Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26351) Daffni2 válasza VANESSZA1 (#26345) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem szeretném,ha a kutyám így jönne mellettem!
Katasztrófa,rossz nézni, szerencsétlen állat teljes mértékben függővé tett, jutalomfalat,vagy tárgy, semmi más nem jár az eszébe csak az,hogy mikor kaphatja meg.

Ráadásul ezek a kutyák soha nem játszhatnak önfeledten más kutyákkal,mert akkor oda a függés, meg a figyelem.
A gyakorlások közti időben többnyire a ketrecükben-kocsiban,utánfutóban várakoznak. :W

"Aki ad,az nyer"

(#26352) bajnokpityu válasza Daffni2 (#26351) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nálunk ezt úgy mondták, h "be kell kapcsolni". majd a gyakorlás végén kikapcsolni.
Ismerek ilyen blökiket, akik képesek ennyire koncentráltan követni, majd feladat végén húzzák a pórázt, mintha kötelező lenne.

és nem feltétlen igaz, h a keverékkutya is örökit. a csomó betegségnél mindkét ős hibás génje kell hozzá, aminek szinte nincs esélye, ha jó messziről származik a két ős.

nekem az a véleményem, hogy a keverékekkel kevesebb a baj, mint egy átlagos fajkutyával. fajkutyát ezért veszünk csak nagyon jó helyről, v inkább sehonnan.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26353) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Mit ajánlanátok motivációra? Valószínűleg nem vagyok elég érdekes Nucky számára, valószínűleg nem tudok vele jól játszani illetve jutalmazni. Szereti csinálni az agilityt de könnyen elterelődik a figyelme. Csinálja de nm úgy mintha az lenne az egyetlen vágya, hogy velem agilityzzen.

Bajnokpityu: én is így gondolom, sokszor az kell, hogy mindkét szülő hordozó legyen. A fajta betegség pont attól válik azzá, hogy adott fajtára jellemző. A keverék az már nem az adott fajtához tartozik.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26354) bajnokpityu válasza bb0t (#26353) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elvileg könnyű megcsinálni, gyakorlatban nem :).
tükrösöknél motivációs tréning, a kötődési tréning, és hang alapján folyamatos figyelemfenntartási eszközöket ismerem a célra. kötődésin mondjuk a hagyományos sulisok kiakadnak, hogy megalázás, éheztetés, de sztem egyáltalán nem ennyire durva a helyzet. néhány hónapra meg szokta azért könnyíteni a munkát.

vagy szimplán nem kap elég jutalmat a végén. vannak kutyák, akiknek nem a kaja a legjobb motiváció, hanem játék, gazdival futás, stb.. Alfának pl van egy játékkötele, amire totál rá van kattanva. 5 perc játék úgy feltölti, hogy megint lehet vele dolgozni, és úgy csinál, mintha örömmel tenné :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26355) bb0t válasza bajnokpityu (#26354) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nos, a helyzet az, hogy Nucky nagyon jól motiválható játékkal de kajával kevésbé. Próbáltam már ezt is azt is, a frizbiért bármit megcsinál de a kaja nem érdekli agility közben (talán csak a máj).

Nem kap elég jutalmat ez egész biztos, pedig látom, hogy számít neki nagyon. Csak amit írtál te is elméletben könnyű gyakorlatban már nehezebb. :) Mondjuk egy fárasztó munkanap nem mindig vagyok olyan pörgős, hogy mickey egér hangon ugráljak neki örömömben. :D Sokszor sajnos az minden dícséret, hogy megkapja a játékot.

A kötődési traininget én nem ítélem el, bár nem érzem, hogy probléma lenne a kötődéssel. Tény, hogy sokszor alkalmi süket, de felteszem azért mert nem vagyok számára elég érdekes.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26356) philoxenia válasza bb0t (#26342) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk én meg ott, hogy nem vennék külföldről magyar fajtát, sem Komondort, sem Kuvaszt, se Puli, se Pumit... Mudit meg pláne.... De Magyar vizslában, Magyar agárban is kétségeim lennének... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26357) bb0t válasza philoxenia (#26356) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Magyar fajtát én sem vennék külföldről. Ha magyar fajtát szeretnék akkor autentikus lennék és autentikus magyar tenyésztőt választanék. :)

A magyar agár kérdése már más tészta. Még itt Mo-n sem tisztázott, hogy mi pontosan a magyar agár, mert kétféle is van. Széchenyi nyomán a vérvonalba angol agárt kevertek. Egyébként is alig maradt a II.VH miatt. Tehát ma adott egy keresztezett, majdnem kihalt fajtából feltámasztott kutyafajta ami ki tudja milyen távol áll az igazi magyar agártól. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26358) philoxenia válasza bb0t (#26357) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Valószínűleg nem volt olyan, hogy magyar agár, anno másként álltak a kutyafajtákhoz, agarásztak, de nem magyar, vagy külföldi fajtákkal, hanem agarakkal, amiket a lehetőségek szerint tenyésztettek, nyilván került bele sokszor külföldi vér, de inkább a Hunyadi agarai, a Török Bálint agarai esetleg korábban mondjuk a Borsa Kopasz agarai, még korábban mondjuk Koppány agarai, (a nevek természetesen csak a kort jelölik) léteztek, nem voltak körülhatárolt nemzeti fajták, ezek a nacionalizmussal jöttek inkább, legyen agárból is magyar, legyenek magyar lófajták például, de persze azok sem magyar fajták, csak magyarországi fajták. Az ősi kutyáink nyilván mások, de azért a kuvasznak is jócskán megvan a rokonsága a környéken Olaszországtól, Lengyelországig. Ellenben a törzsállomány az adott országban a legszélesebb egy-egy fajtából általában. Persze vannak nagyon népszerű fajták, amik már nemzetköziek inkább, de ezek között nemigen van magyar fajta. Ahhoz, hogy egy fajta erőteljes legyen széles génállomány kell sok egyeddel, Magyarországon ez pár fajtánál eleve szinte lehetetlen, de pl. NJ, Labrador stb. esetében bőven megvan... Bizonyos fajtákból én se vennék magyar tenyésztőtől, de pl. Ópusztaszeren láttam nemrég egy Ridgebacket, Kimbának a nyomába se léphetett volna, pedig német gazdákkal jött, Kimba meg magyar családtól. Nem híres tenyészetből.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26359) VANESSZA1 válasza Daffni2 (#26351) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Ez nekem se tetszett soha sem. Igazából a feladatok végett linkeltem a videót.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26360) }{3@Đ$}{0ot válasza VANESSZA1 (#26345) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Ügyesek és aranyosak. :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26361) bb0t válasza philoxenia (#26358) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Egy országon belül azért lehet erős és minőségi egy vérvonal mert nagy az egyed szám. Onnantól kezdve, hogy a magyar agár majdnem kihalt nálunk nem feltétlenül jó a minőségi mutató. De amúgy a magyar fajtáink máshol nem elterjedtek annyira míg mondjuk egy nj a világ minden táján van. Ezért speciel magyar fajtát nem vennék külföldről. De egy borderért mennék kicsit nyugatabbra.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26362) monti0222w válasza philoxenia (#26358) üzenetére


monti0222w
addikt

A kuvasznak persze hogy megvannak a rokonságai, mert annak idején akár csere úton is terjedtek a kuvaszok, mert nem gyengén megvolt a hírük! Amikor a kunokkal bejöttek, ( mert a nevéből adódóan is egyértelmű, hogy nem ősi magyar fajta) nagyon vad, féktelen természetű pásztor kutya volt, és ki ne akart volna egy ilyen egyedet akkoriban?! Így jó hogy hasonlítanak a szomszédos országok kutyái a kuvaszra, ez értendő a Cseh, Lengyel, vagy az Olaszországra. :K

(#26363) Rivaul


Rivaul
addikt

Nesze b+, így lehet küzdeni a szaporítás ellen. Mi ez a gané oldal meg gané emberek??? :W :W :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26364) }{3@Đ$}{0ot válasza Rivaul (#26363) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Jáj,Lákátos Pléjsztésön.........Maffia dolgozik. :U

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26365) monti0222w


monti0222w
addikt

Holnap megyünk a lányokért, :K a párom már annyira várja. Persze én is, de szóval mássabb ez mint anno a Zénónál volt. :)

(#26366) z123456789 válasza Rivaul (#26363) üzenetére


z123456789
addikt

Ezt ugye most csináltad te viccből, kamu profilokkal? Ilyen nem létezik ugye? :( :U

(#26352) bajnokpityu
+1
"Mehetsz", vagy "tied" parancs, és már szarik is rám. :D

[ Szerkesztve ]

(#26367) bajnokpityu válasza z123456789 (#26366) üzenetére


bajnokpityu
félisten

hát de az a dolga, nem?
van egy pár olyan bölki nálunk, akik nonstop gazdi lábánál ülnek, még a futin is. ez sztem tökre egészségtelen :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26368) Rivaul válasza z123456789 (#26366) üzenetére


Rivaul
addikt

Sajnos nem :( Telefonra cseréli b+ :W Meg van aki direkt harciasabbra cserélné a több éves kutyáját. Nem csak bullok vannak, hanem agarak meg miegymás, de a többség bull természetesen. És rogyásig van posztolva folyton. Ajánlóba dobta be nekem a face jobb oldal, mikor belenéztem azt hittem agyvérzést kapok :((

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26369) bb0t válasza Rivaul (#26368) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Okos pitbull, ül fekszik marad, gyerekekkel más kutyákkal jól kijön kölyök pitre cserélném vagy eladó. EZMI? :(

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26370) Rivaul válasza bb0t (#26369) üzenetére


Rivaul
addikt

Ez konkrétan? Botrány! És vannak sokkal cifrábbak is, pedig csak az első 50 postot néztem de kibaxta a biztosítékot rendesen... Nem egy ilyen oldalról írtak már a régi bullos fórumban ahol ezt azért moderálták, de belenézve egybe, nagyon elkeserítő a helyzet bármely fajta kutya fronton :(

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26371) Daffni2 válasza Rivaul (#26370) üzenetére


Daffni2
addikt

Komolyan ez olyan,mintha egy vicc oldal lenne.De sajnos az életben vannak még ennél is meghökkentőbb dolgok.

"Aki ad,az nyer"

(#26372) monti0222w


monti0222w
addikt

Haza hoztuk őket, megvolt a kis kőrnyezet ismerkedés, kis pisi, kis játék és most alszanak. :K dl/upc/2016-04/293010_img_20160430_124417.jpg]
:C H

[ Szerkesztve ]

(#26373) Rivaul válasza monti0222w (#26372) üzenetére


Rivaul
addikt

Nagyon helyesek. ha lehetne én is kettőt tartanék, főleg ha testvérek is lennének. Csak mi már így is sokan vagyunk. Sok boldogságot velük :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26374) bb0t válasza monti0222w (#26372) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

:C Nagyon aranyosak. :) Milyen jó amikor a tesók együtt maradhatnak. :B

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26375) monti0222w válasza bb0t (#26374) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszönöm szépen a párom nevében is, mert ő kapta, hogy legyen bennük öröme, és feledtese a múltat. :K
Annyira aranyosak, bújósak, csak megvannak még illetödve, de remélem ez elmúlik pár nap alatt, ezért is jó hogy kettőt vettünk, mert remélem együtt ezt hamarébb áthídalják, szeretetben meg nincs hiány! :K

Neked is Rivaul. :R

[ Szerkesztve ]

(#26376) Daffni2 válasza monti0222w (#26372) üzenetére


Daffni2
addikt

:C

"Aki ad,az nyer"

(#26377) erik365 válasza monti0222w (#26372) üzenetére


erik365
aktív tag

Nagyon aranyosak! :-)

1.4 T-jet M32

(#26378) monti0222w válasza erik365 (#26377) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi nektek is, :K a sötétebb kicsit bágyadtabb, nem sokat evett, míg a világosabb jól bekajált, és láthatóan jobban is érzi magát. Remélem nem lesz gond vele, ő a legkisebb az alomból. Lehetséges, hogy ezért ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#26379) Siriusb


Siriusb
veterán

Ma másfelé vittem ki sétálni, s most este arra lettem figyelmes, hogy egy helyen nagyon csipegeti a bundáját, tiszta víz. Találtam egy döglött, befúródott kullancsot. Aztán még egyet máshol, az nem volt benne, de szintén döglött volt. Ha nem rágja magát, meg nem találom...
Foresto mellett még repellensel is befújtam, de úgy látszik, az semmit nem ér.

Most már van, aki egy éve használja a bravectot, bevált?

(#26380) z123456789 válasza bajnokpityu (#26367) üzenetére


z123456789
addikt

(#26367) bajnokpityu
Mármint az a dolga, hogy szarik rám?
Ja, hát az nem is normális dolog. :N

(#26368) Rivaul
Ez valami underground Magyarország nem? Még mindig nem térek magamhoz...

(#26371) Daffni2
+1

(#26372) monti0222w
Sok sikert hozzájuk! :)

(#26381) bajnokpityu válasza z123456789 (#26380) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha én azt mondom neki, h mehetsz, akkor húzzon játszani, szerintem, egészen addig, amig újra be nem hívom. fél szemmel azért ilyenkor is figyelnie kell, de ennyi. nálunk ilyenkor két parancs játszik, az elég, és a hozzám. amikor össze vannak gabalyodva nem gondolom elvárásnak, hogy instant le kéne ülnie/feküdni.

nyilván nem a négysávos közepén adom ki a mehetsz vezényszót :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26382) z123456789 válasza bajnokpityu (#26381) üzenetére


z123456789
addikt

Jaja, igen, így van.
Örömömet lelem benne, hogy egy okos, engedelmes kutya, hízik a májam, de jobban imádom, mikor játszik, gesztikulál, ökörködik, labdázik, stb... :)

(#26383) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Kapja az ölelést :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26384) Rivaul válasza bajnokpityu (#26381) üzenetére


Rivaul
addikt

Mennyiszer hallom séta közbe hogy össze vissza parancsolgatnak 600 dolgot a kutyának az meg xarik már rá és csak megy a hőbörgés. Én két parancsot használok jelenleg még suliztatás nélkül. Az egyik a "gyere", ez értelemszerűen továbbhaladást vagy behívást eredményez, a helyzettől függően. A másik meg a "nem". Ilyenkor bár mit csinál, ugat, eszik, ugrál, azt abba kell hagynia és pont. Mennyivel jobb a ne ugrálj, köpd ki, fuj, ne ugass, csend stb azt a kutya a felét megcsinálja, a másik felét meg nem. Nekem legalább egy parancs van amit lexar, és nem 20. Így már nem is tűnik annyira neveletlennek külső szemmel :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26385) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Tegnap elindultunk a Tavaszi Agility Kupa zsenge mezőnyében Nuckyval. Életünk első versenye volt, vagyis inkább versenyszituációs edzésnek mondanám. Nakus mindkét futamot szépen végigcsinálta, volt egy-két tagadás mert a sok inger kicsit elvonta a figyelmét (tüzelő szuka) de pont emiatt jók ezek a rendezvények, hogy szokja, nem csak ő van a pályán.
Egyébként második helyezést értünk el, de ha úgy vesszük csak ketten indultunk zsengében :DDD ez még így is nagy érdem, mert ha diszkvalifikálnak akkor nem értünk volna el helyezést. :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26386) z123456789 válasza bb0t (#26385) üzenetére


z123456789
addikt

Yeah! Gratula! :D :C

(#26387) Siriusb válasza bb0t (#26385) üzenetére


Siriusb
veterán

Grat! :)

(#26388) gabormgp


gabormgp
senior tag

Ki honnan rendel kullancs és bolha elleni nyakörvet,cseppet?

(#26389) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Köszik :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26390) Siriusb válasza gabormgp (#26388) üzenetére


Siriusb
veterán

petnet

Jelen pillanatban nálunk a Foresto, ami bevált de gondolkozom az állatorvosoknál kapható Bravecton is.
Kérdeztem múltkor, kinek hogy vált be a tabletta, mert többen használják huzamosabb ideje, azonban senki nem reagált, de ennek ellenére fontolóra venném azt is.

(#26391) kew válasza Siriusb (#26390) üzenetére


kew
senior tag

Nálunk eddig csak foresto volt rajta, tavaly nyáron 1x kapott egy bravectot, kullancsot még sosem találtam benne (kopkopp).
Tervezem hogy a nyakörv mellé idén is kap majd egy tablettát is, ha jön a jobb idő, biztos ami biztos, bár nem vagyok biztos benne, hogy szükséges :F

Én petissimotól szoktam venni, vagy a dokinál.

[ Szerkesztve ]

(#26392) bb0t válasza Siriusb (#26390) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Bravecto-nál nem nagyon fogsz olyat olvasni, hogy nem vált be. Jelen pillanatban az egyik legbiztosabb védelem. 100%-os védelem nincs, de én még Bravecto mellett nem hallottam gondot. Az orvos is azt szokta mondani, hogy babézia után javallt a legbrutálisabb védelemben gondolkodni azaz a bravectoban. Nekünk mellette foresto is van.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26393) Siriusb válasza bb0t (#26392) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz a válaszokat!

2-3 hete tettem fel az új Forestót. A pajtása most bravectózik, ha lejár a 12 hét, szerintem elfelezünk egy tablettát mi is, s adom a nyakörv mellett. Viszont télire nem lesz rajta nyakörv, csak a tabletta, legalábbis ez most a tervem. No meg beszélek az állatdokival is, mi a tapasztalata a tablettával.

(#26394) kew válasza Siriusb (#26393) üzenetére


kew
senior tag

Én valamiért inkább a nyakörvet részesítem előnyben, a tablettát csak a veszélyeztetettebb időszakban (nyáron) adnám. Valamiért nekem rosszabb érzés megetetni vele azt "méregtablettát", mint rátenni a nyakára :)

(#26395) goldnarmz válasza Siriusb (#26393) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Nálunk is Bravecto játszik, lassan adhatom újra neki. Eddig két db kullancsot szedtem le a bundájáról, egyiket pont tegnap. Benne nem volt egy sem eddig, csak láttam, ahogy a bundáján mászik, és elimináltam a kis genyákat. :(((

(#26396) monti0222w válasza z123456789 (#26380) üzenetére


monti0222w
addikt

Köszi szépen neked is, :K nemrég jöttünk meg az állat orvosunktól, elvittük őket egy általános vizsgálatra, hogy minden rendben van-e, ami azzal zárult hogy igen, illetve a kisebbiknél van, a vontatott evés, arra kapott valami konzerv félét, meg a hasmenésre ( ami mondjuk nem állandó ) kapta az Endia hasmenés elleni pasztát. Persze benne van lazán hogy a táp végett ( mert átálltunk az Acanára ) fosiznak. :K
Amúgy meg tünemények, nagyon játékosak, és ahogy észre vettem, kezdenek beilleszkedni a környezetbe, egyre otthonosabbak. :K

[ Szerkesztve ]

(#26397) gabormgp


gabormgp
senior tag

Köszönöm a választ mindenkinek!
Mi jelenleg Advantixet használunk,csak lassan lehet csepegtetni újra,aztán mondom megkérdezem,ki hol és milyet vesz.
Ha jól tudom,a foresto csak kullancs és bolha ellen hat,míg az Advantix kullancs,bolha,mindenféle legyek ellen is.
Igazából amiért megérné váltani nyakörvre,az az úszás miatt,mert a víztől a cseppek hatóanyaga csökken.Nyakörvé nem,.

(#26398) Steady74 válasza kew (#26394) üzenetére


Steady74
addikt

Szerintem az igazi kullancs szezon már elkezdődött. Lizáról van, hogy 5-8 kullancsot fésülök le ott, ahol tavasszal meg télen, illetve kánikulában egyet sem. Szaporodnak a rohadékok.

(#26399) MurdR


MurdR
veterán

Üdv.
Hosszú kihagyás után újra jelentkezem.
Ugyebár tavaly hozzámkerült Rosszcsont, egy gyönyörű 55kilós csupaszív keverék kan kutyus. Mostanra szépen helyrehoztuk egészségügyileg, a súlya is csak 40-42 kiló körül mozog, a rengeteg mozgásnak és a kontrollált étkezésnek köszönhetően.
Rosszcsontnak mind a két hátsó lába műtve volt még mielőtt hozzám került, és sajnos most a bal hátsó lába műtétre szorul, mert a szervezetének kezd nemtetszeni az implantátum, sipoly van a lábán, és tegnap már nem tudott ráállni. Sajnos diszplázia is van.
Azt beszéltük a dokival, hogy érdemesebb lenne egyszerre kiszedni mind a kettőt, hogy ne kelljen 2x nekiállni a műtétnek, mert a röntgenfelvétel alapján szerinte csak idő kérdése, hogy mikor kell azt is eltávolítani.

Sajnos nagy rá az esély, hogy nem fog tudni lábraállni utána, tehát erre is fel kell készülnünk.
Persze, most mindenki szerint bizakodnom kéne, meg nem kéne erre gondolnom, de nem szeretném hogy felkészületlenül érjen a dolog, így mindennek próbálok utánajárni, hogy ne akkor kelljen kapkodnom, amikor megtörténik a baj. Van valakinek tapasztalata olyan kutyussal, aki önállóan nem tud járni? Igazából arra gondolok, hogy kerekesszék, vagy hasonló.
Nincs az az isten hogy elaltassam, mert látszik a kutyán hogy boldog, tegnap 3 lábbal is olyan boldogan elszökdécselt hozzám amikor kinéztem hozzá az udvarra, hogy rendesen megzuhantam, hogy mi lesz vele.
Na meg vannak olyan pillanatok, amiket szavakkal nem lehet leírni: amikor hazaérek, és rendesen szívinfarktustkap a kutya örömében amikor meglát és társai. :)

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#26400) Rivaul válasza MurdR (#26399) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.

Elsőre sajnálom és borzasztó így látni egy kutyust :( Másrészről viszont ők nem olyanok mint az emberek. Nem esnek önsajnálatba. Megoldják úgy ahogy vannak. Volt a környéken egy kerekes kutyus. Ugyan úgy viselkedett mint a többi és még sokszor elevenebb is volt. Nekünk látni egy ilyet sztem nagyobb megterhelés mint nekik. Közelebbi tapasztalatom nincs az ilyesmibe de soha nem láttam azon a kutyuson bár mi kirívóbb hátrányát a kerekeknek. Még a többi kutyával is kifejezetten jót tudott játszani. Ettől függetlenül reméljük nem lesz rá szükségetek és mihamarabbi felépülést kívánok már most! Amit meg te teszel azért az állatért az tiszteletre méltó :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.