Hirdetés
- sziku69: Szólánc.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- laskr99: DFI és DFI Lanparty gyűjteményem
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Gurulunk, WAZE?!
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
Igen, azt tudom, hogy kockázatos ajánlani kezdőnek, de legalább gyűrődik vele, és ki tudja, talán be is jön neki. Azért ajánlottam, mert egy elég nagy, népszerű disztró, van mögötte támogatás, és mégse Ubi-vonal. A Solus is egyre népszerűbb, dicsérik, screenshotokról, videókról tetszetős, de azt nem használtam soha, így meg nincs vele tapasztalatom, ami alapján az ismeretlenben tudnám bárkinek ajánlani. Szoktam írni, a Mint-tel sincs bajom, ha azt használt volna, akkor azt írtam volna, hogy maradjon annál lehetőleg. Elementary sem lenne nagy váltás az Ubuntu-vonalhoz képest. Más, kezdőnek is élhető alternatíva nem marad a legnépszerűbb top20 disztró között, ilyen TrueOS/FreeBSD, Arch, Antergos, Debian, CentOS, ReactOS, stb. jelöltektől eltekintek, mert vagy nem linuxok, vagy tényleg nem kezdőknek valók, vagy nem épp desktop frissességűek, vagy ezek keveréke. A top20-on kívül meg amúgy is a top20 klónjai, ősei, variánsai vannak (plusz Gentoo-vonal, meg spéci céldisztrók, mint CloneZilla, LibreELEC, stb.), meg ilyen lassabb-régebbi gépekre való kicsi disztrók, amiknek a használatára azon a laptopon úgyse lesz rászorulva. Ha minden nem annyira kezdőbarát alternatívát kizársz, ami marad, az nem sok.
Igazából ahogy tapasztalom, kezdőknél nem is annyira a disztró fontos, hanem a 1) grafikus felület és annak csili-vilisége, 2) szenvedés nélkül vigye az összes hardvert, 3) legyen elég csomag a tárolókban. Hiába ajánlasz egy újoncnak felhasználóbarát disztrót, ha nem tetszik neki a felülete, meg épp nem fogja alapból vinni valamelyik hardverét (és mivel kezdő, nem tudja hogyan kell életre kelteni), vagy sorra nem találja a programokat a tárolókban. Míg egy haladóbb disztró kapásból bejöhet neki, mert épp tetszetős a felülete, meg minden hardvert visz (amihez mák is kell ilyen disztróknál), és lesz kedve vállalni, ha valamit mégis hekkelni kell.
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Teszt Már csak két hónap van hátra a Windows 10 nyugdíjazásáig, ideje előrelépni
- Teszt [Linux] Vanilla OS, egy Debian alapú immutable operációs rendszer
- Teszt [Linux] Aeon Desktop, egy immutable operációs rendszer az OpenSUSE-tól
- Teszt [Linux] A Flatpak
- Bejegyzés MS Office365 Linuxon
- Bejegyzés [Linux] Futtassunk bármely disztrót a terminálunkban
- Bejegyzés Alpine Linux telepítés mindenféle low-end dologra
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Autós kamerák
- CASIO órák kedvelők topicja!
- Mazda topik
- Apple iPhone 17 Pro Max – fennsík
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- BestBuy topik
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- sziku69: Szólánc.
- Beköszöntött az űrinternet kora
- További aktív témák...
- Gyors, Precíz, Megbízható TELEFONSZERVIZ, amire számíthatsz! Akár 1 órán belül
- Telefon felvásárlás!! iPhone 13 Mini/iPhone 13/iPhone 13 Pro/iPhone 13 Pro Max
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000, 32GB, 1TB SSD (ELKELT)
- Akció! Paidashu 10600MAH / 20700MAH Powerbank olcsón!
- Samsung Galaxy S25 Ultra Titanium Jetblack Titán dizájn, 120 Hz AMOLED, AI Pro kamera
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest