Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-01-20 03:04:10

LOGOUT.hu

Kínai mobilok (replika, klón)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Munkaméleon


Munkaméleon
csendes tag

Hi!

Engem is érdekelne ezen a chinavasion oldalon fellelhető készülékekről (mobil) van-e valakinek tapasztalata továbbá, hogy tudja -e valaki hogy megy ezeknek a készülékeknek az elvámoltatása vagy kell -e egyáltalán vámoltatni.... :U

A válaszokat előre is Thx! :C

[ Szerkesztve ]

Nincs végzet csak ha elvégzed! :D Szabad a Bursch!

(#52) jFox


jFox
őstag

Sziasztok!

Tervezem én is egy ilyen kínai mobil vásárlását, főleg a DualSIM miatt.
Az I9/KA08 és a Dream G2 között vacillálok. Van valakinek tapasztalat ilyen telefonokkal?
kb. 8k az árkülönbség a kettő között, de ahogy én látom csak a WiFi -vel több a G2.
Esetleg minőségre jobb vagy gyorsabb? Szóval ti melyiket választanátok?
A wifi nem létkérdés, de jó ha van.
Előre is köszi a válaszokat.
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#53) gtamate2


gtamate2
veterán

Valaki ismeri a sciphone G15 vagy N21-et? Gondolkodom ezek vételén az előbb 20 az utóbbi 40 ezer lenne, azért ezek érdekelnek mert szükségem lenne egy dual simes mobilra amit sajnos nem lehet normálisabbat Mo.-n kapni.

*Sn0w

(#54) jFox válasza gtamate2 (#53) üzenetére


jFox
őstag

Szia!
Hol veszed a G15-öt ? Vagy külföldrõl rendeled?
Lehet engem is érdekelne 20-ért.

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#55) littlelion21 válasza gtamate2 (#53) üzenetére


littlelion21
addikt

Esetleg Samu c5212...?

(#56) jFox válasza littlelion21 (#55) üzenetére


jFox
őstag

Öcsémnek ilyen van, jól működik két SIM-mel. (Neki két vodás van benne) Hivható és indítható hívás mind a két SIM-mel.
Nekem viszont jobban bejönnek ezek az érintő képernyős mobilok. Ezért érdekelnélek a pár napja megadott modellek. (i9,Dream G2) Ezekről nincs valakinek tapasztalata?

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#57) littlelion21 válasza jFox (#56) üzenetére


littlelion21
addikt

Mondjuk a "bejön/nem jön be" az erősen szubjektív, a gari/mindenféle support nélküli e-bay-ről rendelt sárga-fon meg az "ész nélkül" kategória.... :)) szerintem.

(#58) jFox válasza littlelion21 (#57) üzenetére


jFox
őstag

Szerinted miért érdeklődök tapasztalatok után? :U
Ha nagyon szarok akkor nyilván nem veszem meg. De árban nagyon jók, a két sim sem hátrány (pl. céges+saját=nem kell 2db telefont hordani).
Nem kioktatásra van szükségem, hanem olyanok véleményére, akik már használnak/használtak ilyet. :(((

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#59) littlelion21 válasza jFox (#58) üzenetére


littlelion21
addikt

Hombre, azért szét ne szedj... :D

SAR-értékről hallottál-e? És az egyéb EU-minősítések? Vagy a nagy érintőképernyő-mániában már egyáltalán nem számít?

Félre ne érts; úgy sz@rom telibe hogy ki mit vesz ahogy van.
De azt fenntartom hogy mindezek hiányában oda dugja a kínai gyártó a termékeit ahová gondolom.

Nem meglepő módon megbízható tesztet még véletlenül sem találni.

Kioktatás volt...? Nem hinném... ;)

Sok szerencsét hozzá!

(#60) jFox válasza littlelion21 (#59) üzenetére


jFox
őstag

Továbbra is az a kérdésem, hogy szerinted miért érdeklődöm tapasztalatok után?
Írtál valami használható információt ezen készülékekről? Szerintem nem . :(
Szórjad akkor a SAR értékeket és EU minősítéseket ez ügyben! Mert még mindíg nem tudok semmi konkrétumot ezekről a készülékekről.
És szerintem a káromkodásnak és csúnya beszédnek sincs itt helye. Szerintem én kúltúrált voltam, akkor mirét "sz@rozol" itt nekem. :(((
Minek írsz egy olyan témába amihez nincs mondani valód "ombre". :F

(egyéb iránt a Nokia3210-nek annak idején elég rossz volt a SAR értéke mégis forgalmazták itt nálunk is és mindenki vette mint a cukrot.)

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#61) littlelion21 válasza jFox (#60) üzenetére


littlelion21
addikt

Akkor en is visszakerdezek: szerinted miert nem irtam (es eleve senki) hasznalhato/megbizhato info-t a mobilrol? Talan azert mert nincs...?
Es vajon miert nincs...?

(hagyok idot hogy feldolgozd...)

Azt hogy hova irok es mit, azt addig en dontom el, amig nem sertem vele az alapelveket.
Mellesleg a forum velemenyek utkoztetesere, tapasztalatok megosztasara valo.

Azt hogy Rolad mit gondolok azt inkabb megtartom magamnak.
De probalj meg kevesbe indulatosan valaszolni - remelem sikerul.

(#62) kaller1 válasza jFox (#58) üzenetére


kaller1
veterán

Igazából az alapja mindnek ugyan az,és vannak közöttük jól sikerült példányok is.
Venni olyat érdemes,ami "nokia kompatibilis"(töltő,headset,akku).

.::> <::.

(#63) koca75 válasza kaller1 (#62) üzenetére


koca75
csendes tag

helló!Van egy N95öm.Azt hittem kimúlt az aksija így vettem bele egy újat.Ezzel se nagyon akar menn.Ki-be kapcsol töltés közben.Mi lehet a baj???Tud vki segíteni???Kösz...

pü... jöhet!!!

(#64) buddymajki válasza gtamate2 (#53) üzenetére


buddymajki
csendes tag

Honnan rendelnéd a G15-t?

Amúgy arról ki mit tud, hogy ha kintről rendelek telót, akkor áfa/vám az van e, és mennyi?
Hallottam olyat, hogy áfa 3-4% de 10 euró alatt nem kell csengetni, áfa meg 20%, de hallottam olyat is, hogy ha 1 telót rendelek, akkor nem kell semmit se fizetni, és becsöngetnek, azt itt is van nálam. Nem tudom melyik verzió az igaz...

(#65) kaller1 válasza buddymajki (#64) üzenetére


kaller1
veterán

Minden után fizetni kell,ami az EU-n kívülről érkezik.

.::> <::.

(#66) jFox válasza kaller1 (#62) üzenetére


jFox
őstag

Köszi a választ.:R Ilyesmire voltam kíváncsi.

"kisoroszlán" : én nem voltam indulatos, csak az háborított fel, hogy ideállsz használható infó nélkül és le "agyatlanozol" mindenkit, aki nem Nokiát, vagy Samsungot, vagy valami márkás típust szeretne/tud vásárolni.
Félreértés ne essék, én is jobban bízok ezekben, de megtetszettek ezek az olcsó tapimobilok és ezért bátorkodtam érdeklődni tapasztalatok iránt. (Elég sok forog belőlük az aukciós oldalakon ás itt az Aprók között is.) Gondoltam erről szólna ez a topic.
De ezzel le is zárnám ezt a kínos intermezzót - mert gondolom mindenkit jobban érdekelnek inkább a mobilok - és mindenkitő elnézést kérek. :R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#67) littlelion21 válasza jFox (#66) üzenetére


littlelion21
addikt

Látom nem érted miről beszélek, de tul.képpen nem is számít.

Csak egy mondás jut eszembe: "nem vagyok olyan gazdag hogy olcsón sz@rt vegyek."

(#68) jFox


jFox
őstag

Néhány infó azoknak kiket érdekel :
I68 teszt angolul.
SciPhone support oldal.
Gyártói vagy forgalmazói oldal.
:R

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#69) kaller1 válasza jFox (#68) üzenetére


kaller1
veterán

Az utolsó a sciphone support oldala,a második meg LOL. ;)

.::> <::.

(#70) ChuckyOsb válasza kaller1 (#69) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Sziasztok!

Nekem egy Xin Tai T900+ márka jelzésű telefonom van. Arra lennék kíváncsi, hogy ez melyik telefonnak a replikája, vagy ez egy kínai modell? ;]

Ez a készülékem!

Amúgy teljesen meg vagyok vele elégedve.

(#71) kaller1 válasza ChuckyOsb (#70) üzenetére


kaller1
veterán

SE C905 másolat.

.::> <::.

(#72) ChuckyOsb válasza kaller1 (#71) üzenetére


ChuckyOsb
aktív tag

Köszönöm szépen. :C

(#73) gtamate2


gtamate2
veterán

N21 megrendelve elvileg még 1.5 hét és meg jön, 60k volt végül, majd írok tapasztalatot vagy talán egy cikket a logout-ra :)

*Sn0w

(#74) Alexka25


Alexka25
csendes tag

Sziasztok.kb 2 hete vettem egy samsung f 480 klón mobilt, angol menüvel.azt szeretném megkérdezni hogyan lehet átállítani az sms karaktert 612ről 160-ra vagy lehet-e ezzel egyáltalán valamit csinálni,mert kezdem feladni a próbálkozást. :W ,valamint ha nem lehet átállítani akkor gondolom nem 1 sms árát számlázza.ha valaki tudna segíteni megköszönném ;)

(#75) seger


seger
addikt

Nekem volt iphone-om, 1,5 évvel ezelőtt amikor mehjelent a 3G-s. Nagy szar volt, alapból semmit sem tudott szinte, csak akkor lehetett vele valamit kezdeni ha jalibrek-elve volt, de ez még nagyon friss volt, senki nem tudott semmit. 3 hónap használat után 2 hónapig árultam, mire sikerült megszabadúlnom tőle. Vettem egy samsung omnia-t. Na a másik nagy sz@r. Most ismét jött az ujabb iphone, gondoltam már elterjedt, és veszek egy 3GS-es tipust. Közben szemezgettem már egy ideje az iphone klónokkal, és végül vettem egy F003-as klónt. Na egyből letettem az IPHONE 3GS-ről.

Maximálisan megvagyok elégedve ezzel az F003-as klónnal. Minden működik. Találtam pár progit, és minden OK!!!!!

Ezt a tipust mindenkinek ajánlom. Egyedül az akku, ami gyenge. (1000mA)

Ha valakinek kérdése van szóljon. Már 3 hete használom.

[ Szerkesztve ]

(#76) kaller1 válasza seger (#75) üzenetére


kaller1
veterán

végül vettem egy F003-as klónt. Na egyből letettem az IPHONE 3GS-ről :DDD

.::> <::.

(#77) nagyobbmedve válasza gtamate2 (#53) üzenetére


nagyobbmedve
csendes tag

Nekem január közepe óta van egy N21-em. Azóta tudom, h kiterjedt "irodalma" van angolul az az AndroidSPIN-en. Nekem remekül bevált, miután a különböző upgrade-eket rátettem. Nagyon kellemes teló, én meg vagyok elédgedve vele. Ugyanakkor az említett fórumon olvastam mindenféle problémákat is, de nekem még nem volt egyik sem. Ugyan itt megoldások is vannak, meg fejlesztések, stb. Jó a dual sim, működik a wifi, a bluetooth tudja kezelni a fülest, de pl. a külső gps vevőt nem. Ezzel szemben a google map bepozícionál, csak nem mondja hangosan az útirányt. Általánosan jónak tartják.
A G15 engem is érdekel, a lányomnak akrok venni egyet. Ha vki tud vmit róla, szívesen olvasnám.

(#78) littlelion21 válasza seger (#75) üzenetére


littlelion21
addikt

Milyen hiteles/hihető kis beszámoló... ;]

(#79) DarknessHope


DarknessHope
senior tag

Nos kiváncsi lenék azok véleményére akik már találkoztak ezekkel az aukciós oldalakat már elárasztó noname cuccokkal.
legtöbbjüknek ha más nem a garancia tekintetében elég komoly hiányosságuk van de most találtam egyet amire van 1 év garancia... T2000 néven fut.. iphone kinézet és ikonok... és tényleg minden benne van papíron ami "menő" mostanában wifi.. dual-sim. magyar nyelv, mobil tv, ügyes qwerty-s tok.. (iphonehoz is jól jönne szerintem)
szóval érdekelne hogy van e valaki aki használt már ilyet... v mi a buktató ebben... a hangzatos dologban... ha már a garancia sem lehet kifogás.. hogy jó jó.. de ha elromlik kidobott pénz. itt található egy a vaterán...
http://www.vatera.hu/item/view/index.php?cod=161074583

itt meg egy videó róla:

http://www.youtube.com/watch?v=j0zJd2LinZE

nyugodtan lehet szidni is... csak indokkal ha lehet... mert olcsónak olcsó.. látszólag elég sok funkciója van... és garancia is van.. és ez így már elgondolkodtatott hogy szép csendben ezek a gagyi kínaik nem e lettek már nem is olyan gagyik...

várom tehát a véleményket róla ;]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#80) kaller1 válasza DarknessHope (#79) üzenetére


kaller1
veterán

v mi a buktató ebben... a hangzatos dologban... ha már a garancia sem lehet kifogás..

LOL....Dropshippes eladó,az 1 év garit úgy intézed,ahogy akarod,elég csak az értékeléseit megnézni... :U
Ja,meg mások pénzén könnyű okoskodni,nincs nála készleten semmi.

.::> <::.

(#81) seger


seger
addikt

Azért mert vanak tulok őstagok, akik szaroznak mindent, gondolom ők nem próbáltak ilyen telókat. De miért is tették volna, hiszen ciki ilyen telefonnal járkálni!!!!! Csak azt nem tudom mi alapján van véleményük???? Jahhh, már szinte minden Kínai, Még az IPHONE is, csak az Apple rakott bele szoft-ot. Ti őstulokok meg osztjátok az észt a kínai pólotokban, kínai cipőtökben, kínai gatyátokban ütitek a kínai billentyűzetet, közben telefonáltok a kínában gyártott telefonotokon, amit nem is gondoltok hogy kínai.
Na mindegy........

Azért arra kíváncsi lennék, mi alapján írátok, azt amit..

[ Szerkesztve ]

(#82) kaller1 válasza seger (#81) üzenetére


kaller1
veterán

Ezt amúgy kinek címezted? :)

.::> <::.

(#83) littlelion21 válasza kaller1 (#82) üzenetére


littlelion21
addikt

Szerintem nekem. De szép irodalmi stílusa van a fiúnak. :D

(#84) seger


seger
addikt

Mi alapján van a vélemény????TAPASZTALAT?????????

(#85) DarknessHope válasza seger (#81) üzenetére


DarknessHope
senior tag

Szóval bevált az iphone klón?

én örülnék egyébként ha tesztelnének néhány gyakoribb darabot... de nem hiszem hogy az őstagok maradiak lennének.. meg akik tesztelnek azok sem.... ezekből a kínai csodákból még az is ritka ha kétszer látom ugyanazt:D
szóval kicsit nehéz lenne belefogni.... no meg a teszt nem ugy zajlik hogy megveszik a telót.. hanem kapniuk kéne.... de én örülnék neki hogy pl lenne egy olyan cikk h a más nem is hogy iphone klónok.... és pár modell bemutatva...konkétan lenyomozni hogy most pl ez TFT v mi a sz*r mert legtöbbször nincs értelmes spcifikáció...
de továbbra is vármo azok véleményét akik használnak iylet.. mert biztos vannak ilyenek.. nem egy készülék kelt el már.... vaterán szinte pörögnek ezek az aukciók. ;]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#86) seger válasza DarknessHope (#85) üzenetére


seger
addikt

Teljesen jó. Minden funkció tökéletesen működik. BEVÁLLT!!!!

(#87) mukibuci válasza seger (#86) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

végül vettem egy F003-as klónt. Na egyből letettem az IPHONE 3GS-ről

Még jó, hogy Te sem vagy elfogult :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#88) seger válasza mukibuci (#87) üzenetére


seger
addikt

nem értelek. Az Iphone egy fos. Aki nem használt az nem tudja, és ISTENÍTI, mint itt sokan.

(#89) kaller1 válasza seger (#88) üzenetére


kaller1
veterán

Az Iphone egy fos

Az F003-hoz képest? :DDD

.::> <::.

(#90) mukibuci válasza seger (#88) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Speciel rossz nyomon jársz, ha utánam vágnák is max a fejem húznám le. És ezt értheted az iphone-ra is, valamint a kínai csodádra is :D

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#91) madarasz92 válasza seger (#88) üzenetére


madarasz92
őstag

Szerintem se ér annyit az IPhone mint amennyi az ára de ettől fűgetlenűl nekem tetszik..

[ Szerkesztve ]

(#92) seger válasza madarasz92 (#91) üzenetére


seger
addikt

Ok, Mi tetszik a szifonba??

(#93) seger válasza kaller1 (#89) üzenetére


seger
addikt

IGEN AZ F003-hoz képest is FOS. Semmi olyat nem tudsz mondani amivel az IPHONE többet tud mint az f003. Amit használnálnál rendeszeresen. Vagy igen kalli?

[ Szerkesztve ]

(#94) kaller1 válasza seger (#93) üzenetére


kaller1
veterán

Amit használnálnál rendeszeresen.

Böngésző,mail,rss,dokumentum kezelés(pdf,doc,xls),hogy csak a legfontosabbakat említsem.
És akkor most ne gyere azzal,hogy az F003-on is lehet netezni,azt már tudom milyen... ;]

Elmondom,mi számít jó böngészőnek:
Az iphone böngészője.
Az Android böngészője és a DolphinBrowser
Winmon az Opera Mobile ,a SkyFire, és a jövőbeni Fennec

Az opera minit kihagytam,mert az egy alap java telefonon elmegy,de egy nagy érintő kijelzős telefon jobbat érdemel. :K

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#95) seger válasza kaller1 (#94) üzenetére


seger
addikt

Opera mini ugyan úgy működik mint a szaros SAFARI, ha már azt sem tudod mi van a fos Iphon-ba. Egyrészt nem értem miért soroltál fel ennyi böngészőt, szerintem nem használ ennyit senki, max TE! Mailt használok, és az is jó.

Na mindegy. Egyébként milyen mobilt használsz? De komolyan!!! Nem füllenteni, az se gáz ha ALCATELT használsz.

[ Szerkesztve ]

(#96) kaller1 válasza seger (#95) üzenetére


kaller1
veterán

Fel ne akadjál már azon,hogy nem neveztem nevén az iphone böngészőjét... :)

Számodra most biztos hihetetlenül hangzik,de én is kínai telefont használok,azzal a különbséggel,hogy én a realitások talaján mozgok Veled ellentétben,és nem istenítem a készülékem... :P

[ Szerkesztve ]

.::> <::.

(#97) seger


seger
addikt

Nem akadok fel, nem istenítem az enyémet, de hihetettlen, amikor valakinek úgy van véleménye, hogy sejtése sincs egyikről se. Ráadásul ez az oldal pont erről szól, nem isteníteni kell, hanem a vélemény, de ha nincs fogalma valakinek, akkor ne mondjon véleményt. (ez nem konkrétan neked szól). Na mindegy
A tipust elfelejtetted írni, és azt hogy mennyire vált be.

(#98) kaller1 válasza seger (#97) üzenetére


kaller1
veterán

Majd ha a nicknevem alatt megjelenik a logout blog(engedélyezésre vár),akkor elolvashatod magad,addig nem írnék semmit. ;)

.::> <::.

(#99) seger válasza kaller1 (#98) üzenetére


seger
addikt

Csak nem szégyen kategória :)

(#100) kaller1 válasza seger (#99) üzenetére


kaller1
veterán

:N

.::> <::.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.