Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) eric.cartman válasza Boy_25 (#350) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Nincs benne dac egyáltalán :N

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#352) chros válasza Wade0303 (#348) üzenetére


chros
Topikgazda

Gratula! Hogy tetszik osszessegeben? :)
Feliratot nem "kell" PGS-be rakni (de persze lehet), fentebb irtunk rola.

- tekeres: azon kivul amit cartman mondott nincs mas. De nekem a chapter ugras es a 4x tekeressel nincs gondom (bar igaz, hogy furcsa volt 2020-ban az oldschool modszer :) )

- HDD levalasztas: jo kerdes (en csak LAN-rol hasznalom)
-- azt mondjak, hogy az Androidos oppo app-al (hivatalos oppo honlaprol) "kikapcsolva" (= leallitva) nincs gond
-- a masik epp a minap a spanyol forumon irtak rola (probald ki, hatha):

1- Press STOP .
2- Exit to the MAIN MENU .
3- After entering the SETUP MENU and after a few seconds the hard disk stops making noise or reading, and the light stays on.
4- Then I wait a few seconds and turn the Chinoppo OFF with the remote control without leaving the configuration menu itself.

(#350) Boy_25:
- a spanyol csoportos beszerzes megbizhato, de lehet, hogy 1-2 honap is lesz mire megjon a cucc
- a klonban nincs DAC (es meg mas egyeb dolog, ami az eredetiben van), csak HDMI output. Csak akkor javasolnam (szemely szerint) gondolkodni rajta, ha DoVi allomanyokat akarsz lejatszani DoVi kepes megjeleniton.
Ha ilyen TV-d nincs vagy nem erdekel a DoVi, akkor ne is gondolkozz rajta. :)

[ Szerkesztve ]

(#353) Boy_25 válasza chros (#352) üzenetére


Boy_25
csendes tag

De, DV-os TV-m van, pont ezért érdekelne, de úgy látom, h ennyi pénzért elég kompromisszumos ez a készülék.
Múltkor kíváncsiságból lerendeltem a Sony X700-as blu-ray lejátszóját, az tudja a DV-t és töredékbe kerül. Mivel nem igazán vettem észre különbséget a HDR és a DV anyag között, így visszaküldtem.

(#354) chros válasza Boy_25 (#353) üzenetére


chros
Topikgazda

Milyen TV-d van pontosan?

(#355) Boy_25 válasza chros (#354) üzenetére


Boy_25
csendes tag

Sony AG8

(#356) chros válasza chros (#311) üzenetére


chros
Topikgazda

Valakiben felotlott ugyanez a gondolat a makemkv forumon is: [link]

(#357) Wade0303 válasza chros (#352) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Eddig nagyon pozitív, mindent "megevett" amit ráküldtem.
DoVi esetén player-led - tv-led beállítások között egyelőre nem tudtam dönteni, talán a player-led kicsit szebb színeket ad.
Hang is nagyon rendben van bár nekem csak egy LG SL9Y soundbarom van, de a kis nappalit betölti szépen.
Feliratokat azért konvertáltam mindet PGS-be és muxoltam bele az iso-ba mert így nem lesz probléma az ékezetekkel.
DolbyVision-re mindenképpen jó választás volt volt, főleg, hogy a tömörített anyagokat is viszi, ennek örülök talán legjobban mert ettől tartottam kicsit.

@eric.cartman
Köszi a tippet, működik!

(#358) chros válasza Wade0303 (#357) üzenetére


chros
Topikgazda

> DoVi esetén player-led - tv-led beállítások között egyelőre nem tudtam dönteni

Ezt nezd meg, egyertelmuen TV-led olyan TV-knel, amiknel full DV support van. A kijelzo tudja mire kepes (a hozza konfiguralt DV-vel), a lejatszo nem.
A Player-Led-et kesobb implementaltak a firmware-be, low-latency TV-k miatt (pl Sony).

> DolbyVision-re mindenképpen jó választás volt volt, főleg, hogy a tömörített anyagokat is viszi

Ezt hogy erted? Mivel tomorited at?

(#359) Wade0303 válasza chros (#358) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Igen azóta már rájöttem én is komolyabb tesztelés után, hogy a TV-led beállítás a jó a C8-hoz.

"Ezt hogy erted? Mivel tomorited at?"
x265-el tömörítem be a BL sávot, majd tsMuxeR-el hozzáadom az érintetlen EL-t, hangot és a feliratokat és iso-ba mentem.
Az újabb, digitális kamerával forgatott filmeket 1-2 kivétellel betömörítem ezzel a módszerrel, a régebbi "grain"-es, analógra forgatott filmeket meghagyom érintetlenül de a menüket, fölösleges hangokat/feliratokat azoknál is kukáztam. Rengeteg helyet spóroltam így meg és semmi hiányát nem érzem a menüknek, nekem csak a film kell a lehető legjobb minőségben és lehető legkisebb méretben.
Feliratoknál tesztelgettem az ANSI-ba, ASCII-ba kódolgatós módszereket, valóban működik de van, hogy benne maradnak így pl. felirat tördelési karakterek (</i>), több vele a macera mint átkonvertálni PGS-be a nekem tetszó mérettel és elhelyezéssel, majd beledobni tsMuxeR-be.
Minden így gyártott .iso tökéletesen megy, lehet tekerni-ugratni őket, egyszer sem volt fagyás-akadás, hanghiba, semmi.

(#360) Joshi válasza Wade0303 (#359) üzenetére


Joshi
titán

Viszont a belső PGS-t nem lehet szerkeszteni mint pozíció, szín stb. Vagy rosszul tudom? Nekem a szín állítása fontos főleg HDR-nél, mert a fehér felirat kiégeti a retinámat.
Én mindig az opensubtitles.org-ról töltöm a feliratot, de még nem tapasztaltam hogy ANSI-nál benne maradt volna tördelési karakter (</i>). :N

[ Szerkesztve ]

(#361) Wade0303 válasza Joshi (#360) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Szint valoban nem tudod allitani utolag, a poziciot viszont igen.
De PGS-be konvertalasnal ezeket mind betudod allitani a neked tetszore.
First Man-nel volt hogy az opensubtitles-rol letoltott angol feliratot atkonvertaltam ANSI-ba es utana a ChinOppo valamiert megjelenitette ezeket a karaktereket is. Egy sima replace modositassal kitudtam venni oket, de nekem jobban bevalt eddig a PGS megoldas.

[ Szerkesztve ]

(#362) Joshi válasza Wade0303 (#361) üzenetére


Joshi
titán

Ahhoz hogy PGS-be konvertáljam a feliratot legalább anyit kell tenni, hogy a komplett filmet átmásolom A-B-be? Vagy ez is pár másodperces feladat? Vagy hogy van ez?

ui.: opensubtitles oldalon általában van legalább 2-3 féle ferirat, eddig én belenyúltam mindig a tutiba. Jó igaz 10-ből 2-3 filmet nézek feliratosan.

[ Szerkesztve ]

(#363) Wade0303 válasza Joshi (#362) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Egy srt PGS-be konvertalasa par masodperc, de utana belemuxolni a filmbe mar idoigenyesebb. HDD-vel 15 perc korul, SSD-vel par perc.

(#364) Joshi válasza Wade0303 (#363) üzenetére


Joshi
titán

Igen, ezért nem preferálom az PGS-t. Addig amíg nincs különösebben gondom az ANSI srt-vel, addig én biztosan nem bohóckodok semmi mással.

Sajnálom hogy az Oppo bezárta a boltot, mert az elején ígértek jukebox jellegű menütől kezdve jó néhány dolgot. Habár ha még lenne Oppo, akkor valószínűleg a klónok sem lennének. :D

[ Szerkesztve ]

(#365) Wade0303 válasza Joshi (#364) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Persze ha már kész lett volna a teljes filmgyűjtetményem iso-ba, BDMV könyvtárba mentve és utána kezdtem volna el feliratokat keresni akkor én is az ANSI-srt megoldást választanám.
Én mikor megrendeltem a ChinOppo-t akkor elkezdtem átkonvertálni az akkor nagyrészt mkv- mp4 gyűjteményemet direkt a klón igényeire és akkor megcsináltam az összes feliratot is PGS-be.

(#366) chros válasza Wade0303 (#359) üzenetére


chros
Topikgazda

Koszi az infot, erdekes :)

(#367) chros


chros
Topikgazda

Azt hittem, hogy a felirat idozites funkcio (Subtitle gomb -> Sub adjustment -> Sync) nem mukodik kulso felirattal (pl srt), de igen, csak pont forditva, mint ahogy gondolnank:
- ha pl kesik a felirat, akkor nem "-" iranyt kell hasznalni, hanem "+" - t :D

[ Szerkesztve ]

(#368) chros válasza robi-k (#271) üzenetére


chros
Topikgazda

No, most jutottam odaig, hogy kiprobaljam az autoscript-edet, de nem muxik a klonon a 65-0131 firmware-rel. Te melyik firmware verziot hasznalod az Oppo UDP-203-on?

Egyebkent ezt irja:
"it looks that what Rong or oopo did is to replace the string
"/mnt/sda1/AutoScript/AutoScript.TSS" in the code of the player by
"/mnt/xxxx/AutoScript/AutoScript.TSS", so it can never find the file."

Es erre modositottam az enyem (Samba share-ekkel):
CLI(CLI_exec echo root::0:0:root,,,:/root:/bin/sh >/etc/passwd)
CLI(CLI_exec echo system::100:100:user,,,::/bin/sh >>/etc/passwd)
CLI(CLI_exec cp /mnt/sda1/AutoScript/services /etc/)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/inetd &)
CLI(CLI_exec sync)
CLI(CLI_exec sync)
CLI(CLI_exec /usr/sbin/telnetd &)
SLEEPMS(1000)
CLI(CLI_exec mkdir /mnt/sda1/Desktop_e)
CLI(CLI_exec mkdir /mnt/sda1/Desktop_f)
CLI(CLI_exec mount.cifs //192.168.1.89/bar1 /mnt/sda1/Desktop_e -o user=foo,password=,ro,iocharset=utf8)
CLI(CLI_exec mount.cifs //192.168.1.89/bar2 /mnt/sda1/Desktop_f -o user=foo,password=,ro,iocharset=utf8)
CLI(CLI_exec mount > /mnt/sda1/mount.txt)

A Te "Pendrive.zip"-edben nincs "services" alkonyvtar/fajl, igy ez a sor nem csinal semmit:
CLI(CLI_exec cp /mnt/sda1/AutoScript/services /etc/)

[ Szerkesztve ]

(#370) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Én is próbáltam,nekem sem ment, pedig jó volna...Egy hibaüzenetet dobott, valami érvénytelen utalást írt ki.
:(

(#371) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Kérdezném a kedves fórumtársakat, hogy a felírat időzítést minden újraindításnál be kell állítani? Ha a megjegyzett időpontól megy tovább a lejátszás, nekem mindig nullára áll vissza, lehet a hang is, azt még nem néztem.Ritkán kell, de akkor zavaró ha el vannak csúszva a felíratok.Lehet az oppo is ezt csinálja, áramtalanításkor meg azt is elfelejti hol tartottam.(ami lehet normális dolog) :F

(#372) tsilver


tsilver
aktív tag

Szemezgetek ezzel, de néhány tisztázandó kérdésben segítséget kérnék.
-jól értem, hogy 320 dollárt kellene átutalni az embernek, de. szállítás közvetlenül Hong Kong-ból jönne
- hogy lehet így elkerülni a vámot és az áfát? nektek mennyi lett a végösszeg mindennel?
- mennyi idő alatt telik meg egy csoport
- nagyon sok régi SD AVI meg műholdvevős .ts fájlom van ezt gond nélkül lejátsza?
- jól értem, hogy mindenre valahogy "rákényszeríti" a HDR-t
- van valakinek igényesebb audio rendszerébe (stereo) beillesztve?
kösz

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#373) tompibest2 válasza tsilver (#372) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Én itthon vettem, 1 év garanciával, találsz hirdetéseket.Elmentem kipróbáltuk és azóta is műkszik. :) A11 egreat-et cseréltem erre, nem bántam meg.Nem kényszerít semmit sdr tartalomra.Yamaha z7 erősítőbe megyek hdmi kábellel szerintem rendben van a hangja.Bár én inkább filmezek.

(#374) chros válasza tsilver (#372) üzenetére


chros
Topikgazda

> Szemezgetek ezzel

En azt javaslom, hogy ha nem akarsz/erdekel a DV lejatszas vagy nincs DV kepes megjelenitod, akkor nem erdemes ezen gondolkodni (tul draga, nincs gari, nem jatszik le minden fajlt, stb) :)

- 320 dollárt ... Hong Kong-ból: ha a spanyol csoportos rendelesre gondolsz, akkor igen,s valahonnan Kinabol jon
- mennyi lett a végösszeg mindennel: en UK-be rendeltem, itt nem volt vele gond, csak annyiba kerult, amennyit atutaltam Ron-nak (akkor 300 dollar volt)
- mennyi idő alatt telik meg egy csoport: valtozo, asszem havonta szokott inditani egyet, s a szallitasi ido is valtozo, lehet 2 het, de lehet 6 het is :)
- SD AVI meg műholdvevős .ts fájl: fogalmam sincs, en csak (!) UHD teljes BD-ket jatszok le vele DV miatt
- igényesebb audio rendszerébe (stereo): nincs rajta analog kimenet csak HDMI! Nekem is Yamaha RX-A870-be megy gond nelkul HDMI-n

> (#373) tompibest2: Én itthon vettem, 1 év garanciával

Erdekes, maganszemelytol? Mennyibe kostalt? :)

(#375) tsilver válasza tompibest2 (#373) üzenetére


tsilver
aktív tag

nem találtam fél évre visszamenőleg semmit róla :( szerintem kevesen vették ők meg használják.

AudioPC, FireStick 4K Max, Home Assistant, Vu uno/4K SE, Kobra 3D

(#376) tompibest2 válasza tsilver (#375) üzenetére


tompibest2
csendes tag

150-ért vettem ,most is elérhető,ha kell dobok privátba számot.

(#377) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Felkerült az 1917 című film dolby vision verzióba, 10 mp után megáll.Át kell konvertálni iso-ba hogy menjen?Mert az a 10 másodperc gyönyörű volt! :Y

(#378) Wade0303 válasza tompibest2 (#377) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Szedd szét mp4demuxer-el [link] , majd mehet be az egész tsMuxeR-be [link] és tökéletesen működő UHD BluRay lesz belőle könyvtárban vagy iso-ban.

[ Szerkesztve ]

(#379) chros válasza Wade0303 (#378) üzenetére


chros
Topikgazda

A ket link ugyanaz ...

(#380) Joshi válasza Wade0303 (#378) üzenetére


Joshi
titán

tsMuxeR-nek nem jó a linkje, ez az.

(#381) chros válasza Joshi (#380) üzenetére


chros
Topikgazda

Udv itt ujra! Reg nem "lattalak", minden rendben? :)

(#382) Joshi válasza chros (#381) üzenetére


Joshi
titán

Üdv. Köszi minden rendben van. :R

(#383) Wade0303 válasza Joshi (#380) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Bocsi eltévesztettem, csak a Te kinkedről meg nehogy az ősi verziót szedje le mert ott az van berakva legfelülre.
Ez a legfrissebb verzió: [link]

(#384) tompibest2 válasza Wade0303 (#383) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Köszönöm, estére már neki is esem. :R

(#385) chros válasza tompibest2 (#384) üzenetére


chros
Topikgazda

Azzal is lehetne vacakolni, de majd kuldok privit ma valamikor.

(#386) fgo válasza Wade0303 (#378) üzenetére


fgo
tag

Szia! A mp4demuxert,hogy tudom futtatni?

(#387) Wade0303 válasza fgo (#386) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Szia! Bemásolod az mp4 filet az mp4demuxer.exe mappájába, nyitsz onnan egy parancssort majd ezt a parancsot használod:
mp4demuxer.exe --input-file dv.mp4

(#388) fgo válasza Wade0303 (#387) üzenetére


fgo
tag

Köszönöm :R

(#389) chros


chros
Topikgazda

Madshi (madvr fejlesztoje) most tesztelte az Oppo-t (igy a klon-t is) Source Direct modban: [link]

[ Szerkesztve ]

(#390) tompibest2 válasza chros (#389) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Ez most akkor mit jelent? Ajánlott 4.2.0 8 bittel?

(#391) chros válasza tompibest2 (#390) üzenetére


chros
Topikgazda

Nekunk nem, mert o Envy-hez (kulso video processor, mint Lumagen) irta ezt (es ezert tesztelte).

Ha 4k TV-t hasznalsz, akkor ez egy jo kiindulasi aklap: [link]

(#392) tompibest2 válasza chros (#391) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Ugyanezek a beállításaim, ami eltérés hogy fuhd anyagoknál nekem szebbnek tűnt a kép forrás direkt módban.De ránézek újra ezekkel a beállításokkal.

(#393) Joshi válasza Wade0303 (#378) üzenetére


Joshi
titán

A linkelt oldalról letöltve a mp4demuxert, hogy lehet ezt futtatni? Eleve egy könyvtárral feljebb van a teljes program, de az exe a bin könyvtárban van ami természetesen nem futtatható. Ha van valami trükkje légyszi oszd meg velünk. Köszi. :R

(#394) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Miért is kell a demuxer??A samle-t beraktam a muxerbe, kimenet-et iso-ra állítottam és megy hibátlanul. Miért kell szétszedni?Láma vagyok a témához, nem kötekszem, csak nem értem. :(

(#395) Wade0303 válasza tompibest2 (#394) üzenetére


Wade0303
aktív tag

És DV-ben megy vagy csak HDR-ben?
Én most direkt kipróbáltam emiatt a legújabb tsMuxeR-t egy teljes dv-dl-mp4-el előzetes demuxolás nélkül és hibára futott: "Unsupported media type 135 for AVCHD/Blu-ray muxing"
Nem is tudott semmit se kezdeni az Oppo az így kapott iso-val.
A lényeg, hogy a TsMuxeR-nek teljesen érintetlen formájában kell a base és az enhancement layer azaz a két hevc fájl, ez pedig csakis úgy érhető el ha mp4demuxer-el demuxolod.
@Joshi
Az mp4demuxer használatát leírtam a #387-es hozzászólásomban.

[ Szerkesztve ]

(#396) tompibest2 válasza Wade0303 (#395) üzenetére


tompibest2
csendes tag

ts.-ben nekem sem volt jó kiakadt a klón, iso működik. Muxolásnál csak két hibaüzenetet kaptam :aac hang nem kompatibilis,és track 3 unsupported file...De dv a logo, és a hang is megy,csak nem írja hogy aac hanem 2.hangsáv.Estére leellenőrzöm!

(#397) tompibest2 válasza tompibest2 (#396) üzenetére


tompibest2
csendes tag

Leellenőriztem, 2 hevc képet bont ki az mp4muxer,kimenet bluray iso,dolby vision.Klónon hibátlanul megy.Érdekes hogy egy hangjegyet tesz az iso elé a klón, fura.Csak az aac miatt panaszkodik a muxer. :F

(#399) Wade0303 válasza tompibest2 (#398) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Ha a teljes filmet megpróbálnád valszeg ugyanarra a hibára futna mint nekem. Mivel ezekben az mp4-ekben nem csak "tárolva" van az EL hanem vmi speciaális módon átkonvertálja azt a Dolby szoftvere így mindenképpen az ő demuxerük kell ahhoz is hogy szabályosan kinyerhesd a két videósávot.

(#400) Joshi válasza Wade0303 (#395) üzenetére


Joshi
titán

Egyébként ez az mp4demuxer + tsMuxer kombó konvertál, vagy ez a megoldás olyan mintha A-ból B-be másolnám az anyagot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.