Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9251) apezka válasza oil120 (#9249) üzenetére


apezka
tag

Van, de be kell mutatni a javítási költségeket vagy a szakértői véleményt, de csak utána fizet. A javítást talán teljes összegét, míg új készülék vásárlása esetén csak egy bizonyos százalékát.

Nyilván jó lenne ha lehetne javítani, mert én bőven elégedett voltam vele, de ha panelt sem, lehet hozzá kapni akkor nincs rá sok esély...

A stressz akkor jön, amikor nincs kit pofán b...!

(#9252) oil120 válasza makszi (#9250) üzenetére


oil120
senior tag

Hát lehet szétnéznék az e-bay-en egy mainboard után.
De ezt látatlanban mondom!

(#9253) oil120 válasza apezka (#9251) üzenetére


oil120
senior tag

Neked, hogy a biztosító fizessen az ebay nem játszik.
Csak olyan szerviz mely tud kiadni szakvéleményt a villámkárról.

(#9254) tonelka


tonelka
újonc

Sziasztok,

Van egy LG 42LK430 TV-m. Villanyszerelők voltak nálunk, akik felújították az egész lakás hálózatát, ki-be kapcsolagatták az áramot, tesztelgették, stb. A nap végén vettem észre, hogy a TV nem volt kihúzva a konnektorból, és már be sem kapcsolt, csak pirosan világított a készenléti led, ami másnap reggelre el is aludt, és már annyi életjelet sem adott a TV. Gondolom a sok ki-be kapcsolástól "kisülhetett" benne valami. Nem értek hozzá, ezért bevittem egy szervízbe, ahol olyan árat adtak javításra, hogy nem érte volna meg egy ilyen kategóriájú tv-nél. Ezért youtube videok alapján megpróbáltam én megjavítani. Kisebb utánajárás után rendeltem egy hozzá való main boardot, és egy power supply-t. Kicseréltem mindkettőt, de sajnos nem javult meg a tv. Ahogy rádugom áramra, kéken világít a készenléti led, mintha be lenne kapcsolva, de nem reagál semmire. A kék fény nem alszik ki, és nem is villog. Mit lehet a baj?

(#9255) MADKING válasza tonelka (#9254) üzenetére


MADKING
tag

"Mit lehet a baj?" - Ezért youtube videok alapján megpróbáltam én megjavítani.

"Kisebb utánajárás után rendeltem egy hozzá való main boardot, és egy power supply-t." - ez nem javitas! ez ugy hivjak az ablakon penz kidobas.

Javitas az a mikor megfelelo eszkozzel megtalalnak a hibat es megjavitjak.

es az az eszkoz nem youtube, bar youtuben nemelyik videoban hasznalnak az eszkozoket a mivel megalapitanak hogy mi a hiba.

Meg jo hogy nem csapott agyon. Vagy nem gyujtotte be az egesz TV-t.

"Nem értek hozzá, ezért bevittem egy szervízbe, ahol olyan árat adtak javításra, hogy nem érte volna meg egy ilyen kategóriájú tv-nél. " - a szervizbe nem mondtak mi a baj csak az arat, mi?

Akkor most tegyen szepen bele a sajat main boardot es nezzen meg ugy mit csinal.
Ha nem csinal semmit, akkor keressen axlrose32 telefonon.

Mert folosleges kiserletezni, ha csak a youtube ert hozza.

(#9256) tothandiiii


tothandiiii
csendes tag

Madking
Engem is érdekelne tonelka kérdése. Miért kell valakit lehordani csak azért valakit mert próbálkozik az otthoni javítással? Táp hibát mondana élből minden szerelő arra hogy áram ingadozás történt ugye a szerelők miatt. Szerintem a fórum arra van hogy a problémákkal foglalkozzunk. Ráadásul abból amit te írtál az utolsó mondatokat nem is értem..ezt kifejtenèd?? Ha irónia volt és nem segítség akkor ironikus meg vicces az nem volt. Másik hogy minek dorgálod le hogy megrázza az áram ? Az ő felelőssége. Miért ne próbálkozhatna? Ha nem akarsz segíteni akkor szerintem ne szólj hozzá, ha pedig burkolt segítségnek gondoltad akkor kérlek normálisan fogalmazd meg a mondandódat.

(#9257) MADKING válasza tothandiiii (#9256) üzenetére


MADKING
tag

Egyszeru a valasz, ha nem ertesz hozza ne nyulj bele.
Ha akarsz erteni hozza, akkor eloszor olvasni kell, hogy legyen fogalma arrol mi mire valo.

"Ráadásul abból amit te írtál az utolsó mondatokat nem is értem..ezt kifejtenèd??" - "Akkor most tegyen szepen bele a sajat main boardot es nezzen meg ugy mit csinal." - ha eppen erre gondolsz, akkor sajnalom de ha ezt nem ertetted, szerintem ne eroltesd. Ahhoz hogy ezt kifejtsem neked bovebben, szajba ragosan, ezert neked, kell egy ici-pici fogalom arrol, hogy hogy is mukodik a TV. De ha megtudod azt a ici-pici mukodeset, akkor mar nem is kell neked kifejteni, mert automatikusan kifejtheto lesz.

Inkabb bizd ra a szakemberre, olyan dolgokat a mihez abszolut nem ertesz hozza. A youtube nem segit.
Ha ugy erzed, hogy lehordam teged is, akkor tedd azt.

(#9258) tothandiiii


tothandiiii
csendes tag

😁😁🤣

(#9259) axlrose32 válasza MADKING (#9255) üzenetére


axlrose32
őstag

Az a baj az Ebay-es rendelésekkel, hogy sokszor hibás, vagy gyakran nem az adott készülékhez készült paneleket küldenek. Más is járt már így itt,, az utolsó egy LG 32-es LB szériás tévéhez rendelt 42"-ból származó lap volt ha jól rémlik...hozzáértő át tudja alakítani, de pl. egy háziasszonynak erre esélye sincs.
(Ez utóbbit nem rosszindulatból jegyeztem meg, de tény)

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#9260) ProdyG


ProdyG
senior tag

Sziasztok, sajnos tönkrement a plazma TV-m: Samsung PS64F8500SL.

Bekapcsoláskor nincs kép, csak a hang jön meg egy idő után. Az elmúlt 2-3 hónapban megcsinálta ezt párszor, de az újraindítás mindig megoldotta. Ezidáig. Most már reménytelen a helyzet...

Szomorú, hogy egy több, mint 1 milliós TV 4-5 évig bírja csak... ahogy a neten nézem, mások is tapasztaltak hasonló problémát... van valami ötletetek? kicsit körbejárnám a dolgot, mielőtt a Samsung szervizzel felveszem a kapcsolatot (garancia nincs), mert ha jól sejtem nem lenne olcsó mulatság.
köszi!

(#9261) kofy


kofy
tag

Sziasztok! Egy nem mai csirke LG 47LV4500 tegnap egy hatalmasat durrant (kismegszakító leold a házban) és utána teljes sötétség, se állapot LED, se semmi. Milyen nagyságrendben gondolkodjunk, ha javításról lenne szó? Köszönöm!

(#9262) Zolizig


Zolizig
csendes tag

Sziasztok.
Segítséget kérnék.
Adott egy Samsung UE32K5500 tv.
Egy ideje csak úgy tudom bekapcsolni, hogy előtte áramtalanítom, és úgy 5 másodperc után vissza dugom a kábelt.
Ekkor simán bekapcsolódik.
Ekkor ha kikapcsolom, majd újra be akkor jó.De kis állás után újra el kell játszani a áramtalanítást.
Mi lehet a gond?Mennyi lehet kb a javítás?
Előre is köszi.
Zoli

(#9263) MADKING válasza axlrose32 (#9259) üzenetére


MADKING
tag

Pontosan, nem beszelve a panel szamrol es az utolso betukrol szamokrol a mi valtoztat sok mindenen:D
na es ugye nem beszelve arrol hogy - "csak pirosan világított a készenléti led" - " Ahogy rádugom áramra, kéken világít a készenléti led, mintha be lenne kapcsolva, de nem reagál semmire. A kék fény nem alszik ki, és nem is villog."
Ez kb olyan mint - itt a piros hol a kek es ezt kiegeszitve keszenleti leddel - vagy most akkor melyiket vagjam el a pirosat vagy a keket vagy a keszenletit :D
De semmi gond, ebayon sok alkatresz van meg, mire kiderul mi a rossz addigra kilesz fizetve annyi mint a menyit mondtak szervizbe :D :D :D

A jo es gyors munka nem olcso :D ez igy konkrettan ide passzol :D

(#9264) dj.gabessz


dj.gabessz
tag

Üdv ! Mindenkinek lenne egy 80cm Vortex lcd tv ami bekapcsolást követően 1 perc után függőleges csíkok jelennek meg és nem tudom tutira hogy ez most kijelző hiba vagy esetleg panelhiba mert ugye 1 perc-ig tökéletes a tv ez ügyben kérnék segítséget

[ Szerkesztve ]

(#9265) MADKING válasza dj.gabessz (#9264) üzenetére


MADKING
tag

hat ilyen az a 80cm vortex nevezetu valami tv ha csikokat latod akkor kijelzo esetleg t-con vagyis kijelzon levo panel hiba

(#9266) MADKING válasza dj.gabessz (#9264) üzenetére


MADKING
tag

EZT csak neked ajanlom Figyelmesen elolvasni [link]

(#9267) gotti61


gotti61
csendes tag

Helló :)
Panasonic TX-P42S10E 8éves Plazma tegnap óta ezt a függőleges sávot produkálja a képernyő középvonalában. Egybefüggő kék és zöld háttereknél látható leginkább.
Nagyon örülnék egy diagnózisnak, lehetséges javítás esetén költség megnevezésének.
Előre is kösz.

[ Szerkesztve ]

üdv gotti

(#9268) MADKING válasza gotti61 (#9267) üzenetére


MADKING
tag

kijelzo kuka

(#9269) gotti61 válasza MADKING (#9268) üzenetére


gotti61
csendes tag

Kijelző csere mibe fájna ?

üdv gotti

(#9270) MADKING válasza gotti61 (#9269) üzenetére


MADKING
tag

az mar szerviztol fugg, de altalaba annyit er mint maga a keszulek.
PDP kijelzo gyartasa meg raadasul megszunt 2015be
szoval, csak ugy ra keresessel hasznaltba hibaskent, ra lehet bukkanni egy egy keszulekre, a minek nem a kijelzo baja van. De az hosszu folyamat.
a legegyszerubb telefonon beszelsz axlroseval, gyorsabb

(#9271) gotti61 válasza MADKING (#9270) üzenetére


gotti61
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítségedet.

üdv gotti

(#9272) oil120 válasza gotti61 (#9269) üzenetére


oil120
senior tag

Azért keresd meg Axl-t, hátha van valamilyen okos ötlete, vagy tudja javítani.

(#9273) gotti61 válasza oil120 (#9272) üzenetére


gotti61
csendes tag

Kösz.Már írtam neki, a telefonszám is megvan, de vasárnap nem akarom zavarni.

üdv gotti

(#9274) bszotak


bszotak
tag

Sziasztok!

A tegnap esti nagy vihar során egy igen közeli villámcsapást követően a tv-m (LG 42lf652v) nem hajlandó elindulni, csak az LG felirat jelenik meg :( Google keresések alapján olyan, mintha a szoftvert nem tudná betölteni.
Próbáltam egész éjjelre áramtalanítani, siker nélkül, a típushoz pontos hard reset infókat egyelőre nem találtam.

Valaki járt már hasonlóan? Van vmi lehetőség házilag újra életre kelteni? Bár Youtube-on tálaltam vmi sütőbe helyezett paneles megoldást, de kissé szkeptikus vagyok...

Köszi előre is a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#9275) szocske77


szocske77
csendes tag

Sziasztok!

Samsung Ue48h6200-n csak hang van, kép nincs. Bekapcsoláskor 5x villan a led. Érdemes javítani?

Köszönöm a segítséget!

(#9276) Zotya71


Zotya71
újonc

Sziasztok!
Pár hete vettem egy kollégámtól egy 7 éves Samsung UE46D6000 Full HD 3D Smart Led tv-t(kertes házba)
Azért emelem ki mert állítólag panelben,más szolgáltatónál a kollégámnál nem volt hiba a tv-vel.
A probléma pár nap után kezdődött mikor HDMI-n keresztül PC-ről filmet néztem rajta.
Be akartam a távirányítóval kapcsolni a tv-t de csak a Samsung logó jelent meg.Pár másodpercenként villogva.
Utánaolvastam és láttam,hogy nem vagyok egyedül a jelenséggel.És még feszültségingadozás is okozhatja a hibát.
Tegnap szakember bemérte a hálózatot.Talált is némi feszültségingadozást.De szerinte nem ez a probléma forrása.
Láttam egy fórumon,hogy pár perc áramtalanítás feloldja a tv-t és újra bekapcsolható.Eleinte ez működött is.
De most már semmi nem segít.A HDMI-t nem használom.A gyári visszaállítást megcsináltam.
Ha a"kedve" úgy engedi akkor bekapcsol.
Van valakinek ötlete,tapasztalata ezzel kapcsolatban?
Köszönöm!

(#9277) XBXB


XBXB
újonc

Sziasztok. Egy Panasonic Viera TX-P42C10Y tipusú TV-m van. Az utóbbi pár napban lett valami betegsége ugyanis elkezdett kikapcsolt állapotban cincogni. Amint bedugom a konnektorba valami elektromos zajt kezd kiadni amit eddig egyáltalán nem tapasztaltam. Tudna esetleg valaki segíteni? Mi lehet a baja?

(#9278) MADKING válasza XBXB (#9277) üzenetére


MADKING
tag

es macska van a lakasba?

(#9279) dreizwanzig


dreizwanzig
tag

sziasztok!

Adott egy samsung ue55ju6850 TV. A hattervilagitassal van bajom. Eloszor csak bekapcsolas utan egy ideig nem vilagitott a kepernyo also fele, de kezdetben nehany masodperc utan ez megszunt. Aztan egyre tobb ido kellett, hogy eltunjon, most meg mar egyaltalan nem tunik el a sotet sav, nem kapcsolnak be az also ledek (a kijelzo feletol lefele). Kicsereltem EZT a boardot egy zsir ujra. A hiba sajnos maradt.
Ahogy olvastam, meg ahogy neztem, ez a board vezerli a ledeket, igaz? Vagy van mas is, ami meg szerepet jatszik?
Viszont ha nem ez volt a gond, akkor mi lehet? Lehet, hogy LED csere? Ha igen, akkor honnan tudok rendelni LED-et bele, lehetoleg EU-bol?

(#9280) MADKING válasza dreizwanzig (#9279) üzenetére


MADKING
tag

ha tenyleg zsir uj a tapegyseg panel es meg mindig nincs hattervilagitas.
fogod egy lampat, fenyt es bevilagitasz a sotet oldalra, ha latod a nagy homalyba kepet akkor rossz a led sor, ha nem latsz semmit akkor kijelzo. Lampaval tobb szogbol vilagitsd be.

(#9281) axlrose32 válasza dreizwanzig (#9279) üzenetére


axlrose32
őstag

Az a baj, hogy sokan Youtube-ról, meg internetes fórumokról kezdenek mostanában tévét javítani..aztán lesz egy felesleges alkatrész. Máskor kérdezz meg, nem vagyok tévedhetetlen, (főleg látatlanban), de azért 99% pontossággal tudom diagnosztizálni elmondás alapján is a kórságot.
A készüléked háttér világítás problémával küzd, de nem javaslom, hogy így elsőre szétszedj egy 55"-os kijelzőt!
Igen ledeket kell cserélni...

[ Szerkesztve ]

06703896891

(#9282) MADKING válasza axlrose32 (#9281) üzenetére


MADKING
tag

"Az a baj, hogy sokan Youtube-ról, meg internetes fórumokról kezdenek mostanában tévét javítani..aztán lesz egy felesleges alkatrész." - ha jol csinalja, ossze rakja melle meg 1 TV-t. :DD
Es neked mar 2 kell megjaviteni, az egyiken a led sor cseret, masikon a led meghajtot :))
Szerintem ez nagyon jo uzlet, a forum es youtube.

(#9283) dreizwanzig válasza axlrose32 (#9281) üzenetére


dreizwanzig
tag

Sziasztok!

Koszi a valaszokat!
MADKING: biztosan hattervilagitassal van gond, mert latom a kepet alul is, csak vilagitas nincs.

Axlrose32: igazad van, beszeltunk is mar errol privatban, hogy elvinnem hozzad a TV-t, ha tudom, de nem igazan tudom. Nemetorszagban lakok es egy ekkora TV-t eleg problemas szallitgatni Magyarorszagra, meg vissza. Itt egy ilyen javitas majdnem annyiba kerulne, mintha vennek egy masik TV-t., akkor meg mar inkabb veszek egy masikat, minthogy egy javitasra rakoltsem egy uj TV arat. Ugyhogy ugy dontottem, hogy kockaztatok. Megcsinalom magam es ha jo lesz, akkor orulok. Ha meg esetleg elrontom, akkor ennyi, megprobaltam, nem jott be, ugyanott vagyok, mint elotte, hogy kell egy uj TV.

Szoval LED sort hol tudok venni ehhez a TV-hez? Lehetoleg EU-n belul.

(#9284) MADKING válasza dreizwanzig (#9283) üzenetére


MADKING
tag

Akkor egyszerubb ha felhivod a samsungot.

(#9285) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sziasztok!

Samsung LE40650B tévénk tegnap pár perccel a bekapcsolás után átváltott "rózsaszínbe".
Minden bemeneten, illetve teljesen jel nélkül is ilyen a kép.
(Előtte 2 napig, távollétünkben áramtalanítva volt, ha ez számít.)

Factory reset, áramtalanítás megvolt, nem segített.

Nem mai darabról van szó, de vajon ismert, könnyen javítható hiba ez, vagy kezdjek el új tv után nézelődni?

Előre is köszi!


(#9286) XBXB válasza MADKING (#9278) üzenetére


XBXB
újonc

Nincs

(#9287) dreizwanzig válasza dreizwanzig (#9279) üzenetére


dreizwanzig
tag

sziasztok!

A problemahoz visszaterve: vajon nekem a led szalagokat is ki kell cserelnem, vagy csak azt az 1 szalagot, ami az osszeset osszekoti?

(#9288) gotti61 válasza gotti61 (#9267) üzenetére


gotti61
csendes tag

Na erre varrjatok gombot :)
A 9267-es posztban ecsetelt és képpel szemléltetett hiba kb 6 nap után, ma eltűnt a kijelzőről...
Létezik, hogy valamilyen nedvesség, párásodás okozta és kiszáradt ?
Nem, semmi folyékonnyal nem tisztítottam.

üdv gotti

(#9289) junior19 válasza gotti61 (#9288) üzenetére


junior19
senior tag

Még jó hogy nem dobtad ki, ahogyan javasolták.:)

codec project

(#9290) MADKING válasza gotti61 (#9288) üzenetére


MADKING
tag

Majd vissza jonn ;]
Ez amolyan kontakt hibas COF szallagos baja. Szoval nem uszod meg.

(#9291) MADKING válasza dreizwanzig (#9287) üzenetére


MADKING
tag

samsungnal mit mondtak, tudnak adni keszulekhez leded?

(#9292) gotti61 válasza MADKING (#9290) üzenetére


gotti61
csendes tag

Gondoltam visszajön, csak tudósítottam. Azt a COF szalagot nem lehet javítani ?

üdv gotti

(#9293) MADKING válasza gotti61 (#9292) üzenetére


MADKING
tag

Hivd fel axlrose es megmondja, es abbol kifolyolag megmondja mennyi ido es mennyibe kerul

gondolom hetvege ota meg nem tetted meg :D

[ Szerkesztve ]

(#9294) gotti61 válasza MADKING (#9293) üzenetére


gotti61
csendes tag

Nem, tényleg nem. Holnap rácsörgök.

üdv gotti

(#9295) MADKING válasza gotti61 (#9294) üzenetére


MADKING
tag

na latod, pedig ezt le is irtak :D

(#9296) NETWAVE36


NETWAVE36
csendes újonc

Sziasztok

Tegnap folyamán néztem a tvt egyszer csak a tvnek elment a képe de a hang maradt. És mikor rátűzött a nap nagyon halványan látszottak a dolgok mi lehet a baja? (Samsung 32col led tv 2013 nem smart, cl modullal használtam)

(#9297) axlrose32 válasza NETWAVE36 (#9296) üzenetére


axlrose32
őstag

A ledháttere fosta össze magát, priviben kértem egy pontos típust.

06703896891

(#9298) zsolt20


zsolt20
tag

Sziasztok. Tanács kellene hozzáértőtöl samsung led tv double image , vagy is dupla kép hibája van . Na most a szallagkábelen behatároltam a hibás áramkört kizárással 3db pin kb a szallagkábelen. Kérdésem az hogy a cof panelon keresem a hibás smd alkatrészt vagy maga a kijelzöben van a hiba. Cof kábelek kontakja jó nyomásra nem volt változás. Köszönöm

(#9299) MADKING válasza zsolt20 (#9298) üzenetére


MADKING
tag

Igy van, jo helyen vagy kezd el COF nyomkodassal, esetleg kijelzot is nyommeg erosen oldalra, hatha ossze csusszik a kep. De ott lesz a hiba forrasa, csak ne add fel ! meglesz az, drukkolunk !

(#9300) zsolt20 válasza MADKING (#9299) üzenetére


zsolt20
tag

Cof az jo már átnéztem tegnap. A kijelző tologatása azt nem vágom mi köze lenne hozzá hisz egy lap az egész . Én inkább ellenálás vagy kondi hibára gondolok. De igazság az hogy nem ismerem ezt a dupla image hibajelenséget mi okozhatja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.