Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5051) pomo-sapiens válasza pomo-sapiens (#5050) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Na úgy néz ki,hogy ugyanazon gomb esetén összes médiafájl-ra kattintva,minden látható a helyén.Nem értem mi és hogyan állítódott el.De mindegy.

(#5052) z123456789 válasza pomo-sapiens (#5050) üzenetére


z123456789
addikt

Jól emlékszel, semmi ilyesmit nem kéne állítani. :S
Nincs előttem, de ha hazamegyek, és még kérdés lesz, akkor ránézek. Nem tudsz olyasmit kiválasztani hogy mindet jelenítse meg egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#5053) Ance válasza z123456789 (#5052) üzenetére


Ance
őstag

De tud. Éppen az előbb állította vissza. Lehet választani, hogy csak video, csak zene, csak kép, vagy az összes fájl jelenjen meg. Egyszer én is elállítottam véletlenül és kicsit rámjött a frász. :D

(#5054) z123456789 válasza Ance (#5053) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor meg is érkeztünk. Hajrá! :C

(#5055) pomo-sapiens válasza Ance (#5053) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Ezaz,hogy én semmit nem állítottam el.De az a lényeg,hogy megoldódott.

(#5056) Monngoose válasza pomo-sapiens (#5048) üzenetére


Monngoose
aktív tag

A dolog nem függ a firm-től.
Nálam most a 4.0.0 van fenn, de a korábbiakkal is ugyanugy működött, azaz:
a Saját médián belül bármelyik mappánál bármelyik nézetet választom ki (a mappán belül a View gomb nyomogatásával lehet választani az 5 nézet közül), az összes médiafájl látszik: pl. ha egy mappában vegyesen van film-, zenei- vagy képfájl, akkor is látszik egyszerre az összes, bármelyik nézetet választom is.
A dologhoz az is hozzátartozik, hogy én nem hálózatról, hanem közvetlenül külső HDD-ről használom.

A javaslatom a következő: próbáld ki külső meghajtóval, vagy akár egy pendrive-val. Ha azzal úgy működik, ahogy fentebb leírtam, akkor a hálózati lejátszással van a gond, valamit nem engedélyeztél (akár a NAS-on, akár a meden), + nézd meg, hogy minden médiafájl nézete engedélyezve van-e.

Azt is érdemes tudni, hogy mindegyik mappához egyedi nézet rendelhető, amit a med elment az adott mappába egy xml fájlban, így bármikor belépsz az adott mappába, a med arra a nézetre vált, amit legutóbb ott beállítottál. Ehhez viszont a meden az Egyéb beállításoknál be kell kapcsolni az Automatikus nézetet, ill. a hálózaton a med-nek írási jogot kell adni.

Szerk.: Hopp, látom, elkéstem...

[ Szerkesztve ]

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5057) pomo-sapiens válasza Monngoose (#5056) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Azért köszönöm!

(#5058) rappit4 válasza pelikan69 (#5047) üzenetére


rappit4
őstag

Sajna nem tud, amennyire én tudom. Nekem mindig van egy egy másodperces szünet számok közt. :(

(#5059) Apaf3j


Apaf3j
tag

Ha már mindenki panaszkodik valamire... nálatok előfordul, hogy a távirányító valamelyik gombjának (nem a kikapcsológomb, persze) megnyomásától újraindul a készülék? Nem csinálja mindig, és annyira nem is tragikus, csak kíváncsi vagyok, hogy ez bug vagy feature? :D
(FW 4.0)

Climate is what you expect, weather is what you get.

(#5060) kali válasza Apaf3j (#5059) üzenetére


kali
legenda

igaz, nekem még csak 4 hetes a készülék, de nem tapasztaltam ilyen problémát 4.0.0 firmware alatt.

(#5061) raiden1bak


raiden1bak
tag

Üdv!Azt szeretnem kerdezni,hogy kinek mennyi időbe telt amíg az 5 éves garanciáért regizett?Hétfőn regiztem és meg nem engedbe tudom,hogy várni kell 1-2 napot vagy hetekről van szó?Azon a linkem csinaltam amit az egyik kolega rakott be .Köszönöm!

(#5062) Bobbacsi válasza raiden1bak (#5061) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nekem 4 nap volt,de a Spam mappában találtam meg a visszaigazolást.Miért nem tudom ? :)

(#5063) aldebaran válasza Apaf3j (#5059) üzenetére


aldebaran
őstag

igen, nálam is van néha, hogy újra indul ad-hoc módon.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#5064) kali válasza raiden1bak (#5061) üzenetére


kali
legenda

szia,

az elmúlt héten pénteken regisztráltam, azóta várok türelemmel, eddig semmi.

[ Szerkesztve ]

(#5065) Met


Met
nagyúr

Annál a másik oldalnál ahol pár nap mire végigfut a regisztráció, miért számít a vásárlás ideje? Utána néznek?
Ismerős hozta nekem nagykerből (nettó nagyker áron) tehát számlám sincs, garjegy van de nem pecsételte le.
Amúgy 13.án regeltem és még mindig nem tudok belépni az oldalra. :(((

z123456789 köszi

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5066) raiden1bak válasza Met (#5065) üzenetére


raiden1bak
tag

Milyen kép beallitasra erdemes rakni automatikus vagy 1080p 60hz ?Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#5067) Ispy válasza Apaf3j (#5059) üzenetére


Ispy
veterán

Nekem még nem csinálta, de inkább fog fel fícsőrként, akkor nem olyan bosszantó :DDD

Nekem azt szokta, hogy a film megáll, mintha pause-t nyomnék, aztán 2x back gomb és megy tovább. Igaz ezt még az fw frissítés előtt csinálta, azóta még nem nagyon néztem filmet.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5068) z123456789 válasza raiden1bak (#5066) üzenetére


z123456789
addikt

Automatikus.
Egy normál film 1080p 60hz-en ugrálni fog.

(#5069) pelikan69 válasza rappit4 (#5058) üzenetére


pelikan69
tag

Akkor lehet, hogy más eszközt kell keresnem. Köszönöm!

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#5070) Monngoose


Monngoose
aktív tag

pelikan69 (#5047) ; rappit4 (#5058)
A folyamatos lejátszáshoz elvileg működik a flac+cue megoldás, de nekem csak félig sikerült összehozni.
Ha a cue-t indítom, akkor track-váltáskor röccen, ha az egész lemezes flac fájlt indítom, akkor ugyan nem látszanak a track-ek, de folyamatos a lejátszás. Emerson, Lake & Palmer, Mike Oldfield, King Crimson, meg általában a koncert lemezek esetében elengedhetetlen....

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#5071) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! IPTV linkek letölthető gyűjteményét, ami él a mai napon, tud valaki valahol?
Szóval valami ilyesmit / ilyesmi formátunban:
"#EXTM3U
#EXTINF:-1,M1 TV
mms://streamer1.carnation.hu/mtvonlinem1
#EXTINF:-1,M2 TV
mms://streamer1.carnation.hu/mtvonlinem2
#EXTINF:-1,PV TV
http://92.61.114.188:8080/tematik_MEDIA ... eg4aac.flv
"

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5072) rappit4 válasza z123456789 (#5068) üzenetére


rappit4
őstag

Ha az autómatikus képfrekvencia váltás be van kapcsolva akkor elvileg átvált 24hz-re még akkpr is ha 1080p60hz-et adtál meg.

(#5073) z123456789 válasza rappit4 (#5072) üzenetére


z123456789
addikt

Igen, tudom. És? :D

(#5074) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Hali!

Köszönöm mindenkinek, aki a wichester-problémám megoldásában segített és nem küldött el a... :)

Működik!

Most már látja a med a wincsit és le is játssza, ami rajta van.

Frissítettem 4.0.0-ra, így már a Youtube is müxik.

A másik gondom még mindig él. A hálózaton keresztül kellene belemennem a szgépen lévő médiafájlokba, de nem látja. Addig eljutok, hogy SMB-server - workgroup(?) - TAMAS (ez a szgép neve). Tehát látja a szgépet, de ha ebbe bele megyek, kéri a felhasználó nevet és jelszót. Ez minek a felhasználó neve és jelszava lehet? Ugyan is hiába írom be a szgépbe való bejelentkezéskor használt felhasználó nevet és jelszót, azt írja ki némi zakatolás után, hogy "Logon Fail", és nem csinál semmit...
:(

(#5075) z123456789 válasza tamáspapa (#5074) üzenetére


z123456789
addikt

Tedd fel azt a 8.1-et a PC-re!
Nálam semmit nem kért a MED, pedig 8.1-nél is már muszáj létrehozni felhasználónevet és jelszót a win telepítéskor.
Vagy előtte esetleg nézz körül a MED hálózati, illetve egyéb beállításaiban!
Gondolom a csoport nevet, szgép nevet, jelszót stb.. már 100x ellenőrizted. Csak hogy biztos nem elírás-e?

(#5076) Fang válasza tamáspapa (#5074) üzenetére


Fang
aktív tag

Ez alapján a leírás alapján egy NFS szervert is megpróbálhatsz beállítani az smb helyett. Én elég sokat szarakodtam vele, de ez alapján egyből működött minden: [link]

Ennek is az a lényege hogy a gépeden lévő fájlokat meg tudod osztani a HaneWIN NFS nevű programmal és a MED látni fogja azokat ha mindent jól csináltál.

De szerintem talán egyszerűbb volna ha mindent csak egyszerűen felmásolnál a külső winyóra, ha jól emlékszem 3TB-os at vettél, azon nagyon sok minden elfér és még a PC-nek sem kell menni ha filmezni, vagy zenét hallgatni akarsz!

Az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség, gyakorlatilag viszont van!

(#5077) tamáspapa válasza z123456789 (#5075) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Mi / hol van az a csoportnév?

A 8.1 már le van töltve, a hét végén jön a barát és felinstallálja, akkor úgy is újra kell mindent csinálni, megosztani, stb. Majd akkor felírok mindenféle felhasználónevet, jelszót, amiből lehet majd válogatni :)

(#5078) tamáspapa válasza Fang (#5076) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Igen az egyszerűbb az lenne, ha mindent kimásolnék, de idegesít, hogy nem müxi ez a sz@r. Ugyhogy előbb-utóbb meg oldjuk valahogy, hogy lássa a gépet.

Gyakorlati kérdés: amikor egy külsőtápos külső wincsit köttök rá a szgép USB-jére: bekapcsolva lehet a szgép, vagy nem? Kidobatni már az itt javasolt progival csinálom, de bedugáskor hogyan jó? A Toshiba 3TB-os wincsi kézikönyve azt írja, hogy 1. Kapcsolja ki a szgépet... Az nem megoldás, ha csak alvóra teszem, mert egyszer így próbáltam és ekkor is feléledt a wincsi, tehát alvóban is kap impulzust az USB-aljzatból.

[ Szerkesztve ]

(#5079) z123456789 válasza tamáspapa (#5077) üzenetére


z123456789
addikt

Ami a hálózatod neve. Workgroup, vagy ilyesmi szokott alapból lenni, szerintem neked is az lesz.
Ezt a PC-n tudod megnézni. Intéző, Hálózatokra rákattolsz és kiírja a nevet. Majd utána a MED-ben ezt be tudod állítani, hogy erre a hálózatra csatlakozzon.

(#5078) tamáspapa
Szerintem ez USB-s csatlakozásnál tök mindegy. Ma már a belső SATA meghajtókat is lehet (nem szoktam) bekapcsolt PC-re kötni.

[ Szerkesztve ]

(#5080) kali válasza raiden1bak (#5066) üzenetére


kali
legenda

tv rendszer; a használt tv készülék legjobbja legyen, ideális esetben 1080p / 60 Hz
1080p / 23.976 Hz; be (amennyiben a használt tv készülék támogatja)
automatikus képfrekvencia váltás; be

a leírásban is így írják (link), illetve a fórumon is óva intenek a hozzáértők, hogy az első opció automata beállítással bírjon, mert úgy nem minden esetben áll be megfelelőre, például gondot okozhat, ha a tv készülék később van bekapcsolva, mint a lejátszó, meg azt is említik, hogy ha egy film a fenti beállítástól alacsonyabb (720) értékkel bír, akkor is inkább a lejátszó skálázza fel jobbra (1080), mint a tv.

(#5081) tamáspapa válasza z123456789 (#5079) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

igen, nálam is ez van és ezen belől ott van, hogy TAMAS, ami szgép neve és erre nyomva kéri a felhasználó nevet és jelszót.

(#5082) z123456789 válasza tamáspapa (#5081) üzenetére


z123456789
addikt

És azt mondod hogy ha beírod a windowshoz használt felhasználónevet meg jelszót, nem fogadja el?

(#5083) pomo-sapiens válasza tamáspapa (#5081) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Tegnap én is szenvedtem ezzel.A windowsban az otthoni hálózat beállításainál(nem emlékszem pontosan a helyére,nem vagyok otthon) a lap alja környékén kiszeded a pipát annál a pontnál,ahol arra utal,hogy jelszó kell.

(#5084) tamáspapa válasza z123456789 (#5082) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Igen, nem fogadja el. Bár azóta eszembe jutott, hogy amikor az alvó módból felébresztem, akkor csak a jelszót kéri, de most nem emléxem, hogy felette ott van-e ilyenkor a felhasználó név. Na meg arra sem emléxem, hogy amikor bekapcsolom a gépet, akkor kéri-e, de mint ha akkor nem kérné. Ha ez így van, ez hülyeség, mert bekapcsoláskor fontosabb lenne, mint alvó módból való felébresztéskor. Majd megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#5085) tamáspapa válasza pomo-sapiens (#5083) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

ok, köszi, ezt megnézem

[ Szerkesztve ]

(#5086) kali válasza kali (#5064) üzenetére


kali
legenda

a hatodik napon a kis jézus megszületett, ma már engedett belépni a regisztrációs profilba és frankón írja az 5 év jótállást. :)

(#5087) z123456789 válasza kali (#5086) üzenetére


z123456789
addikt

:C

(#5088) Met válasza kali (#5086) üzenetére


Met
nagyúr

Nekem is mától engedte, lehet valami olyan ember intézi ezt aki egy héten egyszer megy arra:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5089) tamáspapa válasza pomo-sapiens (#5083) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Köszi, ez bejött. Most már sok mindent lát a med a szgépen, de a lényeget ( videok, képek, filmek) még nem. Meg kell néznem hogy ezek külön engedélyezve vannak-e ill meg vannak e osztva.

(#5090) pomo-sapiens válasza tamáspapa (#5089) üzenetére


pomo-sapiens
csendes tag

Alapjáraton a C./Felhasználók/Nyilvános mappák vannak megosztva.Lehet,hogy mást is be lehet állítani,nem vagyok nagy mágus.Én amit gépről akarok nézni,ideteszem,és innen látja.

(#5091) kali válasza Met (#5088) üzenetére


kali
legenda

lehet, a lényeg az, hogy már ez is rendben van. :)

(#5092) pelikan69 válasza Monngoose (#5070) üzenetére


pelikan69
tag

Köszönöm a segítséget! Megpróbálok utánajárni, hogy melyik eszköz képes a folyamatos zenelejátszásra. Egyelőre nem szeretnék külön eszközt a filmekhez és a zenéhez.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#5093) tamáspapa válasza pomo-sapiens (#5090) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Nekem egy wincsi van a gépen, két particióra osztva. A "C" a rendszeré, az "E" meg amin mindenem van. Érdekes módon az "E"-ből sokmindent lát, de a lényeget még nem, ezt kell megnézni, miért.

(#5094) z123456789 válasza tamáspapa (#5093) üzenetére


z123456789
addikt

Hát nem tudom...megosztási probléma lehet.
Jobb gomb a (nem C:\ meghajtón) választani kívánt mappára, mondjuk:
D:\videok\
És ott "megosztás ezzel", és válaszd a Workgroup-ot írás olvasás engedéllyel. Több ötletem nincs. :(

(#5095) VGYke válasza VGYke (#5071) üzenetére


VGYke
addikt

Erre valaki?
Magyarországon élő és most is elérhető IPTV gyűjteménye (txt) nincs valakinek?

Vagy ez a szolgáltatása felejtős a MED8ER-nek? Én csak most akarnék belevágni, jól jönne kis segítség.

[ Szerkesztve ]

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#5096) raiden1bak válasza kali (#5086) üzenetére


raiden1bak
tag

Nekem is :)Köszönöm a tippet majd en is be regizek abba a forumba is.

[ Szerkesztve ]

(#5097) zozy84


zozy84
senior tag

Láss csodát bő 1 héttel a regisztráció után sikerült is belépnem és 2020ig garanciális. :))
Azt mondtátok, hogy pár nappal később enged majd csak belépni de 1 hét után már letettem róla. Csak bent volt az előzményekben ezért jutott eszembe megpróbálni újra. :DD

(#5098) jsk válasza VGYke (#5095) üzenetére


jsk
senior tag

Amikor megvettem, akkor engem is foglalkoztatott az IPTV része. De rá kellett eszmélnem, hogy a magyar linkek maximum 1-2 napot élnek, és a minőségük sem a legjobb. Külföldi linket találni rengeteget, de ami tartósan működik az ritka. Ha találsz linket, akkor itt tudod tesztelni: tester

[ Szerkesztve ]

(#5099) tamáspapa válasza z123456789 (#5094) üzenetére


tamáspapa
aktív tag

Valszín a megosztással van baj. Ma amikor belenéztem, hogy mit lát, ugyan azt láttam mint tegnap:Videók, Képek, Zenék. De bennük semmi. Bevillant, hogy a C-meghajtón is vannak ilyen mappák. Próbaként a D-ről a Videók mappából átmásoltam egy videót a C-meghajtó Videók mappájába. És láss csodát, megtalálta a med. Tehát e pillanatban mint ha csak a C-meghajtó volna megosztva. Elvileg. Ugyanis a D-meghajtón minden egyéb cuccot lát. Pontosabban: ami mappa név szerint a C-meghajtón is van, azt nem látja a D-meghajtón, mint ha ott sem volna. Minden mást lát. Akkor most mi van?

[ Szerkesztve ]

(#5100) tamáspapa


tamáspapa
aktív tag

Annyiban korrigalok, hogy a D meghajton levo Videok, Kepek, Zenek mappakat is latja, mert ott van a tobbi kozott, de ha ranyomom valamelyikre az ok-t akkor a C- meghajton levo ugyan ilyen nevu mappaba megy bele, amiben nincs semmi. Ugyanakkor a C meghajton nincs Filmek nevu mappa, a D- n van es azt is uresnek latja ha ra ok-zok, tehat itt meg az sem all fenn, hogy nevazonossag miatt itt is a C-t reszesitene elonyben.
???
Azt ma kiprobalom, hogy ha atnevezem a mappakat a C-ben, mit fog csinalni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.