Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Joshi válasza eric.cartman (#449) üzenetére


Joshi
titán

Hát igen, mert hiába ez a módszer, ha senki nem fogja alkalmazni.

(#452) szepi0808


szepi0808
senior tag

Hali. 203, 205 oppo-k tudják a strip metaadatot, vajon ezek is? HDR beállításoknál?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#453) chros válasza szepi0808 (#452) üzenetére


chros
Topikgazda

Igen tudjak, hiszen a firmware resze. Mihez kell ez neked?

(#454) chros válasza Joshi (#450) üzenetére


chros
Topikgazda

Igen, azert is irtam, hogy 2 perces.
A napokban megneztem az uj 7-esbol (gits) es a fent emlitett 8.1-et is: gond nelkul vegig mentek.
Nem hasonlitottam ossze oket a FEL-es DV-vel, nagyon macera tekerni a ts kontenerrel :)
A masik kerdesre: igen, jo kerdes, egy masik csoport nem hasznalja a 8.1-et (meg?).

(#455) szepi0808 válasza szepi0808 (#452) üzenetére


szepi0808
senior tag

Köszi. Az Oppokat projinál SDR de BT2020-ra szoktam kalibrálni, mert a HDR-nek nem sok értelme van ott. Így otthon is jó lenne így csinálni, csak ehhez, akkor kellene egy Clone. Valakinek van eladó?

Sony VPL-XW5000ES, Sony VPL-XW7000ES SepiSreens Jolly Frame 136" 0.8 ALR 4K Zidoo Z2000 Pro Anthem AVM70 15.2ch. EMOTIVA XPA Gen3 7ch + 2x BasX500. MILLER & KREISEL S150/MP950/IC95/M5 SVS SB4000 2db.

(#456) Mosqu!to


Mosqu!to
addikt

Egy ideje megjött hozzám is a lejátszó, de nem volt időm az üzembe helyezésével foglalkozni. Most azonban nekiállnék, de gőzöm sincs hogy az itthoni hálózatról miként tudom elérni a pc-men megosztott filmes mappát. Tudtok ebben segíteni, hogy mi a legegyszerűbb/praktikusabb módja?

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#457) chros válasza Mosqu!to (#456) üzenetére


chros
Topikgazda

Milyen oprendszer es verzio van a PC-n?

(#458) Mosqu!to válasza chros (#457) üzenetére


Mosqu!to
addikt

W10

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#459) chros válasza Mosqu!to (#458) üzenetére


chros
Topikgazda

Milyen verzio? 1607/1809/stb?

(#460) Mosqu!to válasza chros (#459) üzenetére


Mosqu!to
addikt

2004

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#461) chros válasza Mosqu!to (#460) üzenetére


chros
Topikgazda

Alapvetoen 2 ut van:
- SMB v1 (ez a Windows-ok belso megosztasa)
- NFS (ez pedig a Linux-oke), pl Win10-en

Igy Windows eseten az SMB javallott, de sajna nem trivialis ez sem:
- alapbol Win10 nem hasznal mar SMB v1-et (de engedelyezni lehet bennuk, es kell is az Oppo-hoz)
- Win10 1807-tol mar nem lesz master browser a PC!!! (kivettek ezt a szolgaltatast?)
-- igy a halozatodon kell lennie meg1 SMB servernek (router, linux, regebbi Windows), ami master browser!!! (kulonben az Oppo nem latja az "uj" Win10-edet)

Vegezetul, nezd meg ezeket a hozzaszolasokat is: [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

(#462) robi-k


robi-k
őstag

Új verzió, 1:1 teljes OPPO UDP-205 nyák másolattal (csak nincs beforrasztva a WIFI modul):

(#463) Joshi válasza robi-k (#462) üzenetére


Joshi
titán

Mit jelent az hogy másolat? Minden tekintetben ugyan azokat az alkatrészeket alkalmazzák, vagy csak hasonlókat? Gondolom a SoC ugyan az, de a kondik stb is ugyan azt a minőséget képviseli mint az eredeti Oppo 203/205-nél?

(#464) robi-k válasza Joshi (#463) üzenetére


robi-k
őstag

Teljesen lemásolták az eredeti nyákot, kapcsolás és alkatrész szinten is.

(#465) eric.cartman válasza robi-k (#464) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Plusz ahogy nézem a belét, kapott egy nagyon szimpatikus, komoly lineáris tápot is! :C

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#466) robi-k válasza eric.cartman (#465) üzenetére


robi-k
őstag

Lesz optikai meghajtóval rendelkező verzió is.

(#467) chros válasza robi-k (#466) üzenetére


chros
Topikgazda

Igen, de milyen aron?! :)

(#468) eric.cartman válasza chros (#467) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha az optikai olvasós változat ára $1000-$1100 körül lesz akkor az nagyon kapós lehet tekintettel arra, hogy a sima gyári 205-nél is jobb lehet, mert ugye abba még egy korrekt lineáris táp upgrade is egy vagyon...
Tehát én valahová ide várom az árát. (Tehát ez csak tipp!)...és akkor a használt 203-ak helyett sokkal inkább ilyet vesz az ember... :)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#469) chros válasza eric.cartman (#468) üzenetére


chros
Topikgazda

Azt nem ketlem, hogy mindent el lehet adni, de ennyit (sem) fizetnek ezert. Mikor valami hivatalos eszkozt veszunk, akkor a hivatalos (!) jotallast is kapsz (1-3 ev) es support-ot az adott kutyuhoz, ami ezeknel a modelleknel nem letezik :)

(#470) eric.cartman válasza chros (#469) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Egyetértek. De ettől függetlenül az 5-600eFt jelenlegi áru használt, garancia nélküli 205 CFW gépek sem rendelkeznek jobb kondíciókkal.. :C

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#471) chros válasza eric.cartman (#470) üzenetére


chros
Topikgazda

Nem is veszek olyat sem :D Ennyibe kerulnek?! Atya eg.... :)

(#472) eric.cartman válasza chros (#471) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Bizony! Ennyibe...
Ezért nyomatják ezt a gyártást a kínaiak, mert komoly kereslet van rá ugyanakkor nincs jó kínálat amióta az Oppo sem gyártja már.
Ha annyi lesz az ára mint amennyire én várom, akkor kb. egy használt, garancia nélküli 203! (nem 205) mai árán fogják adni ami igencsak kedvező a piacon.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#473) Joshi válasza eric.cartman (#472) üzenetére


Joshi
titán

Anno nem győztem hangsúlyozni, hogy csak az EU-ban volt drága az Oppo 203/205. Az USA-ban 550$ volt a 203 amikor még forgalmazták.

(#474) eric.cartman válasza Joshi (#473) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Igen. Emlékszem rá.
Azóta már ott is jól felment az áruk használtan :O

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#475) Joshi válasza robi-k (#466) üzenetére


Joshi
titán

Azt lehet tudni, hogy ez az optikai meghajtós változat kezelni fogja a 100GB-os írható lemezeket is?

(#476) robi-k válasza Joshi (#475) üzenetére


robi-k
őstag

Természetesen nem.

(#477) Joshi válasza robi-k (#476) üzenetére


Joshi
titán

Mi ebben a "természetes"? :F Mármint hogy léteznek olyan optikai meghajtók, amik természetesen kezeli a 100GB-os lemezeket. Ezt csak azért kérdezem, mert ezek a lejátszók nem hiovatalos megoldások, már ha az írható 100GB-os lemezek kezelését tiltja a jog.

(#478) robi-k válasza Joshi (#477) üzenetére


robi-k
őstag

Mi ebben a "természetes"? -elfelejtetted, hogy 1:1 OPPO másolatról van szó, azaz ne várd azt, hogy egy másolat többet tudjon az eredeti OPPO-nál.

(#479) Joshi válasza robi-k (#478) üzenetére


Joshi
titán

Jó, de pont itt lehetne fejleszteni, mármint bele lehetne tenni egy fejlettebb optikai meghajtót is sőt kötelező lenne. :U

(#480) Joshi válasza Joshi (#479) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy PC-és optikai meghajtó képes kezelni a 100GB-os lemezeket, akkor miért nem olyan optikai meghajtó van beletéve a Csodaklónba?

(#481) robi-k válasza Joshi (#480) üzenetére


robi-k
őstag

A BD lejátszókban - így az OPPO-ban vagy a klónban is - a BD meghajtó nem tartalmaz semmilyen elektronikát, csak motorokat és a lézeres optikát tartalmazó olvasó egységet.
A motorok és a lézerek vezérlését a lejátszó alaplapján lévő elektronika vezérli, az határozza meg, milyen lemezeket tud majd kezelni a lejátszó.

Az asztali BD író/olvasó egy kész funkcionális egység, saját vezérlő elektronikával, procival és saját firmware-val.

(#482) Joshi válasza robi-k (#481) üzenetére


Joshi
titán

Ha jól emlékszem ezt egyszer már írtad. Ettől függetlenül mi az ellenérv arra amit én írtam? Ha lemásolok valamit akkor miért ne módosíthatnék a dolgokon? Azt hiszem a firmware már módosult is, magyarul nem az a legújabb firmware ami utoljára kijött az eredeti Oppo 203/205-re. Távol álljon tőlem hogy okoskodjak. :B

(#483) robi-k válasza Joshi (#482) üzenetére


robi-k
őstag

Áttervezni egy kész terméket nagyon nagy munkát és szaktudást igényel (és komoly anyagi vonzata is van a fejlesztésnek), amivel nem rendelkezik a klónt készítő csapat.
Amúgy meg azért a néhány potenciális vevőért, akinek kellene a házilag írt 100 GB-os BD lemezek olvasása, én sem fejlesztenék, költség/haszon oldalról nem éri meg ;]

(#484) Joshi válasza robi-k (#483) üzenetére


Joshi
titán

De miért kellene fejleszteni? Anno a DVD korszakban rendszeres volt a DVD lejátszók firmware frissítése ha jött egy új lemez MID. Igazság szerint itt csak hozzá kellene adni a lemez MID-jét hogy tudja azt olvasni.

(#485) chros


chros
Topikgazda

Emby es Oppo paros egyutt a frontend-ek kedveloinek: [link]
(Engem szemely szerint nem erdekel, nekem jo a konyvtarszerkezet, igy ki sem probalom.)

(#486) robi-k


robi-k
őstag

A kínai belpiaci Taobao online kereskedésen megjelent az OPPO UDP-203 nyák replikára épülő új M9203 lejátszó. Mivel az alkalmazott nyák teljes OPPO replika, így működik az MCU (vagy rendes standby) és működik a CEC is.
Két verzióban kapható: külső kapcsolóüzemű tápegységgel és belső lineáris tápegységgel (2999 és 3280 yuan áron):



[ Szerkesztve ]

(#487) Joshi válasza robi-k (#486) üzenetére


Joshi
titán

Szia robi-k. Mikorra várható az optikai meghajtós változat? Tudsz erről valami infót? Vagy hol érdemes kérdezni?

(#488) robi-k válasza Joshi (#487) üzenetére


robi-k
őstag

Először az M9205 fog piacra kerülni (OPPO 205 alaplap replikára), utána lesz majd valamikor a BD egységet is tartalmazó verzió. Kiadási ütemterv ismeretlen (OEM gyártóknál gyártatják le a hardvert).

(#489) Joshi válasza robi-k (#488) üzenetére


Joshi
titán

És az infókat honnan tudod? Hol lehet olvasni erről, esetleg fórum? :U

(#490) robi-k válasza Joshi (#489) üzenetére


robi-k
őstag

Az nem publikus :P

(#491) Joshi válasza robi-k (#490) üzenetére


Joshi
titán

Jó, akkor légyszi írj nekem privit ha elérhető lesz az optikai meghajtós változat. THX! :R

ui.: már teszteltem a Gyűrűk Ura TS-es Dolby Vision profile 8.1-es verzióját. Megy szépen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#492) chros válasza robi-k (#488) üzenetére


chros
Topikgazda

Allitolag mar az elso m9201-es fecskek erkeznek a spanyol elso csoprtba.

@Joshi: ez jo hir, ha a csapatok adoptaltak a konverzios eljarast. Bar mintha a 8.1-essel harsanyabb szineket produkalna FEL forrasbol (de csak 1x-2x teszteltem).
Es megertem a lemezes verzio igenyet: 8 szeria GoT, 3x3 LotR es Hobbit, Chernobil, es mi minden mas meg... Az isten-merevlemeze nem eleg :D

(#493) Joshi válasza chros (#492) üzenetére


Joshi
titán

Volt egy Pioneer S08-as PC íróm ami tudta a BD-R XL lemezek írását, de nem valami jó minőségben. Most vettem egy Pionner 212-t talán ez már jobb lesz. Illetve most rendeltem az Ebay-ről 100GB-os lemezeket 2000Ft darabáron (Verbatim). Kíváncsi leszek. Igaz hogy az Oppo nem olvassa ezeket a lemezeket, de Gigabites hálózatról (Servioo) meg tudom osztani és szépen viszi is a lejátszó. Vicces, hogy az Oppo előtt volt egy Panasonic DMP-UB900EBK lejátszóm és az állítólag olvassa az írott BD-R XL 100GB-os lemezeket is. :Y Basszus most gondolok bele, hogy ez meg nem tudja a Dolby Visiont, akkor marad a hálózati megosztás.

3-4 trilógia és vége is 1TB tárhelynek. :DD

[ Szerkesztve ]

(#494) robi-k válasza chros (#492) üzenetére


robi-k
őstag

Íme, az M9201 modell (ebbe is az OPPO 203 nyák replika került):




[ Szerkesztve ]

(#495) Joshi válasza robi-k (#494) üzenetére


Joshi
titán

Ezeknek a modellszámoknak a logikáját elmagyarázhatnád, mert nem vágom. Az optikai meghajtósnak mi lesz a modellszáma?

(#496) robi-k válasza Joshi (#495) üzenetére


robi-k
őstag

Klónok - M (MediaPlayer) 970X, referenc MTK alaplap kapcsolást és nyáktervet használtak, amire "ráhúzták" az OPPO és a Pioneer lejátszók firmwaret.

BD egységet is tartalmazó, OPPO vay Pioneer CFW-s klón: GIEC 杰科 BDP-G5300/5500 4K UHD Player

Giec BDP-G5800 - rendelkezik beépített DAC-kal

Replikák: az OPPO UDP-203 és UDP-205 lejátszók alaplapjait másolták le 1:1, így a számozást ezt jelenti:
M9201 - 203 replika alaplap, DAC nincs, WiFi modul nincs, lemezkezelés áramkör elemei nincsenek beforrasztva, kijelző nincs, külső 12V-os tápegység
M9203 - 203 replika alaplap, DAC nincs, WiFi modul nincs, lemezkezelés áramkör elemei nincsenek beforrasztva, van teljes értékű OPPO kijelző, külső 12V-os vagy belső lineáris tápegység
M9205 - 205 replika alaplap, DAC nincs, WiFi modul nincs, lemezkezelés áramkör elemei nincsenek beforrasztva, van teljes értékű OPPO kijelző, belső lineáris tápegység

BD egységet is tartalmazó, replika 203/205 alaplapot tartalmazó lejátszó: még nincs kész

[ Szerkesztve ]

(#497) Joshi válasza robi-k (#496) üzenetére


Joshi
titán

Magyarul a topik címében szereplő M9702 még nem volt kimondottan Oppo klón? Csak ezek az M920x-ek?

[ Szerkesztve ]

(#498) chros válasza robi-k (#494) üzenetére


chros
Topikgazda

Koszi, a tav ugyanaz es ahogy latom a tap is. A jo pont ezeknel, hogy van kis szellozo nyilas hatul.

(#499) chros


chros
Topikgazda

Uj custom firmware (az ez elotti van fent nekem, ezt meg nem probaltam) : [link]
- root password
- busybox commands
- antibrick protection
- ssh/sftp server
- rclone (nem tudom mire jo)
- lehetoseg sajat script futtatasara boot utan USB drive nelkul!!!

Fucking amazing! :D

[ Szerkesztve ]

(#500) chros válasza chros (#499) üzenetére


chros
Topikgazda

Helyesbites: ez nem uj firmware, hanem egy keretrendszer az aktivalast nem igenylo firmware-hez.
En beuzemeltem (miutan ezt a firmware-t hasznalom azota), s nagyon pipec! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.