Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Na a mai nappal is kaptunk egy ujabb FW, viszont ez már RC :) 3.0.7 RC 30DEC14. Írjatok tapasztalatot érdemes e ezt már feltenni versus a jelenlegi 3.0.5 :)

(#4252) Bobbacsi válasza dgyuri0123 (#4250) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Bocsi de nem engem érint ez az egész ,hanem :VGYke fórumtársat :)
Tőle indult el az egész ő szeretne ilyen erősítöt.Én már kiköltekeztem idén ,vettem Mede8ert,,Synology NAS-t bele vinyót ,switch-et,Erösitöre már nem futotta.

(#4253) dgyuri0123 válasza Bobbacsi (#4252) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Bocs.

Mellé ment és már nem tudom szerkeszteni. :B

"csak a zene van"

(#4254) Ance válasza dgyuri0123 (#4250) üzenetére


Ance
őstag

Amit írsz, azzal mindössze az a gondom, hogy egyedül vagy a véleményeddel, írod, hogy szerinted, de mégis úgy fogalmazol a minőségéről, amit túlzásnak tartok. Ugyanez történt a házimozi erősítő fórumon is, csak ott már nem tudod felvetni, hiszen ott is egyedül maradtál a véleményeddel. De tényleg le kell zárni a vitát, mert ez nem vita részedről, csak kinyilatkoztatás, amit az adott szobában, adott hangfalakkal történt összeállítás alapján mondtál ki az X2000-ről, ami elég sok teszten lett bestbuy-nak kikiáltva a kategóriájában az ár/érték aránya miatt, így csak egy egypróbás vagdalkozásnak tűnik. Azért szóltam bele a beszélgetésbe, mert ahogy a másik fórumban nem veszed figyelembe, itt sem, hogy mindenki szembe megy Veled az autópályán, így lehet, hogy pont Te teszel rosszat annak, akimilyet szeretne. Peace.

Már én sem tudom ki keresett ilyen erősítőt, de az avx.hu-n van egy eladó 110k-ért még 2 év garanciával. Most látom VGYke fórumtárs.

[ Szerkesztve ]

(#4255) dgyuri0123 válasza Ance (#4254) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

PÜ megy. ;]

"csak a zene van"

(#4256) Zsmester89


Zsmester89
őstag

V3.0.7 - 2014. 12. 30. - RC
Publikus RC (Release Candidate – a végleges előtti utolsó bétának szánt) firmware. Letölthető INNEN. Újdonságok a 25-ihez képest:

– Változott a D-jelű részletes filmadatok sablon (lásd lentebb a képet).
– Módosított C-jelű skin.
– Ha a torrent-kliens be van kapcsolva, újraindítás után is futni fog, nem kell manuálisan ismét elindítani.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4257) Zoty4 válasza Bobbacsi (#4237) üzenetére


Zoty4
őstag

A zoldnek nincs ertelme, a hdmi az viszi a hangot es a videot is
Sorry, latom mar mas is irta

[ Szerkesztve ]

(#4258) charlie1975


charlie1975
aktív tag

sziasztok olyanra van lehetőség hogy ha pl családi dvd t rakok egy mappába akkor saját borítót mutasson hozzá?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4259) Monngoose válasza charlie1975 (#4258) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Csinálj egy 160x237-es folder.jpg-t és tedd a film mappájába.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4260) z123456789 válasza z123456789 (#4225) üzenetére


z123456789
addikt

Annyi fejlemény történt a felirat színének/pózíciójának változtatásában, hogy cseréltem FW-t a legújabb RC-re, viszont némelyik filmnél így sem tudom ezt kiválasztani.
Nem értem, mert ez nem a filmen múlik szerintem, hanem a MED szoftveres megoldásán. :F

(#4261) aldebaran válasza z123456789 (#4260) üzenetére


aldebaran
őstag

egy fényképet lőhetnél a problémáról, mert így csak a sötétben tapogatózunk.
Ilyen problémája senkinek sincs.

Gandhi mondta: "Élj úgy, mintha meghalnál holnap. Tanulj úgy, mintha örökké élnél."

(#4262) VGYke válasza Bobbacsi (#4244) üzenetére


VGYke
addikt

Köszönök itt mindenkinek mindent!
Válaszolni fogok jövőre, mert most inni kell!
Mindenkinek:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4263) charlie1975 válasza Monngoose (#4259) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Köszi

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4264) walter70


walter70
tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen kütyüt,egy éves.Négy filmet néztünk meg összesen (nem egyfolytában),kikapcsoltam,azóta nem reagál semmire.A készüléken lévő gombbal sem tudom bekapcsolni.Mi lehet a gondja,vagy mit kell tenni vele?

(#4265) Ispy


Ispy
veterán

Erre valaki?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#4266) Bobbacsi válasza walter70 (#4264) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ha az X3 nem indul újra 5 másodpercen belül (az ‘Enter’ gomb lenyomása után), akkor nyomja
meg a ‘Kezdőlap’ gombot a folyamat megkezdéséhez!
Vészhelyzeti eljárás (az alapértelmezett beállításokat hozza vissza)
Húzza ki az áramellátást biztosító jacket az X3 hátuljából, majd csatlakoztassa újra! Ezután nyomja meg a
be-/kikapcsolás gombot, és tartsa így 20 másodpercig, majd engedje el! Kb. 15 másodperc után az X3
LED-je kéken villogni kezd, a képernyőn pedig a folyamat státuszát jelző csík jelenik meg (néhány TV-n ez
nem látszódik). Várjon, míg az X3 újraindul! Az X3 firmware-jének frissítése befejeződött.

Ezt már kipróbáltad ? (magyar használati utasítás )

(#4267) 206 cc válasza Ispy (#4221) üzenetére


206 cc
senior tag

Teszteld már úgy is készüléket,hogy direktben rádugod usb-n egy hdd-t vagy pendrive-ot ..ott is jelentkezik e a hiba?

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#4268) walter70 válasza Bobbacsi (#4266) üzenetére


walter70
tag

Igen ilyet próbáltam,de semmi.Most viszont ránéztem a gépre és be van kapcsolva.Esetleg próbálgassam többször ki-be kapcsolgatni,hátha megjavult?

(#4269) 206 cc válasza walter70 (#4268) üzenetére


206 cc
senior tag

Azt mondod be van kapcsolva...és működik is?...mert akkor minek kapcsolgatnád?Ráadásul nem kapcsol ki azonnal a készülék...kell pár pillanat neki....és amikor kikapcsoltad szintén kell pár pillanat míg betölt....

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#4270) Bobbacsi válasza walter70 (#4268) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Ne bántsd ha jó :)

(#4271) walter70 válasza 206 cc (#4269) üzenetére


walter70
tag

Arra gondoltam,hogy mivel kb.10-15 perce nem néztem rá,fogalmam nincs,hogy mikor és hogyan kapcsolt be,esetleg néhányszor próbálgatom,ha nem árt neki.De nem erőltetem,mert inkább filmet néznénk.Majd ha a legközelebbi bekapcsolásnál megint csinálja,akkor írok.Köszi a segítséget.

(#4272) walter70 válasza Bobbacsi (#4270) üzenetére


walter70
tag

Pont írtam,hogy nem fogom.

(#4273) z123456789 válasza aldebaran (#4261) üzenetére


z123456789
addikt

Tessék!

A két film között a különbség, hogy az egyik iso (ahol nem működik) a másik meg mkv.
Sőt, most hirtelen megnéztem több BD iso-t és mkv-t. Kb 10 filmet teszteltem.
És csak az mkv-knál lehet módosítani a feliratot. :S

(#4274) coreska válasza z123456789 (#4273) üzenetére


coreska
aktív tag

Ez így természetes. Az ISO lemezképfájl, aminél nem módosítható. Ha itt is módosítani szeretnél tölts le mellé feliratot és az már módosítható lesz.

(#4275) z123456789 válasza coreska (#4274) üzenetére


z123456789
addikt

Akkor elnézést hogy itt hisztiztem, közben meg lehet hogy valaki már leírta ezt. Most már legalább tudom. :)
Köszi szépen!. :)

(#4276) bigdady


bigdady
nagyúr

Na fent is a 3.0.7

(#4277) 206 cc


206 cc
senior tag

Egy kis meglepetés az új[V.4.0.0] firmware!!

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#4278) Monngoose válasza z123456789 (#4275) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Pár dolog még a felirat-problémához.
A gondot nem az iso formátum okozza, hanem maga a film. ;)
Az eredeti Blu-Ray- és DVD filmekben ugyanis (így a te BD iso-idban is) grafikus feliratozás található (azaz a filmben bitmap képként vannak tárolva), ezért nem tudja a med módosítani.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4279) bigdady válasza 206 cc (#4277) üzenetére


bigdady
nagyúr

Szólhattál volna 20 perccel korábban :DDD
Már szalad is fel :)

[ Szerkesztve ]

(#4280) Tido válasza 206 cc (#4277) üzenetére


Tido
aktív tag

Ó hogy az a.. :W Ha nem két nappal korábban vettem volna rá magam, hogy a youtube miatt felrakjam a bétát :DD

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#4281) charlie1975 válasza 206 cc (#4277) üzenetére


charlie1975
aktív tag

Mi az újdonság benne?megéri felrakni?

Galaxy S4,Galaxy Note3,Note7,S7 EDGE

(#4282) 206 cc válasza charlie1975 (#4281) üzenetére


206 cc
senior tag

Van sok újdonság és javítás!!itt a bővebb leírás...

206cc „- pedig nem is én utállak Téged.Te utálod saját magad” .... a problémát nem az jelenti, hogy valaki hülye,hanem az hogy nem ismeri be....

(#4283) bigdady válasza bigdady (#4279) üzenetére


bigdady
nagyúr

Fent is a 4.0.0 :R

Jó lenne ezt a filmelőzetesek dolgot ha tudná alapból, nem pedig hozzáadni kéne :(

Mostanában szkenelésre azt adja ki hogy No id3 tag... (előző verziónál is) Ezt nem tudjátok mi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#4284) stomi76 válasza bigdady (#4283) üzenetére


stomi76
tag

Tapasztalatok az új frimmel?
Simán lehet frissíteni menüből?

(#4285) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Ha egy film 2 db iso fájlban van meg, akkor ezeket egybe lehet valahogy gyúrni, hogy a filmet lehessen élvezni megszakítás nélkül?

(#4286) bigdady válasza stomi76 (#4284) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én rádobtam egy nfts-es pendrivera és hosszan nyomva az ON/Off gombot bekapcsolás közben feltette magát. (előtte lementettem a beállításokat a pendrivera és simán vissza is állt)

[ Szerkesztve ]

(#4287) z123456789 válasza Monngoose (#4278) üzenetére


z123456789
addikt

(#4278) Monngoose
Mindent értek, Thanks!

(#4277) 206 cc
Köszi! :)

(#4288) Bobbacsi válasza bigdady (#4283) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Nálam az volt a megoldás erre,hogy kivettem a film mappájából a hun,hundub (ac3 ,srt ) mappát.

(#4289) bigdady válasza Bobbacsi (#4288) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem a teljes filmek mappára szkenelve írja ezt. Egyesével kéne kivennem a sok film mellől?

(#4290) stomi76 válasza bigdady (#4286) üzenetére


stomi76
tag

Egyébként mi malapján kell eldöntemi, hogy melyik frissitési módszert alkalmazzuk?

(#4291) Bobbacsi válasza bigdady (#4289) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Igen,ugy csináltam de ha valakinek jobb ötlete van szívesen fogadnám én is .

(#4292) Zsmester89 válasza stomi76 (#4290) üzenetére


Zsmester89
őstag

Mindig a teljes pucolásos újrarakás a legjobb, úgy nem maradnak lassulást, hibákat okozó file darabok. :) Ugyan ez érvényes pl telefonra is.

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#4293) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Erre a kérdésemre adott válaszaitokra szeretnék visszatérni.
Szóval kár volt a routert (ami egyben NAS), a HDD-ket és a WiFit-t belekeverni a kérdésembe, mert ezeknek lényege: média tartalom jöhet innen- onnan, sok forrásból…
Elöljáróban: Samsung UHD (4K) TV + Mede8er 2014. beszerzési terv volt ami megvalósult, a Denon X2000 2015. évi projekt lesz ha lesz rá fedezet, tehát még nincs meg. Ráadásul házimozi erősítőkkel zéró a tapasztalatom, mivel soha nem volt még komolyabb cuccom.
Kérdésem: Samsung TV-t + Mede8er lejátszót + Denon X2000 erősítőt hogyan / mivel célszerű összedrótozni úgy, hogy 1-2 variáció is működjön:
1.) Mede8er játssza le a tarlamakat, a TV vagy megjeleníti vagy nem ez lényegtelen, de az erősítőn szól a hang,
2.) Mede8er kikapcsolva (mert minek menjen ha nem „dolgozik”) és a TV adás vagy a TV belső média lejátszója, vagy a TV-re kötött egyéb eszköz játssza le a tartalmakat és az erősítőn szól a hang?

Minden választ, főleg ábrát nagyon köszönök (gépész vagyok, rajzokból értek)!

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#4294) Szaszabond


Szaszabond
aktív tag

Kijött a Final Firmware 4.0 !!!! Letölthető itt

(#4295) Bib válasza Szaszabond (#4294) üzenetére


Bib
őstag

Igen,tudjuk fentebb már linkelték köszi.

(#4296) stomi76 válasza Bib (#4295) üzenetére


stomi76
tag

Sőt, nálam már az fut😁

(#4297) Monngoose válasza VGYke (#4293) üzenetére


Monngoose
aktív tag

Ez tulajdonképpen 3 variáció:
1. Med+TV+Denon
2. TV (a belső lejátszójával)+Denon
3. "TV-re kötött egyéb eszköz"+TV+Denon.

Gondolom a "TV-re kötött egyéb eszköz" szintén valamilyen lejátszó.
Mindhárom esetben: lejátszóból erősítőbe HDMI (ha van a lejátszón), az erősítőből TV-be az ARC-s HDMI csatlakozókon keresztül (így a TV hangja is hallgatható az erősítőn keresztül).
Az, hogy a TV-d belső médialejátszója milyen hangot tud továbbküldeni (csak sztereó-t, vagy 5.1-et is, utóbbiból esetleg DTS-t is) az csak a TV-dtől függ.

Egyetlen dolgot érdemes még megjegyezni: külső lejátszóról sose küldj át hangot a TV-n keresztül az erősítőbe.

Az általam készített ill. módosított yaDIS sablonok (Templates) friss letöltő linkje: https://mega.nz/#!CJgFzAhI!IDi98X_kIrzbsJDifzgZoUtevqDXvIIeMcb34kh1ZUc

(#4298) Bobbacsi válasza VGYke (#4293) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Még mindig ott van a rajz amit átrajzoltam.(kivéve a zöld kábel ) alapnak jó.

(#4299) gutentag


gutentag
tag

Sziasztok!

Mitől lehet, hogy az, hogy a barátom MED600-asa 1-2 óra nézés után felmelegedik annyira, hogy szinte már nem is reagál és a távkapcsoló sem működik? Csakis áramtalanítással lehet lekapcsolni a gépet.

Lehet ezzel csinálni valamit, vagy ez garanciális probléma?

Előre is köszi a válaszokat.

(#4300) Dexar007


Dexar007
veterán

Sziasztok!
Az megoldhato lenne,lejatszohoz semmilyen kulso winyot nem csatlakoztatok,kizarolag a fenti pc-rol jatszom le a filmeket? Rendesen kiadja igy is a 24p-t?

Give me your cum,bull!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.