Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#9301) #65675776 válasza torogyuri (#9299) üzenetére


#65675776
törölt tag

A port.hu viszont nagyon is szereti feolyamatosan változtatni az oldala felépítését.

(#9302) torogyuri válasza bzoley (#9300) üzenetére


torogyuri
aktív tag

hát a legújabbal is próbáltam azóta ott is probléma...

(#9303) dbius


dbius
veterán

Sziasztok!

Van egy Leadtek PVR2000 analóg tunerem, amit korábbi konfigommal napjainkig használtam (xp, majd win7 x86 alatt).

Most váltottam Intel Haswellre, egy Asrock z87 extreme4 lapba került át a kártya, az OS pedig egy - legális - win7 x64 Ultimate, a mostanáig kiadott frissítésekkel.

Az alaplapra integrált hangkártyán nincs cd-in négy pines hangbemenet, amivel össze tudnám kötni - belsőleg - a tunerkártyát. Magán a kártyán nincs külső - jack - hangkimenet, így elvileg csak pci-audioval menne át a hang.

A neten kutakodtam, ezt találtam: [link], illetve ebben a topikban is egy korábbi hsz-t, ami alapján elvileg beizzítható a kártya 64 bites win7 alatt is.

Odáig megvolnék, hogy a linkelt helyről származó driverek feltelepülnek, így a kártya már működik, tudok csatornákat nézni a PVR2-vel, de hang az nincs, akármit csinálok. :(

Valószínűleg akiknél működik, azoknál még olyan alaplap vagy hangkártya van, amin van hagyományos cd-in hangbemenet.

Van valakinek valamilyen ötlete, hogy hogyan lehetne hangot kicsiholni belőle?

Szerk: Ha már itt vagyok, megkérdezem, hogy ha váltanom kell, akkor - jelenleg - milyen hibrid tunerkártyák vannak, amikkel érdemes foglalkozni és még pár évig használható is lesz? Jelenlegi tv szolgáltatómtól - Invitel - kábelen "jön" az adás.

:R

[ Szerkesztve ]

(#9304) bzoley válasza dbius (#9303) üzenetére


bzoley
veterán

Készítesz egy olyan kábelt, aminek az egyik vége a tunerre megy, a másik, pedig ki a gép mögé a line-in-re, más lehetőséged nem nagyon van, mivel hw felvétel nincs, a hw preview sem lehetséges.
Ezt a tunert inkább nyugdíjazni kéne.
Esetleg PxDVR3200H jöhet szóba(azok közül, amit ismerek).

[ Szerkesztve ]

(#9305) vfo7 válasza bzoley (#9304) üzenetére


vfo7
senior tag

A PVR 2000 nem HW encoderes?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9306) bzoley válasza vfo7 (#9305) üzenetére


bzoley
veterán

De igen, de Win7-en már csak tákolt driverrel használható, amivel ezt nem tudja.

(#9307) dbius válasza bzoley (#9304) üzenetére


dbius
veterán

Megpróbálom ezt a kábel dolgot összehozni, aztán meglátom. Köszi a választ!

(#9308) dbius válasza bzoley (#9304) üzenetére


dbius
veterán

Megcsináltam a kábelt, jelentem működik, ahogy kell, most már van hang is a képhez :C :R

(#9309) Csapi007


Csapi007
veterán

Hy
Nemrég váltottam Windows 8-ra. Kicsit szenvedtem a driverrel, de felment. Az élő adás és a felvétel gond nélkül megy, de az időcsúsztatásnál fekete a kép és semmi se történik.
Találkozott már valaki ilyennel?
PxDVR3200H a kártya.

"Csak úgy mondom"

(#9310) bzoley válasza Csapi007 (#9309) üzenetére


bzoley
veterán

Én spec nem használom ezt a funkciót, de kipróbáltam, működik.
Renderer EVR-en van? Minőségállításra sem változik semmi?

(#9311) Csapi007 válasza bzoley (#9310) üzenetére


Csapi007
veterán

Driverből kerestem újabbat és mivel abból nem volt így gondoltam PVR-ből sincs, de volt. Az 55-össel már megy. Kösz.

"Csak úgy mondom"

(#9312) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

"WinFast DTV2000 H Plus"-om van. Most felraktam hozzá a drivereket meg a Winfast PVR 2-t, viszont iszonyat módon lefogja a gépemet maga a program. Bezártam, de az sem segített a problémámon, a háttérben fut tovább és nem lehet a folyamatot leállítani. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#9313) #65675776 válasza nmy1212 (#9312) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ha jól sejtem 64 bites OS és >2GiB RAM.

(#9314) nmy1212 válasza #65675776 (#9313) üzenetére


nmy1212
tag

Win 7 64 bit, 12 gb RAM. Szóval igen. Mondjuk 3 éve van meg tuner, akkor ugyan ez volt a felállás csak 4gb RAM-al, de nem voltak ilyen jellegű problémáim.

(#9315) #65675776 válasza nmy1212 (#9314) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#9316) nmy1212 válasza #65675776 (#9315) üzenetére


nmy1212
tag

Köszi a választ!

Akkor magyarán frizbizhetek 1-et a tuneremmel? :D Mert hogy most letúrom a retekbe a drivert/szoftvert az biztos. A háttérben fut egy leállíthatatlan folyamat, ami a PVR 2-höz köthető és feleslegesen terheli a procit, holott maga a PVR 2 nem fut.

(#9317) vfo7 válasza nmy1212 (#9316) üzenetére


vfo7
senior tag

A Feledatkezelőben (ctrl+shift+esc.) keresd meg a Leadtek folyamatot és lődd le.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#9318) #65675776 válasza nmy1212 (#9316) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ez van. Az a tuner simán elavult, a chip gyártója soha nem foglalkozott a problémával, áradásul azóta a PCTV részlegét teljes egészében felvásárolta a Trident, aki meg szinte egyáltalán nem foglalkozik ezzel az üzletággal. Maga a chip kb 5 éve EOL.

(#9319) nmy1212 válasza #65675776 (#9318) üzenetére


nmy1212
tag

Okés, köszönöm a válaszokat!

(#9320) XtremLor


XtremLor
őstag

Valaki probalta mar windows8-on egy regi tv2000 xp-t?
Csak az fm resze kellene, eloszor nem akarta felrakni, kibontottam az exe-t es eszkozkezelobol megkerestettem vele, felismerte, es telepitette egybol, indul a pvr2 is, viszont nincs hang, belso kabellel van kotve, ugy remlik a regi 2000 pci-on nem viszi a hangot...nekem 3200 volt azzal meg ez se kellett.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9321) katt777


katt777
félisten

Említettem anno, hogy a Media Center hibával leáll, amikor megpróbálom megkeresni a csatornákat. Valamelyik Windows frissítéssel ez megoldódott, azóta működik. Viszont feltettem Win 8.1-et, és azon MEGINT ugyanaz a hiba!!! :Y :W MOst akkor javították vagy nem, vagy wtf??? :F

XtremLor: Nekem volt anno, de külső hangkábel kellett hozzá, belső nem működött már XP-n sem. Azon kívül hangforrásokkal lehet kísérletezni.

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9322) XtremLor válasza katt777 (#9321) üzenetére


XtremLor
őstag

low profile kivitel tehat nincs rajta kulso kivezetes :(

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9323) #65675776 válasza XtremLor (#9322) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csinálni kell megfelelő kábelt.

(#9324) IG55


IG55
senior tag

Üdv!

VHS videót kötöttem össze a TV2000 XP Expert kártyámmal, hogy digitalizáljam a felvételeket. Tv-n megnéztem, hogy hol található meg a videó képe. A C33-on volt, ami japán szabvány szerint a 283,25 MHz. Na most ezen nem sikerült befogni a videó képét PVR2-es szoftverrel. Próbáltam úgy, hogy megadtam a frekit, meg úgy is, hogy japánt választottam, és C33-ra mentem. W 8.1-en próbálkozom, lehet, hogy ezen már nem is működik jól a PVR2? Rég nem használtam már a kártyát, nem tudom, hogy a tv nézés működne e egyáltalán. Próbálkozzam más tv néző szoftverrel? Vagy mi lehet a gond?

(#9325) #65675776 válasza IG55 (#9324) üzenetére


#65675776
törölt tag

De miért koaxon kötöd össze? Az adja a létező legrosszabb minőséget.

(#9326) XtremLor válasza #65675776 (#9323) üzenetére


XtremLor
őstag

Koszonom a tanacsot ;) , milyenre gondolsz pontosan? Mokolok valamit csak mukodjon :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9327) IG55 válasza #65675776 (#9325) üzenetére


IG55
senior tag

Eszembe sem jutott, hogy máshogy csináljam. De megcsinálom akkor úgy. Csak még kell egy átalakítót szereznem.

(#9328) Sir Psycho


Sir Psycho
aktív tag

Hi!

2300H kártyához melyik driver pvr2 verzió az ajánlott?
Gyártó oldaláról az aktuális letöltve, feltelepítve de semmilyen csatornát nem talál.

A gép látja a kártyát, távir működik.

Konfig váltás történt, de ha jól emlékszem pvr2-ben a settings menüben az ország mellett kellene lennie egy másik legördülő fülnek ahol ki lehetne választani hogy antenna, vagy kábel.
Na ez most nincs itt.

(#9329) bzoley válasza Sir Psycho (#9328) üzenetére


bzoley
veterán

Azt megnézted, hogy analógot, vagy DTV-t keresel? Ezen kívül nem kell állítani semmit.
Amúgy csak egy, a legfrissebb kell mindenből.

(#9330) Sir Psycho válasza bzoley (#9329) üzenetére


Sir Psycho
aktív tag

Semmilyen állítási lehetőség nemvolt egészen addig míg az pci-e x4 ből át nem raktam x16-ba.

(#9331) #65675776 válasza XtremLor (#9326) üzenetére


#65675776
törölt tag

CD audio kábel egyik végéről levágod a csatlakozót és forrasztasz a helyére egy 3,5mm-es sztereo jack-et. A módosítatlan vég megy a tunerkártyába, a jack pedig a hangkártya line-in-jébe.

(#9332) XtremLor válasza #65675776 (#9331) üzenetére


XtremLor
őstag

Van itthon 4 pines led csatlakozo a beakaszto pockon kivul a meret stimm az jo lesz, jack is lesz !!!

Thx! :R

"Legen...Wait for it...Dary"

(#9333) katt777


katt777
félisten

MC-re valaki megoldást? Vagy várjam a frissítéseket, hátha 1x működni fog? :F

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9334) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Van-e valamilyen információ a Port.hu vs. xmltv ügyben, mert majd egy hét óta nem tudom egyik verzióval sem leszedni az EPG-t?

Köszönetttel.

Üdv, Vino

(#9335) katt777 válasza katt777 (#9333) üzenetére


katt777
félisten

Kipróbáltam a 8.1 update 1-et: WMC még mindig "súlyos hiba" miatt leáll, amikor állomást akarok keresni. Továbbra sincs semmi ötlet a probléma megoldására?

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#9336) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

nekem is az a bajom, hogy mióta másik alaplapom van nincs rajta cd-in. A front audio in viszont üres, mert nem használom. Arra rá tudom csatlakoztatni a PVR2000 hangját?

[ Szerkesztve ]

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#9337) zannor


zannor
tag

Üdv!

Valaki tudna dobni egy linket amiről le tudom tölteni a winfast pvr2000-hez való (buhera) drivert és pvr2 programot win 7 és 8.1 alá?

Előre is köszönöm!

(#9338) bzoley válasza Sanyi19 (#9336) üzenetére


bzoley
veterán

Ha be van kötve, valószínűleg igen. A gép hátulján nincs bemenet?

(#9339) dbius válasza zannor (#9337) üzenetére


dbius
veterán

Hogy 8.1 alatt működik-e azt nem tudom megmondani, de egyáltalán nem biztos, hogy fel tudod rakni a win7 buherált driverrel. Ha mégis sikerül és megy rendesen, jöhet ide egy visszajelzés.

(#9340) bzoley válasza zannor (#9337) üzenetére


bzoley
veterán

Tessék.
Mint mindig, a hw encoder nem használható, és csak 32 bites Win7-hez jó.. PVR2-t megtalálod a Leadtek oldalán.

[ Szerkesztve ]

(#9341) zannor válasza dbius (#9339) üzenetére


zannor
tag

Köszönöm a drivert!!!
Sikerült feltenni, de amikor a pvr2-t indítom, akkor hiányolja a WMVCore.dll filet....

Ötlet?

(#9342) bzoley válasza zannor (#9341) üzenetére


bzoley
veterán

Talán N-es Windows-od van, tegyél fel normálisat, vagy telepítsd ms-től a szükséges csomagot. Valami multimedia pack, vagy media center pack, vagy hasonló, már elfelejtettem.

(#9343) dbius válasza zannor (#9341) üzenetére


dbius
veterán

Telepítsd újra /vagy frissítsd/ a Windows Media Playert. Vagy ezt a csomagot próbáld meg: [link]

(#9340) bzoley:: Ebben a hsz-ban linkelt sevenforums linken van buherált driver x64-es win7-hez is. Azzal használom, megy rendesen, a felvétel is (igaz, az csak szoftveresen, de ez nem gond).

[ Szerkesztve ]

(#9344) zannor


zannor
tag

Működik!!!
Már csak hang kéne, de ahhoz gondolom kellene egy cd-in, ami az alaplapomon nincs, a korábban javasolt kábelt pedig nem tudom szerintem összerakni...

(#9345) AttyVin válasza AttyVin (#9334) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Most vettem észre, hogy minden más gépen (XP, W7 64, stb) rendesen fut az xmltv-grabber, csak azon az egy XP-s masinán nem, ahol a TV-tuner van.

Ilyen esetben mit érdemes megnézni (tűzfal és vírusírtó tesztelve, átengedi, de a port.hu nem válszol)?

Köszönettel,

Üdv, Vino

(#9346) Tex Murphy


Tex Murphy
tag

Hi,
Kinéztem egy ilyen kártyát: TV2000 XP Expert. Az lenne a kérdésem, hogy Win7/8 alatt lehet-e használni? Mivel teljesen kuka vagyok a témában, azt is kérdezném, hogy kell beüzemelni? Mit, hová kell dugni? Digitális kábel TV-m van, hozzá media box. A falból kijövő kábelt hova kell csatlakoztatni, s tudja kezelni a kártya a digitális jeleket? Miket lehet fogni vele? Hangot a hangkártyára kell kötni, gondolom...Előre is köszi mindenkinek. Sosem volt ilyenem, de kipróbálnám.

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#9347) #65675776 válasza Tex Murphy (#9346) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hello!

Kezdésnek: az a kártya nem kezel semmilyen digitális jelet. Emellett 64 bites OS alatt problémás az alkalmazott chip miatt. Ha még mindig érdekel a dolog, akkor leírom.

(#9348) Tex Murphy válasza #65675776 (#9347) üzenetére


Tex Murphy
tag

Köszi a segítséget. Mit ajánlanál helyette? Erről mi a véleményed? AVerMedia AVerTV Volar HD PRO
Láttam youtube-on, nem rossz, de hogy lehet fogni a pirosan megjelenő adókat?

A4000T "Only amiga makes it possible"

(#9349) Marczi80


Marczi80
tag

Sziasztok. Van egy Leadtek DV2000 TV tunerem, amit nem használok. Az infravevőjét viszont szeretném áttenni egy Raspberry Pi-re. Nem tudja valaki, hogyan van bekötve, a csatlakozó melyik részén adok neki áramot, melyiken kapom a jelet, és melyik a földelés (mivel stereo jack a kábel vége gondolom/remélem, hogy ilyen bekötésű).
Előre is köszönöm.

In a world without fences and walls - who needs windows and gates ?

(#9350) katt777


katt777
félisten

Okostelefonhoz való tunerekhez linket, v. róluk valamit tudtok? Oksitelsi topicban senki. :(((

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.