Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10101) jani50 válasza oil120 (#10096) üzenetére


jani50
újonc

Konkrétan melyikre gondolsz mert mindkét IC-nél több van.

(#10102) oil120 válasza jani50 (#10101) üzenetére


oil120
senior tag

Nem gondolok konkrétan egyikre sem. Azt mondtam, ha ott tönkre megy ellenállás a konvergencia áramkörben, akkor konvergencia hibás a kép. Több ellenállás is tönkre mehet, szokott is mindkét konvergencia IC áramkörében. De hogy R hányas azt én fejből nem tudom.

(#10103) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Egy olyan tv-nek végképp annyi, ami tegnap olyat csinált, hogy vízszintesen csíkozódott fentről lefelé folyamatosan?
Valahogy így:

Ma pedig bekapcsolás után pár percet követően végképp elsötétült?

Kimenetek működnek, (vagyis az egyik HDMI biztosan) android boxx megy, hang van.
Lehet a [[T-Con]] feküdt volna meg, ami egyben magyarázatott adhat a kiindulópontra? Vagy WTF is that?

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10104) yohnsee válasza LyonnaisFan1 (#10103) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
ez sajnos kijelző.
Kár bele anyagot/időt ölni.

AVR

(#10105) LyonnaisFan1 válasza yohnsee (#10104) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R
Akkor ennek lőttek :F
Lehet tisztításkor kapott valamit. Vagy más külső behatás.

Gondolom borsos ára lenne a megcsináltatásának, ha kár bele bármit is beleölni.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10106) oil120 válasza LyonnaisFan1 (#10105) üzenetére


oil120
senior tag

Keresd Axl-t, hátha van kijelzője vagy egyéb ötlete mielőtt kikukáznád. Itt megtalálod az elérhetőségét.

(#10107) LyonnaisFan1 válasza oil120 (#10106) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

:R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10108) Sevenc


Sevenc
tag

Sziasztok,
Samsung LE37A656A1F tv, egyszer csak bekapcsolás után a mellékelt képre vált, majd ha bekapcsolva hagyom akkor néha visszavált normál munőségre, vagy más színre.
Kérnék hozzáértő véleményt, hogy érdemes e foglalkozni a javításával, vagy gazdasági totálkár a javítás?
Előre is köszönöm a segítséget.


(#10109) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Van egy ilyen hibám Samsung LE37A558-on.
[link]

Mennyiből javítható és hová kellene vinnem? Privát is jöhet! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#10110) paszyka


paszyka
újonc

Üdv mindenkinek!

Van egy őskövület Samsung LE37A456 típusú LCD tv-m, ami az alábbi képeken is látható hibát produkálja egyik napról a másikra...
Mivel a megvásárlása óta nem volt felbontva, leszedtem a hátulját körbenézni benne. A tápon volt 2 púpos 35V 1000uf -es kondi, amit reményekkel teli kicseréltem. Sajnos a probléma nem oldódott meg. A tv a bekapcsolás után pár másodpercig jó képet ad, aztán a kép a fotókon látható módon kifehéredik, zajos, fakó lesz. A háttér világítás illetve a fényerő 0-ra csökkentése ellenére is szürkés marad a kép. Merre van benne a hiba hogy lehet segíteni rajta?

A segítséget előre is köszönöm.

(#10111) yohnsee válasza paszyka (#10110) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
ha a bekapcsolás után kis ideig jó a kép, akkor levett hátlappal, hideg indítást követően fújd le fagyasztó spray-el a T-con modult. Ha így a kép tovább marad jó, akkor meg is találtad a hibás egységet. Innen már el kell döntened, hogy chip szinten akarod javítani/javíttatni, vagy veszel egy új T-con modult.
Ha a hűtés ellenére hibás lesz a kép, akkor jó eséllyel az LCD panel hasalt el.
Üdv,
János

AVR

(#10112) yohnsee válasza Gézengúz (#10109) üzenetére


yohnsee
tag

Szia,
nem tudjuk, hol laksz, de gyanítom van a közeledben egy független szerviz. Amit linkeltél, hasonlít, de nem merek megesküdni rá, hogy neked is gamma korrektor hibás a készüléked.
Ha viszont van egy bevállalós, hozzáértő műszerész ismerősöd, aki biztos kézzel vesz le/tesz fel QFN chipeket, akkor megmondhatod neki, hogy egy próbát megér. A TCon modulon általában egy AS15 chip fogad, ha szétszeded, azt kellene egy újra cserélni.

AVR

(#10113) Gézengúz válasza yohnsee (#10112) üzenetére


Gézengúz
addikt

Kaptam már egy ajánlatot, remélem nem a világ végén lakik. Majd kiderül.
Köszönöm!

Amúgy 60.

(#10114) fila


fila
senior tag

Sziasztok!

Faternak van egy új 32-es Orion LED TV-je.

Kábeles digivel használja.

Nem tudom, az öreg állít-e el valamit, vagy a TV hibás, esetleg beállítási probléma. 70 felett van elképzelhető, hogy össze vissza nyomogatja a távirányítót, de jópárszor előfordult ugyanaz a hiba:

Időnként eltűnik 40-50 csatorna a 120-ból. Újrakeresés után egyből megtalálja az összeset!

TV vagy felhasználói hiba? Vigyem szervízbe?

Köszönet előre is a segítségért
F.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#10115) mtoma73


mtoma73
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a képen látható hibát mi okozhatja, javítható-e és ha javítható akkor nagyságrendileg milyen összeget kellene a hibajavításra fordítani?
Ha van itt valaki, aki esetleg meg is tudná javítani kérem jelentkezzen. A tv helyileg Budapest XX. kerületben található.
A tv egy Samsung PS51D8000-es típusú plazma tv. 7-8 évíg nem volt vele gond, a csík egyik pillanatról a másikra jelent meg.

Bármilyen segítséget köszönök előre is!

Üdv:
Tamás

(#10116) #94104064


#94104064
törölt tag

Annyi plusz infó az előző hibához (10115), hogy ha a tv hátulját megnyomom a csíknál, akkor megváltozik a csík. Nem lehet esetleg valamilyen kontakt hiba?

Üdv:
Tamás

Elnézést a másik usernévért, de úgy látszik ez ugyanaz a főrum, mint a prohardveren. :)

[ Szerkesztve ]

(#10117) Cs1csó válasza #94104064 (#10116) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt a profilt törölheted is, egy profil elég mindeh PH lapcsaládhoz. Talán tiltott is a dupla reg.

(#10118) vasii


vasii
senior tag

Hali,

szeretett TVmen (LG 50PS8000) megjelent egy fuggoleges zold/fekete pixelcsik.
Van ra gyogymod vagy ez ennyi? Szamithatok arra h tobb fog megjelenni vagy ez kiszamithatatlan?
Lassan 10 eves TV de azert sajnalnam kidobni.

Koszi

(#10119) mtoma73 válasza mtoma73 (#10115) üzenetére


mtoma73
csendes tag

Közben sikerült megjavítani a tv-t, eltünt a csík. Valóban kontakt hiba lehetett. Leszedtem a hátlapot, a bal és jobb oldalon is szalagkábelek voltak. Végignyomogattam a csatlakozókat, hogy jól csatlakoznak-e és ahol a csík volt, ott kattant egy kicsit a csatlakozó, valószínűleg egy kicsit ki volt mozdulva.
Mindenesetre azóta nincs csík.
Esetleg másoknak is segít az infó, ha ilyen csíkozódás jelenik meg a tv-n.

Üdv:
Tamás

u.i.: a másik profilt sikerült törölnöm, így már nem duplázok. ;)

(#10120) Sevenc


Sevenc
tag

Sziasztok,
Megismétlem a problémámat, mert sajnos nem válaszolt senki. Hatha csak átsiklotatok felette. :) :)

Samsung LE37A656A1F tv, egyszer csak bekapcsolás után a mellékelt képre vált, majd ha bekapcsolva hagyom akkor néha visszavált normál munőségre, vagy más színre.
Kérnék hozzáértő véleményt, hogy érdemes e foglalkozni a javításával, vagy gazdasági totálkár a javítás?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#10121) oil120 válasza Sevenc (#10120) üzenetére


oil120
senior tag

T-con gammakorrektor hiba. Gazdaságosan javítható.

(#10122) Sevenc válasza oil120 (#10121) üzenetére


Sevenc
tag

Köszönöm a választ, esetleg tudsz valakit aki elvállalná a javítást Bp. Zugló környékén? Kb. mibe kerülhet?
Esetleg én is el tudnám végezni a javítást? némi műszerész gyakorlatom van azért!

(#10123) oil120 válasza Sevenc (#10122) üzenetére


oil120
senior tag

Én nem tudom most, keresd Axl-t az elérhetőségén.

(#10124) vasii válasza vasii (#10118) üzenetére


vasii
senior tag

Par napig ilyen volt erre most eltunt es jo a kep. ötlet?

(#10125) Lackooo84 válasza vasii (#10124) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

COF hiba, tűnik el a réz, előbb utóbb kuka lesz úgyis sajna.

The Truth is out there...

(#10126) Fasirt18


Fasirt18
újonc

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni a következő problémával kapcsolatban:
Van egy 2016-ban vásárolt "SAMSUNG UE32J5200 80 cm Smart Full HD LED TV"-m. A múlt hét vége felé jött elő egy probléma, mégpedig, hogy kb. 15-20 perc után elveszíti a jelet (és utána nem is nagyon jön vissza, csak egy kis pihentetés után - ilyenkor is csak egy újrahangolást követően). Set-Up boxról kapja a jelet (IPTV), két SET-up box-al is tesztelve lett, mindig ez az eredmény. Mindkét Set-up box működik a másik TV-nél. Teszteltük HDMI és SCART kábbellel is, nincs különbség a hibát illetően.
A TV többi funkciója hibátlanul működik, Pendrive-t fogad, lejátssza a filmeket, a PC-t is rá tudjuk kötni HDMI-vel.

Most hoztuk vissza a szerelőtől, aki alaplapot cserélt benne. (azt mondta, hogy a processzor lábai mennek tönkre és ez okozza a problémát).

Van esetleg valakinek valami ötlete, hogy mi lehet a probléma, esetleg ki tudunk-e próbálni valamit itthon? Akár egy megbízható szerelő ismerőse?

Előre is köszi a segítséget!

(#10127) Pandimakaay


Pandimakaay
tag

Sziasztok, van egy hp laptopom. Ha filmezek rajta tokeletesen mukodik. Rakotom tvre hdmi vel, akkor van benne egy ilyen minimalis laggolas. Nem lejatszo fuggo. Mitol lehet? Vmi beallitas segit rajta? Elozo laptoppal nem volt ilyen problemam. 1920x1080 ban csinalja, egyel kisebbre allitottam, ott ugy lattam ne csinalja? Koszonom asegitsegeteket.

(#10128) axlrose32 válasza vasii (#10118) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Szerintem van hozzá jó kijelzőm még.
06703896891

06703896891

(#10129) gdsantos87


gdsantos87
csendes tag

Sziasztok!

A napokban sikerült hozzájutnom egy Pioneer Krp 600-as plazma tv-hez.
Az a problémám adódott, hogy csak a bemenet 1 (input1) van engedélyezve, a többi tiltva van. Amikor a menüből szeretném engedélyezni a többi bemenetet a tv
abban a pillanatban kikapcsol, a media boxon a kék led 8-at villan. Majd csak több próbálkozás után kapcsol vissza. Ha csak az engedélyezett bemenetet (input1) haszálom, akkor müködik tökéletesen.
Annyit érdemes még tudni, hogy a gyári system kábel helyett egy displayport kábellel van összekötve, ez okozhatja-e a problémát?

Valakinek van ötlete?
A segítséget elóre is köszönöm :)

(#10130) bludi


bludi
csendes tag

Szia,
segítséget szeretnék kérni.... A tv típusa : Orion T32-DLED
A hiba leírása : bekapcsolás után csak,hang van és kép nincs. Kb 1 hete produkálta ugyanezt,de kikapcs-bekapcs,és működött.
Mi lehet a probléma,érdemes-e javíttatni?
Előre is köszönöm a választ.
Üdv.
Gábor

(#10131) Lackooo84 válasza bludi (#10130) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Háttérvilágítás off.

The Truth is out there...

(#10132) tehenye


tehenye
csendes tag

Sziasztok, egy hete megkerestem a Thomson szervizt garancia ügyben, de elhajtottak, mert azt mondták, hogy külső behatás végett van, de nem, hanem egyszer csak megjelent a folt (első kép) Mai nappal bővült a "család".
Szerintetek mi tévő legyek, mert a tv 7 hónapos és amióta megvan senki nem nyúlt hozzá, Szerviz meg elhajt



[ Szerkesztve ]

(#10133) Lackooo84 válasza tehenye (#10132) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Hát, először is nem hajthat el, mert első évben vagy, így nekik kell egy FÜGGETLEN (tehát nem a saját mutyis) hivatalos szakértővel bizonyítaniuk az igazukat. Szóval ezt mindenképpen ki kell harcolnod, ha nem együttműködőek akkor a helyi békéltető testülethez fordulhatsz, ott segítenek. De ezt még én így képről is megmondom, hogy nem látok törést a kijelzőn.

The Truth is out there...

(#10134) tehenye válasza Lackooo84 (#10133) üzenetére


tehenye
csendes tag

Thomson márkaszerviz, bekérte ezeket a képeket és a látottak alapján elhajtottak :) Külsérelmi sérülés, se karc se semmi nincs a tévén, még foliás

(#10135) Lackooo84 válasza tehenye (#10134) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Persze, mindenkinél bepróbálkoznak, ha csak 10-ből 3 beletörődik az már jó kis spórolás.

The Truth is out there...

(#10136) tehenye


tehenye
csendes tag

Mai "kikelek magamból és rábaxok az asztalra + fogyasztóvédelem fenyegetőzés" eredménye:

Tisztelt Ujvári Úr!
A készüléket GLS futárral behozatjuk a szervizbe.
Kérjük szíveskedjen az eredeti csomagolásba szállításra előkészíteni (alul-felül hungarocell. stb. ahogyan kapta a készüléket), s ha kész kérjük a vásárlást igazoló számlát és a pontos címet küldje át, ahonnan a készüléket fel lehet venni a futárnak. Előreláthatólag, ha ma 16 óráig megkapjuk a címet, hétfőn, 26—án veszik fel a készüléket.

:R :Y :DD

(#10137) Lackooo84 válasza tehenye (#10136) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Na akkor csak lesz vmi belőle, de ez nonszensz, hogy amíg az ember normális, addig lerázzák...

The Truth is out there...

(#10138) tehenye válasza Lackooo84 (#10137) üzenetére


tehenye
csendes tag

jah lassan 3 hét telt el azóta, mióta :Y hívtam őket először

(#10139) tehenye válasza tehenye (#10138) üzenetére


tehenye
csendes tag

de lassan 5 karikás problem lesz, már bujik a 3. :) jah és növekednek :)

(#10140) sam25-6


sam25-6
csendes tag

Sziasztok!
A 11 éves SAMSUNG LE32A431 tip. TV képernyőjén bekapcsolás után kb.10 perccel az összes fekete színből zöld lesz. Ha ki és bekapcsolom, akkor néhány percig ismét jó. Javítható-e, vagy kuka?

(#10141) Cs1csó válasza sam25-6 (#10140) üzenetére


Cs1csó
félisten

11 éves, lehet kukáznám, HA itt nem jön érdemi tanács keress egy közelben lévő szervizt és kérdezd meg mi lenne a menete a bevizsgálásnak stb. és ha a bevizsgálás összege és a javításé is megfelelő akkor javíttasd meg.

(#10142) LyonnaisFan1 válasza tehenye (#10139) üzenetére


LyonnaisFan1
őstag

Hasonló volt nekem is.
Így jártam az LG monitorral is. Kis foltok, növekvő foltok, végén már nagyobb összenövő pacák, és a függőleges csíkozások is szépen jelen voltak.
Olyan 5 év után kukáztam, mert a képernyő legalsó része már szinte láthatatlan volt.

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#10143) prohang


prohang
újonc

Sziasztok!

Próbáltam visszaolvasni, mert ezzel a típussal (42LG5000) már páran foglalkoztatok, mégis had tegyen fel konkrétabban a kérdést....

Talán látható a hiba a feltöltött képeken...
Digitális TV adásnál megtalálja a kereső a csatornákat, a jelszint is rendben, de a kép és hang megjelenítés helyett egy HD szolgáltatás szöveg ugrál a képen...
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/28/835747_nf54kvswxfvj98ge_20190828_221223.jpg

A képen látni hogy elképesztően fényes az egész...
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/28/835747_muhyf1zsm4k6m4sn_20190828_221238.jpg

HDMI csatlakozóról jön a kép és a hang....
https://prohardver.hu/dl/upc/2019-08/28/835747_ou3m5tytpcdl3pfb_20190828_221301.jpg

Feszültségek rendben... Táppanelen is, invertereknél is.. 5V 12V stb... 16,5V is...

Egyetlen egyszer történt meg, hogy Tuner volt az input eszköz és menüből belementem a diagnosztikába.. Elkezdte a csatornákat mutatni, majd hirtelen pár mp-re eltünt a fehér háttér és tűéles képet kaptam.. majd utána megint kivilágosodott...

Tudna-e valaki a fenti hibajelenségre hathatós segítséget adni... (addig a pár mp-ig hibátlan kép volt a kijezőn teljes terjedelemben.... )

KÖSZÖNÖM...

(#10144) M1k133


M1k133
tag

Üdvözletem!!

Jól gondolom , hogy ez már nem javítható?..?
Samsung 46F6340

Függőleges csíkos képet produkál...

Üdv,
M.

--== M1k133® ==--

(#10145) axlrose32 válasza prohang (#10143) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Az a probléma, hogy összefosta magát az AU optronics kijelzőn a t-con panelen található AS15-F gammakorrektor.
Ennyi.. semmi egyéb gond nincs.

06703896891

(#10146) axlrose32 válasza tehenye (#10139) üzenetére


axlrose32
őstag

Szia!
Ez egyértelműen gyártási hiba, kb. 10 évvel ezelőtt is volt egy széria, ami így döglött meg

06703896891

(#10148) oil120 válasza M1k133 (#10144) üzenetére


oil120
senior tag

Ez a kijelző eléggé kukának néz ki.
Talán Axl-nek van hozzá.

(#10149) prohang válasza axlrose32 (#10145) üzenetére


prohang
újonc

Köszi axl...

(#10150) Szabó Jenő


Szabó Jenő
újonc

Pacsi!
Adot egy Wortex tv, a logó bejön ,utána ki-be kapcsol,led vilog zöld-pirossan.
Valami ötlett,kb.2hetet üzemelt 24 hónap alatt .......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.