Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#10101) Atomantiii válasza #00137984 (#10100) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ha nem EVR módban vagyok akkor talán lehet? Vagy most akkor hiába csinálok egyedi színprofilt úgy sem engedi azt használni majd? Most nem vagyok otthon így nem tudok kipróbálni.

Ez így elég gáz ha sehogy sem lehet megoldani.

(#10102) #65675776 válasza Atomantiii (#10097) üzenetére


#65675776
törölt tag

Melyik PVR2 verzió? Még a Vista Beta2 megjelenése után jött elő ez a probléma, amit már akkor javított a Leadtek kb egy hét után.

(#10103) Atomantiii válasza #65675776 (#10102) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szerintem a legutóbbi 2.0.3.60-as van fent.

(#10104) Atomantiii válasza Atomantiii (#10103) üzenetére


Atomantiii
őstag

Senkinek semmi ötlete? Mert akkor holnap próbálok kukázni egy XP-s konfigot.

(#10105) Atomantiii válasza #00137984 (#10100) üzenetére


Atomantiii
őstag

Egyébként teljesen mindegy, hogy PAL vagy NTSC vagy bármi más van beállítva ugyanúgy nem aktívak a csúszkák.

(#10106) DraXoN válasza Atomantiii (#10105) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Nekem EVR módban van, és működik.

Egy személyes színprofilt kellett létrehozni hozzá, hogy aktívak legyenek. Radeon 6850 videókártyával, Windows 10 64bit alatt.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#10107) Atomantiii válasza DraXoN (#10106) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én ha létrehozok profilt ha nem ugyanúgy nem aktív. Nem tudom van-e értelme egy rendszer újratelepítésnek vagy sem.

(#10108) Atomantiii válasza DraXoN (#10106) üzenetére


Atomantiii
őstag

Ezt a színprofilt hova menti le vajon magának a program? Arra gondoltam mi lenne ha átküldenéd azt a fájlt, amit lementettél színprofilnak vajon működne-e?

Vagy még megpróbálok egy új win 7 és / vagy win 10 telepítést úgy, hogy a másik pci-e-s leadteket bele se rakom az alaplapba és megnézem akkor jó lesz-e.

(#10109) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Kissé OFF.

Másnál jó az xmltv?
Elméletileg a 0.5.68-as a legfrissebb, de random-szerűen nem tölt le vagy éppen tölt le bizonyos adókat (pl. RTL+, Story4 szerdáig semmi, onnan letölti, AMC meg éppen fordítva, stb.). Persze letöltéskor is már hibákat jelez.

Üdv, Vino

(#10110) Atomantiii válasza DraXoN (#10106) üzenetére


Atomantiii
őstag

Volt időm kísérletezni és teljesen mindegy, hogy win 7 vagy win 10 van fent ugyanúgy nem aktívak a csúszkák egyik esetben sem.

Winfastból a 20360-as van feltéve. Egyéb ötlete valakinek?

(#10111) Atomantiii válasza Atomantiii (#10110) üzenetére


Atomantiii
őstag

Közben újraraktam a win 7-et és még nem raktam fel a vga kártya illesztőprogramját és jelen pillanatban lehet állítani a csúszkákat.

Csináltam róla egy színprofilt amit lementettem, kíváncsi vagyok rá be fogja-e tölteni a beállításokat, ha felrakom a vga kártya driverét.

(#10112) Atomantiii válasza Atomantiii (#10111) üzenetére


Atomantiii
őstag

Mégsem a driver a ludas, mert most két tuner is van a gépben.

Ha a 3200 H van aktívnak jelölve, akkor tudom módosítani a színprofilt, de amint a TV2000 XP Globalt választom aktívnak akkor már nem lehet változtatni rajta és hiába állítom be neki a korábban lementett színsémát nem veszi figyelembe, hanem beállítja egy alapértelmezett értékre.

Azt még nem próbáltam mi van, ha kiveszem a gépből a 3200 H tunert.

(#10113) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Na lehet, hogy jó lesz, most kivettem a 3200 H-s tunert és csak az XP Global van a gépben és felraktam neki a telepítős 6.0.109.7002-es drivert és most működik a csúszka.

Kíváncsi vagyok mi lesz, ha visszarakom a 3200 H-s tunert is.

(#10114) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Az adataimnál lévő gépen az utóbbi időben rángat a kép és a hang. Régebben nem volt vele gond, sok éve hűségesen szolgál a tuner kártya... Lehet, h baja van? Melege lehet? Máshol keressem a hibát? Esetleg érdemes elgondolkozni a cseréjén? ha igen, mire?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#10115) AttyVin


AttyVin
aktív tag

OFF

Xmltv-ügyben senkinek sincs problémája?

A 0.5.68-as verzió nálam hetek óta hiányosan veszi le a műsorokat.

Port.hu-val van valami vagy verziót kellene váltani?

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10116) AttyVin válasza AttyVin (#10115) üzenetére


AttyVin
aktív tag

OFF

Vagy két hete "magától megjavult"...

Üdv, Vino

(#10117) Gabor79b


Gabor79b
csendes tag

Üdv!
Olyan PCIE kártyát szeretnék a gépembe amely rendelkezik S-Video (nem komponens) bemenettel, és támogatja a veszteségmentes felvételt! Milyen kártyát javasolnál? Analóg forrásból, a lehető legjobb minőségben szeretnék rögzíteni / szerkeszteni! Nem az olcsó a szempont, inkább a minőség! 20-50 e ft között keresnék.
Köszönöm!

(#10118) BornToBePuli válasza Gabor79b (#10117) üzenetére


BornToBePuli
aktív tag

Üdv!

Blackmagic Intensity Shuttle for Thunderbolt/USB 3.0.

Az ára 50 ezernél több.

[link]

Read only felhasználó

(#10119) Gabor79b válasza BornToBePuli (#10118) üzenetére


Gabor79b
csendes tag

Wow! Mindenesetre köszönöm! Jó kis cucc lehet :)

(#10120) buttmaki


buttmaki
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy Winfast PVR2000-es kártyát. Már több programot is próbáltam, de eddig nem jártam sikerrel. A drivere az simán felment (Win 7 Prof. 32 bit alá), csak a programmal nem jutok dűlőre. Leszedtem a WinFastPVR2_setup_20360.exe-t (köszönet garga01-nek is a hozzáférésért), ami telepítéskor az alábbiakat írja:
Hibakód: -5006 : 0x8007001f
Hiba információ:
>SetupNew\SetupDLL.cpp (849)
PAPP: WinFast PVR2
PVENDOR: Leadtek (http://www.leadtek.com/)
PGUID: C92C584E-C781-475E-A8E2-C67D993A6B95
$12.0.0.58855PAK
@Windows XP Service Pack 1 (7601) IE 11.0.9600.18450

Van valaki közületek, akinek működik ez a kártya ilyen rendszeren? Vagy esetleg tudtok javasolni másik programot, amivel menne? (Most futtatok egy MS-hibakeresőt, de csak a csíkokat húzza már elég régóta, problémát nem észlel...)

(#10121) buttmaki válasza buttmaki (#10120) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Problem solved. :)
Volt a TV-kártya mellett egy PCI-os párhuzamos port, ami sárga felkiáltójeles volt az eszközkezelőben. Ezt kiszedtem (fizikailag), és simán felment a program. Most már csak hang nincs, meg a csatornákat kell beállítgatni, de ez már a kisebbik gond.

(#10122) garga01 válasza buttmaki (#10121) üzenetére


garga01
őstag

Szia!

Hangot úgy kapsz, ha a tv kártyát összekötöd az alaplap/hangkártya bemenetével, feltéve hogy a tv kártyán van kimenet, Úgy látom, hog ebből a pvr2000-ből több változat is készült. Ha a tiéden nincs ilyen kivezetés, akkor a PVR2-ben a beállításokban analóg audi eszköznél kell lennie valamilyen winfast eszköznek, úgy már mennie kell. Nemrég hozám került egy dobozos kártya, amiben volt használati a különböző típusokkal azt is felrakom a drive-ra, illatva van még 2 telepítő CD-m is más verzival azokat is fel fogom tölteni! :)) Teljes lesz a driver csomag :C

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10123) buttmaki válasza garga01 (#10122) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Az eladótól kapott infó szerint a kártya nyákján lévő fekete aljzatból lehet hangot "levenni". Jól gondolom, hogy az ezen a képen látható kék műanyagtól jobbra lent lévő aljzat az? És ha igen, hova tudom bedugni a kábel másik felét az alaplapon? Persze még majd kábelt is szerezni kell hozzá (talán a cégnél tudok túrni egyet hétfőn). Alaplapi hangkártya van a gépben, így néz ki a hátulja.
A driver csomagért és a használati útmutató(k)ért köszönet előre is! :R

(#10124) garga01 válasza buttmaki (#10123) üzenetére


garga01
őstag

Igen, oda kell dugni a kábelt a TV kártyán! Az alaplapon nem feltétlen van ugyan ilyen csatlakozó, én a képen nem látok, de nézd át alaposan, van hogy nincs körülütte műanyag, csak 4 tüske áll ki. Iletve lehet más fajta csatlakozó is, amibe a képen lévő fehér megy: [link] De sok újabb alaplapon egyáltalán nincs ez a csatlakozó. Én ezt úgy oldottam meg, hogy elvágtam egy jack kábelt amin dugó van, meg egy ilyen kábelt (CD audio kábel néven is fut, régen ezzel is össz kellett a cd meghajtót az alaplappal kötni), és összekötöttem a kettőt. Fekete a test/árnyékolás a 2 szín meg a jacken szintén a 2 szín (jobb-bal hang). Az így kapott kábelt kivezettem egy üres pci helyen és bedugtam a kék csatlakozóba (bemenet).

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10125) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Használ valaki itt Winfast TV 2000 XP Global kártyát Asus Xonar DX hangkártyával? Akármit választok sehogy sem tudok hangot csiholni alá, a leadtek kék jack dugója rá van dugva a vonalbementre (elvileg mivel semmi jelölés nincs rajta), de hiába dugom akármelyik csatlakozóra a hangkártyán sose lesz hang.

Teljesen tanácstalan vagyok. Vagy mit kell még szoftveresen beállítani akár a leadtek programon belül, akár a xonar dx audio centerbe? Mert utóbbiba ki van jelölve a line in a record lehetőségnél de semmi.

[ Szerkesztve ]

(#10126) Atomantiii válasza Atomantiii (#10125) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most már ott tartok, hogy van hangom, de ha rámegyek a felvétel gombra, akkor elnémul a winfast program, de a felvett anyagnak lesz hangja.

Mit kellene tenni, hogy felvétel közben is halljam a hangot?

Így van beállítva a winfast program:

Míg a hangkártyánál ki van jelölve aktívra a line in, illetve a windows hangbeállításánál is a vonalbemenet van kijelölve felvételre.

Közben azt vettem észre, hogy amikor a felvétel gombra kattintok, akkor a windows elnémítja a keverőn a hangot, de ha meg leveszem a némítást akkor duplán hallom a winfastos felvétel közben a hangot.

[ Szerkesztve ]

(#10127) garga01 válasza Atomantiii (#10126) üzenetére


garga01
őstag

Szia!

A windows hangbeállításoknál, a vonalbemenet speciális fülön próbáld meg a kizárólagos módot kikapcsolni külön-külön vagy együtt, lehet ez megoldja a gondot.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10128) Atomantiii válasza garga01 (#10127) üzenetére


Atomantiii
őstag

Szia!

Köszi, kivettem a pipát onnan, de ugyanazt csinálja. Egyébként hiába hallom kétszer a hangot felvétel közben, a felvett anyagnak úgy hallom jó lesz a hangja, a visszajátszásnál már csak egyszer hallatszik. Csak így eléggé zavaró felvétel közben.

(#10129) jeni válasza Atomantiii (#10126) üzenetére


jeni
félisten

Nálam ez a beállítás van. Próbáld meg hasonlóan beállítani.

(#10130) Atomantiii válasza jeni (#10129) üzenetére


Atomantiii
őstag

Köszi, de úgy nem jó. A 3200H nálam is jó így, de ez egy régebbi kártya és kell neki a kék jack dugó a hangkártya bemenetre.

(#10131) jeni válasza Atomantiii (#10130) üzenetére


jeni
félisten

Ennek a Leadtek TV 2000 XP Globál panelon levő csatlakozója becsatlakoztatható egy jack csativégű kábellel az Asus hangkártyához?

Amúgy ezt kell az alaplapra rácsatlakoztatni ha van ilyen csati rajta. CD/DVD íróknál anno ez kellett.
(ez a megoldás sajnos megkerüli az Asus kártyádat)

itt vannak infók erről

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10132) Atomantiii válasza jeni (#10131) üzenetére


Atomantiii
őstag

Lehetséges, még azt az egyet nem próbáltam.

Csak akkor mit kell kiválasztani hangforrásnak?

De ugye a másik hangkártyánál elég volt a line in-re csatlakozni + a composite bemenetre a leadtekes kártyához kapott kábellel. Most is működne, csak vagy nem hallom a hangot felvétel közben, vagy kétszer is hallom.

[ Szerkesztve ]

(#10133) jeni válasza Atomantiii (#10132) üzenetére


jeni
félisten

(#10134) Atomantiii válasza jeni (#10133) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most erre a tv kártyához kapott kábelre csatlakozok az rca (composite) bemenetre.

Csak még van rajta egy kék színű jack dugó, ami a hangkártya vonalbementére megy és az adja tovább a hangot.

A régi gépemmel rendben volt a dolog így, de erre nem tudok rájönni mi a kínja lehet.

Még azt meg tudom próbálni amit javasoltál azzal a kábellel a kék jack helyett, de szerintem ugyanaz lesz a jelenség.

(#10135) buttmaki válasza garga01 (#10124) üzenetére


buttmaki
csendes tag

Köszönöm a tippeket és a tanácsokat, végül a "gányolt" megoldás jött be. Összeforrasztottam egy jackdugós és egy audio kábelt, így van hang is. Egyszer újra is kellett már telepíteni a programot, mert a Comodo a Sandbox-ba telepítette elsőre, és az úgy nem igazán tetszett.

(#10136) Atomantiii válasza garga01 (#10127) üzenetére


Atomantiii
őstag

Most jöttem rá, van egy ilyen fül a vonalbemenet beállításainál, hogy egyéni - monitoring pipa kivesz - csak akkor van hang amikor nem veszek fel, ha a monitoring be van kapcsolva, míg felvételnél ha kiveszem a pipát akkor nem fogja duplán lejátszani a hangot, amikor felveszek.

Nem teljesen értem miért csinálja ezt, na de mindegy. Illetve azt sem értem miért némítja le az összes hangot amikor a felvétel gombot megnyomom.

[ Szerkesztve ]

(#10137) Atomantiii válasza Atomantiii (#10136) üzenetére


Atomantiii
őstag

Jelenleg az a helyzet, hogy ha a XP 2000 Global kártya van használatban és a kék jack dugó a hangkártya vonalbemenetére van dugva és a vonalbemenet van kiválasztva felvételnél hangforrásnak, akkor majdnem okés a dolog, csak annyi a problémám (a dupla hanglejátszáson kívül ha a monitoring be van pipálva a vonalbemenet tulajdonságainál), hogy a kép tökéletes, viszont a hang viszonylag halk, főleg ha a 3200 H kártyával hasonlítom össze.

Bár azt még most sem értem, hogy miért halkít le minden hangeszközt a winfast, amikor a felvétel gombra kattintok.

Ha pedig a 3200 H kártya van kiválasztva videó forrásnak és hangeszköznek is, akkor a kép nem az igazi, mert el van csúszva oldalirányba a kép, viszont a hang sokkal hangosabb, mint az XP 2000 Global kártyával.

Nem tudom hogyan lehetne azt megcsinálni, hogy képnél az XP 2000 Global kártyát használja, míg hangeszköznek a 3200 H-t. Mert ha az XP 2000 Global kártya van kiválasztva, akkor eltűnik a hangeszköz listából a 3200H, ugyan felhozza az XP 2000 Global kártyát is, de azzal nem működik a dolog.

Ha pedig vonalbemenet helyett mikrofont választom ki hangeszköznek, akkor meg nagyon erős lesz a hang, már serceg.

[ Szerkesztve ]

(#10138) azbest válasza Atomantiii (#10137) üzenetére


azbest
félisten

ha win 10-et használsz, akkor ez a halkulás annak egy betegsége. Sokat szívunk miatta video konferecia hívás közben is.

(#10139) Atomantiii válasza azbest (#10138) üzenetére


Atomantiii
őstag

Win 7-en megy a rendszer...

(#10140) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Visszaraktam a régi PCI-os hangkártyámat, azzal úgy tűnik tökéletes a hang.

Csak azt nem értem, hogy amikor a felvétel gombra kattintok miért halkítja le a winfast a hangerőszabályzót.

(#10141) jeni válasza Atomantiii (#10140) üzenetére


jeni
félisten

A felvételi hangerő magassága a beállításokban a TV kártya menüjében állítható.

(#10142) Atomantiii válasza jeni (#10141) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen tudom, bármire van állítva amikor rámegyek a felvétel gombra minden hangeszköz hangerejét lenémítja a winfast.

Tehát ki van jelölve a hangkártya programjában is, hogy line in legyen a felvétel hangereje, illetve a winfastban is, ezzel nincs is baj.

Viszont hangom csak akkor van lejátszásnál (tehát még nem kattintok a felvétel gombra), ha a win 7-en a vonalbemenet tulajdonságainál be van pipálva, hogy eszköz figyelése, ekkor ha rá van kötve valami a kártyára szépen be is adja a line in-re a hangot.

Ha pedig rámegyek a felvételre, akkor mindenféle hangeszközt lenémít a winfast, de ha elveszem a némítást, akkor duplán hallom hangot felvétel alatt, amikor az eszköz figyelése be van pipálva.

Ha nincs akkor meg nincs hangom a winfastra kötött eszközről, mert lenémítja a line in-t.

Na mindegy úgy tűnik amikor fel akarok venni simán elveszem a némítást róla és akkor lesz hangom.

[ Szerkesztve ]

(#10143) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

winfast pxdvr3200 h-t Win 10 64bit-en még lehet használni?
Ha igen hol van driver, vagy melyik, mert régebben néztem, akkor nem volt de most aktuális lenne, mert most váltanék Win7-ről.

Köszi.
Zoli

(#10144) jeni válasza World-Soft (#10143) üzenetére


jeni
félisten

Hello!

Én ezzel használom,igen megy rendesen a Win10 64 biten.

[ Szerkesztve ]

(#10145) World-Soft válasza jeni (#10144) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi!
Hol találok új DRIVERT (ami nem a CD-n van), mert a gyártónál a TV tunerekem már meg sem találom.

(#10146) Atomantiii válasza World-Soft (#10145) üzenetére


Atomantiii
őstag

Kicsit kellett volna visszaolvasni: [link] Már ha ez jó neked. :))

[ Szerkesztve ]

(#10147) Varga Csaba


Varga Csaba
aktív tag

Találkozott valaki olyannal, hogy a tunerhez kapott távirányító egyszer csak nem akar működni?

Két gépen próbáltam, mert először a fő gépem kezdett rendetlenkedni.

A távirányítót lecsekkoltam, működik világít rajta az IR-led.
Az IR szenzor kábelszakadására gyanakodva kipróbáltam a tartalék gépen is, a szenzort átdugva a tartalék gép vidáman muzsikált ergo IR szenzor ok.

Mindkét gépen WIN10 fut jelenleg a fő gépben egy pvr3000 de luxe míg a tartalékban egy pvr2000 global.

A tuner rész működik megfelelően és egérrel megnyitva kezelhető is a felület a billentyűzettel vagy egérrel.

A fő gépen kb 1-2 hónapja nem tudom a távirányítót használni, míg a tartalék gép 2 napja még ment a távirányítóval (csak nagyon ritkán van bekapcsolva). Ma viszont azzal szembesültem, hogy nem megy az se...

A távirányító egy ideje már csak a médialejátszó programot vezérli (gom player) a tuner részt nem használtuk. De a video lejátszáskor jól jött a távvezérelhetőség...

A fő gépen végigjátszottam a procedúrát leszedtem újraraktam a drivereket de nem hozott javulást..

A tegnapi eset kapcsán valamiféle oprendszer ütközésre gondolnék, de megállt az a kevés tudomány..

Valakinek van-e esetleg ötlete?
De ha emberi áron van pc-re távirányító+progi akkor elengedem a leadtek kezét és váltok...

Segítségeteket előre is köszönöm...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

(#10148) jeni válasza Varga Csaba (#10147) üzenetére


jeni
félisten

a neten vannak ilyen távok,sőt egyes Logitech távja is alkalmas erre.
érdekes,hogy a távok inkább egyes gombjaik mennek el,az érintkező felületéről kopik meg a grafit.
így hirtelen mindenestül meghalni nem szoktak.
nekem is van sosem használtam,annyi,hogy az elemet sosem hagyom benne ha dobozában csücsül.

(#10149) #00137984 válasza Varga Csaba (#10147) üzenetére


#00137984
törölt tag

Leadtek PVR2100 TV tuner kártyám szintén néha nem érzékelte a távvezérlő jelét. Drivert is frissitettem hozzá, de nem javult meg. Kihúztam a kis jack dúgóját a kártyából és megtisztitottam, miközben a PC-t újrainditottam. Visszadugtam az érzékelő jack dugóját a kártyába és megint müködött a távszabályzó vele. Most valamelyik program vagy a driver keveredik meg, netán a TV kártya nem érzékeli a távezérlőt. Nálam legalábbis az érzékelő ki-be csatlakoztatás és a gép újrainditás segitett. :)

(#10150) Varga Csaba válasza jeni (#10148) üzenetére


Varga Csaba
aktív tag

A távirányító biztosan nem műszaki hibás, hiszen kimegy az IR jel...

Valamiféle szoftveres galibára gyanakszom, mert mikor a fő gépen nem működött az IR vevő akkor kipróbáltam a tartalék gépen és ott vidáman funkcionált egészen tegnapelőtt estig, azóta azon se megy..

A pc távirányíthatósága pedig hiányzik mert media playerként is használom, tv-t már jó ideje nem nézek rajta pedig a tuneren jön az analóg jel...

''Egy haver mondta: ''szerintem a linux egy nagyon szar windows'' by Mefistofeles''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.