Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) szaszapi válasza chros (#500) üzenetére


szaszapi
őstag

Mire jók ezek a kis ráncfelvarrások egyébként? Nekem teljesen jó a gyári firmware. A menüben az ékezetek (ő, ű) probléma orvoslása lenne jó!

(#502) chros válasza szaszapi (#501) üzenetére


chros
Topikgazda

Egyenlore nem sokra, de ki tudja mit hoz a jovo :)
- pl autoscript-et lehet futtani USB nelkul
- vagy konnyen feltenni es kiprobalni masik "firmware"-t (bdpprog-ot)

(#503) SkylineR34 válasza Joshi (#450) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Joshi.
A 10 perces sample kb 3.5 gb lenne a 8.1-bol. Akkor azert menne a siras a release-eknel.
eric.cartman
A Fel To Mel nem minden filmnel oldhato meg Single Track Double layer ts-ben.Ilyenkor marad a 8.1 vagy az mp4.

Udv : UFO971

(#504) Joshi válasza SkylineR34 (#503) üzenetére


Joshi
titán

Régebben feltették az érintetlen anyagot is Blu-ray ISO-ban vagy Mappás szerkezetben, azt az Oppo és klónjai simán viszik Dolby Visionban. Sajnos manapság már csak valamilyen Remux elérhető ami vagy megy vagy nem megy. Most ez a 8.1-es TS Remuxokat viszik az Oppo és klónjai. Pl a Hobbit fent volt 8.1 TS-ben, aztán valami hangcsúszás miatt felrakták újból, de az már MP4 volt. :(((

[ Szerkesztve ]

(#505) robi-k válasza Joshi (#504) üzenetére


robi-k
őstag

Ne a hazai virágboltokban keressétek a full BD (BDMV vagy iso) verziókat.

(#506) Joshi válasza robi-k (#505) üzenetére


Joshi
titán

Gondolom hogy máshol van, de régebben itthon is felkerült.

(#507) chros válasza SkylineR34 (#503) üzenetére


chros
Topikgazda

Hali, koszi, hogy beneztel ide is!
Errol mar lehet roviden beszeltunk mashol, csak eltuntek a kommentek: "erintetlen, uj eljarassal, single track double layer ts-ben".

Errol irnal egy picit, mert szerintem ez nem erintetlen "video" (ha ugyanarrol az eljarasrol beszelunk), az RPU patch-elt!
Koszi

(#508) chros válasza Wade0303 (#312) üzenetére


chros
Topikgazda

Beszelgettunk MEL es FEL-rol, es itt egy ujabb info, amit eddig nem tudtam: ha az extract-olt MEL video-t jatszuk le, akkor nincs kep adat (hiszen csak RPU) igy tok fekete a kep, mig valos FEL-nel latszik nemi kep-info (a master es a base layer kozti kulonbseg).
Ez a nagyobb kbps-os (pl 2 Mbps) MEL allomanyoknal merult fel, es ugy nez ki, hogy ezeket 0 pad-delik (mert egyebkent beleferne 64 kbps-ba is).
Mar csak egy kerdes maradt: mi a francert??!!! :D

[ Szerkesztve ]

(#509) SkylineR34 válasza chros (#507) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Szia!
En ezt a programot hasznalom: v0.0.4_BETA_method_2 (Fel To Mel-re.)
tsmuxerrel kimuxolom a 2 filmsavot. Base Layer HEVC es Enhancement Layer HEVC
Ugye ezek erintetlen fajlok.A program ezt konvertalja Fel-bol Mel-re es kozben osszerakja egy fajlba. De sajnos nem minden filmnel lesz jo a vegeredmeny,mert a legtobbszor laggol. Ilyenkor lehet 8.1 ts-t ami single track single layer,vagy mp4-bol profile 5 vagy profile 7-et kesziteni.A technikai hatteret annyira nem vagom,mint itt tobben is. Igazabol az en tevem mindent visz(LG65SM 8600 nanocell). De az biztos hogy az mp4 profile 7 a teljes erteku remux.Ugyanugy tartalmazza a 2 kepsavot mint az eredeti m2ts fajl.Az mp4-nek annyi a hatranya hogy max DTS-HD.MA-t lehet beletenni.

[ Szerkesztve ]

(#510) SkylineR34 válasza Joshi (#504) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Az a baj hogy keves olyan UHD Bluray van,ami DV-s es gyarilag magyar. Legalabbis a kulfoldi torrent oldalakon ahol vannak a full BD-k.Valamelyik nap felraktam egy ilyen szerkesztett full UHD Bluray-t a Trollok a világ körül. Nem az en munkam,csak megkertek hogy rakjam fel.Ha valaki veszi a faradsagot es megszerkeszti akkor lesz tobb is.Susti szokott neha kesziteni( Trinity neven,regen HDPhoenix volt) ritkan DV-t tartalmazo iso-t,de az picit tomoritve van x265-tel. De ha belefer a BD50-be,akkor erintetlen a kep.

[ Szerkesztve ]

(#511) Joshi válasza SkylineR34 (#510) üzenetére


Joshi
titán

Én venném a fáradságot, csak nem értek hozzá, ha valaki kiokosít a témában én megoldom. :B

Erről a videóról mi a véleményed/véleményetek? :U

[ Szerkesztve ]

(#512) SkylineR34


SkylineR34
csendes tag

Azt tudja valaki hogy a Netflixrol le lehet tolteni filmeket? Van sok DV tartalom.
A Disney+-rol megoldottak a Mandalorian-t.

(#513) SkylineR34 válasza Joshi (#511) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

A DVDFab-bol még mindig hiányolom hogy hangsávot nem lehet hozzáadni. Igy nincs sok ertelme rippelni,mert full verzioban megtalalhato a nagyobb torrent oldalakon. Csak ha van sajat vagy kolcsonkapott lemez,akkor hasznos szerintem.

(#514) Joshi válasza SkylineR34 (#513) üzenetére


Joshi
titán

A DVDFab nekem is lehúzós szoftvernek tűnik. Van tapasztalatod esetleg infód arról, hogy az egyszer írható BD-R XL 100GB-os lemezt milyen író progival érdemes írni? Mintha azt olvastam volna hogy az ImgBurn nem ajánlott a 3 rétegű lemezek írására. Ez igaz lehet?

(#515) szaszapi válasza Joshi (#511) üzenetére


szaszapi
őstag

Ez azért nem ilyen egyszerű sajnos! Ismerned kell a BD struktúra felépítését, programokat. Hangot feliratot időzíteni, vágni. Photoshop tudás is kell egy menü átrajzoláshoz és még sorolhatnám. Ezt így megmutatni csak úgy 5 perc alatt nem lehet!

(#516) chros válasza SkylineR34 (#509) üzenetére


chros
Topikgazda

> az biztos hogy az mp4 profile 7 a teljes erteku remux.

Igen, amennyiben a dolby mp4muxer-ere gondolunk (bar abban is valtoztattak 1 flag-et fel eve, amivel nem megy a lejatszas LG-n azota).

> En ezt a programot hasznalom: v0.0.4_BETA_method_2 (Fel To Mel-re.)
tsmuxerrel kimuxolom a 2 filmsavot. Base Layer HEVC es Enhancement Layer HEVC
Ugye ezek erintetlen fajlok.A program ezt konvertalja Fel-bol Mel-re es kozben osszerakja egy fajlba.

Igen, en is erre gondoltam: de itt a vegeredmeny nem lesz erintetlen!
Az igaz, hogy a fajlban levo video stream-ek erintetlenek, de a NALu RPU patch-elt!!!
Ez azt eredmenyezi, hogy a DV decoder (pl a TV-ben) ignoralja a FEL savot (ha van), mintha ott sem lenne, es csak az RPU-t veszi figyelembe (mintha MEL lenne)!
Ezert megteveszto a leirasban az "erintetlen video", mert a vegeredmeny minden esetben "csak" MEL, es nem FEL!

Mit szolsz ehhez a leirashoz inkabb: "Uj eljarassal keszult single track double layer MEL DV ts kontenerben"? :)

[ Szerkesztve ]

(#517) chros válasza SkylineR34 (#512) üzenetére


chros
Topikgazda

NF-rol is van egy biztos (Stranger Things S03), de nem egyszeru a web-dl 4k-ban ezekrol a szolgaltatokrol (en nem csinaltam soha): lementik a stream-et, valahogyan megszerzik a titkosito kulcsot (pl nvidia shield), majd ezzel decrypt-aljak a stream-et. DV esten pedig meg ki tudja mit kell csinalniuk vele ...

(#518) SkylineR34 válasza chros (#516) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Az erintetlen inkabb arra vonatkozik,hogy nincs x265-tel ujrakodolva.Lehet olyat is kesziteni.
Tudomasom szerint a cx szerian nem megy a legutolso frissites ota.Bar lehet még van mas is.Ha jol emlekszem a profile 5 mp4 az talan megy.

(#519) SkylineR34 válasza Joshi (#514) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Irtam 100gb-os lemezt. Gond nelkul megirta(ImgBurn) de nem tudtam tesztelni,mert az Xbox One S nem jatsza le.Mas lejatszom még nincs.
Erre lennék kivancsi hogy milyen lehet.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#520) Joshi válasza SkylineR34 (#519) üzenetére


Joshi
titán

Tudtommal csak a Panasonic DMP-UB900EB játssza le a 100GB-os írt lemezeket. Viszont én a PC-ben lévő meghajtóról Serviio-val simán megosztom az Oppo lejátszómnak és viszi szépen. Próbáld ki. Gondolom van valamilyen Oppo klónod.

(#521) Joshi válasza szaszapi (#515) üzenetére


Joshi
titán

Ja hogy ennyire bele kellene merülni a témába? Szerintem pont ezért nem foglalkoztam soha ezzel, nekem ez már olyan sok időt venne el az életemből, hogy inkább meghagyom másoknak. :B

(#522) SkylineR34 válasza Joshi (#520) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Nincs semmilyen Oppo-m sajnos. A fenti hozzászolasban levo linken van amin gondolkodom.

(#523) Joshi válasza SkylineR34 (#522) üzenetére


Joshi
titán

Nem sokat lehet arról a lejátszóról tudni, meg aztán annyiért inkább egy Oppo klón. Robi-k szerint lesz egy optikai meghajtós változat is.

[ Szerkesztve ]

(#524) szaszapi válasza Joshi (#521) üzenetére


szaszapi
őstag

Igen, konyítani kell mindenhez egy kicsit! :)

(#525) Joshi válasza szaszapi (#524) üzenetére


Joshi
titán

A konyítás idővel menne, csak ahogy írtam nekem se időm se kedvem ehhez. :N

(#526) szaszapi válasza Joshi (#525) üzenetére


szaszapi
őstag

Nekem sincs már időm, változnak a dolgok az idő előrehaladtával! Nekem a kedv mindig megvolt mint hobby, kikapcsolt! :)

(#527) SkylineR34 válasza Joshi (#523) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Szerintem errol volt szo.

(#528) Joshi válasza SkylineR34 (#527) üzenetére


Joshi
titán

És ezt honnan veszed? Mert robi-k nem árult el semmit az optikai meghajtós verzióról, ráadásul eddig ezek a klónok mind M970x vagy M920x néven futottak. Szerintem ez nem az, függetlenül attól, hogy ugyan az az MTK chipre épül.

(#529) SkylineR34 válasza Joshi (#528) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Egy oldallal visszább.

"Klónok - M (MediaPlayer) 970X, referenc MTK alaplap kapcsolást és nyáktervet használtak, amire "ráhúzták" az OPPO és a Pioneer lejátszók firmwaret.
BD egységet is tartalmazó, OPPO vay Pioneer CFW-s klón: GIEC 杰科 BDP-G5300/5500 4K UHD Player

Giec BDP-G5800 - rendelkezik beépített DAC-kal"

(#530) Joshi válasza SkylineR34 (#529) üzenetére


Joshi
titán

Basszus ráadásul robi-k pont nekem linkelte, lehet hogy szerkesztés után már nem olvastam el. :DDD :B

Viszont a klónoknál fontos hogy ugyan az az Oppo CFW legyen a lejátszón ami egyébként általában az Oppo-n és klónjain van, máskülönben nem fog úgy működni a lejátszó amit vár az ember.

Aztán ha tényleg a GIEC márka akar lenni az optikai meghajtós változat, akkor nem árt ha EU-n belülről is lehessen rendelni, különben rámegy nem kevés felár.

[ Szerkesztve ]

(#531) SkylineR34 válasza Joshi (#530) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Csak az Aliexpressen talaltam egyelore. [link]

(#532) SkylineR34 válasza Joshi (#530) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Csak az Aliexpressen talaltam egyelore. [link]
Megrendeltem,mert most még pár oráig akcioban adják. Annyit sikerult megtudni,hogy jailbreak van rajta.(fogalmam sincs hogy ez mit takar)

(#533) robi-k válasza SkylineR34 (#532) üzenetére


robi-k
őstag

Jailbreak - azaz kínaiak által módosított, OPPO vagy Pioneer gyári firmware-n alapuló egyedi firmware. Érdemes előre megtudni, melyiket rakják fel, és érdemes elkérni a legutolsó jailbreak telepítőjét és a hozzá tartozó licenc kulcsot.

(#534) SkylineR34 válasza robi-k (#533) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Koszonom a segitseget. Ilyesmire gondoltam en is. Sajnos még nem valaszoltak a kerdesemre,de muszáj voltam megrendelni,mert majdnem lejárt az akcio. Most 295 font volt 369 helyett.Majd még irok nekik.Szerintem korrektek mert az egyik hozzaszolasban ez volt:

"The device is cool, everything loses on the network and USB, all modern technologies support. Take, analogs for such a price now there are no new clones Oppo 203/205 more expensive. The seller is sociable, sent a new firmware. A month passed before St. Petersburg, brought to the door. Recommend! 04 Dec 2020 03:51"

(#535) chros válasza SkylineR34 (#534) üzenetére


chros
Topikgazda

Majd irj rola beszamolot, ha hasznaltad egy kicsit. Addig is atporgetheted ezt a topikot, szinte minden user info benne van Oppo-krol.

(#536) Joshi válasza SkylineR34 (#532) üzenetére


Joshi
titán

Arra mindenképpen számíts hogy fennakad a vámon (~10%), plusz lehet hogy az áfakülönbözetet is ki kell fizetned ami attól függ hogy ahonnan jön abban az országban mennyi az áfa. Világszerte az átlagos áfa ~10-20% között szokott lenni, nálunk viszont 27%.

Most a standard postával együtt ~120.000Ft-ra jön ki amire rámegy a 10% vám és legjobb esetben 7% áfakülönbözet akkor a végösszeg: ~140.000Ft lesz. Mindenképpen erre az összegre számíts. Ha fennakad a vámon arról úgy is kapsz egy emailt vagy sms-t.

[ Szerkesztve ]

(#537) Plexicushio válasza Joshi (#536) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Súlyos dezinformációt tolsz, nagyon nem így van a képlet. :N
Amazonnal is összemosod a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#538) Joshi válasza Plexicushio (#537) üzenetére


Joshi
titán

Vám az biztosan lesz nem kérdés, max akkor nem ha az eladó nem tünteti fel az összeget és nem szedik ki a vámon. Ha összegtől függetlenül kiszedik a vámon akkor kibontják a csomagot és ki kell fizetni a vámot. Ez biztosan így van (tapasztalat).

Az Áfa különbözet is létező dolog, azt mondjuk nem tudom mennyire veszik komolyan.

[ Szerkesztve ]

(#539) Plexicushio válasza Joshi (#538) üzenetére


Plexicushio
senior tag

VÁM -> szépen becsengeti rá itthon a +27%-os áfát, és még lehet pár százalék vámot is, értékhatártól függ, de a csaknem +30% borítékolható. Nem 10.

Áfa különbözet - ez csak az amazonon van. Felejtsd el.

[ Szerkesztve ]

(#540) Joshi válasza Plexicushio (#539) üzenetére


Joshi
titán

Igen igazad van, pont ezt a táblázatot néztem meg most. Mindenesetre van esély arra hogy kis szerencsével átmegy a vámon.

(#541) Plexicushio válasza Joshi (#540) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Lehetett már hallani ilyesmi csodákról, éppen átcsusszanhat egy-egy nagyobb/drágább készülék is. :) Telefonokat szúrják ki a legbuzgóbban. Azt nem is nézik ha jól tudom, milyen összeg van a csomagra írva a feladótól, mert tudják hogy nagyrészt kamu. Röntgenen ami fent akad, utána kérik a fizetési igazolást... Plusz a vámkezlés díja is felszámításra kerül a posta által, ez régebben 1500 Ft volt, ma azt hiszem sajnos már a duplája!
10% többlet eltérés fér bele a vámkezelésnél, szóval ~50 eurós a cucc, akkor attól még eltekinthetnek, hogy nem vámolják.

[ Szerkesztve ]

(#542) Joshi válasza Plexicushio (#541) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként amikor kijött az Oppo 203 lejátszó én az USA-ból akartam rendelni, mert ott csak 550$ volt (~150k). Ha lett volna ott ismerősöm, akkor megoldható lett volna mert vámmal együtt is megérte volna, de ugye a szállítási költség húzós lett volna magánszemélynek. Végül CFW-vel megvettem itthon 305k-ért az Octogon Audiotól.

(#543) Plexicushio válasza SkylineR34 (#532) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Nézegetem egy ideje, hátha jönne valami újabb, de becsületes BD-lejátszó a kommersz gyártóktól (Yamaha, Sony, Onkyo, stb..) de nem nagyon történik semmi, ez a lejátszó viszont határozottan tetszik. Koax+optikai kimenet is van rajta. :C

(#544) Plexicushio válasza Joshi (#542) üzenetére


Plexicushio
senior tag

Megjelenéskor 550$ ??? Az annyiért... a nagybetűs Ajándék! :O Vannak ilyen oldalak amúgy, amik ilyesmivel foglalkoznak, hogy ha a webshop nem postáz külföldre, címükre rendeled, és ők majd továbbküldik neked, egy minimális(?) felárral.

[ Szerkesztve ]

(#545) Joshi válasza Plexicushio (#543) üzenetére


Joshi
titán

Nem tudom mennyibe kerül, de ebbe beleteszel egy Pioneer 212-es írót és menni fog a BD-R XL 100GB-os lemez is. :DDD

Az Oppo 203 mindig is 550$ volt az USA-ban, soha nem értettem hogy lett ebből x2 € az EU-ban. :Y

(#546) SkylineR34 válasza Joshi (#536) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Nálam más lesz a helyzet,mert én Angliában élek. Kis szerencsével itt is meglehet uszni.
Ettol drágább telefonokat,androidos car stereo-t stb rendeltem.Eddig szerencsére csak egy tablet után kellett vámot fizetni.Most ugy érzem,hogy erre is fizetnem kell.De szerintem még igy is megéri.

(#547) SkylineR34 válasza chros (#535) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

Oke.Mindenkepp irok.

(#548) SkylineR34 válasza Joshi (#545) üzenetére


SkylineR34
csendes tag

2399 font
[link]

(#549) Joshi válasza SkylineR34 (#546) üzenetére


Joshi
titán

Ha tényleg tudja azt amit az Oppo 203 és a klónok, akkor simán megéri. Nincs a piacon olyan lejátszó ami kezeli az ISO és Mappás UHD Blu-ray-t Dolby Visionnal.

(#548) SkylineR34 még jó hogy lehet kapni. :DDD Ahogy nézem ehhez jár Backup szoftver is, így az eredeti lemezeket is le lehet menteni merevlemezre. :Y

(#550) chros válasza SkylineR34 (#548) üzenetére


chros
Topikgazda

Azert a hulyesegnek is van hatara! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.