Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-02-22 22:39:15

LOGOUT.hu

Itt csak hivatalos forrásból származó információkat olvashatsz. Rajongói teóriák, egyebek ezen összefoglaló tárgyát nem képezik. Az összefoglalóval kapcsolatban bármilyen észrevételt, javaslatot szívesen látunk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4951) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Helllo!

Azt lehet tudni, hogy mekkora a max szint a játékban?
Streamen láttam már 71, 85 és 132 -es player -t is.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#4952) BoneDragon válasza Ra's al Ghul (#4951) üzenetére


BoneDragon
veterán

Nincs szint korlát.

(#4953) drachoHUN válasza janos666 (#4950) üzenetére


drachoHUN
senior tag

Hehe...

Az EOS után Voeldra mentem, és csak utána Havarlra. Meg is lepődtem milyen kicsi, mennyivel kevesebb dolog van rajta és még a life supportra se kell figyelni. De engem nem zavart a Voeld időjárása se. Kihagysz egy napot, és utána már alig várod majd, hogy 3 nap alatt kimaxold a bolygót. :D

Forza JUVE!!!

(#4954) Egonyolc


Egonyolc
aktív tag

Aki végig vitte, van new game+, lehet tovább vinni a meglévő karaktert újra és újra?

++?????++ Out of Cheese Error. Redo From Start. +++ Divide By Cucumber Error. Please Reinstall Universe And Reboot +++

(#4955) Edem05 válasza Egonyolc (#4954) üzenetére


Edem05
őstag

Igen, most csinálom a második végigjátszást. Megmaradnak a skill pontok és a legyártott cuccok meg ami az inventory-ban volt.

(#4956) -KP- válasza Edem05 (#4955) üzenetére


-KP-
addikt

Kíváncsi vagyok mit fognak bejelenteni ma. Vajon új content és érdemleges hibajavítások lesznek, vagy egy nagy troll event lesz az egész?

@Edem05: sorry, új helyett véletlen a válaszra nyomtam rá.

[ Szerkesztve ]

(#4957) #85552128 válasza -KP- (#4956) üzenetére


#85552128
törölt tag

Szerintem azt, hogy milyen javításokon dolgoznak, meg esetleg milyen tartalom várható a közeljövőben. Egy "the road ahead" szintű posztra számítok, remélhetőleg dátumokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4958) Ellia válasza Edem05 (#4955) üzenetére


Ellia
addikt

És lehet váltani női karakterről férfira vagy férfiről nőire?

(#4959) -KP- válasza Ellia (#4958) üzenetére


-KP-
addikt

Majd gibbed megoldja. Már rajta van az ügyön :)

(#4960) Edem05 válasza Ellia (#4958) üzenetére


Edem05
őstag

Igen, kezdésnél engedi a cserét.

(#4961) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Hello!

Ezt szerintetek javítani fogják vagy ez direkt ilyen?

Egy kicsit szomorú, hogy sok beleölt idő után a játék gyakorlatilag büntet a legyőzhetetlen ellenfelekkel.

[ Szerkesztve ]

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#4962) xPraetoriaNx válasza Edem05 (#4955) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Ja hogy van ilyen is? :o Dejóóó

There is no war. Only the harvest.

(#4963) Zoli133


Zoli133
őstag

Tegnap előszor találkoztam durva akadással (i5-2500k, r7 370, 8GB RAM), 2x is beakadt, először fél percre, második esetben mikor rámtámadt pár remnant vagy 2-3percig ugyanazt a képet nézhettem, azt hittem lefagyott az egész, de utána foyltatódott rendesen és még másfél órát gond nélkül játszottam, fura.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#4964) k-adi


k-adi
nagyúr

Hello.

Van különbség párbeszédekben ha a karakterem pasi helyett csaj?

(#4965) Cray Tyler válasza k-adi (#4964) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Annyiban, amennyiben az angol grammatikai szabályok miatt kell, mindenképp. Továbbá female karakterrel elérhető olyan románc (és így beszédopciók) is, ami male-lel nem, de ez fordítva is igaz. Ezeket leszámítva nem emlékszem különbségekre.

(#4966) Ellia válasza Edem05 (#4960) üzenetére


Ellia
addikt

Ezt jó tudni! Köszi!

(#4967) polgi803


polgi803
őstag

Ha egy bolygón levajazok mindenkit, akkor vissza spawnolnak újra ha visszanéznék, vagy pl, ha kilépek a gaméból és újra vissza?

(#4968) -KP- válasza polgi803 (#4967) üzenetére


-KP-
addikt

vissza hát.

(#4969) #85552128


#85552128
törölt tag

Mass Effect: Andromeda Patch 1.05 Notes

"Added option to skip autopilot sequences in the galaxy map"

:C

Patch 1.05 will begin to roll out on Thursday, April 6th (csütörtök, originen 9-10 körül szoktak jönni).
+
Mass Effect: Andromeda – The Journey Ahead

[ Szerkesztve ]

(#4970) Romvr


Romvr
őstag

"We’ve also improved lip-sync and facial acting during some conversations, and have implemented a much-requested change that allows players to skip the autopilot sequences in the galaxy map."
Na végre!!! :R :R :R

Szerk: Bár nekem Kadaran az utolsó pár megérkezésnél automatikusan skippelte. Mikor a bolygó felé közelítés rész játszódott megfagyott a kép és már ott voltam a dokkban... ;]

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4971) CPT.Pirk válasza #85552128 (#4969) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ohh, az az autopilot elég gáz volt. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4972) Viper26


Viper26
nagyúr

Most próbálom a játékot Origin access-ben...még nagyon az eleje, most jutottam el a nexus-ra.

Azt hol lehet beállítani, hogy választhassam a csapattársak képességeit (mikor / melyiket használja) mint a harmadik részben?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 | FR955

(#4973) [Prolixus] válasza Viper26 (#4972) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Sehol.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4974) Viper26 válasza [Prolixus] (#4973) üzenetére


Viper26
nagyúr

:Y

iPhone 14 | FR955

(#4975) AAtt1la válasza Romvr (#4970) üzenetére


AAtt1la
aktív tag

Az nálam is úgy volt.

Amikor Originben,rákattintunk egy játékra,előjön egy fül,ahol ugye felül egy kép van(az újabbaknál mozgó).Nálam az Andromédánál ez fekete.
Nem mintha számítana,csak érdekel,hogy ez csak nálam ilyen?

(#4976) Derrewyn válasza #85552128 (#4969) üzenetére


Derrewyn
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#4977) maajsz válasza #85552128 (#4969) üzenetére


maajsz
senior tag

Szóval a kövi 2 hónapban javítanak a karakter készítőn meg úgy általában a karakter kinézetén is. Elég merészen ígér 1.05-re is. Szóval teljesen mértékben igaza volt annak aki azt mondta eddig, hogy jó jó ez a játék csak béta jellege van. Ha valóban javítják az beígérteket visszanyerhetik a bizalmat sokaknál.
Mondjuk elég gáz, hogy már most felnyomták a játékot, de az ME fan úgyis megveszi. Főleg ha nem lesz akkora shitstrom körülötte.

(#4978) CPT.Pirk válasza Viper26 (#4974) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Pár lényeges dolog le van butítva, de cserébe az RnD meg jó bonyolult. :DDD

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4979) #32256704 válasza CPT.Pirk (#4978) üzenetére


#32256704
törölt tag

Mi bonyolult benne? :U

(#4980) Derrewyn válasza CPT.Pirk (#4978) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Amúgy R&D-ben vannak V feletti szintű cuccok később? Vagy olyan már csak lootból jöhet?

@Belle Regis: 1 Chest legyártásához szükséges lépések:
Végigszkenneled a fél világot, hogy legyen Research pontod, aztán a Resarch pontból fejlesztesz blueprintet a chesthez és az esetleges augmentation-ökhöz. Mellette bányászol ásványokat alapanyagnak, ha minden megvan, akkor legyártasz néhány augmentation, majd végül a chestet, amibe csak gyártáskor tudod azokat berakni.
És mindez nyakon van öntve egy olyan frontenddel, ami persze egyedi, csak nem értem miért kukázták azt az inventory rendszert, ami az elmúlt két évtized szerepjátékaiban bevált.

[ Szerkesztve ]

(#4981) #85552128 válasza Derrewyn (#4980) üzenetére


#85552128
törölt tag

A sima I-V szint. Az advanced (vagy valami ilyesmi a neve) akkor jelenik meg ha az 5. szint is researchölve lett és az lenne a VI-X szint.

[ Szerkesztve ]

(#4982) CPT.Pirk válasza Derrewyn (#4980) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Igen, bár ott még nem tartok, de videóban láttam pl. X-es Avanger rifle-t. Én azt bánom, hogy az előrendelői deep space explorer bónusz páncélt nem lehet az RnD-ben felturbózni, pedig az lenne az igazán nagy cucc. :)

Bele Regis: az egész, ahogy van. Fejlesztőmérnök vagyok civilben, de így se nevezném egyszerűnek ezt a rendszert.
Meg tartsd fejben, hogy melyik fegyverhez még milyen alapanyagot kell szerezned mert ahol vehetsz valamit, ott nem tudod megnézni ezt, csak egy RnD terminálnál...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4983) [Prolixus] válasza #32256704 (#4979) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Nem bírom felfogni. Van ugye ez a blueprint micsoda, amit le kell gyártani, utána még a cuccot is le kell gyártani, meg aug meg mod meg áhh. Nekem ez magas. :U

Na vajon mi a bonyolult benne? Úgy mégis? Annyira agyatlanul lett megtervezve az idevonatkozó UI, hogy különdíjat érdemelne. A "hogy ne csináljunk UI-t crafting rendszerhez" kurzuson tankönyvi példa lesz majd ez. Mindent elkövettek a készítői, hogy a leghasználhatatlanabb és a legnehezebben navigálható legyen. Nehézkes, túlbonyolított, nem informatív. Bonyolult. Bár inkább a fárasztó lenne a legjobb kifejezés rá, a logikai alapelve nyilván nem bonyolult az egésznek.

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4984) Cray Tyler válasza CPT.Pirk (#4982) üzenetére


Cray Tyler
senior tag

Áááá, ez nem bonyi. Pl az EVE Online RnD, na AZ bonyi! :D

(#4985) CPT.Pirk válasza Cray Tyler (#4984) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt nem ismerem. :N

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4986) Exelsior válasza #85552128 (#4969) üzenetére


Exelsior
senior tag

Én azt nem értem hogy ezek a hibák meg pl. a skip miért nem derült ki a belsős teszt alatt. Gondolom volt. Na mindegy. Idő hiány érződik itt is. Bár azért elég jó lett de persze közel sem tökéletes. Majd a következő. :)

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#4987) [Prolixus]


[Prolixus]
addikt

"Improvements to hair and general appearance for characters"

Vajon fogja valaki venni a fáradtságot, hogy ne minden asari úgy nézzen ki, mint Lexi T'Perro? :U

"Adjustments to conversations with Hainly Abrams"

Van egy elfuserált transgender NPC akivel van egy elfuserált beszélgetés. Sajnos nagyon sok ilyen van még a játékban, pl a Knight-os vagy a Halsey-s. Azokat gondolom nem javítják, de ezt viszont igen? Mer'?

(#4986) Exelsior

Úgy, hogy ki kellett rúgni a játékot az ajtón, hiába korai béta állapotban volt. Amennyi glitch meg bug van benne, pontosan tudták ők is, hogy még kellene nekik vagy fél év, hogy az 1.akármennyi játékverzió ne egy rossz vicc legyen.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4988) BoneDragon válasza #85552128 (#4969) üzenetére


BoneDragon
veterán

Game of the year

(#4989) warcat


warcat
veterán

(#4990) Ra's al Ghul válasza [Prolixus] (#4987) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Amúgy azt sosem értettem, hogy ez hogy működik.
Mi az, hogy ki kellet adni a játékot ilyen állapotban? OK, tudom, hogy EA meg minden de nekik sem lenne jobb ha a játék kész állapotban kerülne ki a piacra és akkor nem ilyen kritikákat kapott volna és akkor az esetleges következő részt jobban várnák az emberek?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#4991) [Prolixus] válasza Ra's al Ghul (#4990) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Erre nem lehet 2-3 sorban válaszolni, plusz nem is vagyok szakértő, úgyhogy csak tippelni tudok. Na meg minden ilyen döntés egyéni, úgyhogy amit írni is lehet, azok is csak általánosságok. De egy ilyen helyzetben mérlegelni kell, hogy az újabb csúsztatással járna-e jobban a cég anyagilag, vagy a szar állapotban való megjelenéssel. Az EA ezek alapján úgy értékelte, hogy utóbbival. Persze nem biztos, hogy igazuk lesz, de így gondolták. Ennek több oka is lehet, lehet mindegyik "játszik".

Pl. ha egy játékot folyamatosan tologatnak, akkor már ez is elégedetlenséget és aggodalmakat szül a játékosokban, rossz hatással lehet az eladásokra, szóval anyagilag nem biztos, hogy jobban jártak volna (legalábbis kizárólag a MEA-t nézve, a későbbi játékokat érintő bevételváltozás persze már lehet más tészta). A MEA ugyebár már volt tolva egyszer...

Aztán az sem mindegy mikor jelenik meg egy játék. Ha olyan időszakban ahol nagy a konkurencia, az bevételkiesés a cégnek, uborkaszezonban könnyebb nagyot durrantani (mondjuk ez szerintem itt nem érvényes, a március elég húzós hónap volt idén, Nier Automata, új Zelda, Horizon Zero Dawn...).

Az is valószínű, hogy a MEA bevételeit bekalkulálták az adott pénzügyi időszakra. Ha nincs olyan helyzetben a cég, hogy a MEA csúsztatása miatti bevételkiesés "zsebből" finanszírozni tudja, akkor nincs mese, meg kell jelentetni a játékot akármilyen állapotban is van.

Az is lehet, hogy rosszul mérték fel mennyire lesz képes a Bioware az utolsó hónapokban. Így is elég későn merték bejelenteni a játék megjelenését, de lehet valamiért azt gondolták, hogy jobban fognak haladni a munkával a bejelentés és a tényleges megjelenés között. Elszámolták magukat, de visszaút már nem volt. Éppen a megjelenési dátumot lehetett volna utólag megint tolni, de az már nagy presztízsveszteség lenne, plusz a marketingkampányt is elindították már, azzal sem lehet feltétlenül csak úyg visszavonulót fújni egy darabig még.

Lehet valami teljesen más oka volt, amit max egy szakértő tud vagy még ő sem, mert ismerni kellene a cég belső ügyeit.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4992) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Lol, produkált a játék egy betölthetetlen autosave-et. Még jó, hogy 1 perccel előtte mentettem. :U

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#4993) [Prolixus] válasza CPT.Pirk (#4992) üzenetére


[Prolixus]
addikt

Az mit jelent? Töltött-töltött a csík a végére ért de a játék nem töltött be? Ha igen, akkor nem ferdíts, betölti az azt, vagy 6-8 perc múlva. Csak győzd kivárni...

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4994) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

"Decreased the cost of remnant decryption keys and made them more accessible at merchants"

Pedig ME játékok közt szerintem eddig a legjobb mini-game az a symbol puzzle, még egyet sem csaltam el. :N

#4993 - Nekem induláskor 10-20 másodpercet tölt, de ugyan azon a pályán ~3 sec.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4995) Mans20


Mans20
addikt

Jó estét! Valahogy be lehet állítani 1280x1024 felbontást a játékban? mert még 720-ban is szét van húzva a kép.

(#4996) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Ma elkezdett már nálam is beütni a ME-Acid: 1, 2, 3

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4997) WoodrufF


WoodrufF
tag

http://coub.com/view/t0adn

[ Szerkesztve ]

(#4998) Romvr válasza janos666 (#4996) üzenetére


Romvr
őstag

A másodikkal minden bolygón találkoztam már. Most már arra gondolok hogy az nem Bug hanem valami Puzzle amit meg kell oldani. Nem lehet hogy mindig csak ahhoz hasonló helyeken jelenik meg és csak a Scanner látja... Nekem legalább is gyanús.

[ Szerkesztve ]

"(...) instead of looking out, they look in. Instead of speaking, they listen. Instead of trying to make sense, they make dreams." ~ Thistle-Chaser

(#4999) CPT.Pirk válasza [Prolixus] (#4993) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ferdítek... Van egy stílusod bazze. :D

Igen, a végére ért, de semmi. Vártam 2 percet de nem adta jelét, hogy betöltené a pályát. Megpróbáltam újra, akkor is ez történt. Nekem ez egyenlő azzal, hogy nem tudta betölteni. Ilyen autosave-et máskor simán visszatöltött, szóval nem, nem normális 6-8 percet várni. Főleg nem, hogy ssd-ről fut a játék... :N

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5000) xPraetoriaNx válasza [Prolixus] (#4991) üzenetére


xPraetoriaNx
senior tag

Anyagilag amúgy nem jöttek ki annyira rosszul a dologból, első héten numero uno volt eladási listákon a játék (későbbi listát nem néztem), szóval lehet igazából tényleg jobban döntöttek. (vagy is hát, "két szar közül sikeresen választották a kisebbik szart") Későbbi játékok kapcsán meg oké, hogy jelenleg keserű szájíze van az embereknek, de ha kiköszörülik ennek a játéknak a hibáit, meg ígéretesen viszik tovább a sztorit, akkor megkockáztatom, hogy a következő iteráció(k) még talán lehetnek jobbak a trilógiánál is.

Illetve ha már sztori... Igazából ahogy így jobban belegondolok, semmire nem kapunk választ. Azzal megy el ez a játék, hogy "össze- és rendbeszedjük magunkat", de úgy igazából meg nem tudunk semmit. A "big picture"-t tekintve összesen annyi infó jut el hozzánk, hogy a kett az más fajokat magukba olvasztva fejlődnek és szaporodnak, a clusteren (mi a franc ez magyarul?) kívül kiterjedt birodalmuk van, illetve vannak az Archonok akik valamiért totál máshogy néznek ki, mint a többiek. Ennyi. Remnantról megtudjuk, hogy hogy hívták őket igazából (amit el is felejtettem, mert 2-3x hangizk el összesen), meg hogy ők csinálták Heleust olyanra, amilyen (Angarák "direkt kitenyésztésével" együtt). Ennyi. Scourge-ről pedig nyista. Legalábbis azt, hogy a Meridianból kiszakadt űrálomásból indult ki, nem tekintem érdemi infónak. Persze ha valami felett elsiklottam, akkor bátran javítsatok ki.

Szóval ezért is vakartam a fejem nemrég az "ez nem trilógia lesz" kijelentésén BioWare-nek. Innentől ez vagy tényleg azért nem lesz trilógia, mert 4 részes sztori lesz, vagy "Andromeda 2" tele lesz tömve infóval-történéssel. Mondjuk amúgy se bánnám, ha egész Andromeda-t bejárnánk, kicsit hülyén is éreztem magam, hogy ugyanúgy mozgunk a térképen mint a korábbi ME játékokban, azzal az "apró" difivel, hogy eddig az egész galaxisban repkedtünk, most meg csak egy clusteren belül.

There is no war. Only the harvest.

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Mass Effect: Andromeda [Spoiler Alert!] (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.