Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#9101) bzoley válasza balagedebr (#9099) üzenetére


bzoley
veterán

Ha mindigtv-t akarsz nézni, főleg az ingyeneseket, akkor stb helyett lehet egyszerűbb lenne venni egy usb-s vevőt, és akkor lesz HD is.

(#9102) balagedebr válasza bzoley (#9101) üzenetére


balagedebr
tag

AttyVin és bzoley köszi a gyors válaszokat!

Mennyiből lehet kihozni egy ilyen usb-s vevőt? Mit ajánlotok? (nem kell semmi extra csak a forma1-et meg ilyesmiket akarom megnézni, de akkor ez tök jó lenne, mert az úgy is HD-ban adják)

[ Szerkesztve ]

(#9103) bzoley válasza balagedebr (#9102) üzenetére


bzoley
veterán

2-3 ezerért kis szerencsével már találni olcsó kínai vackokat, született már ezekről logout cikk. Aprón is szétnézhetsz, de ha pesti vagy, én is adhatok egy marékkal :)
Boltból szerintem a legtöbb olcsóbb is megteszi. PVR2 viszont felejtős, elég sok probléma van vele, de szerencsére számtalan szoftver közül lehet választani.
15k-ért már kártyaolvasós Alcort is kapni, legalább is a múltkori cikk szerint.

(#9104) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

A tegnapi nap furcsa dologra lettem figyelmes!
Steamen keresztül néztem egy tv adást. (Adobe Flash Playerrel)
De egy idő után belassult a kép! Teljes képernyős módban is.
Ha az egeret megmozgattam picit akkor helyreállt.

Este a PVR2 is ugyanezt művelte , kb fél perc nézés után belassult az egész.
Viszont ha felvettem az adást akkor rendesen ment a felvétel!
Tudtok valami megoldást erre?
Vagy hogy mi okozza ezt?

(#9105) katt777


katt777
félisten

Megint szarakodik a tunerem (PxDVR3200H). Eddig minden rendben volt, de, mert el kellett mennem, Media Centert indítottam, mert a f.sz PVR2-ben nem lehet visszatekerni a műsort (egyéb hiányosságokról nem is szólva). Hát, megint nem indult el, nem tudta megjeleníteni a képet, nem látta a tunert. Ami érdekesség, hogy minden mindegy alapon feltettem a K-Lite Codec csomagot, amitől minden adás láthatóvá vált, a tuner viszont még mindig nem, műsorújságot sem látott. Szokás szerint visszatettem a tiszta, install utáni partíciót, ahol eddig mindig működött, ám ugyanez a hibajelenség fogadott! :Y Ezt kicsit furának találtam, de, gondoltam megnézem egy win reinstall után. Megint ugyanaz a hiba, miközben a hardver még mindig ugyanaz, amelyen eddig működött! :Y :O Ilyenkor WTF van?

Próbálom beállítani akár a digitális, akár az análóg vételt, a keresésnél mindig ugyanaz a hibaüzenet fogad (osztrák régióval is próbálkoztam): "A beállítás nem sikerült, indítsa újra a MC-t vagy a PC-t." Természetesen restartok után sem működik. Hogy a tuner aktív, az látszik abból, hogy az élő adást egyébként lehetne választani, mert amikor süket és vak volt rá, akkor semmiféle TV-s lehetőség nem jelent meg. Ja, nemcsak a hardver, hanem a driver és a PVR verzió is ugyanaz, utóbbi persze lényegtelen, mert az nem kell a MC-nek. Ilyenkor mit lehet tenni, mi okozhatja a hibát? Windowsba direkt nem pucoltam bele semmivel. Megpróbáltam netről frissíteni a telepítésnél, de negyed óráig állt az 1. pöttynél, szóval az sem működik.

A kábeltévé UPC análóg, a digitális felszíni, szabad MindigTV, kétlem, hogy ezek egyszerre változtak volna úgy, hogy megakadályozzák a MC-s vételt, bár ebben az országban persze semmit nem szabad kizárni.

Bármilyen hasznos tippnek örülnék a megoldáshoz, hogy kinek miért nem megy, az kevésbé érdekel. :R Ha lenne megoldás, hogy PVR2-ben működjön a visszatekerés, illetve MINDIG és MINDEN CSATORNÁN (ahol elérhető) megjelenjenek a feliratok, amint elnémítom őket, még az is megfelelne.

+1 kérdés: Análóg módban hogy tudok időzített felvételt készíteni?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9106) #65675776 válasza katt777 (#9105) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mit nem lehet visszatekerni PVR2-ben?

Arról meg nem a tuner tehet, hogy a WMC hulladék.

(#9107) katt777 válasza #65675776 (#9106) üzenetére


katt777
félisten

Mondjuk semmit, csak, ha külön fölveszem (wmc aut rögzít). CSakhogy a .ts fájlok visszajátszását illetően a PVR2 is hulladék, WMC-felvétellel meg nincs ilyen probléma, és mondjuk az sem mindegy, hogy a PVR2 .ts felvételekkel kilóra kidobál a videó szerkesztő (TV2, RTLK) , a wmv fájlokat meg simán megkajálja.
Miért lenne hulladék a WMC? Eddig rendben működött, amúgy meg külön kértem, hogy az ilyen jellegű válaszokat mellőzzétek.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9108) vfo7 válasza katt777 (#9107) üzenetére


vfo7
senior tag

A VMC nekem se jött be. Túlbonyolított, a fájlformátum, amiben defaultban rögzít (*.vtv) nem játszható le, csak Media Playerrel, ami szintén túlbonyolított. A PxDVR 3200-hoz hibátlanul alkalmas a PVR 2, évek óta használom, XP-n, Vista-n, Win7-en, most fölpróbáltam egy win8-at, azon is remekül elvolt.

A PVR2 által hardveresen, vagy szoftveresen mpeg-ben rögzített fájl szerkeszthető, konvertálható, A DVB-T csatornákkal ugyanez a helyzet. A programozott fölvétel is kiválóan műxik. Nem igazán értem, miért ragaszkodsz a WMC-hez.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9109) #65675776 válasza katt777 (#9107) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TimeShift már vagy 6-7 éve benne van a PVR(2)-ben... Az, hogy nem automatikus, és nem megy folyamatosan, szerintem kifejezetten előny. Minek pazarolja feleslegesen az erőforrásokat?

(#9110) katt777 válasza vfo7 (#9108) üzenetére


katt777
félisten

Csak el kellett volna olvasni, amit írtam. :U

daa-raa: Képtelen normálisan visszajátszani, amit felveszek, mindig elakad, fagy, stb. (ts). Szerintem ez úgy szar, ahogy van. WMC-nél soha ilyen probléma nem volt, ráadásul a wtv fájlok szerkesztésénél nem dobál ki a szerkesztő progi, mint .ts esetében (TV2, RTLK).

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9111) #65675776 válasza katt777 (#9110) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam speciel nem szaggat.

(#9112) katt777 válasza #65675776 (#9111) üzenetére


katt777
félisten

Szaggatás nálam sincs. :DDD Elakad a lejátszás, vagy lefagy, mint mondtam. És ez független attól, hogy I5, P4, v. AMD gépben van.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9113) vfo7 válasza katt777 (#9110) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha nekem kellene segítség, biztos, hogy nem ilyen nagy arccal kérném. Még ha médiamunkás volnék is. (Amiképpen az vagyok amúgy)

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9114) katt777 válasza vfo7 (#9113) üzenetére


katt777
félisten

Hol van itt nagy arc, legalábbis a tiéden kívül? Én feltettem egy kérdést, amelyre nem kaptam választ. A legkevésbé sem érdekel, hogy másnál működik-e, vagy miképp, csak az, hogy megoldható-e a hiba, és miképp. :P Ha nem tudod a megoldást, fölösleges hsz-t szaporítanod.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9115) vfo7 válasza katt777 (#9114) üzenetére


vfo7
senior tag

OFF

Ha nem érted, nem gond.

ON

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9116) #65675776 válasza katt777 (#9112) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam ilyen sincs.

(#9117) bzoley válasza #65675776 (#9116) üzenetére


bzoley
veterán

Nem olvasol elég figyelmesen.
"...legkevésbé sem érdekel, hogy másnál működik-e..."

(#9118) #65675776 válasza bzoley (#9117) üzenetére


#65675776
törölt tag

Engm meg legkevésbé sem érdekel, hogy egyesek addig hekkelgetik, gányolják a gépüket, míg használhatatlanná nem válik. Megjelenés óta van fen a gépemen ugyan az a W7, halomnyi driver és PVR2 verzió járt rajta, hogy a többi mindenféle tuneres dolgokról ne is beszéljek (4-5 gyártó sw-ei, driverei, hekkelt driverek...). Érdekes módon mégsincs érdemi problémám. De biztos kiválasztott vagyok.

(#9119) Bozek válasza #65675776 (#9118) üzenetére


Bozek
nagyúr

Akkor én is, mert soha semmi gondom nem volt a PxDVR3200H-val. PVR2, SmartDVB és Homesys is tökéletesen működik. Bár az utóbbinál a kódolt adók felvétele nem a legjobb, a VideoRedo-s "javítás" után nincs hang. Viszont ha a felvett TS-t konvertálom Freemake-el, akkor meg minden okés.

(#9120) katt777 válasza #65675776 (#9118) üzenetére


katt777
félisten

Nekem sincs hackelve a gépem, egyik konfig sem volt, amelyben megfordult a kártya, sem XP-n, sem W7-en, ráadásul BÁRMILYEN hiba esetén az első dolgom szűz rendszeren tesztelni. Ha tudsz működő verziót, amely nem akad ki, ha visszatekerem (vagy előre) TV2 és RTLK .ts fájlnál, megköszönöm, de nekem a PxDVR3200 létezésétől fogva mindegyik driverrel és szofttal fennállt az említett hiba. Lehet hardveres probléma a kártyával? Csak akkor WMC meg miért (volt) normális?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9121) #65675776 válasza katt777 (#9120) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nálam speciel a legújabb verzióval sincs ilyen probléma. Úgy lépegetek a megnyitott ts-ben, ahogy akarok. Lehet csak annyi a titka, hogy a mindenbe belepofátlankodó WMC-t nemhogy nem használom, de le is szedtem a gépről.

(#9122) Ladislaoca


Ladislaoca
tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni!
Van egy tv-kártyám a gépemen.
Alvó illetve hibernált állapotból akartam vele felvenni, de amikor elérkezik a beállított időpont akkor a windows-8-nak a zárolási képernyője jelenik meg. És nem is jelentkezik be automatikusan a windows 8.
(Egy felhasználói fiókom van, nincs jelszavasítva, és rendszergazdai jogosultságú)
(Közben sajnos zároltam, ezt sem tudom hogy kellene feloldani)
Hogy kellene beállítanom a WIN8-at, hogy alvó vagy hibernált állapotból is automatikusan bejöjjön a kezdőképernyő és elinduljon a felvétel?

(#9123) katt777 válasza #65675776 (#9121) üzenetére


katt777
félisten

Ez még mindig nem megoldás. A WMC nem pofátlankodik bele semmibe, ha nem engeded.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9124) Bozek válasza katt777 (#9123) üzenetére


Bozek
nagyúr

Dehogynem. Microsoft termék. :D

(#9125) #65675776 válasza katt777 (#9123) üzenetére


#65675776
törölt tag

Onnantól kezdve, hogy a service fut minden digitalizáló eszköz kezelésébe beleszól.

(#9126) katt777 válasza #65675776 (#9125) üzenetére


katt777
félisten

Az ilyen "service"-eket ki szoktam kapcsolni, kézi indításra téve vagy letiltva, attól függően, szükség van-e rá. De meg is nézem most, hogy nem működik a WMC, mi a helyzet PVR2-vel.
Lehet, hogy PVR/codec frissítés miatt nem megy egyébként a WMC? Mert az elég szép "szolgáltatása" a windowsnak, hogy sosem közli azonosíthatóan, mi a hiba, és ha valamit megközelítőleg mégis, az sosem.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9127) Csorbi


Csorbi
addikt

Új PVR2, 2.0.3.55-ös verzió, Live Update még nem szedi le: [link]

(#9128) hengelhof


hengelhof
senior tag

Van alternatívája a PVR2-nek?

(#9129) bzoley válasza hengelhof (#9128) üzenetére


bzoley
veterán

Attól függ, mire. Analóg tévézédhez használhatóval még nem találkoztam, pedig szerintem minden lehetséges alternatívát kipróbáltam. Néhányan odavannak a media centerért, esetleg az, ha bejön. Dvb-t esetén már van mihez nyúlni. Progdvb, Dvbviewer, MPC-HC, stb.

(#9130) Darkness válasza hengelhof (#9128) üzenetére


Darkness
aktív tag

Analóghoz a WinDVR -t használtam XP alatt. nagyon jó kis progi volt. Sajnos Win 7 alatt már nem működik. :(
a PVR2 hozzá képest egy kezdetleges programnak tűnik... bár ez az én véleményem....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#9131) vfo7 válasza bzoley (#9129) üzenetére


vfo7
senior tag

Kérdés: Van olyan Leadtek vagy más tunerkártya, mely DVB-C-t tud venni? Digikábelem van ugyanis.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9132) #65675776 válasza vfo7 (#9131) üzenetére


#65675776
törölt tag

Leadtek nincs, más van. De mind veszett drága, és alig beszerezhető ebben az országban.

(#9133) bzoley válasza #65675776 (#9132) üzenetére


bzoley
veterán

Ezeket nézegettem nemrég, de nagyon nem egyértelmű a dvb-c tudás.
Mondjuk nem mintha olyan marha negy szükségem lenne rá, de tény, hogy ez már nem olyan drága.

[ Szerkesztve ]

(#9134) #65675776 válasza bzoley (#9133) üzenetére


#65675776
törölt tag

Figyelembe véve, hogy a DVB-C és a T2 között sok különbség nincs egy próbát megérhet. Egyébként meg meg kell kérdezni az eladót.

(#9135) vfo7 válasza bzoley (#9133) üzenetére


vfo7
senior tag

Köszönöm szépen, kár hogy csak külföldről lehet megrendelni. Van erről a logouton is egy írás: http://logout.hu/bejegyzes/zhagyma/dvb-c_tuner_lista/hsz_1-50.html

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9136) hengelhof válasza bzoley (#9129) üzenetére


hengelhof
senior tag

Igazából nincsenek nagy igényeim, a PVR2 megfelelő. Friss telepítés követően, egy idő után amikor indítom, nincs hang. Ilyenkor átkapcsolok egy másik videó forrásra, majd vissza. Ekkor a hang visszajön. Annyira nem akarok belebonyolódni, ha nincs más normális alternatíva. Együtt tudok élni vele. :)
Most, hogy a lenti linkről letöltöttem az új verziót, megint van hang programindításkor. Kíváncsi vagyok meddig.
Köszi mindenkinek.

(#9137) bzoley válasza vfo7 (#9135) üzenetére


bzoley
veterán

Csak a szállítási idő hosszabb néhány héttel, de ha a vásárlás a probléma, itt a PH!-n is találsz olyat, aki segít benne.

(#9138) vfo7 válasza bzoley (#9137) üzenetére


vfo7
senior tag

Hűha, az nagy segítség lenne. Lehet, hogy jövő héten akár. Fordulhatok hozzád alkalmasint?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9139) bzoley válasza vfo7 (#9138) üzenetére


bzoley
veterán

Ááá, én csak tisztességtelen feltételekkel "segítek" nagy ritkán, nem szeretek fölöslegesen felelősséget vállalni :)
De fusd át az ebay topik összefoglalóját, ott megtalálod a "hivatalos" segítőket.

(#9140) #65675776 válasza bzoley (#9137) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak azt nem értem miért nem képesek egy egyszerű PCI-E-es belső DVB-C tunert gyártani. Az USB-sektől görcsöm van.

(#9141) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Valaki segitene, honnét lehet letölteni drivert Winfast PxDVR2 3200H-ra windows x64 verziós kellene!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9142) vfo7 válasza JONAS77 (#9141) üzenetére


vfo7
senior tag

Itt megtalálsz mindent:

[link]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9143) JONAS77 válasza vfo7 (#9142) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Szia, köszönet!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9144) flash-


flash-
veterán

a winfast pvr3000 deluxe és a pxDVR3200 H között mi a különbség?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#9145) vfo7 válasza flash- (#9144) üzenetére


vfo7
senior tag

Hasonlítsd össze az adatlapokat.

A 3000 analóg, a 3200-as DVB-T + analóg.

[ Szerkesztve ]

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9146) #65675776 válasza flash- (#9144) üzenetére


#65675776
törölt tag

Szinte minden. Talán csak a hw encoder chip azonos.

(#9147) katt777 válasza hengelhof (#9128) üzenetére


katt777
félisten

Media Center nálam bevált, amíg meg nem szűnt felismerni a csatornákat.

Csorbi: Az itt szereplő driverek jók PxDVR3200H-hoz?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9148) #65675776 válasza katt777 (#9147) üzenetére


#65675776
törölt tag

Illene nekik. De ezt egyébknt a WU is letölti.

(#9149) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Valaki tudna nekem egy működőképes PVR2 kezelőfelület letöltésére linket adni+driverre!
Hivatalos oldalon csak driver van!!!! PVR2 felület nincs!!!!!!!!!!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#9150) vfo7 válasza JONAS77 (#9149) üzenetére


vfo7
senior tag

Ld. 9142. sz. hsz.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.