Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) eric.cartman válasza Joshi (#100) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ha ez így volna akkor elég lenne DV-s lemezeket gyártani. Miért kell mellé a HDR10? (Mert ugye ezt írják, hogy így áll össze az ilyen lemez)

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#102) Joshi válasza eric.cartman (#101) üzenetére


Joshi
titán

Ha egy eredeti lemezt beraksz egy nem Dolby Visionos lejátszóba, akkor arról is menni fog a HDR10 és ott aztán tényleg nem lehet szó konverzióról.

(#103) eric.cartman válasza Joshi (#102) üzenetére


eric.cartman
senior tag

:K

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#104) Wade0303 válasza Joshi (#100) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"Az eredeti lemezeken a Dolby Vision metaadat külön kamu képsávban van, hogy aztán a mókerolt releaseket hogy csinálják azt nem tudom."
Akkor itt is leírom neked, hogy a dual layer mp4-ben nevéből is adódóan pontosan ugyanúgy külön videósávban van a DVtartalom, bitre pontosan ugyanúgy mint az eredeti lemezen lévő m2ts file-ban. Nyugodtan ellenőrizd le mediainfo-val, nem kell nekem hinned.

(#105) Joshi válasza Wade0303 (#104) üzenetére


Joshi
titán

Néztem azt a First.Man mp4-es releaset és abban is van AAC hangsáv. Lehet hogy ha ki tudnám venni belőle az AAC hangsávot akkor már nem fagyna ki? Milyen progival tudnám kiszedni belőle?

(#106) Wade0303 válasza Joshi (#105) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Nekem az az erzesem hogy a DTSHD sem tetszik neki mp4-ben. Hazaerek kuldok egy sample-t PCM + DD (ac3) hangsavokkal.

(#107) eric.cartman válasza Wade0303 (#106) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Ezt a hangot ami ezek szerint a Tomb Raider-ben is (képen középen) nem csípi [link]
(bal oldali az Aquaman -> ott nem is látja ezt a hangsávot az Oppo egyáltalán)
Ez az info szerint DTS-HD, de az Oppo szerint AAC.
Lehet, hogy DTS-HD csak a konténere AAC?
Ha igen, az lehet a konténer más is, mint AAC?

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#108) Wade0303 válasza eric.cartman (#107) üzenetére


Wade0303
aktív tag

A Tom Raiderben (ahogy az osszes ujabb releaseben is) az 1. hangsav DTSHD, 2. AAC, 3. DD (AC3)

(#109) eric.cartman válasza Wade0303 (#108) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Bocsi - benéztem...
Akkor abban sem látja egyáltalán a DTS-HD sávot, és az AAC meg akad...

Olyan minta kellene, ami csak DD(AC3), DD(AC3) + AAC, és DTS-HD és DD(AC3). (az alapértelmezett az AC3 legyen a második és harmadik verziónál)
Valami azt súgja, hogy ezen 3-ból csak 1-el lesz gondja.

Tudnál ilyeneket gyártani?
:R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#110) Wade0303 válasza eric.cartman (#109) üzenetére


Wade0303
aktív tag

DTSHD+DD eleg sok van. A releasek elso fele az volt. Az az erzesem hogy a PCM+DD menni fog szepen, azt olvastam az megy a Sony X700-nak is.

(#111) Joshi válasza Wade0303 (#106) üzenetére


Joshi
titán

Az biztos, hogy a Mátrix mp4-el nincs gond. Most nem tudom megnézni mert melózok, arra emlékszem hogy abban nincs AAC.

Majd megnézem a samplet. Hova linkeled?

(#112) eric.cartman válasza Joshi (#111) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Most szedtem le a Matrix mintát és valóban megy, de ebben sem látja, hogy van egy DTS-HD sáv is. Csak a magyar DD 5.1 AC3-at mutatja.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#113) Joshi válasza eric.cartman (#112) üzenetére


Joshi
titán

Akkor az AAC a fagyás oka, mert a DTS-HD csak annyiban probléma hogy nem látja.

(#114) Wade0303 válasza Joshi (#113) üzenetére


Wade0303
aktív tag

mp4 dual layer PCM+DD TEST: [link]

(#115) eric.cartman válasza Wade0303 (#114) üzenetére


eric.cartman
senior tag

A DD-vel megy, a másikkal elindul, belassul, majd fagy. (de nem minden esetben) :(

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#116) Wade0303 válasza eric.cartman (#115) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Ez van, akkor marad az mp4demuxer-el szétszedés majd mkvtoolnix-al mkv-ba muxolás, aztán mehet DVDFab-ba és kész az UHD BD ISO. Én biztosan ezt csinálnám a helyetekben, és valszeg ezt is fogom mert nemsokára beszerzek egy m9702 V3-mat.
Persze akinek jó a magyar szinkron arra úgyis ott a DD.

[ Szerkesztve ]

(#117) Joshi válasza Wade0303 (#116) üzenetére


Joshi
titán

Vagy az eredeti rip ami 70-90GB méretű, de legalább megy minden rendesen.

(#118) Wade0303 válasza Joshi (#117) üzenetére


Wade0303
aktív tag

Persze, ugyanaz. Annyi az előnye az általam írt eljárásnak, hogy belerakhatsz tetszóleges hangokat, feliratokat és kiveheted a fölösleges dolgokat.

(#119) djnice


djnice
veterán

DV témához: A DVDFab ezek szerint nem csinál rendes profile 5-ös stream-et: [link]

The elementary stream is "manipulated" to trigger Dolby Vision. The RPU data itself has constants (header, VdrDmDataPayload). The CM data in RpuDataMapping needs to be generated, also profile 5 stream must be in IPTPQc2/IPT color space. That's not the case with the streams produced by DVDFab.

[ Szerkesztve ]

(#120) djnice válasza tompibest2 (#71) üzenetére


djnice
veterán

Apple TV 4K-nál jó ha tudod:
- 24.000 fps-t is 23.976-on adja ki ezért ~42 mp-enként framedrop, Netflixen sok ilyen tartalom van
- HDR10-nél minden esetben fix 4000/1000 MaxCLL/MaxFALL metaadatot küld ki (LG-k pl érzékenyek erre)
- DV tartalomnál, ha a megjelenítő nem DV képes, akkor kikapcsolhatatlanul DV-ből HDR10-re konvertál és nem az eredeti HDR10 sávot küldi ki

(#121) eric.cartman válasza djnice (#120) üzenetére


eric.cartman
senior tag

Többek között ezért nem használják minőségibb helyeken az Apple TV-t médialejátszónak.

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#122) chros válasza Joshi (#117) üzenetére


chros
Topikgazda

Igy van, full BD backup es csokolom. :)

> (#113) Joshi : "Akkor az AAC a fagyás oka"

En nem hiszem, hogy hangsav tipus fuggo lenne. Inkabb egyedi (adott fajlhoz kotott) problemaknak tunnek ezek. De hogy miert? :)

> (#109) eric.cartman : Akkor abban sem látja egyáltalán a DTS-HD sávot

Mivel nincs DV kepes TV-d, igy neked semmi szukseg a DV mp4-ekkel bajlodni: az mkv remux ugyanazt fogja nyujtani a rendszereden, problema mentesen.

> (#116) Wade0303 : Én biztosan ezt csinálnám a helyetekben, és valszeg ezt is fogom mert nemsokára beszerzek egy m9702 V3-mat.

Akkor udv majd a klubban! :)
De csak akkor kell azt csinalnod, ha pl magyar hangot akarsz (feliratot konnyu melle tenni).
Ha nem (mint en, aki mindent eredeti hanggal nez, pl. angol, nemet, mandarin, koreai, stb), akkor full BD backup!!! :)

(#123) eric.cartman válasza chros (#122) üzenetére


eric.cartman
senior tag

"Mivel nincs DV kepes TV-d, igy neked semmi szukseg a DV mp4-ekkel bajlodni: az mkv remux ugyanazt fogja nyujtani a rendszereden, problema mentesen."

Nagyon igazad van - én is így gondolom, de már írtam, hogy csak kíváncsiságból foglalkozom a dologgal, mert érdekelnek a képességei a klónnak minden területen, mindenféle konfiggal, kijelzővel. :R

[ Szerkesztve ]

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#124) Wade0303 válasza chros (#122) üzenetére


Wade0303
aktív tag

"Akkor udv majd a klubban! :)
De csak akkor kell azt csinalnod, ha pl magyar hangot akarsz (feliratot konnyu melle tenni).
Ha nem (mint en, aki mindent eredeti hanggal nez, pl. angol, nemet, mandarin, koreai, stb), akkor full BD backup!!! :)"


Köszi előre is! :)
Ebben ugyanúgy vagyunk, nem vagyok hajlandó semmit sem szinkronnal nézni csakis eredetiben, legyen az bármilyen nyelv is, persze az angolt szeretem mert nekem akkor felirat sem kell. Viszont azért készülök mégis saját ISO-kat csinálni majd hogy az extrákat, menüket és fölösleges nyelveket eltávolítsam azzal azért lehet filmenként spórolni 10-20 Gigát, néha még többet is ami 100 film esetén már elég szép megtakarítás.

(#125) chros válasza Wade0303 (#124) üzenetére


chros
Topikgazda

> Viszont azért készülök mégis saját ISO-kat csinálni majd

Kivancsi vagyok, hogy jok lesznek e a BD remux-ok. AVforums-on volt link regen (tavaly majus?), hogy mivel lesz tokeletes (megprobalom megkeresni, de asszem nem ingyenes a progi, amit akkor irtak).

Szerk: itt is van.
De ennek ellent mond, amit (#119) djnice linkelt fentebb (bar nem olvastam vegig, hogy mp4-rol vagy masrol van szo).

> Köszi előre is!

A spanyol csoportot ajanlani tudom beszerzesre, ha mashol nem tudod olcsobban venni. Egyetlen hatranya lehet, hogy neha lassan mennek a dolgok (gyartoi kapacitas, kinai ujev, stb), lehet 1 honap is rendelestol szamitva.

> (#123) eric.cartman : csak kíváncsiságból foglalkozom a dologgal, mert érdekelnek a képességei a klónnak minden területen

Ennek orulok, minel tobb turpissagra derul feny, annal jobb. :)

(#126) Wade0303 válasza chros (#125) üzenetére


Wade0303
aktív tag

DVDFab-bal mutatják azon a linken amit beszúrtál, egyszerű a menete nagyon, de már a legújabb tsmuxer nightly-val is működik.
Amit djnice bemásolt az egy kommentelő szövege mrmc forumról, aki nagyon meggyőzőnek tűnik de konkrét bizonyítékokkal még nem támasztotta alá az állításait. Amit írt az csak és kizárólag a DVDFab-os mp4 single layer profile 5 dolbyvision remuxokra vonatkozik.
A dual layer mp4-ekkel és a teljes BD remuxokkal semmi probléma nincs.

[ Szerkesztve ]

(#127) chros válasza Wade0303 (#126) üzenetére


chros
Topikgazda

> Amit írt az csak és kizárólag a DVDFab-os mp4 single layer profile 5 dolbyvision remuxokra vonatkozik.

Koszi (kozben en is gyorsan beleolvastam), akkor ez jo hir, m9702 ugyis BD konyvtar strukturat szeret.

(#128) Joshi válasza Wade0303 (#118) üzenetére


Joshi
titán

Én nem foglalkozom ilyesmivel, megnézem a filmet aztán delete. Ja és nem is gyűjtöm ily módon a filmeket. Én amit gyűjtök azt csak eredetiben és most már csak kizárólag UHD-ban. A legutóbbi szerzeményem a Mátrix trilógia.

(#129) chros válasza Joshi (#128) üzenetére


chros
Topikgazda

:) Igen, lattam, bar nekem csak az 1. tetszik, de az nagyon!
En sem gyujtok mar semmit sem, mikor neztunk mar beloluk VHS-t, DVD-t, Bluray-t es most UHD Bd-t, par ev mulva ujra megjellennek mas formaban :) Arrol nem is beszelve, hogy a tartalom minosege konvergal a nullahoz manapsag ... :)

(#130) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van egy v3-om, csak egy kicsit átalakítottam.

(#131) robi-k válasza Palikakas (#130) üzenetére


robi-k
őstag

Ügyes!

(#132) chros válasza Palikakas (#130) üzenetére


chros
Topikgazda

Eleg brutal mod! Gratula! Milyen hazba tetted?

(#133) tompibest2


tompibest2
csendes tag

Engem a táp érdekelne, kapásból cserélted vagy használtad a gyárival is? :C

(#134) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Dune házába 1-2 módosítással. Pl a táp: [link]

(#135) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Használtam a sajátjával meg a Dune-vel végülis a fórumok után döntöttem az új mellett.
Most már csak egy Blu-ray olvasót szeretnék hozzá rakni és kész.

(#136) eric.cartman válasza Palikakas (#135) üzenetére


eric.cartman
senior tag

PÜ ment

" I'm fat, but you're ugly. I can diet... :D "

(#137) Joshi válasza Palikakas (#135) üzenetére


Joshi
titán

UHD Blu-ray olvasót ha kapsz is hiába csatlakoztatod, mert azzal eredeti UHD BD lemezt nem fogsz tudni lejátszani. Ha csak a sima Blu-ray a cél akkor az rendben lesz.

(#138) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Ennél működik : [link]

(#139) chros válasza Palikakas (#134) üzenetére


chros
Topikgazda

Ez a link logint ker, belinkelned ujra a nelkul?

(#140) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Akkor itt egy másik: [link]

(#141) Joshi válasza Palikakas (#138) üzenetére


Joshi
titán

Ezt most nekem írtad? Már mint hogy külön vennél egy lejátszót lemezekhez?

ui.: használd a VÁLASZ gombot, mert akkor tudjuk hogy kihez intézed a hozzászólásodat.

[ Szerkesztve ]

(#142) Palikakas


Palikakas
csendes tag

Nem. Ez csak a válasz volt a mondatodra. Nem veszek hanem beleépítem mint annál a készüléknél.

(#143) Palikakas válasza Joshi (#141) üzenetére


Palikakas
csendes tag

Igen. Nem veszek külön hanem beleépítem. vagyis meg próbálom.

[ Szerkesztve ]

(#144) Joshi válasza Palikakas (#143) üzenetére


Joshi
titán

Akkor se fog menni az UHD, ez nem ilyen egyszerű. A láncnak HDCP kompatibilisnek kell lennie.

Képes vagy venni 500$-os lejátszót csak a lemez meghajtójáért? :Y

[ Szerkesztve ]

(#145) robi-k


robi-k
őstag

Szvsz, ha kell az optikai meghajtó, akkor egyszerűbb megvenni a 203-as OPPO-t vagy a CXUHD-t.

(#146) Joshi válasza robi-k (#145) üzenetére


Joshi
titán

Az a gond hogy még használtan se látok eladót. :(

Tényleg, várható újabb firmware az Oppora?

[ Szerkesztve ]

(#147) Palikakas válasza Joshi (#146) üzenetére


Palikakas
csendes tag

lehet hogy ez jó lesz: [link]

(#148) Joshi válasza Palikakas (#147) üzenetére


Joshi
titán

Úgy látszik nem érted. Nem a meghajtó beszerzése a gond, hanem az hogy a szoftvervédelem is működjön. Az eredeti UHD BD tartalom másolásvédett, fontos hogy mindenhol működjön a HDCP 2.2.

(#149) Joshi válasza Joshi (#148) üzenetére


Joshi
titán

A sima Blu-ray még az AACS másolásvédelemmel jött, de az UHD már a HDCP-vel. Azt nem tudom, hogy ha te valahogy rákötsz egy optikai meghajtót az alaplapra, akkor az működni fog-e. Egyáltalán milyen módon tudod az optikai meghajtót összekötni a Oppo klón alaplapjával? Mert ha USB-vel, akkor egyértelműen felejtős. Neki se állj.

(#150) Palikakas válasza Joshi (#149) üzenetére


Palikakas
csendes tag

Nem tudom hogy nézted-e a linket amit az utolsó előtt raktam, azon a gépen megy minden, megpróbálom én is úgy megcsinálni és meglátjuk...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.