Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25501) monti0222w válasza 7Sony7 (#25498) üzenetére


monti0222w
addikt

Vödör víz megoldaná, ha egy nem a többszöri már igen. Persze nem ebben a hidegben, melegebb időben ajánlott. :)

(#25502) 7Sony7 válasza Rivaul (#25499) üzenetére


7Sony7
addikt

Ááá, nincs ennek fájdalomérzete. Tojik rá, ha kikap. Ahhoz, hogy ne menjen be, meg kéne emelni a kerítést úgy, hogy nem látszana a virág. Drótkerítésen meg átrágja magát, tapasztalat.

monti0222w: Hát.... Ezen elgondolkodtam. lehet, ha jobb idő lesz, kipróbálom.

-

(#25503) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ez a kerités téma de furi mai fejjel.
helyből átugraná nálunk mindkét kaput, mégse tette sose. ma pl arra mentem ki, hogy a kiskapu túloldalán ostoba macskák verekedtek, Alfa meg ugatja őket, rendet akart tenni.

A blöki simán megpuszil egy 2méteres embert, a kapu meg vagy 80cm magas, csak jelzésértékű

sulinkban úgy hivják, kapuszabály.

ugyanez a kapu tartotta távol a szomszéd tüzelő szukától. ott szemeztek egymással egy héten át. Mondjuk, legjobb tudomásom szerint ez valami véletlen, amikor képesek egy 2méteres keritésen, akár csonttörés árán fedezni menni.

ugyanakkor ma megbuktunk a második vizsgánkon. nem vettem észre, hogy vizsga legelején egy fél mp-re kitette a lábát, és jelölt. hiába voltunk 92%osak a vizsgán, érvénytelen a pisi miatt, a fene egye meg..

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25504) Rivaul válasza 7Sony7 (#25502) üzenetére


Rivaul
addikt

A verés nem is arra van, és nem is úgy. Csak hogy tudja most tényleg haragszol. Boni is lexarja mert észre se veszi. Fajta jelleg... Viszont azt észreveszi hogy most nem oké a szitu. Átugrani meg "bármit" átugranak, és a drótot itt is eszegette ő is mikor dió volt a túloldalon. Az orra már véres volt de csak a dió érdekelte.... Én az érezhető magassággal és a náspángal simán leszoktattam ennek ellenére.

Pont most jöttünk meg sétából. Egy 3x akkora labival játszott. Olyanokat kapott hogy csak porzott a föld. A labi gazdái sziszegtek fel és kérdezték hogy rászóljanak-e. Bonit nem érdekelte, akkor is hergelte tovább és ment neki hogy "játszanak" még . Mondom hagyják sztem élvezi :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25505) bb0t válasza 7Sony7 (#25496) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Hát erre mit lehet mondani? :) Ha rendesen le lenne kötve az energiája akkor nem csinálná. Ha te lennél a góré akkor elég lenne rászólni. Pl, lett egy új lábtörlőnk és mikor hazamentünk nem volt a helyén. Ez megtörtént 2x 3x egymás után. Mondtuk, hogy na csak egyszer kapjuk rajta... Nem is váratott sokat magára a dolog kiment és hallottuk, hogy ügyködik a lábtörlőn. Kirohantunk leszidtuk bevonult a helyére és azóta hozzá se nyúl. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a fő probléma nem a virágágyás meggyalázása hanem a feltehetően hozzá nem értő nevelés. Üdv a topikban. :DDD ;]

z123456789 a szárnyasok csöves csontját nem lehet adni főzve vagy sütve mert szilánkosra törik és kiszúrhatja a beleit. Nyersen mehet. Nyersen disznót ne adj mert férges lehet tőle.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25506) 7Sony7 válasza Rivaul (#25504) üzenetére


7Sony7
addikt

Igen, éppen ezért(is) nem is igazán szoktam bántani. Ha valamit megrág, azzal kap, de nem nagyon hatja meg.
Ma pl bent feküdt a virágok között, ránéztem, mondtam neki csendesen: Dorka, légyszives... Erre szomorúan kibandukolt. Csak az a baj, hogy addigra a hagymás virágok megint ki voltak ásva.

bb0t: hogy nem értek hozzá azt tudom, csak nem tudom mit kezdjek vele. De a vizet majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

-

(#25507) Rivaul válasza 7Sony7 (#25506) üzenetére


Rivaul
addikt

Egy kepet azert mutass mar nekunk a kis kertrendezorol :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25508) erik365


erik365
aktív tag

A kertész :DDD

1.4 T-jet M32

(#25509) 7Sony7 válasza Rivaul (#25507) üzenetére


7Sony7
addikt

Régebben nem volt ilyen őszes a bajsza, de hát már 10 éves.

-

(#25510) Rivaul válasza 7Sony7 (#25509) üzenetére


Rivaul
addikt

Oreglany :D Szep szolid tekintete van. Es a keskeny feju vonalat koveti amit en is szeretek. Ezek a mai nagyfeju amstaffok nem az en vilagom. Aranyos kutyus :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25511) gabormgp


gabormgp
senior tag

Vélemény ezekről a labdákról?[link] Holnap jutok hozzá egy ilyenhez.

(#25512) bb0t válasza gabormgp (#25511) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Jók ezek nagyon. Bírják a strapát.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25513) gabormgp válasza bb0t (#25512) üzenetére


gabormgp
senior tag

Köszi! Muszáj vennem egy ilyen labdát Mörfynek.Kutyasuliban amint előveszi valaki az ilyen labdáját,teljesen meghülyül a kutya,rá van izgulva.Remélem szeretni fogja. :K

[ Szerkesztve ]

(#25514) 7Sony7 válasza Rivaul (#25510) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszi. Végre valaki, aki nem azzal jön, hogy milyen kics a feje. :)

-

(#25515) madgie


madgie
titán

Nemrég orvosi tanácsra futni kezdtem, a drága kutyuli meg ugye minden reggel vár, mikor indulok, mikor érek haza stb. Az asszony azt mondja, míg a kapuban vár, néha ugat is, pedig nem szokása. Amikor hazaérek, akkor meg nem hagy nyújtani, bújik a seggembe, szagolgat, pörög-forog, stb.

Tegnap úgy voltam vele, hogy úgyis vasárnap van, nem kell kiszámolnom az időt, jöjjön csak velem. No hát ügyes volt a kisasszony. Nem mondom, hogy nem húzott ide-oda, ugatási iránytól függően, de elsőre nagyon szépen lekocogta mellettem a hat kilométert (mert neki az max kocogótempó :D). Aztán hazaérve kidőlt, mint a zsák, annyira jólesően horkolt pár perc múlva, hogy öröm volt nézni. Én meg végre normálisan nyújthattam :)

(#25516) z123456789 válasza bb0t (#25505) üzenetére


z123456789
addikt

(#25505) bb0t
Király!
Tudtam hogy valamelyik nem adható, de én úgy emlékeztem csak a lábas csöves csont nem. Akkor most várjam a csodát hogy nem lesz semmi baja ugye? :W

(#25513) gabormgp
Mákos vagy. Az enyém úgy szarik a labdára mint a fene. Gondoltam megpróbálom átszoktatni jutalomfalatról. Így nem kell minden parancs után adni neki, hanem egy nagyobb ajándékot kaphat amikor teljesítette a mission-t. :/

(#25515) madgie
Múlt héten én is rávettem magamat hogy fussak egyet. Természetesen kutyával. Van egy régi "kiképző" pórázom. Ezt magamra akasztottam + szöges nyakörv, és szépen be is lőtte magának a tőlem való távolságot. ;)

(#25517) bb0t válasza z123456789 (#25516) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem hiszem, hogy lesz tőle baja de figyeld azért!

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25518) z123456789 válasza bb0t (#25517) üzenetére


z123456789
addikt

OK. Köszi.

(#25519) Rivaul válasza 7Sony7 (#25514) üzenetére


Rivaul
addikt

A fajta standard az hogy arányos legyen. A kiállítási amstaffoknak sincs hatalmas feje. Ez a szaporított menőző szöveg, hogy "jó nagy fejű" kutya eladó...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25520) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Kinek hogy tetszik az orijen táp, én ma kapom elméletileg...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25521) Rivaul válasza bb0t (#25520) üzenetére


Rivaul
addikt

Milyen választ vársz? Érdekelne egy ilyesmire a reakció: Mindenkinek alul, fölül dől a kutyájából és napok óta infúzión vannak. ;] :DDD Kitennéd a szállítónak az "elköltöztünk" táblát? :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25522) bb0t válasza Rivaul (#25521) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Olyasmikre gondoltam, hogy az én kutyám eszi mint kacsa a nokedlit, vagy túl erős nekünk ezért megviseli az emésztését, vagy nem tetszik a végtermék ami az orijen óta van, vagy hihetetlen de sokkal kevesebb azóta a kakker mióta orijent eszik, vagy... mondjam még? :)

A csirkés tápokat nem igazán szeretem. Gondolom a szőre sem lesz tőle olyan csillogó, de mégiscsak Orijen, kipróbáljuk. Bár lehet, hogy az Orijen halasát kéne adnom neki.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25523) gabormgp válasza madgie (#25515) üzenetére


gabormgp
senior tag

Milyen kutyád van? :D

z123456789: Hát igen,azt mondja mindenki hogy ez jó h ennyire labdás.Csak hát mint mondtam is,amint meglátja h valaki előveszi,onnastól kész,nem lehet vele dolgozni.Este fele megyek a labdáért,remélem nem fogja leszarni.

(#25524) rbalint88 válasza bb0t (#25522) üzenetére


rbalint88
addikt

Nalunk a halas taptol turbofosas volt, nyersen viszont birja a halat. Meg sutve is :P

Gabormgp: addig orulj, amig labdas es nem macskas-mokusos, mint a mienk :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25525) bajnokpityu válasza bb0t (#25522) üzenetére


bajnokpityu
félisten

eleinte megterhelő. és ami fontos még, h kevesebbet kell adni belőle, mint átlag tápból. szemre, is , táblázat szerint is.

szőre szép tőle, kedve jó, mozogni imád. mi akció előtt is ezt etettük, simán működik jutifalatnak is.
jutiból nálunk a top a sült csirkemáj, töpörtő, de rögtön utána van a normál orijen táp.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25526) VANESSZA1 válasza bb0t (#25522) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Mivel most lett vásárolva, és pár nap alatt egy normális átállás se megy végbe, plusz még az előző tápból is van így konkrét véleményt nem tudunk még mondani. Mi nem álltunk még át.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#25527) Daffni2 válasza madgie (#25515) üzenetére


Daffni2
addikt

Nemrég orvosi tanácsra futni kezdtem

Bírom ezeket az orvosokat, számtalan egészséget nem károsító sportolási alternatíva van a futás helyett.
Lehet,hogy van érdekeltsége ortopédia vonalon? :Y

Az összes futó ismerősöm attól függően mennyi ideje csinálja, elég komoly izületi,és gerinc problémákkal szenved.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#25528) madgie válasza Daffni2 (#25527) üzenetére


madgie
titán

Kardió kell, az a lényeg, zsírmájam van. Úszni nem szeretek, ugrálni nem fogok, maradt a kocogás.

gabormgp: boxer, itt egy közös tegnapi kép.

[ Szerkesztve ]

(#25529) philoxenia válasza gabormgp (#25523) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Boxer.

Más: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25530) madgie válasza philoxenia (#25529) üzenetére


madgie
titán

Nálam három zacskó van a zsebben, időnként kettőre is szükség, de sose tudni, jobb túlbiztosítani a dolgot :))

Egy időben az volt a kisasszony szokása, hogy pont a helyi cukrászdával szemben pottyantott :DDD

(#25531) Rivaul válasza philoxenia (#25529) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem minden ruhám tele van zacsival... Néha kellemetlen a boltba mikor kihúzom véletlenül a fekete kutya rajzos zacskót :D Itt a környéken amúgy minden sarkon van kutya kuka és az oldalán százasával a zacsik. Ennek ellenére sok a kula össze vissza. Sőt az elkerített futtató is tele van xarva, pedig múltkor összeszámoltam és 600 zacsi volt fellógatva összesen a futi sarkaiba :W

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25532) gabormgp válasza madgie (#25528) üzenetére


gabormgp
senior tag

Szép kuty :D

(#25533) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

[link] :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25534) VANESSZA1 válasza Rivaul (#25531) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Szégyen vagy nem, de itt vidéken 10-15e városban a fityeszes városvezetésnek még eszébe se jutott hogy legalább egy kutyazacskós tartót, és kukát kihelyezzen.
Tartunk valahová, de hogy nem Európába az már biztos :W :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#25535) z123456789 válasza VANESSZA1 (#25534) üzenetére


z123456789
addikt

"Tartunk valahová, de hogy nem Európába az már biztos"
Ezt nem is bánnám. :D :D

(#25536) bb0t válasza VANESSZA1 (#25534) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk sincs sehol szemetes/zacsi kombó. Futtatókba nem járunk de állítólag oda raknak ki néha, de ha igen akkor a jónép betankol otthonra. :(((

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25537) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nucky mostanában rendszeresen meghagy a kajájából. Szerintetek álljak át a napi egyszeri etetésre? Vagy mi lehet az oka, hogy meghagyja. Tegnap 3-4 szemet hagyott majd kicsit többet, kb 20-30 szemet. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25538) erik365 válasza bb0t (#25537) üzenetére


erik365
aktív tag

Válogat ;], esetleg csökkentsd a 2 adag mennyiségét egy kicsit.

1.4 T-jet M32

(#25539) z123456789 válasza bb0t (#25537) üzenetére


z123456789
addikt

Szerintem nem pont tőlem fogsz megfogadni tanácsot, de tartasz éheztetős napot?

(#25540) bb0t válasza erik365 (#25538) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen szerintem az lesz. :F

z123456789: miért ne fogadnék. :) egyébként szokott lenni olyan hogy egy nap vagy egy kaja kimarad ha sokat csavargunk.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25541) Dorian válasza bb0t (#25537) üzenetére


Dorian
félisten

Mennyi idős? Felnőtt kutyának napi 1x kell adni.
Nálunk is előfordul, h meghagy vmennyit, ezt normálisnak gondolom, hiszen mi sem vagyunk mindig pont ugyanolyan éhesek. Utóbbi időben ha ilyen van, akkor az esti jutifalinak a meghagyott kaja alakul át.

Heti éheztetős napot csak bizonyos súly (25kg?) felett szabad tartani.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#25542) zolynet válasza Dorian (#25541) üzenetére


zolynet
addikt

Pont ezt akartam kérdezni, hogy nem idős már a napi 2x kajáláshoz?
Ahogy írták többen is, nem kell annyi kaja.
Ha sokat csavaroktok akkor ne aznap maradjon ki a kajája. ;)

Life is too short to stay stock!

(#25543) erik365


erik365
aktív tag

Közben rábeszéltem a párom, ha elfogy a 6kg TOTW akkor kipróbáljuk a Timberwolf Lamb with Apples tápját.
Viszont nagyon furának tartom, hogy az összetevőknél a 4.5. helyen az árpa és a zab szerepel.
Mi erről a véleményetek? :F

1.4 T-jet M32

(#25544) bb0t válasza Dorian (#25541) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

2 hét múlva lesz 17 hónapos és 21 kg körül van. Most még van kb 16kg gyerek tápja orijen és TOTW aztán átállunk a felnőtt tápra. Teljes napot csak ritkán hagy ki, reggel nem szokott kapni hétvégén ha úgy van...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25545) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

ne váltogassatok állandóan tápot, mert egyik se lesz jó.
kutya bele 1 kajára van beállítva, nem jó nekik a változatos étrend.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25546) rbalint88 válasza bajnokpityu (#25545) üzenetére


rbalint88
addikt

ezt cáfolnám. lehet tápnál így van, de BARFnál szempont a változatosság is, hogy mindennemű szükségletet kielégítsen a táplálkozása. ezért van pl halas nap, tojás, húsok váltogatása. nyilván itt függ attól is, hogy mit bír a kutya gyomra.
nálunk most nyúl van AS szabvány szerinti adagolásban, tegnap reggel pl csak kis belsőséget kapott két nyers tojással, este pedig egy nagyobb oldaldarabot, úgyhogy most a reggelije kimarad.

(#25547) bajnokpityu válasza rbalint88 (#25546) üzenetére


bajnokpityu
félisten

barfnál azért csináljátok a naponta változó kaját, mert nem lehet megoldani, hogy grammra nyúl grammra zőccség naponta. praktikus oka van, de ott is beáll egy arányra, mondjuk heti szinten.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25548) z123456789 válasza bb0t (#25540) üzenetére


z123456789
addikt

Én kihagynék egy napot a helyedben. Mondjuk minden harmadik héten csak, ha ódzkodsz tőle. Vagy üss rá neki egy tojást! Legyen egy kis változatosság! A kutya is megunja a kaját egy idő után. Pont a hétvégén volt téma az ismerős körökben.

(#25549) kew válasza z123456789 (#25548) üzenetére


kew
senior tag

én is azt szoktam, tojást, kefirt, joghurtot, ezeket imádja lefetyelni. Emellé kap még néha gyümölcsöket is, ha épp van otthon.

Egyébként én is tartom a reggel-este etetést (másfél éves a kölök) és nem nagyon akaródzik átállni a napi 1x-i kajára. Nem jó, ha így maradunk? Mi az előnye a napi 2x szemben?

(#25550) bb0t válasza bajnokpityu (#25545) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én nem váltogatom a tápot kicsi kor óta ezt kapja. Orijent most megvettem próbának, lehet, hogy átállok az orijen halasára de még utána akarok olvasni, hogy jobb-e valóban. Plusz át kell állnunk felnőtt tápra szóval aktuális a váltás. Plusz ugyebár mit lehet tenni ha 1 év után megunja? Kierőszakolhatnám belőle, hogy mindenképpen megegye, de miért adnék neki mást ha egyszer megunja? Lassan, fokozatosan évente egyszer váltani nem hiszem, hogy probléma lenne.

z123456789: A tojás jó ötlet. :R Régen amikor a Seatonet kapta azt szerette nagyon majd veszek megint azt is.

kew: én se szívesen állnék át, egyszerre többet eszik terhelem a gyomrát és a gyomorcsavarodásnak is nagyobb az esélye. :F

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.