Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-10-07 10:55:54

LOGOUT.hu

Üdvözöllek Síkjáró (Planeswalker) a Magic the Gathering: Arena topikjában!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#705) 0karmacoma0 válasza D1Rect (#704) üzenetére


0karmacoma0
senior tag

Yep.

Én elég sok decket kipróbáltam, de még egyiknél se éreztem azt, hogy megfelelő válasz lenne a metara. Ahogy arra számítani lehetett esper control nagyon erős, és a spike főoldalon lévő simic nexus deck ha lehet még keményebb ellenfél. Sajnos ezek eléggé behatárolják a midrange deckek játszhatóságát, mert bo1ben nem túl jók a mid deckek, bo3 meg tele van nexussal ami elpusztítja szinte az összeset. Próbáltam a dimir duora(Biomancer+Soul diviner) épülő paklikat, de se az olcsó mono blue szerű se a lassabb verzió nem váltotta meg a világot, az Izzet Drakes és Phoenix verzióim nem éreztem elég jónak a rengeteg discard és counter és exile effekt ellen, a korábban linkelt BW mid ötletem sajnos esper ellen nem volt elég, sideboard után túl könnyen megoldotta a boardjaim. Próbáltam Wyatt Derby Esper midjét, ami jó kis deck, de az első meccse tuti bukó Nexus ellen, és hiába a sok jó hate lap(Veto, Baby tef, Mortify), sideboard után is csak 50% körül van Simic Nexus ellen köszönhetően Tamiyonak, aminél erősebb lapot elképzelni is nehéz lenne ebbe a deckbe.

Eddig a legtöbb sikerélményem ezzel a deckel volt, csak én 2 Sorint is futtatok benne. Néha le tudja rohanni nexust időben, és esper is szenved ellene, de ezek is inkább csak nyerhető meccsek, messze nem esélyes ellenük.

Amiben sok potenciált látok, azok a Bolas citadel deckek. A mid matchupokat brutálisan nyerik, de még nem láttam megoldást tőlük nexus ellen. Ha tényleg esper-Nexus lesz a meta, a Gruul midrange is nagyon népszerű lesz, talán az ő sideboardja és gameplanje a legerősebb ellenük, de vagy 17 wildcardomba lenne egy deck, szóval megvárom az első versenyek meta-ját mielőtt belefektetnék.

Összességében elég szomorú vagyok, hogy így alakul a meta, mert sok izgalmas lap van, ami sajnos szinte játszhatatlan a top deckek miatt. Akartam egy poliferate decket is összerakni Karn Bastionnal, de most inkább megtartom a wildcardokat és megvárom mi lesz.

Battletag: Andree#2791 POE: https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Karmacoma00/characters

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.