Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) djnice válasza chros (#300) üzenetére


djnice
veterán

A MEL-t használja ilyenkor EL-nek, kisebb mint a FEL, de ott van.
Bármelyik teljes DV lemezből lehet dvhe.05.06_BL_RPU_Single_Track_Single_Layer-t gyártani az ingyenes python script-jével, ugyanaz lesz a végeredmény mint a DVDFab-nál, én is így tárolom most a filmeket, gondolkoztam hogy megőrzöm Profile 4-ben is, de én nem látok semmi különbséget közöttük és ki tudja mikor lesz 4000 nit-es 12 bites panel elérhető áron.
Amúgy a dvhe.07.06_Double_Track_Double_Layer-t is az említertt script-tel és az mp4muxer-rel készítette.

[ Szerkesztve ]

(#302) Joshi válasza chros (#300) üzenetére


Joshi
titán

"de kiprobaltad a Mandalorian-t is a Sony-n?"
Kipróbálnám, de ahhoz privibe küldj egy release nevet. :R

(#303) Joshi válasza djnice (#301) üzenetére


Joshi
titán

Itt láthatod, hogy a Sony tévék belső lejátszója melyik verziót viszi és melyeket nem.

Az Aquament viszi DV-vel mert átvált, de a színek pirosban pompáznak (még mindig a Sony belső lejátszója). :DDD

[ Szerkesztve ]

(#304) chros válasza Joshi (#303) üzenetére


chros
Topikgazda

Toltsd le te is a 4 mp4 faljt, s probald ki a TV-n. De ha csak a single track single layer megy, akkor ahogy nem reg irtad, valszeg csak a MEL-t (BL) tudja, a FEL-t nem.

(#305) Joshi válasza Joshi (#302) üzenetére


Joshi
titán

Kipróbáltam a The Mandalorian sorozatot. Ezt probléma nélkül viszi szépen DV-vel a Sony belső lejátszója. :K

[ Szerkesztve ]

(#306) chros válasza Joshi (#305) üzenetére


chros
Topikgazda

Koszi a tesztet, ez remek hir!
Akkor megfejtettuk vegervenyesen, hogy mi a low latency DV a Sony-n:
single track single layer BL+RPU (hdr10 es DV metadata, profile 5)

Ezt hasznaljak a streaming szolgaltatok, s ez a DV MEL-nek felel meg (ha jol ertem) .
Az mas kerdes, hogy ezen sporolt a Sony... :D

@djnice: majd holnap valaszolok, mert valamit nagyon nem ertek az mp4 EL elnevezesenel: mit jelent??? :D

(#307) Joshi válasza chros (#306) üzenetére


Joshi
titán

És az Aquamannál mi akar lenni az a bekeretezett rész? Mert viszi a Sony belső lejátszója, de ugye a színek nincsenek a helyén. :F Lehet hogy összekeveredik a HDR10 és a Dolby Vision metaadat?

[ Szerkesztve ]

(#308) Wade0303 válasza Joshi (#307) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Amit a DVDFab gyart profile 5-el azt mindet igy azonositja be a mediainfo. Ezenkivul meg az uj python script is tud "csonka" BL+RPU tipusu DV-t gyartani de sztem azoknal is ugyanigy van. A mefiainfo hiaba jelzi ezt, attol meg Profile 5-nel nincsen HDR10 tamogatas.
A webdl releasek ahol ez mashogy nez ki, azok vagy Netflix-rol kozvetlenul lementett fileok (ott erre van lehetoseg) vagy disney+-rol szamomra ismeretlen modszerrel (nvidia drivere tamogatja a DV-t valamilyen formaban, de gyakorlatban nem tudom hogyan lehet streamet ugy rogziteni hogy megmaradjon a DV) decrypt-elt verziok.

(#309) djnice válasza chros (#306) üzenetére


djnice
veterán

Csak annyit, hogy így írtam az Enhancement Layer-t, bár lehet a Profile 5-nél a MEL is teljesen hiányzik, pontosabban csak a dinamikus metaadatok maradnak meg.

[ Szerkesztve ]

(#310) chros válasza djnice (#309) üzenetére


chros
Topikgazda

> (#308) Wade0303 : "Netflix-rol kozvetlenul lementett fileok (ott erre van lehetoseg)"

Err ... Tudtommal nem lehet 4k HDR/DV tartalmat egyszeruen lementeni ott sem (enrcypt-alt), csak sdr 1080p-t (kulonben lenne rengeteg web-dl onnan is).

> (#307) Joshi : "Lehet hogy összekeveredik a HDR10 és a Dolby Vision metaadat?"

Probald ki a dvhe.05.06_BL_RPU_Single_Track_Single_Layer onnan , ennek ugyanaz az infoja mint az Aquaman-nek, ha ezt viszi a Sony, akkor a muxelesre tudnek csak gondolni.
Es az oppo viszi az Aqua mp4-et?

@djnice: Lattad ezt a post-ot? :) Kiprobaltad mar fire stick 4k-n is? (en varom meg az ethernet adaptert)

> "A MEL-t használja ilyenkor EL-nek, kisebb mint a FEL, de ott van."

Eloszor a fogalmakat kell rendbe raknunk (es en sem vagyok 100% bennuk).
UHD DV BD-n (a dolby szerint) a kovetkezo a lehet:
- Base Layer = HDR10 hevc track (fix metadata)
- Enhancment Layer track, minden esetben tartalmazza az RPU blockot (dynamic metadata) is(!), lehet:
-- MEL: "an enhancement layer that carries a residual signal equal to zero, that is, the decoder does not need to process the residual signal"
--- azaz ez csak dynamic metadata-t tartalmaz (RPU block) a hdr10 BL mellett, igy nincs szukseg tovabbi adatfeldolgozasra
--- kb 2%-5%-a a teljes adatfolyamnak (a legkisebb ertek amit lattam eddig az 64 kbps, de van 2000 kbps is)
-- FEL: "an enhancement layer that carries a residual signal not equal to zero"
--- csak itt van igazi plusz video adat residual signal formajaban + RPU block: a master es a hdr10 kozti kulonbseg (max 12 bit-ben) ictcp color space-ben
---- ez binary adat (!), s a lemezen csak minta erteku a 1080p label
--- itt van szukseg tovabbi adatfeldolgozasra (ossze kall merge-elni a BL-t a residual signal-al), vagy a full DV kepes TV-n vagy kulso lejatszon (pl oppo), ha a TV nem kepes ra

Osszefoglalva,: UHD DV BD-n mindig van BL es EL, csak az EL vagy MEL (csak RPU block) vagy FEL (RPU block + residual signal).

Na most, a fenti Joker pelda UHD DV BD-n egyertelmuen MEL (csak RPU block):
MPEG-H HEVC Video       50191 kbps          2160p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 4000nits / HDR10 / BT.2020
* MPEG-H HEVC Video     64 kbps (0.13%)     1080p / 23.976 fps / 16:9 / Main 10 @ Level 5.1 @ High / 4:2:0 / 10 bits / 4000nits / Dolby Vision MEL / BT.2020

Azaz a kerdes szamomra a kovetkezo, csak RPU block (MEL) eseten:
- miert akartak BL+EL+RPU mp4-et csinalni?
- es hogyan? :)

[ Szerkesztve ]

(#311) chros válasza chros (#310) üzenetére


chros
Topikgazda

Vagy mp4-nel:
- BL-RPU = kiszedik az RPU block-ot az EL container-bol, s csak azt adja hozza az mp4-hez?
- mig BL+EL+RPU = benne hagyja az EL container-ben az RPU block-ot es igy adja hozza az egesz EL container-t az mp4-hez?

Csak erre tudok gondolni.
Ha ez igy van, akkor tesztelni van ertelme, de elesben, MEL DV-t csak BL-RPU mp4-el latom ertelmet, mert igy minden eszkoznek kene vinnie (ha helyes a mux-eles).

[ Szerkesztve ]

(#312) Wade0303 válasza chros (#310) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"Azaz a kerdes szamomra a kovetkezo, csak RPU block (MEL) eseten:
- miert akartak BL+EL+RPU mp4-et csinalni?
- es hogyan? :)"

A kérdésedben van a tévedés. A MEL nem pusztán RPU, kevered a profile 5 DV-vel. Csak a profile 5 DV esetén érvényes, hogy BL+RPU a felépítés. A "gyári" UHD BluRay lemezeken minden esetben (akár MEL akár FEL) profile 7 DV van ami pedig (minden esetben) BL+EL+RPU. Ez a teljesértékű DV.

[ Szerkesztve ]

(#313) Joshi válasza chros (#310) üzenetére


Joshi
titán

Na. Kipróbáltam az Aquamant a Sony XF8505 tévémmel is, de ugye az csak HDR10-et tud. Persze nem is látta a pendriveon még a mappát se nem hogy a filmet. ;] Mert ugye a Mediainfo szerint az Aquaman HDR10 kompatibilis, legalább is ezt írja. Ugyan azt a Sony A1 látta és le is játssza DV-ben, persze piros minden. Szóval itt biztosan a release van elkefélve. De én még mindig úgy gondolom, hogy az Aquamant azért játssza az A1 pirosban, mert nem tudja rendesen értelmezni a DV metaadatot, talán pont azért, mert odakevertek valamilyen szintű HDR10 metaadatot. Én nem értek a konvertáláshoz, ezek csak elmélkedések a részemről.

A lényeg, hogy ha a DV release sima BL-RPU akkor azt vinni fogja a Sony belső lejátszója is.

(#314) Wade0303 válasza Joshi (#313) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Ezt mar kitargyaltuk, ha ezt es az osszes tobbi releaset is viszik az LG tv-k, Nvidia Shield, Apple TV 4K, Vizio tv-k, nehany Philips, Pana, TLC TV stb. akkor nem lehet a release "elkefelve".
Elkefelve az a release van amit semmi sem tud lejatszani hibatlanul. Nem letezik olyan file amit minden eszkoz vinne, innentol kezdve barmelyik releserol kijelenthetned hogy "elvan kefelve" amint talalsz egy keszuleket ami nem tud vele megbirkozni.
A Sony-k baromi valogatosak a DV-vel, ez van. A mandalorian es egyeb webdl releasek kb negyed-otod akkora bitrataval birnak mint az emlitett tomoritetlen UHD BluRay remuxok.
DVDFab es a python script, 2 kattintassal csinal BL+RPU fileokat onnantol pedig meg ketto belemuxolni a hangot. Nem nagy ordongosseg, nincs rajta mit elkefelni.

(#315) Joshi válasza Wade0303 (#314) üzenetére


Joshi
titán

Ha gondolod ki tudom próbálni az Aquaman 1:1-es ripjéből (ISO vagy mappás) készítek egy csak DV muxot MP4-be. Ha azt gond nélkül vinni fogja az A1, akkor nincs igazad.

Melyik progit használjam erre a muxolásra? Olyan muxot akarok, amiben csak DV van. Persze csak profil 5 jó BL-RPU. Videó konvertálás nélkül lenne jó, ha egyáltalán lehet ilyet. Mármint profil 7-ből konvertálás nélkül profil 5-be.

[ Szerkesztve ]

(#316) djnice válasza Joshi (#315) üzenetére


djnice
veterán

Az említett [link] -ről kipróbálod a profile 5-ös, ha viszi akkor jó, ha nem akkor nem.

(#317) Joshi válasza djnice (#316) üzenetére


Joshi
titán

Nem azzal van a baj hogy viszi vagy nem, hanem azzal hogy a színek nem helyesek. Kipróbáltam a Jokert és itt is piros minden. De ennél is az van, hogy HDR10 kompatibilis. Na az nem kéne oda, mert egyébként ami csak DV-és azt viszi rendesen. "Számtalan" demo anyag is van ilyen, mármint amit gond nélkül lejátszik a Sony. De ugye a Netflixel sincs gond, mert azt is viszi DV-vel.

Ezeket is viszi hibátlanul a Sony belső lejátszója.
LG Earth Dolby Vision UHD 4K Demo.ts
LG Amaze Dolby Vision UHD 4K Demo.ts

[ Szerkesztve ]

(#318) Joshi


Joshi
titán

Most nézem, hogy meg van külső vinyón az Aquaman 1:1 BD rip (83GB), szóval addig nem nyugszom, amíg nem készítek egy MP4 Only DV remuxot. Ha azt se viszi akkor viszlát. :DD

(#319) Joshi válasza djnice (#316) üzenetére


Joshi
titán

Még annyival egészíteném ki az Aquaman-es történetet, hogy itt láthatod hogy kipróbáltam egy csak HDR10 képes tévén is, de nem is látta a mappát se, nem hogy az MP4 fájlt. Szóval hiába virít ott a Mediainfóban hogy HDR10 kompatibilis, mert nem az. Én ebből arra következtetek, hogy rossz a release.

[ Szerkesztve ]

(#320) djnice válasza Joshi (#319) üzenetére


djnice
veterán

Nálam az összes ilyen release és azok is amit a python script-tel gyártok (ugyanaz a végeredménye mint a fizetős DVDFab-nak) tökéletes az LG 65B8-on és az Nvidia Shield-en is. A Fire TV 4K Stick-et a napokban fogom kipróbálni, de elvileg ott sem okoznak ezek gondot.

(#321) Joshi válasza djnice (#320) üzenetére


Joshi
titán

Persze, mert az LG teljes DV támogatást ad, ilyen tévével nem is csoda hogy jó. Olvasd már el még1x amit írtam. :(((

(#322) Joshi


Joshi
titán

Akkor ismét egy kérdés. Ugye mint remuxoló progi a CloneBD nem jó, mert az MP4-et nem tud. A DVDFab (nem is értem hogy ragadhattak le a DVD szónál :O ) megint csak nem jó, mert azzal csak az a HDR10 kompatibilis fake verzió készíthető ami tulajdonképpen egy DV only megoldás.
Szóval akkor mivel lehet egy eredeti BDMV mappás DV-és ripből olyan MP4-et gyártani, ami csak profil 5 BL+RPU?

(#323) djnice válasza Joshi (#321) üzenetére


djnice
veterán

Látom nem érted. Nvidia Shiled-en is jó és Fire Tv 4K Stick-en is a Profile 5.

(#324) Joshi válasza djnice (#323) üzenetére


Joshi
titán

Te nem érted, mert nem a lejátszó számít hanem a megjelenítő. Oppo 203-al minden ilyen release jó, legalább is az utóbbi releasek jók.

Sony max profil 5-ig támogatja a DV-t. Még mindig tévéről beszélünk, nem lejátszóról.

Opporól is azért jó, mert Oppo már egy olyan elődekódolt anyagot küld a tévé felé amit megkajál. Érted?

De a lényeg, hogy ha ott van hogy HDR10 kompatibilis, akkor egy sima HDR10 tévé miért nem látja? Ki kellene próbálni egy Samsung tévén.

Be is írok a Samu LCD topikba hogy az általad linkelt Jokert próbálják ki.

[ Szerkesztve ]

(#325) Wade0303 válasza Joshi (#324) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Abban egyébként miért vagy 100%-ig biztos, hogy a mediainfo amely egy ingyenes open source progi, az jól olvas be minden filet? Sok tényezős ez a képlet de Te mindig arra jutsz, hogy ha a Sony-n nem megy színhelyesen egy release akkor az hibás, attól meg eltekintesz hogy több tucat más eszközön, melyek tucatnyi különböző gyártótól származnak, azokon meg megy hibátlanul.
Kérdésedre válaszolva, hogy mivel tudod elkészíteni a BL+RPU profile 5 mp4-et: vagy DVDFab-bal vagy a djnice által linkelt python script-el. Utóbbihoz előzőleg demuxolnod kell (pl. eac3to-val) az alap HDR10 base layer hevc filet és a DV enhancement layert majd ezután beledobod a parancssorba őket és kész. A kapott 1dv hevc filet a Dolby által github-on publikált muxerrel mp4-be konvertálod, itt adhatsz hozzá egy ac3 hansávot is: [link]
Ez a két lehetőség van, mindkettő ugyanolyan eredményt ad amit a mediainfo a neked nem tetsző módon azonosít be.
Ezen kívül még léteznek a webdl releasek amelyek rövidebbek (mivel általában sorozat részek), kisebbek, jóval alacsonyabb bitrataval rendelkeznek és ezek állítólag mennek a Sony-n. Ezekről fogalmam sincs hogyan készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#326) Joshi válasza Wade0303 (#325) üzenetére


Joshi
titán

Ha a bitráta lenne a gond, akkor az Aquaman MP4-et vagy el sem indítaná a Sony belső lejátszója, vagy szaggatna. Erről szó sincs, viszi szépen, csak éppen a színek nincsenek a helyén. A másik meg, hogy a már többször példaként demókat linkelve (ezt valahogy nem veszitek figyelembe, nem akarjátok), pedig hibátlanul lejátssza a Sony belső lejátszója. Érdekes, a demók Mediainfója nem is jelez HDR10 kompatibilitást és gyönyörűen viszi a Sony belső lejátszója. :Y
A lényeg, hogy engem egyikőtők se győzött meg arról, hogy a Sony lenne a rossz. Én most is azt mondom, hogy a release nem jó, nem szabványos.

[ Szerkesztve ]

(#327) djnice válasza Joshi (#326) üzenetére


djnice
veterán

Szerintem a Dolby Laboratories által fejlesztett mp4muxer-nél szabványosabb eljárás nem hiszem hogy van.

(#328) Joshi válasza djnice (#327) üzenetére


Joshi
titán

A The Mandalorian is MP4 mégis viszi szépen a Sony, igaz hogy az általam linkelt hasonló BL+RPU demó anyagok már TS kiterjesztésű fájlok. A lényeg, hogy én nem gondolom hogy a Sony hibázna ha van egy jó anyag. Nincs semmi biztosíték arra, hogy egy védett Dolby Vision anyagot helyesen muxolnak a programok. Ez nincs bebizonyítva semmilyen oldalról.

Időről-időre elérkezünk a témához. Az Oppo és klónjai is csak azért viszik ezeket (szerintem), mert teljes DV támogatásuk van. Csak megsúgom, hogy voltak releasek amiket az Oppok sem vittek rendesen. Ha jól emlékszem volt olyan release ami ugyan olyan piros volt mint az Aquaman a Sony belső lejátszójával.

[ Szerkesztve ]

(#329) chros válasza Joshi (#328) üzenetére


chros
Topikgazda

De pl azt az Aquaman-t viszi az oppo??? Vagy belefagy abba is?

[ Szerkesztve ]

(#330) Joshi válasza chros (#329) üzenetére


Joshi
titán

Hogyne vinné, viszi szépen színhelyesen. De ezt ti is tudjátok. Ha a klón viszi akkor az Oppo 203 is. :DDD

De voltak régebben olyan MP4 releasek amiket viszont az Oppo se vitt. Ha jól emlékszem volt ilyen jelenség is mint most az Aquaman pirosas színbedőlése. Most nem keresem vissza hogy melyikkel volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#331) Wade0303 válasza Joshi (#328) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"A lényeg, hogy én nem gondolom hogy a Sony hibázna ha van egy jó anyag."
Na majd mindjárt keresek neked valami olcsó Toshiba vagy JVC TV-t ami papíron támogat DV-t de nem viszi az összes LG-demo filet és máris az LG-demo file-ai is "nem szabványosak" lesznek a Te logikádat használva.

"Nincs semmi biztosíték arra, hogy egy védett Dolby Vision anyagot helyesen muxolnak a programok. " - A Dolby megoszt egy programot Github-on és szted ez sem szabványos. Milyen bizonyítás kéne még, itt már tényleg minden cég téved DolbyVision témában, még maga a fejlesztő is, csak a Sony hibátlan :F

"Az Oppo és klónjai is csak azért viszik ezeket (szerintem), mert teljes DV támogatásuk van."
A teljes DV támogatás azt jelenti, hogy egy eszköz az összes DolbyVision profilt támogatja, nem csak pl profile 5-öt mint Apple Tv 4K és Amazon Firestick illetve Sony TV-k. Utóbbi 3 példából tehát egyiknek sincs teljes DV támogatása mégis csak a Sony nem viszi ezeket a "nem szabványos" mp4 releaseket.

Miért gondolod ennyire tévedhetetlennek a Sony-t? Android rendszer fut a készülékeiken aminek az alapjait szintén nem ők fejlesztették, tehát nincs teljes kontrolljuk szoftveroldalon máris lehetnek pl. emiatt is problémák.

Amúgy tényleg értelmetlen ez a vita pont veled hiszen ott van neked kéznél a kb elérhető legjobb eszköz az Oppo 203. Annyi a dolgod hogy a teljes, érintetlen UHD BluRay copykat szedd le, vagy a remuxokat átkonvertáld és soha nem lesz semmi bajod mert ahogy mondtad onnantól nem a Sony-nak kell a dekódolással bajlódnia.
Az Oppo a teljes BluRay formátum támogatására vállal garanciát és ezt hiba nélkül hozza is. Nem mp4-eket meg mkv-kat kell rajta futtatni és máris nincs semmi probléma.

[ Szerkesztve ]

(#332) Joshi válasza Wade0303 (#331) üzenetére


Joshi
titán

Persze jogos amit mondasz, de az Aquamannél fals információnak könyvelem el a HDR10 kompatibilitást. Szerintem ez kever be a Sony belső lejátszójának. Ahol nincs ilyen infó azzal nincs is gond. :DDD Vagy ugyancsak kibeszéltünk, egyszerűen csak nem szereti a Sony az MP4-et. Habár nekem ez is fura, mert a nem DV-és MP4-ket viszi szépen. ;]
Ez a téma onnan indult ki (ismét), hogy Boy_25 fórumtárs kérdezett.

ui.: szerinted pl az Aquaman 1:1 UHD BD ripje (~83GB) tartalmazhat másolás védelmet a Dolby Vision tekintetében? Vagy ez kizárt?

[ Szerkesztve ]

(#333) Wade0303 válasza Joshi (#332) üzenetére


Wade0303
aktív tag

A teljes masolatra gondolsz, tehat BluRay konyvtar/file strukturara? Ezesetben ha a DVDFab BDInfo toolja illetve az Oppo lejatszo is beazonositja dolbyvision-nek akkor tokeletes a masolat, nem veszett el belole a "DV resz".

(#334) Joshi válasza Wade0303 (#333) üzenetére


Joshi
titán

Persze arra gondolok, de nem ebben az értelemben. Ugye ezek a ripek egy eredeti BD lemezről vannak valamilyen módon rippelve. Én úgy tudom, hogy az UHD ripeket csak úgy lehet másolni, ha streamelik és valahogy stream útján kinyerik a digitális anyagot. Lehet hülyén fogalmaztam, de valami ilyesmi rémlik. Szóval nem úgy megy mint anno a sima BD AACS másolásvédelme, hogy AnyDVD-vel simán le lehetett rippelni. A HDCP 2.0 elvileg még nincs feltörve ilyen szinten. Szóval nem lehet hogy már eleve itt vannak alapvető gondok? Csak elmélkedek.

(#335) Wade0303 válasza Joshi (#334) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nem, nincs ez ennyire tulbonyolitva. Ott vannak a teljes masolatok a lemezekrol menustul, mindenestul, az osszes tovabbi releasenek, ripeknek az a forrasuk.
Egy menurendszert illetve a 20 fele hangsavot, feliratot, fejezetet hogyan tudnak "streameles utjan kinyerni"? :)

[ Szerkesztve ]

(#336) djnice


djnice
veterán

Haver tesztelte, Philips 65OLED754 belső lejátszójával a Profile 7 Dual Track Dual Layer-en kívűl tökéletes mindegyik Joker sample.

(#337) Joshi válasza djnice (#336) üzenetére


Joshi
titán

Azért, mert Philips is teljes DV támogatást kapott. De LG-vel sincs ilyen téren probléma, meg ugye az Oppo és klónjaival sincs. De azt eddig is tudtuk, hogy azok a készülékek, amik teljes DV támogatást élveznek, azokkal általában nincs gond.

Ugye itt az bosszankodhat mint pl Boy_25 fórumtárs, aki abban a hitben vette meg a Sony tévéjét, hogy Dolby Vision képes eszköz. Aztán meg csak nagyon korlátozottan az. Én is csak annak örülhetek, hogy van egy Oppo 203 lejátszóm, vagy azok, akiknek Oppo klónja van. Habár hozzáteszem, hogy teljes DV támogatás csak optikai lejátszóról garantált. Ezt azért tegyük hozzá. Magyarul aki megveszi az eredeti lemezt ami DV-s, illetve van hozzá DV képes lejátszója, annak garantált lesz a Sony tévén is a DV. Persze Sony csak a felső középkategóriától fölfelé támogatja a DV-t, szóval nem minden Sony modell DV képes. És ez így is van.

[ Szerkesztve ]

(#338) eric.cartman válasza Joshi (#337) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Hát ez az utolsó mondatod nagyon tetszett ! :C
...megígértük...úgy is lett

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#339) Joshi válasza eric.cartman (#338) üzenetére


Joshi
titán

Az csak ott maradt, mert idővel szerkesztettem. :DDD

(#340) Joshi válasza djnice (#316) üzenetére


Joshi
titán

Samsungosok kipróbálták ezt a videót és egyáltalán nem játssza le nekik, szóval az a HDR10 kompatibilitás az fals. Valószínűleg az kever be a Sony DV lejátszásba is. Lehet hogy MP4 fájlban nem is lehet máshogy DV-t tenni. Demóknál viszont létezik olyan ami DV only csak TS fájlban, azokkal nincs is gond.

(#341) Skipper válasza Skipper (#259) üzenetére


Skipper
tag

Valaki firmware frissítésben tud segíteni?

(#342) Joshi válasza Skipper (#341) üzenetére


Joshi
titán

A firmware már meg van? Gondolom bin kiterjesztésű. Na ezt felmásolod egy pendrivera (FAT32), és ezt kell bedugni a már bekapcsolt lejátszóba. Érzékeli hogy ez egy firmware és újabb a jelenleginél, majd leokézva feltelepíti. Fontos hogy telepítés közbe nem szabad semmihez nyúlni, türelmesen meg kell várni míg újraindul.

Viszont várd meg azok ajánlását, akiknek ilyen lejátszójuk van, fontos hogy jelenleg melyik firmware van a gépeden és hogy arra fel lehet-e telepíteni a legújabbat.

(#343) Skipper válasza Joshi (#342) üzenetére


Skipper
tag

Még nincs :(
A bd-mod.com oldalról kell letöltenem az Oppo firmware-t?

[ Szerkesztve ]

(#344) Skipper


Skipper
tag

Nekem jelenleg a 20CXN-65-0131 firmware van fent (ezzel vettem a V2-t 1 éve).
Valaki használ már frissebbet?

[ Szerkesztve ]

(#345) chros válasza Skipper (#344) üzenetére


chros
Topikgazda

> Nekem jelenleg a 20CXN-65-0131 firmware van

Nincs ujabb firmware: sem a klonra, sem az eredeti Oppo 203-ra.
Nem tudom hol lattad a 66-ost. :)

Itt talatam firmware frisstitesi lepeseket, ha a jovoben szukseg lenne ra vagy valakinek meg regi firmware-e lenne.

(#346) chros válasza Wade0303 (#312) üzenetére


chros
Topikgazda

Miert, mi van meg a MEL-ben az RPU block-on kivul? Link az inforol?
Mert amit en linkeltem felul, az azt allitja, hogy semmi.

Mas, DV profile 4-rol: dual layer profile, s ezek szerint ez SDR BL + DoVi EL. Azaz nem kompatibilis HDR10-el. Erdekes...

[ Szerkesztve ]

(#347) eric.cartman válasza Skipper (#344) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szerintem Te a Cambridge Audio CHXUD-nél láthattál 66-os FW-t (pontosabban 66-0614) ami tartalmilag/tudásban megegyezik az Oppo-nál a 65-0131-el.
Tehát nyugi, nincs újabb FW - nem maradtál le :C

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#348) Wade0303


Wade0303
aktív tag

Na megerkezett a lejatszom masfel honappal azutan hogy kifizettem. A vamkezeles majdnem 2 hetet ult rajta es irogattak a kerdeseiket, de vegul nem szamoltak fel plusz koltseget.
Gyonyoruen megy az osszes DV-s film .iso-bol, nagyreszet raadasul x265-el betomoritettem de ez sem okoz neki gondot, siman lehet oda-vissza tekerni nagy sebesseggel is.
Magyar feliratok (bar en angol felirattal szoktam nezni) is szep ekezetesek igy, hogy PGS-be konvertaltam mindet, nincs veluk semmi gond.
Eddig felmerult kerdeseim:
-hogyan lehet unmount-olni a kulso HDD-t? ez eleg zavaro, hogy csak ugy kihuzom sokszor ugy, hogy meg "jar"
-van -e a tekergetesen illetve fejezetugratason kivul mod tetszoleges ugratasra a filmekben?

(#349) eric.cartman válasza Wade0303 (#348) üzenetére


eric.cartman
senior tag

-van -e a tekergetesen illetve fejezetugratason kivul mod tetszoleges ugratasra a filmekben?

Ott van a GO TO gomb a távon pont erre a célra ;)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#350) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Valaki próbálta már ezt a csportos, spanyol 300 eurós rendelést? Megbízható?
Milyen DAC van benne? Olvastam, h jó zenén is, de sehol nem találtam erről konkrétabb dolgot.
Köszönöm a válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.