Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#9201) garga01


garga01
őstag

Sziasztok!

Szükségem lenne driverre winfast tv 2000 XP kártyához. A pontos típusát nem tudom, a doboza nincs meg neki. Tv,rádió csatlakozó van rajta, meg hang ki-be menet, s-vhs, és infra vevő helye. ftp://ftp.eu.leadtek.com/tv_tuner/TV2000XP_Global/20091021/x64.zip

Ez lenne elvileg a hivatalos weblap szerint, de nem jön le,az amerikai szerverről meg hibásan tölti le :(
Win7 64 bit-re kellene.

Korábban volt egy Tv2000 XP Expert a gépben, az tökéletesen működött.

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#9202) bzoley válasza garga01 (#9201) üzenetére


bzoley
veterán

Ha a tuner valóban úgy néz ki, ahogy leírtad, akkor nem a hozzá való drivert linkelted. Ha majdnem olyan olyan magas, mint hosszú, akkor nem Global, hanem régi XP, ahhoz pedig nincs 64bites driver. Egyébként a kártyára rá van írva a típusa, pl.: XP:LR6606, LR6609, LR6616 - Global:LR6618, LR6619, LR66f8(ha jól emlékszem)

(#9203) garga01 válasza bzoley (#9202) üzenetére


garga01
őstag

Igen, majdnem olyan hosszú mint magas. Ilyen :http://szamitastechnika.teszvesz.hu/pc_asztali_szamitogep_alkatresz/tv_tuner_kartya/leadtek_winfast_tv2000_xp_deluxe_tv_tuner_kartya_1789371989.html

De akkor felejtsem el a win7-et? Otthon van egy XP-s gépem, akkor abba berakom majd...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#9204) flash- válasza garga01 (#9203) üzenetére


flash-
veterán

ne add fel

google hozhat megoldást

pl itt

[link]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9205) bzoley válasza flash- (#9204) üzenetére


bzoley
veterán

Inkább adja fel. Amit linkeltél, az képes használhatatlanná tenni a kártyáját. Kényes dolgokat nem guglizgatunk, főleg ha nem tudjuk miről is van szó.

(#9206) flash- válasza bzoley (#9205) üzenetére


flash-
veterán

jóvan többen írták hogy müködött nekik azzal a megoldással gondoltam belinkelem de jó hogy figyelmeztetsz nem akartam én rosszat.
sry

amugy ez a dscaler mit csinál?mire jó?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9207) bzoley válasza flash- (#9206) üzenetére


bzoley
veterán

Tévénéző program, ami saját meghajtókkal(is) operál, és képes belepiszkítani a tuner firmware-ébe.

(#9208) ksanyo válasza Atti0925 (#9181) üzenetére


ksanyo
tag

Hali,

Én egy hónapot sz...tam mire ezt megtaláltam. Ebben levő driverrel faxán települ, viszont a pvr2t fel tudtam tenni aminek a telepítője a gépemen megvolt.

Pontosabban ezt telepítettem és win 8.1 x64 alatt működik a winfast tv2000xp global.

:C

linkgyűjtemény

[ Szerkesztve ]

(#9209) #65675776 válasza ksanyo (#9208) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez egyébként pont ugyan az a driver, ami fent van a Leadtek oldalán és amit a WU is letölt.

(#9210) ksanyo válasza #65675776 (#9209) üzenetére


ksanyo
tag

Nekem a leadtek oldaláról semmi sem működött, amit leszedtem. Mármint win8-ra.

(#9211) degec


degec
senior tag

TISZTELET!!

Anno bzoley és daa-raa MESTEREK ""unszolására"" vettem egy deluxe 3000 leadtek kártyát.. amit eddig kizárólag TV nézésre használtam.. ismerős áthozta a DVD HDD kombo drive-ját, hogy termeljem LE róla ami rajta van vinyóra.. mert a dvd író része meghalt.. összekötöttem -> DE BAJOM VAN HELPET KÉREK SZÉPEN !!!
1. SCART-RCA- deluxhoz adott gyári "polip rca" kábel svideo bemenet.. semmilyen kép nem jött elő akármire kattingattam svideo cvbs kompozit.. csak az antenna ugye... szineket megfelelően nyomattam össze.. hang hang stbstb..

2. rca 3 águ az LG ből szintén a polip kábelbe itt van kép de fentről lefele scrollozik ezerrel.. nem tudom elinditani amit kellene hogy fel tudjam venni..

driverek a legfrisebbek direkt megnéztem ,

hol bénázok? külön capture progi kell hozzá valami komolyabb vagy valami beállítás vagy ??

Köszönöm ha valaki segít.. ! :R :R

(#9212) bzoley válasza degec (#9211) üzenetére


bzoley
veterán

Nem igazán tudom értelmezni, amit írtál. Scart-rca rendben, de hogy kerültél s-videóra?
A legegyszerűbb felállás a scart-rca kábelt a tuner azonos színű kompozit(sárga, és piros-fehér, cvbs) bemeneteivel összekötni. Egyetlen feltétel, hogy a scart-rca kábelnek kétirányúnak, vagy kapcsolhatónak kell lennie.

(#9213) degec válasza bzoley (#9212) üzenetére


degec
senior tag

hát nem tudom milyen bemenet az analóg tv kábel mellett 6 tüske.. téglalap elrendezésben.. ehhez kapott gyri kábel pedig rca-kban végződik.. megfelelőre dugtam mindent.. de nem megfelelőeket is végignéztem mégis fut a kép.. ere megoldás? :R :R

(#9214) #65675776 válasza degec (#9213) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha fut a kép, akkor nem megfelelő normát választottál ki.

Ha nincs kép, akkor meg simán az eszköz nem küldi arra a kimenetre.

(#9215) degec válasza #65675776 (#9214) üzenetére


degec
senior tag

MESTEREK !!! hát megvan Ó istenem ! bocscccscscscsmár itt szemetelem a fórumot hát bassszus NTSC -re volt lőve.. ááá epic fail... BOCS.. és köszzz!! anno is igazatok volt :D hogy ez egy jó kártya meg most is ! :D :R :R :R :W

(#9216) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Hosszú pihi után újra elővettem a tuneremet, egy Leadtek Winfast TV2000 XP Global-t, viszont valószínűleg rossz drivert használhattam, mivel rossz képet adott (függőleges, fekete sávok a képen), és most már el sem indul ("A program nem válaszol.").

Közben megtaláltam a korábban linkelt oldalt, és letöltöttem a legfrissebb, 2009-es gyári drivert (Windows 7 64bit build 7600.16385 WHQLed driver), és a legújabb, 2013-as Winfast PVR progit...
...de nem tudom, hogy mi ez az EagleXT driver 6.0.109.7002 (10/21/2009) driver?
Ezt kéne telepítenem a gyári helyett, vagy amellett? :F

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9217) #65675776 válasza AxBattler (#9216) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az EagleXT a gyári driver mellé, ezt kellene feltelepítened.

(#9218) AxBattler válasza #65675776 (#9217) üzenetére


AxBattler
félisten

Tehát először a gyári, aztán az EagleXT, és végül a PVR?

PVR helyett nem ajánlott inkább valami más lejátszó?
Szívesen kipróbálnék más alternatívát...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9219) #65675776 válasza AxBattler (#9218) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, csak az EagleXT kell. Utána pedig a PVR2.

(#9220) AxBattler válasza #65675776 (#9219) üzenetére


AxBattler
félisten

De hát az előbb azt írtad:
"Az EagleXT a gyári driver mellé, ezt kellene feltelepítened."

Most meg:
"Nem, csak az EagleXT kell."

Akkó' most mivaa'? :F :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9221) #65675776 válasza AxBattler (#9220) üzenetére


#65675776
törölt tag

Az EagleXT a gyri driver (a kártya) mellé. Csak hogy egyértelmű legyen. Egyébként a Leadtek oldalán is ez van a kártya mellé, nem tudom a másikat honnan szedted.

(#9222) AxBattler válasza #65675776 (#9221) üzenetére


AxBattler
félisten

Na, ezt most már tényleg nem értem. :F

Mindent eltávolítottam a korábbi install-ból.
Most akkor ugye csak az EagleXT menjen, és utána a PVR2?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9223) #65675776 válasza AxBattler (#9222) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit nem lehet érteni rajta? A gyártó által mellékelt driver az EagleXT. Ez van fent a Leadtek oldalán is a kártya mellé. Csak ezt a drivert kell felraknod, utána pedig a PVR2-t.

(#9224) AxBattler válasza #65675776 (#9223) üzenetére


AxBattler
félisten

Így értem mire gondolsz.

Viszont az alább linkelt oldalon a
"Leadtek has the WHQL drivers (Vista and Windows 7), please visit Leadtek website for those official drivers."
menüpont alatt a hivatalos oldalra navigál, ahol a download centerben egy 2MB-os fájlt ajánl fel letöltésre:
Windows 7 64bit build 7600.16385 WHQLed driver

Addig az EagleXT csupán 0,5MB méretű, szóval nem ugyanaz a kettő! :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9225) #65675776 válasza AxBattler (#9224) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nincs frissítve a szöveg. A Version oszlopot nézd, az a lényeg.

Nem ugyanaz. Ugyanis tw1968 oldalán egy allinone csomag van, amiben benne van az adott driververzió miinden Win-re, plusz pár segédeszköz. A Leadtek oldaláról az OS specifikus verziót töltöd le, és nincsenek mellé a sallangok.

(#9226) AxBattler válasza #65675776 (#9225) üzenetére


AxBattler
félisten

Nem fordítva?

tw1965-ről tölthető a 469kb-os csomag.
Leadtek-től tölthető a 2MB-os csomag.

Egyébként igaz, mindkettőnek ugyanaz a verziószáma. Akkor ezek szerint mindegy, hogy a kettő közül melyiket telepítem?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9227) #65675776 válasza AxBattler (#9226) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ja, igen. el is felejtettem, hogy a Leadtek oldalán egy telepítőkészletes verzió van. Az észrevétel jogos!

(#9228) AxBattler válasza #65675776 (#9227) üzenetére


AxBattler
félisten

És most akkor melyiket? :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9229) #65675776 válasza AxBattler (#9228) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amelyik jól esik. Ha nem akarsz Device Manager-ben kézimunkázni, akkor a telepítőkészletes a Leadtek oldaláról. Egyébként az is sima cab, szóval akár WinRAR-ral is kicsomagolhatod, és játszhatsz a DevMan-ben.

(#9230) AxBattler válasza #65675776 (#9229) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor marad a sima Leadtek-es, minél kevesebb dologgal szeretnék trükközni.

Köszi a kimerítő segítséget! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9231) AxBattler


AxBattler
félisten

No, telepítettem, és immár tökéletesen működik! Köszönet! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9232) Atomantiii válasza AxBattler (#9231) üzenetére


Atomantiii
őstag

Milyen operációs rendszer van fent nálad? XP?

(#9233) AxBattler válasza Atomantiii (#9232) üzenetére


AxBattler
félisten

W7 x64

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9234) Atomantiii válasza AxBattler (#9233) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az érdekes, hogy működik mert nekem gondok voltak a hanggal régebben. De már nem emlékszem melyik driver volt fent, de majd megnézem hogy ez volt-e.

(#9235) AxBattler válasza Atomantiii (#9234) üzenetére


AxBattler
félisten

Az alább linkelt Leadtek-drivert használtam, viszont a kártya az audio jelet régen még az Abit NF7S2-es deszkám CD-in csatijára adta, ma meg már nincs ilyen a modern lapokon, úgyhogy hátul kötöttem össze az alaplap kék színű audio-in bemenetére, a tuner-hez kapott kábelek egyikével.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9236) Atomantiii válasza AxBattler (#9235) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem az volt a baj, hogy nincs hang hanem, hogy csúszott a videóhoz képest.

(#9237) AxBattler válasza Atomantiii (#9236) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm, most hogy mondod, ez mintha nálam is előfordult volna, de most nem foglalkoztam vele annyit, hogy feltűnjön. Na, majd este!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9238) petison


petison
tag

Üdv!

Tegnap Win 8.1 (x64) boldog tulajdonosa lettem. Minden klappol csak a tuner kártyát nem tudom működésre bírni.
Mivel a Leadtek honlapján csak Win 7-es driver van, azzal probálkoztam, de nem működik.
Az eszközkezelő továbbra is Multimédiás videovezérlőt lát. Magyarán a telepítő nem csinál semmit.
A típus Winfast PxDVR3200h.

Van valakinek valamilyen ötlete?

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#9239) bzoley válasza petison (#9238) üzenetére


bzoley
veterán

Csomagold ki a telepítőt, és a benne lévő meghajtót az eszközkezelőn keresztül telepítsd.

A boldog tulajdonost általában így szokás írni: "boldog" tulajdonos ;]

(#9240) Bozek válasza petison (#9238) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, rakd vissza a Windows 7-et. :D A WIndows 8 (és 8.1) megint egy elb*szott oprendszer lett a Microsoft-tól...

(#9241) petison válasza bzoley (#9239) üzenetére


petison
tag

Köszönöm ez megoldás sikeres volt! Müxik :)
Erre nem is gondoltam. Hiába öregszem. Én már azt hittem, hogy az új windows-ban nem kell semmit csesztetni. Persze tudom a hitre ott a templom. És annak nem Microsoft a neve.

Ja és a "boldog"-ot is értettem :)

[ Szerkesztve ]

Ha egyszer sok pénzem lesz, felülök a biciklire....

(#9242) #65675776 válasza petison (#9241) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ami azt illeti W7 alat is volt nem egy driver, amit csak kézzel lehetett rendesen felrakni, mert maga a Win, akát WU-ről, akár a saját telepítőkészletből, rosszul rakta fel. De szerencsére ez a megoldás még mindig működik. Van amiben a kézimunka az igazi hardcore.

(#9243) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Hogyan tudnám kiváltani az XP alatt tökéletesen működő 2000 XP global kártyámat Win 7-en egy pxdtv 2300H-val?

Az a problémám, hogy ugyanazzal az alaplappal és hangkártyával nem tudom Win 7 alatt normális szintre beállítani a hangerőt, túl hangos, illetve túl zajos, serceg.

A lényeg az lenne, hogy vhs lejátszó lenne rá kötve rca (sárga, piros, fehér) kábellel a tunerre.

Ez XP alatt tökéletesen működik, az rca kábel rá van dugva a tunerhez kapott vezetékhez, színre-szín megoldással illetve még a kis kék jack (ami a képen inkább zöld színű - kép 1) dugó rá van dugva a hangkártya kék (line in ha jól emlékszem) bemenetére.

kép 1
http://obrazki.elektroda.pl/3523138600_1300191655.jpg

A 2300H-s kártyához pedig gyárilag ilyen kábelt adtak (kép 2) amin nincs jack dugós hangkártyára menő verzió. Vagy elvileg az 5 db rca dugó kék színjére kellene ugyanúgy rádugni egy vezetéket ami a hangkártya line in-jébe megy? (bár úgy is próbáltam már, hogy a 2000 XP global kábelét használtam a 2300H-nál is) de valamiért torznak hallom a hangot.

kép 2
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSa5T6qxv_4y-7s_UwHw5VM5RtjNCw1oNQ2NN9aqD36Ll2NhvsR

Valakinek valami ötlete?

(#9244) AxBattler válasza Atomantiii (#9236) üzenetére


AxBattler
félisten

Nna megnéztem, most már tuti, hogy nálam is csúszik.
Kezd a hócipőm tele lenni ezzel a tuner-rel, lehet veszek egy újat, vagy lecserélem a monitoromat egy TV-re... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9245) Atomantiii válasza AxBattler (#9244) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ezért vettem én is újabbat, de azzal meg képtelenség volt összehozni a hangot úgy, hogy jó minőségű legyen. Vagy legalábbis olyasmit nem tudtam összehozni vele, mint amilyen XP-n volt, mint írtam egy hozzászólással lentebb.

Úgyhogy most még mindig XP-n digitalizálok, win 7-en nem az igazi.

(#9246) AxBattler válasza Atomantiii (#9245) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem.
Én viszont csak tévézésre, illetve néhanapján tévéadás rögzítésére használom/nám a tuner-t, és csak egy rendszerem van (Win7), úgyhogy a downgrade nekem nem opció. Marad a vásárlás.

Lehet, hogy valami usb-s cuccot nézek majd, azt szabadon pakolgathatom a gépek között...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#9247) Atomantiii válasza AxBattler (#9246) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én is gondolkoztam rajta venni kellene egy usb-s verziót inkább, mert így szívás az egész.

[ Módosította: #65675776 ]

(#9248) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Bár ha jól látom az usb-s verziókra nem tudok csak antennát rádugni, rca-t már nem. Vagy legalábbis nem mindegyik típushoz.

A VC100 U-hoz mintha lenne, bár nem tudom melyik az újabb usb-s verzió Leadtekből.

[ Szerkesztve ]

(#9249) #65675776 válasza AxBattler (#9246) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akármilyen sw encoderes analog tunert veszel benne van a pakliban a hangcsúszás. Lehet a legbivalyabb proci alatta, akkor is. Erre mai napig csak és kizárólag a hw encoder ad 100%-os megoldást.

Szóval mielőtt ész nélkül nekiállnál tunert cserélni jobb ha előbb jobban körülnézel. Ha a Leadtek sw környezetével elégedett vagy, akkor egy PxPVR2200 vagy PxDVR3200 H teljesen jó megoldás lehet. Esetleg ha találsz kellően jó áron, akkor egy PVR3000 Deluxe.

USB-s analog tunert nem nagyon fogsz találni, csak nagyon régieket. Azok meg tipikusan 320x240-ben vagy 352x288-ban dolgoznak, szóval a képminőségük elég trágya. USB-s hibridek ára meg nem feltétlenül alacsony.

Atomantiii: A saját breakout kábelét kell használnod, máskülönben az sem garantált, hogy egyáltalán működik. Nem teljesen azonos a kialakítása ezeknek ugyanis.

Viszont a PxDTV2300 H támogat PCI Audio-t, ergo nem is kell hangátkötés. Csak a PVR2-ben Audió eszköznek a tunert kell kiválasztanod.

[ Szerkesztve ]

(#9250) cheatergs


cheatergs
senior tag

'Estét!
Leadtek Winfast TV2000 XP RM-ról linkelnétek vagy írnátok egy tulajdonságlistát (doboza és kézikönyve információszegény, azt se tudom, hogy analóg vagy digitális; neten se találtam semmi érdemlegeset)?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

Mindig minden mindegy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.