Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Wade0303 válasza Joshi (#400) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nem konvertal. Remuxol tehat csak a kontener valtozik.

(#402) Joshi válasza Wade0303 (#401) üzenetére


Joshi
titán

:R

(#403) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Eladtam a drága PC-t és most szükségem lenne madVR után valami értelmes (viszonylag) még megfizethető lejátszóra. Először egy Zidoo-ra gondoltam, de aztán rátaláltam erre a topikra :D
Holnap a végére érek a topiknak, aztán ha lesz kérdésem zaklatlak benneteket :)

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#404) chros válasza Archttila (#403) üzenetére


chros
Topikgazda

Hali! Az elso bekezdest nezd meg :) [link]

(#405) Archttila válasza chros (#404) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Koszi Chros!
Akkor ha nem banjatok felteszem itt a kerdest: az Oppo klonon kivul, van ertelme barmit venni (100k-ig) az LG beepitett lejatszojaval szemben? Ha nem, akkor (egy kesobbi vetelt szem eliott tartva) mi az a minimum ami mar szemmel lathatoan jobb a beepitett megoldasnal?
Most vonatkoztassunk el a funkcionalitastol, szimplan a SoC-ra komcentraljunk :DDD
:R

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#406) chros válasza Archttila (#405) üzenetére


chros
Topikgazda

Fogalmam sincs, en csak (!) DV lejatszasra hasznalom :)
Tobbiek? Ki javasolna es nem javasolna ezt a lejatszot mindesnek?

(#407) Joshi válasza Archttila (#405) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudjuk milyen LG tévéd van, de LG-ből csak az OLED ha fontos a Dolby Vision. A 2017-es LG tévék belső lejátszója viszi szépen az MP4-es DV anyagokat. Ha lemezes asztali lejátszó kell, akkor én a Sony UBP-X800M2-ra szavazok. Ha média lejátszó kell, akkor meg az Nvidia Shield TV Pro.

(#408) tompibest2 válasza chros (#406) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Én nem a DV miatt vettem meg, oppo-t nem lehetett találni,és korongot soha nem tettem volna bele.Szerintem a képminőség miatt megéri az árát,zenét még nem hallgattam rajta,de azon kívül mindenre. ;)

(#409) Archttila válasza Joshi (#407) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

65' C9 volt a terv de tegnap kiderult, h nem lesz jo mert (ha minimalisan is de) pasztaznom kell a szemeimmel, ezt meg nem akarom.
Az a baj, h kicsi a szoba es ez a masodik gyerek erkezeseig igy is marad.:DDD Szoval addig marad az 55 de B-t nem szeretnek (illetve 300-320 kornyeken talan) :)csak C-t, de az meg keszlethianyos ki tudja meddig... Igy marad jovore egy akcios CX, vagy még iden (szinten egy jo akcioban) az 55E

Szerk.: Annyira nem banom az 55-ös meretet mert a masodik OLED mar biztosan 65 lesz az uj lakasban. Vezetekek falba stb, ide meg most eleg az 55:) na jo nem gyozkodom magam, nyilvan egy 65 az jobb lenne de ez van:DDD

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#410) Joshi válasza tompibest2 (#408) üzenetére


Joshi
titán

Zenére mind1, mert a klónok nem tartalmaznak DAC-t.

(#409) sati C9 jó választás, de ha még meg sincs a tévéd akkor miért akarsz lejátszót? Lehet hogy nem is lesz rá szükség, mert a tévé belső lejátszója is meg fog felelni neked. Az OLED topikban linkeltek egy USB 3.0 Gigabites Wifi adaptert ami működik a tévével, így simán megy hálózatról a 4K HDR anyag is. Inkább egy NAS-t vegyél 4TB-os WD Red vinyóval.

[ Szerkesztve ]

(#411) Archttila válasza Joshi (#410) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

A penzmag adott, csak nem tudom erdemes-e várni a C9-re.
Megszoktam a madVR-t, es sanszos h "keves" lesz az internal player, vagy fene tudja, amikor masnal kalibralok szepnek tunik rajta a Remux, itthon meg nem volt alkalmam tesztelgetni.:)

Azert nezelodom, h nagyjabol kepben legyek a kulso alternativakat illetoen.

NAS meg van/volt mindig is. :)

One more thing!
A tv feliratkezelese, illetve testreszabhatosaganak hianya megint egy olyan dolog, ami indokolja valamilyen kulso eszkoz hasznalatat.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#412) chros válasza Archttila (#409) üzenetére


chros
Topikgazda

En kb 3 meterrol nezem a 65"-ot, nem nagy egyaltalan. Ne vegyel 55-t, meg fogod banni :)

(#413) Joshi válasza Archttila (#411) üzenetére


Joshi
titán

Minőségi 4K HDR release-hez nincs szükség MadVr-re, én inkább a natív megjelenítést preferálom. Ha neked nagyon fontos a képi megjelenítés, akkor én egy Panasonic HZ1500 esetleg egy HZ2000 a te barátod. Hozzáteszem, hogy ezek a Panák a Dolby Vision mellett támogatják a HDR10+ szabványt is.

(#414) Archttila válasza Joshi (#413) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog (1)

Minőségi 4K HDR release-hez nincs szükség MadVr-re

Ahhoz valóban nincs, viszont sok általam nézett sorozat csak 1080p Webrip-ként érhető el :)
De nem offolom tovább a topikot, ha aktuális lesz a dolog akkor benézek a Blu-Ray lejátszók topikba is. :) Köszönöm a segítséget! :R

Régen gyűjtöttem az Audió és DVD lemezeket, de ahogy egyre elérhetőbbé váltak digitálisan is az anyagok fogtam és eladtam őket mondván, itt a vége, úgy is csak idő kérdése és teljesen eltűnnek a süllyesztőbe. Gondolom kitaláltátok, hogy azóta már nagyon megbántam ezt a döntést, (főleg ami az audio anyagokat illeti) viszont a minap amikor a fiammal nézelődtünk az MM-ben (OLED-et mi mást :D ) a kezembe akadt egy Blu-Ray Alien pack :) gondolhatjátok, instant rám tört a gyűjtői szenvedély :D
Ha jól emlékszem édesanyámnál még megvan a jó öreg (2000 környékén 120.000-ért) vásárolt Sony DVD player :D Még mindig itt van előttem az a kép, amit a 72 centis Sony Trinotron-nal összehoztak! :K (a geometriai egyenetlenségek is :DD )

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#415) chros válasza tompibest2 (#396) üzenetére


chros
Topikgazda

Koprobaltam par uj Single Layer (MEL) DV-t (Matrix, James Bond-ok) ts kontenerben a knlonon: mukodnek jol (hiszen profile 5 DV).
"Csak" a chapter-ek hianyoznak egy Full/Remux BD-hez kepest a konnyebb ugralashoz a tartalmon belul, de a tekeres mukodik veluk (5x-os is).

[ Szerkesztve ]

(#416) tompibest2 válasza chros (#415) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Megfogadtam a tanácsod,letöltöttem érintetlen iso-ba a gemini man-t,felírat alá és kész,na az besza-behu kategória...Nem birtam levenni a szemem a képről. :DD

(#417) chros válasza tompibest2 (#416) üzenetére


chros
Topikgazda

:) Nekem is nagyon tetszett a 60 fps, bar voltak paran akiknek nem.

(#418) tompibest2 válasza chros (#417) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Én is ezt a megosztottságot látom,sokan írják 24 fps-nél oleden, hogy minden mozgásjavítást ki kell kapcsolni,plazmánál ki is lehetett,de ennél 2-3 a tizes skálán az én szememnek kell.60 fps-nél meg pc ikont állítok be, és gyönyörű. :DD

(#419) chros válasza tompibest2 (#418) üzenetére


chros
Topikgazda

:) En nem hasznalok semmi fele mozgasjavitot LG 65B8-on, es semmi mas javitast sem, PC ikon itt is.
Azt tudnod kell, hogy ha DV-t jatszol le, akkor ugyan marad PC modon a TV, de ez nem PC mod, hanem Normal processing mod lesz. Nem ugy mukodik, mint SDR-rel vagy HDR10-el.

(#420) chros


chros
Topikgazda

Probalt mar valaki sorozat epizodokat (pl GoT s01 3-at) tartalmazo UHD BD konytar melle srt feliratot tenni? Ha igen es muxik, akkor hogyan? :)

(#421) balazsj2


balazsj2
csendes tag

Sziasztok

Sikerult vennem egy Oppo UDP-205 bluray lejatszot.
Probaltam lejatszani vele Dv rip filmeket (.mkv), de eleg sokat hibasan jatszik le, szkadozva vagy hang nelkul, vagy nem lat minden hang file-t.

Esetleg valaki tud ebben segiteni, vay valamit javasolni, hogy mit lehet kezdeni ezzel a problemaval? Egyaltalan orvosolhato?


Koszonom a valaszt!

Joci

(#422) eric.cartman válasza balazsj2 (#421) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Eléggé fura amit írsz.
Szerintem nem igazán van DV (DoVi) mkv konténerben...
Biztos vagy benne, hogy DV? (Dolby Vision) :F

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#423) Joshi válasza balazsj2 (#421) üzenetére


Joshi
titán

Ha a DV Dolby Vision akar lenni, akkor az a fájlformátum inkább MP4. De mostanában egyre gyakoribb a TS formátum, mert rájöttek, hogy az MP4 nem az igazi. ;]

Dolby Vision nincs MKV kontenerben. Ha neked fontos a DV, akkor inkább a TS formátumot erőltesd. Vagy ha CFW-és a lejátszód, akkor az eredeti érintetlen releaseket ISO formátumban (~60-80GB).

[ Szerkesztve ]

(#424) balazsj2 válasza eric.cartman (#422) üzenetére


balazsj2
csendes tag

Bocsi....mp4 vagy .ts kiterjesztes...

Joci

(#425) chros válasza balazsj2 (#424) üzenetére


chros
Topikgazda

Olvasd at a topikot, nem hosszu, s latni fogod miert :)

(#426) Joshi válasza balazsj2 (#424) üzenetére


Joshi
titán

A TS sem megy DV-vel? :U

A CFW annyit jelent hogy Custom Firmware, vagyis módosított firmware. Ezügyben keresd robi-k fórumtársat.

(#427) balazsj2 válasza Joshi (#426) üzenetére


balazsj2
csendes tag

Koszi az infokat.

Nem realizalodottmeg h melyik kiterjesztesu Dv-k nem mennek, de ezt is lecsekkolom akkor.

Joci

(#428) chros válasza chros (#368) üzenetére


chros
Topikgazda

> kiprobaljam az autoscript-edet, de nem muxik a klonon (v3) a 65-0131 firmware-rel

No par vallalkozo szellemu avforums-on es a spanyol csoportbol dolgoztak ezerrel ezen (plusz ingyen jailbreak fw-n az eredeti Oppokhoz!), hogy elerhetove tegyek az autoscript funkciot, es itt az eredmeny:
- [link] (es a flashing instruction)
- fontos!!! : csak m9702 v3-hoz jo es csak akkor, ha kek hatteruek a menuk (nem gitar), mert a gitarosnak mas a kulcsa!!!

Es a spanyol csoport is keszul a hetvegen kiadni az o valtozatukat az osszes modellre.

Vallalkozo szellemuek kiprobalhatjak :)

[ Szerkesztve ]

(#429) chros válasza chros (#428) üzenetére


chros
Topikgazda

Es itt a spanyol unified firmware (allitolag) v2 es v3-ra is: [link]
Ebben is csak az autoscript engedelyezese az ujdonsag.

(#430) chros válasza chros (#429) üzenetére


chros
Topikgazda

Itt mar valaki azt allitja, hogy a spanyol sem jo a v3 gitaros-hoz, ugyhogy csak ovatosan! [link]

(#431) chros válasza chros (#430) üzenetére


chros
Topikgazda

Es a spanyol csoportvezeto is elvesztette a jailbreak-et a fenti firmware-rel, szoval az csak az Oppo wallpaper-es v3-hoz volt jo a hasznalt kulcs miatt.

De itt az ujabb verzioja (ugyanattol az embertol): [link]
- meg-hack-elte a kulcs azonositast, igy mar az osszes verzio-hoz (v2, v3) jo allitolag es az eredeti Oppo UDP-203-hoz is (mas kulonbseg nincs az elozo verziohoz kepest)
- flashing instruction: [link] , [link]

(#432) chros válasza chros (#420) üzenetére


chros
Topikgazda

A kulso felirat (srt) kezelesrol:
- fajlok eseteben: "fuzzy" name matching-et hasznal, a kovetkezok jol mukodnek:
-- pl. foo.ts file: foo.srt, foo_en.srt, foo_hu.srt
- BD/UHD BD konyvtar esteben csak (!) teljes egyezes mukodik:
-- pl foo konyvtar: foo.srt
-- es csak a main title hasznalja a kulso feliratot! (pl extrak nem)

Ez sorozatreszeket tartalmazo BD/UHD BD konyvtar eseteben problemas:
- csak a "play all" feature eseteben jelenik meg a a kulso srt es ekkor is csak az elso epizodhoz, a tobbihez mar nem!
- ha epizodkent vannak elinditva, akkor sem!

Azaz ha egy adott "lemez" csak 1 epizodot tartalmaz (pl utolso lemez):
- akkor a "play all" feature-t hasznalva ez az 1 epizod hasznalni fogja a kulso srt-t

Az egyetlen megoldas kulso felirat hasznalatara ilyen esetben: CloneBD-vel remux-elni kulon az egyes epizodokat :)

(#433) chros válasza chros (#201) üzenetére


chros
Topikgazda

Dolby Vision Processing (Auto / tv-led / player-led) es Forcing Dolby Vision (HDR: Dolby Vision)

Kicsit jatszottam a fenti ket opcioval, s erdekes eredmeny szuletett LG Oled B8-on. Ahhoz, hogy megertsuk mirol beszelek, eloszor tudnunk kell hogyan mukodik az LG (es en hogyan hasznalom).

LG-ken van/volt PC mod kulso HDMI forrasrol (pl PC):
- csak itt erheto el chroma 4:4:4 (csak emiatt van ertelme ezt a mod-ot hasznalni videora)
- sajnos, bizonyos image processing-eket kikapcsol ebben a modban a TV, ennek eredmenye: banding (SDR/HDR10-el), posterization sotetebb jeleneteknel (HDR10-el)
- DV-vel hajtva nem hasznalja a PC-modot a TV, akkor sem, ha ki van valasztva! (ekkor Dolby Vision 12bit colorspace-t mutat a lejatszo, nem a tobbi szokasosat)

Es LG-nek van meg egy gondja HDR10-el (foleg alacsony bitratas "streaming" tartalommal), nem csak PC, hanem normal modban is: sotetebb jeleneteknel cian szint kever a feher szinbe (valszeg az alkalmazott BT.2020 gamut mapping miatt).

I. Dolby Vision Processing (Auto / tv-led / player-led)

Foleg alacsony bitratas "streaming" tartalomnal latvanyos a kulonbseg:
- Auto: player-led beallitast hasznal
- tv-led: tokeletes kepmegjelenites
- player led: a fent emlitett PC modban lathato problemak (banding posterization) jelennek meg! (akar PC mod van kivalasztva, akar nem)
-- azaz olyan, mintha az LG TV Low Latency DV modba kapcsolna (mint a Sony-k), es igy kikapcsol bizonyos image processing-eket, csak ugy mint PC modban SDR/HDR10 tartalommal!!!

Ez brutal, el sem tudom kepzelni mire jo ez a mod (mert pl a 60fps-es MEL-es Gemini Man-t is tv-led modban gond nelkul megjeleniti), de ugy nez ki, hogy a forras eszkoz (gondolom a HDMI handshake-en keresztul) utasitja a TV-t, hogy kapcsoljon LLDV modba!

Osszegezve, valasszuk:
- tv-led: ha az adott TV teljes DV tamogatassal bir (pl LG, Pana, Philips, stb)
- player-led: ha csak LLDV tamogatas van a TV-ben (pl Sony)

II. Forcing Dolby Vision (HDR: Dolby Vision)

Es ha mar itt voltam, ujra eljatszottam ezzel a beallitassal is:
- csak SDR es HDR10-es ISO, BDMV, mp4, ts, m2ts HD/FHD-vel es UHD formatumokbol mukodik (mkv-t nem tamogatja!)
-- pl tsmuxer-rel "ts" container-be kell mux-elni az anyagot mkv-bol (ha megcsinalja egyaltalan)

Ennek a beallitasnak nincs semmi koze (!) a fenti Dolby Vision Processing beallitashoz: azaz az maradhat (es kell is, hogy maradjon) tv-led-en (a fenti okok miatt)!
Igy el sem tudom kepzelni, hogy hogyan mukodik ez a feature: dinamikusan beszur RPU block-ot (MEL) a streambe lejatszas kozben???

Eredmeny ts file-bol:
- SDR (pl 2160p): mukodik jol, nincs szemmel lathato gond
- HDR10 (2160p):
-- a szinek total rosszak (fako) HDR10+ tartalombol (pl amazon web-dl-ek), es egy db HDR10-el is talalkoztam, aminel ugyanez volt az eredmeny, igy nem tudom mi okozhatja ezt
-- de ahol mukodik, ott remekul nez ki: nincs a fent emlitett cian elszinezodes (mint alacsony bitratas HDR10 tartalommal, pl Doom Patrol, Swamp Thing, stb DCU 2160p HDR10 web-dl, amiknel a video bitrata csak (!) kb 10 Mbps)

Osszegezve, mivel szamomra a chroma 4:4:4 fontos (PC mod) es DV-vel nincs chroma 4:4:4, en:
- SDR-nel es a legtobb HDR10-nel nem hasznalom ezt az opciot
- a fent emlitett alacsony bitratas HDR10 tartalmaknal pedig igen, es egeszen turheto lesz az eredmeny

Valaki probalta mar ezt, velemeny?

[ Szerkesztve ]

(#434) chros válasza chros (#431) üzenetére


chros
Topikgazda

Ismet uj aktivialast nem igenylo firmware-ek eredeti Oppo 203-hoz es a klonokhoz: kinai es orosz is! :)

Valtozas a korabbihoz kepest:
- ezekkel mar flash-eles nelkul lehet firmware-t valtani! :)
-- az "/mnt/ubi_boot/" konyvtarba masolja autoscript-el a "bdpprog" fajlt es ez a firmware fut majd
- az orosz fw-ben wallpaper-t is lehet allitani
- autoscript mintak a zip-ben

(#435) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Ennyi uj firmware + autoscript mellett szuper lenne ha a hosszu ő es ű karakterek helyes megjeleniteset is meg tudna valaki hozzaertobb szaki tanitani ennek a kis gepnek :)
Egy sotetszurke felirat szin opcio szinten jol jonne mert HDR tartalom mellett a feheret nem szereti a retinam. A sarga kek stb se rikit kevesbe es az meg tulsagosan odavonzza a tekintetet.

[ Szerkesztve ]

(#436) John D'oh


John D'oh
aktív tag

Tud valaki itthon eladó, akár használt példányról ? Nem az ilyen 150ezer Ft-os jófogás hírdetésre gondolok, akkor inkább kivárom míg idér Kínából DHL-lel 320 USD áron :)

(#437) Boy_25 válasza John D'oh (#436) üzenetére


Boy_25
csendes tag

Ezzel én is így vagyok! :))

(#438) Wade0303 válasza John D'oh (#436) üzenetére


Wade0303
aktív tag

@Boy_25
Rendeljetek meg Kinabol es varjatok ki! Nehogy mar valaki azzal nyereszkedjen, hogy megrendeli aztan eladja 40ezerrel dragabban. Az egesz hardverapro tele van ezekkel a pofatlan seftelo figurakkal...

(#439) John D'oh válasza Wade0303 (#438) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Az lesz szerintem, beszallok a kov spanyol csoportba. Egesz jol meg van szervezve az ott leirtak alapjan.

Tudomasa van esetleg valakinek olyanrol ami miatt ezt nem kene ?
15 csoport mar lement es elvileg megkapta eddig mindenki. A vamolas is elvileg tisztazva van a 19.5 dolcsival. Sot ezt mondjuk nem tudom mennyire igaz de elvileg meg 1 ev garit is ad ra az elado ha visszakuldjuk a gepet es miutan bevizsgalta es hibasnak bizonyul akkor kuld elvileg ujat helyette.
Ez mondjuk nem hangzik rosszul, bar nem vennek ra merget hogy valoban meg is teszi :)
Illetve nem tudom hogy pontosan hogy mukodik a gyakorlatban de elvileg a paypal buyer protection is garancia arra hogy megkapod a cuccost, szoval tenyleg nem sok ertelmet latom itthon hatalmas felarral megvenni.

[ Szerkesztve ]

(#440) Mosqu!to válasza Wade0303 (#438) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Az AVX-en az egyik törzstag is ezt csinálja..

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#441) Wade0303 válasza John D'oh (#439) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Itt a forumon az emberek tobbsege igy rendelte, ahogyan en is es semmi problemarol nem tudok. A spanyol forumon 1-2 ember volt eddig aki hibasat kapott es mindnek csereltek tudomasom szerint.
Ha a gari nem mukodne akkor a 40-50-el dragabb magyar szakinal sem mukodne mivel o is ugyanonnan szerzi be, raadasul sztem miutan megvenned barmelyik ilyentol, onnantol ezek mar teljesen leszarjak ha baj van vele, ellenben a spanyol sraccal.
A paypal-os vasarlas meg ahogy irtad a letezo legbiztonsagosabb, ha nem kapnal semmit a penzedert akkor visszateritenek.

(#442) John D'oh válasza Wade0303 (#441) üzenetére


John D'oh
aktív tag

Rendeltem vegul en is :)

Mi az altalanos tapasztalat itt a forumtarsak koreben tap teren ? Tobb helyen olvastam hogy erdemes lehet cserelni mert a gyari okozhat fura dolgokat mint random fagyasok meg hasonlok.

(#443) chros válasza John D'oh (#442) üzenetére


chros
Topikgazda

En ugyan vettem egy (valszeg utangyartott) laptop tapot hozza, de ugy gondolom, ha halorol jatszod le a tartalmat vagy kulso HDD-rol aminek van sajat tapja, akkor nem kell hozza.

(#444) antistati


antistati
tag

Új klónok a láthatáron :Y

M9201 -> Oppo 203 clone. New motherboard, HDMI IN, CEC and coaxial: price with AVPasion of $369 (but If we are 100+ people, the price down to 339$).

- M9203 -> Oppo 203 clone. New motherboard, HDMI IN, CEC, coaxial and VFD screen, I don't known if it has toroidal power: price with AVPasion of 530 dollars.

- M9205 -> Oppo 205 clone. New motherboard, HDMI IN, CEC, coaxial, VFD screen, another USB 3.0, toroidal power supply, Wifi and RS232-C: price with AVPasion of 630 dollars.

(#445) chros válasza antistati (#444) üzenetére


chros
Topikgazda

Erdekes, linked van? Koszi
Egyikben sincs lemez lejatszo? Az legolcsobb erdekes, csak picit dragabb mint a mostani, de oszinten nem hianyzik rola semmi sem.
A 2 dragabbat biztos nem kockaztatnam, gari hianyaban...

(#446) antistati válasza chros (#445) üzenetére


antistati
tag

Szia,

A te csoportos spanyol topikod 10763 .as hozzászólása, azért is érdekes, mert állítólag az M9702 es gyártása megszűnik.

Szerintem sem annyira érdekesek az új típusok, inkább az M9702 est kellett volna toroid táppal eleve szerelni, de ha jól láttam a M9702 Plus verzió volt a toroid tápos....

Ilyen volt valakinek?

(#447) chros válasza chros (#300) üzenetére


chros
Topikgazda

yusesope ezerrel dolgozik FEL->MEL konverzion. Az egyik tag pedig fel is toltott 2 allomanyt, amit az uj javasolt eljarassal keszitett.

Mindket teszt fajl-t tokeletesen lejatsza az Oppo:
- az egyik dvhe.07.06_Double_Track_Double_Layer m2ts-ben (ez eddig is mukodott)
- a masik dvhe.07.06_BL_EL_RPU_Single_Track_Double_Layer ts container-ben (BL+EL+RPU, Blu-ray compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible)
-- ez nem mukodott a regi Joker sample-lel!

(#448) chros válasza chros (#447) üzenetére


chros
Topikgazda

Es itt az uj FEL->MEL konverzio Single Track Single Layer8.1 profile-ban (csak BL+RPU, nincs EL).
Kiprobaltam a 2 Dolby sample-t es az uj Angel has fallen 2019 sample-t, mindegyiket viszi a klonunk, ezek a media info adataik:
- 1080p mp4 from Dolby: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.05, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
- 2160p mp4 from Dolby: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.09, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible
- 2 mins ts FEL->MEL sample: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.08.06, BL+RPU, HDR10 compatible / SMPTE ST 2086, HDR10 compatible

Par hete megkerdeztem tole, miert erolkodik FEL->MEL-nel a BL+EL+RPU-val, es miert nem hasznal profile 5 BL-RPU-t helyette.
Ezt valaszolta: profile 5 a DV sajat IPT color space-et hasznalja, s nem a BD-ken levo BT.2020-t. Igy a konverzional color space-t is kene konvertalni. Ehelyett talalta a profile 8.1-et.

(#449) eric.cartman válasza chros (#448) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ezek remek hírek! :R

Ha lesz egy valóban jó és kiforrott beállítás akkor már csak azt kellene elérni, hogy ilyenbe kódoljanak a legnépszerűbb "videotékában" ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#450) Joshi válasza chros (#448) üzenetére


Joshi
titán

Nekem volt olyan korábbi MP4-es DV release, ami simán ment ~5percet is gond nélkül, aztán egyszer csak kifagyott. Szóval legalább legyen 10perces a Sample.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.