogy mi alapján válogat a filmek között... Neked nincs ötleted?
Ja és emergency-vel telepítettem.

[ Szerkesztve ]

(#4777) Monngoose válasza YxVs (#4776) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Most vettem észre, hogy nem ugyanarról a bétáról beszélünk, nálam a jan. 29-i van (volt) fenn. Az info gomb problémáddal nem vagy egyedül (hacsak nem te írtál az angol fórumra is), bár a probléma már a jan. 29-i verziónál is jelentkezett.
Ahogy látom, egyéb gondok is vannak, pl. az egyik szkin-tervező panaszkodott, hogy a saját képek nem működnek az új firm-mel.
Én egyelőre visszaraktam a 4.0.0-t...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4778) #48967168 válasza kabar (#4774) üzenetére


#48967168
törölt tag

Hát nem először idegel fel a Nas-om az biztos... (Mondjuk ez a Synology topicba tartozik)
Most is már a fél világnak korlátlan hozzáférést adtam a megosztott könyvtáramon, de mégse képes szerencsétlen 600-as egy feliratot rátölteni... :(

A lesajnált 325-ösöm meg alapból tudja harmadáron..,

És igen tudom hogy user error, de rohadt idegesítő hogy nincs normálisan dokumentálva ez a csoda..:

(#4779) YxVs válasza Monngoose (#4777) üzenetére


YxVs
senior tag

Most már én is... :((

(#4780) gorog67


gorog67
aktív tag

A MED600X3D-t nézegettem, csak nem tetszik, hogy csak USB2.0-s a külső tár csatolója. Többen írták, hogy az is elég a lejátszáshoz és a 3.0 csak fájlmásoláshoz kellene, de most ezt olvastam itt: "...a belső wifi kártya olyan 38 Mbites filmekig használható lejátszásnál is. Az USB csak 20 körül." Akkor most mi az igazság? Mégiscsak jó lenne az a 3.0?

[ Szerkesztve ]

(#4781) kali válasza gorog67 (#4780) üzenetére


kali
legenda

folyamatában olvasva, nem usb csatolású wifi kártyára értendő az inkább az a 20-as érték?
a belső pci-e wifi modul 38, usb wifi modul pedig 20.
érdekes lenne, ha az usb 2.0 csatira direktben dugott merevlemez lomhább lenne, mint a wifi kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

(#4782) gorog67 válasza kali (#4781) üzenetére


gorog67
aktív tag

Valószínűleg igazad van és a wifistick-re értette, de az USB átviteli korlátnak vonatkoznia kell wincsire is, vagy nem? Játszott le már valaki nagy bitrátájú filmet USB-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#4783) kali válasza gorog67 (#4782) üzenetére


kali
legenda

wifi esetén más a korlátozó tényező.
nyomj rá nyugodtan egy korrekt bd 3d iso állományt, nem lesz gond, ha például a külső merevlemez...stb. okés.

[ Szerkesztve ]

(#4784) gorog67 válasza kali (#4783) üzenetére


gorog67
aktív tag

Ha nincs rá szükség, akkor sem értem, hogy miért csak 2.0-s, hiszen a Realtek chip tudja és reklám szempontból is jobb a 3.0. :( A Eminent EM7480 10 ezerrel olcsóbb és mégis belefért az árba a kék csati. :K

(#4785) sirály69 válasza gorog67 (#4784) üzenetére


sirály69
őstag

Én is hiányolom az usb3 csatit, de még nem találtam olyan filmet amelyik akadt volna a külső hdd-ről...

Szerver Hosting Debrecenben

(#4786) Disque válasza sirály69 (#4785) üzenetére


Disque
aktív tag

Igazából nincs sok értelme az USB 3.0-nak mert nincs ami kiszolgálja.
A hálókártya sebessége a gyenge láncszem a sorban, de mivel azon is átmegy minden amit le tud játszani, így ez van, ezt kell szeretni, de szerintem egy gyorsabb hálókártya többet érni mint az USB 3.0.
A 800-ason van USB 3.0 slave de azzal csak a beépített HDD-t lehet elérni, a külső USB-s eszközöket már nem.

(#4787) dgyuri0123 válasza sirály69 (#4785) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Minek a 3.0-s USB, nem értem?
Bármekkora bitrátájú BD50-et le tud játszani USB-ről és NFS-ről egyaránt HD hangokkal együtt. Persze a hálózatos lejátszás csakis LAN-on tökéletes.
A WiFi felejtős BD50 esetében LAN-on, ezt mindenki tudja. :K

2.5"-os USB 3.0-ás HDD-im vannak és minden szempontból tökéletesen együttműködnek a Med600-al.

Másolás sebessége kb. 15 MB, ami nem egy villám, viszont nem kell hurcolászni a vinyókat. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4788) Ispy válasza Monngoose (#4771) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi, megtaláltam, majd kipróbálom.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4789) kabar válasza #48967168 (#4778) üzenetére


kabar
senior tag

Miért nem az NFS-t használod. Két három kattintásból megvan a synologynál. Próbáld meg minimalizálni azt, aminek akármilyen köze is van a microsofthoz és kevesebbet fogsz sz..pni.

"Der erste Trunk aus dem Becher der Naturwissenschaft macht atheistisch; aber auf dem Grund des Bechers wartet Gott.“

(#4790) sirály69 válasza Disque (#4786) üzenetére


sirály69
őstag

Továbbra is: Több áramot tud leadni...

Szerver Hosting Debrecenben

(#4791) gógyi válasza dgyuri0123 (#4787) üzenetére


gógyi
aktív tag

2.5"-os USB 3.0-ás HDD-im vannak és minden szempontból tökéletesen együttműködnek a Med600-al.

Milyenek? Nem sustorognak halk zenehallgatás közben?

(#4792) dgyuri0123 válasza gógyi (#4791) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Toshiba és WD Passport,

Nincs semmi hangjuk, mert 5400-asok, így a leghalkabb zene hallgatása közben sem hallani a hangját. Esetleg 10 cm-ről nagyon halk surrogást.

Korábban a 3.5"-os 7200-as fordulatú WD úgy remegtette ( zengette) az egész szekrényt, hogy át kellett raknom a 10 mm vastag üvegpolcú hifi állványra. Na úgy már kussban volt, de a 2.5"-osak ilyet nem csinálnak.

(#4790) sirály69: továbbra sem értem, minek neked a több áram?

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#4793) Ance válasza gógyi (#4791) üzenetére


Ance
őstag

A 3,5-ös WD green sem ad ki szinte semmi zajt, max. indulásnál. Lejátszás közben semmi, azaz kb. 20 centi közel kell hajolni. 4 darab lóg ki egy Sharkoon 4 lemezes bay-ből és akkor sincs hangjuk, ha mind a négy megy, pedig szabadon vannak.

(#4794) Zsmester89


Zsmester89
őstag

WD red :) 0-24ben is pöröghet, hangja mégsincs.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4795) dgyuri0123 válasza Zsmester89 (#4794) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lényeg a fordulatszám és a Red-ek 5400-on pörögnek. A 4TB-os biztosan, azért nincs hangjuk. Általában a 3.5"-es HDD-k fordulatszáma 7200, így természetesen jóval zajosabbak.

"csak a zene van"

(#4796) sirály69 válasza dgyuri0123 (#4792) üzenetére


sirály69
őstag

Mint ahogy már írtam a 2Tb külső hdd-vel való indításkor nem tud bekapcsolni rendesen, hanem 10-15 mp után kikapcsol. A 2. indítás már rendesen lemegy...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#4797) dgyuri0123 válasza sirály69 (#4796) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Nálam soha ilyen gond nem volt. Gyári kábeleket használok és mindkét HDD-m hiba nélkül kommunikál kb. 1 éve a Med-el. Ott valami más gond lehet szvsz.

"csak a zene van"

(#4798) Monngoose válasza sirály69 (#4796) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Egyetértek az előttem szólóval.
Nyár eleje óta használom két USB3-as (1 ill. 2TB) WD elements-szel az USB2 portokon (egyszerre a kettőt) és semmi gondom nincs...

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4799) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Sziasztok!

Yadis 2.3 -ban amikor rákeresek egy filmre és alapból beállít egy hátteret és egy borítót, olyankor még lentebb ki szokott dobni néha több fajta borítót és hátteret is. A gondom az, hogy csak megnyitni lehet őket, kicserélni nem... Tehát a felajánlottak közül hogy lehet másik hátteret betenni az adott filmhez? :F

[ Szerkesztve ]

(#4800) Monngoose válasza Rotor82 (#4799) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Természetesen bármit megváltoztathatsz: a film paramétereit, a plot szövegét, a borítót, hátteret, stb.
Csak annyi a dolgod, hogy esetedben kiválasztod a kívánt borítót és hátteret, majd megnyomod a keresés gombot és legenerálja a változásokat.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.