Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) sharpapa válasza Frakk (#50) üzenetére


sharpapa
aktív tag

15 évesen?

"Mi a különbség köztem és Mark Zuckerberg közt? Én privát információkat adok vállalatokról nektek ingyen, és gazember vagyok. Zuckerberg a ti privát adataitokat adja vállalatoknak pénzért, és ő az Év Embere." (Julian Assange)

(#52) Frakk válasza sharpapa (#51) üzenetére


Frakk
tag

Ja, hát azt nem tudtam :D.
Amíg az nincs meg, addig azér szerintem ne nagyon éld bele magad.

(#53) KisApám


KisApám
addikt

Most arra vagyok kíváncsi, hogy a helyén maradt kormány az elkövetkezendő kb. 1,5 évben mit fog tenni a Honvédséggel. Félek, hogy a sok aktív ''fiatal'' 30-40 éves tisztek fogják megszívni...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#54) Egon válasza KisApám (#53) üzenetére


Egon
nagyúr

A kormány jó eséllyel semmit: a _vezérkarnak_ van határozott elképzelése a dolgokról, és a létszámmal kapcsolatos konkrét elképzelésekbe nem nagyon szokott beleszólni a ''civil kontrol''...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#55) KisApám válasza Egon (#54) üzenetére


KisApám
addikt

A vezérkarunk meg mit csinál: ő engedte, hogy a cég tele legyen nyugdíjasokkal, hogyha ők a vezérkarból nyugdíjba elmennek, legyen hova visszajönni. No meg persze a sok tanácsadó. Röhej.
No, szóval aktív 30-40-estisztek remegjetek megint a következő létszámcsökkentéskor!
Támadnak a nyugdíjasok!!!!!!!!!!!!!!!

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#56) Jarod1


Jarod1
addikt

Ez 1 elég gyenge ''hadsereg''. 2 különböző parancs 2 tiszttől....
egy laktanyát kb 20 főből álló Szpecnaz -os alakulattal gond nélkül el lehetne foglalni... legalábbis mikor nem biztonsági cégek őrizték... de xerintem így is..

(#57) #65675776 válasza Jarod1 (#56) üzenetére


#65675776
törölt tag

Most már 10 fő is elég hozzá.

(#58) KisApám válasza #65675776 (#57) üzenetére


KisApám
addikt

Őőő... ja.

Az is röhej, hogy vna olyankatona ismerősöm, akit a munkatársaival egyetemben 8 éve vittek utoljára lőgyakorlatra, vagy 8 éve nem lőtt még pisztollyal sem...
Ez a mai Magyar Honvédség...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#59) KisApám


KisApám
addikt

Volt valaki a Honvédelem Napján?

Meg hallottátok, hogy a magyar mesterlövészeknek a saját, nem a céges fegyverrel kell menniük versenyre, ha valami eredményt akarnak elérni, annyira vacak a céges? Röhejes...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#60) #65675776 válasza KisApám (#59) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hát az SVD még besorolásában sem mesterlövészpuszka, ahhoz 1MOA-t kellene tudnia (csak három ilyen sorozatban gyártott és rendszeresített öntöltő puska létezik ebben az űrméretkategóriában: M21, PSG1, MSG90). Az SVD jó esetben sem képes 2MOA alatt teljesíteni. Egyszerűen szar az optikája, és maga a fegyver sem precíziós lövészetre való. Hadi fegyvernek megfelel, de többre nem való.

(#61) KisApám


KisApám
addikt

Remélem a 3 tűzszerész közül a kettő életbenmaradt hamar megggyógyul lelkileg is...
És a halott őrnagy úr családjának őszinte részvétem...

Remélem hamarosan kiderül, hogyan kerülhetett a gyakorló eszközök közé egy éles.
Kíváncsi volnékarra is, hogy a cég milyen gyors segítséget, támaszt nyújt, nyújtott a halott családjának, és a temetés hogyan fog lezajlani. Bár ez az özvegytől függ.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#62) #65675776 válasza KisApám (#61) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az ilyen balesetek közel 100%-a emberi mulasztás miatt történik. Egyelőre nem is fejezem ki ezért sajnálatomat. Aki felelőtlen, vagy vezető beosztásban engedi a felelőtlenséget, azt nem tudom sajnálni (aki bunkónak tart ezért az tegye, nem érdekel). A raktárban az éles és gyakorló lőszereket még csak nem is lehet egy légtérben tárolni, tehát nem véletlenül került oda az éles (bár a véradóban nem biztosított gyakorlótöltetről beszéltek).

Magas beosztású, gyakorlott emberek is hibázhatnak, sőt Ők hibáznak a legtöbbet a túlzott önbizalom miatt. Emiatt ütközött össze néhány éve két Mi-24 is, akármennyire mondogatta az egyik özvegym hogy a férje több mint ezer órát repült már a típuson, tehát biztosan nem hibázott.

(#63) mityku válasza #65675776 (#62) üzenetére


mityku
aktív tag

Egyetértek, legtöbbször az emberi felelőtlenség/mulasztás az oka a baleseteknek.
A Mi-24-es baleset Gyulafirátot közelében volt ugye? Kár értük! :(

Egyébként említed, hogy éles és gyakorló lőszer egy légtérben nem is lehet (tárolás esetén). Valószínüsíthető, hogy egy szakképzetlen delikvens rakhatta a (véletlenül, a nem hozzáértése miatt) a gyakorló eszközök közé? Vagy tényleg ennyire felelőtlen figyelmetlen volt az elhunyt szakképzett/elismert tűzszerész?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#64) Pacák válasza mityku (#63) üzenetére


Pacák
senior tag

Úgy emlékszem, hogy nem messze a szentkirályszabadjai reptértől. Összecsúszott forduló közben a két kötelékben repülő Mi-24 -es rotorlapátja. Ott voltam sorkatona, és kevéssel a leszerelésem után történt a légibaleset. Gyomorbamarkoló a tudat, hogy azok közül, akiket majdnem minden nap láthattunk a kutyanyelvek felé sétálni, már nem élnek.

[Szerkesztve]

Nuclear launch detected

(#65) #65675776 válasza mityku (#63) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az az: ''2001. április 12. - Összeütközött két Mi-24-es helikopter Gyulafirátót térségében. Két katona meghalt.'' [link]

A világ tíz legjobb tűzszerésze között volt. [link] Ilyenkor felvetődik az elbizakodottság is. A vizsgálat lezárultáig nem mondok igazi véleményt, de szerintem ez is közrejátszhatott.

A másik lehetőség a nem megfelelő hatástalanítás, amit a mai lapokban lehet olvasni. Ez viszont a hatástalanító szervezet felelősségét veti fel, ugyanis a minőségellenőrzés elégtelenségét bizonyítja. Ha belegondolok, hogy a lövedékben levő több mint 4kg-nyi robbanóanyagból akár 1kg is bennemaradhatott ez elég súlyos hiba, amit egy sima tömegméréssel ki lehetett volna szűrni. Minket élelmiszeriparban néha 2-3g(!)-nyi súlyhiány vagy többlet miatt is baszogattak, ott meg több mint egy kg sem tűnik fel??? Ez is bizonyítja a MH-en belűli fejetlenséget.

(#66) mityku válasza #65675776 (#65) üzenetére


mityku
aktív tag

Az emberi tényező minden esetben közrejátszik, legyen akár milyen modern technikai felszereltség egy hadseregben - vagy bármely más területen. Ennek legékesebb példája, mikor adott katonák/járművek baráti tüzet kapnak (persze tévedésből). Jobb esetben megússzák, de többnyire a precíz fegyvereknek ''hála'' kevés esélyük van a túlélésre. Emlékezetes számomra egy nagyon régi TopGun cikke (indított-kilőtt fegyverek számát elemezte), mikor Kuwaitot Irak megszállta és az amcsik egy A-10-se Bradley lövészpáncélosokat lőtt szét Mawerick (bocs, ha rosszúl írom) rakétákkal. Nem volt esélyük! :(
Visszatérve itthonra, tényleg fejetlenség lehet, és nem hozzáértés magasszinten.
Én nagyon csodálkoztam, hogy a Dunai Flottillát is teljes egészében szinte leépítették.
Mi maradt meg belőle? Léteznek még egyáltalán?

Más! Kérdésem, hogy tudsz valamit a Mi-24-sek modernizálásáról? Mert ugye mindenképpen modernizálni kell az tuti! (elektronika, navigációs rendszer, fegyverek [na ez megint megint nem lesz egyszerű] NATO kompatibilissé kellene tenni, mert azt megmondták, hogy egy ilyen kategóriáju eszközre mindenképpen szükség van (desszant szállítás lehetősége végett).

+ siroki üzemben is volt baleset (ott is megint biztos magasfokú hozzáértés keretében folyt a dolog :(( )

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#67) #65675776 válasza mityku (#66) üzenetére


#65675776
törölt tag

A '91-es (II.) Öböl-háborúban azért több oka is volt a friendly-fire-nek:

1. Az akkor alkalmazott érzékelők felbontása nem tette lehetővé a járművek típusának azonosítását.
2. Nem létezett az IFF-hez hasonló rendszer a földi csapatoknál.

Ma már mindkettő megoldott. A problémát többnyire a nem megfelelő használat, vagy a nemhasználat okozza (pl a kanadaiak lőgyakorlatának szétlövése Afganisztánban).

Maverick.

Volt terv a V4-ek részéről a közös modernizációra, ami leginkább a magyarok miatt hiúsult meg. Jelenleg semmi. Szép lassan oda jutunk, hogy teljesen használhatatlanná válnak. Már jelenlegi állapotukban sem sok esélyük van a harctereken.

(#68) csibor válasza #65675776 (#67) üzenetére


csibor
őstag

De ettől függetlenűl UH-60 benézése MI-24-nek döbenetes,ráadásul europában szolgáló piloták hibáztak nagyott 91-ben.

(#69) #65675776 válasza csibor (#68) üzenetére


#65675776
törölt tag

Na igen, az a pilóta lőtt már le Mi-24-et, viszont nem látott még ESSS-es UH-60-at. Emellett elkeveredtek az IFF kódok is, a helikopterek egyikén ki is volt kapcsolva a válaszadó. Az eligazításon pedig nem tájékoztatták a pilótákat a helikopterek várható feltűnéséről. Annyira nem csoda a lelövés, de egy újabb rárepülést azért tehettek volna. Túl sok volt az egyszerre elkövetett hiba.

(#70) mityku válasza #65675776 (#67) üzenetére


mityku
aktív tag

Pedig kár lenne a Hind-okért, nagyon tetszenek nekem (persze tudom ez kevés érv :)) )!
Remélem azért valamit értelmeset csak kiötölnek és várják meg, hogy kirepüljék az óraszámukat és selejtezik őket. (Bár kinézem belőlük) :((
Aztán ott vannak a kelet-német hagyatékból származó oldalgépágyus gépek is (az a P-típus ugye?) Gondolom nem akarják azokat hadrendbe állítani, azok is kb. leponyvázva, vagy fedett helyen állnak csak, ugyanígy lehet a hiradós v. zavaró :F géppel [egy szürkés szinezetű gép volt, hátsó részén kétoldalt különböző antennák voltak (talán típ. jele PP).

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#71) #65675776 válasza mityku (#70) üzenetére


#65675776
törölt tag

Vagy az lesz, mint a SzU-22M3-akkal: felújítják őket és egyből le is selejtezik.

Igen Mi-24P a nevük. Kettőt nagyjavítottak (nem felújítottak!) és rendszerbeállítottak a kirepült D-k helyett.

A másik a Mi-8PP, amiről írsz. (Kettőből kettőt eltaláltál!)

(#72) csibor válasza mityku (#70) üzenetére


csibor
őstag

Mi8-PP már kiherélték.Egyébként jártam benne.

(#73) mityku válasza #65675776 (#71) üzenetére


mityku
aktív tag

Basszus az is mekkora görény húzás volt! (mikor is történt ez?)
De megjátszották hasonlóképpen ingatlan ügyben is (a laktanyát felújították drága pénzzért, majd privatizálták)! :(( SzU-22-k Taszáron voltak, ugye? (Turul század/ezred :F is ott állomásozott, ha jól tudom). Ha nem, ugyis kijavítotok! :))

csibor: képeid nincsenek róla? Egyszer, még Szentkirályszabadján nyílt napon voltam, de akkora gyereksereg volt a gép körül, hogy nem tudtam odajutni (ellenben az amcsi MP-s Hummer-t kivűl-belűl megvizsgáltam :D ), persze minden gyerek mászókának használta a gépet. Az amcsi MP-s, pedíg rezzenéstelen arccal tűrte mindezt! :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#74) #65675776 válasza mityku (#73) üzenetére


#65675776
törölt tag

A SzU-22-k Taszáron a Fürkészdarázs században repültek. Az ezredet 31. Kapos harcászati vadászrepülő ezrednek nevezték.

(#75) mityku válasza #65675776 (#74) üzenetére


mityku
aktív tag

Bocsi a tévedésért, csak egyszer lementettem egy századjelvény képét (vagy mit, ezt mindíg keverem :(( ), ami Turul feliratú volt.
Tényleg manapság Taszárral mi a helyzet, a reptér a Honvédség tulajdonába van agy esetleg a helyi önkormányzaté?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#76) #65675776 válasza mityku (#75) üzenetére


#65675776
törölt tag

Be van zárva, és mostanában akarják eladni, vagy önkormányzati kezelésbe adni. [link]; [link]

A Turullal nem tévedtél, ők is Taszáron állomásoztak, csak MiG-21biszt repültek, akár csak a Boszorkány

Pápán a Sámán (MiG-23) és a Griff (MiG-21) repült..

(#77) mityku válasza #65675776 (#76) üzenetére


mityku
aktív tag

Sajnálattal hallom, hogy ilyen állapotban van! :( Bár az tény, hogy a légierőnek illetve annyi rep.gépnek mint amennyi van annak nem kell olyan sok reptér mint régen. Bár valamit kitalálhatnának, biztos lenne valami ésszerű megoldás. Ha önkormányzat kezébe kerülne, akkor esetleg valami térségi/regionális polgári reptérnek meglehetne csinálni (gondolom az infrastruktúra jó állapotban van + kiszolgáló létesítmények is jók lehetnek).

Kiigazítást köszi!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#78) KisApám


KisApám
addikt

Remélem hamarosan kiderül már tényleg, hogy ki lessz az új nagyfőnök és belekezd (reménytelen remény) a nyugdíjasok és egyéb tanácsadók elküldéséhez...
No emg persze próbál gyoraan mindenféleképpen megszabadulni az elárvult honvdségi ingatlaonktól... bár ebben nem nagyon reménykedem, merrt akkor sok cimbinek nem lessz munkája az őrző-védő cégekben... :(

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#79) #65675776 válasza KisApám (#78) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha a Honvédelmi miniszterre kérdeztél most rá, akkor az Szekeres Imre lesz. Aztám majd meglátjuk mit fog csinálni.

(#80) Integra válasza #65675776 (#79) üzenetére


Integra
titán

hogy mit?
nemtom, frankón nem tudom, gyakorlatilag semmit se nézek ki belőle.
de ami a legnagyobb gond a honvédelmi minisztériumnál, az az, hogy a szakmai döntéshozók szinte kívétel nélkül egytől egyig egy korrupt és inkompetens, csak a saját zsebét néző léhűtő banda:( és ez párthovatartozás független.
akik meg vannak -mert vannak ilyenek is-, akik tényleg változást szeretnének, szinte már az elején elbuknak, mert ezek a keselyűk csírájában ölik el az ötleteket és lehetőségeket.
pedig vannak nagyon jó profi katonáink, akik minden évben a világ legjobbjai között vannak és nyerik a bajnokságokat és nemzetközi versenyeket, és dobogósak..

[Szerkesztve]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#81) #65675776 válasza Integra (#80) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ezen a hadseregen csak az segítene, ha a vezetését századostól-őrnagytól felfelé úgy ahogy van elzavarnák a bánatba. Aztán valódi állóképességi és vezetési tesztekkel egy részüket visszavenni, de csak az arra alkalmasakat.

Az is eléggé komikus, hogy a különféle békefenntartó missziókba hogyan válogatják az embereket. Gyakorlatilag haveri alapon. Nem ritka a 170cm magas 100kg körüli ''katona'' közöttük. Ez is csak a pénzről szól. És bizonyítja a MH alkalmatlanságát is. Normális helyeken kijelölik melyik század megy, és kész.

(#82) Integra válasza #65675776 (#81) üzenetére


Integra
titán

igen, de ott a századoknak olyan az emberállományuk is.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#83) #65675776 válasza Integra (#82) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pontosan erről van szó. A kiképzés színvonala és az állóképesség, lőkészség elvárása it sehol sincs. Amíg nem kell bizonyítaniuk, addig nem is fogják törni magukat. Pedig ezzel elég rendesen meg lehetnbe rostálni az állományt, és tényleg csak azok maradhatnának, akik oda is valók.

(#84) mityku válasza #65675776 (#79) üzenetére


mityku
aktív tag

De egyébként a Szekeresnek van valami ''képzettsége'', rálátása a dolgokra?? Mert véleményem szerint olyan embert kéne egy tárca élére tenni, aki azért is valamit hozzá. Nem valami mezei politikust (elvégre eléggé fontos tárca), aki haveri alapon elvállalja.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#85) Egon válasza Integra (#80) üzenetére


Egon
nagyúr

''de ami a legnagyobb gond a honvédelmi minisztériumnál, az az, hogy a szakmai döntéshozók szinte kívétel nélkül egytől egyig egy korrupt és inkompetens, csak a saját zsebét néző léhűtő banda és ez párthovatartozás független.''

Ez pontosan így van, jól megfogalmaztad (csak nem szintén benfenntes?!? ;)), viszont mondj egyetlen minisztériumot, ahol nem így van...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#86) #65675776 válasza mityku (#84) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az már sértené a civil kontroll elvét (legalábbis szerintük). Előéletéről: [link]

(#87) mityku válasza #65675776 (#86) üzenetére


mityku
aktív tag

''Az már sértené a civil kontroll elvét'' :F
Tehát, ha jól értem, akkor mindenképpen egy nem hozzáértő (nem ilyen szakterülettel foglalkozó) embernek kell vezetni a tárcát??? Mert, ha igen, akkor már értem miért csinálnak ennyi baromságot! :((

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#88) #65675776 válasza mityku (#87) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálunk ezt jelenti a civill kontroll. Amikor Keleti volt a honvédelmi miniszter, sokak sértve érezték ezt az elvet. Pedig akkor már jó pár éve leszerelt, tehát civil volt.

(#89) Newl


Newl
tag

Válaszolnék a 3 darab kérdésre a topic elején:

vissza
sehova
ócskán

Szvsz egy ilyen aknavetős balesethez nem kell profi fizetett katonaság...

üdv.:

-=NEWL=-

Mondom, Meseországban élünk.

(#90) mityku válasza #65675776 (#88) üzenetére


mityku
aktív tag

Hát nem tudom, lehet én vagyok maradi és nem értem-e modern kor eszméit/felfogásait. De még mindíg az a meglátásom, hogy egy ilyen területre olyan ember kellene, aki azért ért is hozzá. Említetted Keletit, de megemlíthetjük Simicskó istvánt is (ha jól tudom védelem politikát :F vagy mit oktat többek között), tehát azért ő is ért ehhez a területhez (nem pedíg ilyen juhász feriket odatenni, aki olyanokat mond, hogy kerekes tank + hasonlók).

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#91) #65675776 válasza mityku (#90) üzenetére


#65675776
törölt tag

Simicskóval az a baj, hogy amióta megérezte a hatalmat, az összes Fideszeshez hasonlóan, teljesen elborult az agya, és csak az a lényeg neki, hogy ellentmondjon a kormány álláspontjának, akármi is az. Egyébként tényleg jó szakember lenne.

(#92) mityku válasza #65675776 (#91) üzenetére


mityku
aktív tag

Na ezt mondom én is, hogy legalább valamilyen szinten képbe van a dolgokról.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#93) mityku válasza #65675776 (#91) üzenetére


mityku
aktív tag

Egyébként elképedve olvastam a Regimentben, hogy 2004-ben teljes mértékben megszüntették nálunk az önjáró tüzérségi csapatokat! Azt mondd meg nekem, miért csinálunk mi ilyen elhibázott lépéseket???? (illetve a honvédség)
Az összes körülöttünk lévő ország fejleszti, szinten tartja haderejét, csak nálunk folyik ilyen drasztikus mértékü leépítés. (Elképedek mikor látom, hogy pl. lengyelek a csöves légvédelmüket (önjáró, kombinált csöves-rakétás) NATO szintre hozták fel saját fejlesztés/korszerűsítés következtében vagy ha jól emlékszem ők kaptak a németektől baromi olcsón harckocsikat is)
Sőt 90-es évek közepén lehetett, hogy lehetőségünk lett volna használt Herculest venni (árat nem tudok mondani), azt a románok nyúlták le végül helyettünk. :F :F
Nem tudom mi lesz ezzel a ''hedsereggel''! De sok jót nem nézek ki belőle.

+ Sorozatvető osztály még hadrendben van? (BM-...) Vagy már azt is kivonták?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#94) #65675776 válasza mityku (#93) üzenetére


#65675776
törölt tag

A jelenlegi honvédelmi vezetésben erőteljes páncélosfóbia él. Emiatt kerültek kivonásra az önjáró tüzéregységek és pl a BMP-k is (mondjuk azok abban a formában nem is igazán voltak semmire sem valók). Most tűzérség terén egy gyenge 65 évet visszaléptünk.

Igen a lengyelek egy teljes hadosztályra való Leopard2A4-et kaptak a németektől.

A Herculesek ennél sokkal érdekesebben kerültek román kézbe. Eredetileg nekünk ajánlották fel az amerikaiak, minket igazából csak a rendszerbeállítás költségei terheltek volna a gépeket gyakorlatilag ingyen kaptuk volna (és a szinte semmire sem alkalmas An-26-osokat bizony nem ártott volna lecserélni). Az egész tranzakció költsége nem érte volna el az egy darab An-26 felújítására fordított összeget. Tárgyaltak a honvédelmi vezetőink az amerikaiakkal, látszólag minden rendben is volt. Aztán amikor a szerződés aláírására került volna a sor, azt mondták a ''vezetők'', hogy nekünk erre nincs pénzünk! (Az ilyen akciók miatt nincs hitele a magyar ígéreteknek sehol sem.) A románoknak ezután ajánlották fel, egy hét alatt letárgyalták az egészet, és azóta is megelégedéssel használják őket.

Sorozatvetőkről most hirtelenjében nem tudok pontosat mondani.

(#95) mityku válasza #65675776 (#94) üzenetére


mityku
aktív tag

Páncélosfóbia????
Mert? Ez hihetetlen, minden ország erőteljesen fejleszti a páncéloserejét! Mert egyszerűen hozzátartozik az általános hadigépezethez. Ezt már felismerték a világháború idején!

Lengyelek: Nem ezeket a Leopardokat kapták jelképes 1 Euro áron??? Mert volt valami hasonló biznisz!

Most, hogy elmondtad a Hercules dolgot, nekem is eszembe jutott, hogy tényleg így volt.
Utolsó pillanatban visszamondani! :(( Elképesztő! Ez időben mikor is volt? (én olyan 96 környékére tippelek)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#96) KisApám


KisApám
addikt

Jajajajajaja.
Magyar Honvédség: páncélos és tüzérfóbia.

Persze majd a fiaink majd bokortól-bokorig szökelve fogják megközelíteni a Leopárd2-eseket, miközben az ellenség tüzérségi tűzhengerrel ilyesztegeti őket... persze mi nem tudunk visszalőni a már asszem szinte nem is létező tüzérségünkel.

Dehát nincs ellenségképünk, nincs szükségünk csak az egyre fogyatkozó honvédség katonáira a hozájuk tartozó normális felszereléssel, de inkább ha a nélkül, mivel az sincs... lásd pl. a mesterlövészeinket is...

De ugye ismerjük a Honvédséget: sok az eszkimó (meg azok barátai, akár rokonjai), és kevés a fóka...

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#97) #65675776 válasza KisApám (#96) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert ugye a jelszó: könnyűgyalogság. Hogy mire képes ez az alakulattípus tüzérségi, légi és páncélostámogatás nélkül, arra kitűnő példa 1993 Mogadishu: elvérezni.

Tényleg nem tudom hogyan gondolják ''honvédelmi vezetőink'', hogy támogatás nélkül életképes lehet egy ilyen alakulat. Az amerikaiak is bevitték a hk-ikat az iraki városokba, az izraeliek nem különben. Ennek a két haderőnek van a legnagyobb tapasztalata ebben, nem véletlenül teszik mindezt. Emellett ugye ott vannak a harcihelikopterek, a bármikor lehívható légierő, és a város környékén a tüzérség.


mityku: Valami jelképes összeget valóban fizettek a lengyelek.

A Hercules ügylet pontos dátumára nem emlékszem, de a '90 évek vége felé volt.

(#98) Jared válasza #65675776 (#97) üzenetére


Jared
aktív tag

Még a ''könnyűgyalogság'' helyzete sem túl rózsás.Ez szerintem kb. annyit jelent, hogy (mint már írtátok) a hk. haderőnemet leépítik ezt meg meghagyják korábbi helyzetében.
Persze az egész haderő''reformot'' letudták ezzel a 12+2 Gripennel azt jónapot.Ráadásul egy szar öszvér változattal..ehh Sokkal jobb lett volna a rég bevált F-16, abból is a block52, amilyen a lengyeleknek is van. Nekünk meg itt van ez a harci tapasztalatok nélküli, lomha gépmadár.Arról nem is szólva, hogy a kiszolgálásuk biztosan nehezebb lesz egy átlag NATO reptéren, ha esetleg külföldi missziót vállalnánk(ennek esélye természetesen csekély).Bár a helyzet még mindig jobb az eredeti változatnál, ahol még a légiutántöltás sem volt adott.
Nem reménykedek nagy fejlesztésekben lévén ez az ügylet kb. 10 évre megeszi a fejlesztési költségeket.

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#99) #65675776 válasza Jared (#98) üzenetére


#65675776
törölt tag

A lengyelek Block 52+-t vettek. Annak idején nekünk ADF-eket ajánlottak fel, de ezek átestek volna az MLU-n, így a holland/belga/norvég AM/BM-eket némileg felűlmúlták volna, és legalább egyenértékűek lettek volna a Gripenekkel.

A Gripenek kiszolgálása csak annyival lesz nehezebb, mint egy F-16-osokat üzemeltető bázison pl a Tornado-k kiszolgálása. Az üzemanyagrendszer töltőcsatlakozója ugyanaz (értelemszerűen a használt üzemanyag ugyanaz mint a Falconok esetén, a Hornet-hez és minden US Navy/USMC géphez viszont másfajta kell!), a felfüggesztők NATO szabványúak (ezt sem a svédek fejlesztették ki, hanem a dél-afrikaiak). Szóval olyan nagy problémát nem okozna a kiszolgálás.

A Gripenek előtt beszereztek ugye Mistral rakétarendszereket is. Ez megint egy érdekes történet. Ugyanis a kiírásban nem szerepelt, hogy a rakéták döntő többségét járműre telepítik. Így megvettük az Atlas indítórendszert (okosan radar és IFF nélkül, mert az drága), aztán rábarkácsoltuk Unimogokra. Így van járművenként két azonnali készültséget adó rakéta (bár ismerve a magyarokat, egy sincs vonulás közben betöltve). Ezek ellövése után szépen elő kell ásni a platóban kialakított tárolórekeszből újabb két rakétát és betölteni. És mindezt 0, azaz nulla páncélzat mögött! A rakéták szintén nincsenek védve az indítóállványon semmilyen formában sem. Gratulálok.

Ha eleve ilyen rendszerre írják ki a tendert, akkor az amerikaiak 100%, hogy az Avenger-rel pályáznak: [link]. Ami a magyar kókány módszerrel összehasonlítva legalább 20x-os harcértékű.

(#100) Jared válasza #65675776 (#99) üzenetére


Jared
aktív tag

Elnézést Block52+ :B Tényleg a ''+'' jel mit is jelent voltaképp? Hát nem tom talán az F-16 mégis jobb választás lett volna.
Az még ok., hogy viszonylag modern lesz a géppark.De sz@rt sem érünk majd vele, ha megint színrelép egy újabb ''civil szervezet'' és akkor megint tolni fogják ezt a radar ügyet is.
Pedig nyilván az első csapás a reptereket érné, de hát látszik a hozzáértés.
Ez a mistral kb. halottnak a csók. Úgy tudom csak közepes magasságig hatásosak.
Kérdés:Tényleg létezik olyan, hogy SAMRAAM? Letöltöttem róla videót, egy Humvee-n van 6db. (átalakított?) rakéta.Ez annyira nem tartozik a gripenhez, de csak két garnitúra fegyverzetet fogunk hozzá vásárolni aztán slussz.
Persze ez már nem annyira a gripen számlájára írható. :(((

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.