- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- sh4d0w: Vigyázz a háttértáradra...
- mefistofeles: A 15 centi nagyon rövid.........
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Gurulunk, WAZE?!
- Geri Bátyó: Agglegénykonyha 1 – rizseshús másképp
-
LOGOUT
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
zgospel
őstag
Sziasztok,
Nálam van egy ismerősöm Lenovo Ideapad 100-as laptopja, amin a rajta található Windows 10-et sikerült kinyírnia. Azóta lehetetlenség elindítani a Windowst, végigpróbáltam mindent amit a témában a gugliban találtam, de nem működött. Ha valakit érdekelnek a részletek akkor itt már leírtam, bár szerintem ez jelenleg irreleváns.
A lényeg hogy arra jutottam, hogy adatmentéshez (igen, sajnos semmilyen biztonsági másolattal nem rendelkezik az illető...) kiszerelem a HDD-t és külső vinyóként szépen lementek róla mindent, azonban a Win 10-es topikban kaptam egy nagyon jó tippet, miszerint egy Linux live usb-ről bootolva ki tudnám mentegetni a nekem szükséges fájlokat. Ez azért lenne nagyon jó, mert akkor a hátralévő fél év gari nem vész el.Szóval el is készítettem a live USB-t az Ubuntu 17.04 64 bites verziójának ISOjából, és ezzel sikerült is elindítani a gépet. Automatikusan felismerte és bemountolta a HDD-t is, amit meg is nyitottam és elkezdtem keresgélni azokat a fájlokat amik kellenének neki (céges dokumentumok, rengeteg fénykép, meg ilyesmik, pontos listát még nem kaptam).
A helyzet azonban az hogy nem találok kb semmit, sőt a legtöbb mappa amit megnyitok, például különféle programok mappáit azok is üresek vagy max egy ini fájl van bennük.Feltételezem hogy azért nem találom a képeket illetve az összes többi fájlt, mert Windowson belül a felhasználó amivel használta a gépet le van jelszavazva, Windowson belül pedig nem voltak publikusak vagy megosztva ezek a mappák, és ezért nem látom Linux alól.
Jól gondolom?A Users mappát böngészve sem látom magát a felhasználót, csak a public, all users, default user mappákat, de azokban megintcsak semmilyen fénykép vagy doksi nincs.
Fel lehet ezt a problémát valahogy oldani? Hogyan kéne próbálkoznom?
Bocsánat ha hülye kérdés, életemben először használok Linuxot (egyébként így elsőre tetszik
)
Új hozzászólás Aktív témák
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 12 64GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3052, 96% Akkumulátor
- iKing.Hu Motorola Edge 60 Pro Green Használt, karcmentes állapotban 512 GB tárhely
- Game Pass Ultimate előfizetés azonnal, élettartam garanciával, problémamentesen! Immáron 8 éve!
- HP 14 Pavilion FHD IPS i5-1135G7 4.2Ghz 16GB RAM 512GB SSD Intel Iris XE Graphics Win11 Garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H510M i5 10400F 16GB DDR4 512GB SSD 1TB HDD RX 6600 8GB Zalman S2 TG EVGA 600W
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest