Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni, Dolby vision mkv ts muxer konvertálás után
a széles sáv fekete részek szürkék lesznek,amúgy minden rendben.Ez ilyen vagy én baltáztam el valamit? :R

(#702) chros válasza tompibest2 (#701) üzenetére


chros
Topikgazda

Nem te, ez sajnos ilyen crop-olt tartalommal az osszes (!) uhd-bd lejatszo.

(#703) Tiller500


Tiller500
újonc

Kedves mindenki!
Hanglejátszással kapcsolatos kérdésem lenne.
1. Adva van egy M9702(V3) és egy Pioneer BDP-150 típusú lejátszó, valamint egy Topping D70s típusú DAC. A Pioneer lejátssza az SACD lemezeket (írottat is) és a hang a HDMI kimenetét egy AVR-re kötve, ami jelzi, hogy DSD-t dolgoz fel, hallgatható.
2. Az M9702 szintén megteszi ezt SACD.iso-ból.
3. A D70s DAC-nak van egy I2S bemenete, ami formailag megegyezik a HDMI ki/bemenettel.
Kérdés, hogy az M9702-es HDMI hangkimenetét ráköthetem-e a D70s I2S bemenetére, abban a reményben, hogy nem nyírja ki a hardvert és lejátssza a DSD tartalmat.
Annyit kell tudni a DAC-ról, hogy elvileg lejátssza a DSD fileokat és bizonyos mértékig konfigurálható az I2S bemenet lábkiosztása.
Köszönöm, hogy elolvastad.

[ Szerkesztve ]

(#704) eric.cartman válasza Tiller500 (#703) üzenetére


eric.cartman
senior tag

NEM!

Teljesen más a két szabvány!
A HDMI az egy videójel szabvány ami hangot is tud. Az I2S (over HDMI) pedig csak ugyanazt a csatlakozást használja teljesen másra és másképp - annyi az előnye, hogy nem kellett másik csatlakozót és kábeleket fejleszteni/gyártani.
A DAC használati útmutatója küldön és kiemelten felhivja a figyelmet erre, hogy a két csatlakozás nem azonos.
Ha rádugod valami biztosan tönkre megy... :Y

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#705) Tiller500 válasza eric.cartman (#704) üzenetére


Tiller500
újonc

Köszönöm. Én is olvastam, hogy más jellegű a kapcsolat, csak azért merült fel bennem a kérdés mert az M9702-nek van egy, külön audionak dedikált HDMI kimenete.
Ez megoldás lenne?

https://www.ebay.com/itm/124647169218?hash=item1d058cdcc2:g:RCkAAOSw-SlgWWUH&amdata=enc%3AAQAHAAAA4N7uXZ5UWrPE5R6QcOo9XrGqGEgmBITS4k7Z%2FHmlhO1w79ucO8ehM5vOrvWFaISuA7BctBN0vBokAsP305LpM%2FJ1xBVgksA4xnY9sJVgvXaqI89Bi10Hyz0nKcVfaZs6rse7DHVfcyaWNATnv9Ui17O%2FfpUYgbSm2ODzdYmq7tnKF3ceLOx3HmqRKAjmNFUkrrpRpBdYsqkrKZxv1fw7uDLgvglbFwV3Gb28WuTwzyAEykq%2FvUgUpDmecTiFWx3ASfAgsfn6EYA7zCbEdRcoO17GeQVnzCbUu%2FM4Z64s5C8b%7Ctkp%3ABFBMguKojJth

(#706) eric.cartman válasza Tiller500 (#705) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Az, hogy két HDMI kimenete van és abból egy "Audio only" azt úgy kell értelmezni, hogy az egy HDMI kimenet amin le van tiltva a kép kimenet.
Tehát attól az még HDMI és nem I2S kimenet.

Igen, az linkelt eBay-es cucc elméletileg megoldja a problémád.

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#707) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Blu-ray régiót hogy lehet váltani CFW-s lejátszón? Nekem Oppo 203 CFW van, de egyszerűen nem tudok lejátszani egy lemezt, mert azt írja, hogy regio A-s a lejátszó, a lemez meg vagy B vagy C. Mi a f@sz? :O

(#708) Tiller500 válasza Joshi (#707) üzenetére


Tiller500
újonc

Köszönöm.
Megjött a kütyü és működik! Minden HDMI kimenetből megcsinálja a I2S bementhez szükséges formátumot. Az eredmény kitűnő hangminőség.
Azonban még egy új problémába ütköztem a hálózati lejátszással kapcsolatban.
Kétféle mediaplayert használok. Volt a DUNE 301 és most van az M9702(V3) is.
Eddig a hálózaton lévő PC-ktől kapták a hálóra kötött mediapleyerek az anyagot és jól működött a film- és zenelejátszás.
Most megpróbáltam a NAS-okról (QNAP TS-439P és TS-219P) a hálózaton átengedni az anyagot a lejátszókra, de sehogy sem hajlandók a lejátszók olvasni a NAS-okon lévő file-okat.
File-ok SMB megosztása bekapcsolva, jelszavak jók (a PC-k olvassák a NAS-okat!).
Van valakinek ötlete, hogy mit kellene még átállítani a NAS-okon?

(#709) chros válasza Tiller500 (#708) üzenetére


chros
Topikgazda

Oppo caak SMB v1-et tamogat. Vagy engelyezed a NAS-on, ha lehet, vagy meg tud NFS-rol is.

(#710) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

hello, ez tud 4k hdr, stb-t netflixen, hbo maxon?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#711) eric.cartman válasza Joshi (#707) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nyelvet kell váltani a régió váltáshoz. Disc menü nyelve asszem'. Így van megoldva a CFW-ben.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#712) eric.cartman válasza bajnokpityu (#710) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Természetesen semmilyen online tartalmat nem kezel - sem a klón, sem az eredeti oppo 203/205.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#713) eric.cartman válasza Tiller500 (#708) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Szívesen :)
Örülök, hogy összejött így a külső DAC-od HDMI porton át.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#714) kolmi93


kolmi93
tag

Sziasztok,

Optikai meghajtót használ valaki hálózaton megosztva M9702-vel? Milyen típusok ajánlottak UHD lemez lejátszásra?

Köszi!

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#715) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Üdv mindenkinek! A napokban elérhető lett a Titanic új 4K Dolby Vision kiadása, természetesen mkv. formátumban.Mint mindig tsmuxer konvertálást készítettem ,és kifagy a lejátszó, csak ennél a filmnél.Ez van feltüntetve az adatlapon: ViDEO.CODEC...: HEVC ██ HDR FORMAT....: Dolby Vision, Version 1.0, dvhe.07.06, BL+EL+RPU Kérdezném a szakembereket hogy mi lehet a baj? Biztosan én vagyok a láma mert senki sem panaszkodik a torrent kommenteknél. :F

(#716) kolmi93 válasza tompibest2 (#715) üzenetére


kolmi93
tag

Szia,
Leszedtem kipróbáltam, nálam működik, úgy, hogy a TrueHD hangot kiszedtem muxolásnál.

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#717) tompibest2 válasza kolmi93 (#716) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Szia, próbáltam most a sample-t, csak magyar hangot hagytam,de csak fekete a kép. :F Neked melyik tsmuxer verziód van?

[ Szerkesztve ]

(#718) kolmi93 válasza tompibest2 (#717) üzenetére


kolmi93
tag

Ebből valamelyik régebbi, több mint 3 hónapja szedtem le legutóbb, de nigthly buildből szerintem a legfrissebbnek jónak kell lennie. Ha a trinity féle release-ről beszélünk, akkor úgy emlékszem, hogy annak a sample-je nem is tartalmaz DV-t csak HDR10. Dovitoolból is a legfrissebb verziot használom. (nem vagyok gép előtt holnap estig, csak akkor tudom megnézni pontosan melyik tsmuxer verziót használom)

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#719) kolmi93 válasza kolmi93 (#718) üzenetére


kolmi93
tag

Jaj, kimaradt, hogy ISO-ba muxoltam, ha ez számít.

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#720) tompibest2 válasza kolmi93 (#718) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Leszedtem egy szeptemberi, és egy legfrissebb tsmuxert, de semmi,a dovitool-t nem ismerem, az mi?

(#721) tompibest2 válasza tompibest2 (#720) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Megpróbálom az egész filmet iso-ba én is,ha nem feladtam megvárom lehet felteszik mp4-be.Köszönöm a segítséged!

(#722) kolmi93 válasza tompibest2 (#720) üzenetére


kolmi93
tag

Ezzel tudod szetszedni a single track dual layer Profile7 .mkv-ból a két videósávot (BL és EL) majd ezeket kell tsmuxerrel összemuxolni hang és felirat sávokkal ISO-ba, így visszakapod ami az eredeti lemezen volt, tehát a lejátszó fel tudja dolgozni a FEL sávot is, mintha gyári lemezt néznél.

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#723) kolmi93 válasza tompibest2 (#721) üzenetére


kolmi93
tag

Ha hagyod a videósávot ahogy van, akkor ha el is indul max. HDR10-ben fogja lejátszani, ugy emlékszem az első próbálkozásaimnál nekem is igy volt.

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#724) tompibest2 válasza kolmi93 (#722) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Mindig ts -be konvertáltam,így ez nekem kimaradt,a titanic iso-nál használtad?Nem vagyok én ennyire benne,csak pár dolgot ismerek.Kicsomagoltam rákattintottam volt egy fekete négyzet egy pillanatra és eltűnt :U

(#725) kolmi93 válasza tompibest2 (#724) üzenetére


kolmi93
tag

Persze, minden Profile 7 DV release-nél igy kell eljárni, UHD remuxot csak igy erdemes leszedni. ISO nálam stabilabb mint a ts. Dovitool parancssorral működik.

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#726) tompibest2 válasza kolmi93 (#725) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Akkor ráfekszem erre a témára, azt észrevettem hogy a ts nem bírja a sok felíratot és a fejezet léptetés sem erőssége.Le tudnád nagy vonalakba írni hogy kell dolgozni a dovitool-al?Elkészíteném életem első bluray lemezét. :C :R

(#727) tompibest2 válasza kolmi93 (#725) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Á én ehhez kevés leszek, most nézem a parancssorban.... :)

(#728) kolmi93 válasza tompibest2 (#727) üzenetére


kolmi93
tag

nem bonyolult, hidd el én is igy voltam vele, ahogy most te, de aztán ha már ennyi pénzt kiadtam erre a lejátszóra, megtanultam használni

szóval:

kell dovitool. exe illetve az ffmpeg.exe ezeket bemásolod abba a mappába ahol a film van, nyitsz egy parancssort a mappába (cimsorba beirod hogy cmd, majd enter) vagy ajanlott készíteni egy batch filet (sima txt, csak a kiterjesztést atirod .bat-ra, később ujra fel lehet hasznalni) ezt a parancsot futtatod parancssorbol, vagy beirod a batch fileba (jobbklikk szerkesztés) és futtatod:

ffmpeg -i input.mkv -c:v copy -vbsf hevc_mp4toannexb -f hevc - | dovi_tool demux -

az input.mkv helyére nyilvan a filenevet behelyettesíted, de én inkább a film file nevét irom át input-ra, mert az ffmpeg nem fut le ha pl. szóköz karakter van a filenévben
vársz amig lefut, kapsz 2 HEVC filet, BL és EL, tsmuxert megnyitod, behuzod először a BL aztán az EL filet majd az eredeti mkv-t, kitörlöd a harmadik HEVC sávot, ami az mkvbol van, es kitorlod a trehd hangsavot, muxolod ISO-ba és kész

fontos megemlíteni, hogy nem magamtól jöttem rá erre, ncore forumrol segített egy kolléga, szerintem eme módszer nélkül nemsok értelme van oppo-t használni hacsak nem saját lemezről keszítünk magunknak backupot, mivel minden UHD remuxot st dl mkvban töltenek fel, gondolom mert a makemkv ezt dobja ki magából, azt se értem, hogy ezen mkv-kat mivel jatszak le helyesen, merthogy ilyen lejátszó tudtommal nincs

ha kérdés van írj nyugodtan!

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#729) kolmi93 válasza kolmi93 (#728) üzenetére


kolmi93
tag

jah és ez csak DV profile 7-re vonatkozik, ha P8 encode vagy P8/P5 webdl akkor mehet a tv belső lejátszójával

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#730) tompibest2 válasza kolmi93 (#729) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Köszönöm megpróbálom! :K

(#731) tompibest2 válasza kolmi93 (#728) üzenetére


tompibest2
csendes tag

A linkelt ffmpeg.exe oldalról kicsomagoltam az ffmpeg 6.1 mappát átnéztem, nem találom benne az .exe filet, vagy nem jót töltöttem le?

(#732) kolmi93 válasza tompibest2 (#731) üzenetére


kolmi93
tag

bocs itt a full build zip lesz a jó asszem, hankicsomagolod akkor a bin mappában kell lennie

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#733) tompibest2 válasza kolmi93 (#732) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Hova kellene elkészítenie a 2 HEVC filet? Szerintem túl gyorsan végzett és kaptam egy piros error felíratot is a végére.

(#734) tompibest2 válasza tompibest2 (#733) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Error splitting the argument list: option not found

(#735) kolmi93 válasza tompibest2 (#733) üzenetére


kolmi93
tag

a mappába ahol dolgozol, ahol vannak az exe-k és a video file, később leszek csak gépközelben akkor ránézek mi okozhatja, filenevet átirtad?

[ Szerkesztve ]

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#736) tompibest2 válasza tompibest2 (#734) üzenetére


tompibest2
csendes tag

1989-ben írtam utoljára Dos parancsot. :DD

(#737) tompibest2 válasza kolmi93 (#735) üzenetére


tompibest2
csendes tag

unrecognized option 'dovi_tool'

(#738) tompibest2 válasza kolmi93 (#735) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Átneveztem inputnak, megpróbáljam input.mkv-nek?

(#739) kolmi93 válasza tompibest2 (#738) üzenetére


kolmi93
tag

a filenév input, a kiterjesztés marad .mkv

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#740) tompibest2 válasza kolmi93 (#739) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Igen, így sokkal cifrábbat írt ki pirosan! :)

(#741) tompibest2 válasza tompibest2 (#740) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Már műxik! Sínen vagyok! :Y :))

(#742) kolmi93 válasza tompibest2 (#741) üzenetére


kolmi93
tag

Siker?

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#743) tompibest2 válasza kolmi93 (#742) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Teljes siker, gyönyörű a kép!Hibátlan lett,elmentettem mindent a legközelebbi konvertáláshoz.Köszönöm! :R

(#744) kolmi93 válasza tompibest2 (#743) üzenetére


kolmi93
tag

Nincsmit!

A Pokolnak nincsen feneke, szólt. Aki belebukik, abban a zuhanás örök. Az őrületnek nincsen alkonya, mert éjszaka.

(#745) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Sziasztok, olyan hibát produkál a lejátszóm hogy a le STOP-olt filmeket, bekapcsolás után folytatja a megjegyzett időponttól, de szaggat a kép és a hang.Újraindítás, áramtalanítás nem segít, csak akkor lehet újra nézni a filmet ha átnevezem a nevét akár egy karakterrel is. :F Iso és mp4 tökéletes, mkv ts hibás.Adatmennyiségtől független,ha elsőre nézem és nem állítom le pörgetve fejezetet léptetve szintén hibátlan.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.