Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-04-13 13:11:45

LOGOUT.hu

Közösségi autóbérlés (GreenGo, MOL Limo, DriveNow) topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Nyitottam egy topikot az egyre divatosabb közösségi autóbérléssel (GreenGo, MOL Limo) kapcsolatos beszélgetéseknek.

Jöhetnek ide tapasztalatok, kritikák, kérdések és válaszok. :)

⭐ Stella

(#2) Qru válasza radi8tor (#1) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

MOL Limo: ha lejár a jogosítványom és új igazolványt kapok akkor a cég bekéri az új jogsimat vagy nekem kell szólni/elküldeni az új jogsimat valahova?

#nincsbennetarcsi

(#3) radi8tor válasza Qru (#2) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem neked kell szerkesztened a felhasználói fiók / jogosítvány adatoknál. Mert nem csak lejárhat el is vesztheted és akkor is új számot kapsz.

⭐ Stella

(#4) Qru válasza radi8tor (#3) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:R

mod:

Egyébként érdekes, hogy károkozásnál más az szabályok vonatkoznak a Limo-ra meg más a GreenGo-ra (önrész mértéke). A MOL-é kedvezőbb. Plusz egy esetleges kulcselhagyás is olcsóbb a Limo-nál.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#5) DeFranco válasza Qru (#4) üzenetére


DeFranco
nagyúr

így van:

kulcselhagyás:
greengo: 100k
limo: 5k

önrész:
greengo: minimum 100k vagy 10% amelyik a magasabb
limo: max 100k

viszont a greengo-nál van napi maximális bérleti díj, 19-20k között valamilyen összeg. limonál nem találtam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#6) Qru válasza DeFranco (#5) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Köszönöm a megerősítést, amúgy is te voltál a forrás. :D :R

Jött egy 0-ás számla de gondolom csak az elengedett regisztrációs díjra vonatkozik.

#nincsbennetarcsi

(#7) DeFranco


DeFranco
nagyúr

limonál folytatódik az ingyenes regisztációs időszak április 30-ig

(amúgy ez a topic nem jelenik meg az oldalsávon ha érkezik új hsz? kár, nem lesz túl népszerű így.)

[ Szerkesztve ]

(#8) radi8tor válasza DeFranco (#7) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És havidíj-mentes is marad addig. Csak 33 Ft-ról 66 Ft-ra emelkedik az ára február 26-tól.

Te sokszor használtad már?

⭐ Stella

(#9) DeFranco válasza radi8tor (#8) üzenetére


DeFranco
nagyúr

két alkalommal, egyszer benzinest meg most egyszer elektromost, de most kipróbálta Feleségem is, szóval cserélgettünk.

[ Szerkesztve ]

(#10) radi8tor válasza DeFranco (#9) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a héten végig ezzel jártam munkába és haza. Amikor tehettem én is elektromosat választottam, de nincs olyan sok belőle.

⭐ Stella

(#11) DeFranco válasza radi8tor (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nagyon kevés van, most is úgy kellett vadászni egész messzire el kellett menni érte (trolival éppen közel volt - hogy maradjunk az elektromosnál :D) de tény hogy most főleg mindenki az elektromossal mozog mert akciós.

napi szinten nekem nem érné meg használni ahhoz messze dolgozom meg kényelmes a közlekedés is. vész esetére jó.

(#12) radi8tor válasza DeFranco (#11) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"de tény hogy most főleg mindenki az elektromossal mozog mert akciós."

Ezt hogy érted? Mindegyik Limo ugyanannyiba kerül.

⭐ Stella

(#13) DeFranco válasza radi8tor (#12) üzenetére


DeFranco
nagyúr

úgy, hogy aki próbálni akarja a limót az most fogja, mert ma van az utolsó akciós nap, és ha már kipróbálja akkor az érdekesebb és jobb hírű elektromost fogja preferálni. holnaptól biztosan kevesebb lesz foglalt, főleg hétvégén. nem hiszem, hogy ez lesz mint most, hogy kb. kiskerületenként van egy szabad eUP

(#14) Qru válasza radi8tor (#8) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

77 Ft lesz, ha előfietős vagy csak akkor 66 Ft.

Limo árak: [link]

#nincsbennetarcsi

(#15) radi8tor válasza Qru (#14) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Emailt nem kaptál tőlük tegnap? 66 Ft lesz április végéig, mintha előfizetős lennél. Április végén kell majd nyilatkozni hogyan szeretnéd folyatatni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#16) Qru válasza radi8tor (#15) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem tudom, megnézem.

#nincsbennetarcsi

(#17) Qru válasza radi8tor (#15) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem jött mail. Lehet a spam-ben kéne keresnem? :D

#nincsbennetarcsi

(#18) radi8tor válasza Qru (#17) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet azért nem írtak neked, mert nem használtad még. :P

⭐ Stella

(#19) Qru válasza radi8tor (#18) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Lehet. :D

#nincsbennetarcsi

(#20) xors


xors
senior tag

Sziasztok!
Én pénteken regisztráltam MOL Limora, mert nagy örömmel láttam, hogy az Infoparknál elég sok parkol belőle, de küldtek emailt is, hogy kicsit több mint 24óra lesz a regisztráció a nagy érdeklődés miatt. Úgyhogy egyenlőre várok..
Viszont, ha jól láttam teljesen ingyenes a regisztráció, és később sem foglal le semmit a kártyáról. Ha majd megyek vele, akkor a percdíjat mikor veszi le? Ha végeztem a vezetéssel és lerakom a kocsit?

No meg azon agyaltam, hogy vajon jégkaparó van e a kocsiban, ilyen jó kis téli reggeleken :D

[ Szerkesztve ]

(#21) radi8tor válasza xors (#20) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Üdv!

Regisztráció jelenleg ingyenes. 100 Ft-ot vonnak le asszem, csak hogy beazonosítsák a kártyát, de ezt vissza is kapod.
Másnap hajnali 1-kor vonja le a kártyáról az előző napi teljes használatot. Ha nem tudja levonni, akkor aznap már nem enged új foglalást leadni.
Április végéig havidíj-mentes. Akkor majd nyilatkoznod kell, hogy havidíjasba mész át vagy maradni akarsz így.

Jégkaparó szokott lenni a kocsikban, kivéve abban amiből ellopták. 10/7 az arány amiben láttam jégkaparót.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#22) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Voltam ma aláírni a greengo-nál, kaptam a valentin napi akció miatt 60 ingyen percet, rákérdeztem pár részletre, amiben szigorúbbnak találtam a feltételeket a limo-nál.

Nem nagyon tudott mit mondani a srác azon kívül, hogy "ez van". Jelenleg sajnos hátrányban vannak a limo-hoz képest.

(#23) radi8tor válasza DeFranco (#22) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

60 percet? Nem 30 perc volt a Valentin napi akcióban?

⭐ Stella

(#24) DeFranco válasza radi8tor (#23) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ezek szerint 30 jár eleve mert 14 napon belül bementem aláírni, plusz 30 a valentin napi extra. én is csodálkoztam rajta.

(#25) radi8tor válasza DeFranco (#24) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az jó hír. Én holnap írom alá, szintén Valentin napos regisztrációval.

⭐ Stella

(#26) DeFranco válasza radi8tor (#25) üzenetére


DeFranco
nagyúr

amúgy az szándékos hogy ez ilyen kis titkos klub lesz? mert oldalt nem látszik a fórumsávon, hiába jönnek hszek...

(#27) radi8tor válasza DeFranco (#26) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szeretsz sarkosan fogalmazni már megint. :)
Én nem látok hibát, egyik autós topik sincs ott bal oldalt a listában.

⭐ Stella

(#28) DeFranco válasza radi8tor (#27) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát ha nem látsz hibát, akkor minden rendben :)

(#29) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mai nap tanulsága: ha zónán kívül akarod lezárni a bérlést, akkor utána nem fog automatikusan parkolás módra váltani GreenGo.
Az app kiírta, hogy zónán kívül vagyok nem fejezhetem be a bérlést, kivettem a kulcsot a kesztyűtartóból és lezártam az autót. De nem váltott át parkolás módba a kocsi.

ÜFSZ levele:

Mai bérlésed során volt egy rövid időszak (9 perc), amikor parkolni szerettél volna, de a rendszer nem állt át parkolásba, mert mielőtt kiszálltál és zártad volna az autót, egy rövid időre visszatetted a kulcsot a kesztyűtartóba a helyére, majd mégis kivetted, és bezártad az autót. Az a gond, hogy arról, hogy a kulcs a helyén van-e, az autó nem másodpercenként küld információt, hanem ritkábban. Tehát ha beteszed a kulcsot majd kiveszed és egyből rányomsz a zárásra, akkor az autó még azt érzékeli, hogy a kulcs a helyén van, úgy viszont nem tud elindulni a parkolás.

Átváltottuk parkolási tarifára ezeket a perceket, de legközelebb kérlek ellenőrizd a szélvédő mögötti kijelzőt, miután rányomtál a kulcson a zárás gombra, hogy megkezdődött-e a parkolás!

Ha máskor is gondod adódna, nyugodtan hívd az ügyfélszolgálatunkat vagy írj emailt, hogy minél hamarabb megtudjuk, ha problémás volt valamelyik bérlésed. Így nem fogsz tőlünk másnap olyan számlát kapni, amit nem szeretnél kifizetni.

Bónuszperceim fogytak, szóval jelen esetben nem kellett többet fizetnem érte.

⭐ Stella

(#30) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

MOL Limo-val is meg történt nemrég, hogy nem váltott át parkolási módba a kocsi. Ott annyival volt más a helyzet, hogy meg se próbáltam leállítani a bérlést. Simán csak lezártam a kocsit és mentem a dolgomra.
Bérlés leállítása után jött az útösszesítő rajta 76 perc használattal. :D

ÜFSZ azt mondta 30 napon belül kivizsgálják a dolgot. Nem kapkodják el. Még jó, hogy csak ~1300 Ft pluszt vontak le emiatt.

⭐ Stella

(#31) Qru válasza radi8tor (#30) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Még nem teljesen kiforrott a rendszerük ezek szerint.

#nincsbennetarcsi

(#32) radi8tor válasza Qru (#31) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Már arra is gondoltam nem-e az zavarta meg, hogy zóna szélén álltam, de nem jelezte zónán kívülinek na meg zónán kívüli parkolás is ugyanannyiba kerül.

⭐ Stella

(#33) xors


xors
senior tag

Mivel sikeresen aktiválták a regisztrációmat, így tegnap én is kipróbáltam Limot. Minden ment ahogy kellett, nem volt semmi gubanc.
Viszont egyenlőre a benzines Up -ot foglaltam, mert ami volt eUp a környéken az ilyen 20% körüli töltöttségen volt, és nem akartam vele kockáztatni. Tölthetnék többet ezeket.

Remélem a jövőben bővítik majd a Limo zónát, mert nekem így, hogy külső kerületben lakom, annyira nem kényelmes BKV -ra átszállnom. Ahogy olvastam tervben van Ferihegy bevonása is a zónába.

(#34) Qru válasza xors (#33) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

20% alá ne is menjen a töltöttség, azt jól tetted, hogy nem vitted el. :K

A töltéssel az a baj, hogy az utcai köztöltőkön töltik őket azokból meg nem túl sok van... Ráadásul magad nem is töltheted csak az üzemeltető emberei.

#nincsbennetarcsi

(#35) radi8tor válasza Qru (#34) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

El lehet vinni 20%-al de 10 alatt már le fog állni a kocsi. Szóval nem érdemes.

A töltésre én rákérdeztem ÜFSZ-on, azt mondták hogy tölthetem de ne foglalkozzak vele majd töltik ők.

xors: igen nemsoká Ferihegyig tart majd a zóna, 2020-ra pedig egész BP-re ígérték a kiterjesztést + 200 autóval.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#36) Qru válasza radi8tor (#35) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor van fejlődés. :K

#nincsbennetarcsi

(#37) radi8tor válasza Qru (#36) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ígéret szép szó... :D

⭐ Stella

(#38) szabacsik


szabacsik
őstag

Sziasztok!
Jól értem, hogy ha az alap csomagot választom akkor csak egyszeri regisztrációs díjat (vagy tudom épp a mol-nál azt se) kell fizetni utána csak a használat során keletkezett összeget? Semmi más nincs?
Évente 2-5 sos alkalommal használnánk csak és ha ez így van akkor aktiváltatok is mindenhova fiókot (greengo-hoz mindenképpen akartam a molhoz meg csak azért mert free :P)

/\____/\

(#39) radi8tor válasza szabacsik (#38) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen így van. A regisztrációs díjat egyébként le lehet autózni. Szóval nem ingyenes, de leautózható a díja.
Vannak időszakos akciók, amikor ingyenes regisztráció van (pl ilyen volt most Valentin napon 1 hétig).

⭐ Stella

(#40) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Infópark állapotok ;]

⭐ Stella

(#41) xors válasza radi8tor (#40) üzenetére


xors
senior tag

Fú ne is mondd, múltkor alig bírtam kiszállni abban a dagonyában. (RIP szegény fehér Nike -m :DDD )

Amúgy ez valami gyász, hogy képtelenek megoldani a parkolást ott, mikor az összes épület alatt a mélygarázs kong az ürességtől...

(#42) radi8tor válasza xors (#41) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örüljenek az ott parkolók, hogy nem bünteti őket halálra a közterület-felügyelet. Mert ugye parkosított (vagy dagonyás) területen tilos parkolni.

⭐ Stella

(#43) xors válasza radi8tor (#42) üzenetére


xors
senior tag

Szoktak ám kerékbilincselni az Infopark környékén, de érdekes a dagonyánál még sosem láttam őket dolgozni.
És ugye a Limonál is te fizeted a bírságot :D

(#44) Qru válasza xors (#43) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Félnek, hogy saras lesz a csukájuk. ;]

#nincsbennetarcsi

(#45) xors


xors
senior tag

Ismerősöm feldobta az ötletet, hogy mi van akkor, ha Limo zónán belül a saját zárható garázsomban hagyom a kocsit. Ilyenkor ugye leállíthatom a parkolást, tehát fizetni nem kell érte, viszont elvinni csak én tudom, mert zárt a garázs.

Fel is hívtuk az ügyfélszolgálatot, a csaj elsőre nem is értette, hogy mi van, de aztán mondta, hogy ilyenkor HA rájönnek, akkor elviszik a kocsit és kitiltják a felhasználót.

(#46) Qru válasza xors (#45) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Elvinni nehezen fogják tudni ilyen esetben de amúgy jogos. :D

#nincsbennetarcsi

(#47) radi8tor válasza xors (#45) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nyugodj meg rá fognak jönni, mert sok szemfüles Limo-s van Facebookon a csoportban.
Már többen írtak ilyenről. Volt aki a kertes ház kertjében parkolta le.

Alapvetően ez egy közösségi szolgáltatás, tehát úgy cselekedj, ahogyan szeretnéd ha mások is cselekednének.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#48) Qru válasza radi8tor (#47) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát ez a többséget nem érdekli sajnos. Muszáj szankcionálni a szolgáltató részéről.

#nincsbennetarcsi

(#49) xors


xors
senior tag

Pont most találtam Instán, legyetek óvatosak :DDD

(#50) radi8tor válasza xors (#49) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Közterületen kapott parkolási bírsággal nem kell foglalkozni csak betenni a kesztyűtartóba. A parkolásokat valami alvállalkozók indítják a fehér rendszámos benzineseknél. Van hogy elkésnek vele.

⭐ Stella

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.