Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

[Elavult a magyar haderő a Discovery szerint]
"A haderő tekintetében 59. helyre sorolnak minket 70 ezer bevethető katonánk és a hadsereg költségvetése alapján – 1 milliárd dollárra kalkulálják. A meglehetősen kicsi és korszerűtlennek nevezett haderőnk mellett védelmet a NATO-tagságunk jelent."

Újabb óriási ötlet királyunktól: [Orbán irányítása alá vonja a Honvédelmi Minisztériumot?]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#1352) Egon válasza -=MrLF=- (#1351) üzenetére


Egon
nagyúr

A költségvetést kb. sikerült jól megtippelni, ugyanakkor 70 ezer bevethető katona?!? 20K sincs...:( Mit szívtak ezek? :F

A 2. linkedben szereplő cikk utolsó félmondata mindenképp pozitívum... ;]

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1353) #65675776 válasza -=MrLF=- (#1351) üzenetére


#65675776
törölt tag

És nincs igazuk?

(#1354) Reno7


Reno7
senior tag

Képek a Komondor MRAP-ről.

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1355) -NOKIA- válasza Reno7 (#1354) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

bitang egy gép :C

(#1356) Egon


Egon
nagyúr

Kicsinálják a Honvéd Egészségpénztárt?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1357) Gyantusz válasza Egon (#1356) üzenetére


Gyantusz
tag

:D :C ez zsíroskenyér :)

[ Szerkesztve ]

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#1358) Egon válasza Gyantusz (#1357) üzenetére


Egon
nagyúr

Azóta még annyi fejlemény van az ügyben, hogy - az eddigiektől eltérően - nem lehet arra megbízást adni a munkáltatónak, hogy a fizetésből vonja le a tagdíjat (már annak aki vállalná, hogy a továbbiakban a teljes tagdíjat ő fizeti...), és utalja át az eü. pénztár(ok)nak, hanem ezt mindenkinek magának kell a nattó fizujából menedzselnie. Korábban a szakszervezeti tagdíjakkal is eljátszották ugyanezt (de ott ha jól tudom csak a közalkalmazotti szakszervezetekkel).
Érdekes viszont, hogy van jópár olyan hasonló tétel (pl. orvosi kamarai tagdíjak), amelyeket a munkáltató továbbra is levon (az érintett kérésére) a nettó fizetésből, és továbbítja azt a megfelelő helyre (ezzel együtt megfizeti az átutalás költségét). Ez így számomra diszkriminációnak tűnik.
Egyébiránt talán a Honvéd Egészségpénztár dolgozói azok, akik a legnagyobbat szívhatják ezzel a helyzettel: elképzelhető hogy a többségüket már ki is rúgták...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1359) JóGéza válasza Egon (#1358) üzenetére


JóGéza
aktív tag

Szia!
A kamarai tagdíjak, ha jól tudom, adónak számítanak, tehát végre is hajthatóak.
Az egészségpénztári tagdíjat a honvédség, csökkenő mértékben, de eddig támogatta.
Ezzel gyakorlatilag csökkentették a fizetésüket....

(#1360) Gyantusz válasza JóGéza (#1359) üzenetére


Gyantusz
tag

Hm, ehhez igazán nem értek, de gondolom a Honvédkórházat valamiből fenn kell tudni tartani. Nemdebár?

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#1361) Egon válasza JóGéza (#1359) üzenetére


Egon
nagyúr

Hi!

Nem tudom minek számítanak a kamarai tagdíjak, majd utánanézek. Mindenesetre akkor is diszkriminatív az egészségpénztárak ilyen formában torténő kizárása: ha más nem, az önkéntes nyugdíjpénztári tagdíjak kapcsán (azok ugyebár továbbra is levonhatók, utaltathatók a munkáltatóval, pedig közük sincs adóhoz vagy egyéb, kötelezően fizetendő járulékhoz,nemde?).

Elvileg nem (illetve nem ezzel - erről majd később) csökkent a fizu (pontosabban a béren kívüli juttatás; ugyanis ez nem cafeteria, az csak a kormánytisztviselőknek jár...).
Az MH dolgozóknak (katonáknak, közalkalmazottaknak) évi bruttó 200K béren kívüli juttatás járt - plusz pár egyéb elem, ami ebbe nem számított bele. Ezt a következők szerint lehetett igénybe venni (mivel nem cafeteria, a munkavállaló nem határozhatta meg, hogy miképp osztja el a keretet!):
- havi 5K Erzsébet-utalvány,
- helyi bérlet 50%-a,
- önkéntes nyugdíjpénztári hozzájárulás,
- önkéntes egészségpénztári hozzájárulás.
Ha jól emlékszem ennyi. Ezen felül járt még havi 5K az EMC kártyára - na ez fog eltűnni jövőre. Helyette (plusz az eü. pénztári tagdíj helyett) Erzsébet-utalvány (vagy az utódja, vagy mi) lesz, amíg a 200K-s keret kitart. Ha elfogy, akkor annyi (év végére még az a kevés se jár).
Ezen túlmenően, van még nevelési segély, illetve iskolakezdési támogatás (utóbbit talán már nem is így hívják); értelemszerűen előbbi a nevelt, utóbbi az iskolaköteles, iskolába járó gyerekek után (nem tudom hány éves korig).
Summa summarum: tulajdonképpen megvonás zajlik, a szakszervezet(ek?) lelkes asszisztálásával... :W

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1362) Gyantusz


Gyantusz
tag

Lőporgyártás indul Balatonfűzfőn (ismét) - index (2016.01.13.)

Örülj ifjú ember a fiatalságodnak! (A prédikátor könyve)

(#1363) flash-


flash-
veterán

a honvédség irányítása sorrendben hogy néz ki?

így?:

Áder János köztársasági elnök (főparancsnok)->Simicskó István (megbízott honvédelmi miniszter)-->
Benkő Tibor vezérezredes (a HM Honvéd Vezérkar főnöke)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#1364) Egon válasza flash- (#1363) üzenetére


Egon
nagyúr

Nem egészen: az Országgyűlés kimaradt. Valamint más békeidőben és más rendkívüli állapontban (utóbbi esetben a Honvédelmi Tanács irányít).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1365) Egon válasza Egon (#1331) üzenetére


Egon
nagyúr

A HM Beruházási Hivatal-saga, avagy a terület kálváriája tovább folytatódik. Alig több, mint egy évvel, hogy (újra) önálló háttérintézmény lett, (ismét) beolvad a HM Védelemgazdasági Hivatalba... :Y
Még szerencse, hogy átgondoltan működnek ezek a folyamatok... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1366) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Mennyire aktív még a topik?
Ha van itt még valaki aki tudna segíteni nekem a toborzásos témában, akkor lenne néhány kérdésem. :)

Samsung S9

(#1367) eventus válasza Víz Elek (#1366) üzenetére


eventus
veterán

[link] Itt megtalálsz minden információt.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1368) Egon válasza Víz Elek (#1366) üzenetére


Egon
nagyúr

Mit szeretnél tudni?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1369) Víz Elek válasza Egon (#1368) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Szia!

Igazából annyit, hogy én a rendőrség és a migrációs őr - és kísérőosztály keretein belül elvégeztem egy fegyveres biztonsági őr tanfolyamot.
Ami 5 modulból állt, jog, szakmai ismeretek, fegyvervizsga, önvédelem, speciális ismeretek, csak sajnos az első körben a puncsosok kerültek be (4 fő)... viszont itthon ülni tétlenül nem szeretnék, mert ki tudja mikor vesznek fel legközelebb még x embert.

És összességében arra lennék kíváncsi, hogy most ezzel a friss tudással, előnyt élveznék-e mondjuk a katonaságnál egy esetleges felvétel során, mert ugyebár a pszichológiai eredményem is friss, ami az egyik alap követelmény ahogy olvasgattam.

Samsung S9

(#1370) -NOKIA- válasza Víz Elek (#1369) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A rendőrségnél nem próbálkoztál? Oda mindig kell ember.

[ Szerkesztve ]

(#1371) Víz Elek válasza -NOKIA- (#1370) üzenetére


Víz Elek
senior tag

Oda még nem, úgy gondolod érdemes lenne megpróbálni?

Samsung S9

(#1372) -NOKIA- válasza Víz Elek (#1371) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ha érdekel sztem biztos felvesznek mert nagy a rendőrhiány.

(#1373) Víz Elek válasza -NOKIA- (#1372) üzenetére


Víz Elek
senior tag

És szerinted ez foglalna magában valamilyen képzést?

Vagy elég lenne ez az fbőr-ös papírom, amit kaptam a tanfolyam után?

Samsung S9

(#1374) Bozso68


Bozso68
senior tag

Elnézést a láma kérdésért, de nem tudom, hol érdeklődjek. A Hamis a baba filmben milyen tank szerepel?
Köszi előre is.

(#1375) Egon válasza Bozso68 (#1374) üzenetére


Egon
nagyúr

Vélhetőleg vagy T-72 vagy T-55.
Rákeresel erre a két típusra, megnézed a képeket, és eldöntöd, hogy melyik volt...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#1376) Bozso68 válasza Egon (#1375) üzenetére


Bozso68
senior tag

Nem láttam az ovál ablakot a torony elején, laposabb a felső homlokpáncél, mint a T-55. De milyen igazad van, kép és video állókép összehasonlítás alapján T-72 lesz az :C .

(#1377) #65675776 válasza Bozso68 (#1376) üzenetére


#65675776
törölt tag

Egyértelműen T-72.

(#1378) Bozso68 válasza #65675776 (#1377) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi szépen!

(#1379) Reno7


Reno7
senior tag

Jól értem hogy a románok hazai gyártású Boxereket vesznek? Ráadásul majd ezer darabot?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#1380) lsc válasza Reno7 (#1379) üzenetére


lsc
nagyúr

Úgy tűnik igen.

Az élet kegyetlen .

(#1381) #65675776 válasza Reno7 (#1379) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem biztos, hogy Boxerek lesznek. Az alapot nyilván az szolgáltatja majd.

A 6-800 azért messze nem ezer. És igazából nem is sok. A MH is rendelkezik kb ennyivel, csak döntő többségük tartalékban rohad szét. Bár a BTR-ek harcértékét figyelembe véve talán jobb is. Nem véletlen, hogy az oroszok is feladták a további fejlesztését.

(#1382) #65675776


#65675776
törölt tag

Közben úgy néz ki, hogy UH-60-akra cseréli a MH a jelenlegi, erősen leamortizált helikopterállományát.

Kérdés, hogy a teljesen kirepült Mi-24-ek helyett lesz-e bármi is.

(#1383) lsc válasza #65675776 (#1382) üzenetére


lsc
nagyúr

Battle Hawk mehetne, de szerintem nem lépik meg.

Az élet kegyetlen .

(#1384) #65675776 válasza lsc (#1383) üzenetére


#65675776
törölt tag

Azzal nem lehet kiváltani egy harci helikoptert. Alap szinten meg gyakorlatilag bármelyik jelenleg gyártásban levő UH-60-at fel lehet fegyverezni.

(#1385) lsc válasza #65675776 (#1384) üzenetére


lsc
nagyúr

Valódi harci szerintem reménytelen, a bh meg tudottan csak egy pótlék.

Az élet kegyetlen .

(#1386) #65675776 válasza lsc (#1385) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pótlék? A Mi-8/17-ek simán teljesen lepusztultak és elavultak. Legalábbis abban a konfigurációban, ahogy nálunk rendszerben vannak. Hiába a nagyjavítás, ami önmagában is csak kidobott pénz, és a szovjet/orosz üzemeltetési elvek szégyene. Csak arról szól, hogy időszakosan lehúzzák a vevőket. Az utóbbi években igencsak felnyomták a nagyjavítások árát is az oroszok.

Szóval igenis cserélni kell őket. A Black Hawk minden szempontból jobb kb. Kisebb ugyan a raktere, de ennyi az összes korlát. Nagy tömeget a Minyó is csak külső függesztéssel tud szállítani. A túlélőképessége messze jobb, nem szenved teljesítményhiányban, mozgékonyabb, gyorsabb, kevesebbet fogyaszt. Ráadásul alapkonfigurációban is képes éjszakai repülésre, ami a Minyóinkról nem igazán mondható el pár példányt leszámítva.

Harci helikoptert valóban nem pótol.

(#1387) lsc válasza #65675776 (#1386) üzenetére


lsc
nagyúr

A bh az előzőben battle hawk akart lenni. Árra leszek kíváncsi, de ismerve kormányunkat ez valamiért nekünk nem lesz olcsó.

Az élet kegyetlen .

(#1388) szatomi30


szatomi30
tag

Sziasztok! Nemzet Közszolgálati Egyetem katonai szakjain előírás a nemzetbiztonsági ellenőrzés. Tud valaki erről valamit, pontosan mi ez, hogy zajlik, mit vizsgálnak át? Mennyire komoly?

(#1389) lsc


lsc
nagyúr

Költekeznek a fiúk itt is vagy a példa ragadós [link].

Az élet kegyetlen .

(#1390) eventus válasza lsc (#1389) üzenetére


eventus
veterán

Kb, mint a bkv járműpark.. Nevetséges.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#1391) -NOKIA- válasza szatomi30 (#1388) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Hello, egy hosszú adatlapot kell kitölteni, aztán megvizsgálnak téged + a környezeted, majd egy elbeszélgetés a végén. Mit vizsgálnak? Mindent. De főleg a külföldi utazásaid, kapcsolataid / rokonaid érdekli őket, a vagyoni helyzeted, ingatlanok, autók, hitelek stb. ill. azt nézik hogy a közeli ismerőseid közt (rokonok/barátok) vannak-e "gázos" figurák.

[ Szerkesztve ]

(#1392) sipoczgabor


sipoczgabor
tag

Sziasztok. Gyogytomessel meghuznanak egessegugyin?

(#1393) judas13 válasza Reno7 (#1379) üzenetére


judas13
addikt

:Y Nem semmi biznisz..

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#1394) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok! Az lenne a kérdésem,hol tudok úgymond,Mzárolt készletből vásárolni,van egyáltalán erre lehetőség?

Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#1395) lsc


lsc
nagyúr

100 milliárdból erősítik a honvédséget. Ideje volt, de idiótizmus ebben is van.

Az élet kegyetlen .

(#1396) garage112


garage112
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom mennyire nézitek még ezt a topikot, de lenne pár kérdésem felétek. :)
Az első gyakorlatilag ehhez kapcsolatos:

Mennyi ideig lehetek szerzôdéses katona?
Maximálisan (hosszabbításokkal együtt):
– tiszti és tiszthelyettesi beosztás esetén 20 évig;
– tisztesi (legénységi) beosztás esetén 15 évig.

Ez egy kicsit durva nekem, aki ott tölt mondjuk 15 évet és utána mehet ahova akar? Gondolom nem lehet egyszerű a civil életbe visszarázódni stb...ilyen esetben, ha letelik a max szerződéses idő, akkor nem ajánlanak másik állást / beosztást a honvédségen belül? Én például 21 éves vagyok...40 évesen mit kezdenék már magammal? :DD

A másik kérdésem iskolákkal kapcsolatos, ha mondjuk bevonul valaki, akkor segítenek olyanban például, hogy érettségizhetsz levelezőn?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R :R

[ Szerkesztve ]

Iphone 14 Pro / / Xbox One - WildBlaze420 / / PlayStation 5 - Mrtn112 / / Dell G5 15" - Macbook Pro 15" Retina (2017)

(#1397) -NOKIA- válasza garage112 (#1396) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

A "szerzôdéses" lesz a kulcsszó.
Hivatásos lehetsz nyugdíjas korodig is, ha bírod.

Én más fegyveres szervnél dolgozom, itt a beiskolázás mindig attól függ, hogy kell-e és van-e éppen magasabb beosztásba üres hely(ek), illetve hogy fekszel a főnöködnél... :P

(#1398) kacsyx


kacsyx
aktív tag

44 db Leopard 2A7, 24 db PzH2000, 12 db Leopard 2A4, 6 db valószínűleg Leo testre épített műszaki-mentő járművet szerez be a Honvédség. Azért ennek láttán szerintem minden haditechnikában kicsit is tájékozott ember elégedetten csettinthet, mert felfoghatatlanul nagy előrelépést fog jelenteni a T-72-esekhez képest, hát még a nem létező tüzérségnek. Nagyjából visszahelyezi a Magyar Honvédséget Európa térképére.

(#1399) #65675776 válasza kacsyx (#1398) üzenetére


#65675776
törölt tag

Dehogy helyezi vissza. Meg ami azt illeti jópár éve 100 Leo 2A4-et ajálottak fel a németek 1€-s darabáron. De nem kellett.

A T-72-esek legnagyobb baja egyébként nem az volt, hogy maguk a járművek régen készültek. A probléma az, hogy a rendszeresités utén semmiféle fejlesztést nem eszközöltünk rájtuk, és a kezdeti, vagy akár úgy is mondhatnánk kezdetleges, lövedékek lettek csak rendszeresitve hozzájuk. Korszerűbb lövedékekkel az átütési teljesitményük az eredetinek >2x lehetne ma.

Meg éppenséggel nem ártana a semmirevaló BTR-eket lecserélni valami használható eszközre.

Egyébként tipikus, hogy ez is a gyártó cég közleményéből derül ki. A HM valahogy megint nem érzi szükségesnek, hogy közölje mindezt az adófizetőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#1400) kacsyx válasza #65675776 (#1399) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Hát, ha szerinted a T-72-esek után a Leo 2A7+ nem olyan előrelépés, mint Trabantról váltani G Mercire, akkor nincs több kérdésem :) A harckocsik már régóta nem a lövegekről szólnak, lásd. az L/55 120 mm-es lövegével évtizedek óta szolgál az M1A2-ben, Black Pantherben, Merkavákban és a Leopard szériákban. Hiába tennék bele képletesen egy T-72-esbe, azok páncélvédettségben, modularitásban, elektronikában, kommunikációban, teljesítményben ott vannak ahol a helyük: iraki és szíriai roncstemetőkben.

Gondolom a jelenlegi ellenzéki MTVA foglalós színjáték mellé nem hiányzik hergelni az egyszeri magyar demokratákat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.