Hirdetés

2024. június 12., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5401) Uyuarasy válasza M3aN (#5400) üzenetére

A valto szerintem jo, erdemes cserelni benne a szurot meg az olajat, rovid osszeszokas utan jo elmeny vezetni manualis utan is. Az enyemben lassan 214 ezer km lesz, amig hideg benne az olaj es nem lehet a megszokott dinamikaval haladni (pl. reggeli dugo BP-n) addig neha elofordul hogy elvalt ott, ahol meg nem kellett volna, egyebkent a gazpedallal is lehet jatszani meg M-ben te kapcsolsz karral vagy Revolution (?) felett kormanyfullel.

Nekem 2.5 benzines van, mert nem szeretem a dizeles szemelyautokat, a benzines futastol fuggetlenul jo valasztas, de vannak paran akik megfeleloen karbantatjak/szerelik a Skyactiv D esetleg meg fennallo tipushibait (pl. olajpumpa lanc, vezerles csere). FB csoportokban jelen vannak, ha vennek, akkor jol leinformalhato helyrol vagy toluk tennen :)

(#5402) M3aN válasza Uyuarasy (#5401) üzenetére


M3aN
senior tag

Mennyit fogyaszt neked a benzin? :)

(#5403) Uyuarasy válasza M3aN (#5402) üzenetére

A vegyes atlag 8.81 liter, tudna kevesebb lenni, csak akkor oda az elmeny (3000-es fordulat alatt elegge lomha) :)

(#5404) Moleman válasza M3aN (#5402) üzenetére


Moleman
addikt

Ez pedig egy 2 literes benzin, nem automata, cserébe nagyobb légellenállása van, CX-5.
Én is hasonlóan vagyok vele, mint a kolléga, általában nyomom neki, mert élvezem, hogy megy. :DDD Óvatosabban simán tudna 6 körüli átlagot.

(#5405) M3aN válasza Moleman (#5404) üzenetére


M3aN
senior tag

Köszi :)
Automata saját extra igény amiből nem szeretnék engedni, a kombi pedig a két gyerek miatt kell.
Annyi típust néztem már, lassan a teljes paletta szóba jött, csak aztán a hibák miatt ment is. :/

(#5406) wwhy válasza Moleman (#5404) üzenetére


wwhy
veterán

Mazda CX-5 2.5i 2018 Revolution Top - ez a legteteje a felszereltségnek, azaz minden anyámtyúkja benne van? :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5407) Moleman válasza wwhy (#5406) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem igen. :K

(#5408) wwhy válasza Moleman (#5407) üzenetére


wwhy
veterán

És az létezik, h egyikben van pl. fűtött szélvédő, másikban nincs :F vagy csak annyi minden van benne, hogy az eladó be sem tudott jelölni mindent? :)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5409) Moleman válasza wwhy (#5408) üzenetére


Moleman
addikt

Fűtőszálas fűtött szélvédő egyikben sincs, az eladók által megadott extralista valószínűleg amúgy is totál kamu. :)

Egy 2018-as katalógus sokat segíthet, nekem olyan sajnos pont nincs. Bár ha behozott az autó, az se tuti.

[ Szerkesztve ]

(#5410) KoVee84 válasza Moleman (#5409) üzenetére


KoVee84
senior tag

Dániában például az optimum a csúcs felszereltség :K

(#5411) wwhy


wwhy
veterán

És a motorok tekintetében a dízel CD175 és a 2.5i benzines mennyire megbízható :F

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5412) Moleman válasza wwhy (#5411) üzenetére


Moleman
addikt

A benzines végtelenül megbízható, a 2.0 és a 2.5 is. A dízelekben van pár hibalehetőség, ami sokba kerülhet és nem is fogyaszt sokkal kevesebbet. Lehet szerencséd is, de a fórumok tele vannak hibás dízelekkel. Persze nyilván mindenki csak akkor ír, ha épp baj van. :D
Én mindenesetre csak benzinest vennék.

(#5413) #21346560 válasza Moleman (#5412) üzenetére


#21346560
törölt tag

Én is benzinest akartam, de nem volt Soul Red színben, ezért vettem CD175-öst, de nem bántam meg!
Remélem nem is fogom! :DDD

(#5414) wwhy


wwhy
veterán

Alvázszám alapján tud valaki segíteni szerviztörténetet lekérdezni :F vagy csak be kell sétálni a márkaképviseletre :)

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5415) Uyuarasy válasza wwhy (#5414) üzenetére

Nekem anno nemet markaszerviz emailben is elkuldte, de lehet tudnak itt is segiteni :)

(#5416) hülyegyerek válasza wwhy (#5414) üzenetére


hülyegyerek
addikt

töltsd le a mymazda alkalmazást, abban le tudod kérdezni

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5417) wwhy válasza hülyegyerek (#5416) üzenetére


wwhy
veterán

Köszönöm :R

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#5419) hülyegyerek válasza #46372352 (#5418) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Vidd vissza garanciális javításra.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#5422) Safranek


Safranek
aktív tag

Ma reggel indítás után megjelent egy warning:
"Battery management system malfunction" .
Két rövidebb táv megtétele után megszűnt a figyelmeztetés.
Ahogy utánaolvastam akkumulátort érdemes lenne cserélni. :P

Van ajánlás hogy milyet érdemes venni? 2015 Mazda 6 , 2lit , benzin.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#5423) ADAM1337 válasza Safranek (#5422) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Tudtommal agm ami fontos, de a bosch csak úgy fért bele, hogy az aksi védő takarót kikellett szedni.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#5424) #21346560 válasza ADAM1337 (#5423) üzenetére


#21346560
törölt tag

A Varta is...

(#5425) Uyuarasy válasza ADAM1337 (#5423) üzenetére

Jo bele az AGM is, de eredetileg EFB volt benne. Lehet kapni a gyarin kivul mas, mereteben is egyezo akksit (pl. Varta)

(#5426) ADAM1337 válasza Uyuarasy (#5425) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én anno nem is mentettem le mi volt a gyárija, sajna, úgy vettem adatok alapján gondoltam jóhiszeműen hogy belefér úgyis. :DDD

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#5427) piny


piny
tag

Sziasztok!

Pár napja érdekesen viselkedik az elől fent lévő 'olvasólámpa', kapcsolhatom akármelyik irányba, oda-vissza, nem akar kikapcsolni. De csak a vezető oldali része csinálja ezt, a másik fele nem... Ha leállítom a kocsit (+lock), akkor egy idő (jó pár perc) után kikapcsol, de ahogy elindítom, újra bekapcsol, és bekapcsolva is marad...
Ötlet?

Minden általam leírt dolog, csak és kizárólag, az én véleményemet tükrözi. Vagy nem, de azt majd én eldöntöm ;)

(#5428) Gustavson válasza Safranek (#5422) üzenetére


Gustavson
csendes tag

Itt van pár adat akkuhoz [link] .
Japán autó lévén 225mm magas, Jobb+ -os akkumulátor kell bele. Én is pont mostanában nézegettem, mire lenne érdemes cserélni az 5+ éves akkut. Csak sajnos ami most van benne, olyat itthon nem árusítanak.
Így marad a Bosch vagy Varta.

Mouse driver not found! Please click OK!

(#5429) Busi02 válasza Safranek (#5422) üzenetére


Busi02
csendes újonc

Én a 2011-es GH 6-osomban tavaly cseréltem egy 3,5 éves Bosch-t. Ez még nem AGM, de talán ebből a szempontból (márka) ez nem releváns, mert a boltban rábeszéltek a ROCKET márkára, amiről addig nem is hallottam. Ez Dél-Kóreai gyártó és egyben MAZDA beszállító (!), így értelemszerűen jó volt egyből a méret is, és a Bosch 74Ah helyett ez 100Ah-s, nagyobb indítóárammal.

(#5430) Moleman válasza Safranek (#5422) üzenetére


Moleman
addikt

Én Exide EL604-re cseréltem 3.5 éve, jól működik.

(#5431) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Van valakinek tippje, hogy hol lehetne értelmes áron szerezni használt (de jó állapotú), vagy felújított, komplett hengerfejet Mazda B2500-hoz (2002, 2.5 TDI motor)? Előre is köszi. :R

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5432) Safranek


Safranek
aktív tag

Köszönöm Mindenkinek! :R

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#5433) tboy93 válasza ADAM1337 (#5423) üzenetére


tboy93
nagyúr

Én úgy szoktam akkut cserélni, hogy kiveszem otthon az autóból az akkut és az akku védőt is, aztán másik autóval elmegyek egy autós boltba és ott egyrészt leadom a régi akkut, másrészt meg bepróbálom az újat a védő műanyagba. Ami belemegy azt veszem meg :D

(#5434) ADAM1337 válasza tboy93 (#5433) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem speciel egy autóm van, nem élek ilyen luxusba. :DDD
Igaz már sajnos nem a mazda, de a jelenlegi helyzetem + céges ingyen töltés miatt váltani akartam.
De várom mikor lesz phev mazda 6 rwd, vagy full ev sedan mazda esetleg pár év múlva.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#5435) Radnix


Radnix
senior tag

Poliroztatassal, keramiabevonattal van valakinek tapasztalata?
Hol erdemes csinaltatni, mennyiert tul sok, mennyiert gyanusan olcso?

(#5436) tboy93 válasza Radnix (#5435) üzenetére


tboy93
nagyúr

Manapság normális minőségben, normális pasztával (nem kerémia!) egy mazda 6 / cx5 méret kb 100.000Ft környéke (+- 20.000). Ha nagyobb műhelyben csináltatod, akkor drágább.

[ Szerkesztve ]

(#5437) Fera_27


Fera_27
tag

Sziasztok!
Én is beléptem a Mazdások közé egy 2014-es Challenge CX-5 2.0i AWD-vel (Skyactiv-G).
116K van benne. Most volt olajcserén, szűrőcserén, váltóolajat majd a következő 10-esnél kap, nagyon jó autó, hibamentes de kinőtt Citroen C4 1.6 HDI-t váltott, van ennek is dízeles karaktere, de úgy nem támaszt be mint a HDI 2000-nél, de ezt tudtuk :D

De itt lenne pár kérdésem.
A szerelő szerint katalógusból dolgozva 5W-30-at rakott bele (Liqui Moly Molygen), de olvastam itt a fórumon hogy van aki 0W-20-ra esküszik.
A manual szerint USA régióban kell 0W-20:

USA-n kívül pedig 5W-30:

Akkor most hol az igazság? :) Mi előnyt ad a "vékonyabb" 0W-20 ebben a régióban, télen segít? Ezeknél is érdemes az olajszintet ellenőrizni gondolom, ezt hány ezer Km-enként tennétek meg?

Bal oldali tükör itt is akadozik behajtáskor, olvastam a WD-40-es trükkről, az megoldhatja hosszútávon is, vagy le kellene cserélni a tükör motorját? Szerelőm szerint csak tükörrel együtt cserélhető, de úgy tudom, ez nem igaz.

Sajnos tolatókamera se radar sincs az autóban, szeretnék bele utólag kamerát tetetni, ebben még a gyári TomTomos NB1 fejegység van, gyári kamera ami CAN buszon csücsül és rajzolja a kormánytrajektóriát az sajnos 200K, van esetleg tapasztalat olyan alternatívával ami nem ázik be az első úton, és biztosan összeköthető ezzel a fejjel? A rükverc jelet megkapja a fej, azt ellenőríztem.
Ha jól tudom 6V-ot lead a fejegység a fenekén, tehát egy boost áramkörrel meg lehetne róla hajtani 12V-os kamerát, vagy ha tólatólámpáról lenne a kamera táplálás, akkor kellene időrelé, hogy indításkor lássa a fej a kamerát, és engedélyezze.

Köszi és bocs a floodért :D

(#5438) Palesztin994


Palesztin994
aktív tag

Sziasztok!
Idei gyártású mazda 6-ba (2.5 skyactive-G) milyen olaj kell? Főleg az ára miatt érdekel... Elso olajcserere viszem majd 5 ezer km-nél, 6500ft/literért (5l kell bele) vesztegetik. Ha viszem, azt gondolom nem veszik jó néven és megszivatnak. Nyeljem le a békát, vagy mit javasoltok?

(#5439) tboy93 válasza Palesztin994 (#5438) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem fogják engedni vinni az olajat, amíg gari van. Másrészt, illik belekalkulálni a fenntartási költségekbe a garancia idő alatti márkaszervizbe hordást, ahogy új autónál a cascot is. Nem is értem miért / hogy nem néztél ennek utána :U

(#5440) Palesztin994 válasza tboy93 (#5439) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Én belekalkuláltam, nem emiatt vettem volna használtat, csak kérdeztem,hogy erre az egyre van-e mód. Ha nincs,hát nincs.:U Az tény,hogy az olajjal kapcsolatban nem számítottam ekkora pofátlanságra,mert eddig nem néztem utána. Előző kocsit is markaszervizbe vittem,mert tavalyig garis volt (hyundai), ott is draga volt az olaj, de valamiért csak most néztem utána, hogy mennyire. Ugyanúgy egy szazas lesz,mint az i30-nál, szóval nem ért nagy meglepetés, igazából tényleg csak érdeklődtem,hátha.

[ Szerkesztve ]

(#5441) tboy93 válasza Palesztin994 (#5440) üzenetére


tboy93
nagyúr

Általában görcsösen ragaszkodnak a túlárazott szarjaikhoz és még a levegővételért is kiszámláznak egy ezrest. Undorító az egész, de sok mindent nem tehetsz ha meg akarod tartani a garanciát.

(#5442) Palesztin994 válasza tboy93 (#5441) üzenetére


Palesztin994
aktív tag

Igen, tudom, de gondoltam legalább az olajnál hátha. : D

(#5443) Uyuarasy válasza Fera_27 (#5437) üzenetére

Az olajkerdesre nincs egzakt valasz, mindketto ajanlott olaj, beallhatsz egyik vagy masik taborba, de normalisan uzemeltetve mindegy a motornak. :) Hosszabb ut elott meg szoktam nezni az olajszintet (meg ha jo lett a szintido, akkor utana is... :D)

A tukorben inkabb a muanyag fogaskerek szokott elnyirodni, szerintem a fujkalas nem helyettesiti a normalis kenest, szoval en nagynyomasu mosas utan vagy nyitva hagyom a tukroket par napig, vagy parszor ki-be csukom, altalaban masnap mar ujra normalisan mukodik. Kaphato hozza fembol fogaskerek, de gondolom okkal nem az kerult bele a gyarban, meg elegge szivas kipattintani a tukrot (pl. holegfuvozni is kell, neten van rola video).

Utolagos kamera beszereleshez nem volt meg kozom, de FB csoportban talan lattam mar ilyet.

(#5444) #TOTTI válasza Palesztin994 (#5440) üzenetére


#TOTTI
őstag

Én eddig éves szervizre sose fizettem 60e Ft-nál többet. (CX-3, CX-30) Első olaj csere 1500 kilométernél 27e Ft. CX-30 most lesz 2 éves, kíváncsi leszek. Első éves szerviz 59e Ft cakpakk, 0W-20-as olajjal, ebben benne volt egy 4e Ft-os javítószín készlet.

(#5445) Safranek válasza Palesztin994 (#5440) üzenetére


Safranek
aktív tag

Mazda 6 , 2015 , 2.0 - ceglédi Zakar - olajcsere 2020.12-ben 41 e ft volt. :U
Számlán 0W-20 -as olaj volt.

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#5446) #21346560


#21346560
törölt tag

Hát akkor nagyon meg fogtok leődni, 1 hónapja majdnem duplát fizettem, mint eddig...

(#5447) Uyuarasy válasza #21346560 (#5446) üzenetére

Nekem az eves szerviz julius vegen kevesebbe kerult, mint tavaly. (Na jo, alkatreszre 25, munkadijra 30% kedvezmennyel... :DDD )

(#5448) ADAM1337 válasza Safranek (#5445) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az reális, nekem saját szerelővel is hasonló magasság volt, utoljára meg az anyag ár volt kb ennyi.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

(#5449) Safranek válasza ADAM1337 (#5448) üzenetére


Safranek
aktív tag

Nekem saját szerelő - viszem az olajat, jelentősen kedvezőbb. :K

„Attól tartok, Safranek, hogy maga gúnyolódik velem. Jöjjön közelebb!″

(#5450) ADAM1337 válasza Safranek (#5449) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jah nekem légszürökkel stb, múltkori képen lévő cuccok voltak annyik, igaz azt már az új tulaj cserélte ki.

UAG Metropolis LT MagSafe Apple iPhone 15 Pro Max tok eladó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.