Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-20 03:04:10

LOGOUT.hu

Kínai mobilok (replika, klón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) Zeki válasza taaz (#1997) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kínaiak nagymester abban, hogy belenyúljanak a szoftverbe, és azt higyjék el az ellenőrző appok, amit ők akarnak láttatni.
Ezért kell a play áruházból különböző cpu ellenőrző progikat letölteni. Ha már 2 különböző is azt mutatja, amit, akkor valszeg az az igazság.

(#2002) cappa72 válasza taaz (#1997) üzenetére


cappa72
nagyúr

Javaslom az mtkdroidtools hasznalatat.
Az megmondja milyen is valojaban a processor.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2003) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok. Valaki itt használ Goophone i5S készüléket avagy hasonlót?

(#2004) WOT-H-A-C válasza #82471168 (#2003) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Neharagudj de ezt direkt csinálod??? Most tedd fel megint ezt a kérdést a dual simben is!!!! Vegyél már magadnak egyet!!!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2005) #82471168 válasza WOT-H-A-C (#2004) üzenetére


#82471168
törölt tag

Már megvettem és nagyon elégedett vagyok. Csak kíváncsi vagyok arra,hogy másnak is tökéletesen működik-e. :)

(#2006) taaz válasza cappa72 (#2002) üzenetére


taaz
aktív tag

Sikerült felrakni . :)
Akkor az antutu jol irta ki h dual core. Csak álcázva van a MT6572 cpu. :)
Állati hogy ilyennel is találkozok. Volt a kezembe már pár telo de ez a replika már über....

(#2007) taaz


taaz
aktív tag

Esetleg valami jobb romot, illetve recoverit nem lehetne felnyomni rá?

(#2008) görcs válasza cappa72 (#1996) üzenetére


görcs
csendes tag

Köszönöm a sok hasznos tanácsot,a vége romkeresés lett ugye,és valami üzbég,vagy török oldalon találtam hozzá linket,felraktam,pont mint ujkorában. :DD Magyar menü nincs.Azt mondod hétfőn megy hozzád egy ilyen Klóntermék,ha lenne rajta magyar nyelv,kérem :D
és ami ráment [link]ha tényleg pont ilyen,ne kelljen keresned baj esetén.
Még1x köszi a fáradozásodat :R és a többiek szurkolását, türelmét :K

[ Szerkesztve ]

(#2009) görcs


görcs
csendes tag

Ö..szóval minden ok,De most jutottam el addig,hogy simkártyát raktam a telóba,és invalid IMEI...van nekem a félmentésemben imei?mert a leírásokban Efs mappát írnak,de az nekem nincs,se a mentésben,se most a telefonon :( (Régi a leírás?van valami újabb módszer?) Ez a klón nem szeret engem :) Köszi előre is :)
ja,mert van imei szám az aksi alatt,de hogy írom vissza telóba?

[ Szerkesztve ]

(#2010) cappa72 válasza görcs (#2009) üzenetére


cappa72
nagyúr

és invalid IMEI...van nekem a félmentésemben imei?
Igen, van. Legalábbis az nvram 3mb-os rom-szakasz ott figyel a mentésben.
Ezt legkönnyebben adb-n keresztül lehet visszarakni root jogosultság mellett.
Ehhez kell az adb használata.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2011) görcs válasza cappa72 (#2010) üzenetére


görcs
csendes tag

Nagyon köszönöm,sikerült :)

(#2012) Snowflake17


Snowflake17
csendes tag

Sziasztok! Tudnátok olyan telefont linkelni aminek van támogatottsága? Inew V3-mat és az Elephone p10c-t nézegettem, kinézetre valami hasonlót szeretnék, kb 180$-ig

[ Szerkesztve ]

(#2013) Zeki válasza Snowflake17 (#2012) üzenetére


Zeki
nagyúr

Inew V3 oké. Biztos van topikja is.

(#2014) WOT-H-A-C válasza Snowflake17 (#2012) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Jól mondja,a kolega inew nem rossz teló jó a kamera és szép telefon jó kijelzővel viszont elég bug-os a szoftver...van itt topikja olvass bele...az elephone viszont nem ajálott!! Sok rosszat olvastam itt több tipusról is!!Ebben a kategoriaban van lenovo.thl,jiayu, és zopo is

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2015) kisselandras


kisselandras
senior tag

Sziasztok! vaterán nyertem egy samsung galaxy trend duos klon telót !
hiba fogja magát és újra indul :S :W oka ennek ? vigyem szervizbe ?vagy itthon is meg tudom csinálni ?

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#2016) cappa72 válasza kisselandras (#2015) üzenetére


cappa72
nagyúr

Kuldd vissza az eladohoz es kerd vissza a penzt(ha lehet ilyet egyaltalan).
Az ujraindulas oka ennyire szukszavu leirasbol nem sejtheto.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2017) kisselandras válasza cappa72 (#2016) üzenetére


kisselandras
senior tag

Levélre sajna nem válaszol ! fogja magát újra indul! Something wrong"Android 4.1.9 hogy ez e a helyes android neki ahhoz nem értek .

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#2018) cappa72 válasza kisselandras (#2017) üzenetére


cappa72
nagyúr

Levélre sajna nem válaszol !
Ez mondjuk elég jellemző ilyenkor.

fogja magát újra indul! Something wrong"Android 4.1.9 hogy ez e a helyes android neki ahhoz nem értek .
Ez az android verzió tipikusan nem létezik, csak kínában, és csak néhány telefonnál.

Ilyen esetben a javaslat mindig az, hogy meg kellene tudni, mi is van a telefonban:
1, milyen hardver?
2, milyen szoftver valójában?
3, van-e recovery, és ha van, milyen?

1,-re a válasz valamelyesk könnyen kideríthető.
1.1 ha bekapcsolva dugod sztgépre, akkor a win eszközkezelője igyekszik lekérni az adatait.
1.2 ha kikapcsolva dugod sztgépre (akár akku nélkül), akkor szintén megpróbálja a win eszközkezelője lekérni az adatokat róla.
1.3 Remélhetőleg MTK-s telefon és nem Srpeadtrum. Az mtk-s kicsit könnyebben kezelhető, talán még romot is lehet szerezni hozzá. Utóbbi meg hát... :W

2, ha nem indul, csak újraindul, akkor ez nehéz... inkább a hw kitalálását célozd meg először.

3, A recovery menübe legtöbb telefonnál az alábbi módon lehet bejutni.
Telefonból akku ki.
Telefonba akku be.
Folyamatosan, egyszerre nyomd meg a hangerő fel és bekapcsoló gombot. 5-10 másodpercen belül kellene előjönnie a recovery-nek.
Ha nem így tenne, akkor ritkábban a hangerő le és power párossal kell próbálkozni. (Ez a gombkombináció egyes esetekben a Factory Miode, ami _nem azonos_ a recovery mode-dal.
Ha ez sem jönne be, akkor még inkább ritka (leginkább Lenovo-nál fordul elő), hogy a hangerő le + hangerő fel + power gom 3-as kombóra jön elő az említett recovery menü.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2019) lacuska74


lacuska74
tag

Sziasztok!

Hosszas gondolkodás után arra az elhatározásra jutottam, hogy kínából rendelnék telefont.
Rendeltem már tabletet, tokot is kínából, mind ideért :)
A telefonokhoz nem értek, nem is igazán foglalkoztatnak, kizárólag telefonálok rajtuk, nagy ritkán megnézem az e-maileimet, esetleg böngészek.
Tudom hogy Ti nagyon képben vagytok, ezért kérném a tanácsaitokat.
50 ezerig milyen telót érdemes rendelni, esetleg melyik oldalról, hol akciós stb.
Ja, annyi hogy magyar menüs legyen és menjen a telenoros mobilnet :)
Melyik jelenleg a best buy?
Köszönöm!

(#2020) Zeki válasza lacuska74 (#2019) üzenetére


Zeki
nagyúr

Számolj a vámon 27% Áfával, mert megfogják.
A minideal.net vagy to2c.com jó boltok, főleg az első.
Zte, Huawei, Xiaomi, Lenovo, Jiayu. Nézelődj!

(#2021) cappa72 válasza lacuska74 (#2019) üzenetére


cappa72
nagyúr

Elég sok jó telefon van ebben az árkategóriában, és (a topik címével ellentétben) nem is klónok.
Ha fontos a gyors megérkezés, akkod rendelj dhl-lel, vagy nézz körül a hardveraprón, van pár jó vétel.
(Sőt, 50k-ból még itthon is kapsz Talk5H-t, honi garanciával).

Sokféle igényt kell megfogalmaznod még - szerintem -, mert nagyon sok telefon van 4.5-5" között.
4.3-as kijelzőnél már jóval kisebb a választási lehetőség.
4"-nál megint több, de ott meg a minőség nem minden esetben jó.

Ha a 4.3-as kijelző jó, akkor szerintem jiayu g2F WCDMA (erre a wcdma-ra figyelni!).
Ha 4" a mérethatár, akkor Jiayu F1 WCDMA.

4.5 és felette meg már tényleg a márkásabb telefonokat venném.
A többit leírta CineDOG1.

Speciel nekem a lenovo s660 volt mostanában a bestbuy, a 3000mAh-s akkuval, és 4,7"-os kijelzőjével. Az éppen belefér 50k-ba, DHL-lel. Megy a telenoros mobilnet, ez biztos, kollégámét ki kellett próbálni, így volt lehetőségem 2 napra "lefoglalni". A 900-as WCDMA-t nem tudja, de az csak a vodkafonosokat érinti.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2022) kisselandras válasza cappa72 (#2018) üzenetére


kisselandras
senior tag

Sajna nem nagyon értek hozzá azt mondják szoftveres gond lehet vagy amit írtál érintőt rosszul rakták bele .
inkább elküldöm szervizbe :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#2023) dandy91


dandy91
tag

Udv az uraknak egy gyors kerdesem lenne az ilyen telefonok eladasa torvenyes magyarorszagon ? 1db-rol lenne csak szo ?

"Never Give up"--"No pain,no gain"--"Who dares wins" Uplay: Bower_0

(#2024) Zeki válasza dandy91 (#2023) üzenetére


Zeki
nagyúr

Klónt nem igazán.

[ Szerkesztve ]

(#2025) cappa72 válasza dandy91 (#2023) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ha márkásnak hirdeted meg, és hamisítvány, az szerintem (értéktő függően) nem legális (nem tudom az ide vonatkozó passzust)
Ha van saját márkája (Star, Landvo, stb...), és úgy hirdeted meg, akkor az lehet legális.
Szerintem, de én nem vagyok se jogász, se rendőr, se finánc.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#2026) scbb


scbb
tag

Üdv! Nem találtam a megfelő topicot, szóval kicsit off. Tud nekem valaki segíteni, hogy honnan lenne érdemes rendelni Xiaomi Tv-t, ha lehet egyáltalán... Előre is köszi!

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#2027) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!
Segitsegeteket kernem!
Van egy Samu s4 Mini klónom!
Behalt rajta az USB es jack csatlakozó!
Sajnos mindkét elemet forsztani kell, tudtok ajánlani
Szervizre valakit?

(#2028) üszök


üszök
őstag

Srpeadtrum cuccot mivel tudok menteni?
SC6820 ez a proci tipusa.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2029) taaz válasza G4ga (#2027) üzenetére


taaz
aktív tag

(#2030) home user


home user
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire számít replika vagy klón telefonnak az enyém, remélem jó helyen teszem fel a kérdést.
Talán van itt néhány guru aki tud nekem segíteni, vagy esetleg valaki akinek ilyen telefonja van, és már megoldotta ezt a problémát. Csak spanyol, görög, orosz vagy kínai oldalakon találtam információkat.
Rendeltem kintről egy telefont a Minideal-ról. ZTE v975 Geek. Elégedett vagyok vele.
Egyetlen kisebb gondom lenne. Rootolva kértem. A Superuser fent is van, de root jogom az sajnos nincs. Néhány dologgal már próbálkoztam de nem jött össze.
Megköszönném ha valaki tudna segíteni a rootolás megoldásában.
Üdv.

(#2031) WOT-H-A-C válasza home user (#2030) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Szia ...Most nem találom de van fóruma a geeknek,(nem itt a prohardveren valamilyen más fórum és nemugrik be a neve) annak idején én is gondolkodtam rajta figyelj szerintem tedd fel a kérdést itt a dual sim es topikban már beszéltem olyan emberrel akinek van/volt ilyen telója ....

Itt leírják hogy kell csinálni

Honnan veszed egyébként hogy nincs root??

Root checker-el ellenőrizted??

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2032) home user válasza WOT-H-A-C (#2031) üzenetére


home user
csendes tag

Igen azzal kezdtem, hogy a Root Checker-el ellenőriztem, de nincs root jogom.
A dual sim fórumban meg azzal hajtják el az embert, hogy ez csak egy sim-es telefon, de lehet hogy azért megpróbálom.
Próbáltam néhány dolgot amit javasoltak máshol. Super One Click, One Click Root. Gondoltam azzal nem csinálok nagy bajt. De ezek nem jók.
Az meg eléggé lutri, hogy letöltök egy update.zip fájlt és recovery módban elindítom.
Nem szeretném téglázni.

[ Szerkesztve ]

(#2033) G4ga válasza taaz (#2029) üzenetére


G4ga
őstag

:R
megkeresem!
köszönöm!

(#2034) Catrin2


Catrin2
csendes tag

Eladó, akár alkatrésznek is! 1 db dual sim-es kínai F003 típusú moobiltelefon!
Sim kártyák között könnyen lehet váltani, megbízható telefon, plusz 1 db gyári akkumulátor, töltő, eredeti csomagolás. Fél évig használtam, hibátlanul működött minden funkciója: dual sim, wifi, tv, rádió, sd kártya bővíthető 16 gb-ig.
Hibája: esés miatt a belső lcd kijelző tönkre ment, ez cserére szorul! Ezen kívül nincs más hibája.

(#2035) üszök


üszök
őstag

cappa mester!! Tudnál segíteni? Vagy akár más is!

Egy Speadtrum procis teló Boot lopos lett mert töröltem a Skype.apk-t.
És nincs mentés. :D
Legalább,hogy merre induljak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#2036) huntiger


huntiger
tag

nem feltétlen klón, de hozzám került egy ilyen telefon:
http://1drv.ms/VXCrdC
az a helyzet, hogy nincs rajta play, és sehol sem találok hozzá romot, amiben lenne.
valaki esetleg?

(#2037) Zeki válasza huntiger (#2036) üzenetére


Zeki
nagyúr

És külön nem tudsz rátölteni play áruházat?

(#2038) huntiger válasza Zeki (#2037) üzenetére


huntiger
tag

töltöttem le, de nem ugrik fel az ablak, amikor hozzá kéne adni a fiókot.

(#2039) lowcallbus


lowcallbus
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, volt-e hosszabban róla szó a topicban, de sajna nincs időm mindent végigolvasni.
Valakinek van tapasztalata ezzel a telefonnal:
http://www.aliexpress.com/item/Real-1-1-S5-Phone-G900-I9600-Phone-MTK6592-Octa-Core-Android-4-4-Kitkat-5/1812581832.html

Konkrétan a nyolcmagos verzió érdekelne. Nyilván nem hiszek el mindent, amit itt látok, csak meglehetősen pozitív az értékelés, ami felkeltette az érdeklődésem.
Ha klónt fognak a határon, az ugyanolyan elbírálás alá esik, mint minden más? Érdemes ebben gondolkodni?

Köszönöm!

(#2040) WOT-H-A-C válasza lowcallbus (#2039) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

Nem ha "klónt fognak" és kinyitják a csomagot akkor...1. téges meg "lincselnek" (a samsung be is perelhet) meg az eladót is a smsung jogvédelem stb,,, miatt, 2. nem veszed át a csomagot mondván "tévedés " történt és akkor megsemmisítik a csomagot!

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2041) drewcsalad válasza lowcallbus (#2039) üzenetére


drewcsalad
tag

Ne vegyél ilyen telefont!
Brand telefonban gondolkozz! Tapasztalat!!!!!!!

MAC Budapest Ice Hockey Team #55 Xiaomi Redmi Note 4 Global

(#2042) #82471168


#82471168
törölt tag

Sziasztok.Ha Kínából rendelek egy klón telefont Angliába akkor mennyi az esélye,hogy nem fogják meg a vámon? :F

(#2043) Zeki válasza #82471168 (#2042) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kérdezd valami angol mobilos fórumban.

(#2044) #82471168 válasza Zeki (#2043) üzenetére


#82471168
törölt tag

ilyen fórumot tudnál nekem ajánlani?

(#2045) taaz


taaz
aktív tag

Üdv.
S5 clonnal szórakozok ismét.
A rom-ból a felesleges dolgokat törölgetem a Titanium nevezetü progival, probálok felszabaditani helyet a rom-ban. Most ott tartok h már érezhetöen pattogosabb lett a rendszer, csak van olyan problémám h a beállításokban még mindig a samsung kinézet van és sok ikon nem működik, működött. Azokat hol lehetne mezei kinézetre átlőni ?
Ha ezzel megvolnék akkor csinálnék róla rom mentést. Elvileg ha ujra feldobnám akkor ugyan azokkal az appokal kevesebb lenne mint amit én kiszedtem ?

(#2046) WOT-H-A-C válasza taaz (#2045) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

"Ha ezzel megvolnék akkor csinálnék róla rom mentést. Elvileg ha ujra feldobnám akkor ugyan azokkal az appokal kevesebb lenne mint amit én kiszedtem ?"

Elvileg igen....Azok nem lennének benne ha gyomlálás után lementenéd a romot bár láttam már olyan kínai appot amit a mai napig n em tudok kigyomlálni csak tiltani!Viszont ha még most működik minden rendessen akkor azt ajállom még most csinálj mentést mielőtt tovább gyomlálsz...Mivel klónod van így nem is várható el hogy samsung appok menjenek, bár megjegyzem az asszony telóján van olyan ami megy...érdekes..a másik kb úgy működik a doloog hogy a kínai össze hegeszt egy romot amibe touchwiz van és kb darabokból felépíti neked hogy hasonló legyen mint az eredeti...az optimalizáltságra itt most nem térek ki droid toolsban van egyébkén china app eltávolító de az előtt is menteni kell vele!!! Szóval szvsz jobban járnál ha most mentesz mielőtt törölsz valami olyan appot amit a rndszer komolyabban használ és ott lesz a baj!!

[ Szerkesztve ]

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2047) taaz válasza WOT-H-A-C (#2046) üzenetére


taaz
aktív tag

Köszi.
Én is igy gondoltam .
De a samsung féle kinézettöl szabadulni szeretnék. pl ez ami nekem még utban van. Ezt hol lehet kiirtani ?

(#2048) lumocs


lumocs
újonc

sziasztok!
-0 szinten értek a kínai klón telókhoz (is) ezért kérnék segítséget érdemben...
kaptam 1 aliexpress-en rendelt kínai okosteló másolatot (egyértelmű klón szal ez nem volt kérdés) én naivan aszittem h minden okés és simán használom ahogy bmilyen más mobilt :D
működik,szal szuperül néz ki és "okos" - felismeri a hálózatot (telenor) tudok smsezni,netezni,hívni stb, ám most vettem észre h kiírta h érvénytelen IMEI...
eddig nem zavart m fogalmam se volt mi ez,de megnéztem neten mit is jelent egyáltalán és azért most nem annyira tudom h kell-e aggódnom vagy se...
Alapból "normális" ez egy kínai utánzat esetén (mmint h kiütik vagy mittomén az IMEI-t vagy invalid) és ha működik akkor no problem, vagy ez eredeti ámde lopott (stb) telónál gond csak?
vagy előbb-utóbb letilt?hm...
amúgy egy HTC ONE másolatról van szó, androidos oprendszerrel.

(#2049) WOT-H-A-C válasza lumocs (#2048) üzenetére


WOT-H-A-C
veterán

csináltál vele valamit?? úgymint frissítés vagy valamilyen reset vagy valami ilyesmi??? ha jól értem egyik naprol a masikra eltünt az imeid ???

"Akár hiszed, hogy sikerül, akár nem, mindenképp igazad van."

(#2050) görcs válasza lumocs (#2048) üzenetére


görcs
csendes tag

Ha utána néztél a neten,tudod,hogy az IMEI,az a készülék azonosítója,elvileg egyedi szám.Szintén elvileg,csak akkor tudsz bármelyik hálózathoz csatlakozni,ha van érvényes(adott hálózaton nincs még 1 ilyen szám,nincs letiltva,stb...) imei-d.Kínai klónba nem ritka,hogy van ugyan száma,de vagy több db létezik belőle,vagy hasraütés jellegű,az ritkább,ha egyáltalán nincs(ez az érdekes rész,ha nincs,mégis hogyan csatlakozik? :) ) Gondolom megnézted az aksi mögött?van matrica? :) tárcsázóban a *#06#? itt írja,hogy invalid?(nem ír ki számot)
Amúgy ahogy írtam,ez a szolgáltatónak fontos szám,így követik a forgalmadat,hol vagy,így tudják letiltani az adott telefont,szóval ha nincs számod,vagy invalid,de tudod használni,akkor te most el vagy bújva :) egyik szolgáltató sem tud nyomon követni,figyelni,kitiltani,ami jó is lenne,ha nem lenne törvénybe ütköző,de az.
"300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetőleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő. "
Van még tovább is,pl a szám megváltoztatása is büntetendő,fogalmam sincs mit lehet csinálni klón esetén,ha semmi számod nincs problémás a legalizálás.(pont Allin találni sok olyan klónt,ahol az eladó kiemeli,hogy valódi az imei! márpedig ha ezt így kiemelik,akkor tuti van sok,amiben meg nem az.Megoldást nem ajánlgatok,arra ott van google :) )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.