Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1034) Gyantusz válasza Reno7 (#1033) üzenetére


Gyantusz
tag

Szerintem a tűzszerészeké lesz a darabszámból ítélve és az ISAF-ba megy az MH PRT-hez. Gondolom a Merci nem tudott záros időn belül hasonló MRAP-fokozatú UNIMOG-ot kreálni.
Ekkora darabszámban egyértelműen ott kell bevetni, ahol több hasonló jármű is van, más nemzetek kötelékében. Márpedig ilyesmit Irakon és ganéisztánon kívül máshol nem látni.

Én azt tartom zavarónak és nem szerencsés PR-tevékenységnek, hogy nem magától a megrendelőtől kell ezeket megtudni!
Azaz csúsztatva, hátulról jövő - bulvár - információk alapján kell tájékozódni, mert a hivatalos hírforrások csöndesek.
A hm.gov.hu-n a mai napig nincs semminemű hivatalos informálás, bejelentés, sajtóközlemény stb...
Az sem kizárt, hogy a gyártó kacsát közölt. De nem túl valószínű.

***

Hm, egy másik - mai - hír: Csapatpróbán az új homokrakodógép
Hyundai HL 770–7A az MH 5. Bocskai I. ldd-nél.
Már márciusban megvettük... szeptemberben rendszeresítés (nagy valség szerint, nem olyan rossz járgány)

Piaci ára kb. 42-45 millió HUF/db. [link] Vajon mennyiért sikerült beszerezni?

"Az új Hyundai HL 770–7A típusú homlokrakodót – a csapatpróba eredményei és tapasztalatai után – szeptembertől tervezik rendszeresíteni a Magyar Honvédségnél. Elsőként április 24-én a szentesi műszaki napon tekintheti meg a nagyközönség, ahol a technikai bemutató része lesz."
Tegnapi:
Csapatpróbán az új homlokrakodó-gép - hm.gov.hu

Az előd L–220-ról egy kép: [link]

***

És még egy kedvenc...
Csobánkán készült a Dream Team - hm.gov.hu
vezető: Bálint Zoltán főtörzsőrmester
navigátor: Honfi Barnabás zászlós
A nevük: Dream Team Gepárdok :D
„Célunk kettős – emelte ki Palik László – egyrészt szeretnénk segíteni a Magyar Honvédségnek a toborzásban. Hiszen aki katona lesz, az akár versenyautót is vezethet. Emellett ez a hat ember egy év múlva már minden tapasztalatát átadhatja a Magyar Honvédségben szolgáló sofőrök számára.” - Palik Lacika

Vajon ha lerohadnak jövőre, a MH dob át egy kis anyagot nekik?

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.