Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25251) bb0t válasza VANESSZA1 (#25246) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Azért szoktam felhozni mert én azzal etetek azzal van tapasztalatom arról olvastam sokat. Sehol sem írtam, hogy mindenki etessen azzal. Hagyjuk már ezt. :U

goldnarmz:
Kölyök kutyát nem szokták bántani. Határozott fellépéssel megfelelő gesztusokkal jó eséllyel el tudod zavarni a kóbor ebet. Paprika spray is jó, mert szükség lehet ár mindettől függetlenül.

Nekünk egyszer olyan volt, hogy néhány hónapos korában bemerészkedtünk vele a városba. Vártuk a gyalogátkelőnél a zöldet erre a szemben lévő parkból kiszúrt minket egy staff. Illetve a kutyát. Egyértelműen látszott, hogy prédát látott benne. Szaladt felénk át az úttesten amikor egyszer csak elütötte egy autó. Inkább úgy mondanám nekiszaladt a kutya az kocsinak, egyből le is csapódott róla, gurult aztán felpattant. Mit mondjak meg volt lepődve. A gazdája persze nem azt nézte mi van a kutyával hanem szaladt az autó(!) után hangos gyere ide te köcsög agyonverlek-ek kíséretében. Ezzel csak azt akarom mondani hülye kutyákkal és hülye gazdákkal mindig fogtok találkozni, úgy tudsz legjobban felkészülni ha ismered a kutyák gesztusait, viselkedésük sajátosságait, de nem árt ha van nálad valami önvédelmi eszköz. Pl. ha egy bull elkap egy kutyát nem engedi el, ütheted vághatod, számtalan ilyen videó van a neten. Ilyenkor csak az segít ha egy bottal kifeszíted a száját. :U

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25252) Rivaul válasza bb0t (#25251) üzenetére


Rivaul
addikt

Már ha van nálad egy bot vasból, egy méteresen, sokkolóval a végén :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25253) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Borederek is.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25254) sony309 válasza VANESSZA1 (#25154) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm, már láttam.

Kicsit visszatart az "utolsó frissítés" dátuma, fenntartásaim vannak az ilyen weboldalakkal!!!

S3x, hifi & rock and roll

(#25255) goldnarmz válasza bb0t (#25251) üzenetére


goldnarmz
aktív tag

Félreértések elkerülése végett:
Eszem ágában sem lenne a kutyámat arra használni, hogy engem megvédjen. Ha ilyen szándékaim lennének, valószínű, nem Berci lakna most nálam.

"Határozott fellépéssel megfelelő gesztusokkal jó eséllyel el tudod zavarni a kóbor ebet"
Pontosítanád? Mert nagyon érdekelne, mit értesz ez alatt.

Valaki fújt már le támadó (!) kutyát paprikaspray-vel? Nagyon érdekelne, hogy egyáltalán van-e hatása, ha már eltökélte, hogy nekem jön?
Nem, nem akarok kutyákat fújogatni, csak keresem a megfelelő eszközt, amivel fel tudok lépni következő esetben. Hozzáteszem, ha a tegnapi eb támadó lett volna, szerintem mindegy, mit teszek. (Kis túlzással) Majdnem azonos súlycsoportban indultunk volna. De tény, hogy asszonyt, gyereket, és a kutyát is megpróbáltam volna mindenáron megmenteni.

[ Szerkesztve ]

(#25256) VANESSZA1 válasza sony309 (#25254) üzenetére


VANESSZA1
őstag

[Riesenschnauzer schwarz]
Riesenschnauzer -P-S
Óriás schnauzer-fekete

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#25257) Rivaul válasza goldnarmz (#25255) üzenetére


Rivaul
addikt

Én pl kihúztam magam, jó Magyar feljebbvaló stílusban a kutya fölé magasodtam, és határozott "NEM"-el zökkentettem ki. Utána felé dobbantás és félig megindulással hátráltattam. Ahogy teret nyertem elindultam nagy ívben megkerülve. Mikor jött volna újra, ezt ismételve utasítottam hátrébb.

A spré nem tudom mennyire jó de nem tartom túl sanszosnak hogy hatótávon belül használjam. Akkor 120-as paprika és gázpisztoly... Az mindent lefektet.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25258) bb0t válasza goldnarmz (#25255) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Körülbelül olyan gesztusokra van szükség mint amit az állatvilágban mutatnak az állatok egymásnak. Határozott kiállás, a végtagok segítségével nagyobbnak tudsz látszódni, lezárod az utat, hogy ne tudja megtámadni azokat akiket bevédsz, kutya gyerek stb. Nem vagyok nagy Korom Gábor párti de van egy videója amiben pontosan megmutatja hogyan kell csinálni, este belinkelem. Mivel első találtként dobta ki a Google ezért már most belinkelem :D Kicsit eltúlzottnak tűnhet de mond azért hasznosítható dolgokat is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25259) bucihost válasza bb0t (#25258) üzenetére


bucihost
senior tag

Korom Gábor ?! na ő az akitől én okádni tudnék.... :( :W

(#25260) bb0t válasza bucihost (#25259) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én sem vagyok érte oda, de mond jó dolgokat azt hasznosítom a többivel nem foglalkozok. :C

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25261) z123456789 válasza bb0t (#25251) üzenetére


z123456789
addikt

(#25251) bb0t
"Szaladt felénk át az úttesten amikor egyszer csak elütötte egy autó."
Neee! :DDD Kiröhögted? :D Ez olyan mintha egy vígjáték lenne.

" ha egy bull elkap egy kutyát nem engedi el, ütheted vághatod, számtalan ilyen videó van a neten."
Ezt ugye nem arra sztereotípiára építed hogy egy bullnak begörcsöl a szája harapás után?
Mert ez is nevelés kérdése csak. Tény hogy van fogása annak az állkapocsnak, de ha a kutya rendesen szocializált, tanított, és jó idegrendszerű, akkor az elengedi. Persze ez feltételezi hogy nem hülye gazdája van. :)

(#25257) Rivaul
Beb***na ha pisztollyal kéne kutyát sétáltatnom. :D Veszélyes környékeken éltek ti. :D

(#25262) Rivaul válasza z123456789 (#25261) üzenetére


Rivaul
addikt

Veszélyes világot élünk :D Amúgy kifejezetten jó környéken lakunk de magára a hatásfokra akartam választ adni. Én nem azzal sétálok. Bár már gondolkodtam rajta hogy venni kéne egyet úgy a mindennapokba... Szerencsére kocsival megyek wc-re is így kevesebb inzultus ér.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25263) bucihost válasza bb0t (#25260) üzenetére


bucihost
senior tag

Nem tudom a "Görbe Tükör" című Tükör módszeres videót láttad (láttátok) e annó a nagy videó megosztón...

Privát felvétel volt, nem az ő "hivatalos" videója.

Na ott tükör módszerrel "oktatott" egy Pit / staff kutyát. Ez az oktatás abból állt, hogy szerencsétlen kutya (aki semmi rosszat, agresszívat nem csinált) után rohant ordítva 10-20 ember, csörgős üveggel, és dobálták marmonkannákkal, utána rúgtak stb stb stb . A vége az lett, hogy szerencsétlen kutya jobbnak látta, hogy kitör a "kiképző" területről, és elszalad!

Itt megjegyzem, hogy a birka gazda mindezt végig nézte!

Na nálam itt lett egy "szép" véleményem a "kedves" Gáborral kapcsolatban.....

(#25264) bb0t válasza z123456789 (#25261) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ezek a kutyák nagyon kitartóan ráfognak a dolgokra, természetesen nem a jól szocializált példányokra gondolok, hanem idióta tulajok agresszívvá nevelt bulljaira. :K

bucihost:
Az tudomásom szerint nem ő volt, hanem egy szimpla kutyasuli ahol tükör módszerrel tanítottak. Azt hiszem nyilatkozott is az ügyben. A módszerének a legnagyobb hátránya az, hogy egy két nap alatt elsajátítható franchise rendszert csinált belőle. Szóval néhány elméleti elemével egyet értek, az meg, hogy tükör módszer címszó alatt inkompetens sulik mit művelnek más tészta.

Hozzáteszem, amikor voltunk terelni annyira előjöttek Nucky ösztönei, hogy az oktató csak dupla palackkal tudott lejjebb venni az energiaszintjéből. Az nem használt, hogy a róddal elé csap a földre, így elé dobott két palackot felváltva. Szemmel láthatólag szükséges volt keményíteni mert Nucky már elég durván közeledett a birkák felé. (A terelési ösztön a zsákmányszerzőből alakult ki) Semmilyen kárt nem tett benne mert megfelelő időben megfelelő intenzitással használta az eszközt. Ez olyan mint az e nyakörv, rossz kezekben ugye az is veszélyes és kártékony. De rossz kezekben egy bőrszíj is az.

Szóval ne magát az eszközt bíráld hanem azt aki használja.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25265) kew válasza bb0t (#25264) üzenetére


kew
senior tag

De ő volt, hisz rajta volt a videón :) Btw valóban vannak előnyei és hátrányai a módszerének. Amit linkeltél videó szerintem kifejezetten hasznos. Én is zavartam már el hasonlóképp kutyát, meglepődtem, de elsomfordált :D Egyébként sokszor elég egy határozott "morgás" és fenyegető, megfeszített testtartás is, és attól is beszarnak :D

[ Szerkesztve ]

(#25266) bucihost válasza bb0t (#25264) üzenetére


bucihost
senior tag

A videón ő volt. Volt is ebből probléma, hivatkozott személyiségi jogokra stb stb sb mert egy néző videózott.
1-2 napon belül el is tűnt a videó. magával az eszközzel nincs bajom. a "csörgős" üveg nem rossz eszköz. :R

(#25267) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én csak olyan vidit láttam amiben nem ő volt. :( De elhiszem nektek :DDD amúgy is fenntartásokkal kezeltem az ürgét de így meg pláne. :U :R

Amúgy lehet szemétség, de mi múltkor Nucky "gyakoroltunk" néha nem akarja adni a játékát morog hiába mondjuk engedje el. Viszont ha úgy megyünk oda hozzá akkor lapír, forgatja a szemét és azonnal odaadja. Tudják mikor vagy engedékeny és érzik mikor vagy határozott, ellentmondást nem tűrő. Ki is használják.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25268) z123456789


z123456789
addikt

Dehogy tűnt el. Szerintem itt linkelte valaki pár hónapja. Az szerintem is ő, a hangját is meg lehet ismerni. Dawn of The Dead-nek hívom ezt a videót. :D Szegény kutya. :N

SZERK.: Meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#25269) bucihost válasza z123456789 (#25268) üzenetére


bucihost
senior tag

valóban, ez az a videó! régebben youtuben volt fent, ott már nem találtam... na és hol volt itt agresszió?! vagy az már agresszivitás ha be akar kapcsolódni a banda játékába? :Y ezek szerint nekem agresszív pit-ek vannak otthon :O :( :DDD

(#25270) z123456789 válasza bucihost (#25269) üzenetére


z123456789
addikt

Ez egy ökör. Semmi agresszió nincs. Én nem láttam. :(

(#25271) Siriusb válasza z123456789 (#25268) üzenetére


Siriusb
veterán

Belenéztem a videóba. Valami hasonlót műveltek abban a kutyasuliban, ahová oviba vittem a kisasszonyt a nagykutya szekcióban. Én ökör, azt hittem jobban értenek hozzá, mint én és hagytam magam meggyőzni, hogy rá kell ordítani a kutyára, ha valami rosszat csinál. Aztán elmúlt a hülyeségem. És valami olyasmit gyakoroltattak a kutyaoviban a gazdikkal, hogy kell minél erőteljesebbet ordítani.

Az etetéssel kapcsolatban is az a véleményem: a kutyára kell szabni (no meg amit a lehetőségünk megenged). Pl. nyáron ritkán kap nyers kosztot, mert hűtőben is hamar szaga lesz. Télen gyakrabban. Az biztos, sokkal jobb a kutyának, hogy megrághatja a kaját, megdolgozik vele, mint amikor beporszívózza a tápot. És nem, szerintem az nem rágás, amit a tápon kell végezni.

(#25272) z123456789 válasza Siriusb (#25271) üzenetére


z123456789
addikt

Ja, hát ez szerintem egy baromság.
Amit linkelt videót bb0t abban meg egyből leveszi a szöges nyakörvet, és mondja hogy nem szereti, meg a folytót sem. Ha nem lenne szöges nyakörvünk, nem tudnék mit kezdeni a kutyámmal. Emellett egy boldog kutyám van, ha többen érünk haza, a lábak között elsomfordálva mindig hozzám jön először üdvözölni, dörgölőzni. Tény, hogy nem minden kutyára alkalmazható, mert valamelyik túlreagálja, ahogy a folytót is. Ekkor jön a többi módszer, de nem hiszem hogy kapásból el kell vetni ezeket. Az oktatónk azt mondta hogy nem nevezné meg milyen módszert használ, mert próbálja kiválasztani a kutyának legmegfelelőbbet.
A hétvégén volt egy bolond puli, kb 1 éves lehetett. A srác mondja hogy 100-ból 98 kutyánál azonnal tud elérni változást, de azt mondja úgy látszik kell az a 2 db is, ebből az egyik ez a puli lesz. Addig ugatott, amíg el nem kezdett vele foglalkozni. De megállás nélkül ugatott. A haladó csoportot használta fel a puli "úgymond" betörésére, és pár perc alatt el lehetett engedni a pulit a futtatóban. Mondtam hogy "ez nem igaz". Nekem ismét bizonyított. Hozzáteszem hogy a kb. 1 hete ivarérett buksim és egy hasonszőrű idősebb (nevezhetjük domináns hímnek) kutya voltak a fő rendszabályozók, akik felváltva, vagy épp módszeresen egymással alakzatot alkotva fenyítették a pulit. Érdekes látvány volt. :)

(#25273) bajnokpityu válasza bb0t (#25225) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nekem nagyon gyakran eszembe jut a kutyakajáró la diesel-csalás. tuti, h mindenki csal, csak általában nincs érdekében senkinek kiborítani a bilit.

ha igaz lenne, amit a tápokra ráirnak, akkor 1. minimum 2x annyi lenne az alapanyag ára, mint a kész kajáé (és akkor még haszon, marketing,szállítás, előállítás költsége is még legalább ennyi), 2. emberek nagy többsége nem eszik olyan kaját, ami a a márkásabb kutyatáppokban van...

szóval hagyjukmár. a drágább kajáknál még csakcsak elhiszem, hogy nem szintiszta ipari hulladékból van, de nem tudom elhinni egyiket se. Az más kérdés, hogy a blöki viselkedése tényleg változik kajától függően is, és valahogy nálunk tényleg árral arányos pl a munkakedv.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25274) bucihost válasza bajnokpityu (#25273) üzenetére


bucihost
senior tag

Jelülésekkel kapcs volt is valami teszt itt

(#25275) bajnokpityu válasza bucihost (#25274) üzenetére


bajnokpityu
félisten

most nem ilyen nüanszokal van gondom, h fehérje tartalom. Az akár döghús is lehet...
Azzal a bajom, amikor szabadon tartott kézzel etetett szüzlányok nyálával itatott újzélandi szupermarha szerepel a leirásban. ellenőrizhetetlen a mi eszközeinkkel..

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25276) Rivaul


Rivaul
addikt

Kivittem Bonit sétálni. Volt kint 3 kutya és a gazdáik mondták had szaladjon velük egyet. 1 kölyök labrador, felnőtt nj és valami nj méretű fekete bundás jószág. A felnőttek kedvesek voltak de a labrador minden áron a nyakánál földön akarta tartani Bonit. Neki nem tetszett és jött hozzám de mivel nem láttam hogy kárt tudna benne tenni (1,5x akkora volt a labi) inkább hagytam had tanuljon. Minden pillanatba leállítottam volna de valahogy azt éreztem hogy ez most még is az ő dolguk. Sokat rohangáltak. Viszont asszony majdnem kibaxta mikor hazajöttünk :D Egy merő sár és kutyanyál a vavás. Csütörtökön volt kozmetikába...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25277) stefyY


stefyY
őstag

Eltelt 4 hónap, a topikban íródott több, mint 1600 hozzászólás azóta, és hozzánk került egy 3 hónapos fehér labrador keverék kan kutyus. Hát imádom. :)) Majd dobbantok képet róla hamarosan.

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#25278) bucihost


bucihost
senior tag

azt a k**** é*** :O :Y

(#25279) z123456789 válasza bajnokpityu (#25273) üzenetére


z123456789
addikt

Na végre! Hasonlóan bizalmatlan vagyok én is, ezért akarom bevezetni a nyers/főt/párolt dolgokat az étrendbe, esetleg totálisan ki is hagyni a tápot. Jövő zenéje. Minden esetre van ráció abban amit itt összefoglaltál.

(#25280) sony309 válasza VANESSZA1 (#25256) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm!

Bár nem tartom valószínűnek, hogy itthon nem fogok találni megbízható tenyésztőt!

S3x, hifi & rock and roll

(#25281) Steady74 válasza bajnokpityu (#25275) üzenetére


Steady74
addikt

Eleve induljunk ki onnan, hogy az 1000 Ftos kilonkénti áron megvett kutyakaja alapanyag ára 200 Ft kb. Milyen húst veszel 150 Ft-ért (többi adalék, színezék, vitamin, stb)?

10 év húsipari tapasztalattal mondom, hogy hülye az a cég aki nem emberi fogyasztásra értékesít húst, abban van a legnagyobb profit. Az a hús amit nem tudnak eladni, vagy nem tudják kézzel lefejteni a csontokról, az megy továbbfeldolgozásra, azaz felvágott alapanyag lesz belőle. Ha már oda sem jó, akkor megy állati etetésre alkalmas termék előállításra. Csirke esetében ez a fej, a láb, a nyak, a farhát és a mellcsont egy része.

Kicsit olyannak érzem ezt a kutyakaja témát, mint a gyerekek táplálását: minden szülő túlizgulja (nem kicsit).l.az elsőnél. Aztán ha megvan a kellő tapasztalat, akkor már nem feltétlen a legdrágább a legjobb elvén válszatunk.

(#25282) rwin5 válasza z123456789 (#25268) üzenetére


rwin5
őstag

ez a videó mi akarna lenni? nincs most időm előzményt olvasni csak pont ezt néztem meg benézve :B

(#25283) omfgk válasza bb0t (#25231) üzenetére


omfgk
addikt

Táp + nyers kombót sokan úgy adják ,hogy reggel a nyers és délután-este a táp.

(#25284) z123456789 válasza Steady74 (#25281) üzenetére


z123456789
addikt

(#25281) Steady74
Te sem beszélsz hülyeségeket. :)

(#25282) rwin5
Emberünk, nevezetesen Korom Gábor, a hazai tükörmódszer alapítója, egy foglalkozás alkalmával a kutya "agresszióját" akarja megszüntetni. A módszer, ha jól sejtem az hogy büntetésképpen kizárják a falkából, és mindenki ellenségesen lép fel a "rendetlen" kutya ellen. Természetesen a kutya sokak véleménye által semmiféle támadó mozdulatot nem mutat, szimplán be akar állni a játékba, amire Gábor azt mondja, az agresszió jele. Amikor felágaskodik az egyik zombival szemben. És 20 percen keresztül üldözik szerencsétlent, aki a gazdájától várja a megoldást fülét farkát behúzva. Nagy botrányt kavart a videó, ha jól tudom.

(#25283) omfgk
Most már tuti rákérdezek, hogy valóban mi a helyzet ezzel? Sőt, a dokimnál is érdeklődöm.

(#25285) bucihost válasza z123456789 (#25284) üzenetére


bucihost
senior tag

Én amúgy ezt a "csoportos kizárást" sem értem.... minek, miért?

Nálunk is elő fordul "agresszió" jele. Pl mikor a kanommal megyek bandázni. Ő ivaros, és a szintén ivaros kanokkal megy a dominancia.... De ott én és a másik kutyája együttesen lereagáljuk. Ki-ki a maga kutyáját fegyelmezi le. Volt probléma - nincs probléma. :) :R

Az a baj az esetek többségében nem is a kutyának kell(ene) suliba járni, hanem a gazdának.

Láttam olyan kutya sulit, ahol egy molinón az alábbi mondat állt (vagy valami hasonló):
"Itt a kutya csak kísérő." :DDD

(#25286) bajnokpityu válasza bucihost (#25285) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nálunk is elhangzott már, h milyen rossz kifejezés, hogy kutyaiskola. inkább gazdaiskolának kéne hivni :)
az oldschool sulikban egyébként, ahogy látom, még tényleg inkább a blöki van középpontban, a modernebb működésű sulikban viszont a gazdát okosítják.

Alfa ma 1 éve született, este remélem nem fog szakadni az eső, fújni 50km/órás szél, elég nehéz gyakorolni az A palánkon, ha szegény azt se hallja meg, mi a parancs..

A csoportból való kizárás, ha nem igy használják, hanem tudja miért kapja, az nagyon erős és kemény fegyver. 1x kapott Alfa is, amikor rátámadt egy rosszul kommunikáló másikra. Irdatlanul leszedálta aznapra. Pedig nálunk nem csürhe ment, csak ketten mentünk, és nem üvöltöztünk, nem dobáltuk a kaviccsal töltött kannát, és mégis működött.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#25287) z123456789 válasza bucihost (#25285) üzenetére


z123456789
addikt

Biztos van értelme, de gondolom nem így. Esetleg ahogyan Pityu írja.

(#25288) bucihost válasza z123456789 (#25287) üzenetére


bucihost
senior tag

Ezt nem vitatom, van értelme a kizárásnak és hasznos is. Mi is csináljuk de nem így, hogy 30 fős csűrhével neki esünk egy kutyának... Mehet szépen a kennelbe vagy pórázra és nézheti ahogy a többiek bandáznak... :R

(#25289) Rivaul válasza bucihost (#25288) üzenetére


Rivaul
addikt

Nálunk nem működik. Próbáltam. Kizárjuk, erre lefekszik hót nyugodtan aludni :DDD

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25290) bucihost válasza Rivaul (#25289) üzenetére


bucihost
senior tag

:DD

(#25291) shaggy


shaggy
aktív tag

Valaki meg tudná mondani hogy tudnám leszoktatni a kutyát a kaparásról?
4 hónapos bullmasztiff kutya és néha rájön elkezd kaparni a fű már tele van gödrökkel.

Mondjuk van mellette egy tacsi az meg elég kotorék egy kutya kaját is elássa.

(#25292) z123456789 válasza shaggy (#25291) üzenetére


z123456789
addikt

Betonozd le az udvart! :DDD

(#25293) shaggy válasza z123456789 (#25292) üzenetére


shaggy
aktív tag

nem is rossz ötlet :D

Engem nem nagyon izgat anyu mérgelődik csak vele :D Majd kinövi előbb utóbb.

Egyébként mennyi lenne az optimális testsúly a 4 hónapus bullmasztiffnak mert éppen ma mértem 20kg.

(#25294) bucihost válasza shaggy (#25293) üzenetére


bucihost
senior tag

ki fogja nőni idővel. nálam is szerencsére kinőtték, már csak a kaját ássa el ha úgy van :D :DDD

(#25295) Steady74 válasza bucihost (#25294) üzenetére


Steady74
addikt

.. és általában úgy van :) szerintem, ha nem figyelsz rá, és éppen az ásás közben nem kapod el és nem bszod le, bocsánat nem tudatosítod, hogy rossz amit csinál, akkor kb sosem fog leszokni. Kevesebbet lehet, hogy fog ásni, de leszokni szerintem nem.

Liza a takaróit hordta ki a házából, elcsente a cipőket pl. Egészen addig amíg tetten nem értem, nem volt foganatja a lelki fröccsnek :) mindkét esetben egyszer-egyszer jó pillanatban elkaptam, azóta nem csinálja. Az ásás nálunk is gond, tavaly felásta a fél kertet, de nem tudtam vele mit kezdeni. Talán ha egyszer tetten érem :D

(#25296) bucihost válasza Steady74 (#25295) üzenetére


bucihost
senior tag

Igaz is, meg nem is. Kutya függő is a dolog, viszont az okosok szerint az ásást és több "kárt" is unalomból csinál a kutya. Én speciel sosem "baxtam" le őket kisebb gödrök miatt, csak ha már az derékig érő volt. Ennek csak annyi az oka, hogy nálunk nyáron teli van az udvar (vagyis csak volt) békákkal. Beássák magukat a földbe stb stb. A kutyák meg szépen kiirtották őket :) De ugyan ez a helyzet a vakond, egér, patkány (igen, sajna a szomszédból jön át az is), galamb, és persze a macska terén is.

(#25297) Rivaul


Rivaul
addikt

Már el is felejtettem milyen is amikor egy kutya kamaszodik... Kihoz a béketűrésből rendesen. Ma még a kezem is eljárt, jóh laza kis náspáng, nem kell elítélni. Szerintem néha szükséges. Kb észre se vette, csak hogy tudja hogy most komolyan mérges vagyok. Látom előre hogy hosszú hónapok következnek...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#25298) bb0t válasza Rivaul (#25297) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Mit vétett a picike. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#25299) z123456789 válasza Rivaul (#25297) üzenetére


z123456789
addikt

Nálunk is volt repülés. Azt hiszem már említettem hogy 1 hete kb ivarérés volt, és azóta intenzívebben vegzálja a 4 éves pulit. Aki ugye először is puli, másodszor meg megszokta hogy ő A kutya a háznál. Folynak a harcok a falka második heyléért. :D Nem volt eddig gond, mert a sima jelenlétem jobb belátásra bírta (persze ha nem vagyok ott valószínű megy a fight), vagy ha már benne voltak a karmolászásban, akkor elég volt egy megszólítás, de ma olyan hangosak voltak, és vadak, hogy nem hallotta a hangomat, és amikor közel hajoltam sem hagyta abba. Hát megragadtam hátulról azt a jó vaskos bundáját, és leszedtem a puliról. Majd odahívtam mindkettőt, és mivel a jutalomfalatos táska pont rám volt még akasztva, egyiket az egyik tenyeremből, másikat a másik tenyeremből kínálgattam úgy, hogy pár centire legyenek az orrok. Egy percig sem volt megsértődve őnagysága, tudta hogy miért lett eltávolítva. Farokcsóválva kinyalogatta a husit a kezemből. :D Ilyen ez, én is kaptam szülői pofont.
Szóval ha Téged megszólnak, akkor szóljanak meg engem is! ;)

[ Szerkesztve ]

(#25300) bajnokpityu válasza Rivaul (#25297) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ne is mondd, nekünk most jön. ivarérett lett, napról napra erősebb. verést nem kapott még, annál nagyobb bünti neki a megtolás.

Nemsoká el kéne menni dobi kiállításra, hogy a bírók szerint mennyire jó alany, aztán meglátjuk, hogy lenyomjuk-e a BHt, vagy csak ÖVzünk.
Magam részéről van egy véleményem Alfiról, hogy mennyire jó agyban és génekben, de nem engem kell majd róla meggyőzni, ha fedezni akarunk.

eladó Kawasaki j300 robogó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.