Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10471) garga01


garga01
őstag

(rögzített hsz)

Sziasztok!
Megosztom a driver pakk -hoz a linket ismét, nagyon sokszor kapok még mindig mailt, hogy a régi driveos linken hozzáférést kér valaki. Fent van nyilvánosan, de sajnos valamiért a régi hsz-t találják meg sokan (gondolom Google oda visz).
Tehát mindenféle Leadtek Winfast Tv kártya drivere, PVR2 telepítő, stb. letöltése ITT
Van egy BTFLASH.ZIP, azt csak az használja, aki tudja mire való, valamilyen chip ID-t lehet helyreállítani vele, korábban volt szó itt a topikban róla.
Segíteni sem privátban, sem mailben sem tudok a kártyákkal/driverekkel kapcsolatban, már régen eladtam őket.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

Hozzászólások

(#10351) Atomantiii válasza AttyVin (#10350) üzenetére


Atomantiii
őstag

Igen, de megérte mert most már minden összeállt.

(#10352) AttyVin válasza Atomantiii (#10351) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Más kérdés.

Az xmltv .70-nel szedtem le eddig a port.hu-ról az EPG-t.
Vagy két napja nem csatlakozik fel, nincs letöltés (több gépen próbáltam).
Ez már korábban is volt, amikor a honlap valamit változtatott.

Új verzió egyelőre nincs fenn sehol.

Van ilyen témájú topik is, de ott egy kicsit más a megközelítés, mert szerintem nem elsősorban a "mi" TV-tunereinkre építenek...

Volt korábban nekem is ilyesmi (a fiam írta), de az az oldal nincs meg (valami cseh volt), ahonnan "jött" a műsorlista...

Van valamilyen működő program az EPG-re?

Üdv, Vino

(#10353) Atomantiii válasza AttyVin (#10352) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom esetleg a celeburdi epg rá barkácsolható-e vagy sem.

(#10354) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok.
Van egy WinFAst DTV Dongle H m és nem tudok vele befogni semmilyen csatornát.
Drivereket felfrissítettem 60 asra és a gyári antennát használom ,mivel megyeszékhelyen vagyok ...kb 5km az adótorony.
Arra gyanakszom hogy az eszköz csak MPEG 2 tud és az adás meg MPEG 4 ...h jól tudom.
:R

(#10355) AttyVin válasza Atomantiii (#10353) üzenetére


AttyVin
aktív tag

A "szomszéd" topikban (Ingyenes magyar EPG szerver...) találtam egy megoldást, de a gond, hogy mindig csak 2 nap van fenn (az xmltv egész hetet ad) és sajnos csak a DiGi-s csatornák működnek nálam, amikből jópár hiányzik..
De legalább ez is valami.
Elméletileg létezik az xmltv 0.6.1 verziója (hátha az már jó), de én csak Linuxra találtam meg eddig...

Üdv, Vino

(#10356) Atomantiii


Atomantiii
őstag

A XP 2000-ben BT878-es chip van?

(#10357) Atomantiii válasza Atomantiii (#10356) üzenetére


Atomantiii
őstag

Vagyis az a kérdés, hogy a Winfast VC100-asban elvileg az van és hogy van-e esély, hogy működjön 64 bites win 10 alatt is?

Mert keresek valami tartalék kártyát a XP 2000 Global helyett és ilyet találtam.

(#10358) -Zerg- válasza Atomantiii (#10357) üzenetére


-Zerg-
tag

Szia! Sikerült valami? Én ilyesmivel görcsölök 1 hete. Szeretnék átköltözni Win10-re de a Winfast VC100 digitalizáló kártyát nem tudom életre kelteni. Egy csomó drivert próbáltam, nem fogadja el, azt írja nem 64 bites driver. Win7 32 bit alatt jó. Az eszközkezelőben semmi sem látszik. Most egy Pinnacle tuneres kártyával próbálom (Szintén Bt878A chippel), azt se látja. Tuner rész nem kéne csak videojel, a digi kártyám a legegyszerűbb, csak egy BT878A van rajta (tuner se) és egy composit video egy audió és egy S-video kimenet.

[ Szerkesztve ]

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#10359) Csorbi válasza -Zerg- (#10358) üzenetére


Csorbi
addikt

Ne keressétek. A Conexant 2013-ban épphogy megmenekült a csődtől, majd 2017-ben lehúzta a rolót. Az új OS-ekre már egyáltalán nem készült ezekre a chipekre támogatás.

Kártyacsere az egyetlen megoldás.

(#10360) Atomantiii válasza -Zerg- (#10358) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nem tudom, még nem kaptam meg, meg amúgy is tartaléknak akarom.

De akkor próbálok keríteni egy XP 2000 Globalt majd még (abban nem tudom milyen chip van), nekem az vált be a legjobban és win 10 64 biten is működik szépen.

Bár úgy látom abból is két féle verzió van.

[ Szerkesztve ]

(#10361) Atomantiii


Atomantiii
őstag

Amúgy a TV2000 XP Expert és Global között mi a különbség? Mert vaterán van expert is jó áron, de azt nem ismerem csak a globalt.

(#10362) jeni válasza Atomantiii (#10361) üzenetére


jeni
félisten

A Leadtek 2200 ( gépemben ) és a 3200 ( korábban volt ilyenem) is megfelelő lehet mindnekinek.
A 2300 is van otthon de azt még nem teszteltem.

(#10363) Atomantiii válasza jeni (#10362) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem van 3200H is (PCI E és ilyen laptopba dugható kártya verziója is), de elmarad a kép minősége az Xp Globaltól ha analóg jelforrást adok neki.

De ha csak DVB-T miatt kell valakinek, arra tökéletes win 10 alatt is.

(#10364) jeni válasza Atomantiii (#10363) üzenetére


jeni
félisten

Most néztem meg a Vaterát.
Az a Leadtek XP Global csak olyan lapba tehető be amelyik tudja a PCI csatolót.

(#10365) Atomantiii válasza jeni (#10364) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nyilván, de én megoldottam egy ebay-es átalakítóval (ha visszaolvasol).

(#10366) jeni válasza Atomantiii (#10365) üzenetére


jeni
félisten

Vissza néztem a képeket.
Nem tudom ez a rögzítés mennyire stabil?
Igaz most is van olyan új lap amiben van meg PCI slot.

(#10367) Atomantiii válasza jeni (#10366) üzenetére


Atomantiii
őstag

Teljesen stabil, szépen működik azóta. Néhány új alaplapon még van PCI slot, de az enyémen már nincs.

(#10368) AttyVin válasza Atomantiii (#10361) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Mintha a Global-ban nem lenne rádió, de nem biztos...
Meg lehet, hogy az elektronikája is eltér.

Üdv, Vino

(#10369) jeni válasza Atomantiii (#10349) üzenetére


jeni
félisten

(#10370) Atomantiii válasza jeni (#10369) üzenetére


Atomantiii
őstag

A PCI-os foglalaton van 4 furat, azt kb úgy lehetne rögzíteni, mint az alaplapot.

Ha esetleg még a méretek is jók a házhoz, akkor ha mondjuk kis alaplapod van és nem éri el a háznál az alsó kártya slotoknak a helyét akkor még akár szépen be is lehet faragni a helyére a kártyát.

Bár nem tudom ezen milyen chip van, de gondolom elbír azzal a sebességgel ami a tuner kártyának kell. Csak nem látom jól erről a képről, hogy hány pines táp kell neki? 3x2 talán?

Egy próbát megérhet, de kb többe kerülne a posta, mint a termék.

(#10371) jeni válasza Atomantiii (#10370) üzenetére


jeni
félisten

BP-i létemre csak pár megálló

(#10372) Atomantiii válasza jeni (#10371) üzenetére


Atomantiii
őstag

Akkor várjuk a beszámolót, hogy működik-e ebben a típusban is vagy sem. ;)

(#10373) AttyVin válasza jeni (#10369) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Érdekes megoldás.

Lejjebb írtam róla, hogy a "kínaitól" rendelt PCI/PCIe "egymenetes" átalakító működött, csak a méretek miatt nem tudtam "bebarkácsolni" a régebbi házba. Az XP Expert panelje szélesebb és így a hátsó csatlakozók nagyon elcsúsznak...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Vino

(#10374) Atomantiii válasza AttyVin (#10368) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az én Globalomon van rádió csatlakozási lehetőség.

De úgy látom, hogy az Expert és a Global is ugyanazt a chipet használná? Most nem volt kedvem szétbontani a gépemet, olyan képet meg nem találok amin szépen el lehetne olvasni a chip feliratát. De még kérdéses a win 10 kompatibilitás.

[ Szerkesztve ]

(#10375) jeni válasza Atomantiii (#10372) üzenetére


jeni
félisten

még nem vettem át mivel nem tudom,hogy a felső rögzítését hogyan tudnám megoldni?
a talapzata nem gond az egyértelmű. a PCI kártya oldal irányú imbolygását kellene stabilizálni és rögzíteni.

(#10376) Atomantiii válasza jeni (#10375) üzenetére


Atomantiii
őstag

Az alaplapod eléri a pc házban a legalsó slotokat szélességben vagy van olyan szabad kártyahely a házon ahova nem ér el az alaplap?

Mert ha nem akkor ugyanúgy bele lehetne fogatni az alaplapot taró lemezbe oly módon, ahogy az alaplap van rögzítve.

Ilyennel:

és akkor lehet még a magasság is jó lenne és lehetne a kártyát rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#10377) jeni válasza Atomantiii (#10376) üzenetére


jeni
félisten

nekem ilyen házam van
Thermaltake Core X9
helye lenne de a magasságban a lényeg,hogy rögzüljön.

(#10378) AttyVin válasza Atomantiii (#10374) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Nem ismerem a Globalt.
Expert-em volt sokáig. XP, majd W7 alatt is futott és az átalakítóval - úgy emlékszem - a W10-et is "bírta".

Üdv, Vino

(#10379) Atomantiii válasza AttyVin (#10378) üzenetére


Atomantiii
őstag

Elvileg rokonok a globallal, akkor veszek egyet kísérletezni.

(#10380) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Na, újra utolért az "átok".

Megint - talán már-már minden eddiginél jobban - csúszik a hang...

Pedig hangkártyán keresztül megy a dolog és nemrég egy SSD-re "költözött" a W10, amitől kellemesen gyorsult és stabilabb lett a rendszer úgy általában.

Üdv, Vino

(#10381) AttyVin válasza AttyVin (#10380) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Lehet, hogy hardveres gond van a háttérben?

A PVR indítása után kicsit akadozik a hang, mintha alig hallhatóan pattog is, de később megszűnik a hiba..
Viszont a felvételen ez nem jön elő, csak a csúszás (persze ez összefügghet).

"Idegen" videoknál, letöltött és régebbi anyagoknál nem hallani a hangban hibát, így valószínűleg (?) nem a hangkártya a "beteg"...

Még tesztelgetek. Van 3 TV kártya, csak az a gond, hogy kettő nem PCI-e csatlakozójú...

Meg ott az alaplapi hang is, megnézem azt is mit produkál.

Üdv, Vino

(#10382) -Zerg-


-Zerg-
tag

Sziasztok! Van ennek a Winfast PVR programnak a verziói közt olyan különbség, hogy több féle digiző eszközt ismer fel? Honnan lehet tudni, hogy miket?
Ugyanis vettem egy USB-s kütyüt (Nedis VGRRU100 BK) ami működik több programmal is, pl. OBS studió, KMPlaver, VLC media player de a Winfast PWR2 el se indul, mert szerinte "Videorögzítő eszköz nem található". Ezzel néztem a régi gépemen a TV-t egy DVBC tunerból származó videójel képében egy Winfast VC100-as digi kártyáról, igaz, az PCI volt. USB-t nem szeretik ezek?

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#10383) Atomantiii válasza -Zerg- (#10382) üzenetére


Atomantiii
őstag

USB-s-re nem emlékszem már, hogy ismeri-e, de pl a műholdas tunerem se jelenik meg a listában. Viszont pl a PCI-os pinnacle-t annak idején úgy emlékszem felismerte.

[ Szerkesztve ]

(#10384) -Zerg- válasza Atomantiii (#10383) üzenetére


-Zerg-
tag

Köszi a válaszod.

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#10385) Atomantiii válasza -Zerg- (#10384) üzenetére


Atomantiii
őstag

De szerintem az avermedia és a kínai usb-s tunereimet nem ismerte fel.

(#10386) AttyVin válasza Atomantiii (#10385) üzenetére


AttyVin
aktív tag

USB-s Avermedia nekem is volt (illetve megvan még valahol a padláson), de az saját szoftvert használt. Nem emlékszem én sem, hogy a PVR "látta" volna...

Üdv, Vino

(#10387) AttyVin válasza AttyVin (#10381) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Közben érthetetlen módon magától "megjavult" a rendszer.
Annyit tettem, hogy végső mérgemben mindkét kártyát (TV, hang) kivettem a helyéről, megcseréltem, majd egy újraindítás-leállitás után (bár így is működött) megint a régi helyére dugtam.
És egyelőre "örö, bódottá" minden...

Üdv, Vino

(#10388) jeni


jeni
félisten

Szia!
Leadtek PxDTV 2300H cucchoz milyen lejátszó programot javasolnátok?

(#10389) Atomantiii válasza jeni (#10388) üzenetére


Atomantiii
őstag

https://data.hu/get/9392873/WinFastPVR2_setup_20360.exe

(#10390) jeni válasza Atomantiii (#10389) üzenetére


jeni
félisten

köszi
működik az 1155 gépemben :R

(#10391) garga01 válasza -Zerg- (#10382) üzenetére


garga01
őstag

A Winfast Wizard tálcaikonnál lehet a videó forrást kiválasztani, ott kilistázza amit felismer a program. (Ha nem fut, azt hiszem wfwiz.exe a program mappájában)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10392) jeni


jeni
félisten

A Win10 2004 verziót ne tegyétek fel mert kinyírja a Leadtek TV driverét. Azóta nem is érzékeli,hogy benne van az eszköz.

(#10393) jeni válasza jeni (#10392) üzenetére


jeni
félisten

tegnap esti többszöri indítás után se lett jó. ma reggeli bekapcsolás után javult meg.

(#10394) FTomi94


FTomi94
csendes tag

Sziasztok!

Elég elavult dologról lenne szó úgy am blokk, de ez van itthon, ebből próbálok valamit alkotni. Új eszközt nem veszek ehhez, nincs az egésszel tartós célom, gyakorlatilag egy próba erejéig kéne.

Szóval, költözéskor előkerült két VHS magnó dobozokból, amiket - mivel TV-t nem használok, csak a modern gépemet filmnézésre - nem nagyon tudok kipróbálni. Szintén előkerült egy analóg TV-kártya, meg van egy P3-as retró gépem, régi játékokhoz alapvetően. Akkor próbáljuk meg azzal.

A kártya egy Winfast TV2000XP (ahogy néztem a netes képeket, kifejezetten NEM a gyakoribbnak tűnő Expert változat), a gyári CD-je nincs meg, ezért leszedtem egyet a netről, ami állítólag ehhez a típushoz is tartalmazza a drivert, ráadásul Windows 98-hoz is. PCI foglalatba betettem, indul a Win98 (pontosabban 98SE, de ez nem kéne gondot jelentsen szerintem), talál is két új hardvert - viszont a CD-n hiába tallózom be a driver mappáit, nem talál hozzá semmit sem. Töltöttem le hozzá máshonnan csak drivert, azokat sem ismeri fel. Ha a CD indítóablakából próbálom telepíteni, akkor meg a telepítő betöltése közben a fotózott hibakóddal kilép, amire persze semmi magyarázatot nem találtam, milyen hibára utal.

Bárki emlékszik hasonló gondra, ezekkel a Winfast-Leadtek tunerekkel?

Sajnos az újabb gépbe nem opció betenni, mert annak már csak egy hagyományos PCI slotja van, az meg foglalt a hangkártyával. Meg azt is kötve hiszem, hogy Windows 10 x64-hez lenne drivere ennek a jó 15 éves tunernek. Anno emlékeim szerint XP-vel használtuk gond nélkül, de azt az 500 MHz-es PIII épp csak kibírná.. (Valami AMD Athlon volt az a gép, arra már ideális lenne.)



(#10395) garga01 válasza FTomi94 (#10394) üzenetére


garga01
őstag

Szia!
Nekem a van a drive-omon egy pakk fent: letöltése ITT Ez az 5.5-ös verzió számú CD driver csomag.
De nemrég kaptam régebbieket is, van 2 másik lemezem. A hétvégén felöltöm azokat is, hátha van benne olyan ami neked kell.

Van egy PDF doksi a használatiból az alapján a te kártyád model1, mintha ezt "global" néven hívnák még.

[ Módosította: radi8tor ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10396) Atomantiii válasza garga01 (#10395) üzenetére


Atomantiii
őstag

Nekem van XP 2000 global kártyám az nem így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#10397) argelus57


argelus57
csendes tag

Sziasztok!

Leadtek DTV 2000 H Plus belső tv tunerhez létezik egyáltalán Windows 10-es driver?
( Conexant CX 23880 )
Nekem még nem sikerült találni....

(#10398) garga01


garga01
őstag

Sziasztok!
Frissítettem a drive-on lévő driver gyűjteményt.
Kiegészült 2 CD-vel, a 3.1 és 4.0-ás gyári driver pakkal. Régebbi OS-hez jó lehet.
letöltése ITT
A korábbi pakk az 5.5-ös verziójú CD-ről volt, a könnyebb átláthatóságért átneveztem azt is.
Fel fogom tenni ISO-ban is, ha valaki ki szeretné esetleg írni.

[ Módosította: radi8tor ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#10399) FTomi94 válasza garga01 (#10398) üzenetére


FTomi94
csendes tag

Köszönöm a feltöltést, rendben hozzáfértem.

Ellenben továbbra is kilép a 'Special Vendor: 38712' hibaüzenettel bármelyik telepítő, miután végigolvasta a .cab állományokat. Innentől valószínűleg a rendszerrel van valami gond, és nem a driverekkel...

(#10400) FTomi94 válasza FTomi94 (#10399) üzenetére


FTomi94
csendes tag

Több próbálkozás után (másik HDD-re Windows 2000, erre telepítési kísérlet, ingyen kapott P4-es félgép Xp-vel) is ugyanaz a jelenség, gyakorlatilag rendszertől és alaplaptól függetlenül. A kártya képes lehet így tönkremenni, hogy valamit lát belőle a Windows, de mégsem ismeri fel a gyári drivere? (Állítólag volt telepítve Win7-re az előző tulajnál, ha az valami hackelt driver volt, állíthatott el valamit rajta?)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.