Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#9751) vfo7 válasza Atomantiii (#9750) üzenetére


vfo7
senior tag

Az a nemmindegy, hogy milyen csatlakozó kell a kábel végeire, mert ha a túlvégre pl. SCART kéne, akkor vagy veszel egy SCART-RCA átalakítót (drága), vagy magad forrasztasz egyet (olcsó).

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9752) Darkness válasza vfo7 (#9749) üzenetére


Darkness
aktív tag

nem digizni szeretnék. a helyzet mint fent is említettem, van egy STB amiből van SCART és Composite és RCA kimenet. van SCAR átalakítóm amiből Composit, S-VGA, és 2 RCA kimenet van. arra gondoltam, hogy ennek segítségével a gépemben lévő PxDVR3200 H -ra kötöm a videó jelet és a hangot külön egy hangfalra (logitech z523).
ezért kérdeztem, hogy ezzel a megoldással mekkora távolságot lehet áthidalni.
Most már tudom, hogy a videó jelhez kel majd Koax és rca csati, a hanghoz elméletben elég lesz árnyékolt kábel (hangfrekis).

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#9753) Atomantiii válasza vfo7 (#9751) üzenetére


Atomantiii
őstag

Persze, de a beltériken általában van rca kimenet.

Nekem ilyen van 10 m-esben és jó a kép is.

http://www.antennawebshop.hu/images/rca_3m_plug400.jpg

Persze van igényesebb kivitel is belőle, vagy veszel pár csatlakozót és minőségibb kábelt hozzá aztán ráforrasztod magadnak.

[ Szerkesztve ]

(#9754) Balu77


Balu77
őstag

Üdv,

a PxDVR3200 H kártyát működésre lehet bírni win8 64bit alá?

izé

(#9755) Csorbi válasza Balu77 (#9754) üzenetére


Csorbi
addikt

Természetesen.

(#9756) vfo7 válasza Balu77 (#9754) üzenetére


vfo7
senior tag

Igen.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9757) Balu77 válasza vfo7 (#9756) üzenetére


Balu77
őstag

Köszi!
Ehhez valahol driver is van? Mert a leadtek oldalán csak win7-ig láttam.

izé

(#9758) vfo7 válasza Balu77 (#9757) üzenetére


vfo7
senior tag

A Vista x64 driver jó hozzá.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9759) klajos27


klajos27
csendes tag

Sziasztok!
Van egy PxDVR3200 H kártyám Win7 64 bit van a gépen. Korábban is az volt. Ment hibátlanul.
Most újra telepítettem. Igaz proci csere is volt ( AMD FX 6300).
Ha betölt a PVR2 ezt adja ki: Hiba a képalkotás során
Mi lehet a gond? Köszönöm a választ előre is.

(#9760) azbest válasza klajos27 (#9759) üzenetére


azbest
félisten

EVR módban próbáld a kép kimenetet. Az sem hátrány, ha a videokártyához telepítesz rendes drivert (a win nem feltétlen tesz fel jót magától).

(#9761) katt777


katt777
félisten

2. monitoron teljes képernyőn mitől lehet, hogy a kezelőpultnak csak a teteje emelkedik fel a kép aljára? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9762) argelus57


argelus57
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Ledadtek DTV 2000 H Plus típusú PCI-os TV tunerem.A gond az,hogy digitális vételnél az összes
MinDig TV csatorna erőteljesen szaggat, a kép és a hang is.Win 7 32 bit alatt használom.
A Driver 6.0.109.7002-es.A PVR 2 pedig2.0.3.57-es.Mindkettőt a Leadtek oldaláról töltöttem le.
Már mindent megpróbáltam,jelszintet csökkentettem,hogy nem-e túlvezérlődik a tuner,tetőantennáról használom.Beraktam direkt erre a célra egy állítható csillapítótagot,vissza is vette a jelszintet,de úgyanúgy
kockásodott továbbra is a kép.Próbáltam földhurok leválasztót alkalmazni,de semmi eredménnyel.
Jó minőség lenne amúgy,de így sajnos élvezhetetlen,jelenleg a szabadon fogható csatornákat tudom nézni.
Ezzel kapcsolatban kérném segítségeteket.
Köszönöm előre is.

(#9763) Atomantiii válasza argelus57 (#9762) üzenetére


Atomantiii
őstag

Esetleg megpróbálhatnád dvb viewerrel, hogy azzal is szaggat-e bár az meg fizetős progi. Bár vannak törések rá, ideig-óráig működhetnek.

Vagy prog dvb-vel is ki lehet próbálni.

(#9764) azbest válasza argelus57 (#9762) üzenetére


azbest
félisten

Milyen gépen? Ha az m1 HD, m2 HD, duna HD szaggat, de a duna world, tv2, rtl klub nem, akkor a gép processzora gyenge hozzá. Ha a videokártya tud dxva-t, akkor például smartdvb programmal ki lehet használni és akkor gyengébb procival is megelégszik.

[ Szerkesztve ]

(#9765) katt777 válasza katt777 (#9761) üzenetére


katt777
félisten

Rájöttem a megoldásra. A 2. monitort áttettem jobbra, azon már jó volt, aztán amikor visszatettem balra, azon is jó lett. Ha valaki ilyesmibe futna bele.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9766) argelus57 válasza Atomantiii (#9763) üzenetére


argelus57
csendes tag

Szia Atomantiii !
Köszönöm a javaslatot!Prog DVB-vel is ugyanúgy kockásodik az összes szabadon fogható
csatorna.Ez volt az első próbálkozásom a PVR2 után,de sajnos nem lett jó ezzel sem.
A DVB Viewert régen használtam műholdra,nem tudom,hogy ez beválna-e,nem hiszem...

(#9767) Atomantiii válasza argelus57 (#9766) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az SD csatornák is?

(#9768) argelus57 válasza azbest (#9764) üzenetére


argelus57
csendes tag

Szia azbest !
A gép jellemzői:
Intel Pentium 4 - 2.4 Ghz-es egymagos processzor ( nem egy mai darab )
2 GByte DDR1-es memória ( 2x1GByte Kingston )
A videókártya pedig egy NVIDIA GeForce 6200-es ( 512 MByte-os )
A Duna World,a TV2,és az RTL Klub is szaggatt.
Tehát nemcsak a HD-k,hamem az SD-k is kockásodnak( sajnos ).
A videókártyám nem tudom,hogy tudja-e ezt a dxva-t?
Annyi mindent kipróbáltam már,de akkor lehet,hogy lassú a gépem...

(#9769) argelus57 válasza Atomantiii (#9767) üzenetére


argelus57
csendes tag

Igen,az összes SD szabadon fogható csatorna szinte nézhetetlenül szaggat.

(#9770) Atomantiii válasza argelus57 (#9769) üzenetére


Atomantiii
őstag

Sajnos gyenge a proci a HD videóknak, legalább 3 GHz kellene de még lehet az is kevés.

(#9771) Atomantiii válasza argelus57 (#9769) üzenetére


Atomantiii
őstag

De az SD-knek elvileg nem kellene.

(#9772) azbest válasza argelus57 (#9768) üzenetére


azbest
félisten

Az sd adáshoz még éppen elég lenne. De a hd adásokhoz kevés a gép, az a régi videokártya sem segít ebben.
Nézni kell közben a proci terhelést is, ha sd-nél is 80% felett van, akkor kevés arra is. Ha nem magas, de kockásodik, az lehet rossz vételi körülmény miatt is. De a hd -hoz biztosan kevés az a gép.

(#9773) katt777 válasza azbest (#9772) üzenetére


katt777
félisten

Nálam volt tuner 3.0GHz-es P4-ben 1.5GB DDR2 RAM-mal, ott már rendben ment a HD adás is. Igaz, 64 bites W7-et tettem rá. ;]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9774) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Nem értem miért nem tudták megoldani úgy a hang csatlakoztatását a H2300-nál, mint az XP Globalnal volt, hogy csak a kék jack dugót kellett rádugni a vonalbemenetre, a H2300-nál ha composite módban akarom használni hiába dugom rá az rca piros - fehér ágát egy rca - jack átalakítóval vagy akár kábellel nagyon zúg a hang.

(#9775) kokooooo válasza vcicesz (#9556) üzenetére


kokooooo
csendes tag

Tisztelt Társaság !
Drivert keresek Winfast DV2000 tuner kártyámhoz.XP alatt a CD-s driverével tökéletesen működött
Sajnos új op. rendszer alatt nem működik.(win 7. 64bit)
Proci : Intel Core I5 3570,8 Gb RAM.

Előre is köszi a segítséget

(#9776) bzoley válasza kokooooo (#9775) üzenetére


bzoley
veterán

[link]
Amúgy a gyártó oldalán a XP Globalhoz tartozó driverben benne van, csak azt még ki kell csomagolni.

(#9777) argelus57


argelus57
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét!
Sejtettem,hogy ez a hibajelenség a gyenge gép miatt is lehet.
Egyébként jó vételi viszonyok között veszem az összes MUX-ot.
Nagy nyereségű Yagi antenna,tetőn kívül,pontosan beállítva.
Akkor nincs más,egy jobb kofigurációra kell majd beruházni.
Mégegyszer köszönöm mindenkinek!
Sziasztok!

(#9778) jeni


jeni
félisten

üdv
"demultipelxer hiba miatt nem jelenetit meg" ez a hiba üzenet van ez gyakorlatban mit jelent?
a külső kompozit bemeneti jelre akartam tenni az UPC beltérinek az analóg hang és kép kimenetét. azután dobta ki a képernyőre a szöveget.

(#9779) katt777 válasza jeni (#9778) üzenetére


katt777
félisten

Codec. Nálam is voltak gázos dolgok (pl. hardvers analóg felvétel nem működött, csak sötét képre váltott, de codec is okozott gondot), amíg AMD kártyám volt, ma már nincs ilyen problémám. :DDD

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9780) efi99


efi99
senior tag

Valaki már próbálta az új PVR szoftvert? (2.0.3.60)
Van valami érdemi változás?

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9781) katt777 válasza efi99 (#9780) üzenetére


katt777
félisten

Ha már így szóltál, letöltöm. :DDD De hogy az eddigi összes verzióban jelenlévő hibát orvosolná, azt kétlem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9782) Kisfundy


Kisfundy
aktív tag

Sziasztok lenne egy leadtek winfast tv2000xp deluxe tv kártyám.

Kérdésem hogy ezzel lehetne e digitalizálni a videokazettára felvet anyagokat,illetve milyen kábelek szükségesek hozzá,mert az sajnos nincsen :(

Köszi a válaszokat!

(#9783) efi99 válasza katt777 (#9781) üzenetére


efi99
senior tag

Nos? (Inkább másnál fagyjon le először, mint nálam :DDD )
Amúgy én eddig sem tapasznyaltam hibát, bár lehet, hogy pont olyan beállításokkal használom, ahol éppen nincs semmi gubanc.

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#9784) katt777 válasza efi99 (#9783) üzenetére


katt777
félisten

Eltaláltad. PárX már befagyott, de hozzá kell tennem, hogy mostanában van már rendes netem, ezért a win is frissül, illetve a digitális adással is valami gáz van a királyi adók átalakítása óta (alig foghatóak, akkor is csak kb. mm pontosan beállított antennával). Az biztos, hogy az anno problémajavításra ide feltöltött yume codec packot totálisan kivégzi (kiskép -> nagy kép -> kis kép: garantált feketeség és fagyás).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9785) McDog


McDog
aktív tag

Sziasztok!

Van egy Leadtek winfast tv2000 xp expert tv tunerem, eddig tökéletesen adott hangot, azonban alaplapot cseréltem, amin már nincs CD-in csatlakozó. Valahogy máshogy lehet belőle hangot kicsiholni?

Válaszotok előre is köszönöm.

(#9786) McDog válasza McDog (#9785) üzenetére


McDog
aktív tag

Vonalbemenetre is próbáltam kötni, de nem hozott sikert.

(#9787) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Winfastban be lehet valahogy állítani, ha 16:9-es képarányú csatornáról csinálok pillanatképet, akkor a pillanatkép is 16:9-es képarányú legyen? Mert mindig összenyomja 4:3-asra.

(#9788) bzoley válasza Atomantiii (#9787) üzenetére


bzoley
veterán

Ha analógról van szó, akkor csak 4:3-as kép lehet, mivel minden csatorna 4:3-as.

McDog:
Bemenet nincs letiltva?

(#9789) Atomantiii válasza bzoley (#9788) üzenetére


Atomantiii
őstag

Composite bemenet, de akkor ezek szerint nem nyert :(

(#9790) McDog válasza bzoley (#9788) üzenetére


McDog
aktív tag

Megnéztem. Nincs letiltva. :-(

(#9791) katt777 válasza Atomantiii (#9787) üzenetére


katt777
félisten

Vedd fel videóra, aztán mentsd ki onnan (16:9 formátumot add meg betöltéskor), vagy képszerkesztőben lődd át 16:9-be.

McDog: Kiválasztottad a vonalbemenetet? Win hangkezelőben aktiváltad, illetve nincs elnémítva?

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9792) Atomantiii válasza katt777 (#9791) üzenetére


Atomantiii
őstag

Annyit nem ér, hogy kínlódjak vele, akkor nézem műholdvevőről streamelve, csak van, mikor több adást nézek és akkor a tv tuner is be van üzemelve.

(#9793) katt777 válasza Atomantiii (#9792) üzenetére


katt777
félisten

Hát, én 1 adást is nehezen találok, amelyet érdemes lenne nézni... :DDD De a tuneren is lehet többet (2-t), bár csak bizonyos adások jönnek együtt.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9794) #65675776 válasza katt777 (#9793) üzenetére


#65675776
törölt tag

Digitális tuner esetén az azonos muxon levő csatornákat lehet egyszerre nézni. Analog jelnél valamelyik bemenet és egy felvett video visszajátszása megy együtt.

(#9795) McDog válasza katt777 (#9791) üzenetére


McDog
aktív tag

Vonalbemenet aktiválva. Nincs elnémítva. És ki is választottam.

Meg vissza is olvastam, kipróbáltam azt is, hogy nem kötöttem semmit sehova. mert azt is írták, hogy ahol nincs Aux-in, ott válasszam a analóg hangeszköznek a kártyát...De ez utóbbinál a Windowsban nem láttam semmi lehetőséget, meg néma is maradt,

(#9796) #65675776 válasza McDog (#9795) üzenetére


#65675776
törölt tag

Analog hangeszköznek azokat a kártyákat tudod választani a PVR2-ben, amelyek képesek PCI(-E)-on(en) átvinni a hangot. Ezt nem a Win-ben kell kiválasztani. Az Expertek erre nem képesek.

Tudsz egy képernyőmentést linkelni, hogy mi hogyan van beállítva a PVR2-ben?

(#9797) azbest válasza bzoley (#9788) üzenetére


azbest
félisten

Úgy érted a tuner csak a 4:3-at támogatja, ezért nem lehet rögzíteni sem vele szélesvásznút? Pal+
Emlékszem, amikor az analóg műholdas időkben szélesvásznúra váltott a pro7 :)
Nem tudom, hogy létezett-e egyáltalán olyan tuner, ami támogatja.

(#9798) McDog válasza #65675776 (#9796) üzenetére


McDog
aktív tag

Kép mellékelve, de van azt hiszem rosszul kötöm be, mert utánaolvasva kiderült, hogy az a 9 pines csatlakozó csak bemenet.
Így megint ott vagyok, hogy lesz hang CD-in csatlakozó nélkül[link]

[ Szerkesztve ]

(#9799) Atomantiii válasza katt777 (#9793) üzenetére


Atomantiii
őstag

Leginkább sporteseményeket követek nyomon, más érdekes úgy sincs sehol sem. De én leginkább műholdazok, akkor folyamodom a tunerhez amikor nincs szabad kapacitás.

(#9800) #65675776 válasza McDog (#9798) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha vonalbemenetre akarod kötni, akkor ahhoz kábelt kell készítened. Egy sima CD audio kábel egyik végéről le kell vágnod a csatlakozót, és egy 3,5-es jack dugót kell ráforrasztanod.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.