Hirdetés
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Graphics: Telefonvásárlási kálváriám....avagy clickbait cím: Horror a hardveraprón
- sziku69: Szólánc.
- Gurulunk, WAZE?!
- Hieronymus: Pihole + Unbound
- hcl: Olympus E-PL1 nyomozás
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Hieronymus: A jövő számítógépei (Reloaded)
-
LOGOUT

Új hozzászólás Aktív témák
-
Pontosan. Minden SMS továbbitásra kerül, amelyik a feltételnek megfelel, vagyis nem az adott szavakkal kezdődik a szövegük.
Ha valamiért ez nem működne, mert mondjuk az összehasonlításban benne lesz a feladó neve, tel száma, akkor a kódot ki kell venni az eseményből és az SMS küldése művelet alá kell feltételként betenni az Értékek összehasonlítása feltétellel. -
1. Nem kell semmit sem átjelölni, mert ezzel a kóddal már eleve nem is fog elindulni az SMS érkezett esemény, ha az SMS-ben a szöveg az alma vagy a körte szavakkal kezdődik.
Ezzel kapcsolatban már nincs szükséged semmilyen feltétel hozzáadására sem az eseményhez, sem pedig a műveletekhez.2. Igen, vagyis teljesen mindegy, hogy a fenti szavak utána mi van (szóköz vagy egyéb karakter), nem fog teljesülni az SMS feldolgozása.
Viszont, ha megelőzi az adott szavakat bármilyen karakter, akkor már nem fog teljesülni a feltétel és feldolgozásra kerül az SMS.3. Reguláris kifejezések avagy Regexp.
Ezek nélkül nehéz vagy egyáltalán nem lehetséges adott feltételeket beállítani.
Az "alma|körte" azért nem elég, mert ebben a formában bárhol elhelyezkedhet a szövegben. Viszont a speciális karakterekkel be van állítva, hogy hol figyelje a MD a megfelelést. -
"Az ablak bezárását most egy vissza gomb művelet küldésével oldottam meg. Az ablak jobb alsó sarkában van egy OK gomb, ezt meg tudom nyomatni makróból? Ezzel elegánsabb lenne az ablak bezárása."
A kettő között az a különbség, hogy a Vissza gomb-ot lezárt, kikapcsolt kijelzőnél is végrehajtja a MD, de az OK gombot csak bekapcsolt és feloldott kijelző mellett tudja megnyomni. Lehet azt is automatizálni, hogy feloldjon a kijelző, de én nem bonyolítanám. -
Akkor valahogy egyszerűsítsük a dolgot, mert szerintem most pont a legbonyolultabb.
Ha megvannak a fix telefonszámok, amelyekre átirányítod a hívást, akkor azokat névvel mentsd el mindet külön változóba, ezeket ki tudod szedni rész stringgel és amikor az átirányítást végzed a makróval, akkor egyben küldheted mindjárt magadnak a változó tartalmát, amiben ugye a Név és Telefonszám szerepel.
Mondjuk jó lenne látni egy képet a makródról, mert én így csak tapogatózok a sötétben és így 5x-esen már egyre nehezebb.
A szövegfeldolgozásnál most használd a -Kiemelt szöveg-et.
Itt a következő szintaxissal tudod kiszedni a telefonszámot a név mellől:
[+][0-9]* -
Az ilyen jellegű értesítést csak a Képernyőtartalom beolvasásával lehet elkapni.
Eseménynek állíts be egy Kimenő hívást- Itt add meg a *#21#-et.
Műveletnek előbb egy 5mp-es várakozást (lehet, hogy ezzel majd kisérletezni kell plusz-minuszba) végül pedig a Képernyőtartalom beolvasása műveletet. Ehhez tartozik majd egy Szótár változó. Ebben lesznek a bejegyzések. Ebből a bejegyzésekből tudod a megfelelő váltózót beilleszteni az SMS szövegrészébe.
Az okozhat kisebb problémát, ha minden hívásnál más képernyőtartalom lesz előtérben, mert ilyenkor változik majd a szótárbejegyzések száma és a változók neve is, ahol a neked kellő lesz. Ehhez kell készíteni egy keresés szövegre és utána megpróbálni.
Persze ehhez már kell dolgozni egy kicsit, mert változók db számát le kell menteni egy külön változóba majd ezen szám alapján feltételekkel keresést csinálni. Segítek, ha elakadnál. -
Obyboy
addikt
A fent leírt telóhoz lenne még egy kérdésem. Ebben a telefonban van egy SIM kártya (amin nincs internet előfizetés és wifi kapcsolat sem áll rendelkezésre). Ennek a telefonszámnak az összes bejövő hívását át szoktam irányítani váltakozó időnként különböző (általam ismert személyekhez tartozó) telefonszámokra. Azt már meg tudtam oldani makróval hogy az átirányításokat ütemezzem (**21*telefonszám# -et kell tárcsázni).
Ha le szeretném ellenőrizni, hogy éppen melyik számra van irányítva a teló akkor a *#21#-et kell a telefononhívás menüben vagy makróból tárcsáznom. Ekkor egy felugró ablakban kiírja melyik számra vannak éppen átirányítva a bejövő hívások. Ennek a felugró ablaknak a szövegét ki tudom másolni és el tudom küldeni magamnak SMS-ben makróval? Azt tudom, hogy a vágólap tartalmát el tudom küldeni de nem tudom, hogy egy felugró ablak szövegét ki tudom-e másolni a vágólapra?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Apple MacBook
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Ubuntu Linux
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- VR topik
- Hobby rádiós topik
- 8 millió felett jár a Clair Obscur: Expedition 33, egy év alatt ért a csúcsra
- Fedora Linux
- Diablo IV
- További aktív témák...
- Samsung PM9E1 "9100 PRO" 2TB M.2 NVME Gen5 x4 SSD! 14.000-12.500MB/s
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 2600 / GTX 1070 8GB / 16GB DDR4 / 128SSD + 500GB HDD!
- Dell Precision 7810 TOWER,E5-2670 v3 (12/24) 16GB DDR4,256GB SSD,QUADRO M4000 8GB VGA,WIN11
- Honor Magic6 Lite / 8/256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- Használt 1TB NVME SSD-k - frissítve: 04.11
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest





Mcrazy
Oldman2