Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) lsc válasza Zenty (#700) üzenetére


lsc
nagyúr

Meg tegyük hozzá , hogy a lövegeik is csak lövegecskék /az eddigi legnagyobb űrméret amit idáig láttam csak 105-ös volt / .

Az élet kegyetlen .

(#702) #65675776 válasza lsc (#701) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 105mm önmagában nem probléma, az sem lényegtelen milyen lövedékeket és tölteteket használnak benne. Sokat érünk a T-72-ink 125mm-ével, ha még az L7A3 is nagyobb teljesítményű nála.

(#703) Zenty


Zenty
őstag

ezt találtam gyorsan :)

Centauro 120mm

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#704) lsc válasza #65675776 (#702) üzenetére


lsc
nagyúr

Igen ez kimaradt , hogy még a 105-höz sem rendszeresítettek normális lőszert /ha jól emlékszem a Striker egyik kísérleti változatáról volt szó/.
Már olvastam többször tőled ezt a 72-es gyenge lőszer gondot , az űrméret alattival mi volt a gond ?

Mod Zenty : Kivételek mindig vannak , megtaláltad a talán egyedülit . Igaz ahogy nézem elég rövid csövű változat .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#705) lsc válasza Zenty (#703) üzenetére


lsc
nagyúr

Egyébként többféle van [link] ?

Az élet kegyetlen .

(#706) #65675776 válasza lsc (#704) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az, hogy az általunk rendszeresített változat mindössze 250mm-nyi hengerelt homogén acélpáncélt (RHA - Rolled Homogeneous Armour) tud átütni 1000m-ről 90°-os becsapódási szög esetén. Az meg lótúró, az amerikaiak által rendszeresített 105mm-es M833 APFSDS-T ennek ~2x-re képes. Az M900 még ennél is valamivel többre. És akkor ezek még mindig csak 105mm-esek, a 120mm-esek meg bőven többre. Az M829E3 pl 790mm-t (RHA) 60°-os becsapódási szög mellett 2000m távolságból...

Hozzáteszem a 2A46-hoz is létezik 650mm-t átütni képes lőszer, de természetesen mi nem rendszeresítettük.

(#707) Menahem


Menahem
tag

Tud arról valaki valamit, hogy melyik alakulatnál és mekkora számban került a metisz páncéltörő rendszer rendszeresítésre? Amiket olvastam róla, az imponáló. 850mm-es páncélzat átutése, stb. Van már BTR-80K-nk? Külföldi honlap szerint a sima BTR-80-ból ilyet is csinálunk, amin a 14,5mm-es géppuska mellett ott fog virítani a 30mm-es gépágyú. A tüzérség eszközeinek a cseréjéről tud valaki valamit? :F :F

(#708) Menahem


Menahem
tag

nyaralni mentek a szakértők? Kihalt lett a topik. :U

(#709) Van Der válasza Zenty (#703) üzenetére


Van Der
csendes tag

Lehet lemaradtam valamiről, de a Cv90 után a 120 tkp. mm-t jelent:

CV90120-T TANK

The CV90120-T is a light tank which has a Hagglund turret mounted on the latest CV90 chassis. RUAG Land Systems of Switzerland has developed the fully stabilised 120 mm high pressure smoothbore CTG 120/L50 gun, which has a rate of fire of up to 14 rounds per minute.

Cv90 link

A Centauro mondjuk feleannyiba kerül. lehet osztani-szorozni. Ha nem csak alibiből kéne ezeknek, én helyükbe mindkettőből bevásárolnék... Általában az arany középút a legjobb megoldás ,a Cv90 lenne az,de még nem látom hogy miért is kerül 2-szer annyiba mint a Centauro?

És Nem világos hogy miért nem kell nekünk pld. Challenger-2 szintű tank amiből is Irakban tkp. szinte egyet sem tudtak kilőni, olyan erős a páncélzata. Na ilyenből 15db az komoly nem T-72...
Lengyelekkel meg visegrádi országokkal olyan jó a politikai viszony, hogy a T-72 mehet a kohóba? Nem lesz belőle Loara?
"159 Alca" beszerzés hány darabos lesz végül? 45 van lezsírozva, nektek mennyi kéne belőle?

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#710) Van Der válasza Menahem (#707) üzenetére


Van Der
csendes tag

Metisz - Szolnokon kéne megérdeklődni, asszem

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#711) Snoop-y válasza Van Der (#709) üzenetére


Snoop-y
veterán

Vagy vehetnénk cirka 1 milliárdért M1A2 -t is ha már szórni akarjuk a pízt :C

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#712) #65675776 válasza Van Der (#709) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az arany középút sosem az, hogy ugyan arra a feladatra két teljesen eltérő eszközt rendszeresítünk. Ez csak a pénzköltésre és a logisztika szivatására jó.

(#713) Menahem válasza Van Der (#709) üzenetére


Menahem
tag

Akkor most mi is van?

1. Mobil tüzérséget akar a honvédség, ezért vesz APC-re aplikált tornyú APC-ket?
2. 45db? 159-Alca cseh kiképző.és könnyű vadászgépet veszünk?

(#714) Menahem


Menahem
tag

Dobjatok már légyszi egy linket, sehol nem találok ilyen infokat.

(#715) Van Der válasza Snoop-y (#711) üzenetére


Van Der
csendes tag

Áfá-val vagy áfa nélkül? Regadó már benne van?
Érdekes, mondjuk, ezek a jószágok szinte mind egyárban vannak, kivéve a lightos kerekeseket (talán rendesen lőni sem tudnak messzebbről).
Nem kell kétségbeesni, jelen helyzetben tkp. senki nem beszél 100-200 tank megvásárlásáról. de min.50 az elkelne ilyen könnyűből is.
Asszem Challenger2-t pld. nem is árulják. Mondjuk nem elképelhetetlen hogy 15db-t tudnának még az angolok nélkülözni.

Gáz, hogy fos a helyzet anyagilag Magyarországon, de mint pld. Grúzia példája is mutatja - lehet - addig kéne valamiket vásárolni amíg egyáltalán lehet válogatni. Ha gebasz van, a világban, ha majd akarsz se tudnál -épp azt venni ami kéne, csak drágábban stb.
!!! Ha -esetleg- nem szól a nagytestvér, mint most Izraelnek, hogy ne küldjön utánpótlást, mert durci lesz. Grúzia másnap már könyörgött a fegyverszünetért.
etc.:Az amerikai Viper helikopterből vásárolt volna Törökország és már most sem kapott, mivel az USA azt mondta hogy a saját szükségleteit se képes kielégíteni ebből a típusból. Nem elegendő a gyártókapacitásuk. Most a Törökök vehetnek olaszoktól August-át, biztos nem rossz az sem, de lássuk be nem ugyanaz.. Szerencséjükre a Török haderőt ha megnézed, valszeg nem akadnak fenn ilyen piti ügyön, van már nekik úgyis Kamov-52 századok , nem izgulnék énse.. Nem nevezném pénzkidobásnak manapság, hogy a földi haderőnk az zéró (0). Leszámítva a papírmerciket. Mindenből papírt veszünk. Papírrepülő, papírjeep, és ha minden jól is megy papírtank. Ok nem számít, levesbe jók leszünk :D .

daa-raa: Hát írva volt vagyon, hogy szerintem Cv90 család volna az /aranyközép/. Variálható, azonos alvázon 120mm etc. csak a Centauro-ból meg 20db árából 40-et lehet venni. nem mindegy az sem. de részletkérdés csak. Logisztika szerintem csak a nagybirodalomnak létszükség. Nekünk csak egy szempont. mittudomén

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#716) Van Der válasza Menahem (#713) üzenetére


Van Der
csendes tag

Sokoldalúan használható gépek. olvastam valahol hogy elkezdték a magyarok felmérni-nézegetni, hogy milyen állapotban is vannak azok az Alcák /hulladékáron adnák úgytudom/. 10-12 db biztos elkél, engem az érdekelt volna, hogy a többiek szerint, több számban tényleg jobbe volna-e. (?)

Linkeket meg ritkán jegyzek meg, mit-hol olvasok, örök rejtély :)

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#717) #65675776 válasza Van Der (#715) üzenetére


#65675776
törölt tag

Milyen Kamov-52 századok? A törökök sosem vettek egy darabot sem.

Vehetünk belőle 2x annyit. Csak lehet a harctéri túlélőképessége meg kevesebb, mint fele akkora...

(#718) Menahem válasza Van Der (#716) üzenetére


Menahem
tag

Azok a hulladékraktáras gépek alig 60 órát repültek, és kölcséghatékonyság miatt lekonzerválták őket, tehát gyakorlatilag vadonatúj gépek, bejáratva. De kikonzerválás után úgyis szervízelik, és kicsit megreptetik őket. A csehek minden téren sokkal precízebbek nálunk, szakszerűen lehetnek lekonzerválva azok az új gépek.
Magyarországon a konzerválás annyit jelent, hogy szabad ég alatt hagyjuk őket szétrohadni. A Honvéd című internetes újságot olvasgattam, szégyen, hogy a nyúzott BTR-eket is mennyire tönkre tesszük. KArbantartásról nem hallott a magyar....

Más: mint már mások is írták, van honvédelemre pénzünk, 1,4 milliárd USD az idei hm költségvetés, de a pénz nagyrésze nem jut el oda, ahova kellene. 40 milláért a papírmercik helyett lényegesen jobb Humwee-kat is vehettünk volna, stb.

De a magyarok imádják tépni egymást, egymást meglopni, ilyen népet nem kell sajnálni. Ássák meg a saját sírjukat. :C :C

[ Szerkesztve ]

(#719) Snoop-y válasza Van Der (#715) üzenetére


Snoop-y
veterán

Felszereltségtől függ az ára erősen.
De abban sem vagyok biztos ,hogy egyáltalán eladnának nekünk belőle egy darabot is :)
Elég strapabíró szerkezet variálható páncélzattal illetve városi harcokhoz külön KIT-et is lehet venni :D Gyakorlatilag mindennel elmegy amit el lehet égetni üzemanyagként. Hátránya a viszonylag nagy fogyasztása.Előnye, hogy az egyik leggyorsabb a tankok között valamint menet közben is tud célozni lőni nem kell megállnia valamint dupla célkeresővel rendelkezik ( célzás és lövés közben a másik célkeresővel lehet keresni a következő célpontot )
Szal zsír szerkezet az egyik kedvencem :R

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#720) Van Der válasza #65675776 (#717) üzenetére


Van Der
csendes tag

Elnézést, SEMMI - kamov - . Csak azt hittem hogy ......... már olyan rég volt pedig :U - hát ez nem jött be..

Meséljetek már nekem is, mi volt ez a Patria-plan? Finnek is rakhattak volna rá egy ágyúcsövet - mégsem voltak olyan barbárok - pedig ők el is akarják adni.

Snoop-y: Ja, ja . nekem mindegy, amíg T-72 hasonlítgatjuk össze. De a nagy fogyasztás szerintem kis létszámú "partizán" tankszázadnak nem egy előny. Kárpátok között,,, őszintén szólva. Valszeg nálunk nem lesz egy másik egység amelyik kimentse, ha lemerülnek a készleteik. Persze azért szimpatikusak

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#721) Van Der válasza Menahem (#718) üzenetére


Van Der
csendes tag

Magyarok? Már a 7-(8) törzsből konkrétan melyikekre gondolsz ? A java bizony kivérzett a 20.században . Igazából a kultúrlény szerintem a fontos. Olyan a kutya amilyen a gazdája, /ott kezdődik hogy vajon ki a kutya és ki a gazda? ...már igazából/ inkább nem folytatnám messzire visz... szörnyen

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#722) Menahem válasza Van Der (#721) üzenetére


Menahem
tag

Ezt nem értem. Akkor most az összes ősi magyar törzset kiírtották? És miért a 20-dik században? A török megszállás idején még csak-csak, és az azt követő, 18. századi betelepítések, betelepedések során is erősen keveredett a maradék magyarság. Tehát azt is akarod mondani, hogy a fejétől bűzlik a hal, miért a vezetést szidjuk, amikor a kisember sem jobb. Ez utóbbival egyetértek.

(#723) Van Der válasza Menahem (#722) üzenetére


Van Der
csendes tag

ö, korábban te írtad, hogy a "magyarok ássák a saját sírjukat". Arra próbáltam célozni előbb, hogy nem kell azért teljesen egy kalap alá venni a magyarokat sem ám. Érdekességképp említeném pld.: Kárpát-medencei őslakosságról hátmár nem is beszélve. stb. stb. Mint írtam ez vsz. kultúrális és pszihiátriai kérdés minálunk . Hú,de OFF

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#724) Van Der


Van Der
csendes tag

Kicsit jobban utánanéztem: a Challenger 2-nek van exportváltozata 2E -néven. Erősebb motorral, 550 km hatótávval /megj.:Abrams-nél ha jól láttam nincs 400 km/.
azért végsősoron vsz. nem sebezhetetlen - "Challenger 2 has best amour protection, with about 1200-1500mm of effective protection against HEAT and APSD rounds".
2004 után már gyártják sima Rheinmetall L55 ágyúkkal is.

:R

Chally 2
bővebb'n

Kórházba Széf helyett is megteszik... /15 db :F /

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#725) Snoop-y válasza Van Der (#724) üzenetére


Snoop-y
veterán

Jahm az M1A2 hatótávja az csak 390km körül van.(Nagyon szomjas a gázturbinás sugárhajtómű :K ) viszont az egyik leggyorsabb tankok egyike.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#726) #65675776 válasza Snoop-y (#725) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Abrams-ben egy darab sugárhajtómű sincs!

[bgVan Der[/b]: És mi közünk nekünk a Kárpátokhoz? Azon kívül, hogy teljes egészében a határainkon kívül vannak?

(#727) Van Der válasza Snoop-y (#725) üzenetére


Van Der
csendes tag

Egyébként sz'tem ha sikerülne angol vagy esetleg amerikai tankot rendszerbe-állítani, Azt a NATO tudná értékelni. Ha kiszolgáló egységek, szervíz helyben volna nekik - talán anyagilag is - megérné nekik támogatni a projektet. Ez persze csak egy kezdeményezés, mivel a környéken máshol még úgysincsenek rendszerben ...
Mindazonáltal nem ezekre a piti előnyökre hajtok, hanem ami neked Abrams - az nekem Challenger - egy Relikvia, és kis létszámban nekünk tökéletes.

daa-raa: Kárpát-medencét említettem volt, nem Kárpátokat. Nem értem mi a problémád. Nem szeretem mikor azt látom hogy megakarják osztani a térségi "együttműködést"-politikát, és félremagyaráznak mindent amit csak tudnak /belügyekben is/. Oszd meg és uralkodj, ki nem ismeri... Azt hiszem "minden patrióta" a rendszeres visegrádi-együttműködésnek örült volna a legjobban. Pld. a hagyományos lengyel-magyar barátságot te minek tulajdonítanád , ha nem pld. a hunorék által elrabolt Alán hercegnőknek - persze csak egy jó tippnek szánom , semmi több - . Volt itt már minden... inkább azt kérdezném, kihez-mihez nincs közünk? - ha már engem kérdezel: megj.:úgyamúgy a Sinto-t is isteni bölcsességet hordozó vallásnak tartom, érdemes volna megismerni, hamár helyekről beszélünk. (ez végülis azt is mondja, hogy egy "tájegység" azonos lelkülettel bír - függetlenül kultúráktól is.)

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#728) #65675776 válasza Van Der (#727) üzenetére


#65675776
törölt tag

"nem egy előny. Kárpátok között,,, őszintén szólva." Így szóltak az eredeti mondataid. Márpedig mi nem a Kárpátok között vagyunk, hanem azokon kívül.

(#729) Snoop-y válasza #65675776 (#726) üzenetére


Snoop-y
veterán

Igaz :K mit olvastam én ? :B
Attól függetlenül jó kis gép "Sima" gázturbinás motorral is :D

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#730) Van Der válasza #65675776 (#728) üzenetére


Van Der
csendes tag

Jaaa. Én ezen nem akadtam volna fönn . Szóval Kárpát-medencében ,így értettem - Ámbár ez alatt is inkább azt hogy "jelen viszonyok között"... bármily hihetetlen :)

Tegnap csináltam új haderőfejlesztést /ha esetleg vki még nem látta, :DDD /, múltkor kicsit a végén már szétcsúszott:
Kb.1 évi teljes MH költségvetéséből , rezsi nélkül

18-22 db L-159 Alca
2 db Hercules C-130J
2 db Spartan C27J

14 db Apache (Longbow)
12 db A-10
min.12 db Mi-35 /Mi-24 Upgrade
14 db Mi-171

50 db G6 Howitzer
50 db Cv90/120
15-30 db Challenger2
50 db Patria AMV
60 db PZA Loara
?20-30 db ZSZU-23-4MP/Biala

40 db Dingo2
50 db VBL Jeep
20 db Fennek

20 db Himars M270
25 db Taurus rakéta + 15 millióUSDért hasonlók

14 db Gripen
(180-db BTR-80A/K)

+fakultatív:
?8 db Sokol helikopter
+ 2 db Saab 340 Eriye/ ?? Gulfstream G550 CAEW
(?4-6 db Mig-29 UBT)
ami gerillaharcászathoz kellhet - rakétavetők, mellény stb.
"új" vadászgéptender:)

Elnézést a zavarásért

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#731) #65675776 válasza Snoop-y (#729) üzenetére


#65675776
törölt tag

Általánosan elkövetett hiba, még szakkönyvben is láttam ezt, és olyat is, hogy sugárhajtóműves helikopter. A rakétákat meg nem tekintik sokan sugárhajtásúnak, pedig...

(#732) Van Der válasza Van Der (#709) üzenetére


Van Der
csendes tag

a meztelen igazság - Kerekes vs. Lánctalpas

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#733) csibor válasza Van Der (#730) üzenetére


csibor
őstag

Picit mintha a logisztikával gondban lennék,ha ennyi mindent megvásárolnánk :)

(#734) Menahem válasza Van Der (#730) üzenetére


Menahem
tag

Minek kell Hercules és Spartan is? apache+mi-35? Fennek és Dingo II? Egyazon fegyverkategóriából több típus? Bonyolultabb és időigényesebb lenne a szervizelés, logisztikailag sem lenne túl jó dolog. Ez az egész vegyesfelvágott hülyeség. És még új vadászgéptender is, minek nekünk több típus? Hogy drágább legyen még a légierő fenntartási költsége is?

[ Szerkesztve ]

(#735) #65675776 válasza Menahem (#734) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Hercules és a Spartan nem egy kategória, egymást nagyon jól kiegészítik, a nagymértékű rendszerazonosság miatt pedig logisztikailag is jó megoldás. A Spartan tökéletes váltótípusa lenne az An-26-oknak, a Hercules meg szállíthatná a nehezebb terheket (vagy ugyanannyit jóval messzebbre). Ami azt illeti az "álomhaderő" egyetlen értelmes pontja ez.

Apache és Mi-35 együtt tényleg felesleges. Egy dolog indokolhatja a párhuzamos rendszeresítést: a Mi-35-höz itt a rengeteg alap.

A-10-re nincs szükségünk, meg egyébként sem exportcikk.

(#736) Van Der válasza Menahem (#734) üzenetére


Van Der
csendes tag

Apache és Mi-35 ? persze, 40-50 db Mi-24 -est dobjunk ki, csak mert az Apache modernebb.
Annyi pénzünk meg sosem lesz hogy ugyanennyit Apache-ból is vegyünk - mindemellett megvan még mindig az az előnyük a minyóknak hogy embert is szállítanak 8-at ha jól emlékszem. Viszont azt még nem hallottam hogy AWACS-al is ellátnák őket. Tehát jól kiegészítik egymást, pláne hogy a minyók kiszolgálása már kialakult. Viszont kezdenek elavulni.
Fennek - Dingo2. Általában úgy a járművek, személyszállításra lettek egyszer hajdanába kitalálva. A Dingo2 /long/, 8 embert elvisz, míg a Fennek "csak" egy vérbeli "3 személyes" felderítő jármű.
Ha a költségeket levetíted : 1 dingo2 még mindig messze nem kerül annyiba, mint egy - BTR - kategória. Viszont ebbe inkább elücsörögnek a katonák, hamár az életüről volna szó. Összességében nem drágább megoldás. - mindenki pénzből él.
megjegyzésekre kitérve: vegyesfelvágott? vadászgéptender minek? Ja igazad , van valamiben - nem tender kéne, hanem csak vadászgép /jó csapásmérő fajta, gripenből ennyi pont elég/.
Segítek is, kérdezek valami jobbat - minek hadsereg, pláne ilyen? Jobb volna ha nem volna...
Oroszország szerinted most, miért hatolt be Grúziába? Egyszerűen, mert megtehette. Eddig nem volt olyan a politikai konstelláció, hogy megtehessék, aztán egyszercsak megkérdezték magukat - ...most miért is ne? És bementek. Indokuk volt, nem vitatom el - de indokot mindenre lehet találni - mifelénk pláne.
Ha békét akarsz, készülj a háborúra - elég régi a mondás. Szerinted Hollandia mitől retteg, hogy F-35-ket rendszeresít? Ahelyett, hogy spórolnának a világrecesszió éveiben, -a barmok :) .
Az egyetlen dolog amiben elbizonytalanodtam, hogy a csöves légvédelem a Cv90-es családból is megoldható - na az már jobb volna a logisztikának, ha nem tudunk átlépni rajta - és akkor-viszont nem kéne Loara, sem régi batár Silka .
Mondja valaki a szemembe , hogy az Himars M270 egy hülyeség. Többet nem kel föl :( .

A-10-et már adtak el, precedens már van... -gépágyú nélkül - Azt mondjuk nem értem hogy miért nem kéne. Igénytelen tankvadász gép - kinek nem kéne (?) - mégcsak nem is a drágábbik fajtából.

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#737) Van Der válasza Van Der (#736) üzenetére


Van Der
csendes tag

Valamit még hozzátennék, hamár bevagyok lépve:
daa-raa szokta mondogatni, hogy polgári célpontok védelmével manapság már nem is igen kell foglalkozni, mert modern háborúkban nem tényezők. Ha jól láttam most a Grúz helyzetet, nem innék rá mérget.
Egyébként Morál szempontjából sem mindegy, hogy mivel van felszerelve a hadsereg. Most is látható, hogy a jól ellátott egységek kitartanak, míg a szerencsétlenebbje feltartja a kezét és inkább már menne is haza Tbilisibe. Mondhatnak egy imát, hogy nem támadják még azt is.

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#738) #65675776 válasza Van Der (#736) üzenetére


#65675776
törölt tag

Kénytelenek leszünk kidobni, mert már kissé elöregedtek, illetve szét lettek lopva. Emellett ugye tárolni sem éppen szakszerűen sikerült őket...

AWACS-szel? Tán rá akarsz rakni a rotoragyra egy E-3D-t, vagy E-2D-t? Egyébként meg nem igazán előnyös, hogy az aránylag csendes Apache-k jelenlétét elárulják a nagyon zajos Mi-24-ek.

VBL és Fennek együtt mi a túróért?

Nem kerül annyiba, cserébe lótepertő fegyverzete sincs. Nem egy kategória a BTR és a Dingo.

"jó csapásmérő fajta" Már megkérdeztem többször: minek specializált gépeket vennünk? Amikor már a legnagyobb haderők sem engedik meg maguknak ezt a luxust?

HIMARS M270 nem létezik. Eleve nem jó a sorrend, mindig a hadrendi szám szerepel elől. Emellett az M270 az MLRS hadrendi száma.

És mégis kinek adtak el A-10-et?

(#739) Van Der válasza #65675776 (#738) üzenetére


Van Der
csendes tag

A-10 -t Kolumbiának.

A Minyókat és Apacsikat nem feltétlenül egy időben és helyen gondoltam. De ha 12 sincs már akkor mindegy, úgyis 18 kéne mindenből 1 századba.

Apache radarjáról múltkor már beszéltünk, hasonlítanak a képességei az AWACS rendszeréhez .

oké, meggyőztél - ha muszály választani, inkább csak V.B.L - lenne. de mivel itt áll már az a sok Szarci - jöjjön az a Fennek...
Egyébként érdekes, most nézem a wikin a Fenneket Afganisztánban , mögötte egyből egy Dingo ott is.

Dingo-Abszolút nem egy kategória, pont ezért írtam bele. Tegyük fel , nagyobb számban vennének helyettük Patriát (1.2 Millió dodó/db) , biztos megér + 900 ezret/db? Félreértés ne essék, szerintem is az egyik legfontosabb beszerzés a PATRIA és tsi. Csak kérdés mekkora számban milliós darabáron. "spórolással" a többi még-már nem létező képességeink fejlesztésére is marad-hat-na valamennyi pénz. Bár ezt a ZMNE-seknek jobban át kéne majd gondolni.

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#740) Van Der válasza Van Der (#739) üzenetére


Van Der
csendes tag

V.B.L. kontra Fennek:
A Fenneket inkább a Valuk-hoz[link] hasonlítanám, már ha másért nem, súlycsoportra -10 tonnás-. Csak kicsit okosabban van megkonstruálva.
A VBL egyébként meg ahogy elnézem kompatibilis volna a Mistral rakketta rendszerünkkel is - és kissebb kategória - "csak" 3-4 tonna . Valamint már önmagában az egész járműcsalád egy teljes (kétéltű) "rendszert" kiadna a... G-mercik helyett.

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#741) Menahem válasza Van Der (#740) üzenetére


Menahem
tag

Te álomvilágban élsz, nem kicsit, nagyon!
A németek felajánlottak nekünk 128db Leopard 2A4-es tankot jelképes áron, nekünk nem kellett, a lengyeleké lett.
A hollandok felajánlottak nekünk 6db Apache A64-D harcihelikoptert, amik gyakorlatilag szinte újak voltak, azok sem kellettek.
Az amik felajánlottak nekünk 5db Hercules 130-C gépet, ezek sem kellettek, a románoké lett.

Sztem még az oroszok jót is tettek velünk, hogy adtak 28db mig29-est, 555db BTR-80-ast, némi T-72-est, és páncéltörő rakétákat.
Ha az egész felénk fenn álló államadósságukat pénzben törlesztik, szétlopták volna a magyarok.
2002-ben vettünk 200db T-72-est a fehéroroszoktól, aminek egy része már Iraké, másik része türelmetlenül várja, hogy a lángvágók martalékai legyenek.
A kivonás előtt nagyjavított Szu-22-esekkel sincs semmi. A kétüléses verziókat állítólag eladták, a többiről nem tok semmit.

Ebben az országban soha nem lesz ütőképes haderő, a beszerzések korruptak, mindenki azt nézi, hogy hogyan csíphet le a költségvetásből...

A mercik helyett meg bőven vehettünk volna Humwee-kat, amik minden téren összehasonlíthatatlanul jobbak, helyette mercik lettek, 40 milla/db áron zéró páncélzattal. A lejárt szavatosságú málhamellényeket rakják a rács oldalára afganisztánban a magyar katonák, kitűnő védelem...

A harmadik NATO 3D-s radart már mióta nem vagyunk képesek megépíteni...
Amire felhúzzuk, és üzemelni fog a 3 gerincradar, addigra elévülnek...

(#742) Van Der válasza Menahem (#741) üzenetére


Van Der
csendes tag

Nem látsz tovább az orrodnál.
Te tényleg túl komolyan veszed a dolgokat. Ez csak egy Fórum

Fennek with Stringer

Ha jól látom , Afganisztánban a standard transport, hogy Dingo2-t a Fennek-kel szokták indítani. A Fennek biztosítja a "karavánt", így oldják meg a dingo kíséretét - szerintem biztos beválik :B

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#743) csibor válasza Menahem (#741) üzenetére


csibor
őstag

Nem 100 db lett véve :F

(#744) #65675776 válasza csibor (#743) üzenetére


#65675776
törölt tag

De.

Van Der: Mistral? Hát az sem egy sikersztori, és nem csak nálunk. A Fennek w Stinger meg megint nem egy súlycsoport értékben az Avenger-rel...

Érdekes, hogy a kolumbiai A-10-ekről rajtad kívül senki sem tud.

(#745) csibor válasza #65675776 (#744) üzenetére


csibor
őstag

Tényleg adtak el A10 gá-nélkül,valami cikket olvastam is róla.

(#746) Van Der válasza #65675776 (#744) üzenetére


Van Der
csendes tag

ühmm, igaz lehet. hát pont hogy próbáltam reális lenni, csodálkoznék ha lecserélnék.

Kevés fix dolgot írnak ki wiki-re, de ez vmiért csak ott van:

- 2011-ig a honvédelmi tárca újabb 140 db Atlas-2 Mistral légvédelmi rakétakomplexum beszerzését tervezi.
Gondolom pár új jármű is kijárna hozzájuk...
Sz'al sz'tem már az is egy vívmány volna ha az Unimogokat lecserélnék VBL-re, nem-hogy az egész rakéta-rendszert. Pláne hogy a fenti idézet már ki van találva.
(pedig tehergépjárművek továbbértékesítése, felhasználása, kicsivel egyszerübb lenne mint a nehezített merciknek).

kis listámba könnyen beleírhattam volna Avengert+AMRAAM-ot stb. De azt már csak a jövő évi költségvetésbe tudnám beszorítani :U .

Ha vkinek van ötlete hogy gondolja kiváltani a Mistralokat, írja ki - érdeklődéssel olvasom...

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#747) Van Der válasza #65675776 (#744) üzenetére


Van Der
csendes tag

Egyébként, ha nem sikerülne az A-10 -seket kijárni /isteni áldás volna pedig/, akkor jól emlékszem? - te a múltkor T-50 Golden Eagle-t mondtál volna helyettük? ..vagy mit?

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#748) #65675776 válasza Van Der (#746) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az Unimog-ok lecserélése egy dolgot jelentene: ugyan arra a célra még egy jármű rendszeresítését. Mintha nem lenne így is eléggé vegyes a járműállomány... Az Unimog 4000, mint 2t-s teherautó rendszeresítve van mostmár a MH szervezetében. Most már felesleges hozzányúlni. Majd ha lejárt az üzemidejük.

Helyette biztosan nem javasoltam. Viszont amennyiben tényleg beszerzésre kerülnek az ALCA-k, akkor bármi további hasonló célú repülőeszköz felesleges.

Mindenesetre hiába fárasztod magad, 2015-ig meg van határozva a beszerzésre kerülő gépjárműállomány.

(#749) Van Der válasza #65675776 (#748) üzenetére


Van Der
csendes tag

Ha másért nem a mostani L39-ek helyett úgyis kellenek.
Amúgy az ALCA-k tutinak tünnek ennyiért /bár eddig csak azt olvastam baráti áron adnák - szinte ingyen stb/, meg amúgyis.
Végig gondolom, most tényleg rosszul appellálltam - de viszont G Mercik kipaterolása előtt semmi akadályt nem látnék !!!! - Furcsa :) darabjára nem sajnálták a duplapénzt, ha ebből nem volt balhé abból se lenne, hogy továbblízingelik őket, stb. ! Vagy jók lennének szolgálati autónak.
Egyébként kiváncsi leszek majd én azokra az okos beszerzésekre... - használt batár HUMWEE-król csiripelnek a madarak - Szarcinál mondjuk jobb. na mindegy, ezt tényleg nem tudhatom.

ADIOS , tényleg nem fársztom magam tovább - nem is tudom hogy keveredtem vissza erre a fórumra - mindjárt visszaolvasok :D Fogadjunk a hülyék nem vesznek 1 Challangert se.

[ Szerkesztve ]

"A holnap egy másik világ" -F15Charlie

(#750) csibor


csibor
őstag

Milyen terepjárókat kaptunk az USA-tól?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.