Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24151) bajnokpityu válasza Rivaul (#24146) üzenetére


bajnokpityu
félisten

azért nekem pl célom, h odáig eljussak, hogy kutyás utcákban is szépen láb mellett tudunk póráz nélkül sétálni. Ez most néha megy, sokszor nem annyira... oké, ne várjam el, hogy tökéletesen működik, még csak 9 hónapos, de előbb-utóbb össze kell jöjjön. Eszméletlen erő, energia van benne, ezt uralni kell, különben veszélyes lehet másokra, más kutyákra.

Szomszédok mindig megmagyarázzák, hogy az ő kutyájuk genetikailag túl erős ösztönökkel bír, a dobi hozzájuk képet okos, intelligens, biztosan azért lehet kordában tartani (90%ban)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24152) Dorian válasza bb0t (#24150) üzenetére


Dorian
félisten

Bizonyára most néhányotoknál kivágom a biztosítékot, de az a véleményem, hogy egy viselkedési problémáktól mentes hobbikutyának "kutyául értő" gazdikkal, rendszeres játékkal más kutyákkal szvsz semmi szüksége kutyasulira. Ha normális a viszony, alapvető engedelmességgel nincs probléma, hallgat a gazdájára, hiszen ő a főnök. A "tökéletes engedelmesség"-re nevelés számomra kifejezetten negatívum, nem akarok biorobotot, mint ahogy gyerekből sem az élrevasalt jógyerek a tökéletes. A tanulható trükkök meg hidegen hagynak.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24153) bajnokpityu válasza Dorian (#24152) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez is egy felfogás. Nekem sokkal jobb most a kapcsolatom Alfával úgy, hogy szabályokat állítottunk fel, mint Zeussal, akivel csak nagyon kevés szabályunk volt. A kutya szerintem igényli a korlátokat, úgy lesz boldog.

Ne robotnak fogd fel, tökre örül, hogy gazdival tanul. Ha egyszer meglátogatsz, majd nézd meg milyen a robot. :D Nomeg elég intelligens ahhoz, hogy megpróbál hülyére venni.

Valamint ne felejtsük el, hogy nekünk a közös életünk Alfival úgy indult, hogy sétáló embereket meg-meg csípett, biciklistát achileszen kapott (3 hónaposan), hörgősen levegőt vevő kutyák torkára ment, stb. Ösztön, és embertelen energia. Namost várhatóan 45-50kiló lesz, ha akkor jövünk rá, hogy baj van, már régen rossz. És mivel jó a vérvonal, szeretnénk megúszni a töketlenítést, és amikor ivarérett lesz, akkor még keményebb lesz.

És köszönöm, nem akarok magyarázkodni, kártérítést fizetni, mert hülyére vett, vagy mert azt hittem, h szocializált, sosem bántott senkit, stb.
Nálatok mindig ugyanazokkal a kutyákkal találkozik? Itt azért vannak meglepik, minden futin vannak új arcok, gyakran menhelyes blökik, rossz szocializációval, marha könnyen félreértik a kutyák őket.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24154) Dorian válasza bajnokpityu (#24153) üzenetére


Dorian
félisten

Ezért kezdtem a hsz-om azzal, hogy "viselkedési problémáktól mentes..."

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24155) bajnokpityu válasza Dorian (#24154) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nem tekintem viselkedési problémának azt, hogy játszani akar. a gond, hogy mindenkinek más a játék. neki játék a csípés, átlag pestinek meg már jaj, megharapott a kutyája.

és hidd el, ha elég okos a kutya, a suli nélküli gazdát hülyére veszi. de cuki, adok neki falatot. olyan édesen kéri, hogy feljöhessen a kanapéra,stb... közben meg rég ő a domináns, aztán jön, hogy bevédi a gazdát, stb...

meg, honnan tudod, h mit tanulnak egy jó suliban, ha nem is voltál még? normális esetben a suli közelebb hozza a kutyát, és a gazdát.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24156) philoxenia válasza bajnokpityu (#24155) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nagyon szeretem és tisztelem a kutyákat, nem félek alapból semelyiktől, de nem biztos, hogy játéknak fognám föl a csípést csak úgy. Olyan ember pedig aki még tart is a kutyától, pláne nem tekinti játéknak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24157) bajnokpityu válasza philoxenia (#24156) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Alfán jól látszik szerintem, h játszik-e, vagy bántani akar. Nem sok ruhát hord. Mások is szokták látni.
Az más kérdés, h útáltam, amikor még csinálta. Ciki.

Nem akartok tenni fel képeket a kutyáitokról? Tökre kíváncsi lennék rájuk.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24158) bb0t válasza Dorian (#24152) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Én sem járatom suliba és nem várok el tőle feltétlen engedelmességet. Csak arra céloztam, hogy nem ad akkora pluszt a suli mint sokan gondolják.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24159) z123456789 válasza bb0t (#24150) üzenetére


z123456789
addikt

...már amelyikben.

(#24160) bb0t válasza z123456789 (#24159) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Biztos vannak jó sulik! Itt Szegeden nincs nagy választék. Én suli helyett inkább az agilityt választottam, meg az elektromost. :) Már csak rezgetni meg csipogtatni szoktuk. Egy kezemen meg tudom számolni, hogy a 14 fokozatból hányszor kellett 3-as fölé menni. Bár most második kamasz kor van, mert alkalmi süketet játszik otthon és nagyon akaratos. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24161) z123456789 válasza bb0t (#24160) üzenetére


z123456789
addikt

Akihez mi megyünk, szerintem nagyon jó. Emberileg is és kutya ügyileg is jó kapcsolatteremtő. Ráadásul nem árul zsákbamacskát, mert nem a legkezelhetőbb kutyán mutatja be sokszor a feladatot. Láttam már kifejlett, méretes németjuhászt, rotweilert, akiket pár perc alatt kezelhetőbbé varázsolt. És hihetetlen mennyi türelme van a sokszor hülyébb gazdákhoz is.
A hsz-ed alapján én azt hiszem szerencsés vagyok. :)

Egyébként ahogy említettem korábban, egyáltalán nem veti el az elektromos képzés ötletét sem, tehát nem beszél semmi ellen, ami nem az ő malmára hajtja a pénzt. Nyitott mindenre. Van egy öregúr aki a kutyáját pl elektroval hordja a képzésekre. De mivel ők már az engedelmességen túl vannak, jelenleg csak örző-védőre járnak a rohadt nagy snauzerjével. :D
Azon én már nem szoktam maradni.

Múltkor említette hogy amikor a kutyák ivarérettek lesznek, kezdhetjük előlről a sulit. :D

(#24162) bb0t válasza z123456789 (#24161) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Egyébként nem volt nekem bajom a sulival, mert sokat beszélt a kutyák testbeszédéről, láttam, hogy kezelhetőbbek lesznek a kutyák stb. Mikor először mentem egy arcoskodó vizsla pont megtámadott egy másik kutyát, iszonyatos dominancia volt benne. Az oktató felkapta a nyakánál fogva aztán a földhöz nyomta. A kutya rögtön tudta hány kiló. :D Utána végig ilyen 10 méteres pórázon volt aminek a végén mindig volt egy segéd, de már hétről hétre fejlődött. Nem volt problémám a módszereivel de nem éreztem, hogy sok minden újat mondana. És időhiány miatt az agilityt választottam.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24163) Merseyside válasza bajnokpityu (#24157) üzenetére


Merseyside
tag

Hagyjatok békén! :DDD

Dögönyözésre várva

YNWA

(#24164) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Kérdeztétek a kari ajit... Mi mostantól a legújabb SJCAM-mal fogjuk csapatni a kis hülyével. :DDD Ez a karácsonyi ajándék, úgy is szereti magát visszanézni a tv-ben. :DD

Merseyside: a reggeleim nekem is így néznek ki... :C

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24165) Merseyside válasza bb0t (#24164) üzenetére


Merseyside
tag

:D
Néha olyan szívesen lennék a saját kutyám... :DDD

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#24166) bajnokpityu válasza Merseyside (#24163) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sok minden nem látszik, de aranyos :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24167) bb0t válasza Merseyside (#24165) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nekem is szokták mondani, hogy "lennék nálatok kutya.." :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24168) Siriusb válasza bb0t (#24167) üzenetére


Siriusb
veterán

Felépült már teljesen a kutyu?

(#24169) bb0t válasza Siriusb (#24168) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Igen, köszi a kérdést úgy néz ki, már kutya baja. :) Most agyalok erősen, hogy maradjak a Forestonál vagy bravecto...

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24170) Siriusb válasza bb0t (#24169) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem könnyű kérdés.

(#24171) Rivaul válasza bajnokpityu (#24157) üzenetére


Rivaul
addikt

Még csak 3 hete van nálunk. Elölről jó már de hátul még vékonyka. Folyamatos de fokozatos hizlalás alatt van a kislány. Azért megosztom, legalább lesz mihez viszonyítani később. Boni az amstaff leányzó jelenleg.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24172) bajnokpityu válasza Rivaul (#24171) üzenetére


bajnokpityu
félisten

kedvesnek tűnik, vagy csak álarc a fotózáshoz? :)

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24173) bb0t válasza Siriusb (#24170) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem mert szentül hiszem, hogy a Foresto nálunk bevált és azért lett beteg mert későn cseréltem ki. Oké, lehet, hogy nem 7-8 hónapig jó, de 5-6 hónapig biztosan nem volt benne kullancs vagy ha igen akkor is össze volt már száradva. Azt, hogy az utóbbi időben találtam már benne minden nap sajnos nem a nyakörv gyengülésének tudtam be, hanem a tél eleji inváziónak. :((( Ezzel szemben a bravecto szinte 100%-os védelem de nagyon drága, és még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy jót tesz a kutyának. Persze a nyakörv miatt mi is csomó vegyszert benyalunk de az már egy másik kérdés. :(

Rivaul:

Nem görbe a lába? Nem igazán értek hozzá, de amstaffoknál szokott ilyesmi öröklődni, de szóba jöhet D-vitamin hiány, angolkór meg ki tudja még mi.

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24174) -KP- válasza bb0t (#24164) üzenetére


-KP-
addikt

kari ajit? basszus. beszéljünk már magyarul, ha kérhetném :O falra tudnék mászni az ilyen szülcsi napcsi ajcsis dumától :DDD

(#24175) sony309 válasza -KP- (#24174) üzenetére


sony309
őstag

+1 :DD

S3x, hifi & rock and roll

(#24176) Rivaul válasza bajnokpityu (#24172) üzenetére


Rivaul
addikt

Itt még egész mogorva fejet vág. Amúgy egy kis tünemény. Igyekszünk is hogy így maradjon. Alapból kedves és engedelmes. hamar tanulja mi az amit nem szabad hála az égnek.


bb0t

Csak szerencsétlenül áll. Körbe lett nézegetve és abszolút a fajta standard mindene :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24177) VANESSZA1 válasza -KP- (#24174) üzenetére


VANESSZA1
őstag

+1 :DD

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24178) Merseyside válasza bajnokpityu (#24166) üzenetére


Merseyside
tag

YNWA

(#24179) Cseri0058 válasza Rivaul (#24171) üzenetére


Cseri0058
őstag

Gyönyörű kis kutya :)

(#24180) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Létezhet, hogy Taste of Wild Puppy-t nem lehet kapni sehol?
Lassan fogytán vagyok a jelenlegi tápból, és gondoltam kipróbálom, de sehol se találok.
Lehet hogy marad a másik befutó, amit sokan ajánlottak a [Belcando]

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24181) bajnokpityu válasza VANESSZA1 (#24180) üzenetére


bajnokpityu
félisten

okos feje van. no és ő se nagyon fázik odakint :)
VANESSZA1: belcando se rossz, de kicsit olcsóbban van a farmina is.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24182) bb0t válasza VANESSZA1 (#24180) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Itt van két féle is. Amerikai tápot nem fogsz kapni a helyi ebettében. :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24183) VANESSZA1 válasza bb0t (#24182) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Itt néztem Én is, de Puppy nincs jelenleg csak a lazacos. Inkább a bölény bárány őz kombinációt akarnám adni a kutyusnak.

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24184) bb0t válasza VANESSZA1 (#24183) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Akkor esetleg innen? Bár hozzáteszem, hogy a tesztek szerint a TOTW-ból a lazacos a legjobb. ;)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24185) Siriusb válasza bb0t (#24173) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha megvan a bizalom, akkor jó. Én azért választottam Forestot, mert kifejezetten írták, hogy nem árt az élővilágnak, s nálunk gyakran megy be pancsolni a patakba.
A Bravectonál meg nem lehet tudni, milyen hatása van hosszútávon, meg különben se szedjen olyat, amit nem muszáj véleményem szerint.

(#24186) bb0t válasza Siriusb (#24185) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nekem azt mondta az orvos, hogy 10 év tesztidőszak előzte meg a Bravecto forgalomba hozatalát. (ezek után el tudom képzelni, hogy Bayer meg nem tenne azért, hogy ne irtsák a kullancsokat.) Azt is mondta, hogy kölyökkutyák(!) kapták sokszoros(!) dózisban és semmi bajuk nem lett tőle. Nagyon szimpatikus, hogy állatkísérletek járulnak hozzá kutyáink egészségéhez.) Azt nem tudtam, hogy a Foresto nem káros, talán akkor számunkra sem annyira rákkeltő... De nagyon nem szeretnék benyalni még egy babéziát. A szomszéd kutya már 4x volt babéziás...

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24187) Steady74 válasza bajnokpityu (#24157) üzenetére


Steady74
addikt

Liza, egy éves goldie - kislány :)

(#24188) Merseyside válasza Steady74 (#24187) üzenetére


Merseyside
tag

:C

YNWA

(#24189) bajnokpityu válasza Steady74 (#24187) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ő is nagyon szép!

oktatónak is két goldija van. Egyszer vele voltam órán (Alfa megütötte magát), valami elképesztő, ahogy figyelte a mozdulataimat. És csipett, amikor kapott jutifalatot. Alfa kinyalja ujjaim közül, rendesen meglepett.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24190) zolynet válasza Steady74 (#24187) üzenetére


zolynet
addikt

Boldog 7. évet. :DDD
Basszus, és még csak nem is láttam, jól elment ez az év is. :(((

Life is too short to stay stock!

(#24191) bb0t válasza Steady74 (#24187) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Drága Liza is már milyen nagy :) De már jóval több mint 1, nem? Nuckynál idősebb azt hiszem. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24192) Merseyside


Merseyside
tag

Itt éppen mellettem ül a farkas, de a feleségemet figyeli nagy erőkkel, hátha leesik neki is valami főzés közben. :DDD

YNWA

(#24193) Steady74 válasza bb0t (#24191) üzenetére


Steady74
addikt

Hölgyeknél illik lefelé kerekíteni :DDD szeptemberben volt 1.

(#24194) bb0t válasza Steady74 (#24193) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Akkor csak 1 hónap van a gyerekek között. :DD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24195) Rivaul


Rivaul
addikt

Kapott ma a leányzó egy bivaly szarvat. Azt írják hogy különösen hosszú rágást biztosít a kutyusnak. Nah erre kíváncsi leszek. A kis mocsok pusztít mindent amit elér... A fal sarkát, fémszekrény ajtaját, lapradiátort etc :))

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24196) bb0t válasza Rivaul (#24195) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Ezért mondom mindig azt, hogy hozzánk még egy kölyök be nem teheti a lábát. :N

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24197) Dorian


Dorian
félisten

Szerencsém van: Enyém sosem rágott meg semmit, kölyökként sem, csak ahhoz nyúlt ami az övé.
Pedig készültünk: még kutyaelriasztó spray-nk is van, amivel be kell fújni a bútorokat, ilyesmit, és mi nem érezzük, de őt taszítja. 1x sem kellett kipróbálni, pedig fostam a drága hangfalak meg kábelek, ilyesmik miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24198) Merseyside


Merseyside
tag

A farkas 2 hónapos korában

[ Szerkesztve ]

YNWA

(#24199) erik365


erik365
aktív tag

Winston is üdvözöl mindenkit:

1.4 T-jet M32

(#24200) Merseyside válasza erik365 (#24199) üzenetére


Merseyside
tag

Aranypofa. :)

YNWA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.