Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24301) bajnokpityu válasza Dorian (#24300) üzenetére


bajnokpityu
félisten

;) semmi gáz. Ugyan már. Vicceltem. Ma megkaptam,h túl finoman bánok vele. Hát biztos lehetne keményebben is, de nekem alapvetően családtag. Sok kutya le tud venni a lábamról, a sajátom pláne.

[ Szerkesztve ]

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24302) Rivaul


Rivaul
addikt

Nah mi tortent? Mindenkinek minta kutyaja van es csendben, nyugalomban tortenik az unnepre keszulodes? Sehol egy ovatlanul kint hagyott megragott fenyofa vagy valami? Nagy a csend itt :)

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24303) rbalint88 válasza Rivaul (#24302) üzenetére


rbalint88
addikt

[ Szerkesztve ]

(#24304) bajnokpityu válasza Dorian (#24300) üzenetére


bajnokpityu
félisten

[link]
Bő lére engedve, amit mondtam, h miért jó a suli. A végén kicsit összeszedettebb.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24305) Dorian válasza bajnokpityu (#24304) üzenetére


Dorian
félisten

Köszönöm, elolvasom majd. A tegnapi céges vacsi után brutál másnapos vagyok, most gondok vannak a felfogóképességemmel (mozgáskoordinációról ne is beszéljünk) ;]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#24306) Rivaul válasza rbalint88 (#24303) üzenetére


Rivaul
addikt

De jó fej. Ő milyen fajta vavás?

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24307) bb0t


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Megvettem a Bravectot, remélem jól döntöttem. mióta fent van az új foresto egy darab kullancs nincs benne de mindig aggódok, hátha emellett nem kel majd. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24308) tboy93 válasza bb0t (#24307) üzenetére


tboy93
nagyúr

Emellett is lehet benne kullancs, csak a fertőzés kockázata szűnik meg kvázi. Arra figyelj, hogy ha találsz benne akkor:

1) szedd ki óvatosan, úgy hogy nem nyomod bele a kullancs belét, mert különben lóf@szt nem ér a bravecto
2) vagy várd meg amíg kilökődik magától az elhalt kullancs

(#24309) bb0t válasza tboy93 (#24308) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Azt tudom, mert nincs riasztó hatása. Ezért marad rajta a Foresto is. Remélem így nem lesz benne sok.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24310) tboy93 válasza bb0t (#24309) üzenetére


tboy93
nagyúr

A kettos vedelem a tuti :K Neked is befalta a kutyus a tablettat? :D

[ Szerkesztve ]

(#24311) bb0t válasza tboy93 (#24310) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Az ismerősöm nem rég vette meg, majd ma vagy a hétvégén adom oda neki. :) Pont mondta ő is, hogy szokták szeretni, de én meg úgy tudom hányingert, hányást okozhat. :F

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24312) tboy93 válasza bb0t (#24311) üzenetére


tboy93
nagyúr

Hát nem tudom, nálunk mindig majd le harapják a kezem a tabiért :DDD Tisztára mint a függők.

(#24313) bb0t válasza tboy93 (#24312) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Gondolom az első segédanyag az oka.

Sertésmáj aroma
Szaharóz
Kukorica keményítő
Nátrium-lauril-szulfát
Dinátrium-embonát-monohidrát
Magnézium-sztearát
Aszpartám
Glicerin
Szójabab olaj
Makrogol 3350

Te 12 hetente vagy 3 havonta adod nekik?

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24314) tboy93 válasza bb0t (#24313) üzenetére


tboy93
nagyúr

12 hetente :)

(#24315) rbalint88 válasza Rivaul (#24306) üzenetére


rbalint88
addikt

Whippet a lelkem. 50% macska, 20% űzőösztön, 20% kenguru és 10%brendes kutya :D

(#24316) kew válasza bb0t (#24313) üzenetére


kew
senior tag

12 hét /= 3 hónap? ;]

(#24317) tboy93 válasza kew (#24316) üzenetére


tboy93
nagyúr

Napra pontosan nem :P

(#24318) philoxenia válasza rbalint88 (#24315) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem nagy egy kicsit a füle? :)

Vagy csak szokatlan, ahogy tartja?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#24319) bb0t válasza kew (#24316) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

1 hónap az 4 hét plusz 2-3 nap. :) Ez három hónap esetén már egy plusz hét is lehet. Egyébként mikor hoztuk el Nuckyt nem értettem, hogy miért vihetem még haza hiszen a 8 hét az 2 hónap. :DDD

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24320) Rivaul válasza rbalint88 (#24315) üzenetére


Rivaul
addikt

Így rákeresve már meg van. Kép alapján viszont az életbe nem tudtam volna beazonosítani. Marha jó a rajzolata és a színe :D

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#24321) Steady74 válasza tboy93 (#24310) üzenetére


Steady74
addikt

Ajánlják még az Advantix-et is mert az meg a lepkeszúnyog ellen véd ami a szívférgességet terjeszti. Nyakörvek ez ellen nem védenek ( legalább is a Kiltix nem)

(#24322) rbalint88 válasza philoxenia (#24318) üzenetére


rbalint88
addikt

Gumifülű, mindehogy tudja tartani, csak így nem szokták általában. A lesunyított agárfül az alap náluk is.

(#24323) VANESSZA1


VANESSZA1
őstag

Oktatás kezdése 11 hetesen

Oktatás 4hónaposan

[ Szerkesztve ]

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24324) tboy93 válasza Steady74 (#24321) üzenetére


tboy93
nagyúr

En hasznaltam advantixot is par honapig, de nalam nem valt be. Hetente szedtem ki kullancsot a kutyabol :( Valoszinuleg a gyakori locsa-pacsa nem kedvezett neki.

(#24325) Steady74 válasza tboy93 (#24324) üzenetére


Steady74
addikt

Advantix et nyakörv MELLÉ ajánlják mert a szívférgességet terjesztő lepkeszúnyog ellen.egyeten nyakőrv sem véd ellenben az Advantix igen. Szal total kombinált védelem kell.

(#24326) bb0t válasza Steady74 (#24325) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Szívféregre én a Milbemaxot adom az féreghajtó is.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24327) Steady74 válasza bb0t (#24326) üzenetére


Steady74
addikt

Az is megoldás, csak az belsőleg hat, ugye? :F A többi cucc meg külsőleg. Talán ennyi még a difi, de hát mindenki azt használ amit ajánlanak neki, meg tapasztalata van. A Foresto mellett is találtam 1-2kullancsot Lizában de ez 3 hónap alatt jött össze míg a Kiltix-szel sétánkánt volt annyi.

(#24328) tboy93 válasza Steady74 (#24325) üzenetére


tboy93
nagyúr

Noname nyakorv volt az exspot es az advantix mellett is, csak folyton leteptek egymasrol a kutyuk :(

(#24329) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Megvolt az alapszintű engedelmes vizsgánk. Nem lett tökéletes, sajnos elfáradt a végére. Viszont a sétás részt megdicsérték.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24330) Orlin


Orlin
addikt

Érdekesség!Bár nem tudom, mennyire hiteles mert konkrét forrást nem találtam...

“Az első három a leggyengébb és a legbetegebb farkas. Ők adják a falka ritmusát. Ha fordítva lenne, ők elvesznének egy esetleges támadás esetén. Ők elől mennek, létrehozzák az ösvényt, így a hátsók energiát spórolnak. Őket követi 5 erős farkas, ők az élcsapat, középen a falka vagyona, 11 nőstény, aztán még 5 farkas, a végén.
Az utolsó, szinte elszigetelve a falka vezér, aki az egész falkát láthatja, hogy vezesse, szervezze azt és a szükséges parancsokat kiadja.”

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24331) bajnokpityu válasza Orlin (#24330) üzenetére


bajnokpityu
félisten

engem meglepne, h igy lenne. kutyáknál azt tapasztaltam, h az domináns megy elől, és a falkán belül ugyan nem nyírják ki sose a gyengébbet, de egészen odáig zsigerből elmennek, h bizonyítsák a dominanciát.

eladó Kawasaki j300 robogó

(#24332) Orlin válasza bajnokpityu (#24331) üzenetére


Orlin
addikt

Ezért is érdekel engem is.Mert olvasgattam régebben a témában és láttam pár filmet is,mondjuk nem konkrétan a farkasokról...De nekem sem tűnik nagyon reálisnak.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24333) Siriusb válasza Orlin (#24332) üzenetére


Siriusb
veterán

Már az hülyeség, hogy a legbetegebb tapossa ki az utat. Az, hogy a vezér hátul kullog, még nagyobb marhaságnak hangzik számomra.
Zsákmányállatoknál is a betegek, gyengék a csorda után kullognak, hogy azokat kapják el a ragadozók.

Szerk:
Gondolj bele, történik valami az úton és az összes egyed hátrafordul, hátat fordít a veszélynek, hogy utasítást kapjanak a vezírtől. :))

[ Szerkesztve ]

(#24334) Daffni2 válasza Siriusb (#24333) üzenetére


Daffni2
addikt

Csakhogy a farkas nem zsákmány állat!

"Aki ad,az nyer"

(#24335) Siriusb válasza Daffni2 (#24334) üzenetére


Siriusb
veterán

És hol is írtam ezt? Vagy ma csak kötekszünk, hogy kiéljük a trollkodást és Karácsonykor már a Szeretetre összpontosítsunk? :)

(#24336) maximilian4 válasza Orlin (#24330) üzenetére


maximilian4
addikt

Itt van a BBC blog cikke. Magáról az alakzatról nem nagyon írnak. Lefordítottam, hátha segít valakinek:

"Egy hatalmas, 25 erdei farkasból álló falka bölényre vadászik a sarkkörön, Kanada északi részén. Télközép idején a hőmérséklet -40 celsius fok környékén mozog a Wood Buffalo Nemzeti Parkban. Az alfa nőstény által vezetett falka energiát spórolva libasorban egy nyomon halad keresztül a mély hóban. A mérete a falkának azt jelzi, hogy milyen gazdag a területük zsákmányban a tél alatt, mikor a bölények sokkal jobban kiszolgáltatottak az élelem hiánynak ás a mély hónak. A farkas falka a Nemzeti Parkban az egyetlen falka a világon, amely a saját méretüknél tízszer nagyobb bölények vadászatára szakosodott. Ők a legnagyobb és legerősebb farkasokká nőttek a Földön."

Maxi

(#24337) Orlin válasza maximilian4 (#24336) üzenetére


Orlin
addikt

Köszi.Így már tisztább.De tényleg érdekes az általam idézett leírás.Nem mondom,hogy hülyeség sőt,ha úgy van nagyon érdekes.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24338) maximilian4 válasza Orlin (#24337) üzenetére


maximilian4
addikt

Biztos van igazság abban is. Mert ez a cikk az alakzatról nem nagyon ír, csak annyit h a nőstény van elől. Viszont az biztos h tudatosan haladnak így (ahogy a cikk is írja), ebből pedig következik, hogy a sorrend és a tagoltság is valószínűleg tudatos, amiről a te idézeted szól.

Maxi

(#24339) Orlin válasza maximilian4 (#24338) üzenetére


Orlin
addikt

Ilyent találtam.De az általam idézett szöveg eredetét nem.

(kép: BBC Frozen planet/magyarázat: Parcu Natural )

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24340) Daffni2 válasza Siriusb (#24335) üzenetére


Daffni2
addikt

Zsákmányállatoknál is a betegek, gyengék a csorda után kullognak

Erre írtam ,hogy a farkas nem zsákmány állat,tehát miért is viselkedne úgy?

Vazze,ezért letrollozni engem :W

"Aki ad,az nyer"

(#24341) bb0t válasza tboy93 (#24328) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nem tudom még mit raktak bele de már a dobozt is fel akarta falni. :) Szerencsére nem hányt vagy ilyesmi.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24342) Siriusb válasza Daffni2 (#24340) üzenetére


Siriusb
veterán

Látom még mindig nehéz napod van, vagy a politikai karriered építed a szövegrészek azok környezetéből való kiemelésével, annak csűrésével-csavarásával.
És igen, eme második hozzászólásod alapján már azt mondom, trollkodsz. Ja, és próbálj utánanézni a smiley, azaz hangulatjel jelentésének.

Legalább valami építő jellegű hozzászólást írnál, pl igen, a te ismereteid szerint az összes falkában élő ragadozó előreküldi a beteg, alig vánszorgó falkatagokat, ugyan tapossák már le a havat az életerős fiatalok számára. Vagy azt, hogy a farkasok társadalmi berendezkedése fantasztikus, mert gondoskodnak az árván maradt kölyökről. Vagy hogy nem mindig a legerősebb falkatag az alfa hím. Ne azt, hogy nem lehetnek azonos vonások két állatfaj közt. Vagy az egészséges farkasok a hátukon cipelik beteg társaikat?

Szívesen beszélgetek, azt sem bánom, ha megcáfolnak, de akkor mondjanak valami konstruktívat. Ez egy meddő szócsata, ezért nem is folytatom tovább.

(#24343) tboy93 válasza bb0t (#24341) üzenetére


tboy93
nagyúr

De kis cuki :C

(#24344) Steady74


Steady74
addikt

Vasárnapi családi program: Úton hazafelé c. film és a nézők:

(#24345) maximilian4 válasza Steady74 (#24344) üzenetére


maximilian4
addikt

A reakciókból megítélve egész izgalmas rész lehetett a fotó pillanatában. :D

Maxi

(#24346) Steady74 válasza maximilian4 (#24345) üzenetére


Steady74
addikt

Asszem a pumás jelenet volt.

(#24347) VANESSZA1 válasza bb0t (#24341) üzenetére


VANESSZA1
őstag

Hol sikerült beszerezni?
Nálunk itt a környéken csak Nexgard van :(
Sajnos sehol se tudom beszerezni :W

Precision M7710_&_Precision M7740- CPU: 9980HK, RAM: 32GB/3200MHz, GPU: RTX5000, IGZO 4K-UHD, SSD: 2TB Force MP510, 2TB ADATA XPG SX8200 PRO, 1TB SK HYNIX Class 50 SSD

(#24348) bb0t válasza VANESSZA1 (#24347) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog

Nálunk bármelyik orvostól meg lehet venni de ezt most ismerős hozta.

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#24349) Orlin válasza bb0t (#24341) üzenetére


Orlin
addikt

Ez micsoda? :B

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#24350) tboy93 válasza Orlin (#24349) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bravecto kullancs elleni tabletta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.