Új hozzászólás Aktív témák

  • Dr. Szilikát

    őstag

    válasz jozsi252 #21316 üzenetére

    Egyrészt a bőséges gyantázás vagy más folyasztószer is elősegíti a kívánt hatást, amellett a hőmérsékletnek is megfelelőnek kell lenni. Általában azért az ónban lévő anyag is elegendő, ha jó a hőmérséklet (azaz ilyen esetben emelni kell egy kicsit), ugyanakkor a szalagra is vigyázni kell, mert az meg nem bírja a hőt, ezért gyorsan kell dolgozni.

    Szokott lenni olyan effekt is, amikor az ónban lévő gyanta mégis kevés, ezért önkéntelenül több ón adagolásával kompenzálunk, hogy több gyanta kerüljön rá, ez persze pazarláshoz is vezet, végül az ónból esetleg vissza kell venni a pákára, így kár érte.

    Ezért jó bizonyos esetekben, ha van pluszban gyantánk vagy jófajta zsír / akármi.

    Elvileg az anyagban lévő 1 % réz (Cu1 jelzés) sem szolgálja az általad kívánt hatást, inkább ellene van, ha jól rémlik, de az is leküzdhető.

    Fázis-nulla egyébként csak szimbolikus jelentőségű, attól nem megy tönkre semmi, ha felcseréled, legfeljebb szokás a kapcsolót a fázis útjába iktatni. Főleg azon LED-lámpáknál, ahol másképp kikapcsolási anomáliák állnak elő (szivárgóáramok miatt), egyébként mindegy lenne.

    A hibát belső okban kell keresni, szétszedni, megvizsgálni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák