Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) ladybug válasza Olcsi (#2200) üzenetére


ladybug
őstag

Attól függ, hogy mikor szült. Ha 1-1,5 hete, akkor még teljesen normálisnak mondható, hisz a méhe tisztul, ezért a véres váladék.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2202) Olcsi válasza ladybug (#2201) üzenetére


Olcsi
senior tag

Tegnap történt a nagy esemény :) Köszi, akkor megnyugodtam.

(#2203) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Nagyon köhög a kutyám mit adjak neki?

(#2204) ladybug válasza ToBeY (#2203) üzenetére


ladybug
őstag

Egy kis olvasnivaló
Itt nézz körül

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2205) ToBeY válasza ladybug (#2204) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt hiszem tüdőgyulladást kaphatott, mert sípol is mikor köhög, és váladékot köhög fel.Na keresek egy állatorvost, ami ilyenkor is nyitva van.

(#2206) ToBeY válasza ToBeY (#2205) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Kenelköhögése van a kutyámnak Tegnap kapott 2 inyekciót meg ma is kap majd egyet.

(#2207) niti válasza ladybug (#2198) üzenetére


niti
aktív tag

Kicsit megkésve, de itt a képek a gyönyörűségeimről:
[link]
[link]
[link]
:))
2 kislány, 1 fiúka, később jobb képek is lesznek!
(Ha esetleg érdekelnek valakit, karácsony után elvihetők jelképes áron)

(#2208) ladybug válasza niti (#2207) üzenetére


ladybug
őstag

Nagyon szépek. Remélem hamar jó gazdikra lelnek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2209) ToBeY válasza ToBeY (#2206) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ma is kapott 2 inyekciót a kiskutyám :(

(#2210) Pinya007 válasza ToBeY (#2209) üzenetére


Pinya007
tag

Javul az állapota?

Ti kutyáitok is többet ennének ebben a hidegebb időben? Enyém folyamatosan belemászna a tápos zsákba. :) Most ugyanannyit kap mint szokott, jó kondiban van, bundája is szép!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2211) Diego! válasza Pinya007 (#2210) üzenetére


Diego!
senior tag

Igen édesapám kutyája is többet eszik. Asszem ilyenkor a kutyák többet kívánnak enni...

(#2212) Boxiné válasza Pinya007 (#2210) üzenetére


Boxiné
tag

Hali!
Persze, hogy többet ennének, sőt többet is esznek. Mivel jön a tél, a hideg, és ők nem tudnak felvenni télikabátot, így valamilyen szinten hízniuk kell. A zsírréteg védi meg őket a hidegtől. De azért vigyázni kell, hogy ne vigyék túlzásba az evést.

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2213) Pinya007 válasza Boxiné (#2212) üzenetére


Pinya007
tag

Emeltük is kicsit adagját. Folyamatosan darálna. :) Majd figyelem hogy gyarapszik és belőjjük a megfelelő adagot. Óla már téliesítve van, kapott finom gyapjú takarót, meg függönyt gumicsíkokból. Reggel ha alvás után előjön, tiszta meleg a bundája. :) Be tudja maga fűteni a ólat, pont jó a mérete, így ha vizes, akkor is hamar megszárad bent.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2214) ToBeY válasza Pinya007 (#2210) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen szerencsére javulgat az állapota hétfőn kell visszamenni az orvoshoz

(#2215) Boxiné válasza Pinya007 (#2213) üzenetére


Boxiné
tag

Szerettük volna mi is téliesíteni a házukat. Hungarocellel béleltük ki belül az oldalakat. Erre mit csináltak? Kiszedték, és feldarabolták! :) :W Folyton csak a játék. Úgy látszik a ház nem igazán érdekli őket. Ha esik az eső, akkor is kint áznak, pedig van bőven hely, ahova el tudnának bújni. Itt a nagy terasz, sőt a kenneljük is fedett. Bolondok, és kész. :D
Nekünk különösen a németjuhász az, aki folyamatosan képes enni. De bármit. Megeszi az üres kenyeret, meg a zöldséget is. :)

"A mosoly a legrövidebb út az emberek között!"

(#2216) Pinya007 válasza Boxiné (#2215) üzenetére


Pinya007
tag

Az én kutyám háza duplafalú. Két deszka réteg között van a Nikecell. Ha már nagyon unja az időjárást, pl mint amilyen mostnaában, akkor ő is ázik. Sőt volt olyan is, hogy a fűben ült lógó orral és ázott. :( Kölyökkorában enyém is kiráncigálta a rongyot amit alátettünk, most már értékeli! :) Enyém is szereti a zöldséget, gyümölcsöt, mindent jóízűen megeszik. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2217) Olcsi


Olcsi
senior tag

Az normális, hogy a 3 máfélhetes kis pöttömkutyu között olyanszintű súlykülönbségek vannak, hogy gond nélkül meg lehet őket különböztetni? Tehát: van egy nagyon nagy (ducmók), egy közepes és egy nagyon kicsi. Viszont a legkisebb kb harmad akkora, mint a legnagyobb. Szegénykém olyan pöttömke. Normális ez? :F

(#2218) bnss


bnss
veterán

Sziasztok.

Nem tudom, hogy van-e itt valaki aki esetleg kicsit komolyabban foglalkozik kutya oktatással. Arra szeretném végre megtanítani/rávenni a leányzót, hogy ne akarjon a másik kutyákhoz odamenni. Elég kellemetlen ez sétáltatáskor is, nem is beszélve arról, hogy amikor voltam egy bemutató oktatáson (ott azt mondták, hogy majd megszokja a többi kutya jelenlétét és leszokik erről), mindig a másik kutyával volt elfoglalva. Köszönöm a választ, segítséget előre is. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2219) ladybug válasza bnss (#2218) üzenetére


ladybug
őstag

Kutyaiskolák, hátha találsz a környékeden is.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2220) bnss válasza ladybug (#2219) üzenetére


bnss
veterán

Nem iskolát keresek, mert azt kapásól tudok mondani kettőt, hanem arra keresem a megoldást, ha elviszem iskolába, akkor ott ne kelljen állandóan arra figyelni, hogy most melyik ebhez akar odamenni, mert ki tudja mi lesz belőle. :R

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2221) ladybug válasza bnss (#2220) üzenetére


ladybug
őstag

Szerintem ezt otthon is meg tudod neki tanítani. Mi is megtudtuk. A szoros láb mellett sétáltatásnak ez lett az eredménye. Póráz nélkül is elvisszük sétálni, és akkor sem rohan oda se emberhez, se kutyához engedélykérés nélkül. Az engedélykérés nála azt jelenti, hogy leül, és mereven bámulja, amihez oda akar menni. Aztán ránk néz esdeklő szemekkel, és várja a mehetsz utasítást. Ha ezt nem kapja meg, akkor nem megy oda. De ilyenkor pedig el kell hangoznia egy határozott nemnek is.

Úgyhogy bízz magatokban. Menni fog az, csak türelem és következetesség.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2222) bnss válasza ladybug (#2221) üzenetére


bnss
veterán

A bal oldalamon szépen sétál, ha nincs kutya/macska (emberek nem érdeklik) a környéken, amit látótávon belül van, akkor már nézelődik arra, ilyenkor szoktam neki a maradsz "parancsot" mondani, az utóbbi időben kezd rám hallgatni ilyen esetben is, de még messze a tökéletes. Köszönöm a segítséged, akkor szorgalmaskodunk (megyek is sétálni). :)

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#2223) doc


doc
nagyúr

elég rémisztő dolog történt tegnap a kutyámmal :(
az egész teste görcsben volt, még felállni sem tudott, meg remegett tetőtől talpig.
azt hittem, valami mérget evett, de aztán pár perc után rendbejött, de nagyon megijesztett szegényem...
mi lehetett ez? lehet hogy epilepsziás? úgy hallottam, kutyáknál sajnos elég gyakori:( ha ez a baj, mit lehet tenni?

(#2224) ladybug válasza doc (#2223) üzenetére


ladybug
őstag

Epilepszia kutyáknál

Elképzelhető, hogy az volt. Mindenképpen vidd el orvoshoz. Szerintem téged is ez fog megnyugtatni (engem biztos kicsit megnyugtatna) egy időre. Lehet kezelni, ahogy embereknél is. Fel kell készülni a rohamokra, és az azonnali segítségre. Vannak gyógyszerek rá, ezt folyamatosan kell szedni, de ha jön egy roham, akkor az a legjobb, ha ott van vki mellette.

Sajnálom. :(

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2225) doc válasza ladybug (#2224) üzenetére


doc
nagyúr

köszi a linket, elolvastam, kicsit megnyugtatott, úgy tűnik nálunk egy enyhébb fajtáról van szó, és mivel 2 év alatt most először láttam ilyet, nem is túl gyakori
azért az orvosnak elmondom, úgyis nemsokára visszük oltatni
szerencsére szájhabzás, erős rángatózás nem volt, csak görcs meg egy kis remegés. megpróbált felkelni is, de nem tudott stabilan lábra állni amíg el nem múlt a roham

(#2226) ladybug válasza doc (#2225) üzenetére


ladybug
őstag

Nem is tud ilyenkor. A legjobb tényleg az, ha vki ott van vele, és megfogja, mert heves rángatózásba kezd ilyenkor, és véletlenül magában is kárt tud tenni.
Jah, és fekvő helyzetbe kell ilyenkor helyezni.

Örülök, hogy segíthettem.

[ Szerkesztve ]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2227) ToBeY válasza ladybug (#2226) üzenetére


ToBeY
nagyúr

A kutyám nem tud wc-ni többször leűl hogy végezze a nagydolgát de nem tudja és már nagyn nincs jól.Mit adjak neki ilyenkor?

(#2228) ladybug válasza ToBeY (#2227) üzenetére


ladybug
őstag

Mindenképpen vm olyat, ami megindítja a székletét. Parafinolajat, langyos tejet.
Mit tarts otthon, hogy a kutyádnak komfortos legyen az élete?
Szorulás ellen: olajos hal, vagy lenmagolaj kapszula. Az olajos halról öntsd le az olajat és keverd a normális táphoz. Gyakori, hogy a kutyákat meghajtja. Tejjel lehetőleg ne fokozzuk a bélműködést! (tejcukor-allergiát válthat ki!) Joghurt, kefir is adagolható a tápra, ha a kutya szereti. Ha 1-2 napon belül nem javul, állatorvoshoz kell fordulni.
Ezt találtam.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2229) doc válasza ladybug (#2228) üzenetére


doc
nagyúr

igen, nálunk is volt egyszer ilyen, az állatorvos azt mondta hogy olajos halról az olajat keverjük össze nedves kutyatáppal
bevált, olyan szép csomagokat rakott tőle :DDD

(#2230) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Fogalmam sincs mi lehet a baja :O Remeg liheg hányt is és nem tud wc-ni hiába akar.
És persze hogy megint vasárnap mikor nincs állatorvos sehol :(((
Remélem nem valami mérget evett fel

(#2231) ladybug válasza ToBeY (#2230) üzenetére


ladybug
őstag

Jaj, istenem, remélem meggyógyul. Kili kutyánk teljesen ugyanezeket a tüneteket produkálta, és 1,5 hét után elpusztult. A sok hányás egyszer csak szívgörcsöt okozott, és pillanatok alatt elment szegény. :O Vittük orvoshoz is, meg kapott ezt-azt, de pontos betegség nem derült ki sajnos. Remélem a te kutyusod meggyógyul.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2232) doc válasza ToBeY (#2230) üzenetére


doc
nagyúr

ha hány is az nem jó :(
nálunk mikor nem tudott wc-zni a kisebbik, bélkitüremkedése volt,de ő nem hányt
holnap mindenképp vidd el orvoshoz
nálatok nincs állatorvosi ügyelet?
monjuk mi kb. este 9-kor hívtuk fel, de nagyon jó fej dokink van, elmondta hogy mit csináljunk és be is jött :)
ugyanez volt akkor is mikor valami békát nyalogatott össze a kis lüke, és tisztára be volt lőve (habzott a szája, furcsán viselkedett, stb, jól megijedtünk...)
vagy ha gondolod, megadom a mobilszámát, csak ne mondd meg hogy honnan van :)

(#2233) ToBeY válasza doc (#2232) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hát múltkor elvittük vasárnap egy dokihoz itt,de oda nem vinném el mégegyszer....
Valami ügyelet biztos van BP-en de nem tudom hogy hol.

(#2234) ladybug válasza ToBeY (#2233) üzenetére


ladybug
őstag

Privi ment.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2235) ToBeY válasza ladybug (#2234) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi szépen

(#2236) ladybug válasza ToBeY (#2235) üzenetére


ladybug
őstag

Szívesen, majd írd meg mi történt.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2237) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnapig az étvágya is nagyon jó volt.Viszont szerda óta a szokásos vízének 3-4x issza meg.És be is pisil éjszaka, pedig már szobatiszta nagyon rég

(#2238) I_Am válasza ToBeY (#2233) üzenetére


I_Am
veterán

A legjobb hely Budapesten

szerk: minden nap, éjjel-nappal nyitva

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#2239) rien válasza ToBeY (#2227) üzenetére


rien
senior tag

Az én Hektoromnak is volt ilyen kb. 10 éves volt. Ő is már hányt, vasárnap lévén bent kellett hagyom a kórházban, beöntést kapott. Nekem azt mondták túl sok csontot adtam neki, az a baj. A kutyák emészétése is lassul/romlik csakúgy mint az emberé és az ő korában heti 2x max. egy fél csirkehátnyi csont az adag amit kaphat. Én ezt nem tudtam, és tényleg többet kapott ettől, imádta olyan élvezettel copálta a csontokat.
Ezután még 4 hónapot élt, de nem ebbe halt bele.

Doc: Előző kutyusom epilepsziában pusztult el, ő németjuhász volt. Az első roham után orvoshoz vittem kapott ha jól emlékszem B1 vitamint, meg valami kék injekcióból nyomható valamit. Írnom kellett a rohamok dátumát és sajnos egyre sűrűsödtek, és iszonyat volt látni, mert kilehet nevetni nyugodtan, de én eszküszöm, hogy halálfélelme volt a kutyusnak a rohamok után. Bújt belém, bejött a lakásba amit nagyon jól tudott, hogy nem szabad és soha nem tette meg előtte, hogy csak a küszöbre rátegye a lábát se.
Egyik roham során megtámadta a társát, ekkor mondta az orvos, hogy sajnos eljött az idő az altatásnak, ne várjuk meg, hogy a következő roham alkalmával nekünk támad és mikor vége lesz fogalma sem lesz róla mit tett.

Nagyon sajnálom, hogy ilyen szomorú dolgokat írtam. Három éve lesz lassan, hogy Hektor elment.....szeritem soha nem fogok akarni még egy kutyát, ez a két kutyám volt, szörnyű volt látni őket szenvedni és tehetetlennek lenni.

[ Szerkesztve ]

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2240) ladybug válasza rien (#2239) üzenetére


ladybug
őstag

Szörnyű, mégis hasznos dolgokat írtál, mert más tanulhat ezekből a dolgokból. Te pedig bár szomorúan emlékszel vissza most rá, de gondolom, ha jobban belegondolsz csodálatos két kutyád ment el egy szerető gazditól.

Kili kutyánk lassan 2 éve halt meg. Olyan tünetei voltak, mint amiket Tobey írt. 9 éves lett volna. Egy csodálatos kutya volt, és soha nem felejtem el, ahogy gondolom te sem őket.

Tavaly július óta van egy labrador-vizsla keverékünk. Teljesen más karakter, mint Kili volt. Viszont nem tudnám elképzelni, hogy ne legyen kutyánk.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2241) ToBeY válasza rien (#2239) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Most hogy mondod tegnap a húslevesből kapott szépen csontott akkor valószínű azt tehetett be neki! De már felhívtuk az orvost most fogja apu vinni

(#2242) rien válasza ToBeY (#2241) üzenetére


rien
senior tag

remélem mihamarabb jobban lesz

Ladybug: persze imádtam őket nagyon is és soha nem is fogom elfeledni őket. Millió szép emlékem van mindkettejükről.
Az első kutyus után én is akartam másikat rövid időn belül, de így, hogy a második is hasonlóan szörnyű véget kapott a sorstól, egyenlőre nem. Nem tudom az idő valaha is elfeledteti-e mindezt velem, de egyenlőre hibába a közel 3 év távlat nem megy.

----------------------------------------- <<<<< Trust no 1 >>>>> ----------------------------------------

(#2243) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Elvittük orvoshoz a kutyust.Megkeményedett széklet és csontdarabok vannak benne.Kapott inyekciót,beöntést és doki megpróbálta kihúzni darabokat, de nem nagyon tudta.Ha holnapig nem jön ki,el kell altatni és úgy kihúzni...
Addig olajos meleg tejet kell adni neki azt mondta.

[ Szerkesztve ]

(#2244) ladybug válasza ToBeY (#2243) üzenetére


ladybug
őstag

Örülök, hogy kiderült a baj. Remélem holnapra jobban lesz.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2245) Kidus válasza ToBeY (#2241) üzenetére


Kidus
őstag

Az a legjobb, ha egyaltalan nem kap csontot a kutya. Nincs szuksege ra, es mas dolgok is vannak, amiket szeret. Ez csak egy veszelyforras, semmi egyeb.

Assuming Control

(#2247) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!

Mostmár én is elmondhatom, hogy boldog kutyatulajdonos lettem :)
Vettünk egy aranyos kiskutyust, egy mopsz szukától és egy tacskó kantól egy aranyos állatka.

Kép
Tegnap volt 6 hetes, elég fiatal kiscsajszi. :))
Nagyon aranyos, de éjjel sír az anyja és 5 tesója után.. :(
De remélem hamar megszokja a helyet..
Nagyon játékos, és már kezdem rászoktatni a szobatisztaságra.
Ma kapott szurit az állatdokitól, 2 hét múlva megint vinni kell.

Egyébként nagyon játékos és eleven napközben. :))

[ Szerkesztve ]

Levi

(#2248) doc válasza Levi123 (#2247) üzenetére


doc
nagyúr

nagyon helyes :) mondjuk amennyire látom, a tacskó jegyek jól elbújtak benne :D

(#2249) Levi123 válasza doc (#2248) üzenetére


Levi123
senior tag

Köszi :B
Tényleg mindenki ezt mondja..
Szerintem is több benne a mopsz, mint a tacsi.
Eredetileg mopszot szerettünk volna, de az sajna nekem túl drága volt.
Így megláttam egy hirdetésben ezt a kutyát, összesen 4 órát kellett vonatozni érte, de megérte :)

Levi

(#2250) Pinya007 válasza doc (#2248) üzenetére


Pinya007
tag

Általában az anya génjei dominálnak kölykökben, ahogy én tudom. Aranyos! :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.