Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Jodanovich válasza nRu3 (#1300) üzenetére


Jodanovich
aktív tag

na hála istennek h megoldódott :DDD

Life is Short... Ride Hard!!!

(#1302) ladybug válasza nRu3 (#1300) üzenetére


ladybug
őstag

Mit meg nem tesznek az anyák a fiaikért. :) Remélem hoztál neki vmi apróságot.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1303) nRu3 válasza ladybug (#1302) üzenetére


nRu3
addikt

:( az útazás nem jól alakult..... igy csak köszönetet kapot

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1304) ladybug válasza nRu3 (#1303) üzenetére


ladybug
őstag

Sajnálom...

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1305) nRu3 válasza ladybug (#1304) üzenetére


nRu3
addikt

Hát még én menyire .

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1306) degu


degu
senior tag

Haaat!
Eldobom az agyam! :W Kapott a bloki egy uj kajasedenyt,es...nem ette meg a vacsorajat!
Egyre a regi,koszos,csorba talkajat kerulgette!? :( Mi van? Nosztalgiazik? :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1307) ladybug válasza degu (#1306) üzenetére


ladybug
őstag

Nem, csak ragaszkodik. Nehezen fogadja el az új dolgokat.
Hány éves kutya és milyen fajta?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1308) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Aki még szeretne ma vacsorázni, az ne olvassa el, amit most írok!

Történt az, hogy éppen enni adtam a kutyáknak. Mindketten szépen megvacsiztak, a spanci elment végezni a dolgát. Magyarul szart. Erre odarohan a kis Hector és 5mp alatt befalja az ürüléket...hát azt hittem az agyam eldobom...

Ez ellen mit lehet tenni???

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1309) nándika válasza Motion_Blur (#1308) üzenetére


nándika
aktív tag

Semmit sajnos az összes kiskutya ezt csinálja! Majd kinövi, de tényleg.
Az egyetlen megoldás ugy másfél éves koráig erre oda kell nagyon figyelni!

Sajna ök a büdös dolgokra gerjednek, más a szaglás tartományuk.
Probáld ki parfüm, arcszesz bármi csak messziről, elfog rohanni.A budös zokni meg a kedvenc :)

A bárányok hallgatnak!

(#1310) nRu3 válasza degu (#1306) üzenetére


nRu3
addikt

Ragaszkodik a saját jól bevált tárgyaihoz.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1311) pink75 válasza Motion_Blur (#1308) üzenetére


pink75
aktív tag

inkább hagyd magára és örülj, hogy nem kell takarítani:)
az én ebemről némi leírás és kép valahol itt: [link]

xxx

(#1312) degu válasza pink75 (#1311) üzenetére


degu
senior tag

Hat a linked nekem nem jon be! :W
A kutyam egyebkent 8 eves,keverek,kan,es eletmuvesz :P :DD
Harom perc alatt mindenkivel megszeretteti magat! :R ..es valoszinuleg atommeghajtasu,mert mindig rohan,vihancol,ugral,vigyorog,de soha sem merul ki... :DDD
/De lehet,hogy duracell! :D :C /

[Szerkesztve]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1313) Pinya007 válasza Motion_Blur (#1308) üzenetére


Pinya007
tag

Ez egy kellemetlen tulajdonsága kutyáknak, mostanra(2 év) sikerült valamennyire leszoktatni róla, ha közelemben van nem meri megenni más állatok ürülékét. De ha elég messze van gyorsan bekapja! Ilyenkor le szoktam tolni.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1314) frizso


frizso
senior tag

Sziasztok!

Van egy két és fél éves Vizsla kutyám, eddig minden rendben volt vele, de az elmúlt hónapban már vagy tízszer megszökött!!!
Rájött arra , hogy a kerítés alatt ki tudja ásni magát és hát nem rest már teljesen fel is ásta a kerítés tövét :(((
Sajnos a párom elrontotta a nevelését, olyan szinten elkényeztette, hogy azt le se merem írni (ágyban alszik, velünk kajál, heti 5 több órás séta....) na ez az utóbbi séta dolog, most már egyre ritkább, mert mind a ketten későig dolgozunk, így sajna csak hétvégére korlátozódik.

A haveri körben kezd elterjedni rólunk egy rossz pletyka, hogy mi nem szeretjük a kutyát, Verjük, szal páran a rosszhírünket akarják kelteni, na ez igen kellemetlen! Össze-vissza egyszer ütöttem meg a kutyát abból is majdnem válás lett :D Sajna az pont igen nagy közönség előtt volt :((( (de akkor is megszökött és fél nap után leltük meg, naná hogy megütöttem már ronggyá sírta a párom a szemét :(( )
Teljesen tanácstalanok vagyunk, mit lehetne ilyenkor tenni :F
Megkötni nem akarjuk, a kerítés javítása meg már kezd az idegeimre menni :W
A verés na ez már megfordult a fejemben és pár ismerős is ezt javasolta, de ez sajna teljesen kizárt, mert akkor pakolhatok haza és amúgy sem az én műfajom :DDD

A gond ott van, ha megszökik és elüti egy kocsi vagy valaki elviszi...., ezért kérem a segítségét mindazoknak, akik jártak már hasonló cipőben és sikerült megoldaniuk a problémát. Mit tegyünk :F :F :F

Üdv
Zsolt

(#1315) Kidus válasza frizso (#1314) üzenetére


Kidus
őstag

Ivartalanitas, kerites erositese, tobb seta. Igy ezek, tobbet nem nagyon lehet. Vagy megoldani, hogy ne tudjon egy ideig a kerites kozelebe menni. De az ivartalanitas lenne a legfontosabb. Az o erdekeben is. Igy tenyleg elutheti valami, megverhetik, osszeverekedhet mas allattal, osszeszedhet mindenfele betegseget, es nektek is rossz hiretek lesz.

Assuming Control

(#1316) ladybug válasza frizso (#1314) üzenetére


ladybug
őstag

Egyetértek Kidussal. Nekünk vizsla-labrador keverékünk van, és már a pincsinken próbálja a nagyfiúságát. Mivel ő is kan (igaz ivartalanított) nehezen tűri. Úgyhogy hamarosan beszélünk az állatorvosunkkal, és ivartalanítjuk a drágát.


[Szerkesztve]

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1317) frizso válasza Kidus (#1315) üzenetére


frizso
senior tag

:O :O :O :O :O
Nem akarom kiheréltetni, már a gondolattól is iszonyodom :W
Lehet marad a lánc pár hétig hátha az kicsit meghozza az eszét! :F
A kerítést már megerősítettem, de mivel kert van hátul ami legalább 450m2. Ott sajna nincs alapja a kerítésnek :( és a kutya ugye ásni azt tud :((( simán kiássa magát a kerítés alatt, na ennek még a szomszédok sem nagyon örülnek :o
Jelenleg bennt éjszakázik a házban, mert általában este szökik meg, de ez sem mehet sokáig, mert jön a jóidő és akkor inkább kinnt szeretne lenni mint bent.

Nem tudom, szó szerint ki van nyalva a segge a kutyának és még is elmegy.
Kezdem azt hinni, hogy ő akar a főnök lenni és mi pedig úgy kell ugráljunk ahogy Ő fütyül :Y
Sajna ez a párom hibája, kölyök kutyaként mindent megengedett neki, mondván, hogy ''nem akarom megváltoztatni az egyéniségét'', ezt a ......

(#1318) Kidus válasza frizso (#1317) üzenetére


Kidus
őstag

Pedig o szokni fog, amig szukat akar hajtani es csatangolni.
Ezt csak az ivartalanitas szokta megoldani, nem a kikotes.

Assuming Control

(#1319) parandroid válasza frizso (#1317) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem fog használni. Ha egy kan megindul, semmi nem tartja vissza. Kegyetlen dolognak tűnik az ivartalanítás, valójában azonban az előttem szólók minden előnyét leírták, hátránya pedig gyakorlatilag nincs a kutya életminőségét tekintve.

Szemben mondjuk a láncra kötéssel, az állandó szökésekkel, idegeskedésekkel, kutyák közti verekedésekkel, és közűti veszélyhelyzetekkel.

A kutyád helyzetét ne emberként gondold végig, őt egyetlen dolog hajtja: a hormonjai. Ha a hormonokat kiiktatod, akkor kapod meg a kutya valódi egyéniségét.

Nem is beszélve arról, hogy igazából nincs szüksége senkinek arra a félévente fél tucat kiskutyára, amik egy-egy ilyen affér után születnek. Mit gondolsz, velük mi lesz? És ne mondd, hogy nem a te dolgod, hanem a szuka gazdájáé.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1320) frizso válasza parandroid (#1319) üzenetére


frizso
senior tag

Ezzel én mind egyetértek :R , de ezt valaki magyarázza el a páromnak, aki kutyafan és minden kutyás könyvet betéve tud..... szóval neki valamit beadni! :Y

A kutyatenyésztő ismerösök szerint rajta kéne kapni este szökés közben és akkor kellene úgy megverni, hogy pisilje össze magát, ez nem azt jelenti, hogy szöges dróttal véresre verni, hanem úgy, hogy porozzon a háta, de testileg ne essen baja! Bár itt a lelki dolgok zavarnak, hogy utána tudje-e miért kapta? A nagypapám nagy kutyabarát és hát nála jobban szerintem kevesen szeretik az álatokat, szinte minden állatot tart. Van most is 5 kutyája és egyik sem szökik azaz ez egyik kuvasz egyszer elszökött, de azóta sem megy el mert az öreg nagyon ellátta a baját és azóta a kultya még jobban ragaszkodik a papához! Lehet egy nevelő célzatú verés jóirányba vinné a kutya egyéniségét?! (bár a hormonokon az nem változtatna!)

Na erre a kiskutyás dologra nem is gondoltam :W
Hát igen ez a mi felelősségünk.

Nem lehet, hogy kinövi ezt a dolgot?
A vadászok szerint csak 2 és 4 éves koruk között ilyen bolondok!

(#1321) frizso válasza frizso (#1320) üzenetére


frizso
senior tag

Na megyünk kutyust sétáltatni :D
Kimegyünk az erdőbe ott majd kifutkározhatja magát kedve szerint :D

(#1322) ladybug válasza frizso (#1320) üzenetére


ladybug
őstag

Ha a párod a kutya érdekeit nézi, akkor egyet fog érteni azzal, hogy jobb az ivartalanítás, mint a minden szökés utáni verés, vagy kikötés, esetleg baleset.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1323) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok!

Látom itt vannak, akik nagyon otthon vannak a témában...
Hozzájuk lenne egy kérdésem: ha a kutyánk rákapott az élő állatok elfogyasztására, akkor mit lehet vele kezdeni? Legalábbis eddig már megevett kacsát, tyúkot, macskát, verebet... Emberre nem lehet veszélyes (ha ismeretlen, akkor egye nyugodtan, elévgre örzésre van, de a többi környezetében lévőre)?

(#1324) Steve1987


Steve1987
csendes tag

sziasztok..van valakinek kisméretű kutyusa amit elajándékozna?angol bullit is vennék reális áron, nem baj ha nem fiatal.

(#1325) Apophis


Apophis
őstag

Valóban az ivartalanítás a legjobb megoldás. Nem kell túldramatizálni, a kutya életminőségét egyáltalán nem rontja, viszont elejét veszi a kanok szokásos begőzölésének. A kutya maga sem élvezi az ilyen hormonok által kiváltott túlzott motivációt, nincs módja magát kiélni, hosszútávon nem egészséges.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1326) ladybug válasza adalbert1 (#1323) üzenetére


ladybug
őstag

Annak, hogy élő állatot eszik, oka van. Játszatok vele eleget? Kap elég táplálékot?

Ha bármilyen embert megtámad, akár idegent, akár nem, bűntetést kell fizetned. Te vagy felelős a kutyádért mind az udvarban, mind az utcán.

Többiekhez: Az ivartalanítás mellett több jó indok szól. Nem lesz csavargós, nyugodtabb lesz, és nem lesz bűdös. A pincsinknek iszonyat szaga volt a tüzelési időszakban. Erre gerjednek a szukák?

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1327) adalbert1 válasza ladybug (#1326) üzenetére


adalbert1
veterán

Hát fateromnak sajnos nincs elég ideje foglalkozni vele, de azért játszik vele, meg szoktatja is a rendre... Alapvetően őrzésre van a kutya (ja, amúgy egy Igor nevű kaukázusi juhász), így ha valami idegen bejön, azt nyugodtan eheti (egy állattartó telepen van), ok nélkül senkinek nem kellene bejönnie, a büntetést meg nyugodt szívvel fizetem ki egy olyan rohadék után, aki lopni jönne oda.
Enni kap eleget.

Más kérdés: ha már kisebb állatokat megevett, várható, hogy rátámad nagyobbakra is (pl.: szarvasmarha?)

(#1328) rlazol válasza frizso (#1314) üzenetére


rlazol
addikt

frizso - heréltesd ki. Bennük nincs meg az a ragaszkodás az érintett testrészek felé, mint bennünk, ne vetítsd ki a saját félelmed a kutyádra!
Ami a párodat illeti - miért is nem akarja ő a herélést? Az előbb Te artad, h ''Nem akarom kiheréltetni, már a gondolattól is iszonyodom''... Ha a párod betéve tudja a kutyás könyveket, nyilván tudja, mi az összefüggés pl egy prosztatadaganat és a here között...
Ami a verést illeti: Általában használ, igaz egy két pofon elég. DE nem szökés ellen!!! Ahogy Te se hagysz fel a szex-vel csak, mert egyszer rajtakaptak. Hiába kapod rajta, szökni fog, mert az ösztönei erősebbek, mint a nevelése.

adalbert1 - kutyaiskola. szerintem rangsor problémái vannak, vagy csak a vadászösztön dúl benne. Adj neki sok, érdekes, sípolós stb játékot. Naqgyobb állatra? Nem. Nem meghülyült...

Az ivartalanítás mellett csak jó indok szól. Az egyetlen, ami ellene van, az a műtéttel mindig járó altatási kockázat, ha ezen felül vki tud vmit, szóljon pls. Szívem szerint kötelezővé tenném nem tenyészkutyák esetén...

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1329) Apophis válasza adalbert1 (#1327) üzenetére


Apophis
őstag

Sokkal komolyabb vonzatai vannak. A szánalmas magyar jog, mint sok más természetes dolgot, az őrző-védő kutyát is semmibe veszi. Ismerős németjuhásza megtámadta a betörőt, aki perelt, hiszen ő csak eltévedt... A kutyát elaltattatták.

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#1330) adalbert1 válasza rlazol (#1328) üzenetére


adalbert1
veterán

Az a baj, hogy ami létezett kutyaiskola, bezárt, és nincs is a közelben...
Viszont ezt a játék dolgot megfontolom, mondjuk labdázni szoktunk vele, azt élvezi nagyon... :)
Akkor hogy-hogy régen téptek szét medvéket is (jó, gondolom ott 2 kutya volt, de a kettőnél is nagyobb állat egy medve)?

(#1331) adalbert1 válasza Apophis (#1329) üzenetére


adalbert1
veterán

Nem túlzottan érdekel, aki a tulajdonunkat bántani akarja, az meg is érdemli... Van ott még pár másik kutya is, szóval ha nem élné túl a betolakodó, akkor meg max. elásom vhol, túl nagy szívfájdalmat nem fog okozni...

(#1332) ladybug válasza adalbert1 (#1330) üzenetére


ladybug
őstag

Vannak speciálisan kiképzett kutyák. Azok, amelyikek medvéket tépnek szét, azt negtanulták, és rendszeresen végzik. A tiéd gondolom nem erre lett kiképezve. :)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1333) pink75 válasza degu (#1312) üzenetére


pink75
aktív tag

az ultraweb már csak ilyen, most már megy :)

xxx

(#1334) adalbert1 válasza ladybug (#1332) üzenetére


adalbert1
veterán

Nincs... De nem tudom, hogy párszázéve milyen spec. képzést kaptak a juhászoktól ezek a kutyák... :)

(#1335) pink75 válasza Apophis (#1329) üzenetére


pink75
aktív tag

nna, ez nálam kiveri-kiverte volna a biztosítékot. Szerintem én a bíróságon nekimentem volna annak a szemétládának. Engem is elaltattak volna?

xxx

(#1336) rlazol válasza adalbert1 (#1330) üzenetére


rlazol
addikt

alapból mebert se igen támadna meg... Erre tenyészetett és speciálisan idpmított kutyákról van szó. És soha nem maguktól, hanem parancsra mentek neki.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1337) Pinya007 válasza Apophis (#1329) üzenetére


Pinya007
tag

Hát ezt nem hiszem el, azt hittem legalább saját területét megvédheti egy kutya!
Azzal egyetértek, hogy közterületre szökött kutyájáért felelős az ember, de hogy a kutya a vétkes ha rátámad egy idegenre aki a figyelmeztető tábla ellenére az udvarba merészkedik?! :Y
Ez olyan mintha egy katona felszólít egy betolakodót, hogy álljon meg és ha az idegen figyelmeztető lövés után is továbbfut, akkor rálőnek. Mert ez a parancs, kutya meg hasonlóan ösztönből cselekszik!

Ez felháborító! Ha ilyen történne én inkább kutyaszart csinálnék az betörőből, minthogy hagyjam hogy elaltassák kutyám! ;]

Sok kutya természetéből adódóan jó házőrző, idézet egy boxer könyvből:
''Ha a házat és dazdáját veszélyben látja, megszűnik jóindulata. Akkor makacs, hajthatatlan védőjévé válik birodalmának, alig megfékezhető és semmitől se riad vissza.''

A betörők jobb bánásmódban részesülnek, mint az áldozatok, a ''kissebségnek'' több joga lesz mint a maradék népnek együtt véve, a rendőrök csak a szerencsétleneket cseszegetik, akit kellene, képtelenek elkapni... Mi lesz ebből? :F Káosz? :(((

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1338) Natasa


Natasa
csendes tag

sziasztok

elnézést, de kicsit szomorkodni fogok...

tegnap volt egy hete, hogy elvesztettem a nagyobbik kutyámat :(( :(( :((
jöttem be munkahelyemre kerestem, hogy hol vann, furcsa is volt hogy nem jött egyből...
aztán egyszercsak megláttam... és alig hittem, amit láttam... ott feküdt letakarva fóliával... a kicsije meg rajta sirt... :(

annyira borzalmas volt az egész, és nem is értettem az egészet :( , hiszen elötte lévő pénteken még semmi baja nem volt a kutyámnak...
meg vasárnap is volt bent a munkatársam etetni és akkor reggel még élt virult, majd délután is jött be és akkor itt találta meghalva... :(

aztán bennem elidult egy olyan, hogy végére járok, hogy mi történhetet... lehet megmérgezték... vagy vmi belső sérűlés... szval azon voltam , hogy elvitetem és megnézetem, de sajna nem tudtam kocsit szerezni meg aztán nem olcsó mulatság ez az egész... majd elkezdtem gondolkodni, hogy ha megtudom miért történt az már ugy se segit rajta, az nem hozza vissza... ugyhogy végűl nem lett belőle semmi... majd másnap elvitettem ahova kellett... de be se tudtam jönni dolgozni

most már jobb kicsit, de hiányzik nagyon

viszont itt a kicsije, aki már 2 hónapos és kislány ő is... mintha az anyját látnám benne...
nagyon édes a kicsi :)
amennyire tudok játszok vele, meg a munkatársaim is... asszem el lessz kényeztetve :)

hát ennyi volt kis történetem... mégegyszer elnézést, hogy szomorkodtam...
de ki kellett irnom magamból...

[Szerkesztve]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy csak úgy elmenjünk mellette!

(#1339) rlazol válasza Natasa (#1338) üzenetére


rlazol
addikt

részvét...

sajnos a kutyák nagyon későn mutatják, h bármi bajuk van, amikor tüneteket mutatnak sokszor már késő... Ilyen hirtelen elhullás szinte bármi lehet. Persze a Gyomorcsavar vagy vmi trauma áll az első helyen. A mérgezés talán kevésbé vsz, mert a kicsinek semmi baja...

még egyszer részvét.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1340) parandroid válasza Pinya007 (#1337) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha a kutyád akár a saját lakásodban halálosan megsebesít valakit, akkor nem csak pénzbüntetést kapsz, hanem bizony ülni fogsz. Hiába lehet bizonyítani, hogy az illető bűncselekmény szándékával hatolt be (feltört ajtó, a hullán kesztű, símaszk, mindez éjjel kettőkor, mittudomén). Ha csak mozgásképtelenné teszi, és ott tartja addig, amíg megérkezik az erősítés, az más kérdés. A rendőrkutyákat is erre képezik ki, nem arra, hogy széttépjenek bárkit is.

Egyébként egyet is értek azzal, hogy soha egyetlen kutya se támadhasson emberre, csak azok, amelyikeket speciálisan erre képeztek ki profik (értsd: papírja van róla - mind a kiképzőnek, mind a kutyának). Nekem is vannak gyerekeim, és nem örülnék, ha egy kutya egyszer szabadon kószálna valamiért, miközben nincs beleivódva, hogy emberre nem támadhat.

A medveölő kutyákról annyit, hogy igaz, hogy medvére vadásztak vele, de egyrészt a medvét azért meg szokták lőni előtte, másrészt jelentős halálozási aránya volt még így is ennek a fajtának.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#1341) Pinya007 válasza parandroid (#1340) üzenetére


Pinya007
tag

Igazad van egyetérek azzal hogy a kutyák gazdáit nagyobb körültekintésre intik jogszabályok!
Csak azon buktam ki hogy a bűnöző volt a végén még a sértett. Az ilyen igazságtalanságok tudnak nagyon bosszantani!

Én is utálom ha valaki szabadon tartja kutyáját, van rá példa utcánkban, ha sétáltatok szinte mindig nekünk ''támad'' a ki szobacirkáló...

Én kutyám ok nélkül nem támad, ha valaki feje felé tesz hirtelen mozdulatot azt nem szereti, de ezzel legtöbb kutya így van!

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1342) Pinya007 válasza Natasa (#1338) üzenetére


Pinya007
tag

Szia!

Előző kutyánkat 17 évesen vesztettük el. Utolsó hónapokban sokat köhögött, időnként csípőizülete is fájt és mikor úgy nézett ki hogy javult állapota, hirtelen elpusztult.

Engem viszont zavar egy másik dolog, aminek szeretnék hangot adni:

Van egy család környékünkön, aki már nagyon régóta tart egy puli-keveréket egy kb 10 nm-es lekerített kertrészben a ház mögött(amúgy nagy udvarral rendelkeznek). A kutya elég öreg, sokat már nem mozog, már bele is törődött helyzetébe.
DE: Nemrég vettek egy Beagle kölyköt, most már szépen cseperedik. Eleinte sétáltatták, foglalkoztak vele, futkározhatott a nagy udvaron. Pár hete viszont bekerült a ''ketrecbe'' a másik mellé!
Látszik kicsin ha arrafele sétálok, hogy jönne játszani, boldog, hogy valaki figyel rá. Nem értem ezt a helyzetet.
Ha valaki kutyát vesz, nem tudja, hogy az törődéssel, felelősséggel jár? Hogy időt kell szánni rá, hogy megtanulja mik az együtélés szabályai (pl: nem ugrálunk vendégekre)?
Vagy még érdekesebb kérdés, hogy ez így mire, vagy kinek jó?

Ok, persze van aki csak azért tart kutyát, hogy legyen. Sok helyen látni láncra vert kutyákat, amelyekkel jó esetben napi egyszer foglalkozik gazdájuk (amikor enni ad neki) és kifújt! De ilyeneknél nem fajtatiszta kutyákat látni és általában bejárat körül őrző funkciót látnak el.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1343) degu válasza Pinya007 (#1342) üzenetére


degu
senior tag

Tudod-vannak emberek?akik ugy kezelik a kutyat,mint ha egy targy lenne...
A szembeszomszedom 2 kutyat tart 2m-es /!/ lancon, a szomszedok szerint 6 eve!
Elengedve,setaltatva soha nem lattak.
Egyebkent a fazon bp.-i, volt ertelmisegi :Y

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1344) Pinya007 válasza degu (#1343) üzenetére


Pinya007
tag

Aha értelmiségi..., papírja van róla hogy hülye! :W

Komolyra fordítva a szót, lehet hogy én foglalkozom túl sokat kutyával az elmúlt 2 évben?!
Szerintem ez így jó, no meg sok kutya igényli! A kutyák társas lények! A munkakutyák más téma, ők végzik szépen feladatukat egész nap, nekik nem játék meg séta kell, ők őriznek, terelgetnek, életet mentenek...

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1345) rlazol válasza Pinya007 (#1344) üzenetére


rlazol
addikt

olyan nincs, h túl sokat fogalakozol a kutyával, legalábbis a kutya szempontjából biztosan. Ami a munkakutyákat illeti: nekik olyan a képzésük, h a munka a játék. Az életmentésben ők csak a játékot látják, nézd h csóváják a farkukat a füstölgő romok között... Ők is kutyák, nekik is a játék minden.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1346) Pinya007 válasza rlazol (#1345) üzenetére


Pinya007
tag

Igen így gondoltam én is, csak lehet megfogalmazni nem sikerült! :))
Nekik a napi feladat jelenti azt ami a házi kutyának a játék.
Komoly munka lehet kiképezni egy speciális mentőkutyát, vagy rendőrkutyát.

Mi kutyások nagyra értékeljük kutyáinkat, foglalkozunk velük és ők viszonozzák azzal hogy hallgatnak ránk, megtanulnak dolgokat a közös játék során, örömünket leljük nevelésben.

Olyan nincs, hogy valamilyen témában ne lenne PH topic! :)

(#1347) Motion_Blur válasza Natasa (#1338) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Uhh..ezt most feltétlenül el kellett ám olvasnom :W...őszintén sajnálom én is :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1348) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Mit lehet csinálni ha kutyám állandóan ugat mikor eszébe jut?Nem hagyja abba,ha hajnal 2 van ha déelőtt 10 ugat.Az utcán nem jár senki és semmi kinézek mindig.Hiába szólok rá kedvesen,hajnal 2kor nem annyira kedvesen:) nem hagyja abba! Talán megveszet?

(#1349) ladybug válasza ToBeY (#1348) üzenetére


ladybug
őstag

Azért mert ugat, még nem veszett meg. Vannak kutyák, amik szerintem félnek a sötétben, és úgy próbálnak urrá lenni a félelmükön, hogy ugatnak mindenért. A szomszéd kutyál közül némelyik egész éjjel ugat, míg a másikak egy mukkot sem hallatnak. Illetve csak akkor, ha vki ténylegesen jár az utcán, vagy vmi állat garázdálkodik az udvarban (menyét, macska, egér, patkány, sün, ilyesmi...).

A mi kutyáink mindig bent vannak éjjelre, és nappal is sokszor. Itt a kosara Mogyorónak az előszobában. Egy héten kb 1x akar csak éjjel kimenni azért, hogy ugasson, de 2-3 perc múlva már vissza is jön, és alszik reggelig.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#1350) ToBeY válasza ladybug (#1349) üzenetére


ToBeY
nagyúr

De már ott tartunk, hogy nappal alig lehet kinyitni az ablakot, mert folyton ugat.Biztos hallhat valamit,de én nem látok kint senkit.Nagyon idegesítő mikor 20x szólok neki, és nem hagyja abba.Nem tudom, hogyan lehet leszoktatni erről, mivel panelba lakunk a szomszédok nem tudom, meddig fogják szó nélkül hagyni.

.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.