Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:18:45

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12003) -Gabesz- válasza Devid_81 (#11999) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

A 420-as és a 360-as ugyanazzal a pumpával van szerelve.
Jelenleg Merlinnél lehet kapni a 420-asat és olcsóbb mint a kisebb tesója. Negyven valahány ezer.....

Tegnap kicsit áttekintettem a piacot, mit lehet kapni most olcsóbb árfekvésben és azok mit tudnak. Sajnos a legtöbb gyártó nem ad meg minden információt a pumpáról sem.

Szóval saját elmélkedésem amiket említésre méltónak találtam:
Rögtön egy viszonyleg új termék, Antec Mercury M360 RGB Az oldalon 5 év gyári garit írnak, sajnos idehaza a boltokban 2 évet látok mindenhol. Elég informatív a honlap, a pumpának 3,5l/perc, azaz ~210l/h folyadék szállítást adnak meg. 1-2 tesztet találtam róla, ahol elég jól szerepelt (jobban mint Deepcool captain 360 vagy a fractal s36) . Ára: 33 ezertől, barátinak mondható.

Ugyancsak 2 év garival van a boltokban a Cooler Master MasterLiquid ML360R RGB Tesztekben hasonlóan jól szerepel, bár kevés helyen találtam meg. Sok teszt meg szerintem nem a valóságot tükrözi. Például egy tesztoldalon a CM maga mögé utasította az NZXT X72-őt és a H150i pro-t is.
Pumpáról infó nagyon kevés info van. Ára 40 ezer körül indul.

Régebbi konstrukció az EVGA CLC 280 2x140mm Ára 42-43eFt -tól indul és 5 év garanciát adnak rá több helyen is. A tesztekben jól szerepel, bár ezek inkább régebbiek és régebbi hűtőkkel vetik össze. Pumpáról nincs info.

A következő a Thermaltake Water 3.0 Ultimate kifutó termék, honlapja már nem is él Tárolt változat. 2014 év vége óta a piacon van.Pumpájáról kevés info van, de a 3600-as RPM nagyobb folyadékszállításra utal (325 mA fogyasztású)
A főleg régebbi tesztekben jól szerepel. Pl. jobban jön ki mint a h105i. Ára 42-43 ezertől indul.
Jókat írnak a cég újabb hűtőjéről is, a Thermaltake Water 3.0 Riing RGB 360, de ennek ára már kiesik nálam. (57 ezertől indul)

Viszonyleg jól szerepel az Enermax Liqtech II 360 amelynek EF1 pumpája 450l/h szállítással bír. Nagyon informatív egyébként a honlapja, ahol mellesleg 500w+ TDP elnyelésére képesnek tartják a hűtőt, ami azért kicsit túlzó. A termék idén tavasszal került a boltokba és ára jelenleg 46eFt környékétől elérhető 2 év garancia mellett.

A következő az Alphacool termékcsalád, ebből is kiemelném a Alphacool Eisbaer LT360 CPU terméket, ami 40eFt-tól megvásárolható 1 év garival. A termék érdekessége, hogy a többi termékkel ellentétben nem ALU, hanem full réz a hűtője is. Ezen felül a rendszer bontható, bővíthető, tehát nem fix zárt. A tesztekben jól szerepel, előzi a kraken x62-őt, H100i v2, H150 pro rendszereket. Pumpája 70l/h szállítással bír.
Megemlítem még a Alphacool Eisbaer 420 -at, ami 3x140-es ventivel és ennek megfelelően hatalmas radiátorral működik. Árban 48eFt körül vesztegetik 1 év garral. Pumpája ugyanaz a 70l/h-ás.

Külön említést érdemel a corsair hydro termékcsaládból a H115i PRO (47 eFt-tól) és a H110i extreme (40 eFt-tól) ezeknek a pumpájáról semmit nem találtam. Tesztekben jól szerepelnek, bár többen a fentiek közül jobban. Viszont bolttól függően, akár 5 év garival is me lehet vásárolni.

A következő az NZXT Kraken X62 2017 év eleje óta elérhető. Jelenleg 38 ezer Ft-tól megvásárolható akár 6 év garanciával is. Elég jól hűt, bár a fentebbi listában van ami jobban. Pumpájáról nincs infó.

A felsorolás nem teljes, a listámon szerepel még pár hűtő, de ezek vagy már kifutottak és nem kaphatóak, vagy alul maradtak a tesztekben a fentiekkel szemben.
-Fractal Design Celsius S36 (pumpa:40l/h)
-Deepcool Gamer Storm CAPTAIN 360 EX 45ezertől, akár 3 év garival. (2,4w pumpa (gyenge))
-Deepcol Castle 360
-ARCTIC Liquid Freezer 240 és 360

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.