Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#26301) Daffni2 válasza philoxenia (#26299) üzenetére


Daffni2
addikt

Hát igen,egy dobi jól nevelten az igazi!

Tényleg milyen találó a jelződ "méltóságteljes"

Csak ne kekeckedjenek vele:

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#26302) zolynet válasza philoxenia (#26292) üzenetére


zolynet
addikt

Ridgeback+rúzs :DDD

Épp fárasztom le őket és látom jönnek a szomszéd gyerekek akik a Somának szoktak dobálni. Kifli (a ridgeback keverék) kicsit elkúrt nevelésben részesült sajnos, bizalmatlan az idegenekkel, volt már rá példa hogy belekapott a kertész nadrágjába. Adódhat abból is amit írtál de itt a neveltetés miatt. Jószomszédék, másnéven anyósék kicsit félősre nevelték. :( :(( Pedig nagyon gyorsan tanítható, sokkal gyorsabban vette fel a fonalat mint Soma. Tuti jól ki lehetne képezni.
Na visszatérve jöttek a gyerekek és sajnos Kiflit fel kellett vinnem, fő a biztonság, én nem kockáztatok, még úgy sem ha résen vagyok. Eldobálgattak Somának.

Na még egy kép, szép kiállása van: katt

[ Szerkesztve ]

Life is too short to stay stock!

(#26303) monti0222w válasza zolynet (#26302) üzenetére


monti0222w
addikt

Tényleg szép, anno a Zénónak volt két ridgeback barátnője, egy lány sétáltatta őket jól elvoltak hármasban meghajtották a Zénit, nem volt akkor gond a fogyással! Sajnos nem tartott sokáig, nem jöttek egyszer, nem is tudom mi lett velük. Pedig bírtam őket, távolságot tartottak az idegenekkel szemben és nehéz volt elfogadtatnom magam velük, ez is inkább a fiatalabb szukával sikerült. :K
Annak örültem inkább, hogy Zénónak van társasága! :K

(#26304) philoxenia válasza zolynet (#26302) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kimba anno már kölyökként is nagyon szép volt....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26305) Rivaul


Rivaul
addikt

Szavazzatok egyet Boncikára ha lehet. Nem szoktam ilyeneken részt venni de már 10 szavazás után is egy ezres kedvezmény kupont kapunk tápra. Így még cuki, most már nem mindenkinek tetszene :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26306) monti0222w válasza Rivaul (#26305) üzenetére


monti0222w
addikt

Szavaztam, még három kell a 10-ig és meglesz. :K

(#26307) Rivaul válasza monti0222w (#26306) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszi szépen neked is és ezúton mindenkinek. Nem offolok külön köszöneteket egyesével de köszönjük :R

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26308) monti0222w válasza Rivaul (#26307) üzenetére


monti0222w
addikt

Szívesen, ez a legkevesebb.... :)

(#26309) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Hali!

Nem is tudom hogy kezdjem...... :)
Elszántam magam hogy szeretnék egy kis kutyát,pontosabban egy Szibériai Husky-ra gondoltam. (legcukibb és legszebb) :))
Igazából eddig nem foglalkoztam állatokkal,mert a PC játékokkal foglaltam le magam,amit meguntam,és gondoltam jobban járok egy kutyussal,akit lehet szeretgetni,játszani vele.........vagy akár csajozni. ;] :D

Megvételhez mire kell figyelni? (gondolom ilyen törzskönyv...stb)
Ezekből PL.: [link]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26310) Rivaul válasza }{3@Đ$}{0ot (#26309) üzenetére


Rivaul
addikt

Szia.

Ezt hívják minőségi cserének. Viszont ha elmondjuk neked mire kell figyelni és mennyibe kerül akkor lehet visszaülsz a gép elé. Amit mutattál szép kutyusok, de nem az életbiztosítás kategória. 150 alatt nem is találsz sztem olyat...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26311) }{3@Đ$}{0ot válasza Rivaul (#26310) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Nekem nem ilyen versenyekre kell,hanem játszani,sétáltatni,gondozni.......nem versenyre akarom felkészíteni.
Egy itthoni kutyusnak szeretném tartani. :)

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26312) Dorian válasza }{3@Đ$}{0ot (#26311) üzenetére


Dorian
félisten

Nem is volt ilyenről szó. De gondolom nem szeretnéd, ha mindenféle betegségei (testi és idegrendszeri is) legyenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26313) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Örömmel jelenthetem a /korcs ;] / keverék kutyák fölényét a túlélésben újra. Ivartalanítás után semmi bajuk nem volt eddig, úgy ugrálnak, mintha nem fejenként két golyóval kevesebb lenne nekik, hanem kettővel több.... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26314) }{3@Đ$}{0ot válasza Dorian (#26312) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Persze hogy nem akarom. De akkor mi a teendő,vagy csak szimplán mondjak le róla? :((

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26315) philoxenia válasza }{3@Đ$}{0ot (#26314) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mennyire ismered a fajtát? [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26316) }{3@Đ$}{0ot válasza philoxenia (#26315) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Igazából nem nagyon ismerem. Max. annyit hogy nagy mozgásteret igényelnek,ezért is írtam hogy játszanák vele,és sétáltatnám igény szerint,persze mikor van szabad időm.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26317) philoxenia válasza }{3@Đ$}{0ot (#26316) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem igazán könnyű fajta, időt és fáradságot igényel a vele való foglalkozás. Alapvetően munkakutya, szánhúzásra tenyésztve. Ha nem foglalkoznak vele önfejű lesz és esetleg olyan dolgokkal foglalja el magát, amivel kárt csinál.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26318) monti0222w válasza }{3@Đ$}{0ot (#26309) üzenetére


monti0222w
addikt

Szia, szerintem gondold át még egyszer az egészet, mert egy kutya 10-15 évig is élhet és addig kell gondoskodni róla, élelem, oltások, betegségek, mindez elég sok kiadással járnak anyagilag, rengeteget kell foglalkozni velük és ezért elég sok szabad idővel kell rendelkezned, már csak azért is mert amit választottál fajtát rendesen le kellene mozgatnod, mert különben, magatartási problémái lesznek!
Tudnod kell azt is, ők előbb jóval előbb halnak meg mint mi emberek, és ezzel is szembesülni fogsz, ha bevállalod. Kamasz korban pedig nem ártana, egy kutya suliba is elvinni azért, hogy ne legyenek problémák a kezelhetőséggel, és te is meg tanulj vele bánni. :K
Remélem nem bántottalak meg, nem az volt a célom, csak azt szeretném, hogy tisztába légy a kutyázást illetően. :K
A linkeddel meg csak az a baj, hogy szaporítottól vennéd, ezért a már megvett kutyádnak a későbbiekben lehetnek genetikailag olyan bajai amit nem szeretnél. Épp ezért ajánlják a hivatalos tenyésztőket, mert kevesebb, minimálisabb ennek a kockázata, tudom úgy jóval drágább egy kutyus ára, de a kockázat is kevesebb, :K

(#26319) philoxenia válasza monti0222w (#26318) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azért linkeltem Neki a fajtamentőket, érdemes ismerkedni az ott ajánlott kutyákkal, ha pedig kiválaszt téged egy kutya, onnantól minden más... Igazából itt is a kutya választ, ha teheti...ugyanúgy, mint a nők esetében szokás mondani.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26320) }{3@Đ$}{0ot válasza monti0222w (#26318) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Igazából szabadidővel nem is lenne nagy baj,csak az anyagi rész kicsit szűkös. :W

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26321) monti0222w válasza philoxenia (#26319) üzenetére


monti0222w
addikt

Persze értelek, én meg azért írtam neki, hogy tisztában legyen ezekkel is. :K

}{3@Đ$}{0ot: Ezért is írtam, neked, mivel elég nagy felelősséggel jár a kutyázás. Bármi betegsége van, az mind pénzbe kerül, sokszor nem is kevésbe, mind a gyógyszer, mind az állat orvos. Tudom számodra ez hülyén fog hangzani, de olyan problémás mint egy ember gyerek, annak minden nyűgjével és persze örömével is. :K

[ Szerkesztve ]

(#26322) bajnokpityu válasza }{3@Đ$}{0ot (#26320) üzenetére


bajnokpityu
félisten

annyi sok igazán jó fej menhelyes blökit ismerek...
akármikor be tudsz menni hozzájuk, elviheted sétálni, tanitgatni, és akkor még mindig eldöntheted, hogy kell-e neked felelősség, anyagi, és energiában kifejezhető teher, éveken át.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26323) philoxenia válasza }{3@Đ$}{0ot (#26320) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fogadj örökbe egy kutyát menhelyről. Elmész párszor, ismerkedsz az ebekkel, ha igazán kelletek egymásnak, lesz vonzalom, hidd el. :)
Kedvenc fajtám elméletben, amire mindig is vágytam, a tibeti masztiff, de valószínűleg soha nem lesz olyan kutyám, mert nagyon drága fajta.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26324) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi mindenkinek a tanácsokat. Agyalok rajta,de ha "ekkora anyagi rész" kell,akkor sztem tárgytalan lesz. :O
Azért sajnálom,mert tényleg szeretem a kutyákat.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26325) monti0222w válasza }{3@Đ$}{0ot (#26324) üzenetére


monti0222w
addikt

Hát sajnálom, :K de tényleg jól át kell gondolni ilyenkor ezeket a dolgokat. Nem elriasztani akartalak, csak tudatosítani a felelősséget a kutya vállalást illetően. :K
Tudod nem véletlen a sok menhelyi, kóbor, mentett kutya itt Magyarországon. :N

[ Szerkesztve ]

(#26326) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom lett volna olcsón eladó kutya... :W

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26327) }{3@Đ$}{0ot válasza monti0222w (#26325) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Igen,értem,nem riasztottál el,mert végül is azért jöttem a topicba hogy érdeklődjek ez iránt.

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26328) z123456789 válasza }{3@Đ$}{0ot (#26309) üzenetére


z123456789
addikt

(#26309) }{3@Đ$}{0ot
Én sem foglak rábeszélni, hogy olcsón vegyél husky-t, de lévén, hogy a kedvenc fajtáim a szánhúzók, én is hozzászólnék. :)
1. Remek választás! :)
2. Nekem volt egy malamutom, egy hölgytől hoztam el, 1,5 évesen, fajtamentésen keresztül találtam. Nem vetettem alá különösebb vizsgálatoknak, de nagyon egyben volt az a kutya. Az egyetlen ami nem stimmelt a fajta standard leírásból, az az, hogy kicsit lógott a szája. (Ugyan is nekik szépen és pontosan kell hogy záródjon a nagyon alacsony hőmérséklet miatt. Ha nem zár, folyamatosan odafagy a nyál, kisebesedik, nem tud enni tőle, az állat elhullását jelentheti. ) Nem is ez a lényeg. A kutya hihetetlenül szertelen volt, egyfolytában játszani akart, a nevére sem hallgatott (át is kereszteltem :) ) Nem kellett neki egy hónap, és egy jó részt, engedelmes kutya lett. Ehhez persze kellett az is hogy pár naponta a földbe döngöljem, de imádta, és én is. :D Később még ügyesebb és szófogadóbb lett.
Csak arra akarok célozni, hogy semmivel sem nehezebb velük foglalkozni mint más "kutya méretű" kutyával, de kell, hogy naponta vele légy minimum fél órát. És ez nagyon kevés idő, ez a nagyon minimum. 1-2 óra szerintem az ami igazán tartalmas tud lenni, és valamelyest kielégíti a kutyád, irántad érzett vágyát. Ez persze minden egészséges közepes/nagy termetű kutyára igaz. Azt mondod ezzel nincs gond. Pipa.
3. A másik valóban a pénz dolog. Az emberek nem gondolnak bele sokszor abba, hogy a 100-200e Ft-os vételi ár, semmi ahhoz képest, amit egy ekkora kutyának (szűrések, vizsgálatok, hiánya miatt) mondjuk a diszplázia kezelésére rá kell majd költeni, ha mondjuk kiderül, hogy ilyen betegsége van. Márpedig a rossz helyről származó nagytestű kutyáknál igen csak jellemző. És ez nem 1 évesen, fél évesen jön ki, hanem majd 4 évesen, mikor már mindenki szereti a kutyát. És majd akkor dönthetsz, hogy altatás (mert nem bírod anyagilag), menhely, (mert nem bírod anyagilag), vagy szinten tartás, műtét, amit nehezen lehet győzni anyagilag.

(#26322) bajnokpityu
}{3@Đ$}{0ot Ez az egyik legjobb tanács, amit megfogadnék a helyedben. :K
És ne türelmetlenkedj! Várd ki a megfelelő pillanatot! Fajtamentést ajánlom neked is, szép példányokat lehet onnan is kifogni. :) Bár onnan kiskutyát nem igazán. De a naggyal is lehet csajozni. ;) :D

(#26313) philoxenia
:C

[ Szerkesztve ]

(#26329) VANESSZA1 válasza }{3@Đ$}{0ot (#26327) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szerintem is fajtamentés, vagy fogadj örökbe egy husky-t, ha minden más rendelkezésre áll.

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26330) VANESSZA1 válasza VANESSZA1 (#26329) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Én még ezen a csöppségen is elgondolkodnék itt Szekszárdon.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26331) Dorian válasza VANESSZA1 (#26330) üzenetére


Dorian
félisten

ÓÓÓÓ!
Ha most akarnék hasonló kutyát kevés összegért venni, rohannék...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26332) Rivaul válasza }{3@Đ$}{0ot (#26324) üzenetére


Rivaul
addikt

Szánd rá az időt. Mindig vannak megmaradt kutyusok akik 5-8 hónaposan már nem mennek el annyiért és 40-50k körül adják a rendes tenyésztők. Csak ki kell várni.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26333) VANESSZA1 válasza Dorian (#26331) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Bár lehet, hogy többen azt mondják, hogy "túl olcsó", de ismerem akiké és nem egy rossz idegrendszerű szülőktől van, gondos gazdik, és ahogy az látszik a másik képen a szülők is szépek, egészségesek.
Szerintem nem rosszabb választás mint egy menhelyről kivett, amit nem tud az ember milyen sérelmek értek, mi mit fog kiváltani belőle.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26334) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

..már megy a fejelés :)

Vannak ám itt olyan mozdulatok, és technikák..

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26335) }{3@Đ$}{0ot válasza z123456789 (#26328) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

Köszi!

"1-2 óra szerintem az ami igazán tartalmas tud lenni,"

Evvel kapcsolatban annyit hogy unokatesóméknál volt egy keverék kutyus aki a Foltos névre hallgatott. Sokszor jártam hozzájuk,még kiskoromban is majdnem minden nap ott lógtam,és akárhányszor ott voltam,mindig legalább vagy 20-30 percet simogattam,játszottam vele...stb.
Volt olyan is hogy több mint fél órát CSAK simogattam,puszilgattam,utána futkároztam vele,de például régebben egész napos ilyenek voltak. :) Sajnos szegénykém már elhunyt,mert öreg kutyus volt,de sok kutya példát vehetett volna róla olyan okos volt. Annyi szépséghibája volt neki hogy evés közben nem szabadott megzavarni mert akkor morgott,volt olyan is hogy a másik kutya társát megszabta kicsit. De amúgy egy barátságos kutya volt.

Ha szabadidőben nézzük akkor sztem 4-5 órát biztos ellennék a kutyával. (Kivéve ha a munkahelyen nem tartanak fel)

(#26330) VANESSZA1 Jaj,meg kell zabálni a kispofiját :)

Facebook-on ez az oldal van belikeolva akit esetleg érdekel: [link]

[ Szerkesztve ]

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26336) Rivaul válasza }{3@Đ$}{0ot (#26335) üzenetére


Rivaul
addikt

Én rábíztam magam a lutrira. Tudomásul vettem hogy ráfizethetek de nekem is családtól van az amstaffom. A lényeg hogy még ha nem is tenyésztőtől veszed. Akkor is nézd meg és válogasd meg honnan hozod a kutyust.

Az etetős morgást ki lehet küszöbölni amúgy ha első perctől fogod a tálat és úgy eszik. Közbe simi is lehet néha. Ha morog akkor tiltás és addig nem ehet amíg be nem fejezi. Nekünk a staffunknak bármit ki vehetünk így a szájából és bármikor.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26337) }{3@Đ$}{0ot


}{3@Đ$}{0ot
addikt

[link]
Meg kell zabálni! :K

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26338) philoxenia válasza }{3@Đ$}{0ot (#26337) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

video
[link] :DD

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#26339) }{3@Đ$}{0ot válasza philoxenia (#26338) üzenetére


}{3@Đ$}{0ot
addikt

:C

™MØИ$T€R-EИEЯGY™® || ИVIĐIA® || ᴺᴵѕѕᴀᴺ ᴳᴛЯ The Best ||

(#26340) z123456789 válasza }{3@Đ$}{0ot (#26335) üzenetére


z123456789
addikt

Az rengeteg idő. Azzal akkor tényleg nem lehet probléma.
Nézd! Nekem is egy keverék kutyám van tavaly nyár óta, akinek még a körülményeit sem néztem meg. Full bolhás volt, a szüleit sem láttam. Szóval nem akarok affektálni, a Te döntésed lesz. Annyi tudatosság volt bennem, hogy nem szerettem volna kiadni 100-200e Ft-ot egy kutyáért, amíg nem látom azt magamon, hogy képes vagyok kellő odaadással foglalkozni egy ebbel. De azt is tudtam, hogy ha úgy döntök, akkor nem jelenthet problémát plusz még 2 kutya tartása sem. Ergo ő az Egyes. Hülyén hangzik, de egy teszt kutya. (A malamutom csak úgy volt, "mert én most azonnal akarok egy malamutot". Ott kezdtem el jobban foglalkozni a témával. Ezt csinálják sokan hibásan. Előtte kell vele foglalkozni, nem akkor amikor már megvan. Így tudatosan fogsz választani, ismerve a kockázatokat adott esetben.) A tesztkutya jelen esetben nálam azt jelenti, hogy ha nem hozom (ÉN!) az elvárt teljesítményt a kutyával, akkor is jobb helye lesz (mint a falhoz csapva), mert nagy az udvar, és kaja lesz, és még játszani is fogok vele, stb... Tehát nem az van, hogy ha nem válik be akkor altatás, menhely. Azt nem tudtam előre, hogy mennyire leszek következetes gazdi, és mennyire fogom kezelhető kutyává nevelni. Lassan 1 éves lesz, és úgy gondolom, bátran vállalhatok másik kutyát. Az "i"-re a pontot tegnap tettem rá, azzal, hogy mostanában már póráz nélkül viszem ki sétálni, és ahogy kiléptünk a kapun, (kapu bezárásáig ülő helyzetben kell maradnia) tőlünk kb 15m-re egy macska a hazafelé tartó battyogásból ledermedt, ahogy meglátott minket. Kutya füle az egekben, szőre szintén, morcos tekintet (semmi morgás). A macska egyszer csak spuri, eliszkolt. Erre a kutya reakciója annyi volt, hogy rám nézett izgatottan, kérdően, én meg mondom, "lábhoz", és elindultunk a másik irányba.

Amit Rivaul csinált is egy jó példa. Ha már nem tudsz ennyit kiadni érte, akkor legalább nézd meg a körülményeket! Boncika is egy kis hercegnő (na jó inkább kis ördögfióka. :D ) Jó kiállású, erőteljes staff.
De mindenek felett türelem! ;)

(#26341) Dorian válasza z123456789 (#26340) üzenetére


Dorian
félisten

Ma reggeli sétánál látom, hogy Buborék egy bokor előtt produkálja magát, játékra hív nagy lelkesedéssel. Közelebb megyek, a bokor fújtat :D
Ezek a macskák tiszta előítéletesek... "Há, most azé' me' kutya vagyok?!?"

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#26342) bb0t válasza z123456789 (#26340) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

A keverék kutyákat nem érintik a fajtabetegségek, úgyhogy egy keverék kutya mindig sokkal kisebb rizikó mint egy fajtiszta, szaporítótól.

Egyébként a 100-200 ezer forintos kutyákkal is ugyanúgy kell foglalkozni mint egybefogadott keverékkel. Vagy inkább azt mondom a keverékkel is ugyanúgy kell foglalkozni mint egy tk-s kutyával.

Senkinek sincs a kutyára 120 ezre csak akkor nem tudom hogyan lesz pénz a jó minőségű kajára, a sulira/sportra, a különböző kiegészítőkre az állatorvosi költségekre.

Ráadásul azt az aspektusát senki sem nézi a dolgoknak, hogy a tenyésztők nyakán ottmarad a kutya. Sokan kénytelenek abbahagyni a tenyésztést. Az egyes fajták vérvonalát ha senki sem ápolja, senki sem törekszik a tökéletesítésre akkor meg lehet nézni milyen kutyák lesznek itt 10-20 éven belül.

Azok a tenyésztők fognak fennmaradni akiket nem érdekli a fajta nemesítése és azt sem nézi hova adja. Az ilyenek nyilván nem külföldre mennek fedeztetni, nem elhivatottan csinálják a tenyésztést, szinte szaporítók.

Mondjuk már most nem vennék magyar alomból kutyát kb.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26343) bb0t válasza rwin5 (#26288) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Mi a helyzet a kutyával?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26344) z123456789 válasza Dorian (#26341) üzenetére


z123456789
addikt

"(#26341) Dorian
:DDD
Macskák már csak ilyenek. :D

(#26342) bb0t
Épp elég betegség van, amire lehet szórni a pénzt, ha véletlenül beüt.

"Vagy inkább azt mondom a keverékkel is ugyanúgy kell foglalkozni mint egy tk-s kutyával."
Mondtam én ennek az ellenkezőjét?

Ahogy írtam, sokan ezért csinálják rosszul. Nem gondolnak bele. Pedig csak egy rövid matek, és rájönnének, hogy az a 100-200 hamar elmegy ezekre az egyéb dolgokra. Meg a rossz magyar felfogás is közrejátszik. A kutyák csak úgy teremnek. Van minden bokor alatt egy. Minek fizetne érte 120-at, ha van ingyen is, meg 10-ért is? 100 cm-es samsung TV-ből nem kapsz 100e alatt, nem is vesznek olcsóbban. Ha lenne, akkor vennének. De nincs, ezért megy a 100 Mátyás a boltos zsebébe a TV-ért. De sajnos ezt itthon jelenleg nem lehet elérni. Mármint, hogy ne lehessen ingyen, meg 10-ért kutyát kapni, ugye? Lerágott csont sajnos ebben a topicban. :S

A következő amit írsz, szintén nagy igazság. Sokan vannak akik igénytelen fogyasztók. Az ők, és a profitorientált marketing a hibásak. Ezért megy tönkre rengeteg kisvállalkozás is. (Mint ahogyan egy tenyésztés is jelentheti a családot fenntartó vállalkozást.) Akik itt vannak szinte mindenki tudatosan választott. Ez a kis minimum kellene ahhoz, hogy legyen a vásárlásnak (jelen esetben kutyavételnek) kultúrája.
Amúgy meg, ahogy már ez is volt téma, azért egy-két rengeteg díjat bezsebelt, hivatalos tenyésztőnek is puskát tartanék a fejéhez, hogy nézze meg mit műveltek az évtizedek során!
PL.
PL (Masztiff, sharpei, németjuhász. :Y )

Rendesen utána kéne járni, bizony. Ha nem vennél, akkor csak gyorsítanád a folyamatot Te is. De persze tény, hogy ellehetetlenedik a normális tenyésztők számára is a dolog, szart meg nem akar senki sem a pénzéért...lehetne taglalni. :(

(#26345) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

És hogy milyen csodálatos dolgokat lehet tanítani a kutyának...

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#26346) Rivaul


Rivaul
addikt

Szerintetek "lehet" két tápot keverni? A brit nagyon jó de van amibe a premiere jobb volt. Viszont ott meg hiányzott ami a brit-ben megvan. Nem akarok variálni és kísérletezni. Úgy gondoltam hogy a két tápot 50-50 arányba kapná minden egyes etetésnél.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#26347) z123456789 válasza VANESSZA1 (#26345) üzenetére


z123456789
addikt

(#26345) VANESSZA1
Nagyon jó videó. :)

(#26346) Rivaul
3-at keverek (nem fajtiszta kutya). Arányokra figyelj! Annyira nagy különbség szerintem nincs a tápok emésztése között. Esetleg ha tartasz tőle, próbáld azt megnézni, hogy étrendkiegészítőkkel nem menne-e a dolog? Akkor no kockázat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#26348) bajnokpityu válasza Rivaul (#26346) üzenetére


bajnokpityu
félisten

biztos, van, aminél működik, de pl az orijen meg a farmina nálunk nem működött együtt. külön-külön hibátlanok, együtt hetek alatt se volt olyan, mint külön-külön. se viselkedés, se végtermék nem volt az igazi.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#26349) bb0t válasza z123456789 (#26344) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

(Mint ahogyan egy tenyésztés is jelentheti a családot fenntartó vállalkozást.)
Azt kétlem. :U Ebből nem lehet megélni. Elkér a kutyáért itthon 100-120 ezret, külföldön kicsit többet. De számold össze, kaja, genetikai szűrések, dns vizsgálat, dp szűrés, karakterteszt, a szülőknek a kiállítások költségei, ha külföldre visz fedeztetni annak az úti költsége, felkészítés a különböző tenyésszemlékre, munkavizsga stb. Ezek nagyon költséges dolgok. Tenyész szukánál vársz 3 évet az első elléssel és utána sem viszed túlzásba ha lelkiismeretes vagy, szóval na... érted.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#26350) Daffni2 válasza bb0t (#26342) üzenetére


Daffni2
addikt

"A keverék kutyákat nem érintik a fajtabetegségek"

Hát azért ez szerintem egyáltalán nem így van.
Pont,hogy a keverékek ugyanúgy sőt néhány esetben még jobban tovább örökíthetik a "betegségeiket"

"Aki ad,az nyer"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.