Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2301) t1


t1
addikt

Beagle a hóban :) [link]

(#2302) Pinya007 válasza Kidus (#2300) üzenetére


Pinya007
tag

Az biztos, hogy jó nekik ha fajtársakkal játszhatnak, csak ez így nem mókás. Volt róla szó, hogy alakul egy kutyás klub itt helyben és építünk akadálypályát is nekik, de nagyon elcsendesedett a projekt.
t1 Milyen durcin néz! :) Enyém szereti a havat egyébként, futkároz körbe az udvaron, meg kertben. Bundája is szép tiszta lesz tőle.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2303) t1 válasza Pinya007 (#2302) üzenetére


t1
addikt

ő is szereti sőt... ez az első tele :) elmentem ma vele sétálni csak futott volna ha nem lett volna póráz de nagyon élvezte :)

(#2304) pityeszka


pityeszka
őstag

Hello.

Ma labdáztam a rosszaságommal.Szokásos módszer elővett,labda eldob,kutyus szalad,visszahoz,megdícsér + jutalom.Ez eddig rendben is van,de észrevettem,hogy nagyon hamar elfárad igaz nem kis termetű jószág lesz ha megnő tehát ezt valahol megértem.Játszogattam vele kb 30 percet,mert ezután teljesen kinyult szegénykém,elfáradt.Volt olyan is mikor nem volt hajlandó visszahozni a labdát olyankor vagy nem szóltam hozzá vagy nem kapott jutalmat,pedig utána szaladt de nem hozta vissza!!Ja és ezt már láncal a nyakába csináltuk,nem nehéz neki sztem fel sem veszi,hogy ott van ugy repül vele mint egy golyó.Holnap tovább folytatom a dolgot és sokkal több időt szakítok rá :K

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2305) Pinya007 válasza pityeszka (#2304) üzenetére


Pinya007
tag

Lehetséges hogy elfárad ennyi idő alatt, főleg ha még kölyök és nincs ereje teljében. Nyáron enyém hamarabb elfárad, ilyen hidegben jobban bírja. Próbáld meg addig játszani vele, míg még visszahozza. Azért, hogy mindig te fejezd be a játékot, ne pedig ő azzal, hogy már nem viszi vissza a labdát. Ezzel is erősíted a dominanciád.
Nálatok is nagy a hó? Mert abban gázolva fárasztóbb a futás. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2306) pityeszka válasza Pinya007 (#2305) üzenetére


pityeszka
őstag

Nálunk még egy centi hó nem esett :) Egyébként még csak 5 hónapos,tehát tuti nincs még kondiban.

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2307) philoxenia válasza Pinya007 (#2305) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez a dominanciadolog érdekes, volt a munkahelyemen pár éve egy kutya, amelyik minden ismeretlent megharapott, ha tehette, a kiérkező főnököt viszont ismeretlenül is tisztelte.
Nagyon meg tudják figyelni az emberek közötti rangsort. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2308) Pinya007 válasza philoxenia (#2307) üzenetére


Pinya007
tag

Az érdekes lehetett, akkor elég domináns főnökötök volt, még kutya is vigyázba állt a láttára. :) Emberek közti kapcsoaltot is érzik, ha egy jóbarát jön hozzánk nem is ugat. Viszont a házalókat szét tudná tépni. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2309) rlazol válasza ToBeY (#2289) üzenetére


rlazol
addikt

ToBeY - attól függ, mit kapot. hangsúlyozom, nem a sima gyulladáscsökkentőnek, hanem a kortikoszteroid gyulladáscsökkentőnek van ilyen hatása, a hosszú hatásúak 1 hét-10 nap, a rövidek 1 nap. de szerintem kérdezz rá annál, akitől kapta, lehet, h nem kapott szteroidot, akkor ez nem normális, hanem súlyos betegségeknek lehet tünete..

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2310) pityeszka


pityeszka
őstag

Áhh...hihetetlen ,hogyan kezdődött a reggelem :)) Kimentem az udvarra,gondoltam játszogatok kicsit a kutyussal ugysincs mit csinálni ;] Persze két perc után meguntam,nah mondom rápróbálok a pórázra.Beletettem a nyakába,kinyitottam kiskaput,kiléptem majd ő megállt a kapuba.Leguggoltam hívtam magamhoz,oda is jött nah mondom akkor gyere menjünk!!Nahát onnantól kezdve mint aki bezsongot,tört előre szimatolt jobbra-balra,nézelődött ugy ment alig bírtam tartani :Y Elmentem vele vagy 50 métert visszafelé meg már alig akart jönni!!Érdekes,hogy megcsináltuk ezt 2x ugyanazon a szakaszon már nem szimatolt,csak utána ahol még nem jártunk.De viszont tett egy rossz dolgot is :((( Miután bevittem és levettem róla a karabinert,fordult egyett arra az irányba amerre voltunk és kirohant,hiába beszéltem neki nem állt meg.Utána szaladtam rásóztam egyett és azonnal visszament kapun belülre.Nemsokára ujra kiviszem hadd szokja,látszott rajta,hogy azért élvezte a dolgot :K

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2311) pityeszka


pityeszka
őstag

Nagyon jól sikerült a második séta.Teljesen felbátorodott volt már,megugatta a kapun belül lévő kutyákat is,persze nyugtatgattam,dícsérgedtem.Lehetett látni rajta,hogy egyre jobban felszabadul és élvezi,szokja a dolgot.Idegen emberektől fél még,meglát egyet,megáll és mellém ül,de ha bátorítom akkor jön tovább.Nagyon örülök,hogy sikerült ilyen hamar megbarátkoznia a dologgal,remélem mást dolgokhoz is gyorsan hozzászokik majd!!

Egy katona mindig parancsokat követ, de egy harcos csak a szívét követi. >>>Steam ID: p1tyeszka<<<

(#2312) Pinya007 válasza pityeszka (#2311) üzenetére


Pinya007
tag

Kölyökkutyák gyorsan tanulnak. Következetesen kell bánni velük az fontos.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2313) zfarkas


zfarkas
senior tag

R.I.P., kedves barátom, Botond.

Raw Dark Pure

(#2314) ladybug válasza zfarkas (#2313) üzenetére


ladybug
őstag

Hú, de szép kutya volt. Újfundlandi?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2315) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Hol lehetne venni kutya fekhelyet? Ilyen kosárra gondolok.
Láttam corába de 15k azért meredek egy 80cm fonott kosár-ért :U

(#2316) zfarkas válasza ladybug (#2314) üzenetére


zfarkas
senior tag

Igen.

Raw Dark Pure

(#2317) doc válasza ToBeY (#2315) üzenetére


doc
nagyúr

ha van a környékeden Fresnapf, ott rengeteg van, igaz közel sem olcsók, de mi is kifogtunk egyszer egy nagyon jó akciót, így lett a vadászgörényünknek hatalmas ketrece olcsón :)

[ Szerkesztve ]

(#2318) Pinya007 válasza doc (#2317) üzenetére


Pinya007
tag

Pont ezt akartam ajánlani én is. :) Iszonyat nagy választékuk van háziállatok számára!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2319) doc válasza Pinya007 (#2318) üzenetére


doc
nagyúr

pont tegnap voltunk a veszprémiben, de mindig csak lepkézünk hogy miket ki nem találnak...
pl. külön kanapé macskáknak, kutyáknak energiaital, stb
a múltkor pl. szép robogós disznóorrot :C vettünk a kutyáknak, az egyik szokás szerint bedarálta, a másik meg - szintén szokás szerint - arrébvitte egy méterrel aztán többet nem is foglalkozott vele
ráadásul ahogy nézem - bár ez itt offtopic - az utóbbi pár hónapban durván feltöltötték a vadászgörényes készleteiket, eddig alig egy-két féle táp volt, most meg tele voltak, vettünk is egy adag jutalomfalatot a kis csöppnek

[ Szerkesztve ]

(#2320) ladybug válasza ToBeY (#2315) üzenetére


ladybug
őstag

Nehogy fonott kosarat vegyél. Nagyon drága, és korántsem olyan tartós, mint a műanyag. Nagyon szépeket lehet kapni abból is, hozzáillő párnával. Nekünk mindkettő van, de az utóbbi sokkal jobb.Ferplast kutyafekhely. Árban és minőségben is szuper.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2321) Pinya007 válasza doc (#2319) üzenetére


Pinya007
tag

Nézegettem én is mennyi féle játék van. Vettem bikacsököt, azt darabolgatom kutyámnak. Azt hittem ezt jó sokáig rágcsálja, úgy 10 perc alatt ledarál egy kb 10cm-es darabot! :)
Denta Stix-et is pillanatok alatt szétkapja, gyorsan megvan "fogmosás". :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2322) ToBeY válasza ladybug (#2320) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi majd utánna nézek,de ebből van nagyobb is?Nekem olyan 75-80cm hosszú kéne.

(#2323) ladybug válasza ToBeY (#2322) üzenetére


ladybug
őstag

Persze. Mi is nagyot vettünk. A Tropicarium mellett van egy nagyon jó állatkereskedés. Ott vásároltunk, és kb 8-9 méretet láttunk.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2324) Kokkantas


Kokkantas
aktív tag

Bob (Aki szuka. Máig nem tudom miért ezt a nevet adtam neki).
2 hónaposan és most

(#2325) doc válasza Kokkantas (#2324) üzenetére


doc
nagyúr

miert, lehet mondjuk Roberta, azt becézik Bobbynak is :)
amúgy nagyon mutatós kislány :D

[ Szerkesztve ]

(#2326) ladybug válasza Kokkantas (#2324) üzenetére


ladybug
őstag

Ej, de szép kutya.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2327) Pinya007 válasza Kokkantas (#2324) üzenetére


Pinya007
tag

Szép keverék, Husky beütése van. Két hónaposan a szomszéd kutyával barátkozott? :)

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2328) Kokkantas válasza Pinya007 (#2327) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Még most is a szomszé kutyával haverkodik. Elvileg husky a drága... pontosabban annak indult azt már nem tudom, hogy mi is lesz belőle. A szülei husky-k voltak. Mind 2 fekete-fehér. Makacs, önfejű kuty... nem hajlandó a friss vizet meginni csak a 3-4 napja állottat.

Katica, doc: Majd megmondom neki, hogy azt mondták róla, hogy szép... :D

[ Szerkesztve ]

(#2329) Pinya007 válasza Kokkantas (#2328) üzenetére


Pinya007
tag

nem hajlandó a friss vizet meginni csak a 3-4 napja állottat.

Ez érdekes, enyém pont fordítva van vele, két vödre van, a frissebbet részesíti előnyben. :)

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2330) niti


niti
aktív tag

Van esetleg ötletetek? Most 5 hetesek a kiskutyáink, ketten maradtak meg a négyből :O
Az egyik már kutyálkodik szépen, ugat, mászkál, estébé. A másik (aki jóval kisebb is) meg leginkább csak fekszik a doboz sarkában és sír. Enni mondjuk eszik... Elvittük tegnap dokihoz, aki látásproblémát talált nála, talán kötőhártya-gyulladás volt, erre kapott krémet. Szerinte ettől rosszkedvű, és ha a szeme rendbejön, a viselkedése is megváltozik. Szerintem ez eléggé valószínűtlen, inkább "belülről eszi valami". Fájhat valamilye, vagy lehet valami agyi rendellenesség? Nagyon elkeserítő a dolog, eddig minden rendben volt vele, körülbelül egy hete ilyen fura. Biztos elvisszük másik dokihoz is, mert ez így nem állapot :( Ja, és a kutacsa sem nőtt be rendesen. :( Sajnos az apukája elég rossz géneket örökíthet, nem túl jó helyről került hozzánk, de erre azért nem gondoltunk.

(#2331) ladybug válasza niti (#2330) üzenetére


ladybug
őstag

Remélem jobban lesz a kicsi. Igen, okozhatja ez a látászavar a rosszkedvét, hiszen nem lát tisztán semmit. Emiatt félhet, bizonytalan lehet.

Nekünk 1x szült a szuka kutyusunk 2 kiskutyát. Mindkettő gyönyőrű volt, de aztán 4 hét elteltével látszott, hogy vmi nincs rendben. Evett rendesen, kedve is jó volt. A hátsó lábait nem használta, és ez fura volt. Elvittük orvoshoz, azt mondta, hogy lehet, hogy szülés közben sérült meg vmije, esetleg letapadtak az izmok. Elküldött minket röntgenre. Ott derült ki, hogy nyitott gerince van, és csoda, hogy ennyi ideig élt szegényke. Iszonyú fájdalmai lehettek, de zokszó nélkül tűrte, nagyon akart élni. Még menni is próbált, de a hátsó lábait csak húzni tudta. :( Kapott egy altatószurit...

Nagyon drukkolok nektek.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2332) niti válasza ladybug (#2331) üzenetére


niti
aktív tag

Nagyon sajnálom :( A másikkal rendben volt minden?

Persze, hogy fél, és bizonytalan, mert nem lát, de hogy meg sem moccant egész nap?! Elvittük egy másik orvoshoz, aki rögtön mondta, hogy ki van száradva meg úgy egyáltaláabn nagyon gyenge. Adott neki 2 szurit meg vitaminpasztát és mondta, hogy féregtelenítsük gyakrabban. És a lényeg, hogy kétóránkémt szopnia kellene, próbáljuk meg mellette tartani addig a Mamit. (Magától már nem hajlandó sokáig szoptatni) Még hozzátette, hogy az ilyen gyenge kiskutyák nem feltétlenül szoktak életben maradi, meg kell próbálni...
Ez a diagnózis valahogy helytállóbnak tűnik a számomra, mégha fájdalmasabb is.

Köszönöm, hogy drukkolsz értünk, szükségünk is van rá.

(#2333) ladybug válasza niti (#2332) üzenetére


ladybug
őstag

A másik makk egészséges volt, és nagyon jó gazdira lelt. Azóta többször is talákoztunk vele, és egy igen határozott szuka lett belőle. És meghagyták a nevét is, amit még a kislányom adott neki: Emily.

Igen, ez a diagnózis valóban helytálóbb a másiknál. Szorítok nektek. Kis babatápszer nem segítene?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2334) Kidus válasza niti (#2332) üzenetére


Kidus
őstag

Lehet kapni kutyatapszert, hozza cumisuveget is cuclival, nalam bejott.

Assuming Control

(#2335) Tomate


Tomate
veterán

Házörzőnk Adolf kivételesen bent a házban (tavaly szilveszter) mivel fél a tüzijátéktól :B

[ Szerkesztve ]

(#2336) Pinya007 válasza Tomate (#2335) üzenetére


Pinya007
tag

Bent meg nyugodtan alszik! :) Enyém is fél, bár nem annyira mint előző kutyám. Mostani az óljában is biztonságban érzi magát, de azért Szilveszterkor be szoktuk engedni alsó szintre.

[ Szerkesztve ]

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2337) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Nem találok szavakat :((( :((( :(((

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#2338) Diego! válasza philoxenia (#2337) üzenetére


Diego!
senior tag

Húúú...ilyet ne is lássak mert nagyon felhúzom magam :W :W

(#2339) Hajnal4040


Hajnal4040
újonc

Sziasztok!
Szeretnék karira venni édes rózsaszín kutyafekhelyet, pihepuhát. :K
Tud valaki ajánlani valamit?

Köszike :F

(#2340) ladybug válasza Hajnal4040 (#2339) üzenetére


ladybug
őstag

A ferplastnak vannak szuper kutyafekvőhelyei, de se nem rózsaszín, se nem édes. Kényelmes és egyszerű. Szerintem ennél többre fekvés címén nincs szüksége a kutyának.
De ha mindenáron, akkor a vaterán, tesz-veszen, vagy más börzés oldalon sok ilyet találsz.
Pl: link 1
link 2
link 3

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2341) szalai56 válasza Kidus (#2334) üzenetére


szalai56
senior tag

A kutyatáp nagyon jó. :)) Én 2 napos korától ezen neveltem fel a kutyám (az anyja elpusztult a szülésben) Mostmár 4 hónapos de még most is kap 1 kistállal naponta.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#2342) Rent


Rent
senior tag

hali, van egy 6honapos fajtatiszta Nemet juhasz kan kutyam. 6 hetes kora ota nalam van, minden oltast megkapott mar. Napi 2x etetem reggel es este, eloszor Royal Canin German Shepherd 12+3kg tapot evett (ez kb 17.000ft volt) aztan attertunk a Happy Dog Junior croq gr23 tapra (ez 10.000), nagyon szepen fejlodik kb most 5,5 honaposan 20kg. Orvos szerint is nagymeretu, szal jol van taplalva, futtatom is eleget.

A kerdes a kovetkezo: kineztem most egy Purina Dog Chow Junior Large tapot, nagyobb testu kolyok kutyaknak, ebbol a 15kg csak 6200ft. Eteti valaki ilyennel a kutyajat? Jo lesz ez neki? Rokonomnak egy berni pasztora van, csak ilyet evett szaraz tapokbol, es iszonyat fenyes szep szoru nagy darab gyonyoru allat.

Tehat ha ilyen Purina Dog Chow junior tappal fogom tovabbra etetni a Nemet juhasz kutyamat jo lesz neki? :)

(#2343) Rent


Rent
senior tag

(#2344) Rent


Rent
senior tag

ja es itt az en Brandonom :D

[ Szerkesztve ]

(#2345) rlazol válasza Rent (#2342) üzenetére


rlazol
addikt

a purina top táp.
6 hónapos koráig nyugodtan ehet naponta 3x, utána 2x, egyéves korától 1x, lehetőleg este, séta UTÁN.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2346) Pinya007 válasza Rent (#2342) üzenetére


Pinya007
tag

Én kutyám nem kapott ilyen drága tápokat, ennek ellenére izmos kifejlett eb lett, bundája is szép. Kölyökkorában Friskies kölyöktápot kapott, 1 éves kora óta meg Chappi-n él.
Roxy

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#2347) Diego! válasza Pinya007 (#2346) üzenetére


Diego!
senior tag

De szép kis kutyus...tetszik :K

(#2348) Rent válasza rlazol (#2345) üzenetére


Rent
senior tag

a purinabol a pro plan az tudom hogy premium tap, de a dog chow az fele annyiba kerul. amugy tobb helyrol azt hallom hogy amit most eszik (Happy Dog Junior croq gr23 (premiumtap) ez a legmegfelelobb junior kutyaknak, ugyhogy lehet maradok ennel.

2x kap enni 6 hetes kora ota, es ugy tudom masfel eves koraig 2x kell onnantol 1x, legalabbis akikkel tenyesztokkel beszeltem igy mondtak, asszony Bassetje is igy evett :)

most olyan 20-21kg, 6honapos, es a Happy Dog junior croq gr23 leirasa szerint 6honaposan 20kg-osan napi 385g kell. kap kb 40dekat naponta 2x-re (20-20deka) most.
Persze most este azert kapott melle 2db kisebb farhatat, mert megsajnaltam szakadt a ho, a zsindelytetos kutyahazan pedig holnap lesz felszerelve hoszigetelo pvc fuggony, ezert (meg amugy is :) ) beengedtem az eloterbe es szonyegen alszik kb +14 fokban :D

tudom birnia kell a hideget, de most ejjelre allitolag lesz -7 fok, reggel megy kifele :D

amugy reggel, es este eszik szigoruan amiota nalam van (6hetes) reggel 7 korul, este fel 7 kor.

(#2349) rlazol válasza Rent (#2348) üzenetére


rlazol
addikt

a dog chow is top táp. :)
Nincs olyan, h legmegfelelőbb, kinek mi vált be. Olyan tenéysztőt is ismerek, aki részben házilag kotyvasztja össze a kölyöktápját, és tök jól vannak a gyerekek.
nem tudom, a basset miben más, mint a többi kutya, egy éves korától nyugodtan rááálhatsz a napi 1re.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#2350) Rent válasza rlazol (#2349) üzenetére


Rent
senior tag

hat basset hound a rovid labai miatt amin 35kg- ot el kell cipeljen fontos hogy kondroitin szulfatos tapot kapjon, ez pedig nem mindegyikben van benne, pl acana, pro pac

nem tudom dog chow, 6000ft mindenhol, pro plan (purina masik termeke premium tap) ez 12,5, a happy dog szinten 10-13 kozott van (junior croq gr23) nem tudom, csak jobbak ezek a pro plan es happy dog junior croq gr23(premium tapok koze vannak sorolva, a dog chow purina meg ezek ala), ha majdnem dupla annyi mint a dog chow :F

egyedul ennel a dog chownal talaltam neten angolszasz merteku etetesi utmutatot, lbs (454gramm/1lbs) alapjan van a kutya sulya beosztva, es /cup per nap, magyarul van benne egy merokanal ami nem tudom hany grammos, igy nem tudom osszehasonlitani a premium tapok adagolasaval, de nyilvan tobbet kell belole adni. nem tudom, rokonom dog chow-wal etette a kutyajat, es szep az is. nem tudom szerintem egyenlore maradunk a happy dog junior croq gr23nal :)

amugy megenni mindent megeszik a nemetjuhasz kutyam, ezzel nincs problema :D falank nagyon :) csak fontosnak erzem, hogy masfel eves koraig premium tapon eljen, utana eleg lesz mondjuk egy dog chow purina is

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.