Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Mivel ezek a szériák a "két véglet" Thinkpad és Ideapad közé esnek, ezért mindkét topikban kakukktojásnak számítanak, így gondoltam nem árt nekük egy új topik, ahol meg lehet osztani a tapasztalatokat, kérdéseket a témában.

Íme az én új Ryzenes szerzeményem:

Egyelőre fogalmam sincs mennyire lesz tartós és valami be fog-e dögleni rajta, de a kezdeti pár napos benyomások nem rosszak, pedig Thinkpadekről jövök. Thinkpades körökben az Ideapad széria nagyon le van sajnálva és anno régebben amiket próbáltam, tényleg egyhasználatú feelinget adtak, ez a Thinkbook széria meg talán jobban hasonlít rájuk, mint a Thinkpadekhez, szóval kissé szkeptikusan vettem a kezembe. Aztán jöttek a pozitív meglepetések, hűvös, full aluminium ház, locsolás-álló világító billzet, webkamera retesz, jónak tűnő zsanér, okés kijelző, ujjlenyomatolvasó stb. Ha ezt a minőségérzetet a mai Ideapadek is hozzák, szvsz nincs okuk szégyenre. Persze nem olyan robusztus, mint egy Thinkpad, a billzet sem olyan jó, nincs pöcökegér és meglátjuk mennyire bírja majd a napi használatot. A ryzen 3 4300u egyelőre bejön, de a 8gb ram mellé majd kell még legalább 8.
Esélyes volt mellette a:
HP 255 G8 - ha jól rémlik a műanyag ház, "setét" billzet nem tetszett
Dell Inspiron 5593 - jobb volt a proci, de nincs billzet világítás, drágább volt és sok szívás, rossz tapasztalat miatt nem bízok a Dellben
ExpertBook B1 - Ezen máig agyalok, hogy milyen lett volna, ha ezt veszem, de gyengébb volt a proci azonos áron és nincs rendes SD kártyaolvasó

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.