Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-20 03:04:10

LOGOUT.hu

Kínai mobilok (replika, klón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) tratto21 válasza Eby60.01.01 (#150) üzenetére


tratto21
csendes tag

A vámon azért fogták meg mert rá volt írva a csomagra, hogy mobil phone. DHL-el jött volna. Aztán a csomag felbontása után ráfogták, hogy hasonlít az iPhone-ra. Bevizsgáltatták és persze, hogy nem volt eredeti. Valami Sciphone volt egyébként is a márkája de sértette a iPhone minta oltamait. Fel sem ajánlották a büntetést vagy a vámolást. Csak kiértesítettek, hogy meg fogják semmisíteni. Ha nem egyezek bele akkor beperelnek... Ezért aláírtam a papírokat és elsírattam.

Szóval elég szar dolog volt. Utána postán rendeltem egy másikat. Igaz, hogy 3 hét alatt ért ide, de nem kellett vámot fizetnem se ÁFÁ-t.

A gyors futárra sem mondom, hogy rossz csak én megjártam vele. A kínaiak nem ismerik az itteni vámot. Ők azt hiszik, hogy ha lefoglalnak egy csomagot csak odamész egy raktárhoz, adsz egy kis csúszópénzt az egyik őrnek és kihozza neked a csomagot. Nekem ezeket tanácsolták de ez nevetséges. Ha egyszer a vámon fennakad akkor valószínű, hogy soha többet nem látod a telefont.

(#152) tratto21 válasza Eby60.01.01 (#150) üzenetére


tratto21
csendes tag

Amúgy jók ezek a kínai csodák, de ha rendelsz csak óvatosan!!

Főleg ha ez az első rendelésed és nincsenek még tapasztalataid.

(#153) kaller1 válasza tratto21 (#151) üzenetére


kaller1
veterán

Fel sem ajánlották a büntetést vagy a vámolást.

Most akkor már kitalálhatnád az igazat is, mert mintha ezt írtad volna a #149-ben:

Aztán még azt is felfedezték, hogy egy bizonyos mobil gyártó cég minta oltalmait sérti (design másolat) ezért fizethettem még büntetést is.

Akkor most hogy is van ez? :U :D

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#154) tratto21 válasza kaller1 (#153) üzenetére


tratto21
csendes tag

A büntetést nem arra fizettem, hogy megkapjam a telefont. A büntetést az ügyvédi díjakra és a megsemmisítés költségeire értettem. Na meg a fellebbezési díjra.

A lényem ami a lényeg, hogy nem kaptam meg a telefont és a megszerzésére nem volt lehetőségem. Erre írtam, hogy nem ajánlottak fel büntetést. Szóval a vám kifizetésével és áfa befizetéssel sem kaphattam volna meg.

Elég nagy büntetés volt, hogy bebuktam a vételárat, a szállítást és ennek tetejében még az ügyvédi dolgokat is nekem kellett kifizetnem.

Erre értettem. Nem hazudozásból írtam...

(#155) kaller1 válasza tratto21 (#154) üzenetére


kaller1
veterán

Ok, de legközelebb fogalmazz érthetőbben és részletesebben, mert abban a szövegkörnyezetben az egyik hozzászólásod bizony üti a másikat, ezt magad is láthatod. Abból meg senki nem fogja kitalálni, hogy mit is akartál mondani. ;)

.::> <::.

(#156) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
f003 telónál meg tudná valaki mondani h hogyan kell beállítani a wifit h működjön rajta?magyarosítva van. és szervizelni hol lehet? mert az érintő panelje elromlott, vagyis valószínű h az.
programokat, játékokat honnan tudok letölteni rá?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#157) Eby60.01.01 válasza tratto21 (#149) üzenetére


Eby60.01.01
csendes tag

Egyébként mi volt az oka, hogy azt mondták hamisítvány? Pl. NOKIA -ként volt cimkézve, és nem volt rajta feltüntetve,hogy "dizajn"?

(#158) tratto21 válasza Eby60.01.01 (#157) üzenetére


tratto21
csendes tag

Egy Apple embléma volt rajta és ebbe kötöttek bele... De érdekes, mert a telefon sem méretében sem kinézetében nem egyezett meg az eredetivel. Csak a logó volt rajta.

(#159) tratto21 válasza kaller1 (#155) üzenetére


tratto21
csendes tag

Sajnálom. Lehet, hogy néha kicsit ködösen fogalmazok. Csak annyira elkapott a hév írás közben, hogy erre nem figyeltem oda. De ha nem érthető valamelyik hozzászólás szóljatok, és írok hozzá magyarázatot:P

(#160) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgatva a topicot nem sok hasznos infót lehet megtudni ezekről a kinai csodákról (sajnos). Mekkora kockázat megvenni egy 20k-s telefont, vagy mennyire igaz a specifikációkban leírt dolgok, vagy mennyire használhatóak ezek?

Pl.: kb. 16-18e Ft-ért: WIFI I9 I68 3.2" Touch Screen 2 Sim Cell Phone UnL W900

Wifi-n keresztül gondolom lehet netezni, ha pl itthon van wifi router, akkor az talán nem gond.
De van ezeken pl. fájl böngésző? Illetve el lehet érni a wifin keresztül másik PC megosztott mappáját? És abban a mappában lévő mp3-at lejátszani?

Hát ezek érdekelnének engem....(különben dual sim nem is kéne, csak a többi)

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#161) kaller1 válasza gsc73 (#160) üzenetére


kaller1
veterán

Illetve el lehet érni a wifin keresztül másik PC megosztott mappáját? És abban a mappában lévő mp3-at lejátszani?

Nem. :N

Ezzel csak "netezni" lehet, de ne számíts nagy élményre.

.::> <::.

(#162) gsc73 válasza kaller1 (#161) üzenetére


gsc73
aktív tag

De méééé nem? :F :F Na mindegy. :O

Miért nem nagy élmény? Nagyon lassú? Egyébként nem akarnék ennyi pénzt kidobni bizonytalanra, tehát ha komolyra fordulna a szándékom valami hasonlót szeretnék a kezembe fogni, kipróbálni.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#163) kaller1 válasza gsc73 (#162) üzenetére


kaller1
veterán

Miért nem nagy élmény? Nagyon lassú?

Mondhatni a hardver bennük nem túl meggyőző. Hiába a wifi, ha a beépített böngusz egy rakás ....., az operamini meg könnyen kifekteti ezeket a készülékeket. Ez persze szigorúan csak az MTK platformosokra vonatkozik.

.::> <::.

(#164) seger


seger
addikt

Nekem lassan 4 Hónapja HIBA nélkül megy az F003-as telóm. Nem Lassú, nem is értem miért mondjátok. Mi alapján mondtok olyat, amiben nem vagytok biztosak, ÉS NEN teszteltetek!!!!!
I68, I9+, I9++ ezeknek nagyon hamar megrepednek a hátlapok!!!!!!! (Havernak 2 ilyen telója van. ezt a hibát én is láttam). Néha megfagy. Most rendeltünk neki F003-ast.

[ Szerkesztve ]

(#165) robika22


robika22
csendes tag

erről
valaki valamit tud, Nem nagyon halottam még ró :F la.

Írj PÜ-t! Az a biztos!!!

(#166) gsc73 válasza seger (#164) üzenetére


gsc73
aktív tag

Hááát igen, itt jön be az a képbe, hogy minden relatív, és nem vagyunk egyformák, mint emberek sem. Ezért fogom kipróbálni, mielőtt áldozok rá, hogy el tudjam dönteni, NEKEM jó-e, vagy sem.

Az F003 pl.: EZ?

van nekem egy P3 hobby laptopom: 450 Mhz proci, 256 Mb memória, és én arra azt mondom, hogy jól fut rajta az XP, persze a korlátokat be kell látni, és nem minden napi komoly munkára való. Van aki azt mondja, hogy DulaCore2 + 2 Gb memóriamennyiség alatt meg se nézi, mert az használhatatlan....más igények, más lehetőségek, más emberek...

kaller1: hol kezdődik az az okostelefon, amivel lehet wifi-n keresztül megosztott fájlokat böngészni, másolni, mp3-at lejátszani? (vagy az már pda?)

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#167) kaller1 válasza gsc73 (#166) üzenetére


kaller1
veterán

hol kezdődik az az okostelefon, amivel lehet wifi-n keresztül megosztott fájlokat böngészni, másolni, mp3-at lejátszani? (vagy az már pda?)

Ha az árra gondoltál, az kb. 30k-tól indul. A fenti dolgokat alapból egy okostelefon sem tudja, a kívánt dolgokat külső programok telepítésével lehet elérni.

A linken nem az F003 van, hanem egy i68+. Csak a keresőszavak miatt tette bele a többit is.

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#168) seger válasza gsc73 (#166) üzenetére


seger
addikt

Itt egy f003-as teló. F003

(#169) gsc73 válasza seger (#168) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszi!
Hát ez az! Ránézésre, nekem teljesen egyforma..:) de szinte pixelről pixelre nézve. Persze hogy a belbecs számít....azt hiszem egyenlőre nem fontos nekem ilyen telefont venni, nem is volt annyira erős a szándékom (a jelenlegi is jó nekem, majd ha megadja magát), csak megdöbbentem, hogy mióta legutóbb nézegettem hová jutottak az árak.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#170) captain72


captain72
csendes tag

Köszönöm a segítséget Kaller1!
Itt is feltenném akkor kérdést, mert elég tanácstalan vagyok:

Tudja valaki hogy a vaterán árult dual sim telefonok (nincs márkajelzés rajtuk) megbízhatóak?
IPhone kinézetűek és 37.000 Ft körüli áron futnak.
Van valakinek ilyen? érdemes ilyet venni?
[link]

(#171) captain72


captain72
csendes tag

Köszönöm a segítséget Kaller1!
Itt is feltenném akkor kérdést, mert elég tanácstalan vagyok:

Tudja valaki hogy a vaterán árult dual sim telefonok (nincs márkajelzés rajtuk) megbízhatóak?
IPhone kinézetűek és 37.000 Ft körüli áron futnak.
Van valakinek ilyen? érdemes ilyet venni?
[link]

(#172) kaller1 válasza captain72 (#170) üzenetére


kaller1
veterán

Az a 37k kicsit erős, a "bolti ára 60k" meg LOL... :D
Én ennyit biztos nem adnék érte. :N

.::> <::.

(#173) captain72 válasza kaller1 (#172) üzenetére


captain72
csendes tag

Ilyet nem is láttam sehol, boltban? hol?
Igazából azt sem tudom milyen márka, nincs rajta ill. honnan származik?
Végigolvastam a mellékelt írást a kínai mobilokról, de sztem ez egy másik fajta.
Azért köszi a segítséget!

(#174) kaller1 válasza captain72 (#173) üzenetére


kaller1
veterán

Boltban ilyet nem lehet (máshol se nagyon) árulni, szabadalmi okok miatt. Ez is kínából van, mint az összes többi. Amiket én teszteltem, azok ehhez képest "értelmes" készüléknek számítanak. :D

.::> <::.

(#175) captain72 válasza kaller1 (#172) üzenetére


captain72
csendes tag

Szerintem ez ugyanaz:
[link]
legalábbis nekem egyformának tűnik..
Akkor ez i68 KA08-as lehet?

(#176) kaller1 válasza captain72 (#175) üzenetére


kaller1
veterán

iPhone kinézettel van vagy 50 (lehet keveset mondtam) típus.Ez az i68+, ebben nincs wifi.

.::> <::.

(#177) captain72 válasza kaller1 (#174) üzenetére


captain72
csendes tag

:((
Akkor kénytelen leszek a T-nél venni egy dominos iphone-t és megpróbálni átvarázsolni a vodás kártyáimra. Miért nem lehet a vodafonnál normális készülékeket kapni? egytől egyig sz*rok. miért csak a t-nél lehet jó készülékeket kapni?
a független Iphone meg egy vagyon, ill. nem is legális. (?)

(#178) seger


seger
addikt

Azt mondja már meg valaki, hogyan lehet ikonokat varázsolni a 6 lapos menünél!!!! (I9, F003....)

(#179) kaller1 válasza seger (#178) üzenetére


kaller1
veterán

Sehogy, ez nem az a telefon...

.::> <::.

(#180) seger válasza kaller1 (#179) üzenetére


seger
addikt

Lehet, csak nem tudom hogyan. Progi is van hozzá.

(#181) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali!
f003 telónál meg tudná valaki mondani h hogyan kell beállítani a wifit h működjön rajta?magyarosítva van. és szervizelni hol lehet? mert az érintő panelje elromlott, vagyis valószínű h az.
programokat, játékokat honnan tudok letölteni rá?

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#182) captain72


captain72
csendes tag

Most már megtudtam a márkát is:i999 3gs

[link]

Erről tudtok valamit?

(#183) seger válasza captain72 (#182) üzenetére


seger
addikt

Az a 3G nekem gyanus. A legtöbb ilyen telónál a 3G a 3. generációt jelenti!!!!

(#184) bigct válasza seger (#183) üzenetére


bigct
tag

A kínaiaknál inkább az jelenti miről másolták,mire hasonlít...

captain72:

Szerintem egy sima wifis i9 sokadik verzió,úgy látom legalább már van benne kicst több memória.

[ Szerkesztve ]

Üdv. CT (06302124987)

(#185) seger válasza bigct (#184) üzenetére


seger
addikt

ez nem egészen így van!!!!!

(#186) kaller1 válasza seger (#185) üzenetére


kaller1
veterán

De úgy van, nekem elhiheted. ;)

.::> <::.

(#187) bigct válasza seger (#185) üzenetére


bigct
tag

Miért?
Kínában nincs konkrét generácíó,a menüt szoftvert szinte naponta változtatják.

Üdv. CT (06302124987)

(#188) seger válasza kaller1 (#186) üzenetére


seger
addikt

Láttam már 3GS mobilt ami kínai, és köze sem volt az iphone-hoz. Megkérdezem a tipusát is holnap.

(#189) kaller1 válasza seger (#188) üzenetére


kaller1
veterán

Ejj, ne terelj... :D 3G hálózatról beszélünk, nem másról...

.::> <::.

(#190) bigct válasza seger (#188) üzenetére


bigct
tag

Ráírnak mindet hogy jobban eladható legyen.
A hátlapokon mostanában a 12.1 megapixel és a 32 Gb a divat.
De a legkomolyabb szerintem az mikor a Nokia kiszivárogtat egy koncepcíó fotót,ők (kis túlzással)másnap legyártják

Üdv. CT (06302124987)

(#191) seger válasza kaller1 (#189) üzenetére


seger
addikt

ÉN IS!! Melyik kínai csoda tudja a 3G Hálózatot?

(#192) kaller1 válasza seger (#191) üzenetére


kaller1
veterán

Van már pár darab, az 50k feletti kategóriában, és nem MTK alapon. :D

.::> <::.

(#193) bigct válasza kaller1 (#192) üzenetére


bigct
tag

Azt hittem egyik sem.
Habár gondolom a windowsosok 3Gs-ek :))

Üdv. CT (06302124987)

(#194) kaller1 válasza bigct (#193) üzenetére


kaller1
veterán

:N Androiddal jöttek az első 3G-sek.

.::> <::.

(#195) bigct válasza kaller1 (#194) üzenetére


bigct
tag

Egyébként pont a teszted hatására gondolkoztam el azon hogy ki kéne próbálnom az android&chinamobil párosítást.
Merthát szerintem ár-érték arányban nem rosszak.

Üdv. CT (06302124987)

(#196) kaller1 válasza bigct (#195) üzenetére


kaller1
veterán

Hát, az N19 a legolcsóbb, leggyengébb, attól csak jobbak vannak. :)

.::> <::.

(#197) gsc73 válasza kaller1 (#196) üzenetére


gsc73
aktív tag

És ebben "Samsung S3C2448 400MHz" proci van tényleg? (ezt e-bay-en írta az egyik eladó) Egyik PNA-ban találkoztam ilyennel, igen rendesen tudott videót lejtátszani. Olvasva a tesztedet érdekes, hogy véleményem szerint olyan dolgokra nem figyeltek, amelyek nem kerültek volna sok + pénzbe, csak átgondolásra. Azért 175 dollár (kb 34-35e Ft) nem kevés pénz egy mobilért (szerintem), így meggondolandó, hogy a hiáynosságok kinek mennyire fontosak.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#198) kaller1 válasza gsc73 (#197) üzenetére


kaller1
veterán

Igen, olyan proc. van benne. Ez is, mint minden más, lehetett volna jobb is. Mint írtam, a sebességével nem volt probléma, csupán a kevéske rom okozhat problémát egy idő után. Ez a legolcsóbb Androidos készülék, ennyi pénzért nem kell csodákat várni. :)

.::> <::.

(#199) seger


seger
addikt

320*480-as java cuccot honnan lehet letülteni. Getjar-on milyen telefon tipust állítsak be f003-as telefonnak?

(#200) SISO9100


SISO9100
csendes tag

Sziasztok, Egy kis segítséget kérnék. Vettem (átvertek) egy 6700C telefonnal az emberke természetesen eltűnt. Vadi új dobozában teljes cuccával vettem egy 6700-nak vélt készüléket angol nyelvezettel, amely tökéletesen működik, tökéletes másolata az eredeti 6700-nak, ám a pc szinkronizálásnál nem Nokiát, hanem RM-17 -et ír ki és ezen kívül semmi. Látott már valaki ilyen készüléket? Gondolom nokia szoftver nem megy rá, vagy esetleg magyarított szoftver? Közben tovább tornáztam a PC-s összeköttetéssel már semmire nem képes a Win7 már fel sem ismeri, hogy csatlakozott hozzá valami a teló meg kiírja, hogy "no storage for PC" bármelyik módot választom (USB config: mass storage, COM port). Látott hallott már ilyet valaki?

"a PÜ-et öreg fejemmel hamarabb érzékelem"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.