Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) chros


chros
Topikgazda

Es Video beallitasaim B8-al:
- HDR: Auto, , Dolby Vision: TV-led, Output Resolution: Custom, Custom Resolution: UHD Auto, Color Space: YCbCr, 4:4:4, Color Depth: 12bit

- ezzel minden muxik ami nem 4k 50/60 Fps, az utobbiaknal le kellett venni a Color Depth-t 10b it-re kezzel
- DV eseten a lejatszo nem YCbCr-t, hanem "Dolby Vision"-t jelez Color Space-nek.

Ezt igazabol a DV "TV-led" miatt irtam ide, allitolag van minosegbeli kulonbseg ez es a "player-led" kozott (bar en szemmel nem lattam), s az Auto nem mindig mukodik rendesen (masok jelentettek):
- akkor erdemes a TV-led-et kivalasztani, ha az adott kijelzonk (TV) teljes mertekben tamogatja a DV-t (pl LG, Pana, Philips, stb), a Sony nem ilyen!
- Sony TV-k Low Latency modot tamogatnak csak (jatekokra talaltak ki, pl konzollal), ekkor Auto vagy player-led kell.

(#202) Wade0303 válasza chros (#200) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"HDR10-el sotet jeleneteknel van cian/magenta problema"

Ez csak mkv esetén jelentkezik vagy teljes BluRay könyvtárnál is?

(#203) chros válasza Wade0303 (#202) üzenetére


chros
Topikgazda

Lehet felreertheto volt, amit irtam: ez nem a lejatzso hibaja, hanem az LG B8/C8/B9/C9/stb-e :)
Probald ki te is pl a Witcher-el (ha van netflix-ed).

[ Szerkesztve ]

(#204) Wade0303 válasza chros (#203) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Hmm, érdekes. Éppen csak átfutottam de nekem így elsőre gyanús, hogy ez a PC Mode/MadVR hibája. Rengeteg HDR10 tartalmat néztem a C8 saját lejátszójával USB-ről de soha nem láttam hasonlót. Lion Kinget és Maleficent-et majd ellenőrzöm ma este az adott jeleneteknél, mert ezeknél sem emlékszem hogy feltűnt volna ilyesmi.

(#205) chros válasza Wade0303 (#204) üzenetére


chros
Topikgazda

Osszehasonlitasi alap (DV forras) nelkul azert nehez. Netflix-ed/Amazon-od nincs?

(#206) Wade0303 válasza chros (#205) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Netflix van. De egy webrip release esetében felmerülhet, hogy a release-ben van hiba. Legbiztosabb ha egy full bluray-t megnézel DV-vel, majd összehasonlítod úgy hogy csak a HDR10 alapsávot kicsomagolod.

(#207) chros válasza Wade0303 (#206) üzenetére


chros
Topikgazda

Ebben van valami, amit mondasz, de ugyanazt latni a remux-okkel is. Nem (hiszem?) hogy PC problema, mert pl Amazon-on csak HDR10(+) van es ott is eszre lehet venni sotet jeleneteknel. A TV DV-vel tokeletesen mentes ettol.
De kivancsi leszek, hogy te mit/hogy fogsz latni.

(#208) chros


chros
Topikgazda

Erdekesseg a Knives Out filmmmel kapcsolatban: [link] , [link]

(#209) Joshi válasza chros (#208) üzenetére


Joshi
titán

A max fényerő érték 10%-os ablakméretre értendő, teljes képernyőnél jóval alacsonyabb ez az érték.

(#210) Joshi válasza Joshi (#209) üzenetére


Joshi
titán

A fényerő mértéke így alakul egy LG 55C9 tévén. Van még hova fejlődni. ;]

(#211) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Mielőtt még újramuxolnám az összes HDR10-mkv filmemet Dolby TrueHD hanggal, kérem valaki erősítse meg, hogy ez a formátum nem jelent problémát a lejátszónak. :) Tehát megy a TrueHD matroskabol?

(#212) eric.cartman válasza Wade0303 (#211) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:K :K :K

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#213) chros válasza Wade0303 (#211) üzenetére


chros
Topikgazda

Itt is van egy bug: valamikor nincs hang TrueHD-nel (avforums-on tobbszor volt rola szo), ez Oppo firmware bug. Megoldas:
- atvaltani masik hangsavra majd vissza
- vagy ha nincs masik hangsav, akkor masik filmet elkezdeni lajatszani, majd ujra az eredetit

Azaz, mondhatjuk ugy is, hogy mukodik :)

(#209) Joshi : Ez igy van, de mi koze ahhoz, amit irtam? :)

(#214) chros


chros
Topikgazda

Es itt az elso problemas film: Knives Out. Tobben is jeleztek a neten (pl [link]) es nalam is ez a helyzet: "Copy detected (or a rip tool is running if you are trying to watch this movie on your PC)" mind a klonnal es oppo-val is, 2 csapat anyagaval is.
Az erdekes az, hogy a Midway-t is ugyanaz a studio csinalta, s annal nincs gond.

(#215) Wade0303 válasza chros (#214) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Azt írják hibás benne a DolbyVision track. Bármit is jelentsen ez, elég érdekes.

(#216) chros válasza Wade0303 (#215) üzenetére


chros
Topikgazda

Igen, de a lemezt lejatsza az oppo csak a backup-ot nem :)

(#217) Wade0303 válasza chros (#216) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Akkor tényleg a törés rossz, valszeg DVDFab. Ki kéne próbálni más szoftverrel rippelve.

(#218) chros válasza Wade0303 (#217) üzenetére


chros
Topikgazda

Ezt irta valaki, majd kiprobalom:
"Yes, copy protection. Run the release through DVDfab 11.0.7.4 and choose main movie and then it works with DV."

(#219) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

@[#213 chros]

Igen, de nehogy ez bárkit is elijesszen, mert a nem-klón Oppo is ilyen és ilyen is volt mindig.
Ezzel simán együtt lehet élni :K

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#220) chros válasza chros (#218) üzenetére


chros
Topikgazda

Sikerult: CloneBD 1.2.8.1-el (a remux feature ingyenes benne) csak a fo title-t remux-olve jol muxik a DV! (83GB -> 63GB)
Most mar ezt is tudjuk :)

Megprobaltam 1:1 remux-ot is CloneBD-vel, es ugy a menu es az extrak ugyan mukodtek, de a fo film nem indult el: itt most nem volt Copy protected felirat, csak szurke kepernyo es annyi :)
A fent emlitett DVDfab-ot nem probaltam, a 4x tekeres miatt akartam a CloneBD-vel csinalni.

[ Szerkesztve ]

(#221) Wade0303 válasza chros (#220) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Na ez remek hir, en ugyis igy mentem le magamnak az osszes DV filmet. Nekem nem kell se menu sem extra csak a film angol nyelvvel es felirattal.

(#222) robi-k


robi-k
őstag

Van ilyen verzió is:

(#223) tompibest2 válasza robi-k (#222) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Ez tetszik, kikapcsolnám a kijelzőt, de akkor is szép. :K :C

(#224) chros válasza Wade0303 (#221) üzenetére


chros
Topikgazda

Ne csinald igy, nem lett jo, hogy az-a-$£%$£$%^&*^&)*(& :)
CloneBD osszekeverte a jeleneteket (nem chapter-eket), elkezdtem nezni es 3 percnel egy normal esetben 1 ora 20 percnel levo jelenet jott, majd 2-3 percenkent ugyanez :)
Ugyhogy marad a DVDfab-os megoldas, ha az jo, s a vegen 1:1 remuxel atnyalaztatni CloneBD-vel (ha azt nem cseszi el).

(#222) robi-k : linket tudsz adni? (Nekem nem hianyzik a kijelzo, s a doboz is kisebb anelkul.)

(#225) Wade0303 válasza chros (#224) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Eddig csak 1 filmet remuxoltam azonnal a CloneBD-vel, összes többit először DVDFab-bal könyvtárba, aztán CloneBD-vel ISO-ba, illetve soknál mp4/mkv volt a kiinduló állapot, tehát nem lesz gond, de köszi, hogy szóltál!
Azt az egyet majd ellenőrzöm ma.

(#226) chros válasza Wade0303 (#225) üzenetére


chros
Topikgazda

> aztán CloneBD-vel ISO-ba

Miert preferalod az ISO-t a konytarstruktura helyett?

> Azt az egyet majd ellenőrzöm ma.

Jo, otlet, PC-rol nem is ellenoriztem le, ugy felcseszett a dolog, hogy hagytam a francba :D Majd ranezek PC-rol is ... Oreg vagyok en mar ehhez ... :)

(#227) Wade0303 válasza chros (#226) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Praktikusabb, kényelmesebb sztem ha egy darab file van eyg rakás almappa helyett.

(#228) eric.cartman válasza Wade0303 (#227) üzenetére


eric.cartman
senior tag

+1
Könnyebb mindennek írni/olvasni (jóval gyorsabb is) 1db fájlt, mint néha több-százat.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#229) robi-k válasza chros (#224) üzenetére


robi-k
őstag

M9708/M9706 bemutató: [link] és kicsomagolás [link]

Az új klónokban az MT8581CCAV verziójú procikat alkalmazzák.

Egy kis leírás a különböző Mediatek MT8581 proci reviziók között:
cbav support Dolbi vision support sacd but not dsdd (M9702 tip. klón),
caav support Dolby Vision support sacd can dsd (pioneer lx500),
bcav does not support Dolby Vision does not support sacd (7702 tip. kínai BD lejátszó),
bbav is the full version (OPPO 203/205/CXUHD)

(#230) eric.cartman válasza robi-k (#229) üzenetére


eric.cartman
senior tag

mi az a dsdd? (amit nem támogat klónunk?)

Én úgy olvastam valahol, hogy a CBAV és a BBAV között a különbség, hogy a CBAV-ben eleve nincs benne a Cinavia hardveresen sem (amit a BBAV-nél ugy meg kellett kerülni a CFW-vel)
Tehát olyan plusz van benne a BBAV-ben amitől mi szeretnénk távol maradni :U

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#231) robi-k válasza eric.cartman (#230) üzenetére


robi-k
őstag

Egyik Mediatek MT8581 proci sem tartalmaz beépített Cinavia védelmet, az tisztán szoftveres - szerencsére. Ha nem így lenne, akkor szoftveresen nem lehetne deaktiválni a Cinavát.
Amúgy azzal tévesztik össze, hogy a klónok eleve a CFW-re épülnek, amiben eleve ki van vágva a Cinavia védelem kódsora.

(#232) eric.cartman válasza robi-k (#231) üzenetére


eric.cartman
senior tag

értem - köszi :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#233) eric.cartman válasza robi-k (#229) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ez itt (Z3000) egy még érdekesebb verzió. Nagyon profi házzal és komolynak tűnő belső táppal. (sőt, ott a tápon még valami clock-féle is látható -nem tudom milyen lehet külső órajellel megtámogatva - )

Jobb belső képek a Z3000-ről (http://www.hd199.com):
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#234) chros válasza chros (#224) üzenetére


chros
Topikgazda

OK, CloneBD 1.2.8.1-el is mukodik jol, a "trukk", hogy a megfelelo playlist-et kell valasztani (en legutobb csak az automatan kijeloltet valsztottam, ezert lett vacak).

Remux keszitese ISO/konyvtarbol-bol CloneBD-vel:
- Source: Open folder
- Copy mode:
-- eloszor kezdjuk el a film lejatszasat CloneBD-n belul (bal oldalt a BD tok), is itt jegyezzuk meg melyik title van kivalaszta (Knives Out eseteben: Title 945), majd lejatszas leallit
-- majd: Create Disc, folder, ISO gomb -> Partial Copy
--- Selection:
---- itt valasszuk a kivant audio es felirat nyelveket felul
---- s valasszuk ki a lejatszasnal latott Title-t (945) , majd Continue
----- Target:
------ a nagy gombokkal hatarozzuk meg, hogy konyvtarba / lemezre / ISO-ba akarjuk
------ Destination: custom
------ ne jeloljuk be: Convert to Blu-Ray Disc es Remove Dolby Vision
------ valasszuk ki az output konyvtarat (celszeru masik HDD-t valasztani, hogy gyorsabb legyen a folyamat)
------ Conversion settings: ne jeloljuk be a Add main menu, bejelolhetjuk az Add popup menu (ekkor a CloneBD keszit egy kis ablakot, ahol a hang-ot es feliratot lehet kovalsztani a lejatszo Pop-Up menu gombjaval)
------ Default Languages: audio-t valasszuk ki, felirathoz None
------ Audio options: use original audio

Igy 2 HDD kozott 63GB-al kb 17 perc alatt vegzett is:
- lejatszaskor a film indul alapbol (hiszen nincs menu)
- 4x/5x-os tekeres is muxik

(#235) Wade0303 válasza robi-k (#229) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Szia! Szted megéri a 200$ felárat az M9708/M9706? Képminőségben gondolom nincs semmi különbség. Hosszú távon jelenthet előnyt, hogy ennek még fejlesztik a firmware-ét?

@ chros #234
Igen, ez így a legegyszerűbb módszer, köszi hogy megerősítetted, hogy így működik a gyorsítás is!
Ha mkv remux a kiindulás akkor mindig jó a végeredmény, nem lesz copy protection error meg hasonló problémák.

(#236) chros válasza Wade0303 (#235) üzenetére


chros
Topikgazda

> Ha mkv remux a kiindulás

Azzal nincs gond (gondolom nem akarod BD-ve vagy ISO-ba konvertalni :) )

> Szted megéri a 200$ felárat az M9708/M9706?

Ugyan nem tudok sokat rola, de en ugy gondolom, hogy 500/600 penzt biztosan nem er meg :) En meg a 300-at is sokallottam az m9702-re.

(#237) chros


chros
Topikgazda

Megjott ma a CWT EADP-60 12V 5A-as tap, kinabol, remelem Corona virus nelkul :)
Gyanus, hogy tul picinek tunik. Majd este beuzemelem.

(#238) Wade0303 válasza chros (#236) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"> Ha mkv remux a kiindulás
Azzal nincs gond (gondolom nem akarod BD-ve vagy ISO-ba konvertalni :) )"

Csakis a DV filmek esetében konvertálom át.

"Ugyan nem tudok sokat rola, de en ugy gondolom, hogy 500/600 penzt biztosan nem er meg :) En meg a 300-at is sokallottam az m9702-re."
Én is így gondolom. Jól hangzik a "jobb PCB, build quality, még fejlesztett firmware" de ezek így +100-at érnének meg talán.

[ Szerkesztve ]

(#239) chros válasza chros (#237) üzenetére


chros
Topikgazda

Bedugtam az uj tapot, semmi valtozast nem latok/hallok :)

(#240) djnice válasza chros (#239) üzenetére


djnice
veterán

Hangban még elképzelhető, de képben biztos nem lesz változás egy táptól, jól is néznénk ki ha másképp működne a TMDS enkóder vagy a SoC-ban lévő stream dekóder.

(#241) eric.cartman válasza chros (#239) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szubjektív dolgokról kár vitatkozni, de az már eleve furcsa volt, hogy itt olyanokat olvastam, hogy nagyobb áramú táppal akar valaki próbálkozni és ettől a puszta ténytől vár változást/akár kép-hangminőség javulást...
Amiket korábban itt linkelve láttam (pl. ez) nagyjából ugyanolyan minőségű tápegység mint amit már legutóbb adnak a klónhoz. (az 1A-es "világ-kompatibilis" villa-adapteres" verzió)
Tehát ha nem kell nagyobb áramot szolgáltatnia a gép maga, (ha nincs rajra 2.5"-os - saját táp nélküli - USB HDD akkor) csúcson ha jól emlékszem kb. ~0.85A max áramot igényel. Tehát ha rá egy ennél nagyobb, de nem jobb minőségű tápot használsz, akkor nyilván nem lesz semmilyen elképzelhető változás. (ezt most villamosmérnöki aggyal mondom).
(Autós példával élve, ez olyan, mintha attól várnám, hogy jobban megy az autóm, hogy a benzintank méretét megnövelem...)
Javulás akkor várható, ha az előállított egyenáram ami táplálja a készüléket jobban szűrt, tisztább és egyenletesebb. Ideális esetben nem tartalmaz váltóáramú komponenst egyáltalán. Belső ellenállása közelít a nullához, változó terhelésre ha lehet egyáltalán nem változik meg a szintje és belső ellenállása.
Ha viszont egy, a kapcsolóüzemű tápoknál jelentősen jobb és nyilván emiatt drágább lineáris táppal próbálkozik az ember, akkor igenis elvárható (nyilván apró és komoly rendszereken jobban kimutatható) javulás mind hang, mind pedig képminőségen egyaránt.

Ez amiatt az egyszerű tény miatt van, hogy az elektronikák alkatrész-láncolatának gyári és tervezett specifikációi csak abban az esetben mérvadóak, ha azt labor körülmények között, nagyon jó minőségű táp áramforrásokkal "etetik". Tehát minél bonyolultabb egy chip vagy teljes elektronika, ha az ideálisnál "rosszabb minőségű" táppal etetjük, annál gyengébb paramétereket fog szolgáltatni (többet hibázik, zavarok vannak a kimenetein). Ebből kifolyólag több, egymás adatait feldolgozó chip/elektronika egymás után "kötve" már nem "tökéletes" anyagát szintén ugyanezen elv alapján "tovább rontja".
Nyilván ezeket meglátni, meghallani nem könnyű, főleg nem minden szemnek/fülnek egyértelmű (tehát szubjektív) és nyilván nem minden rendszeren lehet. Nyilván kevésbé profi megjelenítőn nem lesz annyira látványos egy hiba...ugyanez hangban is így van...

Ideális azaz "tökéletes" tápegység csak elméletben létezik, de törekedni kell (és lehet is) ennek közelében lenni. Eddig a cégünk labor kísérleteiben a LiFePO4 akkus táplálás esett a legközelebb az ideálishoz (a maga cellánkénti 0,008 ohm belső ellenállásával és akár 100A-es csúcsáramával), nálam a klónt ez eteti épp és itt látható is a javulás - nem mondom, hogy fekete-fehér a különbség, de az alap (legutóbbi 1A-es táphoz képest jelentős a különbség - jóval nyugodtabb és folyamatosabbnak látszik a kép)

Tudom, hogy ezek után majd sokak megköveznek, de legalább páran biztosan elgondolkodtok ezen - ennyit már megért.

Csak abba gondoljatok bele, hogy egyáltalán nem tudnának tuning-tápokat eladni ha ez csak és kizárólag placebo volna. Létezik olyan belső tuning táp az eredeti UDP-203/205-höz ami annyiba kerül mint egy teljes gép (nem klón) - és viszik a vevők :C
Persze felmerül a kérdés, hogy minek milyen szinten van értelme...és mikor "hülyeség" már - erről nekem is megvan a privát véleményem, de ezt mindenki maga döntse el. :R
Sőt, ez nagyjából igaz az emberre is: Az vagy amit megeszel. Ha nem lenne benne semmiféle igazság, akkor teljesen mindegy volna, hogy a napi kalória bevitelt miből visszük be - de mint, tudjuk, nem mindegy :)

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#242) robi-k válasza eric.cartman (#241) üzenetére


robi-k
őstag

Váltsátok ki az alaplapon lévő 2 db olcsó DC/DC konvertert akár közepes minőségű lineáris stabilizátorokkal, és lesz ünnep és boldogság (megjegyzem, itt is spóroltak a klón tervezése során, az OPPO nyákján 7 db minőségi DC/DC inverter van, külön-külön megtáplálva a procit, RAM memóriát, flash memóriát, optikai egységet, stb.).

Addig viszont tapasztalatom alapján kevés értelme van a jó lineáris táp alkalmazásának (nem nulla a kapott eredmény, de nem is sokkal jobb), a zajos DC/DC konverterek sajnos úgy is összesz@rják felharmonikusokkal a tápáramköröket.

(#243) djnice válasza eric.cartman (#241) üzenetére


djnice
veterán

A SoC, ha tetszik, ha nem egy szoftvert futtat, ennek a kimenete egy másik tápegységtől nem fog megváltozni. Ugyanez a SoC vagy egy FPGA végzi a dekódolt RGB jel TMDS protokoll szerinti kódolását egy pixel clock-kal egyetemben. Ennek az órajelnek a tökéletes pontossága viszont a fogadó oldal buffere miatt nem számít.
Hol szólhat bele akkor a táp?

(#244) eric.cartman válasza robi-k (#242) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A gyári általad írt DC/DC sem lineáris, és a V3-ban elég jó minőségű már a SoC-ot tápláló 12V-ról működő rész. Tisztességes méretű ESR kondikkal van szűrve. Nem lenne sok értelme szerintem azt bolygatni - ráadásul nem volna kifizetődő, mert az már egy teljesen új fő PCB lenne.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#245) eric.cartman válasza djnice (#243) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Az IC-k kimenetére ráülhet (sokszor felharmonikusként) egy zavarokkal teli tápból eredő zaj, így annak pl. a jitter-e nagyságrendekkel magasabb lehet. Ez a bizonytalan állapot (amíg a jel se nem 0 sem nem 1) befolyásolhatja a kép és hanganyag információmennyiségét.
Leegyszerűsítve hasonló a helyzet mintha egy karcos CD-t hallgatnánk, de a hibajavító működése miatt még nem "ugrik" a zene - laikus számára tökéletesen hibátlanul szól, de összehasonlítva egy komoly rendszeren egy hibátlan, karcmentes példány hangjával sokkal információ szegényebb, kevesebb tér és dinamika jellemzi és így gyengébb minőséget nyújt.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#246) robi-k válasza eric.cartman (#244) üzenetére


robi-k
őstag

Elfogadom.

Csak megjegyzem, hogy az OPPO 203/205-hoz készített új lineáris tápegység (nem kínai termék) tartalmaz lineáris stabilizátor modult is a procit tápláló (3,3V feszültségű) DC/DC konverter kiváltására (a procit tápláló gyári DC/DC modul elemei egyszerűen eltávolításra kerülnek az alaplapról).

(#247) eric.cartman


eric.cartman
senior tag

A HDMI-CEC jól gondolom, hogy senkinél sem működik a klónnal? Erőlködjek vagy halott ügy?

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#248) robi-k válasza eric.cartman (#247) üzenetére


robi-k
őstag

Nem fog menni a CEC.

(#249) eric.cartman válasza robi-k (#248) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Köszi a választ Robi :R

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#250) Joshi


Joshi
titán

Amúgy mennyibe kerülnek ezek a klónok?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.