Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-20 03:04:10

LOGOUT.hu

Kínai mobilok (replika, klón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) teeem válasza Dr. Romano (#550) üzenetére


teeem
aktív tag

Lehet hogy buta kérdés, de ez eredeti iphone, vagy replika? :B

(#552) Jazz77 válasza teeem (#551) üzenetére


Jazz77
aktív tag

replik...;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#553) Jazz77 válasza Dr. Romano (#550) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Csinosra sikeredett kis törés :DDD

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#554) teeem


teeem
aktív tag

Zsír, ez esetben egy kis beszámolót tudnál írni róla? Tervezem hogy veszek egy ilyet, de elég bizonytalan vagyok. :U

(#555) Dr. Romano válasza teeem (#551) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kínai telós topicban csak replika jöhet szóba ;) (szerntem egy eredeti iPhone simán vállalta volna a súlyomat :D )

Adok némi infót erről a típusról (persze általánosítani nem szabad, a többi típus lehet simán jobb/rosszabb). (és most össze tudom vetni egy "normális" telefonnal is -GT540)
Tehát ez a repedt cuccom egy Sciphone i68+ :)
Ami tetszett benne, hogy nem volt rajta kamuzás (meg persze a 12K-s ára :D ). A kínai zsugák többségén pl. a kameránál 12+MP-el van írva és a dobozon is csupa olyan dolog van amit az eszköz nem is tud. Itt csak a valós adatok voltak feltüntetve (na jó, leszámítva az aksi 1800mhA-ját).
A kijelző jó nagy méretes rezisztív fajta. Sajna elég nagy rés van a két réteg között, így az érintés nem elég, nyomni is kell a kijelzőt (megszokható) a sarkoknál pedig még jobban.
A kijelzőn megjelenő képek, színek, fényerő (nem állítható) szerintem szépek, de az alacsonyabb felbontás miatt (240*320) picit recések.
A kamerája (mind szinte mindegyiknek) VGA. Kb. olyan képet csinál, mint a 6 éves Nokia 6600-ám, ám érdekesmód sok beállítási lehetőséget ad.
Videó felvétel felejtős (CIF és még szaggat is).
A dual sim, nagyon jól működik!
Wifi nincs, GPRS van.
Belső memória 512KB, de MicroSD-vel 8GB-ig vihető. Az alkalmazások (java) a memóriakártyára is telepíthetőek -lol még jó- (a GT540 Android 2.1 esetében bizony ezt nem lehet! :) )
Gyári mp3 lejátszója csak az alapvető dolgokra képes. Playlistet generál (a fix gyári mappába) bemásolt zenékből és random vagy sorrendben lehet lejátszani őket. Jó azonban hogy headsetről hallgatva bejövő hívás esetén x csengés után (állítható) magától felveszi és a végén folytatja a zenét, ami a háttérben is futhat.
Video lejátszás ez a cucc a legjobb minőséget mp4/3gp formátumban 176*144 / 12,5fps-el tudja produkálni. Ezen értékek felett nem játszható le a vidi (ez még éppen nézhető, de azért ne ezen akarjunk mozizni).
PC-hez csatlakoztatva lehetőségünk van webkameraként működtetni vagy "pendrive" ként. Nem kell külön szoftver. Sőt, hozzácsatlakoztattam egy Brother DCP-130C nyomtató USB portjára és simán nyomtattam a telefonról képet (ebben az esetben alapvető beállításokra van lehetőség pl. képméret, szegély).
Bluetooth is egész jó. Nagyon szépen összejött idáig minden eszközzel. Külön poén, ha PC-hez csatlakozom, akkor egy gyári szoftvernek hála lehetőség van távirányítóként használni a telefont, ez nagyon hasznos ha filmezik a gépen az ember.
Jah és a "giroszkóp". Ez lehetőséget arra, hogy rázással váltsunk zenét vagy épp háttérképet (shake funkció), de én ezt kikapcsoltam.
FM rádió van.
Az aksi azonban gyenge (igaz a fényerő nem változtatható, pedig az szerintem sokat javítana a dolgon). Alapból kettőt kap az ember, de általában max 1 napot bírnak ki, ha csak készenlétben megy a cucc, akkor szerintem max 3. De mivel gépről, kocsiból (alapból van hozzá szivargyújtós töltő), konnekorból tölthető, ezért azért könnyen naftához tudjuk juttatni a készüléket.
Így hirtelen ennyi jutott az eszembe.
Én elégedett vagyok a fenti hibák ellenére is, mert amit ezért a pénzért kaptam az több, mint amit vártam tőle.
Picit hosszú lett, de remélem tudsz belőle használni némi infót.

Jazz77
Köszi :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#556) Jazz77 válasza Dr. Romano (#555) üzenetére


Jazz77
aktív tag

:R

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#557) teeem válasza Dr. Romano (#555) üzenetére


teeem
aktív tag

Köszönöm szépen, van benne bőven hasznos infó. :R Ilyen mozgás szenzor van benne? tehát ha fektetem akkor elfekteti a képet, ha visszafordítom akkor visszarakja függőlegesbe, stb? Én Wifi-s változatot néztem, az picit drágább, csak sokan mondták hogy nem működött a wifi, mások azt mondták hogy normálisan ment. Meg panaszkodtak, hogy egy idő után elromlik a mikrofon, és csak kihangosítva lehet vele telefonálni. Fülhallgatóval milyen? Tényleg recsegős, vagy normális?

(#558) Dr. Romano válasza teeem (#557) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szívesen. :) Igen, a képeket a telefon a mozgás hatására forgatja. Néhány alkalmazásnál is használható még ez a funkció (pl. számológép meg az öngyújtó :D ).
Hát a wifis változatokban megy a wifi (hogy mennyire használható az típusfüggő), de persze flash nincs és eléggé lassúak is. Nézd meg ennek a boltnak a videóit. Elég sok telót mutattak be.
Az ilyen mikrofon elromlásos problémát még nem tapasztaltam és nem is találkoztam vele infó szinten, amikor vásárlás előtt körbejártam a témát. De lehet adott típusokra ez jellemző.
A fülese egy egyszerű piaci cucc. Arra elég hogy szóljon, nem recseg csak picit halk és mély nem igazán van :)
Lehet hozzá átalakítót venni, amivel hagyományos 3,5 jack is rácsatlakoztatható.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#559) teeem válasza Dr. Romano (#558) üzenetére


teeem
aktív tag

Köszönöm, így már picit biztosabb vagyok a dologban. :D

(#560) mustang08


mustang08
aktív tag
LOGOUT blog

A tesco-ban már lehet kapni kínai telefont!

(#561) Jazz77 válasza mustang08 (#560) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Már egyre több helyen, előbb utóbb lesöpri a konkurenciát ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#562) teeem


teeem
aktív tag

Esetleg tudja valaki, hogy INNEN sac/kb mennyi lehet a kiszállítás, vám, stb? Valaki feljebb linkelte. Esetleg vélemény ezekről? : Iphone klón, HTC G7 klón.

(#563) Jazz77 válasza teeem (#562) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Erről a két típusról nincsenek konkrét ismereteim, de vettem nemrég egy HTC touch cruise 2 klónt és meglepődtem, tökéletesen működött rajta minden, anyagminőségben is nagyon ott volt, ezek a HTC másolatok általában nagyon jók :C

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#564) Jazz77 válasza teeem (#562) üzenetére


Jazz77
aktív tag

ChinaPost AirMail +$13.06
HongKong AirMail +$15.83
FedEx +$49.48
UPS +$49.48
DHL +$49.48
AirMail for accessory +$15.83

Ezek a szállítási díjak magyarországra :R

A vám meg értékfüggő, 22 euro alatt pl. nincs vám.

[ Szerkesztve ]

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#565) teeem válasza Jazz77 (#564) üzenetére


teeem
aktív tag

Aha, értem. Szóval vám az biztosan lesz rá?

(#566) Jazz77 válasza teeem (#565) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Nem mondanám, ha futárral hozatod sanszos, sima postával nekem még soha nem vámoltak pedig túl vagyok egy-két csomagon ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#567) Pikkolo^^ válasza teeem (#562) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Mind a két telefon Androidos és mind a kettő csak egy sim-et kezel.

Az F22 alma logóval ellátott ezért esélyes, hogy a vámosok csúnyán néznek majd rád. A procit nem ismerem, így arról nyilatkozni nem tudok. A 3G előny ha van netezési lehetőséged.

A HTC klónt nem ajánlom, mert a proci nem túl izmos a 2.1-es Androidhoz. Néha 1-2 mp-et gondolkodik, az Angry Birs pl. elég csúfosan fut. A 2.2 elvileg már jobban optimalizált, lehet az már jobban futna. Ha Windows Mobile 6.5-el kéred (alul írják) akkor jónéhány dolgot fel kell telepíteni ahhoz, hogy pofás legyen a készülék, pl. SPB Mobile Shell. A WM-t szépen meghajtja, nincsen vele gond.

A postai díjak a következők:

ChinaPost AirMail +€9.90
HongKong AirMail +€12.00
FedEx +€37.50
UPS +€37.50
DHL +€37.50
AirMail for accessory +€12.00

Én ChinaPost-al hozattam, tracking-es volt.

Nekem december elején érkezett meg a telefon. 1 napot volt a vámon, nem foglalkoztak vele, rá 2 napra már megkaptam a készüléket.

[ Szerkesztve ]

(#568) teeem válasza Pikkolo^^ (#567) üzenetére


teeem
aktív tag

A "csúnyán néznek rád a vámosok" rész alatt egészen pontosan mit értünk?

(#569) Rawulf válasza teeem (#568) üzenetére


Rawulf
őstag

Vedd úgy, hogy az Apple logót komolyan védik...

"Please state the nature of the medical emergency."

(#570) teeem válasza Rawulf (#569) üzenetére


teeem
aktív tag

Ejj-ejj... pedig az vonzóbb volt mint a másik... Arra mások is mondták hogy nem elég az androidhoz.

(#571) jocek13


jocek13
tag

a htc dia2 klonomon wm6,5 fut de nem ártana flash player stb mert ezek nincsenek office mobilt is most telepitettem rá mert az sem volt rajta

(#572) Pikkolo^^ válasza jocek13 (#571) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Több cég gyárt HTC klónt, így lehet amit Ő nézett ki azon van Office.

(#573) mArZsi


mArZsi
tag

Sziasztok!

Gyors segítségre lenne szükségem! Egy SciPhone i68+ firmware frissítésére lenne szükségem! (High Speed SIM miatt)
Tudtok valakit, aki foglalkozik ilyennel, vagy esetleg van káble hozzá?

Privátba vagy ezen jelezzetek: marzsi@citromail.hu

Köszönöm!

(#574) bigct válasza mArZsi (#573) üzenetére


bigct
tag

Helló.

Nem hiszem hogy lehetne bármit kezdeni vele ha a szervíz menüben High Speed SIM-re állítottad,a leggyakoribb elhalálozási ok...... :W

Üdv. CT (06302124987)

(#576) parkour97


parkour97
csendes tag

Tudna valaki írni egy listát az olyan kínai telefonokról amiben Digitális Tv van(és ha tud akkor legyen szíves írjon)?

(#578) kobra001


kobra001
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem-kérésem,hogy milyen térkép progit lehet telepíteni WG6-ra ami wifi nélkül is működik gondolok itt a GOOGLE MAP -ra vagy hasonlóra a lényeg csak működjön
előre is köszönöm a segítséget

(#579) attilav2 válasza parkour97 (#576) üzenetére


attilav2
őstag

http://www.china-mobile-phone.com/
Bal oldali lista DVB-T TV

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#580) attilav2


attilav2
őstag

Megéri ez [H6 - 3.2 inch touch screen, camera, MP3, MP4, WiFi, GPS, Andriod 2.1]

A vodafone 845-el szemben, amit 10K-ért tudnék venni céges flottába szintén android 2.1-es, de kártyafüggő, viszont tud magyarul. Ezzel szemben a kínai cucc US$146.90 és 30-40 dodó a futárszolgálat, posta 22 dodó. Megér ennyi többletköltséget a kártya függetlenség, (ja és a voda 845-be 3g/hsdpa is van, míg a kínaiban nincs)?
Egyébként a voda845 is kínai, huawei gyártmány.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#581) attilav2


attilav2
őstag

A teem által linkelt telók jobbnak tűnnek és van ami 3g-t is tud
[link]
és dual simes is [link]

Ezek már jobban megérik a voda 845-el szemben ? A kijelzőjük nagyobb az biztos.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#582) Lippy


Lippy
csendes tag

Sziasztok!
Nézelődtem kínai mobilok gigantikus piacán - főként dual SIM-es, WIFI-s, TV-s, érintőképernyős, de mégis billentyűvel rendelkező kütyü után (pl. az úgynevezett E73+ tetszett meg), - de tegnap és ma éjjel is úgy belebonyolódtam a számtalan honlap kínálatába, hogy már eléggé bizonytalan vagyok...

Az oldalak hitelességét illetően.

Ahogy az ilyenkor lenni szokott, kedvezőbbnél kedvezőbb ajánlatokat találtam itt és ott, de soha nem volt még dolgom ilyen dolgok külföldről való rendelésével.

Végül is az lenne a kérdésem, hogy melyek azok a webáruházak ahonnan nyugodt szívvel rendelhetnék, mert utalás után elküldik a készüléket és vélhetően üzemképesen, de ha hibásan, akkor is elérhetőek lesznek és orvosolhatóak a 'garanciális' dolgok valahogy!?

Többek között 1 2 3 4 érdekelne. Bár, utóbbi kettő számomra gyanús, az egyiknek feltűnően kommersz neve van és olvastam a 4.-ről jópár negatív angol értékelést. De ettől függetlenül lehet csak én vagyok már paranoiás, és nincs is gond velük, de gondoltam rákérdezek nálatok.

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#583) Jazz77 válasza Lippy (#582) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Én például csak ebay-ről vásárolok, túl vagyok már kb. 150 csomagon és még soha semmi probléma nem volt... ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#584) Dr. Romano válasza Dr. Romano (#550) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nah a héten megérkezett az új touchscreen. Eléggé le kellett bontani a telefont ahhoz hogy ráaplikáljam az újat (a kijelző kábelét még rá is kellett 4 ponton forrasztani a nyákra), de sikerült. Íme az eredmény :K
Pozitívum hogy ez egy fokkal érzékenyebb mint a gyári megoldás (nincs akkora rés a két réteg között) így a telót is kényelmesebb használni.
Sajnos a negatívum annyi, hogy szerelés közben az oldalsó hangerőszabályzó vékony szalagkábele elszakadt (a képen a telefon melletti sárga kis darab), így az már használhatatlan, de nem gond mert úgysem sűrűn használtam őket.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#585) Pikkolo^^ válasza attilav2 (#581) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

567-ben már írtam róluk.

(#586) Pikkolo^^ válasza Lippy (#582) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Szerintem amelyiken nem WM vagy Android van azt nem érdemes megvenni, mert ultra gagyi az operációs rendszere.

(#587) Lippy válasza Jazz77 (#583) üzenetére


Lippy
csendes tag

Én pedig direkt nem aukciós oldalról szeretnék rendelni, mert rendszerint ott is csak úgy van hogy leveszik a sápot és ugyanúgy megrendelik kintről (Kínából) az én címemre. Hát ezt én is meg tudom... csak azt nem, hogy honnan érdemes!? :D
Vagy mitől jobb még egy tagon keresztül rendelni?

(#588) Jazz77 válasza Lippy (#587) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Rendszerint nem veszik le a sápot mert ott ugyanúgy közvetlenül kínából rendelsz... ;)

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#589) Lippy válasza Jazz77 (#588) üzenetére


Lippy
csendes tag

Hát én is ezt mondom. Átutalok X-nek 5 pénzt, az megrendeli 4 pénzért a cuccot Kínából és... na itt már viszont érdekesebb számomra. Vagy magához rendeli és úgy küldi tovább, vagy egyből nekem. Akkor most ez így miért jó? :D
Még hogy nincs sáp... Akkor csak úgy hobbiból segít a gyáraknak szétszórni a kínai culákat a világban? :D

Jó, értem én hogy maguk cuccát árulják a cégek is, de nem tudom... Mitől jobb ebay-ről rendelni mint magából a raktárból?

[ Szerkesztve ]

(#590) Jazz77 válasza Lippy (#589) üzenetére


Jazz77
aktív tag

Az a baj, hogy nagyon nem érted a dolgot, te nem közvetlenül a gyártótól rendeled az általad említett oldalakról hanem ugyanúgy kiskerektől ugyanis a gyárakat garantálom neked, hogy a büdös életbe nem találod meg vagy ha mégis akkor 100 db alati rendelésnél szóba sem állnak veled, az ebay-en ugyanezek a kiskerek vannak fent és nagyon sokszor jobb áron meg lehet venni (free ship), de ettől függetlenül nem meggyőzni akarlak mert nekem teljesen mindegy kitől rendelsz csak gondoltam segítek...

Nem mondtam,hogy hülye vagy csak nincs szerencséd amikor gondolkodsz...

(#591) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Helló.
Azt szeretném kérdezni hogy a kínai w006-ról tudtok e valamit?
Előre is kösz.

Márton

(#592) Lippy válasza MichaelRaven (#591) üzenetére


Lippy
csendes tag

Szia!
Melyikről? :)
Mert van az iPhone stílusú és van a 'Changjiang W006'.
Ez utóbbival kapcsolatban remélhetőleg pár napon belül tudok neked részleteket mondani, mert a 'testvérjószágát', az e73+ típust a minap rendeltem meg, már úton van. Állítólag csak annyi a különbség a kettő közt hogy az W006-ot hátterét nem lehet rázogatva váltani és nem fordul a menüje (vagy az egész képernyője) 270°-ban.

(#593) MichaelRaven válasza Lippy (#592) üzenetére


MichaelRaven
csendes tag

A touch&type-os.
Erről:


[ide kat]
Erről tudszz valami?

[ Szerkesztve ]

Márton

(#594) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Most láttam meg hogy a w006 és a e73+ külsőre ugyan olyan.
Tudásként is az?

Márton

(#595) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Jó.
Visszaolvastam. Csak nem figyeltem ellégé arra amit irtál.
bocs.

Márton

(#596) jocek13


jocek13
tag

sziasztok 5388 htc dia klon mms beállitások telenor-ra???? hol hogyan kell mert már tiszta zizti vagyok de nem tudom hol kéne beállitani köszi az infót

(#597) MichaelRaven


MichaelRaven
csendes tag

Ja meg még azt szeretném kérdezni hogy ezt a telót(e73+) lehet e Magyarországról venni?
Mert a w006-ot vaterán árulják.

[ Szerkesztve ]

Márton

(#598) Lippy válasza MichaelRaven (#597) üzenetére


Lippy
csendes tag

Szia!
Nos, tegnap délután feladták DHL-el, és ma délután fél 3-kor már nálam volt. :)
Egyelőre pozitív tapasztalataim vannak. Kellemes, jól összerakott kütyü. Fém szegéllyel és akku-fedlappal. A menüje még egyelőre szokatlan, nem a megszokott, Európában elterjedt stílus. Játékból kettő van, a gyémántos meg ilyen párkeresős és dobókockás.
TV-je az elvárható szintnek megfelelő. TV2, RTL Klub, M1 és a regionálist simán befogta. Annyit kellett viszont csinálni hogy a régióban a Western Europe-ot választani. Mert alapbeállításnál színes volt a kép, de zúgott, nem volt hangja. Aztán a 'Hungry' (nem Hungary :D) módban fekete-fehér volt a kép, de már jó volt a hang. Végül a WE-nál már jó lett.
Rádiója érdekesebb. Még nem próbálgattam ki rendesen. Majd ma este. Erről később írok.
Fényképező. Hümm... Ennyi pénzért nem rossz. Láttam már pár finn csodával készített képeket, némelyik 'olajfestményeshez' képest ez jónak mondható. Zajos, de nem kritikus. 1600×1200 a max felbontása. A kijelzőnél lévő kamera még a legkisebb kontrasztra állítva is több árnyalattal világosabbra készíti a képet. A hátsó a mérvadó. A színei is elfogadhatók, majd nappal csinálok pár tesztképet, most csak szobában próbáltam.
Wifi-vel egyelőre az itthoni routeremre sajnos (még) nem sikerült csatlakozni - mondjuk kb. 10 perce próbábálgatom csak - hiába tudom a jelszót. Majd megnézem holnap belvárosban az ingyenes helyeken.
Zenelejátszót még nem próbáltam. Arról is később.

Igen, láttam hogy azt árulják. Ezt én is kerestem de nem volt. Nekem most szállítással/paypal lenyúlással (és egy 4 gigás memóriakártyával) együtt 25e hufban volt. (Persze ebből jó 7e a futár volt, ezt le lehet tornázni 2,5 körülre is.) Ha jó lesz a wifije is, szerintem jó vételnek mondható. Én legalább is elégedett vagyok vele.

(#599) Lippy válasza Lippy (#598) üzenetére


Lippy
csendes tag

Ezzel kapcsolatban kérdeznék másokat, esetleg volna valami tipp!? Még nem volt Wi-fi-s telefonom, úgyhogy nem tudom mit kellene úgy állítani hogy jó legyen. Itthon egy D-Link DIR-615 router van.
A telefonon be lehet állítani:

- Network type: Infrastructure ; Ad-hoc
- Security mode: Open network ; Shared ; IEEE 802.1x ; WPA/WPA2 ; WPA/WPA2 PSK
- Encryption mode: TKIP ; CCMP/AES
- EAP types: EAP-TLS ; EAP-PEAP ; EAP-TTLS ; EAP-SIM
- TCP/IP settings: Use DHCP (Yes/No) ; IP address, Supnet mask ; Default gateway ; Primary DNS ; Secondary DNS

(#600) Lippy válasza Lippy (#598) üzenetére


Lippy
csendes tag

Nos, kissé megkésve, de leírom és megmutatom a tapasztalatokat. :)
Ígértem hogy...
Rádió. Elmegy. Nem RDS, ugyebár. Ezáltal, vagy ettől függetlenül néha gyalog is recseg a vétel, de nem minden adó esetében. Ha az antennát kihúzom, akkor talán valamivel jobb.

Zenelejátszás: még nem valósult meg. :B

Fényképezőgép:
Készítettem pár tesztképet. Látassék az eredmény:

Hátsó kamerával:

1 ; 2 ; 3 ; 4 ; 5 ; 6 ; 7 ; 8

és az előlapi kamerával (amivel még a legkisebb kontrasztra állítva is több árnyalattal világosabbra készíti a képet. Hümm... Kár.)

Teljesen sötétben, vakuval, kb. 30 centiről.

Teljesen sötétben, vakuval, kb. 1,5 méterről.

Teljesen sötétben, vakuval, kb. 1,5 méterről, maximumra véve a kontrasztot.

És egy videót is. Hát... hümm... ezen nem szükséges kitakarni senki arcát. :D

Ja, és igen. Jelentem, a WIFI jó. Kipróbáltam pár ingyenes helyen és remekül muzsikált. Van rajta gyárilag Opera Mini 4.2 és 5 beta is. Persze azóta felajánlotta hogy letölthetem az 5.1-et MAGYARUL is. Megtettem, ha már annyira ajánlkozott. :) Viszont az gondolom nem meglepetés hogy a Youtube videókat nem játssza le. Sajnos még a Bolt böngészővel sem.
Mellesleg nem jól tudtam a routerem jelszavát. De végül aztán rájöttem, így itthon is sikerült csatlakoznom.

Ezek után pár javás programért és játékért nyargaltam a menüben eléggé eldugott böngészőt megnyitva. Ugyanis a főmenüben van egy Bluetooth gomb, ami helyett szerintem egy WIFI-s jobb lett volna. Mert első körben el kell bogarászni az almenükben hogy wifi hálózatot keressen, kapcsolódjak (a kapcsolódást nem jelzi, csak ha nem sikerült), aztán vissza a főmenübe, a szórakozás és játékoknál a java programok közt pedig meg kell nyitni a böngészőt. Kicsit macera. De ennyi pénzért legalább van benne és szerintem elfogadható. :)
Nya, de visszatérve a Javához. Pár oldalon azt gondolta hogy nekem Sony Ericssonom van. Nem gondolta rosszul, mivel a telefon System Info-ja szerint:

Platform Info: SonyEricssonW800i/R1L
Java Extension: CLDC-1.1/MIDP-2.0
JVM RAR: 4.808.608 B
System Encoding: ISO8869_1 - tánha valakinek számít ez is. :)

A zenelejátszót még pótolni fogom.
Ha addig bármi kérdés volna, csak nyugodtan. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.