Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10201) Vismajor01


Vismajor01
addikt

Sziasztok,

LCD tv-t átraktam szoba egyik feléből a másikba, és most késik rajta a hang HDMI-n keresztül. Ha a set top box-ból jön a jel, ha a PC-ből, késik. Egyszerre két HDMI van bedugva, TV-n váltom a forrást.

Mi lehet a gond? Annyi változott hogy most 2 HDMI van beledugva, amúgy meg csak 1 volt anno és annak a másik végét dugtam vagy a set top poxba vagy a laptopba.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#10202) Sir81


Sir81
aktív tag

Sziasztok!
1 éve vásárolt Philips tv képe a következő! Mi a baja? Kuka?

[ Szerkesztve ]

(#10203) Chapel válasza axlrose32 (#10162) üzenetére


Chapel
addikt

Üdv,

Nem nézek tv-t soha nem lesz rajta semmilyen adás, kizárólag film/játék, tehát egy működő hdmi kell, más nem. :)

Fotó: https://www.flickr.com/photos/mr_chapel/

(#10204) tehenye válasza axlrose32 (#10146) üzenetére


tehenye
csendes tag

Köszönöm a megerősítést

(#10205) Trianta


Trianta
tag

Sziasztok!

Van egy kb másfél éves Vortex LCD tv, ami pár hónapig nem volt használva és most nincs képe. A háttérvilágítás működik, rá is mértem: 38 V.
Kivettem a panelt (CV9203H-Q42) és átnéztem, de nem találtam szemmel látható hibát.
Arra gondoltam, valamelyik elkó esetleg kiszáradt vagy felpúposodott, de semmi ilyesmi.
Hol keressem a hibát, processzor hiba lehet?

Xiaomi Redmi Note 9 Pro 6/128 SD

(#10206) Bagoly01


Bagoly01
senior tag

Üdv.
Tegnap vásároltam Philips 7300er szériából egy 108-ast. Tetszik, de észrevettem a képernyő bal szélén egy fehéren világító pöttyöt. Gondolom pixel hiba lehet. Közelebbről nézve, mintha egy folt lenne ott, távolodva látszik a fehéren világító pont.
Gondolom az lesz a legjobb ha vissza viszem a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#10207) Cs1csó válasza Bagoly01 (#10206) üzenetére


Cs1csó
félisten

Azonnal.

(#10208) pikar


pikar
tag

Sziasztok!
6 éves UE55F6800-am szervíz menüben így néz ki. Film közben nem látni csíkokat.
Ez Tcon hiba? Érdemes beszerezni biztos ami biztos alapon?

És szerintetek hány óra működés elfogadható még 6 év alatt?
Köszi

(#10209) nobela válasza bludi (#10130) üzenetére


nobela
senior tag

Szia, nekem pontosan ugyanez az Orion T32-DLED modellem van, és pontosan ugyanez a hiba jelentkezett az imént: hang van kép nincs.

Sikerült valahogy megoldanod? Ha igen akkor hogy (+ mennyi volt a javítás)?

Köszi

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#10210) Szabó Jenő válasza Trianta (#10205) üzenetére


Szabó Jenő
újonc

Van alkatrésznek egy vortexem,81-2cm es ,valószinü vezérlö panel hibával,,,,,,

(#10211) Gexxx


Gexxx
tag

Sziasztok. Alaplap hibát lehet javítani? Van aki vállal ilyet? Samsung UE40F6500 tv. Jelenleg szerelőnél van, azt mondta, hogy alaplap hiba a diagnózis (indításnál kattan egyet a relé, majd ki is kapcsol, aztán megint be...)
Még nem hoztam haza, hátha lesz elfogadható áron csere alkatrész, de ahhoz sok reményt nem fűzök.

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#10212) Gexxx válasza Gexxx (#10211) üzenetére


Gexxx
tag

És a lényeg: anyagilag mire lehet számítani?

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#10213) pr0be


pr0be
csendes tag

Sziasztok,

Sony tv szerelésben/javításban kérnék némi útmutatást hátha valaki szembesült már a leírt hibával.

Adott egy Sony KD-49X8005C android tv modell, rendszeresen frissített, legújabb firmwarrel.
Pár napja csak ujraindul, illetve olykor el is jut valameyik inputig és egy ideig tud is működni majd ujraindul megintcsak. De alapevetően a végtelenségig csak ujraindul, ha fel is áll a rendszer nagyon lassú és a Home-nál kifagy. Menüből factory reset esélytelen, de a
hivatalos sony oldalon lévő útmutató sem használ: https://www.sony.co.uk/electronics/support/articles/00171297

Esetleg más megoldással valaki találkozott már ami segített?

Hivatalos szervizzel beszélve 150 ezer lenne a javítás, teljes panel cserével... nem akarom elhinni hogy ez így működik. A nem okos részével semmi baj nincsen.

Ha mégsincs más út, alkatrésznek még eladható valahol?

Köszi a segítséget!

(#10214) enceladus válasza Gexxx (#10212) üzenetére


enceladus
csendes tag

Szia! Az alaplap csere 32e lenne és megvárható a javítás.Ha érdekel írj rám!

(#10215) enceladus válasza bludi (#10130) üzenetére


enceladus
csendes tag

Szia!
Led háttérvilágítás hibás a tv-d. A javíása kb 20-25e között lehetne.Ez komplett led bar cserét jelenti.Tehát nem egyesével vannak cserélve hanegy egy egységként.Ha érdekel írj rám!

(#10216) enceladus válasza pikar (#10208) üzenetére


enceladus
csendes tag

Szia!
Lehet t-con is de sajnos valószínübb a kijelző hiba!

(#10217) axlrose32 válasza enceladus (#10214) üzenetére


axlrose32
őstag

A moderátorok már többször jelezték, hogy itt a fórumban nem megengedett a nyílt ajánlattétel.
Gondoltam mint a topik indítója szólok Neked.....

06703896891

(#10218) Gexxx válasza enceladus (#10214) üzenetére


Gexxx
tag

Idézett kolléga segítségével ismét működik a tv. Mint kiderült, nem az előző szervízben diagnosztizált alaplaphiba volt, hanem a táp szállt el. Szerencsére az is azonnal megoldódott!

Powered by Dell Precision 3530; Xiaomi Mi 9T

(#10219) enceladus válasza axlrose32 (#10217) üzenetére


enceladus
csendes tag

Uppsz. Köszönöm, nem tudtam! :R

(#10220) partyzan12


partyzan12
csendes tag

Üdv.
Tegnap Samsung T24E390EW monitor tv képernyője körbe zöld csíkok lepték el hol erősebben hol halványabb. Javítható vagy nem? 3-4éves még csak :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=partyzan12

(#10221) alexka79


alexka79
csendes tag

Sziasztok,
Egy Panasonic TX okostévén fordul elő mostanában (egyre gyakoribb), hogy nem reagál a távirányítóra. Csak a kikapcsoló gombra. Kikapcsolás után kb. fél perc múlva elkezd villogni a zöld LED és visszakapcsol. Utána minden rendben egy darabig.
Gyári beállítások visszaállítása megvolt. Friss szoftververziót nem talált.
Továbbra is előjön a hiba.
Mi lehet a gond, szerelő tud ilyennel foglalkozni?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10222) dreifus75


dreifus75
friss újonc

Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy LG 42PC1RV tipusu plasma tv-m.
A jelenség a képeken jól látható.
A kijelző bal oldaláról szines pontok vannak a képtartalomban, viszont ez ahogy jobbra haladunk csökken.
A Z-sus panelon lévő potméteren ha állítok és csökken a feszültség akkor halványodnak a pontok, de nem szünnek meg teljesen.
Szeretném kérdezni, hogy ez kijelző hiba, vagy az Y-sus panelon is van gond? (Vagy egyéb helyen)
Köszönöm előre is a segítséget.

(#10223) Harcsai


Harcsai
senior tag

Sziasztok.

42LB650v 3d tv-m van(volt). Bekapcsoláskor felvillan az lg logo, aztán sötétség. Hang van, lapozni tudok a csatornák közt, de kép semmi.
Érdemes lehet próbálkozni, vagy kuka?

iPhone11; iPad Air 3; Lenovo Yoga 510-14ISK i3-6006u 8gb

(#10224) villanás


villanás
újonc

Sziasztok!
Tegnap kaptam egy Panasonic Viera televíziót. Este néztük, ma reggel pedig úgy döntött, nem kapcsolható be. A piros led villog lent nyolcat, pihen egyet, és folytatja. Milyen hibaüzenet lehet ez?
Előre is köszönöm, ha tudtok segíteni :)

(#10225) junior11 válasza villanás (#10224) üzenetére


junior11
veterán

Szia, azért írd le a tévé pontos tipusát, az sokat segíthet a szakiknak.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10226) villanás


villanás
újonc

Vessetek meg, de műszaki zsenialitásom kiteljesedése, ha kezelem a távirányítót... Van valami kapaszkodó a pontos típusának meghatározhatóságához, azon kívül, ami rá van írva az elejére ? :U

(#10227) junior11 válasza villanás (#10226) üzenetére


junior11
veterán

Esetleg nézd meg a tévé hátulját - vmelyik oldalt alul, rá szokott lenni írva a pontos típusa egyéb adatokkal együtt, fotózd le, ha lehetséges, és meg is van.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10228) villanás


villanás
újonc

Ezen dolgoztam éppen...
TX-P50UT50E
Ez lehet az?

(#10229) eTrade válasza villanás (#10224) üzenetére


eTrade
tag

[link]
Panasonic 8 blinks power LED SS Board issue

(#10230) junior11 válasza villanás (#10228) üzenetére


junior11
veterán

Igen, ez az, plazma tv.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#10231) villanás


villanás
újonc


Ha én így fogom látni a televízióm belsejét, az azt jelenti, hogy halálra ítéltem
De tényleg köszönöm, hogy próbáltok segíteni !

(#10232) draco31


draco31
veterán

Hello!
Haverom TV-je ezt produkálja. De van amikor meg rendesen működik. Ötlet?


ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10233) draco31 válasza draco31 (#10232) üzenetére


draco31
veterán

Már nem lényeges, mérgében összetörte. :DDD

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#10234) oil120 válasza draco31 (#10233) üzenetére


oil120
senior tag

:)

(#10235) yohnsee válasza Harcsai (#10223) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
világíts bele szemből, ha sötéten ugyan, de látszik képtartalom, akkor háttérvilágítás csere. Ha nem vagy elég gyakorlott, szerintem bízd szerelőre.
Üdv

AVR

(#10236) axlrose32 válasza villanás (#10224) üzenetére


axlrose32
őstag

TNPA5623 SS Board Hiba

06703896891

(#10237) KovyBoy


KovyBoy
tag

Sziasztok,
Van egy regebbi Samsung UE40F6500-as keszulekem, amit megorokolnek az osok.
A kijelzo felso szelen egy ideje vizszintes csikozodas indult, ami nagy valoszinuseggel szalagkabel hiba lesz.
Van tippetek, hogy hol tudok szerezni pont ebbe a tipusba? A cseret vszleg meg tudom oldani.
Koszonom.

(#10238) yohnsee válasza KovyBoy (#10237) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
kontakthiba eléggé valószínűtlen, vízszintesen pedig egy komponens sem fog neked csíkozást produkálni. Kijelző hibád lesz jó eséllyel, de egy kép sokat segítene.
Üdv

AVR

(#10239) KovyBoy válasza yohnsee (#10238) üzenetére


KovyBoy
tag

Parancsolj:
#8413
Azota surusodott kicsit, illetve tovabbra is valtozo.

(#10240) axlrose32 válasza KovyBoy (#10237) üzenetére


axlrose32
őstag

Az F6500 az esetek nagy százalékában javítható.

06703896891

(#10241) pataslogeza


pataslogeza
aktív tag

Sziasztok.

Van egy LG 47LD750 tipusu lcd tv-m, ami nem fog be semmilyen tv csatornat, sem antennaval, sem kabelen. A bemenet valaszton az antenna/kabel opcio szurke (inaktiv) marad akkor is ha be van dugva az antenna vagy kabel. Olyan mintha nem erzekelne hogy antenna van bele dugva.
Neha csatorna keresesnel lefagyott, majd kis ido utan elojott az a sarga kepernyo ami a kepen van, de firmware frissites ota nem volt sarga kepernyo, csak ujraindul egy ido utan a tv, de tovabbra sem fog be semmilyen adot.
Ezen kivul semmi mas baja nincs, minden mas bement mukodik, csak az antenna nem.
Van tippetek, hogy mi lehet ennek a baja, es javithato e?

Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#10242) axlrose32 válasza pataslogeza (#10241) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
A készülék processzor hibás.
Nem, nem elég újramelegíteni, ki kell cserélni.
Az összes LD650--750 készüléknek ez volt a kehe, esetenként az újragolyózás is elegendő lehet.

06703896891

(#10243) szájmon82


szájmon82
csendes tag

Sziasztok !
Szrezetem egy Grundig Xephia 42 pw tipusú plazma tv t és valamelyik nap a közepètol jobb széle felé egy függöleges csik jelent meg ami b 5 cm szèles és akkor a keèp minősège is elèg gyatra olyankor tegnap azt hittem hogy scart kàbel hiba ès megmozdìtottam a tv t és akkor eltünt a csik kb 2 òra mulva vissza jött azóta ott van :(( mi lehet a baj kuka ?

(#10244) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

3 hónapos 50NU7022 egyik pillanatról a másikra elkezdett olyat produkálni, hogy nem kapcsol be sem távról, sem a készüléken levő gombbal, a piros standby led kikapcsol amíg nyomjuk a power gombot a távon. Viszont ha hosszan nyomjuk a power gombot (csak a távon, tv-n levővel sehogy nem indul), akkor nagy eséllyel bekapcsol. Ha ilyenkor kikapcsolom, akkor rögtön vissza lehet kapcsolni, de kis várakozás után már megint nem indul, csak hosszan nyomva. Mi lehet a baja? Természetesen garis, csak, hogy helyben tudják e majd javítani vagy nem.

The Truth is out there...

(#10245) pataslogeza válasza axlrose32 (#10242) üzenetére


pataslogeza
aktív tag

Hello,

Ez nem valami jo hir. Akkor varhato hogy tonkre megy mas resze is hamarosan vagy elmegy igy még évekig? Mennyibol jonne ki ennek a javitasa?

(#10246) MADKING válasza Lackooo84 (#10244) üzenetére


MADKING
tag

Haaat nem gondoltam volna hogy ilyen hibaval itt teszed a kerdest. :D

(#10247) oil120 válasza pataslogeza (#10245) üzenetére


oil120
senior tag

Szerintem ezen a javítás után még hosszú ideig tudod használni, bár úgy mint minden berendezés vagy eszköz meghibásodhat. De Axl javításában nyugodtan megbízhatsz.

(#10248) Otika66


Otika66
újonc

Sziasztok, évekkel ezelőtt itt találtam megoldást a problémámra, talán most is sikerül. Most nem találok semmit az akkori levelezésről, szóval újra lefutom a köröket :)
Samsung UE40D6000 tv-m van, nem mai darab az igaz , ma kezdte, hogy kikapcsol magától 15mp után. Kép szép, minden működik, csak kikapcsol. Kihúztam minden külső csatlakozást, exit gombot hosszasan nyomtam, hátha visszaáll alapba. El is kezdi de ugyanúgy kikapcsol. Visszakapcsolom, ott tart a képernyő, ahol az előbb, 15-20 mp, kikapcsol ismét. Ötlet? Szegedi szaki, aki javítani tudná? Egy próbát megér :)
Köszi előre is

(#10249) Luckylucian0


Luckylucian0
friss újonc

Szia
Nekem egy Panasonic tvm van ami foltos. Még meg lehet menteni ?

[ Szerkesztve ]

(#10250) Gebura


Gebura
friss újonc

Helló van egy 165 cm àtmèrőjű samsung lcd tv van közèpen egy fekete kb 5 cm csík meg a baloldalon egy 5cm hol fekete hol szines csík de valamikor eltűnik mind a kettő. szerinted mi lehet a baja? Vàlaszod előre is köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.